Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εισοδηματικό πλαφόν 50000€ στα πολυτεκνικά επιδόματα προωθεί η Κυβέρνηση


Recommended Posts

Και ουτε αυριο προβλεπεται λογικα να πληρωθουμε γιατι η εντολη δινεται μια μερα πριν στα ταχυδρομεια και ετσι θα ηξεραν να σου απαντησουν Κλαρα.

 

Συμφωνω,δεν τους ενδιαφερει τι θα κανουμε.Μη σου πω οτι το κανουν με σκοπο ολο αυτο..Με ολες αυτες τις περικοπες πως να ζεσταθει η αγορα;Αφου θα κοψουμε κι εμεις τα παντα εκτος των απαραιτητων...

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτησω κατι;Αφου παλια ειχε μπει παλι εισοδηματικο πλαφον και πηγε το θεμα στα δικαστηρια και δικαιωθηκαν,ο συλλογος θα παρει αυτη την φορα θεση;Θα γινει κατι;

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;Αφου παλια ειχε μπει παλι εισοδηματικο πλαφον και πηγε το θεμα στα δικαστηρια και δικαιωθηκαν,ο συλλογος θα παρει αυτη την φορα θεση;Θα γινει κατι;

......και βεβαια θα κινηθουν παλι δικαστικα.....το θεμα ομως ει ναι τωρα πως υπαρχει το μνημονιο και δεν γνωριζουμε ποια θα ειναι τελικα η αποφαση του ΣτΕ.....

Καποιοι δημοσιοι υπαλληλοι που κινηθηκαν δικαστικα για τις περικοπες στο μισθο στα επιδοματα και στα δωρα...το ΣτΕ εκρινε πως το εθνικο συμφερον ειναι πανω απο ολα και οτι το μνημονιο ειναι νομος του κρατους και αφορα την σωτηρια του ιδιου του κρατους.....οποτε δεν δικαιωθηκαν και αυτο μαλλων θα γινει και τωρα....

Link to comment
Share on other sites

......και βεβαια θα κινηθουν παλι δικαστικα.....το θεμα ομως ει ναι τωρα πως υπαρχει το μνημονιο και δεν γνωριζουμε ποια θα ειναι τελικα η αποφαση του ΣτΕ.....

Καποιοι δημοσιοι υπαλληλοι που κινηθηκαν δικαστικα για τις περικοπες στο μισθο στα επιδοματα και στα δωρα...το ΣτΕ εκρινε πως το εθνικο συμφερον ειναι πανω απο ολα και οτι το μνημονιο ειναι νομος του κρατους και αφορα την σωτηρια του ιδιου του κρατους.....οποτε δεν δικαιωθηκαν και αυτο μαλλων θα γινει και τωρα....

Ναι βεβαια,για το εθνικο συμφερον τα κανουν ολα.Οπως για τον ιδιο λογο εφαγαν και τα λεφτα....:mad:

 

Τεσπα,καταλαβα,εχουν βρει και το παραθυρακι για να μη την πατησουν παλι και τους τα παρουν αναδρομικα οπως τοτε....

Εγω δεν εχω φοβο να μου το κοψουν εκτος του τριτεκνικου γιατι ακομη δεν εχει κλεισει τα 6.Ειναι ομως κατι και αυτα,κριμα.

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια,για το εθνικο συμφερον τα κανουν ολα.Οπως για τον ιδιο λογο εφαγαν και τα λεφτα....:mad:

 

Τεσπα,καταλαβα,εχουν βρει και το παραθυρακι για να μη την πατησουν παλι και τους τα παρουν αναδρομικα οπως τοτε....

Εγω δεν εχω φοβο να μου το κοψουν εκτος του τριτεκνικου γιατι ακομη δεν εχει κλεισει τα 6.Ειναι ομως κατι και αυτα,κριμα.

Αυτο ακριβως κελυ....ξερουν τι κανουν.....αλιμονο σε εμας που πρεπει παλι να προσπαθησουμε να τα βγαλουμε περα με λιγοτερα......με εχουν πιασει τα νευρα μου με ολα αυτα.... μειωνονται οι μισθοι....ακριβαινουν τα παντα........και συν της αλλης δεν εχω καταφερει ακομη να παρω και την κ%λ*μεταθεση...(σορρυ για το αουτ....)!!!!:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ακριβως κελυ....ξερουν τι κανουν.....αλιμονο σε εμας που πρεπει παλι να προσπαθησουμε να τα βγαλουμε περα με λιγοτερα......με εχουν πιασει τα νευρα μου με ολα αυτα.... μειωνονται οι μισθοι....ακριβαινουν τα παντα........και συν της αλλης δεν εχω καταφερει ακομη να παρω και την κ%λ*μεταθεση...(σορρυ για το αουτ....)!!!!:evil:

Ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε,τι ζητας συγνωμη!!

Εγω να δεις νευρα!!!!Και πιο πολυ τα παιρνω οταν ενω εχουν φαει ολα τα λεφτα αυτοι,λενε και τον Ελληνικο λαο κλεφτη!!!!Και πληρωνουμε για αλλη μια φορα,και τα ακουμε απο πανω!!!Συγνωμη εγω τωρα, αλλα δεν αντεχω αλλο.

 

Ηθελα να πληρωσω Αγγλικα,ποδοσφαιρο,λογοθεραπειες και ενα σωρο κερατα με τα λεφτα και τα εχω παρει...και ακομα τι μας περιμενει......

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Κλαρα και υπολοιπα κοριτσια... Απο Παρασκευη πληρωνομαστε... μπορειτε να το δειτε στο σαιτ του Ογα http://www.oga.gr/index.php#

Ειμαι παντα η ιδια και στο φορουμ και στο ριαλ λαιφ... δεν μπορω να κρυψω τι ή ποια ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Κλαρα και υπολοιπα κοριτσια... Απο Παρασκευη πληρωνομαστε... μπορειτε να το δειτε στο σαιτ του Ογα http://www.oga.gr/index.php#

Αντε επιτελους το ανακοινωσαν...!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε,τι ζητας συγνωμη!!

Εγω να δεις νευρα!!!!Και πιο πολυ τα παιρνω οταν ενω εχουν φαει ολα τα λεφτα αυτοι,λενε και τον Ελληνικο λαο κλεφτη!!!!Και πληρωνουμε για αλλη μια φορα,και τα ακουμε απο πανω!!!Συγνωμη εγω τωρα, αλλα δεν αντεχω αλλο.

 

Ηθελα να πληρωσω Αγγλικα,ποδοσφαιρο,λογοθεραπειες και ενα σωρο κερατα με τα λεφτα και τα εχω παρει...και ακομα τι μας περιμενει......

Και εγω για τα Αγγλικα τους τα θελω....βλεπεις στελνω τρια παιδια Αγγλικα...!!!!και το επιδομα...παει εξολοκληρου εκει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για τα Αγγλικα τους τα θελω....βλεπεις στελνω τρια παιδια Αγγλικα...!!!!και το επιδομα...παει εξολοκληρου εκει...

Πω,πω δυσκολα.

Εμενα του χρονου θα παει ο δευτερος αγγλικα,προς το παρων εχει τις λογοθεραπειες οπου δεν μου επιστρεφουν ολο το ποσο απο το ταμειο.Το πδοσφαιρο του, το μπασκετ και τα αγγλικα της μεγαλης.Παρ'ολο που ειναι του δημου πληρωνω 45 ευρω και για τα 2.Κουραγιο τι αλλο να πω!!!

 

Παντως τελος η συνεπεια που υπηρχε στις πληρωμες και ειχαμε και εμεις ενα μπουσουλα,καθε φορα θα μας εχουν στην τσιτα.

 

Αληθεια για που περιμενεις μεταθεση;

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω,πω δυσκολα.

Εμενα του χρονου θα παει ο δευτερος αγγλικα,προς το παρων εχει τις λογοθεραπειες οπου δεν μου επιστρεφουν ολο το ποσο απο το ταμειο.Το πδοσφαιρο του, το μπασκετ και τα αγγλικα της μεγαλης.Παρ'ολο που ειναι του δημου πληρωνω 45 ευρω και για τα 2.Κουραγιο τι αλλο να πω!!!

 

Παντως τελος η συνεπεια που υπηρχε στις πληρωμες και ειχαμε και εμεις ενα μπουσουλα,καθε φορα θα μας εχουν στην τσιτα.

 

Αληθεια για που περιμενεις μεταθεση;

Εμεις εχουμε τα Αγγλικα και απο δραστηριοτης τις εχουμε ελλατωσει πολυ...απο μια ο καθενας γιατι δεν βγαινει αλλιως...αν και η τριτη μου δεν θελει να παει πουθενα(ευτυχως...οποτε δεν επιμενω...!!!!!)

Οσο για την συνεπεια των πληρωμων παει και αυτη.....την χασαμε εδω δεν ξερουμε αν θα ξαναπαρουμε το επιδομα...!!!!

Οσο για την μεταθεση σου στελων πμ....για να μην φαμε καμμια καρτουλα...!!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ασε εχω παρει ηδη μια και δεν θελω αλλη..:mrgreen:

Σου εστειλα κι εγω.....

 

Κι εμεις μονο μια δραστηριοτητα,δεν γινεται με τιποτα και 2η.Εγω προς το παρων μονο τα 2.Του χρονου θα μπει στο παιχνιδι και η 3η και τρεχατε ποδαρακια μου.:)Και τελος το μωρο που θελει το ιδιαιτερο φαγητο,παιδιατρο καθε μηνα για εμβολιο,πανες και τα γνωστα, τα ξερεις,ενα 200ευρο στο νερο.

Τα υπολοιπα στο π.μ.:-D

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

κι εγω για τα αγγλικα τα θελω αν και εχω το ενα παιδι φετος περισσι με το lower του μεγαλου μου βγηκαν λιγο πανω απο 4000ε για τα δυο.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

...χι χι....οποτε εαν τελικα κοπει γενικα σε ολους το πολυτεκνικο επιδομα.....πανε τα φροντιστηρια Αγγλικων...θα χτυπησουν πτωχευση....ολοι μας το επιδομα απο οτι ειδα εκει το...καταθετουμε...!!!!!:roll:....... μηπως πρεπει τα φροντηστηρια να αρχισουν λιγο να....ανυσηχουν???:confused:???.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είναι να βάλουν κριτήρια εισοδήματος, θα πρέπει να βάλουν και κριτήρια παιδιών. Άλλο ο πολύτεκνος των 4 και άλλο αυτός με 8-9-10+

Φίλοι μας έχουν 9 παιδιά αυτή τη στιγμή. Είναι και οι δύο δημόσιοι υπάλληλοι. Δεν ξέρω αν φτάνουν αυτό το νούμερο. Αλλά πρέπει να βρίσκονται εκεί κάπου οριακά. Όσο και αν είναι σε εμάς (με 4 παιδιά) απαραίτητο.... εεε σ' αυτούς είναι ακόμα περισσότερο.

:lol::lol::lol: Μιλάς για δίκαιη μεταχείρηση και κοινωνική πολιτική στην Ελλάδα :lol::lol::lol:

Πες κι άλλο !!!

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βρήκα αυτό:http://www.google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5jyKKD0mOsAvU6Grm-e4dxZJn3QYg?docId=9380238

Οπότε κάντε μία δυο μέρες υπομονή, και παρεπιπτόντως κι εμένα ένα μέρος των χρημάτων θα πάνε στα αγγλικά των μεγάλων! :-)

Οι 3 λατρείες μου:

12,5 χρονών

10 χρονών

3 χρονών

Link to comment
Share on other sites

alcyon συγνωμη κιολας, τι σπιτι εχεις αγορασει κ δινεις 1000 ? στεγαστικο δανειο? και ειναι δυνατον να χρεωνεις 400? μηνιαως την πιστωτικη καρτα, ενω μας παραθετεις πιο κατω μεγαλα ποσα που τα πληρωνεις cash?

Link to comment
Share on other sites

alcyon συγνωμη κιολας, τι σπιτι εχεις αγορασει κ δινεις 1000 ? στεγαστικο δανειο? και ειναι δυνατον να χρεωνεις 400? μηνιαως την πιστωτικη καρτα, ενω μας παραθετεις πιο κατω μεγαλα ποσα που τα πληρωνεις cash?

melisoula την λιστα με τις οικογενειακες υποχρεωσεις που διαβασες δεν ειναι της Αλκυόνης αλλα του Γιαννη74 που απαντησε η Αλκυωνη με παραθεση(Guote)....

Link to comment
Share on other sites

ωχ!!!000203DD.gifηρθε το δντ και εδω. οι περαιωση μας επιασε!!!σημερα παντος ενω ειχαν ανακοινωσει χτες οτι απο παρασκευη θα αρχισει η πληρωμη,μια φιλη μου πηρε το πηρε.

 

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

alcyon συγνωμη κιολας, τι σπιτι εχεις αγορασει κ δινεις 1000 ? στεγαστικο δανειο? και ειναι δυνατον να χρεωνεις 400? μηνιαως την πιστωτικη καρτα, ενω μας παραθετεις πιο κατω μεγαλα ποσα που τα πληρωνεις cash?

 

Αγαπητή μου εφορία.... :P :p :PΔΕΝ είμαι εγώ αυτή με την ανάλυση λογαριασμού που αναφέρεις! :P:lol:

Ίσα ίσα που μου φάνηκαν μπόλικα....! ;)

Εμείς δε βγάζουμε 50000 ευρώ... Για την ακρίβεια δε βγάζουμε ούτε 40000 (μετά τις περικοπές μισθών -ενώ πριν ήμασταν οριακά παραπάνω). Και πάλι.... και με νοίκι.... κάτι αφήναμε και στην άκρη.

 

Τώρα, μετά τις περικοπές.... δε μένει εύκολα κάτι στην άκρη. Επίσης πρέπει να προγραμματίζουμε κάποια έξοδα. Και να ευχόμαστε να μην τυχαίνουν έκτακτα. Παράλληλα μπαίνουμε σε δάνειο. (Αντί για ενοίκιο μεν, αλλά υψηλότερη η δόση από το νοίκι δε). Πιστωτικές δεν έχω (λόγω πεποιθήσεων). Ούτε μία. Αν έχω φράγκα... αγοράζω. Δεν έχω, δεν αγοράζω.

 

Αν για κάποιο λόγο περιοριστεί το επίδομα ή κοπεί, τότε οριακά... θα βγαίνουμε "μείον". Το επίδομα για εμάς είναι μια "ανάσα" για να μας κρατά στην επιφάνεια. Εντάξει... δε θα χαθούμε, αλλά πώς να το πω... δε θα μπορώ να αγοράζω π.χ. κάποια πράγματα "παραπάνω" που θέλω για τα παιδιά (π.χ. έχω ένα "χούι" με τα παιδικά βιβλία.... Εμπλουτίζω πολύ συχνά την παιδική βιβλιοθήκη αλλά και τη δική μας).

 

 

Αχ καλήηηη μου "εφορίιιιαααα".... θα μου δώσεις τώρα το εκκαθαριστικό;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Μιλάς για δίκαιη μεταχείρηση και κοινωνική πολιτική στην Ελλάδα :lol::lol::lol:

Πες κι άλλο !!!

 

 

Ξέρω κι άλλοοοο....

με τον Τοτόοοοο....

να το πωωωω;;; :lol: :lol: :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχετε μπεί ποτέ στη Διαύγεια;

Σήμερα μόλις το ανακάλυψα!! Κοιτάξτε τι ξοδεύουν στη Γενική γραμματεία της Κυβέρνησης!! Σε δυό μέρες μόνο ψώνια από το σούπερ μάρκετ 3.500 ευρώ....Μα καλά τι τρώνε ;;; Πόσοι είναι΄;;

Εγώ που είμαι πολύτεκνη ξέρετε από τις πλούσιες με 41.000 μικτό οικογενειακό εισόδημα το χρόνο Προσπαθώ να ταίσω την εξαμελή μου οικογένεια με 100 ευρώ την εβδομάδα για να μας φτάνουν. Αυτοί τι αγοράζουν. Αυτό είναι το συμάζεμα; Κι όλοι αυτοί οι φιλόλογοι δημοσιογράφοι που ασχολούνται με το αν ρεζιλευτήκαμε ή όχι απο τον Στρος Καν δεν μπορούνε να κάνουνε κανένα τέτοι ρεπορτάζ να ξεστραβωθούνε όλοι όσοι νομίζουν οτι οι μισθωτοι και οι πολύτεκνοι τα έφαγαν τα λεφτά;;

 

COSMOTE-KINHTEΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε. ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ 3.831,34 07/12/2010

 

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤ. ΚΑΛΛΗΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 3.740,01 07/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ 2.399,98 06/12/2010

 

Ι.& Σ.ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ Α.Ε.Ε. ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ 1.900,34 07/12/2010

 

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΛΛΑΣ Α.Ε. ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΗΣ κλπ 1.722,00 08/12/2010

 

Ι.& Σ.ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ Α.Ε.Ε. ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ 1.688,33 07/12/2010

 

ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΩΝ. ΓΚΙΩΡΟΣ ΤΟΝΕΡ-ΜΕΛΑΝΙΑ 1.660,50 07/12/2010

 

ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΥΟ (2) Η/Υ HP6000Pro ΚΑΙ PRINTER 1.537,50 08/12/2010

 

ΛΙΟΣΗΣ ΠΑΝ. ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΞΟΔΑ ΣΥΣΚΕΨΕΩΝ 1.201,02 07/12/2010

 

Γ. ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε ΗΛΙΑΚΟΣ ΘΕΡΜΟΣΙΦΩΝΑΣ 1.040,00 08/12/2010

 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Β.ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ 836,40 07/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΘΟΝΗ PHILIPS ΚΛΠ 815,49 08/12/2010

 

ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS A.E.B.E. ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΑΡΤΙΟΥ ΦΩΤ/ΚΟ Α4 601,81 08/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ Η/Υ 553,50 07/12/2010

 

ΒΑΣ. ΖΕΚΙΟΥ-ΑΝΤ. ΔΑΡΔΑΒΕΣΗΣ Ο.Ε. ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ 504,30 07/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΘΟΝΗ PHILIPS Η/Υ ΚΛΠ 397,29 08/12/2010

 

Ν. ΤΙΚΑΣ & ΣΙΑ Ο.Ε ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Η/Υ 369,00 07/12/2010

 

ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS A.E.B.E ΓΡΑΦΙΚΗ ΥΛΗ-ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ κλπ 319,26 06/12/2010

 

ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ MONITOR LG ΔΥΟ (2) 302,58 08/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΚΛΗΡΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ 201,72 08/12/2010

 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Β. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. ΔΑΠΑΝΗ ΑΓΟΡΑΣ ΛΟΙΠΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ 184,50 06/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ DRUM ΓΙΑ FAX ΚΛΠ 158,67 08/12/2010

 

Π. Ατέσης & ΣΙΑ Ε.Ε ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ 126,20 02/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ DRUM FOR 113,16 06/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΦΑΞ 92,25 07/12/2010

 

Ι & Σ. ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ Α.Ε.Ε. ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ κλπ 80,30 08/12/2010

 

Ε.Υ.Δ.Α.Π. Α.Ε. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΕΒ 77 07/12/2010

 

ΚΟΝΤΗΣ ΕΠΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ TONER 75,01 08/12/2010

 

ΒΟΥΡΟΣ Ο.Ε. ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑΣ P.C. 55,35 07/12/2010

 

ΜΑΪΣΤΡΕΛΗΣ Κ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ ΓΡΑΦΕΙΟΥ 37,08 07/12/2010

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

...χι χι....οποτε εαν τελικα κοπει γενικα σε ολους το πολυτεκνικο επιδομα.....πανε τα φροντιστηρια Αγγλικων...θα χτυπησουν πτωχευση....ολοι μας το επιδομα απο οτι ειδα εκει το...καταθετουμε...!!!!!:roll:....... μηπως πρεπει τα φροντηστηρια να αρχισουν λιγο να....ανυσηχουν???:confused:???.....

 

Να τους πεσει λιγο η μυτη γιατι οταν εγω ρωτουσα τιμη, με ελεγε μια συγκεκριμενη ιδιοκτητρια φροντιστηριου οτι πανω απο ολα πρεπει να με ενδιαφερει η γνωση και η αποκτηση πτυχιου...ενω εγω η ''ελεινη'' ρωτουσα για ''ταπεινα πραγματα''(δικα μου λογια και δικη μου εντυπωση).Και οταν της ειπα οτι καλα τα λεει αλλα ως πολυτεκνη με ενδεχομενη φοιτηση ολων των παιδιων στο φροντιστηριο της με ενδιαφερει η τιμη, παλι αμπελοφιλοσοφιες με ελεγε, στο τελος για δικαιολογια μονο εφοριακο που δε εβγαλε, δηλαδη μου το ειπε κι' ολας!!!

Δηλαδη βρε παιδια, στον κοσμο τους ειναι; Και που ξερω εγω με ολες αυτες τις περικοπες αν θα εχω να πληρωσω για 4 παιδια και τοτε εγω να δειτε τι αμπελοφιλοσοφιες θα της λεω! ;)

 

Ηδη χαιρομαι που δεν εγραψα τις μεγαλες γιατι βλεπω οτι μαλλον θα αναγκαζομουν να τις διακοψω.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Να τους πεσει λιγο η μυτη γιατι οταν εγω ρωτουσα τιμη, με ελεγε μια συγκεκριμενη ιδιοκτητρια φροντιστηριου οτι πανω απο ολα πρεπει να με ενδιαφερει η γνωση και η αποκτηση πτυχιου...ενω εγω η ''ελεινη'' ρωτουσα για ''ταπεινα πραγματα''(δικα μου λογια και δικη μου εντυπωση).Και οταν της ειπα οτι καλα τα λεει αλλα ως πολυτεκνη με ενδεχομενη φοιτηση ολων των παιδιων στο φροντιστηριο της με ενδιαφερει η τιμη, παλι αμπελοφιλοσοφιες με ελεγε, στο τελος για δικαιολογια μονο εφοριακο που δε εβγαλε, δηλαδη μου το ειπε κι' ολας!!!

Δηλαδη βρε παιδια, στον κοσμο τους ειναι; Και που ξερω εγω με ολες αυτες τις περικοπες αν θα εχω να πληρωσω για 4 παιδια και τοτε εγω να δειτε τι αμπελοφιλοσοφιες θα της λεω! ;)

 

Ηδη χαιρομαι που δεν εγραψα τις μεγαλες γιατι βλεπω οτι μαλλον θα αναγκαζομουν να τις διακοψω.

Εγω παλυ δεν καταλαβαινω την τρελη αυτη μαννια με τις γλωσσες.....πεμπτη δημοτικου φετος τα διδυμα μου και αρχισε η δευτερη ξενη γλωσσα στο σχολειο και οοολα τα παιδακια της ταξης πλυν τα δικα μου πανε γερμανικα συν τα αγγλικα που εννοειται.....το θεωρω παραλογο και περιττο....και ολοι μου λενε πως δινουν εφοδια στα παιδια τους για το μελλον......ΠΟΙΟ ΜΕΛΛΩΝ ΡΕ!!!!!!!μην τρελαθουμε κιολλας...μιλαμε για το μελλον τις ανεργειας,της φτωχειας...και δεν ξερουμε τι αλλο ερχεται....πρεπει δλδ ολοι να εχουν πτυχια ?????εγω μεχρι το lower θα τους φτασω(αν μας αφησει το ΔΝΤ.....:mrgreen:) και αν δεν το πάρουν...χ*στ*κ* αν εχουν μυαλο αργοτερα και τους χρειαστει ας μαθουν και μια και δυο γλωσσες αν θελουν....Τα εφοδια δεν νομιζω πως ειναι στις ποσσες γλωσσες εχει παρει πτυχια ενα παιδι αλλά στο πως θα μπορεσει να αντιμετωπισει την ζωη αργοτερα.....οποτε ηθικον διδαγμα......ας το κοψουν το επιδομα......καποιοι αλλοι θα πεινασουν στα σιγουρα....τα φροντηστηρια....:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Να τους πεσει λιγο η μυτη γιατι οταν εγω ρωτουσα τιμη, με ελεγε μια συγκεκριμενη ιδιοκτητρια φροντιστηριου οτι πανω απο ολα πρεπει να με ενδιαφερει η γνωση και η αποκτηση πτυχιου...ενω εγω η ''ελεινη'' ρωτουσα για ''ταπεινα πραγματα''(δικα μου λογια και δικη μου εντυπωση).

Ηδη χαιρομαι που δεν εγραψα τις μεγαλες γιατι βλεπω οτι μαλλον θα αναγκαζομουν να τις διακοψω.

 

Εγω παλυ δεν καταλαβαινω την τρελη αυτη μαννια με τις γλωσσες.....πεμπτη δημοτικου φετος τα διδυμα μου και αρχισε η δευτερη ξενη γλωσσα στο σχολειο και οοολα τα παιδακια της ταξης πλυν τα δικα μου πανε γερμανικα συν τα αγγλικα που εννοειται.....το θεωρω παραλογο και περιττο....και ολοι μου λενε πως δινουν εφοδια στα παιδια τους για το μελλον......ΠΟΙΟ ΜΕΛΛΩΝ ΡΕ!!!!!!!μην τρελαθουμε κιολλας...μιλαμε για το μελλον τις ανεργειας,της φτωχειας...και δεν ξερουμε τι αλλο ερχεται....πρεπει δλδ ολοι να εχουν πτυχια ?????εγω μεχρι το lower θα τους φτασω(αν μας αφησει το ΔΝΤ.....:mrgreen:) και αν δεν το πάρουν...χ*στ*κ* αν εχουν μυαλο αργοτερα και τους χρειαστει ας μαθουν και μια και δυο γλωσσες αν θελουν....Τα εφοδια δεν νομιζω πως ειναι στις ποσσες γλωσσες εχει παρει πτυχια ενα παιδι αλλά στο πως θα μπορεσει να αντιμετωπισει την ζωη αργοτερα.....οποτε ηθικον διδαγμα......ας το κοψουν το επιδομα......καποιοι αλλοι θα πεινασουν στα σιγουρα....τα φροντηστηρια....:mrgreen:

κοριτσια καλησπερα καταρχην και κοριτσομανα μου πολλα χαιρετισματα!

συμφωνω μαζι σας!κι εγω που ειμαι τριτεκνη και οχι πολυτεκνη παλι δυσκολο μου ρχεται να μοιραζω 40ρια ,50,και 60αρια σε γλωσσες ,μουσικη και σπορ...και που να μεγαλωσουν και οι μικροι!

θελω ομως να προσθεσω και μια αλλη παραμετρο που ισως μοιαζει ουτοπικη αλλα δεν ειναι!να αρχισουμε να απαιτουμε, κοριτσια!και ασχετως κρισης!οταν ειμασταν εμεις στο δημοτικο δεν υπηρχαν αγγλικα στα σχολεια

και γ'ιαυτο το φροντιστηριο ηταν αναποφευκτο!τωρα τα παιδακια κανουν απο την τριτη δημοτικουαγγλικα στο σχολειο!να απαιτουμε να γινεται σωστο και επαρκες μαθημα αγγλικων στην ταξη και οχι με δισφορες δικαιολογιες οι δασκαλες των αγγλικων να το κανουν ώρα του παιδιου!πώς γινεται δηλαδη σε τοσα αλλα κρατη και τα παιδια μαθαινουν αγγλικα στο σχολειο κι εδω δεν γινεται?να σταματησουμε να θεωρουμε αυτονοητο πως καλος γονιος ειναι αυτος που ειναι συνεχεια με το χερι στην τσεπη!ο ρολος μας δεν ειναι μονο αυτος!

εκτος απο τα αγγλικα το ιδιο ισχυει και τα καλλιτεχνικα μαθηματα και τα σπορ!εχουν θεατρικο παιχνιδι,γυμναστικη ,μουσικη,ζωγραφικη εξτρα στο ολοημερο,στα δε 800 ολοημερα έχουν απο ολα αυτα σε πολυ μεγαλες δοσεις!να ζηταμε λοιπον να γινονται πραγματα για την καλλιεργεια των παιδιων μας ,να μη χανεται ο χρονος αδικα και εμεις που δουλευουμε εκει να κανουμε ο,τι θα καναμε αν εργαζομασταν σε ιδιωτικο!και σα μαμαδες να μη ρωταμε λοιπον μονο τι βαθμο πηραν στα μαθηματικα και τη γλωσσα αλλα και τι εμαθαν στη μουσικη,στο θεατρο ,στη γυμναστικη!ενταξει δε θα μαθουν οργανα και μπαλετα αλλα μπορουν να παρουν αξιολογα πραγματα κι αν θελει ο εκπειδευτικος και στηριξει και ο συλλογος γονεων με το ενδιαφερον του, γινονται ΠΟΛΛΑ! ενταξει κι αν σε καποιο παιδακι μας δουμε καποια εξαιρετικη επιθυμια για κατι ή καποια ιδιαιτερη κλιση,

εκει να δωσουμε και κατι παραπανω σε ιδιωτικο χωρο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...