Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλκυονακι.......


fistikaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να μη ξανατυχει τιποτα τετοιο!!! Καλη αναρωση τωρα, ευτυχως δεν επαθε μεγαλυτερη ζημια!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ θερμά για τις ευχές σας και για την έγνοια σας! Ειλικρινά είναι σημαντική η σκέψη σας ακόμα κι αν δε σας γνωρίζω....

 

 

 

fistikaki.... για μια φορά ακόμα "είσαι εκεί" ..... κι ας μη σε έχω γνωρίσει από κοντά..... Σ' ευχαριστώ!!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας!Σε θαυμαζω γιατι ακομα και τις πιο δυσκολες καταστασεις τις περιγραφεις με εναν μοναδικο τροπο!!

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιπέτεια και αυτή στα καλά καθούμενα...

Φαντάζομαι το σοκ που πέρασες και μουδιάζω..

Δόξα το θεό όλα πήγαν καλά.

Καλή ανάρρωση στο μικρούλι σου.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτο που ζησατε...

Ποτε ξανα αλλη λαχταρα...

Περαστικα σας και παλι!!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

............... κι αλλη φορα να σαι πιο σαφης στα μνμ σου!! να μη νομιζω οτι εισαι μεθυσμενη!!! :lol::lol::lol:

 

 

περαστικα κι αγυριστα..... φιλακια στο αλκυονακι.. και κοιτα να ηρεμησεις λιγο... σαλταρισμενη:mrgreen::mrgreen:

 

 

(καλα, εγω στη θεση σου θα μουν σε καταστολη... :( )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολύ χάρηκα με τα νέα σας:D

 

 

κοίτα τώρα να ξεκουραστείς λίγο και να συνέλθεις...

 

 

 

(σε νιώθω, γιατί και το νουφ το χειμώνα γυρνώντας κατά τις 12μμ από βραδινό γλέντι μας λαχτάρισε, εκεί που βγάζαμε τα παπούτσια να μπούμε σπίτι ούτε που καταλάβαμε πως/πότε έφυγε από δίπλα μου και κουτρουβάλησε από τις σκάλες -μαρμάρινες- από τον 3ο όροφο στο 2ο βρέθηκε και τον έβλεπαν να πέφτει και κυριολεκτικά δεν κουνήθηκα, δεν μπορούσα να κάνω βήμα - σάστισα, ήμουν σίγουρη ότι τον "είχα χάσει", αλλά ο θεός τα φυλάει αλκυόνη..... για μέρες ένιωθα άχρηστη....)

Link to comment
Share on other sites

Όλη αυτή η περιγραφή μου θυμίζει τις συνθήκες νοσηλείας που επικρατούν και στο νοσοκομείο του Ρίου....ντροπή μας σαν χώρα να νοσηλεύονται οι αρρώστοι και ιδιαίτερα τα μικρά παιδάκια σε τέτοια άθλια παραπήγματα...μα να μην έχουν να σου δώσουν ούτε μια πάνα? ούτε λίγο σαπούνι? να κάνουν χρήση της τουαλέτας του δωματίου άσχετοι ασθενείς? Ντροπή...

Και πάλι περαστικά στο μικρούλι και σε σένα:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλκυον περαστικα σας.ο μεγαλος μου γτ -τα περισσοτερα αυτος μας τα κανε-ειχε κοψει τον χαλινο στο πανω χειλη του και ημουν μονη στο χωριο με ενα πεθερο που σηκωσε τα χερια του απο το σοκ και ετρεχα το παιδι με μια πετσετα και στα χερια και οι δυο μεσα στα αιματα πατοκορφα να ψαχνω για γιατρο οποτε ξερω απο κοψιμο χειλιου πολυυυυ αιμαααα!υπαρχει μια αλοιφη αλκυον που κανει μια κρουστα και ειναι για τα ραμματα μειωνει τις ουλες δεν θυμαμε πως λεγετε ρωτα φαρμακειο ή γιατρο 7 ραμματα πανω στο φρυδι το παλικαρι μου απο το φρενο του ποδηλατου και ναι μεν φαινονται αλλα οχι πολυ ειναι θαυματουργη και οσο ποιο νωρις την βαλετε τοσο καλυτερη δουλεια θα κανει.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια αλοιφη αλκυον που κανει μια κρουστα και ειναι για τα ραμματα μειωνει τις ουλες δεν θυμαμε πως λεγετε ρωτα φαρμακειο ή γιατρο.

 

την HELIXDERM εννοείς (σε κόκκινο σωληνάριο)? πολύ καλή όντως θαυματουργή:wink::P

δεν ξέρω όμως αν κάνει για το χείλος...

Link to comment
Share on other sites

την HELIXDERM εννοείς (σε κόκκινο σωληνάριο)? πολύ καλή όντως θαυματουργή:wink::P

 

δεν ξέρω όμως αν κάνει για το χείλος...

ανα γεια σου αυτη.ας ρωτησει ενα γιατρο,αν ειναι να μην εχει σημαδι το παιδι αξιζει να το ψαξει.κανει ενα φιλμ απο πανω σαν δευτερο δερμα και προφυλαζει και το τραυμα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

αλκυονη μου μολις διαβασα τα νεοτερα και χαρηκα που το ζουζουνι γυρισε στη φωλιτσα του.κοπελα μου περαστικα της και περαστικα σου γιατι η ψυχη σου ξερει πως ενιωσες..να της δωσεις ενα μεγαλο ζουπηκτο φιλακι απο μενα κι ας μη σας ξερω!

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστα τα νέα σας ...

(έχω χάσει όλα μου τα τηλέφωνα και δνε μπορεσα να σε πάρω )

έπρεπε να τους αφήσεις να χέσει το παιδι το σύμπαν να πλένουν 3 μέρες και θα σου λεγα εγω αν θα σου δίναν πάνα ... εμα αμε στο κόροκα....!

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε Αλκυόνη αυτό να είναι μόνο...

 

Όσο για αυτό το κλάμα πως το έζησα και εγώ...

κάναμε εγχείρηση τον περασμένο Νοέμβριο κρεατάκια-αμυγδαλές και έτσι ήταν όλη την ώρα η μικρή, με παραπονεμένο κλάμα. και δεν είχαμε κλείσει καν τα 3...

Αχ το γιαβρί μου, το ναρκώσανε κιολας...

Αν σου κάνει λίγο εμετο μην τρομάξεις, από την νάρκωση είναι.

Περαστκά σας και ενημέρωσε μας.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

και τελευταία και καταϊδρωμένη τα παίρνω όλα χαμπάρι.

Αλκυονάκη περαστικά και αγύριστα...........εγώ χέστηκα από το φόβο μου μόνο που το διάβασα αυτό.

 

Ακού να νομίζει το παιδάκι ότι έκανε κάτι κακό από μόνο του..............αχ! το πουλάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

ακου τωρα, να μην εχουν απο την παιδιατρικη κλινικη, να δωσουν μια πανα στο παιδι..

 

σε τιποτα παραπηγματα που εχουν στησει ιεραποστολοι στην ακτη ελεφαντοστου, σαν ιατρεια,εχουν σιγουρα καλυτερες παροχες και συνθηκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάχιμο και το μικρό αλκυωνάκι ένα μικρό σημαδάκι για να θυμάστε την πρώτη σας αναρρίχηση περαστικά και αγύριστα οι υπόλοιπες περιπέτειες σας να είναι ανώδυνες τόσο για το μικρό όσο και για την μαμά.

 

(πάνα ζήτησες?τςτςτς ντροπή ..σε πετσέτα πάντως η απάντηση που είχα πάρει ήταν κυρία μου που νομίζεται πως είστε?νοσοκομείο είμαστε εδώ..μάλιστα κι εγώ νόμιζα πως βρισκόμουν διακοπές σε ξενοδοχείο).

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...