Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ (ΑΘΗΝΑ)


Recommended Posts

καλησπερα.εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια γι αυτον.επειδη ομως εχω αγχωθει πολυ,θα ηθελα τη βοηθεια σας..ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς πήγαμε στον Νίκα για να εξετάσει τον μπεμπούλη μας, επειδή η παιδίατρός μας φοβήθηκε για κήλη. Τελικά ο μπέμπης δεν είχε τίποτα - εκτός από παχάκια! - δόξα τω Θεώ. Για τον εν λόγω γιατρό έχω να σου πω ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Τουλάχιστον αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, καθαρά υποκειμενικά. Μας φάνηκε πολύ καλός, τόσο ως επιστήμων όσο και ως άνθρωπος. Πολύ συζητήσιμος και προσιτός. Εύχομαι τα καλύτερα για το παιδάκι σας! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Μολις ειδα το ποστ,εμενα χειρουργησε την κορη μου 39ημερων,ειχε στενωση πυλωρου,το μονο που μπορω να πω ειναι ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ειναι ανθρωπος πανω απο ολα κ μετα σωστος επιστημονας.

Δεν θα ξεχασω οτι ερχοταν 4 φορες την ημερα απλα για να μας καθησυχασει,ενω ολα ειχαν τελειωσει.Μακαρι να μην χρειαστει να κανετε χειρουργειο,αλλα εαν τυχον χρειαζεται,ειναι απο τους καλυτερους παιδοχειρουργους

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

έχετε να μου προτείνετε κάποιον παιδοχειρούργο; μένουμε περιοχή Ζωγράφου αλλά προκειμένου να επισκεφτούμε το σωστό γιατρό δεν με απασχολεί η απόσταση.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα, γνωρίζετε τον παιδοχειρούργο Ευαγγελο Παπανδρέου στο Παίδων Αγία Σοφία;

 

Πήγα εχθές την κορούλα μου για μια κήλη που έχει λίγο πάνω από τον αφαλό, τελικά μας είπε ότι έχει δύο ανοίγματα, ένα στον αφαλό (ομφαλοκήλη) κ ένα λίγο πιο πάνω (λευκής γραμμής), μας είπε να την ξαναδεί όταν θα είναι 18 μηνών αφού ενδέχεται να μικρύνουν κι άλλο τα ανοίγματα, η ομφαλοκήλη να κλείσει κάτά 90% και η άλλη στο μισό περίπου, να μην προχωρήσουμε ακόμα σε χειρουργείο κ άν χρειαστεί για το δεύτερο άνοιγμα δεν θα γίνει επέμβαση πριν γίνει η κόρη μου 3-4χρονών για να έχουν δυναμώσει τα κοιλιακά τοιχώματα κ να δέσουν τα ράμματα. Μου είπε ότι δεν πονάει κ όντως στην εξέταση που της πιεσε τα ανόιγματα τον κοιτούσε χαμογελαστή χωρίς να αντιδρά.

 

Μου φάνηκε καλός αλλά τί με συμβουλευετε;; να πάρω μια δεύτερη γνώμη;; κ σε ποιόν;;; Να περιμένω να πάει 18μηνών;; Ξέω ότι κάνουν επεμβάσεις κ σε μικρότερα μωρά από το δικό μου. Δεν θέλω με το ζόρι να κάνει χειρουργείο απλά δεν θα ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα στην μικρή αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζετε τον παιδοχειρούργο Ευαγγελο Παπανδρέου στο Παίδων Αγία Σοφία;

 

Πήγα εχθές την κορούλα μου για μια κήλη που έχει λίγο πάνω από τον αφαλό, τελικά μας είπε ότι έχει δύο ανοίγματα, ένα στον αφαλό (ομφαλοκήλη) κ ένα λίγο πιο πάνω (λευκής γραμμής), μας είπε να την ξαναδεί όταν θα είναι 18 μηνών αφού ενδέχεται να μικρύνουν κι άλλο τα ανοίγματα, η ομφαλοκήλη να κλείσει κάτά 90% και η άλλη στο μισό περίπου, να μην προχωρήσουμε ακόμα σε χειρουργείο κ άν χρειαστεί για το δεύτερο άνοιγμα δεν θα γίνει επέμβαση πριν γίνει η κόρη μου 3-4χρονών για να έχουν δυναμώσει τα κοιλιακά τοιχώματα κ να δέσουν τα ράμματα. Μου είπε ότι δεν πονάει κ όντως στην εξέταση που της πιεσε τα ανόιγματα τον κοιτούσε χαμογελαστή χωρίς να αντιδρά.

 

Μου φάνηκε καλός αλλά τί με συμβουλευετε;; να πάρω μια δεύτερη γνώμη;; κ σε ποιόν;;; Να περιμένω να πάει 18μηνών;; Ξέω ότι κάνουν επεμβάσεις κ σε μικρότερα μωρά από το δικό μου. Δεν θέλω με το ζόρι να κάνει χειρουργείο απλά δεν θα ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα στην μικρή αργότερα.

Καλημέρα κοριτσάκι! έχω και εγώ τον μικρό μου που είναι 22 μηνών με κήλη της λευκής γραμμής τώρα θα χειρουργηθεί ,όπου και να ρώτησα μου είπαν για τον παιδοχειρουργό Σκαναβη στο κρατικό της Νίκαιας, χαρακτηρίσθηκα τον λένε το διαμάντι της Νίκαιας .είναι επιμελητής και αυτός θα αναλάβει τον μικρό μου !ο παιδίατρος μου και ο γυναικολόγος μου είπαν τα καλύτερα, ρώτησα και μια γνωστή που δουλεύει μέσα στο κρατικό μου είπε ότι είναι από τους καλύτερους στην Ελλάδα ,έψαξα και στο internet τα καλύτερα έχουν γραφτεί !θα σου πω περισσότερα όταν με το καλό χειρουργηθούμε !κοριτσάκι μου περαστικά σας και ελπίζω να μην χρειαστεί να βάλεις μέσα την μικρή !φιλάκια !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι! έχω και εγώ τον μικρό μου που είναι 22 μηνών με κήλη της λευκής γραμμής τώρα θα χειρουργηθεί ,όπου και να ρώτησα μου είπαν για τον παιδοχειρουργό Σκαναβη στο κρατικό της Νίκαιας, χαρακτηρίσθηκα τον λένε το διαμάντι της Νίκαιας .είναι επιμελητής και αυτός θα αναλάβει τον μικρό μου !ο παιδίατρος μου και ο γυναικολόγος μου είπαν τα καλύτερα, ρώτησα και μια γνωστή που δουλεύει μέσα στο κρατικό μου είπε ότι είναι από τους καλύτερους στην Ελλάδα ,έψαξα και στο internet τα καλύτερα έχουν γραφτεί !θα σου πω περισσότερα όταν με το καλό χειρουργηθούμε !κοριτσάκι μου περαστικά σας και ελπίζω να μην χρειαστεί να βάλεις μέσα την μικρή !φιλάκια !

 

Εκλεισες ραντεβού στη Νίκαια ή στο ιατρείο του;;; Μπορείς να μου δώσεις τα στοιχεία του να κλείσω κάποιο ραντεβού;;; Με το καλό η εγχείρηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκλεισες ραντεβού στη Νίκαια ή στο ιατρείο του;;; Μπορείς να μου δώσεις τα στοιχεία του να κλείσω κάποιο ραντεβού;;; Με το καλό η εγχείρηση

 

Εγώ πήγα στην Νίκαια δεν έκλεισα ραντεβού ρώτησα που μπορώ να τον βρω και με πήγαν στο παιδοχειρουργηκο τμήμα !Σκαναβη τον λένε !δεν ξέρω κάτι άλλο ,θα πάω όμως την Παρασκευή απο το νοσοκομείο για να κανονίσουμε την ημέρα που θα μπει ο μικρός θα μάθω περισσότερα και θα σου στείλω πμ .να είσαι καλά για τις ευχές σου .

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια τι είναι αυτό που περιγράφεται? Γιατί ο μικρός μου έχει μια πολύ αχνή γραμμούλα απο τον ομφαλό και κάτω και εγώ πιστεύω ότι είναι απο την εγκυμοσύνη γιατί έβγαλα και εγώ την κάθετη καφέ γραμμή η οποία ακόμα να μου φύγει.......... Μήπως όμως είναι κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια τι είναι αυτό που περιγράφεται? Γιατί ο μικρός μου έχει μια πολύ αχνή γραμμούλα απο τον ομφαλό και κάτω και εγώ πιστεύω ότι είναι απο την εγκυμοσύνη γιατί έβγαλα και εγώ την κάθετη καφέ γραμμή η οποία ακόμα να μου φύγει.......... Μήπως όμως είναι κάτι άλλο?

 

Ειναι μια "πεταχτή" μπαλιτσα πανω στον αφαλό. Θα στο ειχαν πει κ στο νοσοκομειο αν ηταν γιατι φαινεται πολύ. Για την γραμμη δεν νομιζω οτι πρεπει νάνησυχεις

Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου ειχε ομφαλοκηλη που φανηκε μολις σαραντισε αλλα εκλεισε εντελως τωρα που ειναι 7 μηνων. η κηλη αυτη κλεινει και σε σπανιες περιπτωσεις χρειαζεται επεμβαση και πιο πολυ για αισθητικους λογους...τουλαχιστον αυτα μου ειχε πει η δικια μου παιδιατρος και αποδεικτηκε σωστη. για την αλλη κηλη που λετε δεν την ξερω αλλα εχω ενα καλο παιδοχειρουργο να σας συστησω αν θελετε. ειναι ο Γιωργος Πετουσης στο Αγλαια Κυριακου. ειναι πολυ καλος χειρουργος και καταπληκτικος ανθρωπος. χειρουργησε το γιο μου σε κυστη τονου και εμεινα πολυ ευχαριστημενη

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου ειχε ομφαλοκηλη που φανηκε μολις σαραντισε αλλα εκλεισε εντελως τωρα που ειναι 7 μηνων. η κηλη αυτη κλεινει και σε σπανιες περιπτωσεις χρειαζεται επεμβαση και πιο πολυ για αισθητικους λογους...τουλαχιστον αυτα μου ειχε πει η δικια μου παιδιατρος και αποδεικτηκε σωστη. για την αλλη κηλη που λετε δεν την ξερω αλλα εχω ενα καλο παιδοχειρουργο να σας συστησω αν θελετε. ειναι ο Γιωργος Πετουσης στο Αγλαια Κυριακου. ειναι πολυ καλος χειρουργος και καταπληκτικος ανθρωπος. χειρουργησε το γιο μου σε κυστη τονου και εμεινα πολυ ευχαριστημενη

 

Θα μου ηταν χρησιμα τα τηλ. του, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ψαχνω για παιδοχειρουργο ορθοπαιδικο στο ΜΗΤΕΡΑ εχετε να μου συστησετε κανεναν; προτιμω καθηγητη επισκευθηκα το εν λογω στην παιδιατρικη και ειδα καποιον ο οποιος μου συστησε καποιες εξετασεις καλος μου φανηκε ,αλλα θα ηθελα να παρω αλλη μια γνωμη για τον μικρο μου (πιθανον να κανουμε μια μικρη επεμβαση στο ποδαρακι του)

Link to comment
Share on other sites

Θα μου ηταν χρησιμα τα τηλ. του, ευχαριστω

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου !άργησα να σου γράψω !μου έτυχαν πολλά και δεν πρόλαβα να πάω τον μικρό ,απέβαλα και πήγε λίγο πίσω το ραντεβού με τον γιατρό !όμως τελικά πήγα !πήγαμε στο κρατικό της Νίκαιας τον ζητήσαμε ,πήγαμε στον όροφο της παιδοχειρουργικής και αμέσως μας δεκτικέ ο κ Σκαναβης και ο διευθυντής της παιδοχειρουργικής αχ!δεν θυμάμαι το όνομα να σου πω !ήρθαν και οι 2 και τον εξέτασαν σχολαστικά ,απάντησαν σε όλες της ερωτήσεις μας με πολύ ευγένεια και έδειχναν πολύ μεγάλη προσοχή σε ότι και να ρωτούσαμε με αγωνιά !μας καθησύχασαν ,μας εξήγησαν και επιστημονικά αλλά και με απλά λόγια τι ακριβώς έχει το παιδί και τι πρέπει να γίνει !κοριτσάκι μου 1 φορά εγώ βλέπω γιατρούς σε δήμιο νοσοκομείο να δείξουν τόσο ενδιαφέρων !αχ!στα είπα! φιλάκια !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

πειτε μου για καλους παιδοχειρουργους, η μικρη μου εχει ενα δερματακι στο μαγουλο της, σαν ελια ειναι αλλα ειναι δερματικη βλαβη και πρεπει να γινει αφαιρεση για αισθητικους λογους,

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας

προκειται για ενα κοριτσακι 8-9 μηνων απο Πατρα γνωστης μου κοπελλας.

Η μαμα του παρατηρησε οτι δε μπορουσε να στρεψει τη παλαμη της η μικρη προς τα μεσα. Η ακτινογραφια εδειξε οτι η Ωλενη και η (πως την λενε την αλλη ξεχασα) ειναι ενωμενες στην ακρη τους. Τη μικρη πρεπει να τη δει οπωσδηποτε ειδκος παιδοορθοπεδικος , χειρουργος, και η δυνατον ειδικευμενος σε ανω ακρα. Αναλογα τη θεση των οστων θα δουν αν μπορει να χειρουργηθει το παιδακι αμεσα και να αποκατασταθει οσο ειναι δυνατο το προβλημα.

 

Οποια/ος γνωριζει καποιον γιατρο σχετικα αν μπορει ας απαντησει, δινοντας μου στοιχεια για να της τα μεταβιβασω και να δουν οι ανθρωποι τι θα κανουν, μολις ανεβαουν Αθηνα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

προκειται για ενα κοριτσακι 8-9 μηνων απο Πατρα γνωστης μου κοπελλας.

Η μαμα του παρατηρησε οτι δε μπορουσε να στρεψει τη παλαμη της η μικρη προς τα μεσα. Η ακτινογραφια εδειξε οτι η Ωλενη και η (πως την λενε την αλλη ξεχασα) ειναι ενωμενες στην ακρη τους. Τη μικρη πρεπει να τη δει οπωσδηποτε ειδκος παιδοορθοπεδικος , χειρουργος, και η δυνατον ειδικευμενος σε ανω ακρα. Αναλογα τη θεση των οστων θα δουν αν μπορει να χειρουργηθει το παιδακι αμεσα και να αποκατασταθει οσο ειναι δυνατο το προβλημα.

 

Οποια/ος γνωριζει καποιον γιατρο σχετικα αν μπορει ας απαντησει, δινοντας μου στοιχεια για να της τα μεταβιβασω και να δουν οι ανθρωποι τι θα κανουν, μολις ανεβαουν Αθηνα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης για ορθοπαιδικους μπορειτε να δειτε και τα παρακατω ποστ:

ΠΑΙΔΟ-ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ;

ΠΑΙΔΟΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ!!

ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΟ 401

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

προκειται για ενα κοριτσακι 8-9 μηνων απο Πατρα γνωστης μου κοπελλας.

Η μαμα του παρατηρησε οτι δε μπορουσε να στρεψει τη παλαμη της η μικρη προς τα μεσα. Η ακτινογραφια εδειξε οτι η Ωλενη και η (πως την λενε την αλλη ξεχασα) ειναι ενωμενες στην ακρη τους. Τη μικρη πρεπει να τη δει οπωσδηποτε ειδκος παιδοορθοπεδικος , χειρουργος, και η δυνατον ειδικευμενος σε ανω ακρα. Αναλογα τη θεση των οστων θα δουν αν μπορει να χειρουργηθει το παιδακι αμεσα και να αποκατασταθει οσο ειναι δυνατο το προβλημα.

 

Οποια/ος γνωριζει καποιον γιατρο σχετικα αν μπορει ας απαντησει, δινοντας μου στοιχεια για να της τα μεταβιβασω και να δουν οι ανθρωποι τι θα κανουν, μολις ανεβαουν Αθηνα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ΜΠΟΥΧΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Χ

Ιατρός Ορθοπεδικός

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

Κηφισίας 51

Αθήνα

2106984888

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου για καλους παιδοχειρουργους, η μικρη μου εχει ενα δερματακι στο μαγουλο της, σαν ελια ειναι αλλα ειναι δερματικη βλαβη και πρεπει να γινει αφαιρεση για αισθητικους λογους,

 

παίδων πεντέλης, Χαλιλ Ερικατ

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ισμενη τον Μπουχλη τον ξερεις σαν Χειρουργο? Επειδη ψαχνω κατι πολυ συγκεκριμενο.

ευχαριστω

 

ναι! εχει ειδικοτητα στη μικροχειρουργική.

εμενα μου καθαρισε το γαγλιο

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...