Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ


IRINI 21

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 10 ΜΗΝΩΝ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΜΕΝΗ.

ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΟ ΚΥΗΣΗ. ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ Η ΜΕΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ. ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΞΕΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Ή ΟΧΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πιστευω οτι δεν πρεπει να ανυσηχεις ηταν προχωριμενη η εγκυμοσυνη κ ειναι φυσικο να εχεις κ λιγο αιμα κ πονακια.Τα πονακια προφανως ειναι απο συσπασεις της μητρας που προσπαθει να επανελθει στο κανονικο της μεγεθος, κ γω 11 βδομαδων εκανα αποξεση.

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα κ να μην σου ξανασυμβει ποτε κατι τετοιο.

Φυσικα κ να πας κ στο γιατρο να σε ξαναδει.

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΟΛΟ "ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ" ΛΕΝΕ. ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΔΕΝ ΖΕΙ. ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ? ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ Η ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχωνεσαι γλυκιά μου... Εγώ μετά την απόξεση είχα έντονα τα συμπτώματα της... εγκυμοσύνης με ιλίγκους και τάσεις για εμετό. Αφού έλεγα "μπας και το σποράκι μου είναι ακόμα εκεί". Αλλά δυστυχώς δεν ήταν. Τέλος πάντων... Μην μου στεναχωριέσαι και δεν θα υπάρξει καμία επιπλοκή. Άλλωστε μην ξεχνάς ότι οι αποξέσεις για τους γυναικολόγους είναι πια δυστυχώς επεμβάσεις ρουτίνας. Θα δεις ότι θα μείνεις πολύ σύντομα και πάλι έγκυος. :) :)

 

Υ.Γ. Αν φυσικά δεις ότι τα συμπτώματα επιμένουν καλό θα είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου.

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι. Εαν τον γιατρό σου τον εμπιστεύεσαι δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς. Δυστυχώς οι παλίνδρομες κυήσεις είναι ένα πολύ συχνό φαινόμενο... Κι εγώ είχα μια παλίνδρομη και ανησυχούσα μήπως όταν ξαναπροσπαθούσα να μείνω έγκυος θα δυσκολευόμουν. Ο γιατρός μου με διαβεβαίωσε ότι όλα θα πάνε καλά και να μην ανησυχώ και είχε δίκιο. Με την πρώτη προσπάθεια έμεινα και πάλι έγκυος.

Μίλησε, λοιπόν, με τον γιατρό σου και εαν δεν τον εμπιστεύεσαι πήγαινε και σε άλλον και όλα καλά θα πάνε

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις, και εγω εκανα αποξεση πριν απο 8 μερες και εχω αιμα και τις πρωτες μερες πονουσα πολυ και στην κοιλια και αριστερα στην κοιλια, μεχρι που σκεφτηκα οτι ειχα εξωμητριο και δεν το ειδανε! Αλλα μετα σκεφτηκα οτι ειναι χειροτερο να κανουμε εμεις τετοιες σκεψεις, δεν ειμαστε γιατροι και ολα αυτα τα σκεφτομαστε λογω αγχους και στεναχωριας....ειμαι σιγουρη οτι θα μας πανε ολα καλα, σκεψου ποσες χιλιαδες γυναικες το εχουν περασει αυτο και σημερα χαιρονται τα μωρακια τους.....ετσι κ μεις!! Σε φιλω!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΗΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΗΠΩΣ Η ΑΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΗΔΗ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιrini τα ίδια πέρασα και εγώ.Όταν έκανα απόξεση είχα αίμα τις πρώτες 2 εβδομάδες καθημερινά και πόνους όπως της περιόδου,αφού νόμιζα οτι μου είχε έρθει κανονικά,φυσικά δεν ήταν.Το αίμα συνεχίστηκε για περίπου 20-25 μέρες,αλλά σε σταγόνες,όχι κανονική ροή.Μετά αγχώθηκα οτι δεν θα μου έρθει περίοδος και ότι έγινε κάτι λάθος.Ο γιατρός μου είχε πει οτι θα έρθει σε 40 μέρες και έτσι έγινε.Η συμβουλή που σου δίνω είναι να επικεντρωθείς στην ψυχική σου υγεία,σωματικά θα επανέλθεις.Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά να προσπαθήσεις να ηρεμίσεις και σιγά σιγά θα το ξεπεράσεις.Στα λέω για να τα ακούσω και εγώ!!!!!!!

ncVop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΗΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΗΠΩΣ Η ΑΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΗΔΗ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!

 

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω. Έκανα απόξενση τις 25 Ιουνίου του 2009, αδιαθέτησα στις 24 Ιόυλίου του 2009 μετά την απόξενση και αυτή ήταν η τελευταία μου περίοδος, στις 21 Αυγούστου έμαθα πως πάλι είμουν έγκυος, γιαυτό να μην τα βάζεις κάτω και να προσπαθήσεις. Φιλιά σε όλες και εύχομαι ολόψυχα οι προσπάθειες σας να είναι καρπερες.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω. Έκανα απόξενση τις 25 Ιουνίου του 2009, αδιαθέτησα στις 24 Ιόυλίου του 2009 μετά την απόξενση και αυτή ήταν η τελευταία μου περίοδος, στις 21 Αυγούστου έμαθα πως πάλι είμουν έγκυος, γιαυτό να μην τα βάζεις κάτω και να προσπαθήσεις. Φιλιά σε όλες και εύχομαι ολόψυχα οι προσπάθειες σας να είναι καρπερες.

 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε καλά όλα Ιωάννα μου και να έχεις μια ήρεμη τελειόμηνη εγκυμοσύνη... :)

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε καλά όλα Ιωάννα μου και να έχεις μια ήρεμη τελειόμηνη εγκυμοσύνη... :)

 

Μιμίκα μου γέννησα την κοράσα μου 24 του απρίλη.;)

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια και απο εμενα για την κορη σου!! ευχομαι να ειναι γερη και ευλογηημενη!!

Παντως κοριτσια μετα την αποξεση αλλαξε ο κυκλος μου και εχουν περασει 3 μηνες. Το στηθος μου σταματησε να πρηζεται με την ωορηξια και παραταθηκε η περιοδος για δυο μερες απο 7-8 πηγε 9-10. Ισως ομως στο μελλον να αλλαξει. Μεχρι τωρα ειχα 3 περιοδους μετα την αποξεση. Ειχε καμια αλλη αλλαγες?

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια και απο εμενα για την κορη σου!! ευχομαι να ειναι γερη και ευλογηημενη!!

Παντως κοριτσια μετα την αποξεση αλλαξε ο κυκλος μου και εχουν περασει 3 μηνες. Το στηθος μου σταματησε να πρηζεται με την ωορηξια και παραταθηκε η περιοδος για δυο μερες απο 7-8 πηγε 9-10. Ισως ομως στο μελλον να αλλαξει. Μεχρι τωρα ειχα 3 περιοδους μετα την αποξεση. Ειχε καμια αλλη αλλαγες?

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι πως στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα λίγα ροζ υγρά και κάποτε αίμα και έταξα την αννούλα μου στην αγία άννα και σταυρωνα με λαδάκι την κοιλιά μου κάθε μέρα, επίσης μου έδωσα μια προσευχή για άτεκνα ζευγάρια και την διάβαζα και δόξα το θεό όλα πήγαν καλά.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας πριν απο μια εβδομαδα και μετα απο εναν προληπτικο υπερηχο που εκανα γιατι ειμαι νοσηλευτρια και γνωριζα καποια πραγματα βρεθηκε οτι το μωρακι μου εχει πεθανει στην 12 εβδομαδα της κυησης εκανα αποξεση η επεμβαση ειναι ανωδυνη και δεν καταλαβαινεις τιποτα. Εγω απο την δευτερα που το εκανα μεχρι και την πεμπτη που μας περασε ειχα παρα πολυ αιμα και πολυ πονο στην κοιλια και την μεση μου ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και οτι πρεπει να εχω για να καθαρισω.Σημερα δεν εχω καθολου.Σας ευχομαι καλο κουραγιο και συντομα ο θεος να μας δωσει αυτο που επιθυμουμαι. Ξεχασα να σας πω οτι ηταν το πρωτο μου μωρακι και μαλιστα μετα απο εξωσωματικη και ημουν πολυ χαρουμενη γιατι ηταν η πρωτη προσπαθεια που εκανα και ειχε πετυχει παρολα που ημουν και 36 ετων και ενοιωθα πολυ τυχερη. Ομως κοριτσια δεν πρεπει να το βαζουμε κατω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας πριν απο μια εβδομαδα και μετα απο εναν προληπτικο υπερηχο που εκανα γιατι ειμαι νοσηλευτρια και γνωριζα καποια πραγματα βρεθηκε οτι το μωρακι μου εχει πεθανει στην 12 εβδομαδα της κυησης εκανα αποξεση η επεμβαση ειναι ανωδυνη και δεν καταλαβαινεις τιποτα. Εγω απο την δευτερα που το εκανα μεχρι και την πεμπτη που μας περασε ειχα παρα πολυ αιμα και πολυ πονο στην κοιλια και την μεση μου ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και οτι πρεπει να εχω για να καθαρισω.Σημερα δεν εχω καθολου.Σας ευχομαι καλο κουραγιο και συντομα ο θεος να μας δωσει αυτο που επιθυμουμαι. Ξεχασα να σας πω οτι ηταν το πρωτο μου μωρακι και μαλιστα μετα απο εξωσωματικη και ημουν πολυ χαρουμενη γιατι ηταν η πρωτη προσπαθεια που εκανα και ειχε πετυχει παρολα που ημουν και 36 ετων και ενοιωθα πολυ τυχερη. Ομως κοριτσια δεν πρεπει να το βαζουμε κατω!

 

κουράγιο κοριτσάκι μου σου εύχομαι τα καλύτερα.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι πως στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα λίγα ροζ υγρά και κάποτε αίμα και έταξα την αννούλα μου στην αγία άννα και σταυρωνα με λαδάκι την κοιλιά μου κάθε μέρα, επίσης μου έδωσα μια προσευχή για άτεκνα ζευγάρια και την διάβαζα και δόξα το θεό όλα πήγαν καλά.

 

 

Επειδη κ γω εταξα στην Αγ.Αννα κ εχω μια προσευχη που παει ετσι

 

Η γεννηση σου Θεοτοκε χαραν εμηνυσε παση την οικουμενη εκ σου γαρ ανετειλεν ο Ηλιος της δικαιοσυνης ,Χριστος ο Θεος ημων. Και λυσας την καταραν,εδωκε την ευλογιαν κ καταργησας τον θανατον,εδωρησατο ημην, ζωην την αιωνιον. Ιωακειμ κ Αννα ονειδισμου ατεκνιας......

 

Αυτη την προσευχη εννοεις?

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κ γω εταξα στην Αγ.Αννα κ εχω μια προσευχη που παει ετσι

 

Η γεννηση σου Θεοτοκε χαραν εμηνυσε παση την οικουμενη εκ σου γαρ ανετειλεν ο Ηλιος της δικαιοσυνης ,Χριστος ο Θεος ημων. Και λυσας την καταραν,εδωκε την ευλογιαν κ καταργησας τον θανατον,εδωρησατο ημην, ζωην την αιωνιον. Ιωακειμ κ Αννα ονειδισμου ατεκνιας......

 

Αυτη την προσευχη εννοεις?

 

όχι δν είναι αυτή αλλά ότι προσευχή και να λές πιάνει αν τη λές μεσα απο την καρδιά σου

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μιας και μιλατε για προσευχες και αγιους θελω να σας πω για δυο πολυ θαυματουργους αγιους ο ενας ειναι ο αγιος ταξιαρχης στην μυτιληνη που ειναι πολυ θαυτουργος και οταν του ζητησεις και τον παρακαλεσεις για κατι μεσα απο την καρδια σου το κανει και εγω δεν σας κρυβω οτι εχω γαληνεψει παρα πολυ χαρης τις προσευχες μου σε εκεινον και πηγαινοντας πολυ συχνα στο μοναστηρι του μιας και ειμαι απο την Μυτιληνη και ειναι επισης και η αγια ειρηνη η χρυσοβαλαντη στην λυκοβρυση στην Αθηνα.Ειναι για τις γυναικες που αποβαλουν και αν πατε στο μοναστηρι της να παρετε να φατε μηλο αφου νηστεψετε και να ζητησετε να σας δωσουν και την ζωνη της αγιας ειρηνης που θα την δεσετε στην κοιλια σας μολις μαθετε οτι ειστε εγκυουλες και θα δειτε οτι ολα θα σας πανς καλα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μιας και μιλατε για προσευχες και αγιους θελω να σας πω για δυο πολυ θαυματουργους αγιους ο ενας ειναι ο αγιος ταξιαρχης στην μυτιληνη που ειναι πολυ θαυτουργος και οταν του ζητησεις και τον παρακαλεσεις για κατι μεσα απο την καρδια σου το κανει και εγω δεν σας κρυβω οτι εχω γαληνεψει παρα πολυ χαρης τις προσευχες μου σε εκεινον και πηγαινοντας πολυ συχνα στο μοναστηρι του μιας και ειμαι απο την Μυτιληνη και ειναι επισης και η αγια ειρηνη η χρυσοβαλαντη στην λυκοβρυση στην Αθηνα.Ειναι για τις γυναικες που αποβαλουν και αν πατε στο μοναστηρι της να παρετε να φατε μηλο αφου νηστεψετε και να ζητησετε να σας δωσουν και την ζωνη της αγιας ειρηνης που θα την δεσετε στην κοιλια σας μολις μαθετε οτι ειστε εγκυουλες και θα δειτε οτι ολα θα σας πανς καλα.

 

Όντως ο ταξιάρχης είναι πολύ πολύ θαυματουργός τον επισκέφτομαι σχεδόν κάθε 3 χρόνια και ας είμαι απο κύπρο.

 

κοριτσάκι μου δεν βρίσκω την προσευχούλα θα την φυλαξε κάπου ο άντρας μου και ξέχασε. Αλλά αν θυμάμε ήταν φωτοτυπία απο το προσευχητάριο.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι..έκανα απόξεση μετά από παλλίνδρομη και ο γιατρός εκτός από αντιβίωση 8 ημερών μου είπε να πάρω ταυτόχρονα cyclacur για ένα μήνα. Το έχει πάρει καμία αμέσως μετά την απόξεση? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...