Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο στην Αθηνα. Λογω προβληματων που ειχα νοσηλευτηκα κιολας εκει ενα μηνα. Νοσηλεια, καισαρικη, θεμοκοιτιδα(2,5 μηνες) δεν πληρωσα ουτε σεντ!!!

 

Εχω ακουσει περιστατικο στο Ιασω οπου πατερας που περιμενε απ' εξω να γεννησει η γυναικα του αισθανθηκε αδιαθεσια και ζητησε μια ασπιρινη. Οταν πληρωσε για να παρει μετα τη γυναικα και το παιδι του στο λογαριασμο...βρηκε και την ασπιρινη. Δεν ντρεπομαστε λιγακι λεω...

Link to comment
Share on other sites

Jean...η εκμετάλευση πάει σύννεφο....

 

Να σας ρωτήσω δε μου είπατε... Στον 9ο μήνα πληρώνατε τις επισκέψεις στο γιατρό σας?

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νίκη στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, είχα μόνο μία επίσκεψη στον 9ο μήνα και φυσικά την πλήρωσα...

Τώρα είμαι ακόμη στον 7ο (;) οπότε δεν μπορώ να σου πω ακόμη....

Αλλά φαντάζομαι ότι θα πληρώνω... γιατί όχι;;;

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάθε εβδομάδα θα πηγαίνω και εγώ αλλά δε θα πληρώνω μου είπε... Τώρα θα πληρώσω τον τοκετό αλλά όχι τις επισκέψεις μου ως τότε :roll:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε τοτε καλυτερα βρε Νικη μου. Θα γλιτωσεις εστω και κατι λιγα! Να τα παρεις πραγματακια για την μπουμπουκα σου.

 

Ειδε καθολου η γιατρος σου αν πηρε θεση η μικρη? Θα τον φας ολο τον μηνα?

Link to comment
Share on other sites

η Ιωαννα ΛΙλυ γεννησε με καισαρικη στο διαβαλκανικο στις 1-1-07.

ειναι αψογη κοπελα και καθολου σνομπ.ειναι μια πολυ γλυκια μανουλα που θυσιασε την καριερα της για οικογενεια.την παω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

mimika έχει πάρει θέση ναι... μου είπε η γιατρός ανά πάσα στιγμή να το περιμένουμε...

 

demi και εμένα μου αρέσει πολύ η Ιωάννα Λίλλη ... Σα φλασιά θυμήθηκα ότι λέγαμε κάπου ότι γέννησε ΓΕΝΕΣΙΣ αλλά τελικά ήταν Διαβαλκανικό :oops:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η Ιωαννα λιλυ ηταν μοντελο και ειχε κανει καριερα και εξω.ο πρωτος της γαμος ηταν με εναν καραγκιοζη που την εδερνε και τον εστειλε κανονικα.μετα παντρευτηκε τον Ζαγορακη ο οποιος ομως της ζητησε να σταματησει την καριερα της.εχει μια πανεμορφη κορουλα και ζουν ευτυχισμενοι στο Πανοραμα Θεσσαλονικης σε καινουργια βιλα (αψογη)

αυτα.........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα απαντήσω κι εγώ γιατι πίστευα ότι έχω τον καλύτερο γιατρούλη του κόσμου και διαβάζωντας και τα δικά σας το επιβεβαίωσα πάλι....

 

Όταν γέννησα την κόρη μου (πρίν 2 1/2 χρόνια), ο γιατρός μου δεν πληρώθηκε καμμία επίσκεψη από τη στιγμή που μάθαμε ότι ήμουν έγκυος και συνολικά πήρε 1000 ή 1200 ευρώ (δεν θυμάμαι τι από τα δύο). Τώρα που είμαι πάλι έγκυος, δεν πληρώνεται καμμία επίσκεψη από την αρχή και συνολικά θα πάρει 1500.

 

Τα παραπάνω είναι ανεξάρτητα από το σε ποια θέση θα πάω στο μαιευτήριο (Μητέρα Αθήνας).

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι κανένας συγγενής σου :?:?:shock::shock: ?????

 

πού είναι πως τον λένε και τηλέφωνο επειγόντως!! :shock:

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Κρατηθείτε: ο γιατρός μου μου πήρε 800 ευρώ το Μάρτιο για καισαρική (!!!), όσα δηλαδή μου είχε πάρει και 4 χρόνια πριν στην πρώτη γέννα! Πλήρωνα τις μισές επισκέψεις με το βιβλιάριο του δημοσίου (δε μιλάμε για τρελλά λεφτά). Και γέννησα στο Μητέρα Κρήτης σε μονόκλινο δωμάτιο.

 

Α, είναι λίγο συγγενής, έχει παντρευτεί μια δεύτερη μου ξαδέλφη, αλλά πριν να μείνω έγκυος ούτε που τον είχα δει καθόλου (δεν έχουμε σχέσεις). Αισθάνομαι λίγο άσχημα για την τιμή που μου έκανε, έχει και έξι παιδιά ο άνθρωπος!!! :?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια γέννησα και τις δυο κόρες μου σε δημόσιο νοσοκομείο με φυσιολογικό τοκετο χωρις επισκληρίδιο. Πλήρωσα το γιατρό 700 ευρώ και την μαία 200 και τις δυο φορές. Το νοσοκομείο είναι πανεπιστημιακό, πολύ καθαρό και με πολύ καλό προσωπικό. Έμεινα πολύ ικανοποιημένη.

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

πείτε αν θέλετε που είναι οι γιατροί αυτοί.... έτσι ώστε και αλλες μητερες που ενδεχωμένος ψάχνουν για γιατρό, να βρούν...

 

μπορείτε να βάλετε περιοχή, όνομα & τηλέφωνο.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο Αρεταίειο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο. Ο γιατρός μου δουλεύει εκεί αλλά και στα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας. Δεν θα αναφέρω όνομα και τηλέφωνο γιατί από ότι ξέρω έχει πάρα πολύ δουλειά και δεν τον ενδιαφέρει να επεκτείνει το πελατολόγιό του.

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...