Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Θα ρωτήσω κι εγώ τί γίνεται με την ασφάλειά μου. Μου φαίνεται πάντως περίεργο να μην κόβουν καθόλου απόδειξη...

Galat κι από μένα ευχές για έναν εύκολο τοκετό! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ !!! Να ξαναπω οτι εχω τον ΣΟΥΠΕΡ γιατρουλη ???

Εμας μας εκοψε αποδειξη ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ !!!

Του ειπαμε οτι δεν μας ειναι χρησιμη... αλλα επεμενε !!! Χωρις βεβαια να ζητησει τιποτα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Αχ !!! Να ξαναπω οτι εχω τον ΣΟΥΠΕΡ γιατρουλη ???

Εμας μας εκοψε αποδειξη ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ !!!

Του ειπαμε οτι δεν μας ειναι χρησιμη... αλλα επεμενε !!! Χωρις βεβαια να ζητησει τιποτα παραπανω...

Καλά, Μαριλενάκι, ο γιατρούλης σου και γιατρούλης μου δεν παίζεται γενικώς, όχι μόνο στο θέμα των χρημάτων!

Κι εμάς μας έδωσε απόδειξη κανονικά χωρίς τσιριμόνιες κλπ. κόλπα που κάνουν άλλοι. Και φυσικά η ταρίφα του καμία σχέση με αυτά που διαβάζω εδώ και εξοργίζομαι! :evil: Άκου όσα το δωμάτιο, τόσα κι ο γιατρός! Γιατί, ρε παιδιά, δεν το κατάλαβα; Θα κουραστεί περισσότερο να σε ξεγεννήσει άμα είσαι σε δίκλινο π.χ.; :evil:

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marilena kai karfori τον ιδιο γιατριο εχουμε???????

Μου πηρε πολυ λιγοτρεα απο το μαιευτηριο και με το ζορι αποδειξη!

Και κουκλι! (ασχετο αλλα μιας και λεμε προτερηματα ηθελα να το αναφερω!) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mimika, δε νομίζω, γιατί ο δικός μας είναι συμπαθέστατος, αλλά κουκλί δεν τον λες (αντικειμενικά, νομίζω!). :):)

Κι ο δικός σου μάλλον ανήκει στην μικρή ομάδα των γιατρών που αποκαθιστούν το όνομα του κλάδου τους... :wink:

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα ! Επειδή η αδερφούλα μου είναι έγκυος στη Θεσσαλονίκη και τα έχει ψιλοπάρει με τον δικό της γιατρό και ψάχνοντας για κάποιον άλλον ίσως , κοιτάζουμε και το ενδεχόμενο δημόσιου νοσοκομείο πχ Ιπποκράτειο , έχει υπόψην καμμιά κοπέλα που γέννησε σε δημόσιο στη Θεσ/νίκη , κανένα καλό γιατρό ? Μπορείτε να μου στείλετε πμ η μικρή προσπαθεί ακόμα για την εγγραφή της στο φόρουμ αλλά μάλλον κάτι κάνει λάθος ! :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marilena καλημέρα,

 

δηλαδή εμένα ο γιατρός μου που με χρεώνει την καθε επίσκεψη που πάω, (μου κανει υπέρηχο), και στον τελευταίο μήνα μου είπε ότο θα με χρεώνει εβδομάδα παρά εβδομάδα, συν το ότο για ΦΤ είναι 1300€ και για Καισ/κη 1500€ μου πιάνει λίγο τον κ%@#* ή μου φαίνεται??

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά πιστεύω ότι στον πιάνει γιατί συντρέχει κάποιος λόγος να σε βλέπει κάθε 15 ημέρες και να σου κάνει υπέρηχο? Αυτό γίνεται σε γυναίκες που έχουν ενδείξεις για κάτι ανησυχητικό οπότε το ελέγχουν για παράδειγμα στις εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου ή εαν το έμβρυο δεν αναπτύσσεται ας μας διαφωτίσει ρε παιδιά κάποιος που ξέρει καλύτερα γιατί με έχει εκνευρίσει που μας εκμεταλλεύονται .

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πηγαινω μια φορα τον μηνα κ'σκαω 100ευρω.....50 η επισκεψη+50 το υπερηχογραφημα....

emoticon_exp_24.gif

οταν θα μπω στον μηνα μου θα με βλεπει καθε 10μερες.....

 

το θεμα ειναι οτι του χω απολυτη εμπιστοσυνη κ'δεν σκεφτηκα καμια στιγμη να παω καπου αλλου....

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κοριτσια αλλα εχω μπερδευτει......

πληρωνεται ξεχωριστα το υπερηχογραφημα?

εγω εδεινα 40 ευρο επισκεψη και καναμε καθε φορα υπερηχογραφημα...

και η γιατρος πολυ καλη ποτε δεν ειχα προβλημα... και συζητηση και μου εξηγουσε τα παντα...

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου δικαιολογησε τα 100 ευρω την πρωτη φορα που πηγα....

 

σιγουρα ολες μας επιλεγουμε τον γιατρο επειδη τον εμπιστευομαστε....ο καθενας καθοριζει την ταριφα του οπως εκεινος νομιζει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάντως με χρεώνει 30 ευρώ την επίσκεψη με τον υπέρηχο. Και θεωρείται αυτό που λένε «μεγαλογιατρός». Τα 100 είναι υπερβολικά νομίζω. Η αμοιβή του στη γέννα θα είναι (όπως συνηθίζεται) ανάλογα με το δωμάτιο.

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου παίρνει 50 για επίσκεψη και υπέρηχο μία φορά το μήνα περίπου, χωρίς απόδειξη όμως. Αλλά για τη γέννα δεν ξέρω ακόμα, δεν το έχω συζητήσει.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα μεχρι στιγμης ειπε οτι θα παιρνει 45 το μηνα, χωρις αποδειξη για οσες φορες παω μεσα στο μηνα.. τωρα αν συνεπαγονται κι αλλα εξοδα δε ξερω. παντως ο κολπικος υπερηχος που μου εκανε τις προαλλες ηταν μεσα στη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παλι ειμαστε μαλλον τυχεροι ..

 

Ο γιατρος μου ειναι στο Αλεξανδρα και σε καθε επισκεψη που παω στο ιατρειο του κανω παντα και υπερηχο .

 

Επισκεψεις δεν πληρωνω απλα στο τελος θα του δωσω αμοιβη 1200 ευρω ανεξαρτητα αν ειναι φυσιολογικος τοκετος ή καισαρικη ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πληρώνω 50 ευρω σε κάθε δεύτερη επίσκεψη. Δηλ σε μία μας παιρνει σε άλλη όχι. Και είναι και ο υπέρηχος μαζί. Την αυχενική που την εκαν στο ιατρείο του μαζί με την αιματολογική ΡΑΡΡ-Α μου κόστισε όλα μαζί 100?. Σε γενικές γραμμές και σύμφωνα με αυτά που ακούω νομίζω ότι είναι σχετικά καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου το 2007 μου έπαιρνε 40 ευρώ τον μήνα και το τελευταίο μήνα που με εβλεπε κάθε εβδομάδα μου έπαιρνε πάλι μία φορά τον μήνα 40 ευρώ -δεν πλήρωνα κάθε εβδομάδα ή κάθε 15 που πήγαινα στον 8ο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το θεωρω απαραδεκτο να μην υπαρχει μια σταθερη πολιτικη.... ειναι δυνατον να συμβαινουν αυτα ?

Ο ενας γιατρος να παιρνει π.χ. 1000 ευρω απο την πρωτη στιγμη μεχρι και να βγεις απο το μαιευτηριο και αλλοι να παιρνουν και την επισκεψη και να θελουν και πληρωμη 3 - 4000 ?

Αισχος και συγγνωμη κοριτσια, για τον ιατρικο κλαδο το λεω, οχι για εμας... !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...