Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μου αρπάζει το παιδί μέσα απο τα χέρια!!


katerinakriti

Recommended Posts

Ειναι τυχερη που υπαρχουν οι φωτογραφιες και θα το βλεπει το παιδακι μου οταν θα τις πηγαινει ο γιοκας της γιατι εγω ετσι κι αλλιως και τωραδεν παταω......σα δε ντρεπομαι η γαιδαρα η νυφη που η πεθερα μου μπροστα στο γιο της........"εγω μια νυφουλα εχω στον κοσμο, και δε θα την αγαπω? περισοτερο και απο την κορη μου!!!!!" και απο πισω .....περιττο να πω.Μα δεν ειναι τυχαιο .....και τις λιγες φορες που καυγαδισα με τον αντρα μου......απο αυτην ξεκινησαν ολα..........βρε οοουυυυσττττ!!!!

 

αχαχαχαχα....τωρα τι θυμηθηκα, οταν εμαθε για την εγκυμοσυνη μου εκανε συστασεις για τον σκυλο (εχουμε ενα rottweleir) οτι και καλα δεν κανει με το παιδι και ο σκυλος και τετοια.οταν απαντησα " ο γιατρος μου ειπε πως τα σκυλια δεν εχουν μικροβια, πως το μωρο μπορει να κοιμαται πανω στον σκυλο απο ημερων και πως πιο επικινδυνο ειναι να ερχετε σε επαφη με μεγαλους ανθρωπους που κουβαλανε ενα σωρο αρρωστιες"....σηκωθηκε , πηρε την τσαντα της και εφυγε....αχαχαχαχα, απο τοτε , μη την ματαειδατε ......:-P:razz::-P:razz:

ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!εισαι το ινδαλμα μου και εσυ!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πω πω οσα προλαβα χοντρικα χοντρικα διαβασα ...

Εμενα η πεθερα μοιυ εδω και 3 μηνες ειναι διακοπες στην αδερφη της στην Κρητη...εχει ξεκινησει κ με εκνευριζει απο εκει που ειναι...

Περνει τηλεφωνο μεσημερι που κοιμαμαι περνει πρωι που κοιμαμαι.... εγω φυσικα και αλλες ωρες που περνει δεν το σηκωνω... Την κορη της δεν την περνει γιατι σε εκεινην χρεωνεται ενω με εμενα και τον γιο της δεν χρεωνεται.. μηπως ν'αλλαξω εταιρια?;)

δεν την εχω ακουσει τοσο καιρο που λειπει να μου πει αντε να κατεβω να της ψωνισω τιποτα... κανει την παπια... τα περισσοτερα οι γονεις μου τ'αγορασαν.. περιμενω να δω τι θα παρει στην κορη της που εχουμε μια βδομαδα διαφορα γεννας....

η κορη της την εχει στην γωνια εγω θα την βαλω στο παταρι:P

Δεν μπορω τα πολλα πολλα γουτσου γουτσου καθε φορα που την επισκεπτομαστε ανοιγει τις χερες της να μ'αγκαλιασει {ετσι στην πρωην συζυξ του αντρα μ δεν εκανε απο οτι εχω μαθει :evil::evil:}

Αν μου κανει τιποτα κολπακια και μου ερχεται καθε μερα που δεν νομιζω να το κανει λογο χρηματων αλλα ας σκεφτω κι αυτο ... θα της πω εγω μανουλα εχω και ειναι διπλα γιατι δεν απτε στην κορη σας που ειναι και μονη της ... να της την στειλω απο εκει χιχιχ

αφηστε που εχει και παρκινσον και ο αντρας μου δεν θελει να της την αφησουμε να την κρατησει αν την ζητησει...αλλα κι εγω του το εχω ξεκοψει απο τωρα... η μανα μου τουλαχιστον μεχρι περσυ κραταγε τον ανιψιο μου.Αφηστε που στην μητερα μου μπορω να την κραξω και να της φωναξω για το τσιγαρο αν και την εχω εκπαιδευμενη εκεινη ομως δεν μπορω .... ειναι λιγακι περιεργη ... εδω την εχει καταλαβει ο γιος της και δεν θελει πολλα πολλα θα εχω εγω????? απαπαπαπα....και μεχρι τωρα εχει δει την καλη μου πλευρα... μην δει την αλλη δεν θα θελει

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι η δικια μου εχει κορη στην οποια κανει τα χειροτερα απλα εκεινη προφανως επειδη την εχει αναγκη μια και της μεγαλωνει την μικρη , τα ανεχεται.

Λιγο μυαλο να ειχαν ......ολα δικα τους θα ηταν αλλα......πουυυυ.

Εγω παντως το λεω σε ολες τις φιλες μου, αν κανω γιο και με δειτε να ξεφευγω σαν πεθερα......σας δινω το ελευθερο να με χαστουκισετε...:lol:

σιγουρα την ανεχεται γιατι στην μαμα σου μπορεις να τα χωσεις πιο ανετα απο οτι στην πεθερα...η μαμα οτι κ να της πεις ειναι αιμα σου κ ολα οκ...η πεθερα ομως στραβωνει.....κακο του κεφαλιου της...να εχουν να λενε στην τελικη γιατι η δικια μου τα γυρευει μονο κ μονο για να εχει να λεει με την γειτονια..καλε πως θα περασει η ωρα?

παντος μπραβο σου...ειπαμε ακολουθω χα χα

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα την ανεχεται γιατι στην μαμα σου μπορεις να τα χωσεις πιο ανετα απο οτι στην πεθερα...η μαμα οτι κ να της πεις ειναι αιμα σου κ ολα οκ...η πεθερα ομως στραβωνει.....κακο του κεφαλιου της...να εχουν να λενε στην τελικη γιατι η δικια μου τα γυρευει μονο κ μονο για να εχει να λεει με την γειτονια..καλε πως θα περασει η ωρα?

παντος μπραβο σου...ειπαμε ακολουθω χα χα

 

κοιτα μη με πιασουν τα διαολια μου και δωσω εγω ενα καρο αφορμες να μιλαει η γειτονια........ασχετο...χτες με πηρε τηλεφωνο το απογευμα και δεν το σηκωσα.ξαναπηρε καποια στιγμη το βραδυ, δεν το σηκωσα.ειδε κι αποειδε και πηρε στου γιου της.Με ζητησε κι εμενα οποτε μου λεει..."να , σε επαιρνα το απογευμα γιατι ειμουν εκει κοντα με μια φιλη μου και ειπα να περασω μια βολτα".....οταν ακουσε απο μενα "σας εχω πει πως ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη , δεν δεχομαι κοσμο και ποσο μαλιστα και μια ξενη μαζι σας".....εγκεφαλικο επαθε...χαχαχαχαχαχα:-D:-D......"εγω λεει κοσμος ειμαι? "........"παντως του σπιτιου δεν ειστε " .....αχαααχαχαχαχαχαχα

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα μη με πιασουν τα διαολια μου και δωσω εγω ενα καρο αφορμες να μιλαει η γειτονια........ασχετο...χτες με πηρε τηλεφωνο το απογευμα και δεν το σηκωσα.ξαναπηρε καποια στιγμη το βραδυ, δεν το σηκωσα.ειδε κι αποειδε και πηρε στου γιου της.Με ζητησε κι εμενα οποτε μου λεει..."να , σε επαιρνα το απογευμα γιατι ειμουν εκει κοντα με μια φιλη μου και ειπα να περασω μια βολτα".....οταν ακουσε απο μενα "σας εχω πει πως ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη , δεν δεχομαι κοσμο και ποσο μαλιστα και μια ξενη μαζι σας".....εγκεφαλικο επαθε...χαχαχαχαχαχα:-D:-D......"εγω λεει κοσμος ειμαι? "........"παντως του σπιτιου δεν ειστε " .....αχαααχαχαχαχαχαχα

 

 

Εχω μεινει speechless....μιλαμε οτι ετσι και ξεστομιζα εγω τετοιο πραγμα στην πεθερα μου ο καλος μου ο αντρουλης θα μου ειχε φαει ζωντανη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει speechless....μιλαμε οτι ετσι και ξεστομιζα εγω τετοιο πραγμα στην πεθερα μου ο καλος μου ο αντρουλης θα μου ειχε φαει ζωντανη.

 

αμ, δεν ξερεις για τι πεθερα μιλαμε ........φιδι στον κορφο σου κοπελα μου......

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μη με πιασουν τα διαολια μου και δωσω εγω ενα καρο αφορμες να μιλαει η γειτονια........ασχετο...χτες με πηρε τηλεφωνο το απογευμα και δεν το σηκωσα.ξαναπηρε καποια στιγμη το βραδυ, δεν το σηκωσα.ειδε κι αποειδε και πηρε στου γιου της.Με ζητησε κι εμενα οποτε μου λεει..."να , σε επαιρνα το απογευμα γιατι ειμουν εκει κοντα με μια φιλη μου και ειπα να περασω μια βολτα".....οταν ακουσε απο μενα "σας εχω πει πως ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη , δεν δεχομαι κοσμο και ποσο μαλιστα και μια ξενη μαζι σας".....εγκεφαλικο επαθε...χαχαχαχαχαχα:-D:-D......"εγω λεει κοσμος ειμαι? "........"παντως του σπιτιου δεν ειστε " .....αχαααχαχαχαχαχαχα

Θέλω σεμινάρια!πληρώνω όσο όσο!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σεμινάρια!πληρώνω όσο όσο!:lol::lol:

 

χαχαχα...Κατερινακι η πρωτη φορα ειναι δυσκολη....μετα σου βγαινουν ευκολα.Κι εγω στην αρχη κολλαγα και δεν ελεγα τπτ.Καποια στιγμη που εφτασα στα ορια μου τα ειπα και ξεφορτωσα.Απο κει και μετα λυθηκε η γλωσσα μου και τα λεω.Βεβαια στο επιπεδο τη φιλης rena_myst δεν εχω φτασει!!!!Μαλλον ενα σεμιναριο θα το ηθελα κι εγω.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω τυχει για παραδειγμα να ειναι η κουνιαδα μου με την μικρη και η πεθερα μου σε τραπεζι.Να κανει η πεθερα μου κουμαντο πως και τι θα φαει η μικρη και οταν μιλησε η κουνιαδα μου γυρναει και της λεει......."εσυ εισαι η μανα αλλα εγω στο μεγαλωνω, οποτε εγω κανω κουμαντο".Κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.Οπως και οταν λεει κατι κορυφαια η πεθερα μου του στυλ "εμενα αγαπαει η εγγονη μου , οταν ειμαι εγω κανεναν δε δινει σημασια, μαμα με θεωρει γιατι απο ημερων το κοιταω και εχει την μυρωδια μου, πρωτα εγω και μετα η μαμα της " .....οχι απο την πεθερα μου, ουτε απο την μανα μου δεν θα ανεχομουν τετοια πραγματα.

 

Καλά μιλάμε για πολύ ζώον η πεθερά σου:evil: (με το συμπάθειο!!!):D

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχαχαχαχα....τωρα τι θυμηθηκα, οταν εμαθε για την εγκυμοσυνη μου εκανε συστασεις για τον σκυλο (εχουμε ενα rottweleir) οτι και καλα δεν κανει με το παιδι και ο σκυλος και τετοια.οταν απαντησα " ο γιατρος μου ειπε πως τα σκυλια δεν εχουν μικροβια, πως το μωρο μπορει να κοιμαται πανω στον σκυλο απο ημερων και πως πιο επικινδυνο ειναι να ερχετε σε επαφη με μεγαλους ανθρωπους που κουβαλανε ενα σωρο αρρωστιες"....σηκωθηκε , πηρε την τσαντα της και εφυγε....αχαχαχαχα, απο τοτε , μη την ματαειδατε ......:-P:razz::-P:razz:

 

Να δεις εμας τι ειχε παθει οταν εμαθε οτι θα κανουμε πολιτικο γαμο και οτι δεν σκοπευουμε να κανουμε θρησκευτικο!!!!το κορυφαιο ηταν οταν της ειπα οτι δεν ξερουμε ακομα αν θα το βαφτισουμε , ας ερθει στον κοσμο με το καλο και βλεπουμε .....μπορει να το δηλωσουμε μοναχα.....περιττο να πω τι εγινε :-P

 

χτες με πηρε τηλεφωνο το απογευμα και δεν το σηκωσα.ξαναπηρε καποια στιγμη το βραδυ, δεν το σηκωσα.ειδε κι αποειδε και πηρε στου γιου της.Με ζητησε κι εμενα οποτε μου λεει..."να , σε επαιρνα το απογευμα γιατι ειμουν εκει κοντα με μια φιλη μου και ειπα να περασω μια βολτα".....οταν ακουσε απο μενα "σας εχω πει πως ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη , δεν δεχομαι κοσμο και ποσο μαλιστα και μια ξενη μαζι σας".....εγκεφαλικο επαθε...χαχαχαχαχαχα:-D:-D......"εγω λεει κοσμος ειμαι? "........"παντως του σπιτιου δεν ειστε " .....αχαααχαχαχαχαχαχα

 

αγγελακια....η δικια μου αγαπη μου δεν καταλαβαινει απο τετοια και επειδη πεταει πολυ φαρμακι....τ'ακουει απο μενα εξω απο τα δοντια και ερχεται στα ισια της.Απλα επειδη εγω ειμαι πιο ρουφιανα απο αυτην .....:-P,

φροντιζω να ειμαστε οι δυο μας και οχι ο γιος της μπροστα.Στον αντρα μου ......κουβεντα για την μανα του.Και οσο ακουει ο δικος μου μαλακιες και παραπονα απο αυτην και τιποτε απολυτως απο μενα (μη σου πω το παιζω και χαζη πολλες φορες) , τοσο την απομακρυνει.Ακολουθω κι εγω την ιδια τακτικη με αυτην ......μπροστα στον γιο της , ολο γλυκα , οταν πρεπει ομως......την φερνω στα ισια της...απο φοβο μ'εχει παρει......:-P

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ :lol::lol::lol:Καλά μιλάμε Ρένα είσαι η εκδίκηση της νύφης!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!:lol::lol::lol: Όλες σου οι ατάκες είναι για σεμινάριο!!! Άντε να σε δω όμως τώρα που θα κάνεις το μπεμπουλίνι... Εκεί είναι που ξεφεύγουν εντελώς!!! Κράτα το ίδιο ύψος!!!!!χαχαχαχααχα!!!

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα περιστατικό μόνο θα σας εξιστορήσω, από τα εκατοντάδες που έχουν συμβεί και θα μείνω εκεί... τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Εγώ πέρασα μία μεγάλη δυσκολία με το που γέννησα τη μικρή μου.

Μία μέρα μετά την γέννα για την ακρίβεια, μας είπαν οι γιατροί ότι έχει καρδιολογικό πρόβλημα και πως θα πρέπει μέσα στα 2 πρώτα χρόνια της ζωής της, να κάνει 2 χειρουργεία στην καρδιά...Το πρώτο μάλιστα το έκανε ήδη όταν ήταν 12 ημερών...

Όπως καταλαβαίνετε ήμουν ένα ζωντανό πτώμα... Μαζί με τη λοχεία, την καισαρική κ.τ.λ. είχα να παλέψω και αυτό... Όλες έχετε κάνει μωρά και ξέρετε πόσο ευαίσθητη περίοδος είναι για μία γυναίκα, ακόμη και αν το παιδάκι της είναι υγιέστατο.

 

Για να μην σας τα πολυλογώ, όταν γυρίσαμε σπίτι με το μωρό, μετά από 1 μήνα περίπου, αρχίσανε να μου εμφανίζονται κάποια ορμονικά προβλήματα, που απ' ότι μου είπαν εκ των υστέρων οι γιατροί, ήταν από το άγχος, το στρες και την στενοχώρια που πέρασα. Μου ήρθε περίοδος μόνο για μια φορά και μετά για 4 μήνες τίποτα...

Τότε λοιπόν που έγινε το περιστατικό, ήμουν 3-3,5 μηνών λεχώνα (δεν ήμουν παραπάνω) και έκλαιγα όληηηη μέρα. Σκεφτόμουν το 1ο χειρουργείο του μωρού μου, το 2ο χειρουργείο (που δεν το έχουμε κάνει ακόμα), την περίοδό μου, που είχε κοπεί και μέχρι τότε δεν ήξερα τον λόγο, (μου είχε καρφωθεί στον εγκέφαλο ότι μου συμβαίνει κάτι πολύ σοβαρό... και μπορεί να πεθάνω-κουλαμάρες το ξέρω) τέλος πάντων έκλαιγα 20 ώρες το 24ωρο.

Έρχεται που λέτε σπίτι, μία μέρα που έλειπε ο άντρας μου, η μαμά του και με βλέπει που έκλαιγα γοερά. Μιλάμε για πολύ κλάμα. Με αναφιλητά.

Ούτε που μου είπε έναν καλό λόγο, ούτε με κοίταξε με συμπόνια, ούτε μου έφερε λίγο νεράκι. Τίποτα. Το μόνο πράγμα που είπε μετά από 5-10 λεπτά συνεχούς κλάματος ήταν: "Αααααααααααα σε παρακαλώ δεν θέλω τέτοια. Πρέπει να είσαι δυνατή για το παιδί σου (ως εδώ είχε δίκιο). Το παιδί σε βλέπει να κλαις και λαμβάνει αρνητική ενέργεια (άαααντε να το δεχτώ και αυτό...). Πρόσεχε καλά Σοφία γιατί δεν πας καλά... Όλη μέρα κλαις. Γιατί κλαις? (Γιατί άραγε?!!!) Κοίταξε κακομοίρα μου γιατί από κάτι τέτοιες μανάδες έρχεται η πρόνοια και τους παίρνει τα παιδιά... (!!!!!!!!!!!) Θες να σου έρθει η πρόνοια???. Σε παρακαλώ για σταμάτα τα κλάματα."

Το εκλάβατε σαν χιούμορ? Δεν το είπε με χιούμορ ήταν απόλυτα σοβαρή όταν το ξεστόμισε...

Το κλάμα μου συνεχίστηκε αφού έφυγε, για αρκετή ώρα ακόμα.

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...Κατερινακι η πρωτη φορα ειναι δυσκολη....μετα σου βγαινουν ευκολα.Κι εγω στην αρχη κολλαγα και δεν ελεγα τπτ.Καποια στιγμη που εφτασα στα ορια μου τα ειπα και ξεφορτωσα.Απο κει και μετα λυθηκε η γλωσσα μου και τα λεω.Βεβαια στο επιπεδο τη φιλης rena_myst δεν εχω φτασει!!!!Μαλλον ενα σεμιναριο θα το ηθελα κι εγω.....

 

κοριτσια πιστεψτε με .......αν ακουγατε αυτα που ακουγα στην αρχη και βιωνατε τετοια υποκρισια, κακια και ρουφιανια......απο μονα τους θα βγαινανε τα λογια και οι απαντησεις.οταν φτασεις στο αμην.....αναγκαζεσε πια και φερεσε ετσι.....πιστευω πως ολες μας θα θελαμε καλες σχεσεις και να κρατουνται οι ισορροπιες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα μας καβαλησουν κιολας.....

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ :lol::lol::lol:Καλά μιλάμε Ρένα είσαι η εκδίκηση της νύφης!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!:lol::lol::lol: Όλες σου οι ατάκες είναι για σεμινάριο!!! Άντε να σε δω όμως τώρα που θα κάνεις το μπεμπουλίνι... Εκεί είναι που ξεφεύγουν εντελώς!!! Κράτα το ίδιο ύψος!!!!!χαχαχαχααχα!!!

 

 

δεν ανησυχω.....σου ειπα .....μεχρι τοτε δε θα μιλαμε καθολου......το βλεπω το εργο εγω.......:lol::lol::lol::lol::lol:

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

αααχχχχχχ.....βρε sofia1981....aaxxxxxx.......γιατι βρε πουλακι μου ? γιατι????....

 

αρχιζουν τα σεμιναρια .....εκει πανω της απαντας "αφου δεν σας πηρε εσας τον γιο σας η προνοια "μητερα".....δεν ανησυχω, ...το σωζω το παιδακι μου" και αν θελεις ανοιξε της και την πορτα μετα......δε θα την βρισκει να σαι σιγουρη......:rolleyes:

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααχχχχχχ.....βρε sofia1981....aaxxxxxx.......γιατι βρε πουλακι μου ? γιατι????....

 

αρχιζουν τα σεμιναρια .....εκει πανω της απαντας "αφου δεν σας πηρε εσας τον γιο σας η προνοια "μητερα".....δεν ανησυχω, ...το σωζω το παιδακι μου" και αν θελεις ανοιξε της και την πορτα μετα......δε θα την βρισκει να σαι σιγουρη......:rolleyes:

υποκλίνομαι!!φοβερή απάντηση!παντώς η γυναίκα είναι απαράδεκτη1

Link to comment
Share on other sites

Ναι ....ειναι οπως λεμε ....."φαε το φαι σου ολο γιατι αλλιως θα σε φαει ο μπαμπουλααααααςςςςςςς"........:lol::lol::lol::lol:

 

Μα ειμαστε σοβαροι?......ουστ κακε μπαμπουλα απο δω χαμω!!!!!

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

αααχχχχχχ.....βρε sofia1981....aaxxxxxx.......γιατι βρε πουλακι μου ? γιατι????....

 

αρχιζουν τα σεμιναρια .....εκει πανω της απαντας "αφου δεν σας πηρε εσας τον γιο σας η προνοια "μητερα".....δεν ανησυχω, ...το σωζω το παιδακι μου" και αν θελεις ανοιξε της και την πορτα μετα......δε θα την βρισκει να σαι σιγουρη......:rolleyes:

 

Ρένα μου καλύτερη απάντηση δεν θα μορούσα να δώσω όντως!!!:lol::lol::lol:

Αλλά έχε χάρη που ο εγκέφαλός μου ήταν νια νια από το κλάμα εκείνη την περιοδό...

 

υ.γ. Σιγά μην την αποκαλέσω και "μητέρα"...:mad::shock:

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

Ρένα μου καλύτερη απάντηση δεν θα μορούσα να δώσω όντως!!!:lol::lol::lol:

Αλλά έχε χάρη που ο εγκέφαλός μου ήταν νια νια από το κλάμα εκείνη την περιοδό...

 

υ.γ. Σιγά μην την αποκαλέσω και "μητέρα"...:mad::shock:

 

 

ναι.....αυτο ειναι το αστειο μας εδω στο forum

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν μας χωνεύουν κοριτσια..? τα μάτια τους βγάλαμε? και τον γιο τους πηραμε και εγγονια βλεπουνε..τι παραπονο εχουν; εμένα η δικια μου οταν ημουν στο κρεβατι για 5 μηνες ερχοταν να κραταει την μεγαλη μου κορη και το επαιζε αφεντικο, μου εκλεινε την πορτα της κρεβατοκαμαρας για να μην ακουω το παιδι που ουρλιαζε (γιατι δεν την θελει καθολου) κι οι φωνες ακουγονταν απο το αλλο μπαλκονι... απο δουλειες στο σπιτι τιποτα, γεμιζε το καλαθι του μπανιου και δεν μπορουσα να σκυψω να το αλλαξω, βρε επεφταν κατω τα χαρτια κι αυτη σαν να μην τα εβλεπε.. σιδερωνε τα ρουχα του γιου της κι εμενα με αφηνε χωρις βρακι.. πλυντηριο δεν εβαζε γιατι σιχαινοταν..ελεος.. γεννησα κι η πορτα εκλεισε. της τα ειπα χυμα και ξεθυμανα. "σου ζηταω χιλιες φορες συγνωμη" μου ειπε.. να την βρασω τη συγνωμη σου μωρη... εκανες το κοριτσακι μου ουτε μπανιο να μην θέλει να κανει (το ζεματισε η ρουφιανα)! :mad:

 

 

Αντε πες μου εσυ.....τους ποτιζουμε , τους ταιζουμε, τους πλενουμε, τους περιποιουμαστε, τους κανουμε και παιδια, ειμαστε σαν τις δουλαρες ολη μερα, φερνουμε και λεφτα στο σπιτι, μεγαλωνουμε στην ουσια μονες μας τα παιδια συν το δικο της παιδι (ολοι οι αντρες ανεξεραιτως μολις γινουν μπαμπαδες ξαναγινονται παιδια κι αυτοι), και δεν φτανουν ολα αυτα .....εχουν και αποψη!!!!!Και το κορυφαιο ειναι πως αν εχουν κορη....τα σερνουν ενα σωρο για την συμπεθερα που ειναι πεθερα της κορης.....αυτες ομως ειναι "μαμα" .........οχι πεθερα........μη χεσω!!!!!

Γι αυτο καλα κανω.......καλα κανωωωωωωω.......μακρυαααααααα

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

καλε κοριτσια τι εχασα τωρα μια μερα

 

η ρενα μας ειναι η δασκαλα μας παρτε το χαμπαρι κ δεν θα χασετε

 

εχετε δικιο σε αυτο που γραψατε η πρωτη φορα ειναι δυσκολη χα χα

ετσι να την καταλαβουν....οτι δεν παιζουμε.....να δουν που βαδιζουν επιτελους μην κολλατε...τον πρωτο χρονο εγω που δεν ειχα μπει καλα καλα στο κλιμα των πεθερικων...εβλεπα ακουγα διαφορα αλλα τα προσπερνουσα...τα κρατουσα μεσα μου....μετα απο λιγο νασου ο χειμαρος......χυμα στην μουρη οτι με πειραζε

τι λες καλε που θα σκασω εγω...αλλοι να σκασουν...

 

γιαυτο οτι σας ενοχλει το λετε

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το διαβαζω πρωτη φορα το θεμα και ομολογω πως ειναι σαν να διαβαζω για τη δικη μου πεθερα..μολις λιγο το μωρο γκρινιασει ουτε καν κλαμα μου το αρπαζει απ τα χερια λες κι εγω δε μπορω να το ηρεμησω..ε μια φορα της φωναξα

(γιναμε κ%λος) και απο τοτε το εχει ψιλοκοψει οχι βεβαι οτι δεν παει να το ξανακανει οποτε κι εγω με το που την βλεπω να πλησιαζει της γυρναω πλατη και ηρεμω μονη μου το μωρο..και δεν θελει να το παρει αγκαλια οταν ειναι καλα..θα θελει να το παρει οταν:

-εχει μολις φαει και θα το κουνησει μεχρι να βγαλει

- εχει αρχισει να γκρινιαζει και θα το κουναει σαν βαρκα και στο τελος θα κλαψει

-γκρινιαζει και παει να την παρει ο υπνος οπου θα την κουναει σε συνδιασμο με φωνες μες στο αφτι της(με φωνη τσιριχτη σαν αυτη που κανεις δε μπορει να αντεξει) με αποτελεσμα το μωρο να μην κοιμηθει και η γκρινια να μετατραπει παλι σε κλαμα

-το μωρο θα εχει κανει κακακια και θα το κρατησει με οποιον δυνατο τροπο μπορει ωστε να πιεστει η πανα να πασαληφθουν τα κακακια και στο τελος να βγουν εξω απ την πανα

-προκειται να την αλλαξω πανα αφου της εχει κανει τα προηγουμενα και να της πασαληψει με το φορμακι τα κακακια και στα υπολοιπα σημεια που δεν καταφερε οσο την κουνουσε(βλεπε πλατη-στηθος)

 

ε ολα αυτα μεχρι να της φωναξω απο τοτε μ ακουει σε ολα..κι αν δεν θελει να μ ακουσει ξερει τι ακολουθει..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το διαβαζω πρωτη φορα το θεμα και ομολογω πως ειναι σαν να διαβαζω για τη δικη μου πεθερα..μολις λιγο το μωρο γκρινιασει ουτε καν κλαμα μου το αρπαζει απ τα χερια λες κι εγω δε μπορω να το ηρεμησω..ε μια φορα της φωναξα

(γιναμε κ%λος) και απο τοτε το εχει ψιλοκοψει οχι βεβαι οτι δεν παει να το ξανακανει οποτε κι εγω με το που την βλεπω να πλησιαζει της γυρναω πλατη και ηρεμω μονη μου το μωρο..και δεν θελει να το παρει αγκαλια οταν ειναι καλα..θα θελει να το παρει οταν:

-εχει μολις φαει και θα το κουνησει μεχρι να βγαλει

- εχει αρχισει να γκρινιαζει και θα το κουναει σαν βαρκα και στο τελος θα κλαψει

-γκρινιαζει και παει να την παρει ο υπνος οπου θα την κουναει σε συνδιασμο με φωνες μες στο αφτι της(με φωνη τσιριχτη σαν αυτη που κανεις δε μπορει να αντεξει) με αποτελεσμα το μωρο να μην κοιμηθει και η γκρινια να μετατραπει παλι σε κλαμα

-το μωρο θα εχει κανει κακακια και θα το κρατησει με οποιον δυνατο τροπο μπορει ωστε να πιεστει η πανα να πασαληφθουν τα κακακια και στο τελος να βγουν εξω απ την πανα

-προκειται να την αλλαξω πανα αφου της εχει κανει τα προηγουμενα και να της πασαληψει με το φορμακι τα κακακια και στα υπολοιπα σημεια που δεν καταφερε οσο την κουνουσε(βλεπε πλατη-στηθος)

 

ε ολα αυτα μεχρι να της φωναξω απο τοτε μ ακουει σε ολα..κι αν δεν θελει να μ ακουσει ξερει τι ακολουθει..

αυτό με το κούνημα που το πας πια?όλες το ίδιο κάνουν!κι εγώ δε θέλω να μου κουνάνε το μπέμπη, αφενός γιατί δε θέλω να μάθει στο κούνημα για να ησυχάζει και αφετέρου φαντάζομαι θα ναι σπαστικό και για το μωρό (ειδικά όταν έχει φάει) να το κουνάνε έτσι.αυτό της το ξεκαθάρισα:δε θέλω να κουνάει το μπέμπη.είναι και άγαρμπη η άτιμη κι άν την άφηνα θα έπρεπε να δίνω στο παιδάκι μου δραμαμίνες

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το κούνημα που το πας πια?όλες το ίδιο κάνουν!κι εγώ δε θέλω να μου κουνάνε το μπέμπη, αφενός γιατί δε θέλω να μάθει στο κούνημα για να ησυχάζει και αφετέρου φαντάζομαι θα ναι σπαστικό και για το μωρό (ειδικά όταν έχει φάει) να το κουνάνε έτσι.αυτό της το ξεκαθάρισα:δε θέλω να κουνάει το μπέμπη.είναι και άγαρμπη η άτιμη κι άν την άφηνα θα έπρεπε να δίνω στο παιδάκι μου δραμαμίνες

 

Εγώ πάντως που προσπάθησα με τρόπο να της πω ότι δεν χρειάζεται να κουνάει τον μπέμπη, νομίζοντας πως το είπα γιατί ενδιαφερόμουν για κείνη μου είπε:" Μην ανησυχείς! Δεν κουράζομαι! Ίσα ίσα με χαλαρώνει!" :-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...