Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 χρονων.. Υψος-βαρος??


Recommended Posts

Εγω τι να πω mamamikaela, σχεδον 29 μηνων και 11,5 κιλα!

Υψος δεν ξερω σιγουρα καπου 86-87... Αποφευγω να διαβαζω το θεμα γιατι αγχωνομαι! Γεννηθηκε 2,700 βεβαια, και τρωει, ενταξει οχι τεραστιες ποσοτητες αλλα λιγο απο ολα. Φοβαμαι οτι θα ειναι κοντουλης γενικα ομως... :( :(

 

Κι εγώ για κοντουλη τον κόβω τον δικό μου (2 χρονών 85 πόντους) αλλά και ο Σαρκοζί δεν είναι και κανένα μπόι και όμως και πρόεδρος έγινε και την Μπρούνι έριξε! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 313
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ για κοντουλη τον κόβω τον δικό μου (2 χρονών 85 πόντους) αλλά και ο Σαρκοζί δεν είναι και κανένα μπόι και όμως και πρόεδρος έγινε και την Μπρούνι έριξε! :wink:

 

 

:lol::lol: Σωστη nala!! Εχουν και οι κοντοι τη χαρη τους :cool:

 

Τελικα ειναι 88 ποντους, μετρηθηκαμε το απογευμα στη γιατρο μας!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τι να πω mamamikaela, σχεδον 29 μηνων και 11,5 κιλα!

Υψος δεν ξερω σιγουρα καπου 86-87... Αποφευγω να διαβαζω το θεμα γιατι αγχωνομαι! Γεννηθηκε 2,700 βεβαια, και τρωει, ενταξει οχι τεραστιες ποσοτητες αλλα λιγο απο ολα. Φοβαμαι οτι θα ειναι κοντουλης γενικα ομως... :( :(

 

Να σου πω το ύψος δεν με πολυκοφτει αλλα το βάρος βρε αδερφε.....δεν το χωνευω με τίποτα.και εμενα πάντως 2600 γεννήθηκε και 47 πόντους και μόνο τους τρεις πρώτους μήνες έπαιρνε βάρος μεγάλο απο 1.500 κιλό αλλα μετα μας πήρε η κατιούσα.Τωρα έχουμε πέσει και επίσημα κάτω απο τις καμπύλες.Και να πεις πως δεν τρώει.Οχι μεγάλη ποικιλία αλλα τρώει ικανοποιητικές ποσότητες.Τι φταίει δεν βρίσκουμε.Τεσπα καλα να ειναι.

adEup3.png
Link to comment
Share on other sites

Χασατε το βραβείο... Εμείς 24μηνων 85 πόντους και 10300κγ!!

 

Ναλακι εμείς χλωμο το κόβω σε ενάμιση μήνα που θα γίνουμε δυο να πάρουμε 300-400 γρμ και δυο πόντους.Αρα φέρε το βραβείο πισω...χαχαχαχαχχαχα:lol:

adEup3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εμένα η δικιά μου όταν έκλεισε τα 2 χρόνια και πήγαμε στον παιδίατρο ήταν 98 πόντους ύψος και 15 κιλά...αρκετά τα κιλά νομίζω...αγχώθηκα κάπως γιατί έχω και εγώ παραπάνω κιλά αλλά ο παιδίατρος είπε ότι είναι πολύ ψηλή και δικαιολογείται...

wy4Sp3.png ek7Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Κι εγώ για κοντουλη τον κόβω τον δικό μου (2 χρονών 85 πόντους) αλλά και ο Σαρκοζί δεν είναι και κανένα μπόι και όμως και πρόεδρος έγινε και την Μπρούνι έριξε! :wink:

 

κι εγω για σαρκοζι τον κοβω τον δικο μου, 2 χρονων 87 ποντους ξαπλα και 12 κιλα,,,σημερα 29 μηνων 90 ορθιος και 12,5 κιλα

στο παρκο ειναι σε σχεση με αλλα παιδακια που εβλεπα και μικροτερα ακομα και κοριτσια στανταρ ο πιο κοντος,,,αλλα ειναι ενεργητικος ζωηρος και γοης κολλαει απο διπλα στις 10 χρονες και τις εχει ολο αγκαλια, κανει φιγουρες για να εντυπωσιασει, προσφερει μπανανα νερακι,,,ασε φοβερο παγονι, σε αυτες βγαινει το μητρικο κι ολο ασχολουνται μαζι του,,εχει κι ο κοντος τον τροπο του

Link to comment
Share on other sites

emeis eimastai 26 minon sxedon kai ipsos 92-3 apo kila kai emeis pame arkesta 13.500 mporei kai 600....apo mikri paei me ta kila kapos...kai egw angxonome para poli giati emeis trome kai arketa sxedon oles exoun to antitheto provlima oti den theloun na fane ta paidakia tous emeis pali den xortenoume kai exw trelathi...giati ama troi arketa tha pernei kai varos...lene oti tora pernoun 100-200gr.to mina emeis mallon den ginete avto...exo tin entiposi pos oti kai na faei kai milo aspoume tis kolai amesos......

na einai kala ola ta paidakia :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα διάβασα ολα στη σελίδα, γιατι έβλεπα περίεργους αριθμούς:P!!

Και μεις στην κατηγορία των κοντουληδων κ αδύνατων!!!

23μηνων κ 17ημερων(είδατε??ούτε καν 2 χρονών:lol:!!) είμασταν 85,5 πόντους και 11350 κιλά!! Το βραβείο το χάσαμε, αλλα είμαστε μέσα στην πεντάδα με μία γρήγορα ματιά που έριξα, δεν έχουμε παράπονο!!! Γεννηθήκαμε 36εβδ+4ημερων 2730γρ και 49 πόντους και χρονιάσαμε 73πόντους και 9κιλά!! Να τα χαιρόμαστε όλες και όλα τα υπόλοιπα είναι για να γίνεται κουβέντα!!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να το παρουμε εμεις το βραβειο???

 

Κοριτσαρος 31 μηνων με υψος 92εκ και βαρος 10 κιλα!!!

 

Λεω να μην φρικαρω ακομα.......

 

Και η αλλη κορη προς το παρον στα χναρια της βαδιζει αν και ειναι πολυ μικρη ακομα ......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμεισ 2χρ και 2 μηνων ειμασαι 13.500 και 93εκ.και εγω πιστευω πως ειμαστα πολαα κιλα..και ο παιδ.λεει πως ειναι παραπανο αλλα ι μικρι απο μωρω ειχε γενιθη 3855 και 52εκ και απο τοττε παει καπου αναμεσα σε 75η 90η θεση...και εγω ανγχονομαι παρα πολυ επειδη τρωει και αρκετα:(εχει ορεξη ο παιδη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως και η δικιά μου κοντεύει να πάρει και αυτή το πρώτο βραβείο των μινιόν δίχρονων. Σε μια εβδομάδα κλείνει τα δύο και είναι 83 εκατοστά και 10.700. Κοντούλα, φοβάμαι πως έμοιασε της πεθεράς μου που είναι 1, 50κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς τώρα 28 μηνών είναι 92 ύψος και 12.800 βάρος. Εβαλε πολύ ύψος μέσα σε 4 μήνες μετά τα 2α γενέθλια αφού ακριβώς στα γενέθλιά της ήταν 86 εκ ύψος και βάρος 12.500. Παρομοίως άλλαξε και το πόδι πολύ γρήγορα, σχεδόν σαν να προσπέρασε στα γρήγορα το νούμερο 23 που της πήρα για καλοκαιρινά, τα οποία ενώ της ήταν μεγάλα τον Απρίλιο στα γενέθλια.....σε δύο μήνες ήταν μικρά! Ευτυχώς που πήραμε και crocs, αυτά πάνε ανά δύο νούμερα 23/24 και φοράει αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αυτό το μήνα που κλείσαμαι τα δυο και μας μετρησε η παιδιατρος ειμαστε 92 εκ και 13 κιλα. Απ οτι βλέπω απο εδω πρεπει να ειμαστε στο μεσο ορο. Καλα ειναι δεν εχω παραπονο.:-)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η κόρη μου ειναι 25 μηνων και ειναι 85 εκατ. υψος και 10.700 κιλα. Απ' ότι βλεπω προς το κανονικο ειναι. Αλλωστε ουτε εγω ουτε κι ο πατέρας της ειμαστε το πρωτο μπόι. Ατιμα γονίδια...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω για σαρκοζι τον κοβω τον δικο μου, 2 χρονων 87 ποντους ξαπλα και 12 κιλα,,,σημερα 29 μηνων 90 ορθιος και 12,5 κιλα

στο παρκο ειναι σε σχεση με αλλα παιδακια που εβλεπα και μικροτερα ακομα και κοριτσια στανταρ ο πιο κοντος,,,αλλα ειναι ενεργητικος ζωηρος και γοης κολλαει απο διπλα στις 10 χρονες και τις εχει ολο αγκαλια, κανει φιγουρες για να εντυπωσιασει, προσφερει μπανανα νερακι,,,ασε φοβερο παγονι, σε αυτες βγαινει το μητρικο κι ολο ασχολουνται μαζι του,,εχει κι ο κοντος τον τροπο του

 

χαχαχχαχαχα ρε παιδιά , ο τρόπος μετράει ακόμη και στις μεγαλύτερες ηλικίες... ναι αγχώνομαι κι εγω για τις διαστάσεις του γιού μου , αλλά ας τον έχει ο Θεός γερό και δεν δίνω σημασία στους "καλοθελητές"που σχολιάζουν . .... το ίδιο συμβουλεύω να κάνετε κι εσείς . Μάλιστα όταν κάποια στιγμή , μηνών ακόμη ήταν το παιδί μου , στενό συγγενικό πρόσωπο είπε στο παιδί μου"δεν φαντάζομαι να μας βγείς εσύ κοντός" , ανταπάντησα οτι όπως και να γίνει μεγαλώνοντας , εμείς πάλι θα τον αγαπάμε . Και το εννοούσα και το εννοώ ακόμη:). Τζακ ράσελ , το σχόλιο για τον κοντό , φοβερό , ακόμη γελάω!!! χαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...