Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εισοδηματικό πλαφόν 50000€ στα πολυτεκνικά επιδόματα προωθεί η Κυβέρνηση


Recommended Posts

Είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν ότι πρεπει να μπουν εισοδηματικα κριτήρια για παντός είδους επίδομα.

Ομως, 40.000 € μικτά, ή και καθαρά? :shock:

Έλεος. Δεν φτάνουν πουθενά. Πως να μεγαλώσεις τόσα παιδιά? Με αέρα?

Αυξάνετε και το ΦΠΑ από 1/1. Αρα το φαί.

Και τα ξενοδοχεία πήγαν σε χαμηλό συντελεστή. Τα παιδικά γιατί όχι? Πάνες, γάλατα, παπούτσια ρούχα κλπ.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ομως, 40.000 ? μικτά, ή και καθαρά? :shock:

Αυξάνετε και το ΦΠΑ από 1/1. Αρα το φαί.

Και τα ξενοδοχεία πήγαν σε χαμηλό συντελεστή. Τα παιδικά γιατί όχι? Πάνες, γάλατα, παπούτσια ρούχα κλπ.

Μαλλων μικτα.....θα το ξερουμε ομως συντομα.....

Τα παιδια καλη μου πλεων θεωρουνται ειδος πολυτελειας.....!!!!!!οπως και οτι υπαρχει γυρω απο αυτα......!!!!!!

Τα ξενοδοχεια επεσαν σε χαμηλο συντελεστη....γιατι υπαρχει κακος σκοπος......ενα σ/κ σε ενα ρομαντικο μερος με προσιτες τιμες.....λιγο κρασι-λιγο το αγορι-λιγο η θαλασσα(ή το βουνο)....νατη η εγκυμοσυνη.....!!!!!και αυτο συνεπαγεται με ειδος πολυτελειας οποτε τι εχουμε??????εσοδα για το κρατος......!!!!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλων μικτα.....θα το ξερουμε ομως συντομα.....

Τα παιδια καλη μου πλεων θεωρουνται ειδος πολυτελειας.....!!!!!!οπως και οτι υπαρχει γυρω απο αυτα......!!!!!!

Τα ξενοδοχεια επεσαν σε χαμηλο συντελεστη....γιατι υπαρχει κακος σκοπος......ενα σ/κ σε ενα ρομαντικο μερος με προσιτες τιμες.....λιγο κρασι-λιγο το αγορι-λιγο η θαλασσα(ή το βουνο)....νατη η εγκυμοσυνη.....!!!!!και αυτο συνεπαγεται με ειδος πολυτελειας οποτε τι εχουμε??????εσοδα για το κρατος......!!!!!!!:wink:

 

Χαχαχαχα καλο,καλο......Ειδες εξυπνο κρατος που εχουμε!!!!!

Ηθελες λιγο κρασι,λιγο θαλασσα και το αγορι μου;;;;;;;Πληρωνε τωρα.......:mrgreen:

 

Κι εμενα μικτα μου ειπε ο ταχυδρομος οτι θα ειναι.....

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Η Μενεγάκη(τριτεκνη),η Βαρδινογιαννη(πολυτεκνη),η Μαρικα Μητσοτακη(τημιτικη συνταξη πολυτεκνης μητερας),η γυναικα του Γιαννη Πλουταρχου(5 παιδια).....αυτες μου ερχονται τωρα στο μυαλο......

 

Ξέχασες και την Μαργαρίτα :evil: :evil: ναι αυτή που γέννησε τον Γιώργο Παπανδέου - τι καλά θα ήταν να τον είχε πνίξει την ώρα της γέννας............

Η οποία το έπαιρνε και όταν ζούσαν στον Καναδά!!!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες και την Μαργαρίτα :evil: :evil: ναι αυτή που γέννησε τον Γιώργο Παπανδέου - τι καλά θα ήταν να τον είχε πνίξει την ώρα της γέννας............

Η οποία το έπαιρνε και όταν ζούσαν στον Καναδά!!!!!!!!!!!

Ω!!!!ναι ειμαι ανσυχωρητη...:oops::oops:....:oops:.μα πως μπορεσα να ξεχασω την Μαργαριτα.....ζητω ταπεινα συγνωμη απο το φορουμ......!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω κάτι, άν ξέρετε, το εισοδειματικό πλαφόν των 40000 ισχύει είτε έχεις 4 είτε 14 παιδιά;

 

Ω, ναι...Γι' αυτο βγηκε στο Αλτερ το ζευγαρι με τα 16 παιδια, με αυτα τα χρημματα πληρωναν το δανειο του σπιτιου τους.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον;Πως συγκρινουν μια οικογενεια με 16 παιδια με μια που εχει 4;;;;;;;;;

Αλλαζουν πολιτικη.Τερμα η προστασια των πολυτεκνων..θελουν να τα παρουν απο παντου........

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ντροπή τους!!!!!!!

 

Αλήθεια και πως θα πάμε στο Σύνταγμα που απεργούν όλα τα μέσα μαζικής μεταφοράς???

 

Αν ξεκινήσω από δω με το αυτοκίνητο θέλω φέρρυ και πάρκινγκ 25 ευρώ!!!!!!! χώρια την βενζίνη!!! :(

 

όσο για τις οικογένειες με τα πολλά παιδιά είναι αξιοθαύμαστοι και φυσικά είναι πάρα μα πάρα πολύ άδικο να κοπεί η πενιχρή αυτή βοήθεια που τους δίνετε!!!!!!

 

αλλά τα καθίκια και όλοι οι σαπιοκοιλιάδες που έχουν βαλθεί να εξοντώσουν την Ελλάδα κοιτάνε μόνο τη δική τους μπάκα :evil: :evil: :evil: :evil:!!!!!!!!

 

απαιτούν με όσα θέλει ο "κύριος" αυτός το μήνα για ενοίκιο στη Φιλοθέη να περάσει ένας συνομίλικός του Έλληνας όλο τον χρόνο!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο βαθυ το θεμα. Αν εσυ σκεφτεσαι για τριτο ή τεταρτο παιδι, τωρα που δε θα εχεις ''πλατες'' και εισαι οριακα στο εισοδηματικο πλαφον, (μονο οσοι εχουν στηριξη στην πιστη στο Θεο, οπως αυτοι με τα 16 παιδια δε θα επηρεαστουνε) το πιο σιγουρο ειναι οτι το ονειρο σου και για αλλο παιδακι μολις εληξε!

 

Γιατι με τη λογικη δεν κανεις και αλλα παιδια, οταν δε θα εχεις κανενα στηριγμα, μονο θα πληρωνεις (ποσο καιρο θα εχουμε τις διευκολυνσεις ακομη και στο ρευμα;) και οταν μεγαλωσουν τα παιδια αυτα θα πρεπει να τα μοιρασεις σε ισαριθμα πανεπιστημια αφου ουτε οι μετεγγραφες δεν ισχυουν πια και επιπλεον, θα εχεις και ενα καρο παιδια στο σπιτι ανεργα γιατι καμια διευκολυνση περα απο λιγα μορια δε δινεται πλεον.

Αρα οι πολυτεκνοι δε θα εχουν στον ηλιο μοιρα, αρα τελος η πολυτεκνια, ακομη και η τριτεκνια οποτε παμε για συρρικνωση πληθυσμου με μαθηματικη ακριβεια. Μα συρρικνωση;;;Αφου εχουμε τους οικονομικους μεταναστες, ειδηση δε θα παρουμε οτι οι Ελληνες θα συρρικνωθουμε και θα ειμαστε σε λιγο η μειοψηφια. Δες Δρεττακη για την αποδειξη των λογων μου. Εγω ολο αυτο το σχεδιο το λεω ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ή οπως λεει η ΑΣΠΕ προκειται για σφαγη πολυτεκνων, κυριολεκτικα κατα τη γνωμη μου αλλα και μεταφορικα και αυτη τη φορα απο τους πολιτικους μας, εσκεμμενα ή οχι... Φαντασου επισης οτι με 3η εγκυμοσυνη και με τεταρτη ποσοι θα κανουν εκτρωση. Εχω αδικο;

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες και την Μαργαρίτα :evil: :evil: ναι αυτή που γέννησε τον Γιώργο Παπανδέου - τι καλά θα ήταν να τον είχε πνίξει την ώρα της γέννας............

Η οποία το έπαιρνε και όταν ζούσαν στον Καναδά!!!!!!!!!!!

ωπα ρε κοριτσια μισο λεπτο!!ενταξει καποιες σκεψεις ουτ λεγονται ουτε καλο ειναι να λεγονται ετσι!!φυσικα μαζι σου για τον καθε κ@λοπολιτικο αλλα δεν λεγετε αυτη η κουβεντα!!και φυσικα να μην το περνε ουτε να το περνουν οι ευκαταστατες οικογενειες!!απλα ειναι βαρυ να λες μια μανα να πνιξει το παιδι της στην γεννα...ουτε για τον χιτλερ δεν το λες αυτο!!ασχετος που επρεπε να βρεθει καποιος στον δρομο του πριν ξεκινησει τα εγκληματα.ηταν ομως παιδι καποτε μωρε!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο βαθυ το θεμα. Αν εσυ σκεφτεσαι για τριτο ή τεταρτο παιδι, τωρα που δε θα εχεις ''πλατες'' και εισαι οριακα στο εισοδηματικο πλαφον, (μονο οσοι εχουν στηριξη στην πιστη στο Θεο, οπως αυτοι με τα 16 παιδια δε θα επηρεαστουνε) το πιο σιγουρο ειναι οτι το ονειρο σου και για αλλο παιδακι μολις εληξε!

 

Γιατι με τη λογικη δεν κανεις και αλλα παιδια, οταν δε θα εχεις κανενα στηριγμα, μονο θα πληρωνεις (ποσο καιρο θα εχουμε τις διευκολυνσεις ακομη και στο ρευμα;) και οταν μεγαλωσουν τα παιδια αυτα θα πρεπει να τα μοιρασεις σε ισαριθμα πανεπιστημια αφου ουτε οι μετεγγραφες δεν ισχυουν πια και επιπλεον, θα εχεις και ενα καρο παιδια στο σπιτι ανεργα γιατι καμια διευκολυνση περα απο λιγα μορια δε δινεται πλεον.

Αρα οι πολυτεκνοι δε θα εχουν στον ηλιο μοιρα, αρα τελος η πολυτεκνια, ακομη και η τριτεκνια οποτε παμε για συρρικνωση πληθυσμου με μαθηματικη ακριβεια. Μα συρρικνωση;;;Αφου εχουμε τους οικονομικους μεταναστες, ειδηση δε θα παρουμε οτι οι Ελληνες θα συρρικνωθουμε και θα ειμαστε σε λιγο η μειοψηφια. Δες Δρεττακη για την αποδειξη των λογων μου. Εγω ολο αυτο το σχεδιο το λεω ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ή οπως λεει η ΑΣΠΕ προκειται για σφαγη πολυτεκνων, κυριολεκτικα κατα τη γνωμη μου αλλα και μεταφορικα και αυτη τη φορα απο τους πολιτικους μας, εσκεμμενα ή οχι... Φαντασου επισης οτι με 3η εγκυμοσυνη και με τεταρτη ποσοι θα κανουν εκτρωση. Εχω αδικο;

Οχι,εχεις απολυτο δικιο.Γι'αυτο ειπα κι εγω αλλαζουν πολιτικη.

Αυτοι που ηθελαν να κανουν 3ο και 4ο παιδι και δε μπορουσαν,με το βοηθημα, τα προνομια και το εχει ο Θεος το τολμουσαν.Τωρα ποιος θα κανει οταν οχι μονο δεν θα εχει στηριξη απο το κρατος αλλα θα επιβαρυνεται κιολλας;;

 

Εμεις περυσι που πειμεναμε το 4ο αλλαξαμε αυτοκινητο για να φορανε ολα τα παιδια ζωνη και να ειμαστε νομιμοι και οταν εμαθα οτι το σημα ειναι 600 ευρω εεε οσο να πεις μου ηρθε καπως,οταν εδινα κατω απο 300 ευρω.Πως θα κανουν λοιπον ολοι ενα τετοιο αλμα;;;και αυτο ειναι μονο ενα παραδειγμα..

Και αυτο με τις μετεγγραφες τραγικο.....Η αληθεια ειναι οτι αν εχω στην ακρη του μυαλου μου να κανω κι αλλο παιδι μετα απο αυτα εληξε, οπως ειπες κι εσυ....Μεχρι τωρα ειχα ελπιδες, τωρα δεν αντεχω να σκεφτομαι το μελλον τους στην Ελλαδα του σημερα,σκεφτειτε πως θα ειναι σε μερικα χρονια....

 

Επειδη ομως η ελπιδα πεθαινει τελευταια,ευχομαι να εχουν υγεια ολα τα παιδια και ο Θεος ας μας βοηθησει.....;)

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

ον.

Αρα οι πολυτεκνοι δε θα εχουν στον ηλιο μοιρα, αρα τελος η πολυτεκνια, ακομη και η τριτεκνια οποτε παμε για συρρικνωση πληθυσμου με μαθηματικη ακριβεια. Μα συρρικνωση;;;Αφου εχουμε τους οικονομικους μεταναστες, ειδηση δε θα παρουμε οτι οι Ελληνες θα συρρικνωθουμε και θα ειμαστε σε λιγο η μειοψηφια. Δες Δρεττακη για την αποδειξη των λογων μου. Εγω ολο αυτο το σχεδιο το λεω ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ή οπως λεει η ΑΣΠΕ προκειται για σφαγη πολυτεκνων, κυριολεκτικα κατα τη γνωμη μου αλλα και μεταφορικα και αυτη τη φορα απο τους πολιτικους μας, εσκεμμενα ή οχι... Φαντασου επισης οτι με 3η εγκυμοσυνη και με τεταρτη ποσοι θα κανουν εκτρωση. Εχω αδικο;

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ....ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ.....και ολα θαναι καλα γιατι δεν θα υπαρχει προβλημα υπογεννητικοτητας....αφου στα δημοτολογια θα καταγραφονται κανονικα οι γεννησεις...αλλα οχι Ελληνων απλα μονιμων κατοικων μιας χωρας που ναι μεν θα λεγεται Ελλαδα αλλα δεν θα κατοικηται απο Ελληνες αλλα απλα απο νομιμους κατοικους της Ελλαδας.....:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια,χωρις να ειμαι σιγουρη κατι ακουσα στην τβ πριν λιγο για τα επιδοματα,το πηραν πισω το εισοδηματικο πλαφον;;Ακουσατε τιποτα εσεις;Διαπιστωσαν λεει οτι το 85% των πολυτεκνων εχουν κατω των 40.000 ευρω εισοδημα, οποτε ηταν ασκοπο.Δεν ξερω αν ειναι ραδιοαρβυλα των καναλιων....

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,χωρις να ειμαι σιγουρη κατι ακουσα στην τβ πριν λιγο για τα επιδοματα,το πηραν πισω το εισοδηματικο πλαφον;;Ακουσατε τιποτα εσεις;Διαπιστωσαν λεει οτι το 85% των πολυτεκνων εχουν κατω των 40.000 ευρω εισοδημα, οποτε ηταν ασκοπο.Δεν ξερω αν ειναι ραδιοαρβυλα των καναλιων....

 

Εγω το πρωι που ημουν στο Συλλογο Πολυτεκνων της περιοχης μου, η υπαλληλος εκει που δουλευει χρονια εκει, ανεφερε οτι αναιρεσαν το πλαφον στα 14.500 ευρω, ακριβως γιατι οι περισσοτεροι πολυτεκνοι ειναι κατω απο τα 40.000 ευρω.

 

Επισης απο οτι διαβασα και εδω ΓΕΛΑΜΕ δε θα θεωρουνται πολυτεκνοι οσοι ξεπερνουν το πλαφον, ο αριθμος των παιδιων θα ειναι μη υπολογισιμο. Δηλαδη οσοι εχουν 10 ή 16 παιδια, δεν ειναι πολυτεκνοι!!! Ετσι αμεσως καταργουνται και ολα τα προνομια μας.

 

Ακομη καταργουνται τα πασα μας.

 

Τελος, συνολο οι πολυτεκνοι δεν ξεπερναμε τις 55.000, με τους τριτεκνους παμε παραπανω. Αυτο το διευκρινιζω για οσους λενε οτι τρωμε τα λεφτα του κοσμακη και γι' αυτο φτωχευσαμε σε ΟΣΕ για παραδειγμα.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ευχομαι να ειναι λαθος οσα γραφω.Ακομη επισημα δεν ξερουμε, ξερουμε;

Αλλα αυτο το τρελλλλο με την ιδιοτητα των πολυτεκνων το διαβασα χτες.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ευχομαι να ειναι λαθος οσα γραφω.Ακομη επισημα δεν ξερουμε, ξερουμε;

Αλλα αυτο το τρελλλλο με την ιδιοτητα των πολυτεκνων το διαβασα χτες.

δες εδω...http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=77677

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά..... γιααα δείτε εδώ!!!

http://news.pathfinder.gr/greece/news/675173.html

 

Λέτε να είναι αλήθεια .... να το πιστέψουμε.... Μπας και γελάσει λίγο το χειλάκι μας;;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά..... γιααα δείτε εδώ!!!

http://news.pathfinder.gr/greece/news/675173.html

 

Λέτε να είναι αλήθεια .... να το πιστέψουμε.... Μπας και γελάσει λίγο το χειλάκι μας;;

Λετε να επισκεπτηκε το πνευμα των Χριστουγεννων τον Λοβερδο ψες το βραδυ και να καταλαβε τι ακριβως παει να κανει?????:roll:....

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=56674&catid=3&la=1

....με λιγα λογια τα παιρνει ολα πισω.....:)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στον Αυτια είπαν ότι το πλαφόν για τους πολύτεκνους έπεσε στα 14480 :shock::shock::shock::shock:

 

Αρα εχουμε δυο διαμετρικα αντιθετες ειδησεις. Η μια αυτη που αναφερεις και εσυ Stellinula και που μας ειπε και εμας η υπαλληλος στο συλλογο πολυτεκνων και η αλλη οτιο Λοβερδος θα ανακαλεσει. Να δουμε, ποια θα ειναι τελικα η αληθεια;Λες να καταλαβαν τη χαζομαρα τους;;;

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε κοριτσια και 14000 ευρω...αυτο θα σημαινε πολεμο.....:evil:...αφου και σημερα το πρωι στον Παπαδάκη ειπαν πως τελικα δεν πειραζονται τα πολυτεκνικα-τριτεκνικα επιδοματα......ειπαμε...το Πνευμα των Χριστουγεννων εκανε το...θαυμα του...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...