Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρωτάκια 2010


Recommended Posts

Εμείς τη Τρίτη είχαμε ενημέρωση γονέων

Η δασκάλα μου είπε τα καλύτερα για το γιόκα μου και είμαι τρελή από χαρά [ χαζομαμαααα ]

 

Μπραβο στο γιο σου μαραγκ....... Εμεις μαλλον το κοβω την αλλη βδομαδα να εχουμε ενημερωση.:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εισαγωγή στον πολλαπλασιασμό, διαίρεση.

Οι αριθμοί μεχρι το 100, πρόσθεση και αφαίρεση τους.

Εισαγωγή στη συμμετρία.

 

Αυτά τα ωραία Νάντια μου.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις σημερα ενημερωθηκαμε για την προοδο των παιδιων μας.Ευτυχως η δασκαλα ειναι πολυ ευχαριστημενη με τη Μαρια μας και μονο στο τετραδιο παραγωγης γραπτου λογου μου ειπε οτι πρεπει να προσπαθει να γραφει λιγο περισσοτερες λεπτομερειες.

Η δασκαλα φυσικα ηταν ενημερωμενη για τον "ερωτα" της κορης μου με ενα συμμαθητη της.Εσας τα παιδακια σας ασχολουνται με "ερωτες" η η δικια μας, μας προεκυψε πολυ,.... συναισθηματικη ...να το πω.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχουν τα μικρά όταν αναφέρονται σε έρωτες και λουλούδια.

Η δικιά μου αγάπησε πέρσι έναν συμμαθητή της αλλά φέτος πήγε δημοτικό και τον έχασε..Είναι κατά ένα χρόνο μικρότερος.:lol:

Φέτος δεν μου έχει αναφέρει τίποτα, δεν αγαπάει κανέναν, λέει. Είναι πιστό το καμάρι μου..:lol:

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η δασκαλα φυσικα ηταν ενημερωμενη για τον "ερωτα" της κορης μου με ενα συμμαθητη της.Εσας τα παιδακια σας ασχολουνται με "ερωτες" η η δικια μας, μας προεκυψε πολυ,.... συναισθηματικη ...να το πω.

 

κατ΄αρχην γειας κι απο μενα!! ειχα πολυ καιρο να μπω κ σας πετυχα τωρα...

 

Ολυμπια ο γιος μου ειναι ερωτευμενος με την ιδια απο το προνηπιο.......

πανε σε διαφορετικα σχολεια απο περσυ ΑΛΛΑ ειναι ακομα ερωτευμενος.... ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ επαναλαμβανω.....

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

Λενα, πολυ σταθερος χαρακτηρας ο γιοκας σου, μπραβο του καλε!!

Κικνακι, εμενα η δικια μου περσυ αγαπουσε αλλον και φετος εχει αλλαξει τρεις(!!!).

Με τον τελευταιο ομως εχουν κολλησει.Μεχρι και ραβασακια ανταλλασουν με ορκους οτι δεν θα προδωσουν ο ενας τον αλλο ποτε!!!!!.Αστα να πανε.

Απο την μια γελαω αλλα απο την αλλη αρχιζω και εκνευριζομαι γιατι αντι να κατσει να διαβασει καθεται και γραφει ραβασακια και ζωγραφιες με καρδουλες!!!!

Και ακομα δεν ειναι 6,5 χρονων.Στα 16 δηλαδη τι θα κανει???

Link to comment
Share on other sites

Με τον τελευταιο ομως εχουν κολλησει.Μεχρι και ραβασακια ανταλλασουν με ορκους οτι δεν θα προδωσουν ο ενας τον αλλο ποτε!!!!!.Αστα να πανε.

Απο την μια γελαω αλλα απο την αλλη αρχιζω και εκνευριζομαι γιατι αντι να κατσει να διαβασει καθεται και γραφει ραβασακια και ζωγραφιες με καρδουλες!!!!

Και ακομα δεν ειναι 6,5 χρονων.Στα 16 δηλαδη τι θα κανει???

 

Ολυμπία μου με τον εκνευρισμό σου το ξέρεις οτι γίνεσαι εμπόδιο σε έναν έρωτα μεγάλο?:lol::lol:

Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος κι εσύ μιλάς για κάτι πράγματα μικρα (μαθηματα) :lol::lol:

Πάντως το διασκεδάζω με τους παιδικούς "έρωτες". Εμένα η δικιά μου πέρσι ήρθε μια μέρα μες την τρελή χαρά γιατί τη ζητησε σε γάμο!:shock::lol:

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πέρυσι ηρθε και μου είπε ο η Κ τον φίλησε στο στόμα

- Καλέ ,πότε ? που? Του λέω εγώ

- Στο διάλλειμα μαμά ,στην αυλή

-και δε σας είδε η δασκάλα

- Όχι με στρίμωξε πίσω από τη κολόνα ! t4850.gif

Link to comment
Share on other sites

τα παιδακια μας εχουν ξεφυγει......

προπερσυ με εβαλε κ του αγορασα κρεμαστο κ αλυσιδα για τα γενεθλια της......

Της τα πηγαμε στο σπιτι μαζι με ανθη!!!!!!!! Ακομα μου κραταει μουτρα γιατι δεν της πηραμε ενα δαχτυλιδακι ρε μαμα!!!

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάλι η κόρη μου, παρα το οτι απαγορεύεται να δει τηλεόραση τις καθημερινές, μου έρχεται κάθε μέρα "διαβασμένη" στην Πάττυ (χορός, τραγούδια κλπ.) Πριν κάμποσες μέρες μου είχε διαμαρτυρηθεί οτι δεν την παίζουν τα άλλα κορίτσια, γιατί αυτά έχουν κάνει το συγκρότημα LAs Divinas ή όπως αλλιώς λέγεται.

1ciWp3.pngnEMKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aπορω πως προλαβαινουν τα αλλα παιδακια να δουν και τηλεοραση καθημερινες. Εμεις ειμαστε διαρκως στο τρεξιμο. Αυτο με την παττυ ομως εχει παραγινει... Τελος παντων.

 

Σημερα εχουμε στο σχολειο ενημερωση γονεων απο τους δασκαλους. Αν και ξερω πανω κατω τι θα μου πει η δασκαλα μας αυτην ομως η μερα μου θυμιζει εντονα τοτε στα χρονια μας που περναμε εμεις βαθμους και ηταν μια μερα γεματη αγωνια και κλαματα (χαχα) και ετσι δεν θελω καθολου να ερχεται. Και μετα ειναι και το αλλο να μωρε θελεις το δικο σου παιδι να ειναι το καλυτερο να ακους παντα καλα λογια κλπ κλπ κλπ Αλλα τελικα η ζωη δεν ειναι ετσι και αυτο το θελω το δικο μας καλο θα ειναι σιγα σιγα να το διωξουμε απο πανω μας. (κανω πολλες προσπαθειες για αυτο).... Οπως επισης κανω πολλες προσπαθειες να ελεγχω τα νευρα μου οταν διαβαζω την μικρη μου. Αντε να δουμε θα τα εχω καταφερει μεχρι το τελος της χρονιας>?????

Link to comment
Share on other sites

Ναντια, οταν διαβαζα το μηνυμα σου ηταν σαν να το ειχα γραψει εγω.

Ειχα κι εγω αγχος οταν πηγα για την ενημερωση απο τη δασκαλα και μετα γελαγα μονη μου γιατι σκεφτομουν αν αγχωνομαι τωρα τι θα κανω στο γυμνασιο η στο λυκειο.

Τι σου ειπε η δασκαλα για τη μικρη σου?Ολα καλα?

 

Εχεις δικιο παντως.Δεν ειναι δυνατον να ειναι τα παιδια μας πρωτα σε οτι και αν ασχοληθουν, παρολο που ολες οι μαμαδες θα το θελαμε παρα πολυ.

 

Βεβαια αυτο δεν ισχυει για την κορη μου, γιατι ε ι ν α ι η καλυτερη μαθητρια που περασε ποτε απο το σχολειο της, θα ειναι η καλυτερη στις ξενες γλωσσες οταν θα αρχισει, ειναι η πρωτη στην ενοργανη που πηγενει και φυσικα ειναι το ομορφοτερο κοριτσι του Ρεθυμνου,το εξυπνοτερο και το δημοφιλεστερο......και μετα.....ξυπνησα.

 

Ας ειναι καλα τα παιδακια μας και ας μην ειναι τα καλυτερα σε τιποτα. Φτανει να ειναι ευτυχισμενα στη ζωη τους και ας μαθουμε εμεις να μετριαζουμε τις προσδοκιες μας.

 

Α, και αν βρεις τον τροπο να μη νευριαζεις , παρακαλω πες μου τον και σε μενα.

Φιλια σε ολες τις μανουλες και τα μαθητακια μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oλυμπια μου με εκανες και γελασα εισαι φοβερη!!!!!

 

 

Και ναι λοιπον αυτα που νομιζα οτι θα ακουσω απο την δασκαλα δεν τα ακουσα. (και ευτυχως δηλαδη). Πιστευα οτι θα μου ελεγε οτι η μικρη μου ξεχναει ειναι διαρκως αφηρημενη μπερδευει τα γραμματακια κλπ κλπ κλπ. (καλε τι μανα ειμαι??? Μα σε μενα ετσι ειναι.)

 

Αλλα με μεγαλη μου εκπληξη και χαρα ακουσα απο το στομα της δασκαλας μας οτι η μικρη ειναι παρα πολυ καλη. Διαβαζει με ευκολια και πολυ καλα μαλιστα συμμετεχει στο μαθημα και ειναι πολυ καλο παιδι............. Κου κουβα κουκουβα εγω μετα ολο το απογευμα μεχρι και το βραδυ........

 

Οταν γυρισα στο σπιτι η μικρη με περιμενε με αγωνια (το μικρο μου ειχε αγχωθει παρα πολυ) την πηρα αγκαλιτσα και της ειπα οτι πηρε Αριστα (χαχα). Πηρε τοσο μεγαλη χαρα η μικρουλα μου. Της υποσχεθηκα οτι θα παρουμε μαζι ενα δωρακι γιατι το αξιζει που προσπαθει τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα νεύρα την ώρα που τη διαβάζω, το φοβάμαι και εγώ. Βέβαια να εκφράσω και τη διαφωνία μου στην ισοπέδωση των βαθμών. Δεν λέω να είναι με το υποδεκάμετρο, ας κάνουν για παράδειγμα "παιχνίδι" με τα θαυμαστικά στο βαθμό ή/και με τα αυτοκόλλητα. Αυτό το λέω γιατί, όταν έχει γεμίσει το τετράδιο με σβησίματα, καθώς δεν είναι συγκεντρωμένη, και της λέω οτι τώρα αυτό δεν θα αρέσει στη δασκάλα εκείνη είναι σίγουρη οτι θα της βάλει άριστα με αυτοκόλλητο και θαυμαστικά.

1ciWp3.pngnEMKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια , πως βαθμολογουν οι δασκαλες σας?

Εμας βαζει ΑΡΙΣΤΑ μονο οταν η ασκηση ειναι ολοσωστη.Αν εχουν ξεχασει οτιδηποτε , οπως ενα τονο η μια τελεια τους βαζει μπραβο.

Μπραβο βαζει μεχρι 3 λαθη απ΄οτι εχω καταλαβει και μετα παει στο πολυ καλα.

Τωρα καποιες φορες βαζει και αυτοκολητα στο Αριστα, αλλα δεν εχω καταλαβει ποτε.

Μηπως οταν το γραπτο ειναι ομορφο και αισθητικα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια τι ημερομηνία τελιώνει η σχολική χρονιά φέτος για τα παιδιά της πρώτης (δεν έχω εγώ παιδι στην 1η έχει μια φίλη μου και θέλω να κανονίσουμε ένα ταξίδι)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι ημερομηνία τελιώνει η σχολική χρονιά φέτος για τα παιδιά της πρώτης (δεν έχω εγώ παιδι στην 1η έχει μια φίλη μου και θέλω να κανονίσουμε ένα ταξίδι)

Ευχαριστώ

 

Για τα παιδιά (δημοτικού και νηπιαγωγείου) πάντα η σχολική χρονιά τελειώνει 15 Ιουνίου και ξεκινά 11 Σεπτεμβρίου (εκτός αν πέφτουν ΣΚ οπότε πάνε στην πιο κοντινή εργάσιμη)

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω ειδικά για φέτος που 13 είναι του αγίου πνεύματος και διερωτάμαι αν θα πάνε στις 14 και 15.

 

Κανονικά πρέπει να πάνε. Τώρα αν έρθει κάποια διαταγή τελευταία εβδομάδα (γαιτί συνηθίζονατι αυτά στο υπουργείο μας)....

Κανονικά το σχολέιο τελειώνει 15 ιουνίου.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...