Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καφέ υγρά κατά την εγκυμοσύνη!!! S.O.S.!!!!


Recommended Posts

Τελικά από την προηγούμενη Παρασκευή που είδα πρωτη φορά κάθε μέρα έχω από λίγο πάντα καφε-μπεζ-ροζ :roll: κάτι από αυτά ..

Σήμερα πάλι είναι λίγες σταγόνες παραπάνω και δεν γεμίζει με τίποτα το σερβιετάκι βέβαια αλλά παρατήρησα ότι γεμίζει με ένα διάφανο υγρό :? Δεν ξέρω τι να πω κορίτσια φοβάμαι πολύ :(

Ο γιατρός βέβαια μου είπε να μην ανησυχώ αλλά απο την Κυριακή που μιλήσαμε δεν τον έχω ξαναπάρει :(

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να τον ξαναπάρεις και να του ζητήσεις να πας να σε δει.

Μην το αμελείς, γιατί έχουν περάσει μέρες. Μπορεί να σου δώσει Utrogestan, ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει οπωσδήποτε να τον ξαναπάρεις!Από την Κυριακή πέρασε σχεδόν μια εβδομάδα και όσο δεν παίρνεις θα θεωρεί οτι σταματησε το αίμα..

Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά άλλο είναι 2 σταγόνες για 1-2 μέρες κι άλλο 4 σταγόνες για 6-7 μέρες,σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κατερινα

 

Προτεινω κι εγω να παρεις αδεια και να κατσεις στο κρεβατι. Εγω ειχα μεγαλες περιπετειες απο την 8η εβδομαδα και μετα με μερικη αποκολληση πλακουντα στην αρχη και αιματωμα στη συνεχεια.

 

Τα καφετια μου κρατησαν αρκετο καιρο και θελει σιγουρα ξεκουραση.

 

Κουραγιο κι ολα θα πανε καλα!

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα.

 

Εγω στις 2 εβδομαδες ειχα αυτα τα γνωστα και απαισια καφε. Το μωρακι μου βεβαια το επιασα λιγο δυσκολα και με την βοηθεια ορμονων. Ο γιατρος μου ειπε ξαπλα. Δυστηχως τα καφε μετα απο λιγες ημερες εγιναν ροζ και κοκκινα :?

 

Αυτο κρατησε για ενα μηνα οποτε μου εγραψε την γνωστη επαπειλουμενη αδεια κυησεως και ταβλιαστηκα στο κρεβατι κανονικα. Απο την πρωτη στιγμη μου εδωσε utrogestan κολπικα (6 χαπια την ημερα).

 

Μετα τον μηνα σταματησαν και τα καφε και τα κοκκινα αλλα συνεχισα προληπτικα τα utrogestan μεχρι το τελος του 3ου μηνα και εμεινα σπιτι.

 

Οταν μπηκα στο 2ο τριμηνο ο γιατρος μου ειμαι οτι ειμαι καλα και οτι μπορω να γυρισω στην δουλεια μου.

 

Λιγο ο φοβος μου μην ξανασυμβει, λιγο οι καυσωνες, τελικα την συνεχισα την επαπειλουμενη εως το τελος της εγκυμοσυνης. Τελικα περασα ενα καλοκαιρι μουρλια, το καλυτερο της ζωης μου :)

Και τα μπανακια μου στην θαλασσα τα εκανα και ξεκουραστηκα και ετοιμαστηκα με την ησυχια μου για το μωρακι μου. :wink:

 

Μην ανυσηχειτε κουκλες, αγχος δεν θελει και κουραση.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς η ιστορία μου συνεχίζεται ....

Την Τρίτη είχα το προγραμματισμένο ραντεβού με το γιατρό για να ακούσουμε για πρώτη φορά την καρδούλα του μωρου μας, καταλαβαίνετε ανυπομονησία και μία παραπάνω βέβαια λόγω της εβδομάδας που πέρασε με τα καφε :?

Τελικά πήγαν όλα καλά ακούσαμε αυτόν τον μαγικό ήχο που κάνει η καρδούλα του μωρού και το είδαμε, φύγαμε από τον γιατρό με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτία, τον δε υπέρηχο τον κοιτάω όλη την ώρα σαν χαζή :oops:

Ο γιατρός για τα καφέ μου είπε ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό ότι οι μισές έγκυες τα παρουσιάζουν και συνήθως είναι ακίνδυνα αφού είδε ότι δεν έχω κάποια αποκόλληση συνεχίζω την ζωή μου κανονικά :wink:

Τετάρτη πρωί και καθώς ξεκινούσα για δουλειά είδα πάλι τα απαισια καφέ και αυτή τη φορα πιο πολλά απο ποτέ, οπότε επιτοπου τηλεφωνο και κατευθειαν στον γιατρό πάλι :roll: Όπου και αυτή την φορά όλα ηταν μια χαρά, πήρα όμως μια λαχτάραααα απίστευτη ....

Πότε θα σταματήσουν όμως βρε κορίτσια? Λέτε μετά τον τρίτο?

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς η ιστορία μου συνεχίζεται ....

Την Τρίτη είχα το προγραμματισμένο ραντεβού με το γιατρό για να ακούσουμε για πρώτη φορά την καρδούλα του μωρου μας, καταλαβαίνετε ανυπομονησία και μία παραπάνω βέβαια λόγω της εβδομάδας που πέρασε με τα καφε :?

Τελικά πήγαν όλα καλά ακούσαμε αυτόν τον μαγικό ήχο που κάνει η καρδούλα του μωρού και το είδαμε, φύγαμε από τον γιατρό με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτία, τον δε υπέρηχο τον κοιτάω όλη την ώρα σαν χαζή :oops:

Ο γιατρός για τα καφέ μου είπε ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό ότι οι μισές έγκυες τα παρουσιάζουν και συνήθως είναι ακίνδυνα αφού είδε ότι δεν έχω κάποια αποκόλληση συνεχίζω την ζωή μου κανονικά :wink:

Τετάρτη πρωί και καθώς ξεκινούσα για δουλειά είδα πάλι τα απαισια καφέ και αυτή τη φορα πιο πολλά απο ποτέ, οπότε επιτοπου τηλεφωνο και κατευθειαν στον γιατρό πάλι :roll: Όπου και αυτή την φορά όλα ηταν μια χαρά, πήρα όμως μια λαχτάραααα απίστευτη ....

Πότε θα σταματήσουν όμως βρε κορίτσια? Λέτε μετά τον τρίτο?

καλη σου μερα ειμαστε και συνονονματες.κι εγω ειχα καφε μεχρι τη 13η εβδομαδα ισως και λογω μικρης αποκολλησης που ειχα.να μην αγχωνεσαι γιατι κανεις κακο!εγω ξαπλωσα και ξεκουραστηκα πολυ και ακομη το κανω.να προσεχεις πολυ εσενα και το νινι σου!ευκαιρια να χαιδευτεις κιολας.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπεις στον 4ο θα είσαι πολύ καλύτερα. Είμαι και εγώ παθούσα (βέβαια εγώ είχα κατακόκκινα και οχι καφέ) αλλά με την ξεκούραση και την ξάπλα έχω φτάσει μέχρι εδώ :D:D:D

Ολα θα πάνε καλά με λίγη προσοχή :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας με ηρεμησατε αρκετά.

Τώρα, το θέμα είναι ότι και ξάπλα που είμαι πάλι έχω, ο γιατρός μου είπε ξεκούραση, να κάνω γενικότερα λίγα πραγματα, όχι σεξ( :lol::lol::oops: αυτο με μάρανε), αλλά στο γραφείο μπορώ να πηγαίνω (είμαι γραμματέας, καθιστική δουλειά αλλά μια ώρα απο το σπιτι μου, λεωφορειο-τρενο-μετρο)

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας με ηρεμησατε αρκετά.

Τώρα, το θέμα είναι ότι και ξάπλα που είμαι πάλι έχω, ο γιατρός μου είπε ξεκούραση, να κάνω γενικότερα λίγα πραγματα, όχι σεξ( :lol::lol::oops: αυτο με μάρανε), αλλά στο γραφείο μπορώ να πηγαίνω (είμαι γραμματέας, καθιστική δουλειά αλλά μια ώρα απο το σπιτι μου, λεωφορειο-τρενο-μετρο)

emena παντως μου ειχε απαγορευσει τελειως τις μετακινησεις και επαιρνα και 6 utrogestan την ημερα.συζητησε με το γιατρο σου να σου βγαλει μια αναρρωτικη αδεια να εισαι κι εσυ πιο χαλαρη και ολα θα πανε καλα!!το ξερω οτι αγχωνεσαι αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να ξεχαστεις με ευχαριστες σκεψεις.εγω εχω μετανιωσει που περασα τοσες εβδομαδες μεσα στο αγχοσ!!!!!!!!!

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας με ηρεμησατε αρκετά.

Τώρα, το θέμα είναι ότι και ξάπλα που είμαι πάλι έχω, ο γιατρός μου είπε ξεκούραση, να κάνω γενικότερα λίγα πραγματα, όχι σεξ( :lol::lol::oops: αυτο με μάρανε), αλλά στο γραφείο μπορώ να πηγαίνω (είμαι γραμματέας, καθιστική δουλειά αλλά μια ώρα απο το σπιτι μου, λεωφορειο-τρενο-μετρο)

emena παντως μου ειχε απαγορευσει τελειως τις μετακινησεις και επαιρνα και 6 utrogestan την ημερα.συζητησε με το γιατρο σου να σου βγαλει μια αναρρωτικη αδεια να εισαι κι εσυ πιο χαλαρη και ολα θα πανε καλα!!το ξερω οτι αγχωνεσαι αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να ξεχαστεις με ευχαριστες σκεψεις.εγω εχω μετανιωσει που περασα τοσες εβδομαδες μεσα στο αγχοσ!!!!!!!!!

 

Ο γιατρός μου, για την δικιά μου περίπτωση βέβαια λέει ότι αν είναι να συμβεί κάτι θα συμβεί είτε είμαι ξαπλά σπιτι είτε στην δουλειά από την στιγμή που δεν κάνω πολλά πράγματα βέβαια, και όπως έχω ακούσει γενικότερα απλά η φύση προβλέπει και πράττει ανάλογα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και ας ταλαιπωρηθώ δεν με πειράζει :?

Εσύ είσαι έγκυος ή έχεις γεννήσει?

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω φτασει αισιως την 18η εβδομαδα!εχει δικαιο βεβαια ο γατρος σου απλα καμια φορα παιρνουμε ισως και περαν του φυσιολογικου μετρα!εγω ισως ειμαι σε μεγαλυτερη προσοχη λογω ιστορικου αποβολης!παντως επειδη κι εγω το ειχα ψαξει πολυ ειναι πολυ συνηθισμενη η μικροαιμορροια στο πρωτο τριμηνο μη στεναχωριεσαι!

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites

εχω φτασει αισιως την 18η εβδομαδα!εχει δικαιο βεβαια ο γατρος σου απλα καμια φορα παιρνουμε ισως και περαν του φυσιολογικου μετρα!εγω ισως ειμαι σε μεγαλυτερη προσοχη λογω ιστορικου αποβολης!παντως επειδη κι εγω το ειχα ψαξει πολυ ειναι πολυ συνηθισμενη η μικροαιμορροια στο πρωτο τριμηνο μη στεναχωριεσαι!

 

Σε ευχαριστώ, σου εύχομαι καλό υπόλοιπο και με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας :)

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας με ηρεμησατε αρκετά.

Τώρα, το θέμα είναι ότι και ξάπλα που είμαι πάλι έχω, ο γιατρός μου είπε ξεκούραση, να κάνω γενικότερα λίγα πραγματα, όχι σεξ( :lol::lol::oops: αυτο με μάρανε), αλλά στο γραφείο μπορώ να πηγαίνω (είμαι γραμματέας, καθιστική δουλειά αλλά μια ώρα απο το σπιτι μου, λεωφορειο-τρενο-μετρο)

emena παντως μου ειχε απαγορευσει τελειως τις μετακινησεις και επαιρνα και 6 utrogestan την ημερα.συζητησε με το γιατρο σου να σου βγαλει μια αναρρωτικη αδεια να εισαι κι εσυ πιο χαλαρη και ολα θα πανε καλα!!το ξερω οτι αγχωνεσαι αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να ξεχαστεις με ευχαριστες σκεψεις.εγω εχω μετανιωσει που περασα τοσες εβδομαδες μεσα στο αγχοσ!!!!!!!!!

 

Και εγώ ακριβώς τα ίδιο με εσένα πέρασα. Σταμάτησα τη δουλειά παραμονές πρωτοχρονιάς και δεν θα επιστρέψω πριν τον Οκτώβρη. Μέχρι την 22η ήμουν στο σπίτι. Τώρα πια βγαίνω και όλα είναι μια χαρά. Το ίδιο θα συμβεί και με σας κοριτσια :):):) Χρειάζεται θετική σκέψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας με ηρεμησατε αρκετά.

Τώρα, το θέμα είναι ότι και ξάπλα που είμαι πάλι έχω, ο γιατρός μου είπε ξεκούραση, να κάνω γενικότερα λίγα πραγματα, όχι σεξ( :lol::lol::oops: αυτο με μάρανε), αλλά στο γραφείο μπορώ να πηγαίνω (είμαι γραμματέας, καθιστική δουλειά αλλά μια ώρα απο το σπιτι μου, λεωφορειο-τρενο-μετρο)

emena παντως μου ειχε απαγορευσει τελειως τις μετακινησεις και επαιρνα και 6 utrogestan την ημερα.συζητησε με το γιατρο σου να σου βγαλει μια αναρρωτικη αδεια να εισαι κι εσυ πιο χαλαρη και ολα θα πανε καλα!!το ξερω οτι αγχωνεσαι αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να ξεχαστεις με ευχαριστες σκεψεις.εγω εχω μετανιωσει που περασα τοσες εβδομαδες μεσα στο αγχοσ!!!!!!!!!

 

Και εγώ ακριβώς τα ίδιο με εσένα πέρασα. Σταμάτησα τη δουλειά παραμονές πρωτοχρονιάς και δεν θα επιστρέψω πριν τον Οκτώβρη. Μέχρι την 22η ήμουν στο σπίτι. Τώρα πια βγαίνω και όλα είναι μια χαρά. Το ίδιο θα συμβεί και με σας κοριτσια :):):) Χρειάζεται θετική σκέψη!!!

απλα οταν σου συμβαινει κατι ανησυχιτικο δεν εχεις τη ψυχραιμια να σκεφτεις λογικα αλλα παρασυρεσαι απο δυσαρεστες σκεψεις!λοιπον..........τερμα ολα αυτα και απο εδω και περα μονο χαμογελα απο ολες!οσο για τη δουλεια ευτυχως ειμαι καθηγητρια και βρηκα ενα ωραιο τροπο να παρω πισω τα λεφτα που εχω δωσει για βενζινες 7 χρονια τωρα 200 χιλιομετρα τη μερα!!!!!!!

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας με ηρεμησατε αρκετά.

Τώρα, το θέμα είναι ότι και ξάπλα που είμαι πάλι έχω, ο γιατρός μου είπε ξεκούραση, να κάνω γενικότερα λίγα πραγματα, όχι σεξ( :lol::lol::oops: αυτο με μάρανε), αλλά στο γραφείο μπορώ να πηγαίνω (είμαι γραμματέας, καθιστική δουλειά αλλά μια ώρα απο το σπιτι μου, λεωφορειο-τρενο-μετρο)

emena παντως μου ειχε απαγορευσει τελειως τις μετακινησεις και επαιρνα και 6 utrogestan την ημερα.συζητησε με το γιατρο σου να σου βγαλει μια αναρρωτικη αδεια να εισαι κι εσυ πιο χαλαρη και ολα θα πανε καλα!!το ξερω οτι αγχωνεσαι αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να ξεχαστεις με ευχαριστες σκεψεις.εγω εχω μετανιωσει που περασα τοσες εβδομαδες μεσα στο αγχοσ!!!!!!!!!

 

Και εγώ ακριβώς τα ίδιο με εσένα πέρασα. Σταμάτησα τη δουλειά παραμονές πρωτοχρονιάς και δεν θα επιστρέψω πριν τον Οκτώβρη. Μέχρι την 22η ήμουν στο σπίτι. Τώρα πια βγαίνω και όλα είναι μια χαρά. Το ίδιο θα συμβεί και με σας κοριτσια :):):) Χρειάζεται θετική σκέψη!!!

απλα οταν σου συμβαινει κατι ανησυχιτικο δεν εχεις τη ψυχραιμια να σκεφτεις λογικα αλλα παρασυρεσαι απο δυσαρεστες σκεψεις!λοιπον..........τερμα ολα αυτα και απο εδω και περα μονο χαμογελα απο ολες!οσο για τη δουλεια ευτυχως ειμαι καθηγητρια και βρηκα ενα ωραιο τροπο να παρω πισω τα λεφτα που εχω δωσει για βενζινες 7 χρονια τωρα 200 χιλιομετρα τη μερα!!!!!!!

 

Εγώ από την άλλη είμαι σε άνευ αποδοχών άδεια αλλά δεν βαριέσαι... Ο μπέμπης μου να είναι καλά και ας είμαι για ένα διάστημα οικονομικά εξαρτημένη από τον άντρα μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα προτεινα κι εγω ειναι να ζητησεις να σου γραψει μια αναρρωτικη και να καθισεις σπιτι να ξεκουραστεις,χωρις πολλες δουλειες και φυσικα οχι κουραση ουτε σηκωμα βαριων αντικειμενων. Δεν το λεω για να σε αγχωσω,εννοειται πως οι γιατροι ξερουν καλυτερα,αλλα γιατι να μην αραξεις σπιτι σου,μακρια απο το γραφειο και τις μετακινησεις,και να ξεκουραστεις τουλαχιστον μεχρι να περασει ολο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

πολύ μ'αρέσει που πάνω κάτω έχουμε όλες τις ίδιες απορίες και δυστυχώς καμια φορά τα ίδια συμπτώματα :(

 

Εντάξει το θεωρώ υπερβολικό να μείνεις 1 μηνα στο κρεβάτι με πολλά ustrofegan για λίγα καφέ υγρά και χωρίς βεβαρημένο ιστορικό.

Εγω έμεινα 2 μέρες στο σπίτι...μην φανταστείτε και ξάπλα, 1 χαπι το πρωί 1 το βράδυ και κόλλησε ο σπόρος :)

Do not panic! Τώρα βέβαια ξεθάρεψα και ελπίζω να μην το μετανιώσω γιατί μου είναι αδιανόητο να μείνω στο κρεβάτι.

Πάντως στην αρχή είναι και φυσικό να μην ξέρεις να προσέξεις γιατι ίσα που το έχεις μάθει και συνεχίζεις κανονικά τη ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Και εγώ είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα,καφέ,ροζ και καμιά φορά και κόκκινα υγρά!Ο γιατρός μου εμένα πάντως δεν μου χάιδεψε καθόλου τα αφτιά αλλά μου τόνιζε ότι θέλει οπωσδήποτε ξεκούραση και ξάπλα,ούτε δουλειές όυτε τίποτα απολύτως!!!!Επαιρνα και εγώ τα utrogestan για περίπου 3 μήνες,πρωι μεσημέρι βράδυ και έμεινα ξάπλα για 3 μήνες πάλι,η αλήθεια είναι ότι όταν δεν τον άκουγα και έφτιαχνα δουλειές τσούπ έπεφτε το καφέ υγρό!!!!Αλλά τι να έφτιαχνα έχω και ένα ακόμη παιδάκι 3 χρονών που θέλει και αυτό φροντίδα και δεν έχω και πολλή βοήθεια!!Τελοσπάντων η ουσία είναι ότι θέλει πολλήηηηηηη ξεκούραση και πολλήηηηηηηηη υπομονή!!Είναι μεγάλο ζόρι να είσαι ξάπλα και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα αλλά τι να κάνουμε θέλει θυσίες για να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο!!!Τώρα είμαι στον 4ο μήνα και είμαι μια χαρά,δεν μου έχει ξανασυμβει αν και κουράζομαι καμιά φορά αλλά τώρα αισθάνομαι πολύ καλύτερα απ'ότι πρίν!!! :lol::lol::lol:

[link=/][image noborder]/cache/7c9e28bff8.png[/image][/link]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα και από μένα. Είμαι καινούρια και έχω πάρα πολύ άγχος!! Διανύω την πέμπτη εβδομάδα κύησης και ενώ όλα ήταν φυσιολογικά, χθες το βράδυ είδα καφέ - ροζ υγρά στο χαρτί! Η πρώτη μου επίσκεψη στον γυναικολόγο ήταν προγραμματισμένην για την Τρίτη που μας έρχεται για να ακούσουμε και καρδούλα. Χθες όμως πανικοβλήθηκα και πήγα στα επείγοντα του νοσοκομείου, όπου μου έκανε υπέρυχο μια ειδικευόμενη! Αυτή με τρόμαξε ακόμα περισσότερο γιατί μου είπε ότι η κύηση δεν εξελίσσεται φυσιολογικά και ότι πάμε για αποβολή!!! Φυσικά σήμερα το μεσημέρι θα πάω να με δει ο γιατρός μου αλλά φοβάμαι πάραπολύ για το τι μπορεί να ακούσω!

NUPfp3.png

 

nzGVp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΛΠΟ. ΗΡΕΜΙΑ ΘΕΛΕΙ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ..

ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΑΦΕ ΣΤΗΝ 10η εβδομαδα ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΔΥΜΑ. ΤΩΡΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΗΝ 33η ΚΑΙ ΟΥΦ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΝΩ....

 

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Είμαι καινούρια και έχω πάρα πολύ άγχος!! Διανύω την πέμπτη εβδομάδα κύησης και ενώ όλα ήταν φυσιολογικά, χθες το βράδυ είδα καφέ - ροζ υγρά στο χαρτί! Η πρώτη μου επίσκεψη στον γυναικολόγο ήταν προγραμματισμένην για την Τρίτη που μας έρχεται για να ακούσουμε και καρδούλα. Χθες όμως πανικοβλήθηκα και πήγα στα επείγοντα του νοσοκομείου, όπου μου έκανε υπέρυχο μια ειδικευόμενη! Αυτή με τρόμαξε ακόμα περισσότερο γιατί μου είπε ότι η κύηση δεν εξελίσσεται φυσιολογικά και ότι πάμε για αποβολή!!! Φυσικά σήμερα το μεσημέρι θα πάω να με δει ο γιατρός μου αλλά φοβάμαι πάραπολύ για το τι μπορεί να ακούσω!

ειχα και εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης μου και για αρκετο διαστημα αν θυμαμαι και στον 2ο μηνα και ο γιατρος μου συστησε ξεκουραση μεχρι να σταματησουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Την τριτη ειχα λιγο καφε και ροζ, πηρα τον γιατρο και παιρνω utrogestan. Ευτυχως τωρα ειμαι σε αδεια, μεχρι και και την επομενη εβδομαδα.

Στην δουλεια μου εχουν πρκειψει δυο εγκυμοσυνες, που οι κοπελες ειχαν προβλημα και εκατσαν στο κρεβατι. Οταν γεννησαν και επεστρεψαν, της απελησαν.

Σε περιπτωση που ξανα εχω προβλημα, αν καθομαι στο γραφειο, χωρις να κανω δουλειες του ποδιου, θα ειναι ενταξει; γιατι να παρω αδεια φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός σου τι σου είπε? Μπορείς να σηκώνεσαι, να πηγαίνεις στη δουλειά?

Αν είναι επικύνδινο να σηκώνεσαι, καλύτερα να σκεφτείς την υγεία του μωρού σου και τη δικιά σου παρά τη δουλειά!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κορίτσια γεια σας,/Είμαι στην 6 η εβδομάδα και σήμερα είδα 1-2 σταγόνες καφε.

τρελαθηκα και ο γιατρός είπε να κάνω εξέταση προγεστερολης και οιστραδιολης.

Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...