Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΗΤΡΑ ΣΤΟ ΣΧΗΜΑ ΚΑΡΔΙΑΣ


Recommended Posts

Anna Και εγώ έχω καρδιόσχημη μήτρα... Έχω ένα κοριτσάκι 11,5 μηνών και δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα το σχήμα της μήτρας, παρόλο που ένας γυναικολόγος, (όχι ο δικός μου), λίγους μήνες πρωτού μείνω έγγυος μου είχε πει πως αυτό αποτελεί αιτία πρόωρης γέννας διότι περιορίζεται ο χώρος ανάπτυξης του μωρού. Εν τέλη γέννησα κανονικά, όχι απλά δεν ήρθε νωρίτερα το μωρό, αλλά πήγα με πρόκληση...

 

να σαι καλα,το μηνυμα σου μου δνει τρελλο θαρρος!!!!εσενα σου ειχαν πει να εισαι ξαπλα ή δεν ειχες κανενα προβλημα στην εγκυμοσυνη σου?

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μακάρι να είναι κάλα τα πράγματα γιατί πέρα από αυτό έχω και μία σάλπιγγα οπότε είναι δύσκολα τα πράγματα. τώρα έχω πάει σε ένα καινούριο γιατρό να δούμε τι αποτελέσματα θα έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μην το βάζετε κάτω! Ολα θα πάνε καλά αρκει να το πιστέψετε! Και εγώ έχω δίκερο καρδιόσχημη μήτρα με πολύ χαμηλά το διάφραγμα. Η μήτρα μου είναι χωρισμένη σε δυο σχεδον ίδια μέρη. Εχω μια κούκλα 3,5 χρονών η οποία μεγάλωσε στο αριστερό κέρας και προσεχώς έναν κούκλο που προτίμησε το δεξί κέρας. αν εξαιρέσουμε οτι στην μικρή μου έμεινα 3,5 μήνες ξάπλα και βγήκε με λίγο ζωρισμένο ποδαράκι όλα πηγαν τέλεια ως και σημερα. 15 μέρες ακόμα...θα περάσουν!

Τα παιδάκια μας θα είναι παιδια της "καρδιάς" αφου τόσους μήνες θα ναι εκεί μέσα!!!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45233&highlight=%E4%E9%EA%E5%F1%EF%F2+%EC%DE%F4%F1%E1&page=2

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μην το βάζετε κάτω! Ολα θα πάνε καλά αρκει να το πιστέψετε! Και εγώ έχω δίκερο καρδιόσχημη μήτρα με πολύ χαμηλά το διάφραγμα. Η μήτρα μου είναι χωρισμένη σε δυο σχεδον ίδια μέρη. Εχω μια κούκλα 3,5 χρονών η οποία μεγάλωσε στο αριστερό κέρας και προσεχώς έναν κούκλο που προτίμησε το δεξί κέρας. αν εξαιρέσουμε οτι στην μικρή μου έμεινα 3,5 μήνες ξάπλα και βγήκε με λίγο ζωρισμένο ποδαράκι όλα πηγαν τέλεια ως και σημερα. 15 μέρες ακόμα...θα περάσουν!

Τα παιδάκια μας θα είναι παιδια της "καρδιάς" αφου τόσους μήνες θα ναι εκεί μέσα!!!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45233&highlight=%E4%E9%EA%E5%F1%EF%F2+%EC%DE%F4%F1%E1&page=2

 

μπραβο βρε κοπελα μου,πες τα μας μπας κ ξεμπλκαρει ο εγκεφαλος μας!!!!κ εμενα σε σχημα καρδια αλλα με ''διαφραγμα'' ψηλα.αν θελεις στειλε μου τα στοιχεια του γιατρου σου!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

manoula 24 ευτυχώς που έγραψες αυτό το ελπιδοφόρο μήνυμα

έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στη μήτρα

ο μικρός μου έσπασε τα νερα στην 24η εβδομάδα αλλά παρέμεινα κλινήρης στο νοσοκομείο με μειωμενα υγρά και τελικά γεννήθηκε στην 31η εβδομάδα

σκεφτόμουν για 2ο αλλά φοβάμαι πολύ (η θερμοκοιτίδα με κάνει και τρέμω) όσο για τους γιατρούς άλλοι λένε ότι οφειλόταν στην μήτρα και άλλοι ότι αν οφειλοταν στη μήτρα ο μικρός δεν θα παρέμενε για τοσες εδομάδες ακόμα και ότι ήταν να συμβεί

μπορείς να μου δώσεις το τηλ του γιατρού σου

πάντως κορίτσια μην απογοητεύεστε σε εμένα έτυχε έτσι δεν θέλω να επηρεάσω αρνητικά καμια μας απλά προβληματίζομαι έντονα

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σαι καλα,το μηνυμα σου μου δνει τρελλο θαρρος!!!!εσενα σου ειχαν πει να εισαι ξαπλα ή δεν ειχες κανενα προβλημα στην εγκυμοσυνη σου?

 

 

Ευτυχώς Anna4 δεν αντιμετώπισα πρόβλημα από το σχήμα της μήτρας. Πρωτού μείνω έγγυος έψαχνα για γυναικολόγο γιατί αυτός που είχα από μικρή πέθανε πριν λίγα χρόνια. Πήγα λοιπόν σε έναν αρκετά καλό γιατρό, ονομαστό, της Θεσσαλονίκης, ο οποίος στον υπέρηχο που μου έκανε μου είπε πως έχω μήτρα καρδιόσχημη και αυτό αποτελεί αιτία πρόωρης γέννας... Μου είχε πει πως αυτό κανονικά θέλει επεμβατική διόρθωση αλλά το απέφυγα.

Στο μεταξύ πήγα σε άλλο γιατρό, όχι για άλλο λόγο, αλλά γιατί αυτός είχε πάρα μα πάρα πολύ κόσμο και έπρεπε να περιμένεις με τις ώρες για να έρθει η σειρά σου.

Έξι μήνες μετά έμεινα έγγυος και ο νέος γιατρός που επέλεξα μου είπε πως η μήτρα μου ναι μεν είναι καρδιόσχημη αλλά έχει μια χαρά χώρο για να αναπτυχθεί το νινί. Όπως και έγινε. Είχα βέβαια άλλα προβλήματα στην εγγυμοσύνη, τα οποία όμως ουδεμία σχέση είχαν με το σχήμα της μήτρας μου. (Διαβήτη κύησης, τράβηξα πολλά, ελπίζω να μη μου ξαναεμφανιστεί αν κάνω δεύτερο παιδάκι!) Γέννησα με πρόκληση που κατέλειξε καισαρική, 5 ημέρες πριν την ΠΗΤ, λόγω του διαβήτη κύησης, φοβόταν ο γιατρός να με αφήσει παραπάνω. Ποτέ δεν θα μάθω αν έτσι έπρεπε να γίνει, αλλά δόξα το Θεό, έχω ένα γερό μωρό!

Εϋχομαι όλα να σου πάνε κατ΄ευχήν!

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΥΣΤΕΣ,ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΙΝΩΜΥΩΜΑ.ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 1ο ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλημερα κοριτσια!!!!

πριν λιγες μερες η γυναικολογος μου μου ειπε οτι η μητρα μου ειναι καρδιομορφη με εμπροσθια καμψη δηλ καμψη προς τον κολπο...μηπωσ ξερει καμια τι ειναι αυτο και να υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

σοφία και μένα μου το είπε την τελευταία φορά που πήγα. Αλλαξα γυναικολόγο μετά τη γέννα και είναι η πρώτη φορά που το ακούω!!! και έχω κάνει και ένα παιδί! Δε μου εξήγησε περισσότερα και μου είπε να μην ασχοληθώ γιατί μ'αυτή τη μήτρα έκανα ένα παιδί.

q8SSp3.png
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν με ανακουφυζει η απαντηση του γιατρου σου...τι θα πει μην ασχοληθεισ γιατι μ αυτη τη μητρα εκανεσ ενα παιδι....δηλ εισαι ακι τυχερη??????αρα ειναι προβλημα??? δεν μπορω να καταλαβω.....παντοσ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!

πριν λιγες μερες η γυναικολογος μου μου ειπε οτι η μητρα μου ειναι καρδιομορφη με εμπροσθια καμψη δηλ καμψη προς τον κολπο...μηπωσ ξερει καμια τι ειναι αυτο και να υπαρχει προβλημα?

καλησπερα κοριτσια,εχω και εδω καρδιομορφη μητρα.ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι συχνο φαινομενο και οτι απλα στους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης,ισως εχω λιγο αιματακι.κατα τ'αλλα ειναι ολα καλα.οπωτε δεν υπαρχει φοβος,μην αγχωνεστε!!;)

:P
Link to comment
Share on other sites

σοφία και μένα με προβλημάτισε η απάντησή της αλλά το σκέφτηκα όταν έφυγα από το ιατρείο της. Το οτι έκανα όμως παιδί χωρίς πρόβλημα δεν είναι θετικό; Ουτε αιματάκι είχα ουτε τίποτα. Ετσι είπα να μη το σκέφτομαι και να μη ψάξω στο ιντερνετ για να μην αγχωθώ άλλο.

q8SSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την μια εγκυμοσυνη την εχασα στην 8η εβδομαδα απο αποκολληση και την δευτερη στην 7η απο παλλινδρομηση λογω του διαφραγματος.

το διαφραγμα ηταν μεγαλο και εφτανε σχεδον μεχρι τον τραχηλο.

το ειδα και σε dvd, εχω ολη την επεμβαση.

αν θες κατι αλλο, ευχαριστως να σου πω..

 

 

καλημέραααα πως κατάλαβες οτι η μήτρα σου έχει διάφραγμα φαίνεται σε υπερηχο και γενικά πως καταλαβαίνεις αν η μήτρα είναι δίκερη ή καρδιόμορφη??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα καρδιοσχημη μητρα με διαφραγμα το οποιο και αφαιρεσα μετα απο προωρο τοκετο

Βεβαια ο πολυ προωρος τοκετος μου οφειλοταν σε ενα συνδυασμο προσωπικης μου αμελειας, γιατρικων λαθων , βαρβατης ουρολοιμωξης και απλα η καρδιοσχημη μητρα μου (απ οτι καταλαβα) ηταν το κερασακι στην τουρτα

Η αφαιρεση του διαφραγματος εγινε με επεμβατικη υστεροσκοπηση (υποθεση 3 ωρων στο νοσοκομειο, μαζι με την επαναφορα απο τη ναρκωση)

Στη συλληψη δεν υπηρχε απολυτως κανενα προβλημα!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέραααα πως κατάλαβες οτι η μήτρα σου έχει διάφραγμα φαίνεται σε υπερηχο και γενικά πως καταλαβαίνεις αν η μήτρα είναι δίκερη ή καρδιόμορφη??? :rolleyes:

το ειδε ο γιατρος μου στον υπερηχο και μετα τη αποβολη εκανα και σαλπιγγογραφια.

Καλυτερα το καταλαβαινεις με την σαλπιγγογραφια.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ Lorreta μου ....να σου πω με τισ απαντησεισ των κοριτσιων εδω μεσα νιωθω ηδη καλυτερα...

 

ναι μην αγχώνεσαι...απ'οτι φαίνεται δεν είναι κάτι ανησυχητικό

q8SSp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

kai ego exo mitra se sxima kardias poly elafros omos o giatros moy moy protine na kanoyme ysteroskopisi na kaftiriasoyme ligo ekeino to shmeio kai h mitra tha epanelthei sto kanoniko ths sxima....exo dyo palidromes sto energitiko moy kai theloyme na apoklisoyme ola ta endexomena...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια! Έχω κι εγώ δίκερη μήτρα!

Μετά από μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη, μιας και ήταν δίδυμη, αλλά καί λόγω μήτρας, καταλήξαμε έπειτα από πολλές επιπλοκές σε διακοπή της κύησης στην 22η εβδομάδα! Κατ' αρχάς, έχω να πω ότι η δίκερη μήτρα δεν έχει σχέση με τη γονιμότητα! Απλά λόγω σχήματος και συνεπώς έλειψης χώρου, δυσκολεύεται το έμβρυο να αναπτυχθεί και γι' αυτό τις περισσότερες φορές υπάρχουν αποβολές, μέχρι να μεγαλώσει αρκετά η μήτρα και να μπορεί να δεχτεί ένα μωράκι μέχρι το τέλος! Έπειτα από 4 μήνες αλλά και πολλά σκαμπανευάσματα στην ψυχολογία μου, μπορώ να πω ότι είμαι πια καλά! Προβληματίζομαι όμως αρκετά, γιατί θεωρώ ότι η περίπτωσή μου ήταν πολύ ειδική και ο γιατρός μου ίσως να μην ασχολήθηκε μαζί μου όσο θα έπρεπε! :( Δεν ξέρω, αλλά ενώ μέχρι τώρα έλεγα ότι έφταιγε η μήτρα, τώρα πιστεύω ότι έφταιξε και η απαισιοδοξία του γιατρού μου αλλά και το ότι ίσως δε με πρόσεξε όσο θα έπρεπε αλλά και δε "βοήθησε" τη μήτρα μου αρκετά με κάποια φάρμακα! Τώρα είμαι λίγο πριν αποφασίσω να αλλάξω γιατρό! Και ίσως είναι καλύτερα να βρω κάποιον στην πόλη μου, γιατί τα πηγαινε έλα Αθήνα είναι εξαντλητικά! Απλά ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής.. Όσες έχετε κάνει παιδάκι με τέτοια μήτρα.. Τι σας είπε ο γιατρός σας να προσέχετε; Πόσο συχνά σας έβλεπε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; Παίρνατε προγεστερόνη και μαγνήσιο; Κι από πότε; Τον τράχηλο πότε τον τσέκαρε πρώτη φορά έτσι ώστε να δει αν θα κάνει περίδεση; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τα μωράκια μας "πήγαν" τσάμπα και άδικα.. :( Θα χαρώ να λάβω απαντήσεις σας! 'Εχω ανάγκη να διαβάσω πώς αντιμετώπισαν άλλοι γιατροί αντίστοιχες εγκυμοσύνες, για να πειστώ ακόμη μία φορά ότι πρέπει να αλλάξω γιατρό! Καλό μεσημέρι! Να είστε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και από μένα!

Θέλω να σας ρωτήσω βρε κορίτσια πως φαίνεται καλύτερα αν μία μήτρα είναι δίκερη;;

 

4 γυναικολόγοι όλα αυτά τα χρόνια μέσω υπερήχου μου ανέφεραν είτε για δίκερη είτε για σχήμα καρδιάς μήτρα.

 

Ωστόσο, το καλοκαίρι υποβλήθηκα σε λαπαρασκόπηση που οδήγησε σε ανοικτή επέμβαση για αφαίρεση σοκολατοειδών κύστεων.

 

Την επέμβαση έκαναν ένας γενικός χειρουργός και ήταν παρών ένας από τους γυναικολόγους που ανέφερα.

 

Όταν μετά την επέμβαση ρώτησα αν έχω δίκερη μήτρα, ο γυναικολόγος μου είπε όχι. Ο γενικός χειρουργός το ίδιο, ότι την είδε δηλαδή κανονική, αλλά ότι έτσι φαινόταν απ'έξω και ότι δεν ξέρει αν από μέσα έχει κανένα διάφραγμα.

 

Υπάρχει περίπτωση το υπερηχογράφημα να δείχνει την δίκερη και να μην φαίνεται στην εγχείρηση;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Θέλω να σας ρωτήσω βρε κορίτσια πως φαίνεται καλύτερα αν μία μήτρα είναι δίκερη;;

 

4 γυναικολόγοι όλα αυτά τα χρόνια μέσω υπερήχου μου ανέφεραν είτε για δίκερη είτε για σχήμα καρδιάς μήτρα.

 

Ωστόσο, το καλοκαίρι υποβλήθηκα σε λαπαρασκόπηση που οδήγησε σε ανοικτή επέμβαση για αφαίρεση σοκολατοειδών κύστεων.

 

Την επέμβαση έκαναν ένας γενικός χειρουργός και ήταν παρών ένας από τους γυναικολόγους που ανέφερα.

 

Όταν μετά την επέμβαση ρώτησα αν έχω δίκερη μήτρα, ο γυναικολόγος μου είπε όχι. Ο γενικός χειρουργός το ίδιο, ότι την είδε δηλαδή κανονική, αλλά ότι έτσι φαινόταν απ'έξω και ότι δεν ξέρει αν από μέσα έχει κανένα διάφραγμα.

 

Υπάρχει περίπτωση το υπερηχογράφημα να δείχνει την δίκερη και να μην φαίνεται στην εγχείρηση;

 

Καλησπέρα!

Εμένα μου είχαν πει ότι έχω δίκερη μήτρα με ερωτηματικό, με τον πρώτο κολπικό υπέρηχο που είχα κάνει. Εκείνος ο γιατρός με είχε καταμπερδέψει! Μου έλεγε για το σχήμα της μήτρας, μου έλεγε και για διάφραγμα.. Κι εγώ είχα καταλάβει ότι δίκερη μήτρα είναι αυτή που έχει ένα διάφραγμα και τη χωρίζει στα δύο.. Τελικά δίκερη μήτρα είναι αυτή που μοιάζει με καρδιά! Έχει δύο κέρατα, εξ' ού και δί-κερη! Επιβεβαιώσαμε λοιπόν το σχήμα της μήτρας μου με σαλπιγγογραφία, όπου και φαινόταν ξεκάθαρα! Βέβαια ο γιατρός που είχα στην εγκυμοσύνη μου, μου είχε πει ότι του έμοιαζε πιο πολύ τοξοειδής. Και όσο ήμουν στο νοσοκομείο μου τη λέγαν και δίδελφη.. Τρέχα γύρευε! :)

Αν είδαν τη μήτρα σου στο χειρουργείο και σου είπαν ότι δεν είναι δίκερη, προφανώς και δεν είναι! Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να δουν τη μήτρα, πέρα από ένα χειρουργείο! Τώρα, αν έχεις διάφραγμα ή όχι, αυτό (απόσο ξέρω) το βλέπουν με υστεροσκόπηση, από κάτω! Είχα κάνει κι απ' αυτό! Το ότι έχει μια γυναίκα όμως δίκερη μήτρα, δε σημαίνει ότι έχει και διάφραγμα!!!

Αν πάλι είναι πολύ σημαντικό για 'σένα να γνωρίζεις, αν τελικά η μήτρα σου είναι δίκερη ή όχι (έχεις κάθε δικαίωμα να ξέρεις), μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό που σε παρακολουθεί, τι εξέταση μπορείς να κάνεις για να το επιβεβαιώσετε! Αν και, αν ήταν θα το έβλεπε στην επέμβαση πιστεύω..

Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι! Αυτά γνωρίζω εγώ από την εμπειρία μου.. Σου εύχομαι τα καλύτερα! Κι αν δεν έχεις παιδάκια, να αποκτήσεις σύντομα, και η μήτρα σου ( ό,τι σχήμα κι αν έχει) να τα πάει περίφημα!!!

Καλό σου απόγευμα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Αγαπητές Φίλες,

Μιας και εγώ είχα ξεκινήσει το θέμα αυτό (και μετά χάθηκα για αρκετό καιρό...) να σας πω πως όλα πήγαν υπέρχομα με την εγκυμοσύνη μου. Σήμερα ο γιος μου είναι 2.5 ετών

(την Τετάρτη ξεκινάμε παιδικό)....

Γέννησα με καισαρική στη 39η εβδομάδα, καθώς δε γύρισε ποτέ το κεφάλι του προς τα κάτω...αυτή ίσως να είναι και η μόνη επιπλοκή της εγκυμοσύνης μου, λόγω του σχήματος της μήτρας μου. Το θέμα το έχω ψάξει αρκετά....εξαρτόνται όλα από το μέγεθος του διαφράγματος. Ακόμα όμως και αν το πρόβλημα λυθεί χειρουργικά, υπάρχουν συγκεκριμένες μεθοδολογίες για από εκεί και πέρα, και καλό είναι ο γιατρός να τις γνωρίζει...εύχομαι όλα καλά σε όλες σας....

dev075ps___.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Θα ήθελα, να ανοιξω αυτο το Θέμα για να συγκεντρώθουμε εδω οσες εχουμε το ιδιο πρόβλημα και να ανταλλάξουμε ιδέες και σκέψεις πανω σε αυτο το θεμα.

Επίσης θα ήθελα Και την γνώμη σας σε ενα διλλήμα που μου εχει δημιουργήθει, εχω κανει λοιπον πολλες προσπάθειες για να αποκτήσω παιδι συγκεκριμένα 4 στην δεύτερη και τελαιυτεα μου εξωσωματικη αποφάσισα να αλλάξω κεντρο. Ο νεος μου γιατρός μου ειπε οτι εχω καδριοσχημη  μητρα.  Μου ειπε οτι θα πρεπει να κανω υστεροσκοπιση και να το διορθώσω γιατι αυτο φταιει που ειχα μια αποβολή και που δεν μπορω να συλλάβω .εγω του απάντησα οτι εκανα υστεροσκοπιση πριν απο ενα μηνα και δεν ηταν παρεμβατική γιατι ο γιατρος μου ο παλιος μου ειπε οτι δεν επηρεάζει αυτο. Ειμαι σε αδιέξοδο και δεν ξερω τι να κανω θελω να κανω και μια τελευταία προσπάθεια εξωσωματικής ...και σκέφτομαι αν θα πρεπει να το κανω η οχι. Μπορει να διορθωθεί αυτο με μια υστεροσκοπιση? Και πρεπει να την κανω ?  ξεχασα να σας πω οτι ο γιατρός μου ζήτησε χιλιά ευρώ για την υστεροσκοπιση και αυτο με εχει βαλει σε σκέψεις. Αλλά απο την άλλη αν ευθύνεται αυτο για την αποβολη και τις αποτυχίες θελω να το κανω για να εχω μια ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα. Έσεις τι θα κάνατε στην  θέση μου ...?

 

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...