Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πεθερα μου κανει διακρισεις στα παιδια μου


valia40

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα πρεπει να βρεις τροπο να ταρακουνηθει ο αντρας σου και να καταλαβει οτι πρεπει να παρετε καποια μετρα πριν ειναι πολυ αργα.Το οτι ειναι στην εφηβεια ο μεγαλος δεν σημαινει οτι θα σας κανει οτι θελει.Μη τρελαθουμε τωρα.Και φυσικα αυτες τις ισορροπιες και το παραδειγμα του πως πρεπει να φερεται μεσα στην οικογενεια θα πρεπει να το παιρνει και απο τον μπαμπα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να της πω να μην ερχεται.Εχουμε την τυχη να μενουμε σε απεναντι πολυκατοικιες με την πεθερα μου οποτε καθε μεσημερι θα ερθει με μια κατσαρολα να μας φερει λιγο απο το φαγητο που μαγειρεψε λεγοντας στα παιδια "Εφερα λιγο φαγητο γιατι η μανα σας δεν μαγειρευει καλα".Κ φυσικα στρωνεται στον καναπε θαυμαζοντας τον μεγαλο μου γιο.Κ λεγοντας στον μικρο "Αχ τι καλα θα ηταν να ησουν κ εσυ σαν τον μεγαλο"

 

 

σορρυ αλλα αυτη η γυναικα περα απο το να προσβαλει εσενα και τον μικρο σου γιο κανει και τιποτα αλλο???

 

 

το μεγαλυτερο φταιξιμο το εχει ο αντρας σου

 

και γενικα οποτε υπαρχει θεμα πεθερας -νυφης παντα ο αντρας φταιει που δεν παιρνει θεση και τις αφηνει να τα βρουν μονες τους

Link to comment
Share on other sites

ρε συ, σπαστης τα δοντια, και πες της "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ"

συμφωνώ απολυτα!είναι ελεεινή και τρισάθλια η συμπεριφορά της!

Link to comment
Share on other sites

Οταν επεμβαινω ολοι πεφτουν να με φανε.Αντρας,πεθερα,πεθερος,μεγαλος γιος.Αλλα γιατι ολα αυτα?Τι προβλημα εχουν με το παιδι?Μια χαρα παιδι ειναι δεν υστερει σε τιποτα σχετικα με τον μεγαλο.Κ δεν το λεω επειδη ειναι γιος μου.Ομοςφο παιδι ειναι,εξυπνο,με πολλους φιλους.Οκ οταν ηταν πιο μικρος ηταν λιγο ατακτος αλλα το ιδιο ηταν κ ο μεγαλος.Οπως κ τα περισσοτερα παιδακια ατακτα ειναι.Ο μεγαλος συνεχεια μας λεει ποσο το απολαμβανει που τον θαυμαζουν ολοι.

 

Μαζεψε τον μεγαλο ΓΡΗΓΟΡΑ. Χωρις προσβολη δεν θα ηθελα ποτε ο μεγαλος σου γιος να γνωριζε την κορη μου....καταλαβαινεις τι λεω νομιζω. Βαλε τα πραγματα στην θεση τους. Μπορεις. Εαν μου το εκανε εμενα θα ανοιγε ασχημα το στομα μου. Και θα την πεταγα και απο το σπιτι εξω.....και τον αντρα μου μαζι.....:twisted: Τι ειναι αυτα τα πραγματα καλε παμε καλα!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσι μου, το προβλημα ξεκιναει απο σενα...

 

εισαι σε πολυ πιο δυσκολη θεση απο το παιδι τελικα...

 

πατα στα ποδια σου, γιατι δυστυχως ουτε τον εαυτο σου μπορεις να υποστηριξεις, ουτε το παιδι σου

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγαλος δεν μαζευεται με τιποτα.Κ αν του πω κατι για να τον προσγειωσω μου λεει οτι του κοβω τα φτερα.Αφηστε που δεν ειναι μονο η οικογενεια που τον θαυμαζει.Στο σχολειο ειναι κολλητος με ολους,ολοι μαζι του θελουν να κανουν παρεα κ ολες οι κοπελες τον κηνυγανε.Κ δεν ειναι ο γιος μου που μου τα λεει αυτα.Πηγα περισυ στο σχολειο να ρωτησω για τον γιο μου κ ολοι οι καθηγητες μου ειπαν οτι ειναι το πιο γνωστο κ πιο δημοφιλες παιδι στο σχολειο , οτι εχει ηγετικες τασεις, οτι τα μαθηματα τα εχει αφησει τελειως κ οτι το μονο που τον ενδιαφερει ειναι οι δημοσιες σχεσεις κ η εμφανιση του.

Αφηστε που ο μεγαλος συνεχεια μου λεει οτι θα γινει ποδοσφαιριστης κ δεν τον ενδιαφερει το σχολειο γιατι εκει εχει ταλεντο κ οτι θα γινει διασημος.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι, στο πρώτο σου μήνυμα παραθέτεις την κατάσταση χωρίς κάποιο δικό σου σχόλιο, μόνο με την ερώτηση στο τέλος " Τι έχετε να πείτε?"

 

Πραγματικά δεν ξέρω τί θέλεις να ακούσεις.

Να σε καθησυχάσουμε? Να σου πούμε ότι φταίει μόνο η πεθερά σου? Μόνο ο άντρας σου?

 

Επίσης παρατήρησα ότι σε ό,τι κι αν σου πρότειναν τα κορίτσια να κάνεις, πάντα υπάρχει κάποιο "μα..." από τη μεριά σου. Στην πεθερά σου δεν αντιμιλάς, ο άντρας σου δεν ακούει, ο μέγάλος σου γιός επίσης, ο μικρός δεν σου δίνει την ευκαιρία να του μιλήσεις, ωστόσο αυτή η φρικωδία απέναντι στο παιδί συνεχίζεται... Χωρίς να είμαι ειδικός (απλά με την κοινή λογική), σου λέω ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση οι γιοί σου θα γίνουν δύο κομπλεξικοί άντρες. Ο ένας με κόμπλεξ ανωτερώτητας κι ο άλλος με κόμπλες κατωτερότητας. Και ΒΕΒΑΙΩΣ το θέμα είναι πολύ σοβαρό για να κάθεσαι και να το διυλίζεις.

 

Πρέπει να πας σε έναν παιδοψυχολόγο να σε συμβουλέψει πως να χειριστεις το θέμα νομίζω κι εγώ. Και σύντομα. Αύριο.

 

Ελπίζω να μη με παρεξηγείς που είμαι λίγο απότομη... Απλά στεναχωρήθηκα πολύ...

 

Πάντα φιλικά

Νικόλ

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

να την χτυπησεις

 

 

Καλά, μιλάμε fistikaki έχω κατουρηθεί από τα γέλια !!!!! με εσένα και με κάποιες άλλες.

Σε ένα φόρουμ, μετά από την περιγραφή μιας δυσάρεστης κατάστασης, όπου περιμένεις απόψεις, εμπειρίες, ρητορίες και άλλα τέτοια και μετά τον απελπισμένο σπαραγμό της μάνας που αποτυπώνεται στην τελική ερώτηση «τι έχετε να πείτε???», , το τελευταίο πράγμα που περιμένεις να διαβάσεις ως πρώτη λύση είναι το "να την χτυπήσεις", έτσι απλά !!!!Ανεκδιήγητο, αν και όχι και πολύ λάθος.

Στη συνέχεια το πράγμα γίνεται ακόμα καλύτερο……….

Παραθέτω ένα δείγμα των προτάσεών/απόψεων σας

1. Να την χτυπήσεις

2. ….Φάτους όλους….

3. ….Σπάστης τα δόντια…

4. Πες μου που μένει η πεθερά σου να τη φάμε όλες μαζί

5. Ρίχτης ένα μπουκέτο

6. …στρίγγλα…..

7. ….κάρια….

8. …απορώ πως δεν την έχεις ρίξει κατά λάθος απ’ το μπαλκόνι

9. …τη γρια την κλείνουμε σε γηροκομείο….

10. …την πετάμε έξω σέρνοντας

οπότε αυθαίρετα αλλάζω τον τίτλο του θέματος σε

Εγχειρίδιο: "10 τρόποι να ΦΑΤΕ την πεθερά σας".

Μπράβο ρε παιδιά, σε καλό να μου βγει το γέλιο !!!

Δεν υποτιμώ το θέμα σε καμιά περίπτωση, αλλά η πρώτη απάντηση ειδικά με έκανε και γέλασα……..

Καλή συνέχεια

Σοφία Δ

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγαλος δεν μαζευεται με τιποτα.Κ αν του πω κατι για να τον προσγειωσω μου λεει οτι του κοβω τα φτερα.Αφηστε που δεν ειναι μονο η οικογενεια που τον θαυμαζει.Στο σχολειο ειναι κολλητος με ολους,ολοι μαζι του θελουν να κανουν παρεα κ ολες οι κοπελες τον κηνυγανε.Κ δεν ειναι ο γιος μου που μου τα λεει αυτα.Πηγα περισυ στο σχολειο να ρωτησω για τον γιο μου κ ολοι οι καθηγητες μου ειπαν οτι ειναι το πιο γνωστο κ πιο δημοφιλες παιδι στο σχολειο , οτι εχει ηγετικες τασεις, οτι τα μαθηματα τα εχει αφησει τελειως κ οτι το μονο που τον ενδιαφερει ειναι οι δημοσιες σχεσεις κ η εμφανιση του.

Αφηστε που ο μεγαλος συνεχεια μου λεει οτι θα γινει ποδοσφαιριστης κ δεν τον ενδιαφερει το σχολειο γιατι εκει εχει ταλεντο κ οτι θα γινει διασημος.

Βαλια μου εχει ενα πολυ ψωνισμενο παιδι..θα του κοψεις τα φτερα?φυσικα και θα του τα κοψεις οπως κανει αυτος στον αδερφο του..και οσο συνεχιζεται αυτη η κατασταση τοσο το χειροτερο γιατι ο μικρος σου θα ζει συνεχεια κατω απο τη σκια του μεγαλου..το θεωρεις καλο που δεν ασχολειται με τα μαθηματα?ξερεις ποσοι λενε οτι θα γινουν αθλητες,παρατανε τα μαθηματα και στη συνεχεια τους προκυπτει καποιο προβλημα υγειας και δεν ακνουν τιποτα?ας τα πηγαινει καλα με τα μαθηματα κι ας γινει οτι θελει ειναι η γνωμη μου..θες κι εσυ και τον αφηνεις να γινεται ετσι μου φαινεται..

μηπως κι εσυ κατα βαθος θεωρεις τον μικρο "κατωτερο" γιαι δεν μοιαζει στον μεγαλο?γιατι απ οτι καταλαβα δεν σε ενοχλει το γεγονος οτι ειναι ετσι οπως ειναι..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω που τα λεμε κ εγω εχω σκασει στα γελια.Πραγματικα δεν ξερω αν ψαχνω λυση για το θεμα η απλα την αποψη σας.Η απλα σας ρωταω επειδη μπορειτε να κρινετε πιο αντικειμενικα.

Εγω παντως θα προτεινω στην πεθερα μου να παρει τον αντρα της κ να γυρισουν στο χωριο τους.:lol:

Εντοματαξυ οταν λεω στην πεθερα μου το προβλημα μου λεει "Δεν ειπα οτι ο μικρος δεν ειναι καλος.Απλα ο μεγαλος ειναι τοσο καλος,που παντα θα ειναι ανωτερος απο τον μικρο":shock:

Εδω την αλλη φορα ηρθαν σπιτι μου Χριστουγεννα να ανοιξουν θεμα.Κ ο μεγαλος φυσικα να παρει θεση πανω στο θεμα πρωτος κ καλυτερος.Αλλα δεν μπορουσα να πω τιποτα στον μεγαλο εκεινη την μερα γιατι ειχε την γιορτη του.

Link to comment
Share on other sites

Βαλια μου εχει ενα πολυ ψωνισμενο παιδι..θα του κοψεις τα φτερα?φυσικα και θα του τα κοψεις οπως κανει αυτος στον αδερφο του..και οσο συνεχιζεται αυτη η κατασταση τοσο το χειροτερο γιατι ο μικρος σου θα ζει συνεχεια κατω απο τη σκια του μεγαλου..το θεωρεις καλο που δεν ασχολειται με τα μαθηματα?ξερεις ποσοι λενε οτι θα γινουν αθλητες,παρατανε τα μαθηματα και στη συνεχεια τους προκυπτει καποιο προβλημα υγειας και δεν ακνουν τιποτα?ας τα πηγαινει καλα με τα μαθηματα κι ας γινει οτι θελει ειναι η γνωμη μου..θες κι εσυ και τον αφηνεις να γινεται ετσι μου φαινεται..

μηπως κι εσυ κατα βαθος θεωρεις τον μικρο "κατωτερο" γιαι δεν μοιαζει στον μεγαλο?γιατι απ οτι καταλαβα δεν σε ενοχλει το γεγονος οτι ειναι ετσι οπως ειναι..

 

Συμφωνω. Εχεις μεγαλο προβλημα κοπελα μου. Και με τον μεγαλο και με τον μικρο. Εχεις τον μεγαλο καβαλιμενο καλαμι τον οποιο θα ριξει ασχημα απο το καλαμι του η ιδια η ζωη καποια στιγμη και θα ματωσει η μουρη του και ειναι κριμα. Εχεις ενα μικρο που θα βγει με κομπλεξ κατωτεροτητας, μια πεθερα που θελει πολυ ξυλο και εξω απο το σπιτι και ενα αντρα που πρεπει να μπεις μπροστα του και να του πεις ΤΕΛΟΣ μεχρι εδω. Πως φτασατε ως εκει ρωταω εγω.....αυτα τα σκοτωνεις στην αρχη......αμα 'μεγαλωσουν' γινονται επικυνδινα....πολυ

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Βαλια μου εχει ενα πολυ ψωνισμενο παιδι..θα του κοψεις τα φτερα?φυσικα και θα του τα κοψεις οπως κανει αυτος στον αδερφο του..και οσο συνεχιζεται αυτη η κατασταση τοσο το χειροτερο γιατι ο μικρος σου θα ζει συνεχεια κατω απο τη σκια του μεγαλου..το θεωρεις καλο που δεν ασχολειται με τα μαθηματα?ξερεις ποσοι λενε οτι θα γινουν αθλητες,παρατανε τα μαθηματα και στη συνεχεια τους προκυπτει καποιο προβλημα υγειας και δεν ακνουν τιποτα?ας τα πηγαινει καλα με τα μαθηματα κι ας γινει οτι θελει ειναι η γνωμη μου..θες κι εσυ και τον αφηνεις να γινεται ετσι μου φαινεται..

μηπως κι εσυ κατα βαθος θεωρεις τον μικρο "κατωτερο" γιαι δεν μοιαζει στον μεγαλο?γιατι απ οτι καταλαβα δεν σε ενοχλει το γεγονος οτι ειναι ετσι οπως ειναι..

 

 

 

Θα πω κατι κ ισως να μην ακουστει ωραιο.Πιστευω οτι ο μικρος ειναι πιο δυνατος σαν χαρακτηρας κ οτι μπορει να τα καταφερει κ μονος του οταν μεγαλωσει.Ενω ο μεγαλος παντα θα εχει αναγκη απο τον θαυμασμο των αλλων.

Επισης ειναι σιγουρο οτι ο μεγαλος εχει καταφερει πιο πολλα αφου ειναι κ 16 χρονων.Οταν θα φτασει ο μικρος στην ηλικια του σιγουρα θα εχει καταφερει τα ιδια.Οταν ο μεγαλος ηταν 10 χρονων δεν θυμαμαι να ειχε κανει κατι τοοοοσο σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε κ εγω εχω σκασει στα γελια.Πραγματικα δεν ξερω αν ψαχνω λυση για το θεμα η απλα την αποψη σας.Η απλα σας ρωταω επειδη μπορειτε να κρινετε πιο αντικειμενικα.

Εγω παντως θα προτεινω στην πεθερα μου να παρει τον αντρα της κ να γυρισουν στο χωριο τους.:lol:

Εντοματαξυ οταν λεω στην πεθερα μου το προβλημα μου λεει "Δεν ειπα οτι ο μικρος δεν ειναι καλος.Απλα ο μεγαλος ειναι τοσο καλος,που παντα θα ειναι ανωτερος απο τον μικρο":shock:

Εδω την αλλη φορα ηρθαν σπιτι μου Χριστουγεννα να ανοιξουν θεμα.Κ ο μεγαλος φυσικα να παρει θεση πανω στο θεμα πρωτος κ καλυτερος.Αλλα δεν μπορουσα να πω τιποτα στον μεγαλο εκεινη την μερα γιατι ειχε την γιορτη του.

ελα ρε βαλια σ αρεσει αυτο που κανει ο μεγαλος και απορεις γιατι δεν ειναι και ο μικρος ετσι γι αυτο και δεχεσαι αυτα που λεει η πεθερα σου γιατι κατα βαθος συμφωνεις μαζι της..

εγω θα γινομουν τουρκος που λεει ο λογος αν καποιος συγκρινε τα παιδια μου κι ελεγε οτι το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο..και τα 2 παιδια σου ειναι και δεν θα πρεπει να σηκωνεις μυγα στο σπαθι σου οταν προκειται γι αυτα..παντα βρισκεις μια δικαιολογια για να μην μαλωνεις τον μεγαλο..

ψαξε μεσα σου μηπως πρωτα απ ολους κανεις εσυ διακρισεις κι εισαι εσυ αυτη που εχει μεγαλυτερη αδυναμια στον μεγαλο?:confused::confused::confused:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Εχεις μεγαλο προβλημα κοπελα μου. Και με τον μεγαλο και με τον μικρο. Εχεις τον μεγαλο καβαλιμενο καλαμι τον οποιο θα ριξει ασχημα απο το καλαμι του η ιδια η ζωη καποια στιγμη και θα ματωσει η μουρη του και ειναι κριμα. Εχεις ενα μικρο που θα βγει με κομπλεξ κατωτεροτητας, μια πεθερα που θελει πολυ ξυλο και εξω απο το σπιτι και ενα αντρα που πρεπει να μπεις μπροστα του και να του πεις ΤΕΛΟΣ μεχρι εδω. Πως φτασατε ως εκει ρωταω εγω.....αυτα τα σκοτωνεις στην αρχη......αμα 'μεγαλωσουν' γινονται επικυνδινα....πολυ

 

 

 

Μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ηταν τοσο εντονη η κατασταση.Οταν ομως τα πεθερικα μου ηρθαν περισυ σε σπιτι κοντα σε μας,κ η πεθερα μου ειναι συνεχεια μες στα ποδια μας,το προβλημα εγινε χειροτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kι επειδή δηλαδή βρε valia μου πιστεύεις ότι είναι δυνατός χαρακτήρας αφήνεις ένα παιδί 10 χρονών να γίνεται ανυπεράσπιστο αποδέκτης τόσης αδικίας? Μήπως εκτός από δυνατό χαρακτήρα το θεωρείς και αναίσθητο?? Γιατί μόνο ένας αναίσθητος δεν θα πληγωνόταν από αυτήν την κατάσταση...

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

]Σε ένα φόρουμ, μετά από την περιγραφή μιας δυσάρεστης κατάστασης, όπου περιμένεις απόψεις, εμπειρίες, ρητορίες και άλλα τέτοια και μετά τον απελπισμένο σπαραγμό της μάνας που αποτυπώνεται στην τελική ερώτηση «τι έχετε να πείτε???», το τελευταίο πράγμα που περιμένεις να διαβάσειςως πρώτη λύση είναι "να την χτυπήσεις", έτσι απλά!!Ανεκδιήγητο, αν και όχι και πολύ λάθος.

 

 

κοπελια, 'ανεκδιηγητο' δεν ειναι οτι εμεις κανουμε χιουμορ.......

 

 

ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΟ ειναι το γεγονος, οτι η μανα "που σπαραζει" οπως λες... (ε, καλα, δε σπαραζει κι ολας..... valliaaaaaaaaaaaa, ΣΠΑΡΑΖΕΙΣ???? :lol: )

 

που λες, ανεκδιηγητο ειναι οτι δεν παιρνει την κατασταση στα χερια της, και περιμενει ιδεες απο μας πως να προστετευσει το παιδι της...

 

αλλα αφου γελασες εσυ, ολα καλα... το προβλημα θα ηταν "να σπαραζες"

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι κ ισως να μην ακουστει ωραιο.Πιστευω οτι ο μικρος ειναι πιο δυνατος σαν χαρακτηρας κ οτι μπορει να τα καταφερει κ μονος του οταν μεγαλωσει.Ενω ο μεγαλος παντα θα εχει αναγκη απο τον θαυμασμο των αλλων.

Επισης ειναι σιγουρο οτι ο μεγαλος εχει καταφερει πιο πολλα αφου ειναι κ 16 χρονων.Οταν θα φτασει ο μικρος στην ηλικια του σιγουρα θα εχει καταφερει τα ιδια.Οταν ο μεγαλος ηταν 10 χρονων δεν θυμαμαι να ειχε κανει κατι τοοοοσο σημαντικο.

Κατσε... Πρωτη απολους εσυ συγκρινεις τα παιδια σου. Αυτο απο μονο του ειναι πολυ ασχημο. Τι παει να πει οτι ο μεγαλος εχει καταφερει περισσοτερα γιατι ειναι .... μεγαλυτερος και ο μικρος ειναι δυνατος χαρακτηρας; 10 χρ παιδακι ειναι, για ονομα δλδ! Και τι μπορει να εχει καταφερει ο μεγαλος (16 χρ παιδι) που να τον εχει ανεβασει τοσο πολυ; Σε εχουν πεισει ολοι οτι ειναι ανωτερο το ενα σου παιδι απο το αλλο και απορω τι θες να ακουσεις απο μας.....

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι κ ισως να μην ακουστει ωραιο.Πιστευω οτι ο μικρος ειναι πιο δυνατος σαν χαρακτηρας κ οτι μπορει να τα καταφερει κ μονος του οταν μεγαλωσει.Ενω ο μεγαλος παντα θα εχει αναγκη απο τον θαυμασμο των αλλων.

Επισης ειναι σιγουρο οτι ο μεγαλος εχει καταφερει πιο πολλα αφου ειναι κ 16 χρονων.Οταν θα φτασει ο μικρος στην ηλικια του σιγουρα θα εχει καταφερει τα ιδια.Οταν ο μεγαλος ηταν 10 χρονων δεν θυμαμαι να ειχε κανει κατι τοοοοσο σημαντικο.

ελα ενταξει το εχεις χασει το παιχνιδι..αφου σκεφτεσαι ετσι..δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο περαν του οτι θα το μετανιωσεις αργοτερα που κανεις αυτες τις διακρισεις..οσο δυνατος και να ειναι ο μικρος πιο δυνατος απο τον μεγαλο δεν ειναι..μιλαμε για 10 χρονων παιδι..ο μικρος σου παω και στοιχημα οτι ειναι πιο ευαισθητος απο τον μεγαλο κι εχει περισσοτερη αναγκη απο επικροτηση αλλα ξερει οτι δεν προκειται να την εχει κι ετσι τα κραταει μεσα του..συνεχισε να θαυμαζεις τον μεγαλο και καλη τυχη..αυτα απο μενα

 

 

Link to comment
Share on other sites

η πεθερα ειναι δευτερογενης παραγοντας

το θεμα ειναι τι κανετε εσυ και ο αντρας σου για την οικογενεια σας και τι ορια βαζετε εσεις

η πεθερα συγνωμη που θα το πω αλλα βρηκε και κανει

κυριως βρηκε ανοιγμα απο το γιο της ο οποιος δεν βλεπω να εχει αντιθετη σταση απο την ιδια

αν καταλαβα λαθος ζητω συγνωμη

και επισης τα παιδια θελουν ορια

οταν αυτα δεν μπαινουν δεν φταει η δυνατη προσωπικοτητα του παιδιου

αλλα η αδυναμια των γονιων να τα θεσουν

δεν ειναι ευκολο δυσκολο ειναι αλλα αυτη ειναι η δουλεια μας

τι σημαινει "μου κοβεις τα φτερα"?

γνωμη μου βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Και το κακό επίσης είναι ότι τα αδέρφια δεν θα αποκτήσουν ποτέ ισορροπημένη σχέση μεταξύ τους... πάντα στον ανταγωνισμό θα είναι...

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μιλάμε fistikaki έχω κατουρηθεί από τα γέλια !!!!! με εσένα και με κάποιες άλλες.

Σε ένα φόρουμ, μετά από την περιγραφή μιας δυσάρεστης κατάστασης, όπου περιμένεις απόψεις, εμπειρίες, ρητορίες και άλλα τέτοια και μετά τον απελπισμένο σπαραγμό της μάνας που αποτυπώνεται στην τελική ερώτηση «τι έχετε να πείτε???», ,το τελευταίο πράγμα που περιμένεις να διαβάσειςως πρώτη λύση είναιτο "να την χτυπήσεις", έτσι απλά!!!!Ανεκδιήγητο, αν και όχι και πολύ λάθος.

 

Στη συνέχεια το πράγμα γίνεται ακόμα καλύτερο……….

 

Παραθέτω ένα δείγμα των προτάσεών/απόψεων σας

 

1. Να την χτυπήσεις

2. ….Φάτους όλους….

3. ….Σπάστης τα δόντια…

4. Πες μου που μένει η πεθερά σου να τη φάμε όλες μαζί

5. Ρίχτης ένα μπουκέτο

6. …στρίγγλα…..

7. ….κάρια….

8. …απορώ πως δεν την έχεις ρίξει κατά λάθος απ’ το μπαλκόνι

9. …τη γρια την κλείνουμε σε γηροκομείο….

10. …την πετάμε έξω σέρνοντας

 

 

οπότε αυθαίρετα αλλάζω τον τίτλο του θέματος σε

Εγχειρίδιο: "10 τρόποι να ΦΑΤΕ την πεθερά σας".

 

Μπράβο ρε παιδιά, σε καλό να μου βγει το γέλιο !!!

 

Δεν υποτιμώ το θέμα σε καμιά περίπτωση, αλλά η πρώτη απάντηση ειδικά με έκανε και γέλασα……..

 

Καλή συνέχεια

 

Σοφία Δ

 

Απαγορευεται συμφωνα με τους κανονισμους να κρινουμε την σμπεριφορα αλλων μελων.

 

Αν κατι αλλαξε,να μου το πειτε,εχω να γραφω κι'εγω...:cool:.

 

 

Στα ουσιωδη τωρα....

Βαλια,θα συμφωνησω με τα κοριτσια,δεν το πας καλα το πραγμα και το ξερεις,αλλιως δεν θα ανοιγες το θεμα.

Δηλαδη εσενα το ζητουμενο σου ειναι το να σταματησει να το κανει η πεθερα σου,αλλα αν το κανετε εσυ και ο συζυγος ειναι οκ?

Αυτο σε ενοχλει?

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Απαγορευεται συμφωνα με τους κανονισμους να κρινουμε την σμπεριφορα αλλων μελων.

 

Αν κατι αλλαξε,να μου το πειτε,εχω να γραφω κι'εγω...:cool:.

 

 

έλα τώρα και λίγο χιούμορ δε βλάπτει..........

 

Σοφία Δ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πολυ υπερ,Σοφια.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...