Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ (ΑΘΗΝΑ)


Recommended Posts

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

ειδα και τα προηγουμενα

Κανελλοπουλο ειχαν συστησει και στους γονεις.

Πηρα και τον Νικα, μου συστησε και αυτος Αναστασοπουλο στο Αγ Σοφια.

Οποτε οι γονεις αποφασιζουν και ελπιζω τα καλυτερα για τη μικρουλα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα.εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια γι αυτον.επειδη ομως εχω αγχωθει πολυ,θα ηθελα τη βοηθεια σας..ευχαριστω

 

22-07-2009 προχωρήσαμε σε επέμβαση κρυψορχίας με τον κ. Νίκα στο Παίδων και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Πολύ καλός γιατρός και γλυκός άνθρωπος, τυπικός και δεν ταλαιπώρησε το παιδί. Είχαμε κλείσει απογευματινό ραντεβού επί πληρωμή (60 ευρώ) και δεν περιμέναμε ούτε λεπτό στην 1η επίσκεψη... Οπώς μας τα είπε από την αρχή, έτσι κι έγιναν τα πράγματα...

Αν θες πληροφορίες περαιτέρω, στείλε μου μνμ.

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γεννηθηκαμε με ατρησια οισοφαγου κι εντερου στο Αττικο και μεταφερθηκε το παιδι κατευθειαν στο Αγια Σοφια που εφημερευε, οπου χειρουργηθηκε για τον οισοφαγο από τον Παπανδρεου. Επειδη δεν το ξεραμε προγεννητικα δεν το ειχαμε ψαξει και οταν γεννησα ο αντρας μου επρεπε σε 10 λεπτα να αποφασισει ποιος θα μας χειρουργησει και από το Αττικο και καποιοι γνωστοι γιατροι μας τον προτειναν. Τελικα μειναμε ευχαριστημενοι. Και το εντερο αυτος θα το κανει μετα το καλοκαιρι.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα σε όλο το φορουμ...!!!ευχομαι όλοι να χαιροσαστε τα παιδάκια σας και να απολαμβάνετε το ρολο σας ως γονεις...!!!

Θα ηθελα αν μπορειτε καποιες πληροφοριες για καποιο γιατρο Νικα στο Παίδων...προκειται να κάνουμε κάποια επέμβαση στο μικρό μας γιο 13 μηνων για κρυψορχία...είμαι αγχωμένη:confused: και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες απο έσας που έχετε παρόμοια εμπειρία με το συγκεκριμένο γιατρό και τη συγκεκριμένη διαδικασία....

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

φιλιά σε όλους και όλες....:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22-07-2009 προχωρήσαμε σε επέμβαση κρυψορχίας με τον κ. Νίκα στο Παίδων και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Πολύ καλός γιατρός και γλυκός άνθρωπος, τυπικός και δεν ταλαιπώρησε το παιδί. Είχαμε κλείσει απογευματινό ραντεβού επί πληρωμή (60 ευρώ) και δεν περιμέναμε ούτε λεπτό στην 1η επίσκεψη... Οπώς μας τα είπε από την αρχή, έτσι κι έγιναν τα πράγματα...

Αν θες πληροφορίες περαιτέρω, στείλε μου μνμ.

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θα ήθελα να σου πω ότι εμπιστεύομαι τον κ. Νίκα με κλειστά τα μάτια και τον θεωρώ έναν από τους καλύτερους στην Ελλάδα . Χειρούργησα τον γιο μου το 2006 μόλις 3 μηνών (3,5 κιλά ) επειδή λόγω προωρότητας και θερμοκοιτίδας μας έβγαλε βουβουνοκήλη . Μας φέρθηκε απίστευτα , δεν μας ζήτησε ούτε 1 ΕΥΡΩ , δύο ημέρες που μείναμε ερχόταν και έβλεπε το παιδί κάθε τρεις ώρες . Το 2007 τον σύστησα σε μία γνωστή μου που ο γιος της είχε πρόβλημα με το πουλάκι του . Τον χειρούργησε και εκείνον και είναι μια χαρά . Για μένα είναι από τους κορυφαίους , όχι γιατί δεν παίρνει χρήματα , αλλά σαν επιστήμονας . Εκείνες τις ημέρες που ήμασταν στον Παίδων άκουσα ότι το 2006 έσωσε ένα αγοράκι με τρύπες στα έντερα που είχε περάσει από όλα τα Νοσοκομεία της Αθήνας και το ετοίμαζαν για Αγγλία. Καλή επιτυχία στο παιδάκι σου σε ότι κι αν αποφασίσεις .

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετος ανθρωπος κ εξαιρετος γιατρος,χειρουργησε την κορη μου οταν ηταν 39ημερων εχω να πω μονο τα καλυτερα,μακαρι ολοι οι γιατροι να ηταν σαν τον Νικα

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας,,,το εκτιμώ ιδιαίτερα...φιλιά σε όλους και στα παιδάκια σας..είναι τοσο σημαντικό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Το ανηψάκι μου θα κάνει μια επέμβαση στο Παιδων Αγία Σοφία και μας σύστησαν τον χειρουργο Σπύρο Αντύπα.

Θα θέλα την γνώμη σας για τον γιατρό.Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας.

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζω τον κύριο Αντύπα,ο Χρηστάκης μας είχε κάνει επέμβαση στο ᾽᾽Παίδων᾽᾽ όταν ήταν ενός χρόνου και τον είχε εγχειρήσει ο κύριος Αντύπας.Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι,είναι πολύ καλός γιατρός.Και εμάς μας τον είχε συστήσει ο παιδίατρος του μικρού και η αλήθεια ότι μείναμε πολύ ευχαριστημένοι....και φαίνεται ότι είναι και καλός άνθρωπος...Όλα καλά θα πάνε,μην ανυσηχείς καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα!Μηπως εχετε εμπειρια απο τον γιατρο Χαλιλ Ειρεκατ?'Η εχετε ακουσει κατι γι'αυτον? Ο γιος μου εχει κρυψορχια, ειναι 18 μηνων, καναμε και τους υπερηχους και προκειται να χειρουργηθει και δεν ξερω τιποτα για τον γιατρο!!! Εχω αγχωθει απιστευτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Εμεις γεννηθηκαμε με ατρησια οισοφαγου κι εντερου στο Αττικο και μεταφερθηκε το παιδι κατευθειαν στο Αγια Σοφια που εφημερευε, οπου χειρουργηθηκε για τον οισοφαγο από τον Παπανδρεου. Επειδη δεν το ξεραμε προγεννητικα δεν το ειχαμε ψαξει και οταν γεννησα ο αντρας μου επρεπε σε 10 λεπτα να αποφασισει ποιος θα μας χειρουργησει και από το Αττικο και καποιοι γνωστοι γιατροι μας τον προτειναν. Τελικα μειναμε ευχαριστημενοι. Και το εντερο αυτος θα το κανει μετα το καλοκαιρι.

 

 

 

καλημερα!Μηπως γνωριζεται καποιον γιατρο στο ΠΑΙΔΩΝ Νικολαιδη?Εμεις γεννηθηκαμε με κοντο οισοφαγο και μικρο στομαχι που ειναι πανω απο το διαφραγμα.Ξερει κανεις καποιον παιδοχειργου που να ειναι ειδικος γι'αυτην την περιπτωση????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας ,

Ο γιος μου είναι 13,5 και από μαγνητική τομογραφία διαγνώστηκε Καθηλωση τελικού νηματίου .Ειναι στη σπονδηλική στήλη...και έχει ακράτεια ..Ψάχνω επείγον έναν καλό παιδονευροχειρούργο στη Θεσσαλονίκη ή Αθήνα σε δημόσιο νοσοκομείο ...Σε ιδιωτικό μου ζήτησαν 10000 ευρώ!!!!!

 

Είναι βιαστικό γιατί πρέπει να κάνουμε και άλλες επεμβάσεις στο εξωτερικό και πρώτα πρέπει να γίνει αυτό.....

 

ευχαριστώ

 

Μάγδα

:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγδα! δεν εχω καποιον δικο μουνα σου συστησω...αλλα αν παρεισ τηλεφωνο σε καποιο παιδων(στην αθηνα) 3 εχουμε και ζητησεισ να σε συβδεσοθν με την ειδικοτιτα αυτη καποια ακρη θα βρεισ!! εγω εκανα στο γιο μου επεμβαση που χρειαστεικε πηγα στο χετο στα επειγοντα και τον εξετασε ενασ χειρουργοσ εκανε την επεμβαση νοσηλευτικαμε 10 μερεσ και εκτοσ απο 3 ευρο δεν πληρωσα τιποτα αλλο!!!βεβαια δεν ειναι νευροχειρουργοσ ο δικοσ μασ απλοσ χειρουργοσ....και δεν πηρε απο λεφτα ουτε ενα ευρο! συγκεκριμενα πηγαμε στο παιδων πεντελησ!τα καλητερα για το παιδι περαστικα και γρηγορη αναρωση !!!! σασ ευχομαι ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλημερα!Μηπως εχετε εμπειρια απο τον γιατρο Χαλιλ Ειρεκατ?'Η εχετε ακουσει κατι γι'αυτον? Ο γιος μου εχει κρυψορχια, ειναι 18 μηνων, καναμε και τους υπερηχους και προκειται να χειρουργηθει και δεν ξερω τιποτα για τον γιατρο!!! Εχω αγχωθει απιστευτα!

 

fannie καλησπερα και εγω πρεπει να κανω στον γιο μου που τωρα ειναι 9 μηνων μια επεμβαση για συριγγιο μολις κλεισει χρονο.εχω παει στο παιδων πεντελης και εχω μιλησει με τον κυριο ερικατ ο οποιος και θα χειρουργησει τον μικρο.στις 7 μαιου θα του κανουμε και υπερηχο για να εχουμε πληρη εικονα και μετα θα μας δωσει ημερομηνια για την επεμβαση.σαν πρωτη επαφη μου φανηκε καλος γιατρος,ανοιχτος,ομιλιτικος,προσητος αλλα και εγω δ ξερω αλλες πληροφοριες γι'αυτο το γιατρο και εχω ανχωθει και εγω παρα πολυ.μου τον συστησε βεβαια ο κΟς ασπραδακης που ειναι και εκεινος στο παιδων πεντελης αλλα σε αλλη ειδικοτητα.μηπως εσυ εχεις καποια αλλη πληροφορια για τον Κο ερικατ χαλιλ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως καποιος γνωριζει ή εχει πληροφοριες για τον γιατρο ερικατ χαλιλ που ειναι παιδοχειρουργος στο παιδων πεντελης?ο γιος μου θα κανει μια επεμβαση και θα τον χειρουργησει ο κυριος ερικατ χαλιλ,εγω δ γνωριζω κατι για τον συγκεκριμενο γιατρο και εχω αγχωθει παρα παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο forum και μανούλα μιας μικρής 3 μηνών. Εσείς που είστε ενημερωμένοι και έχετε χρειαστεί στο παρελθόν γιατρούς για τα παιδιά σας μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Η μικρή μας διαγνώστηκε με καθήλωση τελικού μυελού ή νηματίου και χρειαζόμαστε παιδονευροχειρούργο για να την χειρουργήσουμε. Διαβάζω στα κείμενά σας για έναν Νίκα που λέτε πως είναι τέλειος γιατρός και άνθρωπος. Σε ποιο νοσοκομείο είναι; Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του; Επειδή έχουμε τρελαθεί από το άγχος μας μήπως έχει περάσει κάποιος κάτι αντίστοιχο; Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

εμας μας χειρουργησε ο Νικας και όντως εχω ακουσει τα καλυτερα. Ειναι στο Αγ. Σοφία σου στελνω πμ το κινητο του αλλιως παιρνεις το 1535 και κλεινεις ραντεβου,είναι 75ε χρεωση αλλιως θα τον καλεσεις στο κινητο και θα σε δει σε καποια εφημερια του.

Link to comment
Share on other sites

τελικά εμείς βρήκαμε στο Αγ.Σοφίας .Λέγεται Σφακιανός .Διευθυντής της παιδονευρολογίας και ......άνθρωπος. Οφείλω να προσθέσω ότι ενω σε μαγνητική κάποιος γιατρός Κύριος Σγ. από μία κλινική μας ζήτησε 5000 ευρώ για να κάνει την καθήλωση ( υποτίθεται ότι είχε) πήγαμε στο Αγ.Σοφίας και μας είπε ότι δεν έχει τίποτα.......γι'αυτό καλό είναι να πάς και σ'αυτόν να τη δει τη μικρή .Είναι επιστήμονας!!!!!Καλή τύχη!!!!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εμας μας χειρουργησε ο Νικας και όντως εχω ακουσει τα καλυτερα. Ειναι στο Αγ. Σοφία σου στελνω πμ το κινητο του αλλιως παιρνεις το 1535 και κλεινεις ραντεβου,είναι 75ε χρεωση αλλιως θα τον καλεσεις στο κινητο και θα σε δει σε καποια εφημερια του.

 

Μπορείς να μου στείλεις και εμένα το τηλ. του?

Ενδιαφέρομαι για τον γιο μου,που δεν ανοίγει καλά το πουλάκι του (7 ετών)..

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...