Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μέρες μετα τη συλληψη δείχνει η χοριακη;


Recommended Posts

πάντα ελπίζουμε!!! :D:D:D

συνέχισε τις επαφές πάντως μη σταματήσεις μέχρι να πάρεις απάντηση! αν δεις ότι με τέτοιες αλλαγές στον κύκλο περνάει καιρός και ότι ζορίζεσαι κάθε μήνα και ψιλοαγχώνεσαι είμαι δεν είμαι πήγαινε να σου ρυθμίσουν τον κύκλο και θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα ή πάρε τεστάκια να βρίσκεις την ωορρηξία! ξέρω ότι είναι κουραστικό με τόσο μπερδεμένο κύκλο αλλά είσαι ελαφριάς μορφής και όλα θα πάνε καλά! νομίζω 5 σεπτέμβρη αν δεν έχεις αδιαθετήσει είναι μια καλή ημερομηνία να δεις ξανά τι γίνεται! εύχομαι γρήγορη και εύκολη εγκυμοσύνη να μη χρειαστείς τίποτε από τα παραπάνω! :D

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές σου ..ο μόνος τρόπος να ρυθμίσεις τον κύκλο δεν είναι με αντισυλληπτικά;λέγαμε αν τυχόν δεν τα καταφέρουμε μέχρι νοεμβριο να κάνουμε σπερματενχυση που κ ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ηλικίας(25) έχει 99% πιθανότητες να πετύχει :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές σου ..ο μόνος τρόπος να ρυθμίσεις τον κύκλο δεν είναι με αντισυλληπτικά;λέγαμε αν τυχόν δεν τα καταφέρουμε μέχρι νοεμβριο να κάνουμε σπερματενχυση που κ ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ηλικίας(25) έχει 99% πιθανότητες να πετύχει :D

αχ κορίτσι δεν ξέρω ακριβώς πως αλλά ξέρω από κορίτσια ότι κάτι κάνουν πριν μπουν στην υποβοηθούμενη πχ με σπερματέγχυση. δεν το έχετε συζητήσει ποτέ; λογικά προσπαθείτε καιρό για να μιλάτε για σπερματέγχυση; δεν το έχετε κουβεντιάσει να γίνει λίγο πιο αναλυτικός να σου εξηγήσει τι και πως; καμιά φορά οι γιατροί νομίζουν ότι τα καταλαβαίνουμε και τα λένε λίγο μισά λίγο όλα μαζί λίγο τουρλουμπούκι και μένουμε με απορίες όπως πχ έμεινες εσύ από χθες! ρώτα μη το σκέφτεσαι πες πχ πως να βρίσκω την ωορρηξία,πως θα γίνει να στρώσουμε τον κύκλο,γιατί συμβαίνει πχ το χθεσινό! λογικά για να σου μιλάει για 99% επιτυχία μιλάμε μόνο ότι το θέμα είναι το σωστό τάιμινγκ που λέμε; εύχομαι να μην τη χρειαστείς και μέχρι το νοέμβρη να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα! :D

Κράτα το

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσι δεν ξέρω ακριβώς πως αλλά ξέρω από κορίτσια ότι κάτι κάνουν πριν μπουν στην υποβοηθούμενη πχ με σπερματέγχυση. δεν το έχετε συζητήσει ποτέ; λογικά προσπαθείτε καιρό για να μιλάτε για σπερματέγχυση; δεν το έχετε κουβεντιάσει να γίνει λίγο πιο αναλυτικός να σου εξηγήσει τι και πως; καμιά φορά οι γιατροί νομίζουν ότι τα καταλαβαίνουμε και τα λένε λίγο μισά λίγο όλα μαζί λίγο τουρλουμπούκι και μένουμε με απορίες όπως πχ έμεινες εσύ από χθες! ρώτα μη το σκέφτεσαι πες πχ πως να βρίσκω την ωορρηξία,πως θα γίνει να στρώσουμε τον κύκλο,γιατί συμβαίνει πχ το χθεσινό! λογικά για να σου μιλάει για 99% επιτυχία μιλάμε μόνο ότι το θέμα είναι το σωστό τάιμινγκ που λέμε; εύχομαι να μην τη χρειαστείς και μέχρι το νοέμβρη να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα! :D

Κράτα το

 

Ναι λουκουμαδακι προσπαθούμε καιρό έχει κ ο άντρας μου χαμηλή κινητικότητα για αυτό είπαμε ότι αν δεν έρθει μέχρι νοεμβριο θα πάμε σε σπερματενχυση που είναι 99% πιθανότητες😃😃😃 Μακάρι όμως να μην χρειαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...θα ήθελα να με βοηθήσετε.. Ξεκίνησε καμμία σας με τιμές χαμηλές χοριακής και ήταν εγκυούλα..? Εννοώ κάτω του φυσιολογικού που είναι το 5+ ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...θα ήθελα να με βοηθήσετε.. Ξεκίνησε καμμία σας με τιμές χαμηλές χοριακής και ήταν εγκυούλα..? Εννοώ κάτω του φυσιολογικού που είναι το 5+ ?

 

Κορίτσι μου εγώ είχα 2/08 περίοδοκαι είχα τέτοια διαισθηση αυτή τη φορά που έκανα 6 μέρες πριν την περιοδο 5 τεστ και βγήκανέ αχνα θετικά και μια χοριακη στις 24/08 με 15.39 μόνο ήταν χαμηλή γτ είμαι στην αρχή της κύησης και σήμερα μετά από 5 μέρες η δεύτερη χοριακη 348.20 μονάδες. Στο εύχομαι ολόψυχα να είσαι και να σου πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε όλους. ..Είχα τελευταία περίοδο 15/8 από τις αρχες αυτού του μήνα κάνουμε με τον άντρα μου ελευθερα. .Περιμένω περίοδο στις 11/9 .αν έχω μείνει έγκυος θα μου έρθει περιοδος?υπάρχει περίπτωση να είμαι και να έρθει σε μια βδομάδα? Ξέρει κανένας? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σε ολες!! ειχα κανει και εγω την δικη μου αναρτηση πριν λιγες μερες με την δικη μου περιπτωση! συνοψιζοντας η ακατανομαστη (περιοδος) αναμενετε στις 5/11 και πηγα σημερα 31/10 και εκανα μια χοριακη...κοριτσια ειχα φοβερο αγχος και δεν κρατιομουν..βεβαια η γιατρος μου ειπεμοτι το αποτελεσμα δεν θα ειναι αξιοπιστο ακομα..και βγηκε 1,20 η χοριακη! μου ειπε ομως να επαναλαβω την εξεταση για αξιοπιστο αποτελσμα!ποτε λετε να ξαναπαω?

**Να σημειωσω για καποια που μπορει να με βοηθισει και δεν ειχε διαβασει την προηγουμενη αναρτηση μου. ειμαι 21 ετων και ειναι η δευτερη φορα που προσπαθουμε!δχω κυκλο 30 ημερων και η προηγουμενη περιοδος ηταν 6/10 εως - 12/10 και ημερες επαφης ηταν 16,18,20,21,23!

Σας ευχαριστω πολυ ολες και ευχομαι τα καλυτερα! :*

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!! ειχα κανει και εγω την δικη μου αναρτηση πριν λιγες μερες με την δικη μου περιπτωση! συνοψιζοντας η ακατανομαστη (περιοδος) αναμενετε στις 5/11 και πηγα σημερα 31/10 και εκανα μια χοριακη...κοριτσια ειχα φοβερο αγχος και δεν κρατιομουν..βεβαια η γιατρος μου ειπεμοτι το αποτελεσμα δεν θα ειναι αξιοπιστο ακομα..και βγηκε 1,20 η χοριακη! μου ειπε ομως να επαναλαβω την εξεταση για αξιοπιστο αποτελσμα!ποτε λετε να ξαναπαω?

**Να σημειωσω για καποια που μπορει να με βοηθισει και δεν ειχε διαβασει την προηγουμενη αναρτηση μου. ειμαι 21 ετων και ειναι η δευτερη φορα που προσπαθουμε!δχω κυκλο 30 ημερων και η προηγουμενη περιοδος ηταν 6/10 εως - 12/10 και ημερες επαφης ηταν 16,18,20,21,23!

Σας ευχαριστω πολυ ολες και ευχομαι τα καλυτερα! :*

 

Καλησπερα κικη!!!εγω θα σου προτεινα να πας αφου θα εχεις μια μερα κσθυστερηση κ μετα για να εισαι 100% σιγουρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα...εχω ενα μωρακι 11 μηνων που θηλαζει ακομα..μετα τη γεννα μου ηρθε -περιοδος στους 6 μηνες αλλα με αστατο κυκλο 33,40 και 37 μερες.ειπαμε να ξαναπροσπαθησουμε με τον αντρα μου για 2ο.ξεκινησα inofert και glucophage εδω κ ενα μηνα...ειμαι στην 43 μερα κυκλου κ δεν εχει ερθει ακομα.οι επαφες μας ηταν 12,15 και 27/11 δλδ 17η,20η και 32η μερα κυκλου.εκανα μια χοριακη 6/11 αρνητικη...ποτε λετε να ηταν η μερα ωορηξιας?μπορει να γινει πανω απο 1 φορα σε διαφορετικη μερα σε ενα τοσο μεγαλο κυκλο?νομιζετε οτι θα πρεπει να ξανακανω την εξεταση?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Τιμές Χοριακής 

και συζήτηση

μπορείτε να βρείτε εδώ στο Parentscafe.gr 

http://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis/

 

Όπως φαίνεται από τον  πίνακα η Χοριακή εξέταση δείχνει  έναρξη εγκυμοσύνης περίπου 12 ημέρες μετά την σύλληψη. 

 

 

 

times_xoriakis.png

 

Το θέμα είναι κλειδωμένο για νέες απαντήσεις, καθώς ο πίνακας απαντά στο ερώτημα. 

Εάν θέλετε να συζητήσετε με άλλα μέλη για το θέμα αυτό δείτε εδώ:

http://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis/

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...