Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πεθερα μου κανει διακρισεις στα παιδια μου


valia40

Recommended Posts

Αφου ειναι αρκετα μεγαλος πες του οτι εχει κολλημα η γιαγια με το μεγαλο γιατι εχει το ονομα του παππου......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοιτα το σοβαρο προβλημα ειναι ο μεγαλος γιατι οπως παει θα γινει εντελως ανεξελεγκτος. Αυτο το καταλαβαινει ο συζυγος? Οταν λες λαμβανει θαυμασμο εννοεις τους παπουδες μονο? Τουλαχιστον εσυ και ο αντρας σου να το μετριασετε και να προσευχεστε να μη μπλεξει πουθενα ο μικρος......δεν ξερω τι να σε συμβουλευσω για ενα εφηβο, μονο οσα θυμαμαι απο την δικη μου ηλικια......ειναι σημαντικο οι γονεις να ειναι κοντα στα παιδια τους και να τα συμβουλευουν χωρις να τα κρινουν. Να μπορεις να τα ανεβαζεις εκει που πρεπει και να τα γειωνεις εκει που απαιτειται.

 

Στην πεθερα σου θα βρεις ενα τροπο να της μιλας χωρις να τσακωνεσαι......αν και φοβαμαι οτι δεν θα βγαλεις ακρη, ξερω τετοιες και δεν χωνευουν το παιδι που εχει ονομα απο την οικογενεια της νυφης.....λες και ειναι εχθρος ενα πραγμα.....ποταπα ανθρωπακια!!!

 

Εχε απο κοντα τον μικρο σου και να του μιλας οσο μπορεις καλυτερα και να του εξηγεις οτι ειναι διαφορετικο ατομο απο τον αδερφο του και θα κανει διαφορετικα πραγματα, δεν θα ακολουθησει το δικο του δρομο και σε καμμια περιπτωση να μη παιρνει σοβαρα τα οσοα λενε αλλοι.

 

 

 

 

Ο αντρας μου απο την μια μου λεει για τον μεγαλο οτι ειναι ανεξελεγκτος κ απο την αλλη ποσο χαρουμενος ειναι που εχει τετοιο γιο.Τον τελευταιο καιρο ασχολουμαι περισσοτερο με τον μικρο γιατι ο μεγαλος ή ειναι εξω με τους φιλους του,ή ακουει μουσικη,ή κανει γυμναστικη οποτε δεν βρισκω ευκαιρια να του μιλησω.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι αρκετα μεγαλος πες του οτι εχει κολλημα η γιαγια με το μεγαλο γιατι εχει το ονομα του παππου......

 

 

 

 

Δεν δειχνει ομως οτι στεναχωριεται κ δεν αναφερεται στο θεμα οποτε δεν μπορω να βρω ευκαιρια να του μιλησω.Μονο μια φορα το εδειξε,οταν σηκωθηκε κ εφυγε απο το τραπεζι τα Χριστουγεννα.Κ μετα ο αντρας μου τον μαλωσε γιατι λεει οτι ειναι μεγαλη αγενεια που το εκανε αυτο.Αμα το παμε ετσι,κ ο μεγαλος σηκωθηκε εκεινη την μερα απο το τραπεζι,γιατι ηθελε να βγει με τους φιλους του.Εφαγε 2 μπουκιες γαλοπουλα κ μετα βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

βαλια,η πεθερα σου ειναι ανεκδιηγητη!!!!

κυρα μου,πες της,ο σεβασμος δεν παει με την ηλικια..

Μα καλα λεει το φυστικακι...

μπουκετο στην μυτη...κι οχι απο λουλουδια

ο δε μεγαλος...πωπω!!!!συγγνωμη βρε βαλια μου...λιγακι ψωνισμενος εεε???αλλα τι φταιει κι αυτος...με τετοια αντιμετωπιση απο γιαγια και μπαμπα...καλα,εχει να φαει μεγαλη κατραπακια οταν καποια στιγμη βρει τον δασκαλο του στο προσωπο καμιας σκληροπυρηνικης πιτσιρικας:rolleyes::rolleyes:

 

προστατευσε το αγορι σου..κυριως απο την στριγγλαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα να του μετρησεις κι εκεινου τα δοντια στο πατωμα...

 

αλλα επειδη ειναι πατερας του παιδιου, ριχτου μια κιτρινη καρτα προς το παρον.. αν το ξαναπει, πες του 'σφυριξα κι εληξες' και κοπανα τον κι εκεινον

 

Το θέμα είναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ αλλά μ΄έκανες και γέλασα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσακι μου, χωρις αστεια τωρα, να σου πω κατι, μη με παρεξηγησεις..

 

 

περπαταει το παιδακι σου στο δρομο, και ξαφνικα πεταγεται καποιος μπροστα του και το φτυνει, το χτυπαει στο προσωπο, το πληγωνει αισχρα, και του κανει ανεπανορθωτη ζημια..

 

το παιδακι καθεται κατω, κλαιει με λυγμους και φωναζει "μαμααααααααααααα μου!!!!"

 

 

εσυ τι κανεις? καθεσαι και το σκεφτεσαι?????!!!!!!!!!!!!

 

 

 

ΚΑΠΟΙΟς ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ..

 

τι πα να πει γιαγια μπαμπας και στρειδια μυδια...

 

μπες μπροστα, βαλε πλατες και ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟΥΣ!

 

 

το παιδακι εχει αναγκη να επεμβεις!

 

Σ Υ Μ Φ Ω Ν Ω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ, σπαστης τα δοντια, και πες της "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ"

 

αν της σπάσεις και τον αυχένα ακόμα καλύτερα

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Σαν δεν ντρέπονται!!!

 

πάντως εγώ τέτοιο πρόβλημα δεν αντιμετώπισα, δεν χωνεύουν και τα δυο μου, οπότε είμαι ΟΚ έχουμε ισορροπία!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

...όνομα δικό τους δεν έχω δώσει, ούτε και πρόκειται δηλαδή!!!!!!!! :roll: :roll: :roll:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλα θα ηταν να επεμβεις και προπαντως να τονωσεις το ηθικο του μικρου, την αυτοπεποιθηση του. Συνηθως τα μικροτερα ή θα προσπαθουν να μοιασουν τα μεγαλυτερα ή θελουν να γινουν εντελως το αντιθετο για να ξεχωριζουν.

Γιατι δεν του μιλας και εσυ του μικρουλη για τον πατερα σου; Ιδιως, μπροστα τους!

Κατα ταλλα...θα πετουσα που και που καμια σποντα...πχ οταν λενε μοιαζεις τον παππου στον μεγαλο, θα ελεγα και ενα...ε αυτο δεν ειναι και παντα προτερημα!

Ο μεγαλος σου εχει αρκετη αυτοπεποιθηση θα του εσπαγες και λιγο τον τσαμπουκα και τα πεθερικα θα ακουγανε το κουδουνακι να κρουει...:-))

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαίσιο αυτό που κάνει και το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ από την πεθερά μου, αλλά σε πολύ μικρότερη κλίμακα. Στον μεγάλο έκανε τρελές χαρές, αλλά τον δεύτερο για πολύ καιρό δεν γύριζε ούτε να τον φτύσει. Ευτυχώς ήταν πολύ μικρός και δεν καταλάβαινε. Δεν ξέρω αν της είπε κάτι ο άντρας μου αλλά κάποια στιγμή το σταμάτησε από μόνη της, αν και έχει ακόμα αδυναμία στο μεγάλο.

Προσπάθησε να ενισχύσεις τη σχέση ανάμεσα στ' αδέλφια.

Άσε το μικρό να κάνει πράγματα που δεν είχε δοκιμάσει ο μεγάλος (γλώσσα, μουσική, σπορ).

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να κάνεις ένα δώρο στον μικρό κάθε φορά που αδικείται σαν αντιστάθμισμα. Πρέπει να δει και ο μεγάλος την αδικία που γίνεται στο μικρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα πρότεινα ακόμη και να περιορίσεις τις εξόδους του μεγάλου σε μεγάλο βαθμό. Να του κόψεις χοντρά τον τσαμπουκά και να τον έχεις λίγο πιο δεμένο ας πούμε.

Αλλιώς φοβάμαι πως θα σου φύγει σύντομα ο έλενχος...

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

α) όλο αυτό μου φαίνεται αίσχος!!

β) συμφωνώ με το φυστίκι, προστάτευσε το παιδάκι σου, αυτό είναι ο ρόλος σου, έλα σε αντιπαράθεση, καυγάδισε, πρόσβαλλε μην υπολογίσεις τίποτα προκειμένου να το προστατεύσεις και να του τονώσεις με τα χίλια επιχειρήματα την αυτοπεποίθησή του

γ) κόψε τον αέρα στον μεγάλο..πχ αν σου λέει ότι εντάξει εγώ είμαι και ο πρώτος και ο πιο αγαπητός από τη γιαγιά , απάντησε του κι εσύ "ε και λοιπόν; και τι αξία νομίζεις ότι μπορεί να έχει να είσαι το χαιδεμένο της γιαγιάκας σου;"

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος δυστυχως δεν ειναι κ τοσο μικρος για να πιστεψει οτι η γιαγια τα 'χει χαμενα.Πεμπτη δημοτικου θα παει.

Ο μεγαλος νομιζει οτι ετσι οπως ειναι αποτελει παραδειγμα για τον μικρο.Αφηστε που δεν προκειτε ποτε να ξεψωνιστει.Εχει τραβηξει τους παντες πανω του δεν νομιζω να δεχτει να χασει ολη αυτην την χαρα που νιωθει.

Ο αντρας μου οπως ειπα εχει κολλησει στο να γινουν τα παιδια του αντρες.Γι αυτο κ πιστευει οτι αφου ειναι αγορι αρα ειναι δυνατος ανθρωπος αρα δεν θα τον ενοχλουν τα οσα λεγονται.

Ο μικρος παλι δεν δειχνει οτι στεναχωριεται κ πολυ.Η απλα δεν το εκφραζει.

Ο μεγαλος παντα ειχε αδυναμια στον μικρο αλλα τον τελευταιο καιρο συνεχως λεει με πλαγιο τροπο οτι ειναι καλυτερος απο τον μικρο.

 

Αμάν πια με αυτήν την ελληνική νοοτροπία, που θέλει τους άντρες δυνατούς και καλά και να μην μασάνε κτλ και κανείς ξεχνάει ή αγνοεί ότι θέματα προσωπικότητας, χαρακτήρα, ιδιοσυγκρασίας κτλ δεν έχουν καμία σχέση με το τι φύλο είμαστε.

Δηλάδή να αφήνουν να πλήγωνεται το μικρό για να μάθει να γίνει ένας δυνατός άντρας;

Η λογική του παραλόγου :evil::evil::evil:

Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί μερικοί μεγαλώνοντας έχουν τόσα πολλά απωθημένα :roll::roll::roll:!!!

Ο μικρός σίγουρα από μέσα του θα πληγώνεται και θα νιώθει και ένοχος για αυτό και ας μην το δείχνει, ένοχος επειδή οι άλλοι τον θέλουν δυνατό, ενώ τον πληγώνουν με τις διακρίσεις τους.

Όλο αυτό δείχνει ότι αγνοούν ακόμη και τους πιο απλούς κανόνες καλής συμπεριφοράς και φυσικά δείχνουν μεγάλη ασέβεια.

Ο σεβασμός για μένα είναι το παν.

Ο μεγάλος σου πρέπει να κόψει λίγο, γιατί έχει πάρει πολύ αέρα και να ξέρεις πως μπορεί να δείχνει ότι δεν σε ακούει, όταν του μιλάς, αλλά και σε ακούει και κάποια στιγμή θα δει και μόνος πόσο λάθος είναι, αλλά και αυτός είναι το θύμα των υπολοίπων, που τον θέλουν τόσο πολύ άντρα.

Εσύ να του μιλάς, να του μιλάς και πάτα πόδι σε όλους για τον μικρό σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ενημερωνα τον συζυγο οτι αν δεν σταματησει αυτο θα το σταματησω εγω και με πολυ ασχημο τροπο. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΜΦΥΛΙΟΣ.

Και αν δεν εκανε κατι λυπαμαι αλλα θα φευγαν απο εκει μεσα τσουβαλιαστοι ολοι. Κανε μια νιξη ξεκαθαρη στην πεθερα σου πριν την κανεις ρομπα μπροστα σε ολους την επομενη φορα που θα πεταξει κατι τετοιο (ωστε να εχει το δικαιωμα της προειδοποιητικης).

 

ΥΓ. Απορω πως εφτασαν τετοιες ηληκιες τα παιδια χωρις να την τσουρομαδισεις. :evil:

 

Πωπω μιλαμε εγινα τουρκος. Δεν θα ειχε γλιτωσει λεμε.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ πια........... όλα αυτά τα προβλήματα ξεκινούν απο το θέμα "όνομα.!"

απαράδεκτη η πεθερά σου!!!!!!!!!

απορώ πώς και δεν την έχεις ρίξει "καταλάθος" απο το μπαλκόνι..!

τελικά όλοι ίδιοι είναι. βλέπεις κι εμάς είναι η πρώτη φορά που θα ακουστεί το όνομα του πεθερού παρόλο που έχει άλλα 4 εγγόνια και πρίν κάν μάθουμε το φύλο του μωρού έλεγε συνέχεια ο εγγονός μου και ο εγγονός μου. και κάποια στιγμή που είχαν έρθει σπίτι μας επίσκεψη, λέει ο πεθερός μου: άντε κορίτσι μου, στην υγειά σου, όλα με το καλό να πάνε και με το καλό να έρθει ο εγγονός μου.... και επειδή ούτε κάν τον κοίταξα εκείνη την ώρα, πήγε να το σώσει λέγοντας : εεε, εντάξει και εγγονή να είναι..τί να κάνουμε..?????

θέλει κότσια κάτι τέτοιες ώρες όχι απλά να απαντάς, αλλά να τους προσβάλεις κατάμουτρα!!!!!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απορω πως εχεις την υπομονή και δεν εχεις πετάξει εξω την πεθερά σου με αυτα που λεει στο παιδί.Αλλα οπως ειπε και μια κοπελα παραπανω πρωτος και καλύτερος πρεπει να φαει καρτα ο συζυγός σου που δέχεται να μειώνεται το δευτερο παιδάκι του.Επίσης προσπαθεισε να προσγειώσεις λιγο τον μεγάλο σου γιο γιατι εκει εξω δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα και θα το καταλαβει αυτο αργότερα.Τωρα οσον αφορά τον μικρό μπορει να μην το δειχνει οτι στεναχωριεται να τον μειωνουν και να τον συγκρίνουν με τον μεγάλο του αδερφό, αλλά οταν θα μεγαλωσει ισως να μην εχει και καλή σχεση με τον αδερφό του γιατι παντα θα νιωθει κατωτερος απο αυτον και θα θυμαται ολα αυτα που ακουγε μικρος και το ποσο τον συγκρίνανε με τον μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας ανοιξε ενα θεμα με το ονομα της οικογενειας σου και καθε προβλημα που σου προκυπτει βαλτο εκει μεσα..δεν σε προλαβαινουμε με τοσα θεματα..

 

Λοιπον αν και οι λυσεις που σου προτεινει το φυστικακι ειναι πολυ καλες εγω θα σου προτεινα να το λυσεις με τον διαλογο..

 

Εκει που μιλας για τον αντρα σου σορρυ αλλα το πηδηξα και δεν διαβασα τι ελεγες οποτε δεν εχω να προτεινω κατι

 

Στον μεγαλο πες οτι δεν εχει καμια διαφορα απ τον μικρο..ισα ισα που ειναι ειναι χειροτερος γιατι ειναι ψωνισμενος...

 

Στην πεθερα οπως σου ειπα και στο αλλο θεμα,γυρνα της πισω τα λεφτα και πες της πως τα παιδια σου δεν εχουν αναγκη ουτε απο λεφτα ουτε απο διακρισεις..και τα λεφτα τους να τα βαλουν εκει που ξερουν..(εδω αν θελεις μπορεις να προσθεσεις και μια μπουνιτσα..)

 

 

Link to comment
Share on other sites

περισσοτερο απαραδεκτο απο ολους θεωρω τον αντρα σου... που δεχεται αυτη τη συμπεριφορα της μανας του, που υποβαθμιζει κι αυτος τον μικρο σας...

πρεπει να προστατεψεις τα παιδια σου...

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κουκλίτσα μου αρχίζω με τα θετικά η οικογένεια σου έχει ένα νορμάλ άτομο ΕΣΕΝΑ :-)

και συνεχίζω λύσεις :

την γριά την κλείνουμε σε γηροκομείο !!!!!

 

κλείνεις ένα ραντεβού με παιδοψυχολόγο (ειναι πολύ σοβαρό το θέμα)

και ΠΑΙΡΝΕΙΣ τον άντρα σου και τον πας , εκει αναφέρεις στον παιδοψυχολόγο τα σκηνικά και κυρίως με μορφή ερωτήσεων του λες τις φοβίες του άντρα σου ...(περι ανδρισμού!!!)

 

ο άντρας λαμβάνει ενα γερό χαστούκι απο τον ειδικό και εσύ παίρνεις το αίμα σου πίσω !!!!!

 

έπειτα πιάνεις τον ΜΕΓΑΛΟ (φροντίζεις να είναι μόνος του ...) και λες ότι σου λέει η γριά ε , η γιαγιά σου εννοώ είναι εντελώς μύθος η γιαγιά σου έχει ξεκουτιάνει και δεν θυμάται .

 

οταν ήσουν μικρός ήσουν πιο ζωηρός απο το αδερφό σου, ήσουν πιο σκανταλιάρης απο τον αδερφό σου και συνεχώς με κούραζες και με ταλαιπωρούσες σαν παιδί .

του αναφέρεις και μερικά σκηνικά και του τα τονίζεις με έμφαση για να τον προσγειώσεις .

 

Συνεχίζοντας του λές ότι ο μικρός του αδερφός ειναι ευαίσθητος και στεναχωρίεται γιατί αναζητά την αναγνώριση απο τον μεγαλύτερο αδερφό του και οτι θες να σε βοηθά να τον μεγαλώσετε ολοι μαζί με σωστές αρχές για να γίνει δυναμικός και να πιστεύει στον ευατό του έτσι όπως πιστέυει ο ίδιος.

 

οταν όμως όλοι του λενε οτι δεν αξίζει και δεν θα τα καταφέρει τότε δεν μπορεί να το πιστέψει .

 

συνεχίζει και του λες πως όταν ήταν εκεινος μικρός είχε εσενα που ήσουν πιο μικρή και εσύ και ότι λαθος και να έκανε πάντα τον υποστήριζε και δεν άφηνες ποτε να λεει κακο λογο για εκεινον.

 

και τώρα εσύ μεγάλωσες (η μαμά εννοώ ) και επειδή δεν μπορείς γιατί είσαι κουρασμένη ζητάς από τον μεγάλο που πλέον είναι 16 να σε βοηθήσει να νοιώθει και ο μικρός ότι έχει υποστηρικτές στα ΛΑΘΗ ΤΟΥ διότι αυτό είναι η οικογένεια .

 

και έτσι θα δεις που θα μεγαλώσει και θα λέει σε όλου με καμάρι ότι με βοήθησε ο μεγάλος μου ο αδερφός και θα δεις πόσο θα σε αγαπάει , ΕΑΝ νοιώθει ότι σε έχει δίπλα του και τον ανυψώνεις .

 

τέλος πιάνεις τον μικρό και του λες ότι η γιαγια του δεν θυμάται καλά και του αναφέρεις σκηνικά που έκανε ο μεγάλος που έκανε χειρότερα απο αυτόν !!!!!

 

και ετσι κάνεις να νοιώθει ο μικρός ότι είναι το ΙΔΙΟ με τον μεγάλο και αξίζει όλη την αγάπη και τον ΘΑΥΜΑΣΜΟ της οικογενείας και του τονίζεις ότι η γιαγιά του ειναι μια γριά που λεει ........ (ας μην εκφραστώ καλύτερα) και ότι εαν πας στο χωρίο θα συναντήσει πολλους γάιδαρους Ε μερικοι απο αυτούς γκαρίζουν.....κανεις όμως δεν του δίνει σημασία γιατι πολύ απλά ειναι ένας γάιδαρος που γκαρίζει ετσι και εσύ δεν θα ακους αυτά που σου λεει η γριά ε ! η γιαγια ήθελα να πω διότι ειναι μια γαιδάρα που γκαρίζει !!!!!!:-)

 

το θέμα το χρηματικό θα πρέπει να πέισεις τον μεγάλο να μην τα παίρνει τα λεφτά και να αρκεστεί στο χαρτζιλίκι το δικό σας .

και φρόντισε να κόψεις τις πολλές επαφές με τους γέρους !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ενημερωνα τον συζυγο οτι αν δεν σταματησει αυτο θα το σταματησω εγω και με πολυ ασχημο τροπο. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΜΦΥΛΙΟΣ.

Και αν δεν εκανε κατι λυπαμαι αλλα θα φευγαν απο εκει μεσα τσουβαλιαστοι ολοι. Κανε μια νιξη ξεκαθαρη στην πεθερα σου πριν την κανεις ρομπα μπροστα σε ολους την επομενη φορα που θα πεταξει κατι τετοιο (ωστε να εχει το δικαιωμα της προειδοποιητικης).

 

ΥΓ. Απορω πως εφτασαν τετοιες ηληκιες τα παιδια χωρις να την τσουρομαδισεις. :evil:

 

Πωπω μιλαμε εγινα τουρκος. Δεν θα ειχε γλιτωσει λεμε.

ακριβως τα ιδια και εγω μην σου πω οτι μολις την εβλεπα θα εντυνα το παιδι και δρομο και βεβαια δεν θα της μιλαγα!
Link to comment
Share on other sites

να της πεις πως αν δε συμορφωθει θα αργησει πολυ να ξαναδει τα εγγονια της αφου τη σπασεις στο ξυλο πρωτα την κ_λογρια!!!φανταζομαι πως θα νοιωθει το καημενο το μικρο:(:(

Link to comment
Share on other sites

Πεθερα.....η μαγικη λεξη!!!! Βρε οοουυυυσσστττττ.!!!!!!!!

Καταρχην νομιζω πως πρεπει να ξεκινησεις απο τον αντρα σου, δευτερον κοψε την φορα του μεγαλου και στηριξε οσο μπορεις τον μικρο.

Οσο για την πεθερα, μη μασας κοπελα μου.Εγω τα λεω παντα εξω απο τα δοντια και με το παραπανω, και εχω ησυχασει.Δεν καταλαβαινουν αυτες οι καργιες......ριξε πραμα .......:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Γιατι δεν της τον στελνεις για λιγο καιρο τον μεγαλο αφου τον εχει τοση αδυναμια να δουμε ποσο καιρο ακομα θα ειναι ο αγαπημενος της?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να της πω να μην ερχεται.Εχουμε την τυχη να μενουμε σε απεναντι πολυκατοικιες με την πεθερα μου οποτε καθε μεσημερι θα ερθει με μια κατσαρολα να μας φερει λιγο απο το φαγητο που μαγειρεψε λεγοντας στα παιδια "Εφερα λιγο φαγητο γιατι η μανα σας δεν μαγειρευει καλα".Κ φυσικα στρωνεται στον καναπε θαυμαζοντας τον μεγαλο μου γιο.Κ λεγοντας στον μικρο "Αχ τι καλα θα ηταν να ησουν κ εσυ σαν τον μεγαλο"

Link to comment
Share on other sites

βάλια συγνώμη θες και τα δέχεσαι...

 

αφού σε προσβάλει και σένα και δεν λες τίποτα....

 

 

Εδω ανεχομαι να προσβαλει το παιδι μου σε μενα θα κολλησω?

 

 

 

Κ αυτο που λετε να μην την αφηνω να δινει λεφτα στον μεγαλο θα κανει εξαλλο τον μεγαλο ο οποιος με τα λεφτα της γιαγιας του μπορει να βγαινει οσο θελει ενω το χαρτζιλικι που του δινουμε εμεις φτανει μονο για 2-3 εξοδους την εβδομαδα.Ο μεγαλος το παιζει αρχηγος του σπιτιου.Κ τον τελευταιο καιρο που του δωσαμε μερικες ελευθεριες παραπανω αρχισε σιγα σιγα κ το παιζει ακομα περισσοτερο αρχηγος.Κ φυσικα ξεκινησε να δειχνει την ηγετικη του δυναμη πανω στον αδερφο του.Απο εκει που τα παιδια μου ηταν αγαπημενα,ξαφνικα ο μεγαλος αρχιζει να λεει στον μικρο ατακες του στυλ "Εχω καταφερει περισσοτερα απο σενα".

 

Χθες παλι συζητησα με τον αντρα μου το θεμα του μεγαλου κ μου ειπε οτι ο μεγαλος ειναι στην εφηβεια οποτε πρεπει να παμε με τα νερα του.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...