Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

περι piercing-θέλω γνώμες γονιών και εφήβων


Recommended Posts

αχ κατι τετοια ελεγε κι ο πατερας μου..κι οταν εκανα την τρυπα πηγε και μου πηρε σκουλαρικι με στρας για να φαινεται πιο ωραιο..

επισης κατι τετοιες ακραιες συμπεριφορες εχουν μερικοι γονεις και μετα αναρωτιουνται τι εκαναν λαθος και το παιδι τους πηρε τον "στραβο δρομο"..

αν δεν αφησεις το παιδι να βγει απ την πορτα(φανερα),θα βγει απ το παραθυρο(κρυφα) ελεγε η γιαγια μου..και ο οποιος καταλαβε καταλαβε..

 

 

Ωραία η γιαγιά!!!!:)

Την καλημέρα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ το Piercing...έχω κι εγώ αρκετές (πολλές θα έλεγα καλύτερα) και ακομά και τώρα που έχω γίνει μαμά εξακόλουθώ να τις έχω με διακριτικά σκουλαρικάκια...σίγουρα δεν έχω πρόβλημα να κάνει το παιδί μου τρύπες όπου θέλει...και στην τελική αν το μετανιώσει στο μέλλον βγάζει το σκουλαρικάκι και τέλος!!! Αν και από προσωπική εμπειρία νομίζω πως δεν μετανιώνεις για τις τρύπες..υπάρχουν άλλα πράγματα στην ζωή μας να μετανιώσουμε (αυτό είναι το λιγότερο) ....Αυτά...μπορείτε να με κράξετε τώρα... :)))))

 

Γιατι και ποιος να σε κραξει,δεν το καταλαβα...Αυτα ειναι γουστα.

Μονο τυποι σαν τον Πατροκλο κραζουν,κουκλα μου.

Πολυ ωραια τα λες.

Εγω εχω σκουλαρικι στην μυτη,στον αφαλο,σαφως στα αυτια και 5 tatoo.

Το πρωτο tatoo που εκανα μου το εκανε δωρο ο αδερφος μου στα 19.Οταν ο πατερας μου το ειδε ζηλεψε και ελεγε πως θα κανει και εκεινος ενα :lol::lol::lol:.Η μητερα μου του ελεγε "Δεν ντρεπεσαι στην ηλικια σου" :lol::lol:.

Τελικα εκανε ενα (να και μια διαφωνια μου με το Φυστικακι-με πολυ αγαπη φυσικα),το εκανε πριν 6 μηνες,στα 63 του,2 καρδιες οι οποιες συμβολιζαν τις εγγονες του.ΤΠοιος ξερει γιατι το εκανε τωρα,ισως επειδη ηξερε πως θα "εφευγε".

 

Φυσικα,οπως καταλαβαινετε,ζορι αν θα κανουν τα κοριτσια μου,δεν τραβαω κανενα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

ο αντρας μου εχει τατουαζ τα ονοματα των παιδιων ενα σε καθε χερι.σα δε ντρεπεται τσ τσ τσ!:rolleyes:τωρα σκεφτεται που να κανει το τριτο παιδι το ονομα του τατουαζ:mrgreen: πειτε καμια ιδεα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι υπερ και μαλιστα εχω ενα στην μυτη κ ενα στον αφαλο που εκτοσ απο την περιοδο της εγκυμοσυνης που το εβγαλα θα τα φοραω μεχρι να φυγω απο ετουτο τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι και ποιος να σε κραξει,δεν το καταλαβα...Αυτα ειναι γουστα.

Μονο τυποι σαν τον Πατροκλο κραζουν,κουκλα μου.

Πολυ ωραια τα λες.

Εγω εχω σκουλαρικι στην μυτη,στον αφαλο,σαφως στα αυτια και 5 tatoo.

Το πρωτο tatoo που εκανα μου το εκανε δωρο ο αδερφος μου στα 19.Οταν ο πατερας μου το ειδε ζηλεψε και ελεγε πως θα κανει και εκεινος ενα :lol::lol::lol:.Η μητερα μου του ελεγε "Δεν ντρεπεσαι στην ηλικια σου" :lol::lol:.

Τελικα εκανε ενα (να και μια διαφωνια μου με το Φυστικακι-με πολυ αγαπη φυσικα),το εκανε πριν 6 μηνες,στα 63 του,2 καρδιες οι οποιες συμβολιζαν τις εγγονες του.ΤΠοιος ξερει γιατι το εκανε τωρα,ισως επειδη ηξερε πως θα "εφευγε".

 

Φυσικα,οπως καταλαβαινετε,ζορι αν θα κανουν τα κοριτσια μου,δεν τραβαω κανενα.

 

ναι Χριστιάννα μου για κάτι τέτοιους πήγαινε το θα με "κράξουν"

και πίστεψέ με είναι πολλοί και νέοι στην ηλικία....

δεν ξέρω ποτέ δεν με εννοιαξε και δεν ασχολήθηκα με το θέμα αν ο άλλος έχει τρύπες τατουάζ είναι αδύνατος ψηλός κοντός....ποτέ ποτέ....το θέμα είναι να είναι ο άλλος καλά με τον εαυτό του και όταν τον κοιτάς στα μάτια να βλέπεις έναν ειλικρινή και ευτυχισμένο και ικανοποιημένο με τον εαυτό του...όλα τα άλλα περισσεύουν!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και σιγα μην μας ρωτησουν ο αδερφος μου εκραζε εμενα και τα λουστικε απο τον ανηψιο μου 3 χειροτερα και εκανε και τουμπεκι και αρκει που ειναι καλο παιδι και αμα του αρεσει αυτουνου εμενα μου περισσευει.

Link to comment
Share on other sites

Καλή είσαι και του λόγου σου. Λοιπόν εγώ αυτά τα θεωρώ αλητίες της δεκάρας. Και εσύ ρε Βασιλική 35 χρονώ δε ντρέπεσαι?? έτσι θα μεγαλώσεις τα παιδιά σου??? Ας έκανε η κόρη μου κάτι τέτοιο και καλύτερα να την έθαβα παρά να έβλεπα κάτι τέτοιο.

 

Σιγά μην σου φύγει καμιά κλανιά απο την πολύ μαγκιά που ΔΕΝ έχεις:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ο αντρας μου εχει τατουαζ τα ονοματα των παιδιων ενα σε καθε χερι.σα δε ντρεπεται τσ τσ τσ!:rolleyes:τωρα σκεφτεται που να κανει το τριτο παιδι το ονομα του τατουαζ:mrgreen: πειτε καμια ιδεα :lol:

 

Στο χερι πού; στο μπρατσο, να πηγαινει "σερί". εναλλακτικα στους ωμους κατω απο τον αυχενα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο χερι πού; στο μπρατσο, να πηγαινει "σερί". εναλλακτικα στους ωμους κατω απο τον αυχενα;

 

:lol: τα εχει τ καθε ενα στο καθε μπρατσο στην μεσα πλευρα.εγω του λεω το τριτο να το κανει στην εξω πλευρα απο το ενα χερι .κατω απο τον αυχενα δε το σκεφτηκα:P καλη ιδεα:lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: τα εχει τ καθε ενα στο καθε μπρατσο στην μεσα πλευρα.εγω του λεω το τριτο να το κανει στην εξω πλευρα απο το ενα χερι .κατω απο τον αυχενα δε το σκεφτηκα:P καλη ιδεα:lol:

να το κανει κατω απο το ονομα της ραφαελας δυο κοριτσια η μεγαλυτερη και μετα η μικροτερη!.....και πες του να αφησει και λιγο χωρο γτ ποτε δεν ξερεις;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

να το κανει κατω απο το ονομα της ραφαελας δυο κοριτσια η μεγαλυτερη και μετα η μικροτερη!.....και πες του να αφησει και λιγο χωρο γτ ποτε δεν ξερεις;)

τι εννοεις?:rolleyes::rolleyes::rolleyes: φιλεναδα πολυ αποτομα το ειπες!δε τα λενε ετσι αυτα :P

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?:rolleyes::rolleyes::rolleyes: φιλεναδα πολυ αποτομα το ειπες!δε τα λενε ετσι αυτα :P

το περνω πισω το πηρα...μην μου ταραζεσε τωρα στην κατασταση σου αλλα σαν ποιο μεγαλη και σοφη:roll::cool:λεω οτι εισαι μικρη ακομη εχεις μελλον και μπορει να σου αρεσει κιολας σε φανταζοσουν μαμα ροκου με 3 παιδια?ε!τι 3 τι 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(οι ορμονες σου σημερα πως ειναι οχι τπτ να ξερω το υψους του βρησιματος χιχιχιχιχιχι)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

το περνω πισω το πηρα...μην μου ταραζεσε τωρα στην κατασταση σου αλλα σαν ποιο μεγαλη και σοφη:roll::cool:λεω οτι εισαι μικρη ακομη εχεις μελλον και μπορει να σου αρεσει κιολας σε φανταζοσουν μαμα ροκου με 3 παιδια?ε!τι 3 τι 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(οι ορμονες σου σημερα πως ειναι οχι τπτ να ξερω το υψους του βρησιματος χιχιχιχιχιχι)

 

:twisted:

χαλια οι ορμονες χαλιαααα !αμα κανεις κ εσυ 4ο θα σακολουθησω χαχαχα:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μου ρθε στο μυαλο το καταπληκτικο τραγουδι

και για να κλεισω εδω αγαπητη μου δημητρα τατου κανω κι αλλο παιδι no no!!ειμαι αυτο τον καιρο σε μια αρνηση πλησιαζω και τα 2α αντα οποτε καταλαβαινεις...ενω εσεις οι νεες εχετε κουραγιο.....πω ρε ποτε εφτασα 37?.....παω να πεσω σε μια μικρη καταθληψη ακουγοντας το τραγουδι κλαψ κλαψ

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

και μου ρθε στο μυαλο το καταπληκτικο τραγουδι
και για να κλεισω εδω αγαπητη μου δημητρα τατου κανω κι αλλο παιδι no no!!ειμαι αυτο τον καιρο σε μια αρνηση πλησιαζω και τα 2α αντα οποτε καταλαβαινεις...ενω εσεις οι νεες εχετε κουραγιο.....πω ρε ποτε εφτασα 37?.....παω να πεσω σε μια μικρη καταθληψη ακουγοντας το τραγουδι κλαψ κλαψ

 

χαζο!ισα ισα θα ξανανιωσεις αμα κανεις μπεμπακι!:P

Link to comment
Share on other sites

Οκ.λοιπόν απο ότι βλέπω το ολοκληρώσαμε το θέμα για πες τε τώρα εσείς που ξέρετε που θα βρώ σκουλαρίκια στον Πειραιά-Νίκαια -Κορυδαλλό για Monroe piercing.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ.λοιπόν απο ότι βλέπω το ολοκληρώσαμε το θέμα για πες τε τώρα εσείς που ξέρετε που θα βρώ σκουλαρίκια στον Πειραιά-Νίκαια -Κορυδαλλό για Monroe piercing.Ευχαριστώ.

 

δε ρωτας στο κορυδαλλο σε ενα μαγαζακι μικρο διπλα απο τα allouette νομιζω ειναι που εχει διαφορα αξεσουαρ.μπορει να εχει απλα εγω απο εκει περνω σκουλαρικια για τη μυτουλα μου.βεβαια αυτο που θες ειναι πιο τρελλιαρικο τρελλιαρα μου:-D:wink:

Link to comment
Share on other sites

αχ ποσο χαιρομαι για αυτο το θεμα! εγω αναγκαστικα εβγαλα το σκουλαρικι στην κοιλια που ειχα απο τα 16, λογω της εγκυμοσυνης. και οταν λεω πως με το που γεννησω θα το ξαναβαλω με λενε τρελη μανα και τι παραδειγμα θα δινω στην κορη μου!(αληθεια ποσο καιρο μετα τη γεννα μπορω να το ξανα ανοιξω?) λες και ενα σκουλαρικι η ενα ταττοο σε διαμορφωνουν σαν ανθρωπο! λιγοι καθηγητες γιατροι κτλ νομιζεται πως εχουν? το τι κρυβει κανεις κατω απο τα ρουχα του δεν μπορουμε να ξερουμε! παντως το σκουλαρικι αν το μετανιωσεις το βγαζεις το πετας κλεινει και η τρυπα και γινεται αναμνηση! το ταττοο πρεπει να εισαι πιο σιγουρος δεν εχω γιατι δεν ειμαι σιγουρη 100% στο τι θα εκανα και θα ηθελα να βλεπω για παντα αλλα ειμαι υπερ. μια φιλη εκανε ενα που της το σχεδιασε ο αρραβωνιαστικος της ηταν σιγουρη και για το ταττοο και για τον φιλο της!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ δεν είμαι καλή μάνα ,σύζηγος και υπάλληλος η δεν αγαπάω την οικογένεια μου και τους φίλους μου επείδη έχω tatoo &piercing ελεος.

 

α!!!δε ξερω θα ρωτησω το πεθεριδιον σου.:D;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...