Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι κι αν, το παιδί, μου δηλώσει ότι αγαπάει έναν "άλλου τύπου" άνθρωπο...


jimGRbeaR

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!Διάβασα το θέμα και θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου μαζί σας ως μέλλουσα μανούλα αλλά και ως αλλοδαπή (όχι Αγγλίδα ή Γαλλίδα) νύφη!Από την εφηβεία που άρχισα να κάνω σχέσεις,με φόβιζε υπερβολικά το να γνωρίζω τους γονείς του φίλου μου!Με την μόνη σχέση που δεν είχα κανένα πρόβλημα ήταν με παλικάρι ίδιας καταγωγής αλλά δεν ταιριάξαμε...Ο φόβος μου πήγαζε από την ρατσιστική συμπεριφορά κάποιον προς την χώρα μου!Ένιωθα τόσο άβολα μόνο στη σκέψη ότι μπορεί κάποιος από τους γονείς να είχε πρόβλημα με την καταγωγή μου!!!Ευτυχώς δεν υπήρξε ποτέ κάποιο περιστατικό (τουλάχιστον δεν αντιλήφθηκα κάτι) και έτσι κάπως ηρέμησαν οι φοβίες μου!Όταν γνώρισα τον άντρα μου,και πήγα σε ένα τραπέζι για να γνωρίσω το σόι του και η γιαγιά μετά από λίγη ώρα αφού γνωριστήκαμε είπε: "Ελληνίδα είσαι καλέ?" ,πάγωσα!!!Όλα τα μάτια καρφώθηκαν πάνω μου και εγώ κοκκινίζοντας κατέβασα το κεφάλι και απάντησα: "Όχι,από τη Ρωσία είναι η καταγωγή μου." Και σκεφτόμουν πως αυτό ήταν...θα αρχίσουν τα διάφορα σχόλια...Τελικά δεν συνεχίστηκε το θέμα,κανείς δεν σχολίασε τίποτα.Σκέφτηκα πως η καλή συμπεριφορά μου και η πολύ καλή γνώση της γλώσσας με γλύτωσε.Όταν έμεινα έγκυος,έγινε μια συζήτηση ανάμεσα στον άντρα μου και την κουνιάδα μου (οι υπόλοιποι δεν μίλησαν αλλά φαντάζομαι πως το σκέφτηκαν) και η κουνιάδα μου αναφέρθηκε στο γεγονός ότι εμείς οι Ρωσίδες,μένουμε επίτηδες έγκυες για να παντρευτούμε τον Έλληνα και να πάρουμε Ελληνική υπηκοότητα και μετά παίρνουμε το παιδί και φεύγουμε!!Πως λέτε να ένιωσα??Ευτυχώς αφού την έβαλε στην θέση της ο άντρας μου,δεν ξαναμίλησε...Η συμβουλή μου είναι να μην βγάζετε συμπέρασμα από την εμφάνιση και την καταγωγή.Για να διάλεξε το συγκεκριμένο άτομο το παιδί σας,σημαίνει ότι το καλύπτει και πρέπει να δείξετε εμπιστοσύνη στην επιλογή αυτή γιατί αν εναντιωθείτε,θα στρέψετε το παιδί εναντίων σας και με τον τρόπο αυτό το υποτιμάτε!Απλά να έχετε το νου σας,αν τρέχει κάτι με τον συγκεκριμένο σύντροφο,θα το καταλάβετε με τον καιρό και με διακριτικότητα θα κάνετε και το παιδί σας να καταλάβει.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θαυνατακι συμφωνω μαζι σου αλλα να πω και το αλλο!τι ριζες εχουμε ολοι?εγω πχ.κραταω..κρατησου!απο ρωσια αιγυπτο τουρκια μαυρη θαλασσα,και ειμαστε τρεις γεννιες μεγαλωμενοι και γεννημενοι θεσσαλονικη.για πες μου ποσο ελληνιδα ειμαι ή δεν ειμαι?εγω τι νιωθω?μα φυσικα σαλονικια ελληνιδα αυτο εμαθα αυτο ζω!τι θα πω οτι ειμαι τουρκαλα γτ μια γιαγια μου ηταν απο κει?(τωρα που βρεθηκαν ολοι αυτοι και κανα παιδια ενας θεος το ξερει)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ε και τα παιδια των παιδιων μας που θα χουν γινει απο βουλγαροελληνες δεν θα ναι καποια στιγμη σαν και μενα?και σαν και ολους μας λιγο πολυ?για ψαξτε τις ριζες σας ολο και απο καπου αλλου θα ειναι ενας προπαππους!ή(το χω συζητηση πολυ αυτο το θεμα ακομη δεν εχω παρει καποιο δυνατο αντιθετο επιχειρημα στο οτι δεν ειναι ετσι)με τοσα χρονια σκλαβιας που ειχαμε απο τους τουρκους δεν εχουμε μπασταρδευτει?εγω λεω οτι ναι,γτ οι αρχαιοι ελληνες ηταν ξανθοι γαλανοματιδες και εμεις ημαστε μελαχροινοι με μαυρα-καστανα ματια,τα τελευταια χρονια ξανα βλεπω παιδια με γαλανα πρασινα ματακια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Koufetaki ναι, έχεις δίκιο σ' αυτό...

Διαφωνείς όμως ότι υπάρχουν πολλά κρούσματα από κοπέλες που προέρχονται από φτωχές χώρες (ανατολικές), και έχουν μεγαλώσει σε τρομερές δυσκολίες και ίσως με διαφορετικές αρχές, που βλέπουν τον γάμο με έναν Έλληνα ως λύση να ξεφύγουν? Και ότι αυτό δημιουργεί προηγούμενο?

Link to comment
Share on other sites

ε και τα παιδια των παιδιων μας που θα χουν γινει απο βουλγαροελληνες δεν θα ναι καποια στιγμη σαν και μενα?και σαν και ολους μας λιγο πολυ?για ψαξτε τις ριζες σας ολο και απο καπου αλλου θα ειναι ενας προπαππους!ή(το χω συζητηση πολυ αυτο το θεμα ακομη δεν εχω παρει καποιο δυνατο αντιθετο επιχειρημα στο οτι δεν ειναι ετσι)με τοσα χρονια σκλαβιας που ειχαμε απο τους τουρκους δεν εχουμε μπασταρδευτει?εγω λεω οτι ναι,γτ οι αρχαιοι ελληνες ηταν ξανθοι γαλανοματιδες και εμεις ημαστε μελαχροινοι με μαυρα-καστανα ματια,τα τελευταια χρονια ξανα βλεπω παιδια με γαλανα πρασινα ματακια

Δεν μπορούμε να ξέρουμε πώς ήταν ακριβώς οι αρχαίοι Έλληνες, αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο...:D

Εάν το παιδί σου ή το παιδί μου πάρει το Χ αλλοδαπό, αυτό σημαίνει πως ο αλλοδαπός ανήκει στη 2η γενεά.... Ουσιαστικά δεν έχει απομακρυνθεί από τις καταβολές του. Το ότι κάποιος από Τούρκους γονείς γεννιέται σε ελληνικά εδάφη, αυτό ΔΕ τον κάνει Έλληνα παρα μόνο στα χαρτιά! Πώς λοιπόν μπορούμε να μιλάμε για καθαρόαιμους Έλληνες;

Koufetaki ναι, έχεις δίκιο σ' αυτό...

Διαφωνείς όμως ότι υπάρχουν πολλά κρούσματα από κοπέλες που προέρχονται από φτωχές χώρες (ανατολικές), και έχουν μεγαλώσει σε τρομερές δυσκολίες και ίσως με διαφορετικές αρχές, που βλέπουν τον γάμο με έναν Έλληνα ως λύση να ξεφύγουν? Και ότι αυτό δημιουργεί προηγούμενο?

Χαίρομαι που με ''πιάνεις'' και σκεφτόμαστε ακριβώς το ίδιο!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα διαβασα το θεμα και θα απαντησω απλα στην αρχικη ερωτηση.

Αν λοιπον τα αγορακια μου φερνανε σπιτι για νυφουλα ή απλα αν ειχαν μια σχεση, μια κοπελα αλλης εθνικοτητας ε;

Ξερετε τι σκεφτηκα μολις το διαβασα;

Σκεφτηκα πως θα ειναι παλληκαρακια, αντρες πλεον...και σκεφτηκα μακαρι να ειμαι εκει να ειμαι καλα να το ζησω αυτο..

να ειναι και αυτα καλα

να ειναι ευτυχισμενα

 

αν ερθει ο ενας ή ο αλλος μου γιος με τα ματακια του να γυαλιζουν απο ευτυχια και μου πουν ...γνωρισα μια κοπελα και ειμαι πολυ ερωτευμενος μαμα

 

 

θα χαρω με την ευτυχια του

 

και δεν παει να ειναι οτι θελει...ας ειναι και ΠΑΟΚζου Αλβανιδα με τασεις bi με περιστασιακες σχεσεις με μια Ρωσιδα χωρις βιζα....

 

ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!

 

Τωρα για τα περι εκμεταλλευσης....γιατι αν ειναι ελληνιδα....που ξερω αν θα θελει να τον εκμεταλλευτει; Τα νυχια μου θα μυρισω;:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Thaumataki σε πιάνω και μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι και εκφράζεσαι!

 

Εγώ έγραψα περισσότερο στο θέμα αυτό, όχι τόσο για να εστιάσω στους μεικτούς γάμους και στις δυσκολίες που μπορούν να προκύψουν (μεγάλο θέμα αυτό), αλλά περισσότερο γιατί δεν μου αρέσει κάποια άτομα να κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους και να θυματοποιούνται... Πχ η Αννούλα (αφορμή για να γράψω την σκέψη μου είναι, δεν την ξέρω την κοπέλα), γράφει περί ρατσιστικής συμπεριφοράς ως προς την χώρα της και την καχυποψία. Αυτό όμως προφανώς δεν προέκυψε από παρθενογένεση! Ούτε όλοι οι Έλληνες είναι οι κακοί που στήνουν στα δυο μέτρα κάποιον λόγω ρωσικής πχ καταγωγής. Όλοι ενημερωνόμαστε, έχουμε εμπειρίες και δημιουργούμε απόψεις από το περιβάλλον μας. Και γενικά η λέξη ρατσιστής που χρησιμοποιείται σαν ψωμοτύρι, με την παραμικρή διαφωνία ή επιφύλαξη που μπορεί να έχει κάποιος με ενοχλεί... Πρέπει δηλαδή να λέμε ότι όλα είναι τέλεια και αγγελικά πλασμένα για να μην είμαστε ρατσιστές?

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να τους εχω δωσει γερες βασεις ωριμης σκεψης και καθαρης λογικης, ωστε οταν φυσηξει το αγερακι του ερωτα να μην χασουν τα πιστευω τους.

Απο κει και περα....αν ειναι ελληνιδα και ειναι σαν κατι ελληνιδες που γνωριζω εγω...καλυτερα να ειναι η πακιστανη...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς η Ρωσία ( για παράδειγμα ), που σαφώς είναι σε χειρότερη μοίρα από την Ελλάδα, η Ρωσίδα θα πάρει τον Έλληνα για να πάρει την ελληνική υπηκοότητα. Εκμετάλλευση δηλαδή.... ( Αννούλα δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα. Γενικά το λέω....)

Δεν παρεξηγούμαι...Ευτυχώς πρόσφατα βγήκε νόμος ότι οι αλλοδαποί που έχουν πάει Ελληνικό σχολείο τουλάχιστον 6 χρόνια,θα πάρουν ταυτότητα,οπότε θα πάρω με αυτές τις προϋποθέσεις την υπηκοότητα και θα κλείσουν στόματα!;) Συμφωνώ ότι ρατσιστής γίνεσαι και δεν γεννιέσαι και ότι πολλοί αλλοδαποί δίνουν δικαιώματα και δεν σέβονται κάποια πράγματα αλλά πριν κακολογήσουμε,πρέπει να παρατηρήσουμε! ;)

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Και να τονίσω κάτι ακόμα...Για σκεφτείτε...Αυτές που κλείνουν σπίτια όπως λένε, όποιας καταγωγής κι αν είναι...Πόσο χρόνων είναι??Πάνω από 30-35!Δεν έχω δει καμία μικρότερη,εκτός κι αν ο παντρεμένος είναι και λεφτάς!!Εγώ λοιπόν στα 22 μου,γιατί να αφήσω το σπιτάκι μου,την δουλίτσα μου,τους φίλους μου και τους γονείς μου για ένα παλικάρι 28 χρονών,άνεργο και να έρθω σε μια ξένη πόλη και να αναγκάζομαι να φροντίζω το σπίτι το δικό μας αλλά και του πεθερού μου??Για να πάρω υπηκοότητα???Μην τρελλαθούμε!!!Τόσοι παππούδες φραγκάτοι με κυνηγούσαν,αν ήθελα...θα έκανα μια ζωή μέλι γάλα!!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(Λόγω απουσίας μου δεν κατάφερα εγκαίρως να απαντήσω...)

Επειδή μάλλον είχα μια μικρή ασάφεια στο αρχικό μου κείμενο και το θέμα απλώθηκε σαν τραχανάς στον ήλιο! με το "άλλου τύπου" άνθρωπο εννοώ άλλης εθνικότητας (κάτι που υπέθεσε κάποια φίλη...).

Απλά, γιατί τα τελευταία χρόνια ο ρατσισμός είναι διάχυτος ανάμεσα στους γηγενείς αυτής της χώρας -άλλες φορές δίκαια κι άλλες άδικα, το ερώτημα είναι, ποιός θα μπορούσε να αντιμετωπίσει με διαύγεια εγκεφάλου μια τέτοια κατάσταση και ποιος οχι...

 

 

Εγώ θα ήθελα να αποφύγω γάμους με διαφορετική εθνικότητα, όχι λόγω φόβου ή ρατσισμού αν είχα να κάνω με καλούς χαρακτήρες, αλλά λόγω κουλτούρας, πολιτισμού, ηθών και εθίμων, ίσως και θρησκεύματος.......αυτά θα ήταν εμπόδια για το ίδιο το ζευγάρι και όχι για εμένα ή τον σύζυγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να αποφύγω γάμους με διαφορετική εθνικότητα, όχι λόγω φόβου ή ρατσισμού αν είχα να κάνω με καλούς χαρακτήρες, αλλά λόγω κουλτούρας, πολιτισμού, ηθών και εθίμων, ίσως και θρησκεύματος.......αυτά θα ήταν εμπόδια για το ίδιο το ζευγάρι και όχι για εμένα ή τον σύζυγο.

Σωστή. Αυτό πιστεύω κι εγώ!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να αποφύγω γάμους με διαφορετική εθνικότητα, όχι λόγω φόβου ή ρατσισμού αν είχα να κάνω με καλούς χαρακτήρες, αλλά λόγω κουλτούρας, πολιτισμού, ηθών και εθίμων, ίσως και θρησκεύματος.......αυτά θα ήταν εμπόδια για το ίδιο το ζευγάρι και όχι για εμένα ή τον σύζυγο.

 

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου!Αλλά είναι χαζό όταν ένα παιδί από άλλη χώρα με την οποία έχετε το ίδιο θρήσκευμα,μεγαλώνει στην Ελλάδα με τα ήθη και τα έθιμα,ξέρει καλύτερα να μιλάει τα Ελληνικά παρά την μητρική του και να το κατηγορούν για διάφορα που έκαναν άνθρωποι που έτυχε να είναι από την ίδια χώρα!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου!Αλλά είναι χαζό όταν ένα παιδί από άλλη χώρα με την οποία έχετε το ίδιο θρήσκευμα,μεγαλώνει στην Ελλάδα με τα ήθη και τα έθιμα,ξέρει καλύτερα να μιλάει τα Ελληνικά παρά την μητρική του και να το κατηγορούν για διάφορα που έκαναν άνθρωποι που έτυχε να είναι από την ίδια χώρα!

Η δύναμη της πλειοψηφίας....Αυτό λέμε.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω και κάτι ακόμα...Μια φορά πριν λίγα χρόνια ήμουν σε ένα αστυνομικό τμήμα για κάτι χαρτιά και πιάσαμε κουβέντα με έναν αστυνομικό...Πως το φερε η κουβέντα και μου λέει,όταν πάρεις ελληνική υπηκοότητα,θα είσαι Ελληνίδα!Και του απαντάω πως όχι,δεν θα είμαι ποτέ Ελληνίδα,θα είμαι Ρωσίδα με ελληνική υπηκοότητα.Και τότε αρχίσαμε τις διαφωνίες...Εγώ ποτέ δεν πρόκειται να αποκαλέσω τον εαυτό μου Ελληνίδα και προσβάλλομαι όταν με αποκαλούν έτσι,γιατί δεν είμαι και δεν πρόκειται να γίνω.Αγαπάω όμως την Ελλάδα και την σέβομαι!Υπακούω στους νόμους της ίσως και καλύτερα από κάποιους Έλληνες και δεν θέλω να μου στερούν την χαρά της ζωής μόνο και μόνο επειδή είμαι αλλοδαπή!Αν ήταν στο χέρι μου,δεν θα έπαιρνα ποτέ την υπηκοότητα,αλλά εδώ δημιουργώ οικογένεια και δεν μου δίνουν άδεια παραμονής αν δεν σπουδάζω,δουλεύω (κι έχω τον αριθμό ενσήμων που απαιτούν κάθε χρόνο) ή δεν είμαι παντρεμένη με Έλληνα.Σπούδασα,δούλεψα και αγάπησα Έλληνα...Συγνώμη αν αυτό στεναχωρεί κάποιους αλλά σε λίγους μήνες θα έρθει ένα πλάσμα στον κόσμο από πατέρα Έλληνα και μάνα Ρωσίδα!Δεν το διάλεξα...Με φέρανε οι καημένοι οι γονείς μου για να με γλυτώσουν από τη μαφία που υπάρχει εκεί.Αυτοί νομίζετε είναι ευτυχισμένοι?Που δουλεύουν μέρα νύχτα για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο ότι τα παιδιά τους είναι πιο ασφαλής...

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Και οι Αλβανοί από τη Β. Ήπειρο. Μιας και συνορεύουμε τη Βουλγαρία, ας δώσουμε και σ'αυτή υπηκοότητα, ως ένδειξη καλής γειτνίασης.

Ακούω κι άλλες προσφορες!!!!

 

τα σκοπια καλε!μακεδονια δε τα λενε?ε ας τους πουμε ελληνες ως ενδειξη καλης θελησης:P

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαστε καχύποπτοι με όλον τον κόσμο...Όχι μόνο με αλλοδαπούς.Κακοί άνθρωποι υπάρχουν παντού...Ας έχουμε τα μάτια μας 14 και μη βάζουμε ταμπέλες!Κι εγώ αντιπαθώ πολύ μια φυλή η οποία επί το πλείστον δεν σέβεται πολλά πράγματα αλλά αν το παιδί μου φέρει σύντροφο από εκείνη τη χώρα,θα προσπαθήσω να καταλάβω αν είναι καλό παιδί και όχι να κρίνω από καταγωγή.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε θες να είσαι Ελληνίδα γιατί δεν πας πίσω πάλι; Την υπηκοότητα μπορείς και να μη τη δεχτείς. Μην πας να κάνεις τα χαρτιά σου και αντ'αυτού βγάλε εισητήρια επιστροφής για Ρωσία. Πολύ απλά τα πράγματα είναι...

 

Και να αφήσω τον άντρα που αγαπάω και μ'αγαπάει?Και το παιδί μου να μεγαλώσει χωρίς πατέρα?Δεν θέλω να γυρίσω πίσω,δεν έχω κάτι εκεί.Όλη μου η ζωή είναι εδώ αλλά αυτό δεν με κάνει Ελληνίδα.Απλά αγαπάω και σέβομαι τη χώρα που με φιλοξενεί.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

αννουλα απο τη μια λες οτι ντρεπεσαι να σε λενε ελληνιδα κ απο την αλλη θες να μεινεις ελλαδα κ να απολλαμβανεις τα ελληνικα αγαθα!συμφωνω με το θαυματακι πως μπορεις πολυ ανετα να παρεις την οικογενεια σου κ να πας ρωσια μιας κ ο αντρας σου ειναι κ ανεργος δε θθα εχει κ δουλεια να αφησει πισω.οποτε πας κ στη χωρα σου κ δε ντρεπεσαι κιολας!!!

εγω παλι που ζω γερμανια δε θα ντρεπομουν αν με ρωτουσαν αν ειμαι γερμανιδα. κ μαλιστα θεωρω κ τη γερμανια μεγαλη ευεργετιδα μου γιατι χαρη στο συστημα της εχω οτι εχω κ παντα θα την ευγνομονω!οχι να ντρεπομαι κιολας!

 

Δεν είπα ότι ντρέπομαι,είπα πως με προσβάλλει!Θεωρώ μεγάλο λάθος να με λένε Ελληνίδα ενώ δεν είμαι.Επειδή το λένε τα χαρτιά?Και εγώ προσφέρω σε αυτή τη χώρα,πληρώνω φόρους και εργάζομαι νόμιμα.Δεν απολαμβάνω απλά...

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Ζήσε με visa αφού δε θες την ελληνική υπηκοότητα. Βγάλε πράσινη κάρτα...

 

Είπαμε...δεν γίνεται..Αν γινόταν,θα ήταν πολύ εύκολα τα πράγματα...Τις σπουδές τις τελείωσα και δεν δουλεύω σε μια σταθερή δουλειά για να έχω τον απαιτούμενο αριθμό ενσήμων κάθε χρόνο,ούτε είμαι διατεθειμένη μαζί με αυτά να πληρώνω κάθε χρόνο 200 ευρώ για μια ολόκληρη ζωή!Πρέπει να παντρευτώ για να μην έχω πρόβλημα με τα χαρτιά του παιδιού και ο νόμος λέει πως αν παντρευτείς Έλληνα,πρέπει να πάρεις υπηκοότητα!Τα παράπονα στην κυβέρνηση!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

ακομα χειροτερα το να σε προσβαλει!δηλαδη το θεωρεις τοσο κακο να σε λεει καποιος ελληνιδα!κ φυσικα θα πληρωνεις φορους.αυτο ελειπε εδω πληρωνουν οι ελληνες...κ γιατι να το λενε τα χαρτια?μπορεις οντως ανετα να βγαλεις πρασινη καρτα κ να ζεις με βιζα.ποιος σε υποχρεωνει να παρεις υπηκοοτητα οεο?

 

α ''ευτυχως'''!!ειναι που δε θες κατα τα αλλα να παρεις την υποκοοτητα κ σου τη δεινουν με το ζορι:rolleyes:

 

Το "ευτυχώς" είπα διότι έτσι κανείς δεν θα μπορεί να πει πως παντρεύομαι για αυτόν το λόγο.Και με πράσινη κάρτα δεν μπορείς να ζήσεις,το εξηγώ πιο πάνω...

Έζησα 13 χρόνια,τώρα είτε δουλεύεις μια ζωή και συμπληρώνεις ένσημα,είτε παντρεύεσαι και παίρνεις υπηκοότητα!Όπως εσείς είστε περήφανοι για την καταγωγή σας,έτσι κι εγώ για τη δική μου,για αυτό προσβάλλομαι.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

200 ευρώ είναι οχι 2000....εάν τόσο πολύ σε προσβάλλει ο τίτλος της Ελληνίδας, χαλάλι τα 200 ετησίως. Και μη παντρευτείς, κάνε συμφωνητικό.Έτσι γλυτώνεις και πάλι την ελληνικλη ιθαγένεια. Σου βρίσκω λύσεις ένα σώρο, εάν σε ντροπιάζει ο ελληνικός τίτλος.

Την κυβέρνηση άσ'την...είναι για πολλές φάπες!

 

Εγώ προτιμώ να δώσω τα 200 για το παιδί μου και όχι στην κυβέρνηση που όπως είπες είναι για φάπες.Κορίτσια,κοιτάξτε όσα έγραψα πιο πάνω.ΑΓΑΠΩ την χώρα σας,την ΣΕΒΟΜΑΙ και ΥΠΑΚΟΥΩ στους νόμους και ΠΡΟΣΦΕΡΩ όπως κάθε μια από εσάς.Αλλά Ελληνίδα δεν είμαι!Πρέπει δηλαδή να το παίζω ενώ δεν είμαι??

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσι μου αλλα γιατι καθεσε ελλαδα τοτε κ δε πατε ρωσια ολοι μαζι α μη σε προσβαλει κ κανεις λεγοντας σε ελληνιδα?μιας και περνας κ τοσες κακουχιες στην ελλαδα!!!αν με πουν γερμανιδα δε θα προσβληθω!θα πω απλα οτι δεν ειμαι αλλα οχι κ να προσβληθω!γιατι απο αυτη τη χωρα ΖΩ!αν παλι με πουν τουρκαλα η σκοπιανη η ρωσιδα ομολογω οτι θα φαω μια φρικη!:twisted:

 

Και ο άντρας μου τι φταίει να αφήσει τα πάντα εδώ και να πάει σε μια ξένη χώρα?Εξάλλου ξαναλέω πως δεν θέλω να γυρίσω πίσω αφού εδώ μεγάλωσα και εδώ είναι η ζωή μου πλέον.Δεν με προσβάλλουν οι άνθρωποι που δεν με γνωρίζουν.Με προσβάλλει το γεγονός πως γνωρίζουν από που είμαι και λένε "ε τώρα που θα πάρεις την υπηκοότητα θα γίνεις Ελληνόπουλο".Αν και έχετε δίκιο,δεν θα έπρεπε να με προσβάλλει,έπρεπε να προσβάλει αυτούς που το λένε.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πήρατε λάθος αυτό που σας εξηγώ τόση ώρα.Δεν καταλαβαίνεται τι ακριβώς με προσβάλλει...Όχι ότι με αποκαλούν Ελληνίδα αλλά το γεγονός ότι θέλουν να ξεγράψουν την καταγωγή μου .

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...