Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μου αρπάζει το παιδί μέσα απο τα χέρια!!


katerinakriti

Recommended Posts

Παντως κακα τα ψεμματα...αλλο ειναι η μαμα και αλλο η πεθερα.Και οι δυο τις ιδιες βλακειες κανουν και λενε πολλες φορες αλλα αλλιως χειριζεσαι τη μανα σου.Προσωπικα στη μανα μου δεν κολλαω να τηςπω το οτιδηποτε...μπορει να τσακωθουμε,να ουρλιαζουμε ,να μου σπασει τα νευρα,να μη μιλιομαστε και για κανα 3ωρακι αλλα μανα μου ειναι στο τελος θα τα βρουμε.Με την πεθερα ειναι το θεμα που πρεπει να προσεξεις και τι θα πεις και πως θα το πεις.

 

Έτσι είναι Νικη! Βρε κορίτσια, πολύ φαρμάκι στάζετε! Έτσι όπως ακούγεστε, μου φαίνεται ότι εσείς θα γίνετε ΚΑΚΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!

 

Για σκεφτείτε λιγάκι, μάνες είναι κι αυτές και το εγγόνι τους το λαχταράνε να το πιάσουν όσο και οι δικές σας μάνες. Οι άντρες σας εκνευρίζονται κι αυτοί τόσο όταν βλέπουν τις μανάδες σας να κάνουν τα ίδια που σας εκνευρίζουν στις πεθερές σας; Ή απλώς το παραβλέπουν;

 

Δε λέω, εγώ είχα την τύχη να έχω γνωρίσει δύο πεθερές διακριτικές - ή έτσι νόμιζα τουλάχιστον - αλλά όταν κάτι με ενοχλούσε από δικιά μου/μας ιδιοτροπία, απλώς το εξηγούσα και στην πεθερά αλλά και στη μάνα μου και πολλές φορές (κακώς όμως) και στον άνδρα μου. Στη μάνα της "τα έχωνα" (της καημενούλας) και στην πεθερά το έλεγα με ευγενικό τρόπο. Αν δεν συμμορφώνονται τότε ΝΑΙ να επιμείνεις αυστηρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έτσι είναι Νικη! Βρε κορίτσια, πολύ φαρμάκι στάζετε! Έτσι όπως ακούγεστε, μου φαίνεται ότι εσείς θα γίνετε ΚΑΚΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!

 

Για σκεφτείτε λιγάκι, μάνες είναι κι αυτές και το εγγόνι τους το λαχταράνε να το πιάσουν όσο και οι δικές σας μάνες. Οι άντρες σας εκνευρίζονται κι αυτοί τόσο όταν βλέπουν τις μανάδες σας να κάνουν τα ίδια που σας εκνευρίζουν στις πεθερές σας; Ή απλώς το παραβλέπουν;

 

Δε λέω, εγώ είχα την τύχη να έχω γνωρίσει δύο πεθερές διακριτικές - ή έτσι νόμιζα τουλάχιστον - αλλά όταν κάτι με ενοχλούσε από δικιά μου/μας ιδιοτροπία, απλώς το εξηγούσα και στην πεθερά αλλά και στη μάνα μου και πολλές φορές (κακώς όμως) και στον άνδρα μου. Στη μάνα της "τα έχωνα" (της καημενούλας) και στην πεθερά το έλεγα με ευγενικό τρόπο. Αν δεν συμμορφώνονται τότε ΝΑΙ να επιμείνεις αυστηρά.

προσωπικά, δεν με ενοχλεί να τον πιάνει , με ενοχλεί όμως να μου τον παίρνει απο την αγκαλιά μου χωρίς να με ρωτήσει και ειδικά όταν είναι ανήσυχος και θέω να τον ηρεμήσω.αν το έκανε η μητέρα μου το ίδιο θα με ενοχλούσε. όπως είπε η νίκη , στη μητέρα σου μπορείς πιο εύκολα να της πεις τι σε εκνευρίζει. πως να το κάνουμε , της έχεις άλλο θάρρος απ' ότι στην πεθερά.

Link to comment
Share on other sites

και η δική μου πεθερά έτσι είναι...ευτηχώς μένουμε μακρυά...

την πρώτη φορά που το είδε,ήταν 3 μηνών...

κι έκανε αυτές τις βλακείες,μου το άρπαζε...λέω λίγες μέρες είναι θα περάσουν.

εκεί που καθόταν ήσυχο στο ρηλάξ το άρπαζε,κόντευε να το ξεριζώσει,ήταν δεμένο και δεν το έλυνε...

άσε που αν είχε ενόχληση προσπαθούσα να το ηρεμήσω και την είχα από πάνω μου,έφευγα σε άλλο δωμάτιο,από πίσω μου αυτή!!!

την 2η φορά που το είδε ήταν 6 μηνών...τα ίδια...

την είχα στο καρότσι,κι αν θέλαμε να κάνουμε κάτι με τον άντρα μου,με βάρδιες...

πάντα έμενε κάποιος...της έδινε ακατάλληλα πράγματα να παίζει και ήθελε να την παίρνει αγκαλιά και να την φιλάει όλη την ώρα,και μετά έβρισκα στάμπες από κραγιόν πορτοκαλί πάνω στο παιδί μου!!!

την 3ή φορά που την είδε ήταν 15 μηνών,περπατούσε και δεν πήγαινε αγκαλιά της με τίποτα!!

αυτό περίμενα...να αντιστέκεται μόνη της η μικρή!!

 

καλά έκανε ο άντρας σου και τα είπε...τώρα περίμενε τα αποτελέσματα,αν και δεν χαμπαριάζουν!!!

θα το ξεχάσει για λίγο καιρό και μετά πάλι τα ίδια!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτειτε οτι τα πεθερικα μας ειναι ηλικιας απο 55-60 και πανω θα καταλαβετε οτι τις νυφες τους τις βλεπουν μονο σαν μηχανημα αναπαραγωγης και οτι δεν πρεπει να εχει λογο και αποψη οπως γινοταν παλια και με τις ιδιες τους.δλδ ηταν και σαν δουλες οτι πει η πεθερα αυτο ηταν το σωστο μην υπολογιζετε το γεγονος οτι ηρθαν στην πολη εχει αλλαξει και η νοοτροπια τους τωρα βγαζουν τα αποθημενα τους γιάυτο συμπεριφερονται και ετσι .απλα θελει διπλωματια με αυστηρο τονο και δε χρειαζεται να το γνωριζει ο συζυγος γιατι ως γνωστον για τη μανα του μιλαμε.....:mad:

η δικια μου ειναι 72 κ εχει μαθει να ζει με ενα συγκεκριμενο μοτιβο...το τσικαλι της, η γειτονια..ολη μερα απο σπιτι σε σπιτι τρεχει, μενουν ολες οι αδελφες εκει...το χωραφι της τα ζωα της δεν ειναι σε χωριο...στην πολη ειναι απλα οχι στο κεντρο...δεν ξερει να παει να ψωνισει στην πολη...θα χαθει χωρις υπερβολες....βγαζει αποθημενα το ξερω...ολες αυτες εχουν...ξερουν οτι οι σημερινες μαμαδες ειναι πιο δραστηριες πιο ανεξαρτητες κ δεν τοδεχονται ευκολα....κανουν το δικο τους για να αποδειξουν περισσοτερο στον εαυτο τους οτι αξιζουν κατι κ αυτες....

 

διπλωματια οπως ειπες...

εμενα παντος ο συζηγος χθες υποστηριξε τους δικους του...το εχασα το τρενο κοπελες.....οποτε αρχιζω το αλλο βιολι....διπλωματια...αν κ δεν ειμαι υπερ...ειμαι του χυμα οτι νοιωθω το λεω...αυτη ομως η τακτικη γυρισε εναντιον μου...θα κανω λιγο μοκο...κ οταν παρεκτρεπονται στην συμπεριφορα τους θα τους την λεω με κυριλε τροπο...δουλεμα θελουν κ προσποιηση??? αυτο θα εχουν

αλλοιως χωριζω....

Link to comment
Share on other sites

Ορισμενα πραγματα πρεπει να ξεκαθαριζονται και να ξεκοβονται απο την αρχη και οποιος παρεξηγηθει.....ξυδι.Δεν χρειαζεται να λεμε λογια στους αντρες μας για τους γονεις τους γιατι ετσι μοναχα προβληματα δημιουργουνται.Εξυπνες γυναικες ειμαστε ολες......μπορουμε να τα φερουμε ολα εκει που θελουμε.Παντως εμενα αν τολμησει και μου το κανει η πεθερα μου.......μαυρο φιδι που την εφαγε.Το θεμα ειναι να τους δωσετε να καταλαβουν οτι δεν ειναι αυτες οι μανες, γιατι ενα ψιλομπερδεματακι το εχουν.Εγω παντως ετσι κι αλλιως και τωρα δεν την εχω δωσει και πολυ αερα οποτε δε νομιζω να τολμησει.Σκεφτειτε οτι δεν την δεχομαι χωρις να τηλεφωνησει...και οταν ερχετε, ουτε νερο δεν την αφηνω να βαλει μονη της.....ετσι για να μη μπερδευομαστε.....ο καθενας σπιτι του .....:-P

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rena ετσι ακριβως τα εχουν μπερδεψει λιγο, γιαυτο κανουν κ οτι κανου...ειναι θεμα νοοτροπιας, το προβλημα αρχιζει οταν πρεπει να σου κρατησουν τα παιδια 1-2 φορες την εβδομαδα...εκει παιρνουν τα πανω τους

κ εκει θελει τον λετο χειρισμο κ να ξεκοψεις τις κακες συνηθειες που εχουν...οσες βλεπεις δηλ...γιατια τις περισσ.δεν τις βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το ορκιστηκα στον εαυτο μου......τον κοσμο αναποδα θα γυρισω αλλα παιδι η πεθερα μου δεν προκειτε να κρατησει ουτε για ενα βραδυ.....ειδικα τωρα που βλεπω πως μεγαλωνει το εγγονι της απο την κορη της.Βρε στο γραφειο μαζι μου θα το παιρνω αλλα σ'αυτην δεν το αφηνω χωρις να ειμαι και εγω μπροστα.....ουτε λεπτο.Ασε που το εχω δηλωσει απο τωρα και το ξερει...:lol:

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορω να κανω το ιδιο γιατι ειναι 2 τα παιδια κ η μαμα μου δεν μπορει καθε μερα....τουλαχιστον οσο λιγοτερο μπορω να τα αφηνω εκει...κ για 3 ωρες....υπνος κ να μεινουν βραδυ εκει με τιποτα...στην δουλεια μπορω κ εγω το πρωι αλλα κατα το μεσημερακι αρχιζουν να νυσταζουν κ μετα υπαρχει προβλημα...που θα παει θα ανοιξουν οι σταθμοι...για ποσο ακομη......

οταν δεν συμφωνουμε με την νοοτροπια τους καλυτερα να απομακρυνομαστε με τροπο....

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν με τροπο μη σου πω..........ασε γιατι μ'αυτα που βλεπω εχω φρικαρει.....α,πα,πα....μακρυααααααα.

Εκτος απ'ολα τ'αλλα .......στα κρατανε και αποκτουν και δικαιωματα και στο παιδι μετα.Θες να τρελαθω?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα την βλακεια κ ενω τον ειχα με το μερος μου..τωρα μπουμεραγκ, γιατι με το παραμικρο τον επρηζα για τους δικους του

δικιο εχεις κοπελα μου ...αλλα οσο μεγαλωνουν τα παιδια ευτυχως αποκτουν δικη τους κριση.....εμενα τωρα απο μονα τους αρχιζουν κ δεν θελουν ουτε τ 2 φορες κατω που τις αφηνω...ειναι το μονο που μςε ανακουφιζει καπως....εσυ τους εχει ς μακρυα ετσι δεν ειναι? εκει αλλαζει το πραγμα κρατας την αποσταση σου..αλλα το πανω κατω ειναι θανατηφορο...πρεπει να τα εχεις ολα υπο ελεγχο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι να μπαινουμε στην θεση μας..κ εγω τα λεω χυμα μπροστα τους...ο συζηγος εναντιονεται τωρα....να μην μιλαω λεει κ να τους αφησω να κανουν οτι θελουν

μενουν απο κατω αλλα δεν εχουμε παρε δωσε καφεδακια κ επισκεψεις...5 φορες το χρονο να συναντηθουμε ολοι μαζι(εκτος τις φορες που θα τους αφησω τ μικρες)οποτε ασε τους λεει να κανουν οτι θελουν μαζι τους....ακου τωρα σκεπτικο....οκ του λεω εγω θα ειναι σαν να υπαρχω κ να τα βγαλουν περα μονοι τους......ελα ντε που οι μικρες μετα απο λιγο με ψαχνουν κ στραβωνουν αυτοι...γιαυτο σου λεω μεγαλωνουν τα παιδια κ καταλαβαινουν

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λες..........κι εγω την γιαγια μου την μια 20 χρονια δεν την ειδα μεχρι που πεθανε.Και δεν ηθελα και να την δω ουτε ζωγραφιστη.Το θεμα ειναι ποσο επιτρεπουμε εμεις στα πεθερικα ή και στους γονεις ακομα να επεμβαινουν.Εχω τυχει για παραδειγμα να ειναι η κουνιαδα μου με την μικρη και η πεθερα μου σε τραπεζι.Να κανει η πεθερα μου κουμαντο πως και τι θα φαει η μικρη και οταν μιλησε η κουνιαδα μου γυρναει και της λεει......."εσυ εισαι η μανα αλλα εγω στο μεγαλωνω, οποτε εγω κανω κουμαντο".Κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.Οπως και οταν λεει κατι κορυφαια η πεθερα μου του στυλ "εμενα αγαπαει η εγγονη μου , οταν ειμαι εγω κανεναν δε δινει σημασια, μαμα με θεωρει γιατι απο ημερων το κοιταω και εχει την μυρωδια μου, πρωτα εγω και μετα η μαμα της " .....οχι απο την πεθερα μου, ουτε απο την μανα μου δεν θα ανεχομουν τετοια πραγματα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

παναγια μου φυλαγε

 

τι λες τωρα:evil::evil::evil::evil::evil:

 

αν ειναι δυνατον.....αυτα γινονται οταν παιρνουν αερα..κ τον αερο τον παιρνουν οταν τους δινεις το δικαιωμα να το κρατανε αυτες..καλυτερα βρεφικο η γυναικα...εχεις χιλια δικια

 

χα χα η δικια μου με ψιλοφοβαται αφου εχει δει οτι δεν κολλαω...ο πεθερος ειναι του κεφαλιου του /

 

κ η δικια μου πεθερα μου ειχε πει για τα αλλα εγγονια οτι αυτη τα εχει μεγαλωσει....εννοειτε οτι η αλλη νυφη δεν δουλευε τοτε κ ηταν σπιτι....

της ειπα κ εγω οτι δεν ειναι ωραιο αυτο που λες κ καλα η αλλη νυφη τι κανει? γυριζει ολη μερα?

 

κ κολλησε....η απαντηση? οτι δεν καταλαβα καλα.....μια χαρα καταλαβα εγω αυτη ειδε την μ@λ@κια που εκανε

εγω απο τωρα τις δασκαλευω να μην λενε τιποτα σε κανενα το τι κανουμε...μακαρι να τα καταφερω

 

ξου!!! μακρυα η πεθερουλα σου

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τυχερη που υπαρχουν οι φωτογραφιες και θα το βλεπει το παιδακι μου οταν θα τις πηγαινει ο γιοκας της γιατι εγω ετσι κι αλλιως και τωραδεν παταω......σα δε ντρεπομαι η γαιδαρα η νυφη που η πεθερα μου μπροστα στο γιο της........"εγω μια νυφουλα εχω στον κοσμο, και δε θα την αγαπω? περισοτερο και απο την κορη μου!!!!!" και απο πισω .....περιττο να πω.Μα δεν ειναι τυχαιο .....και τις λιγες φορες που καυγαδισα με τον αντρα μου......απο αυτην ξεκινησαν ολα..........βρε οοουυυυσττττ!!!!

 

αχαχαχαχα....τωρα τι θυμηθηκα, οταν εμαθε για την εγκυμοσυνη μου εκανε συστασεις για τον σκυλο (εχουμε ενα rottweleir) οτι και καλα δεν κανει με το παιδι και ο σκυλος και τετοια.οταν απαντησα " ο γιατρος μου ειπε πως τα σκυλια δεν εχουν μικροβια, πως το μωρο μπορει να κοιμαται πανω στον σκυλο απο ημερων και πως πιο επικινδυνο ειναι να ερχετε σε επαφη με μεγαλους ανθρωπους που κουβαλανε ενα σωρο αρρωστιες"....σηκωθηκε , πηρε την τσαντα της και εφυγε....αχαχαχαχα, απο τοτε , μη την ματαειδατε ......:-P:razz::-P:razz:

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ολες οι φορες για αυτους ειναι

ασε της να λενε εγω αυτο τωρα ακολουθω...θα πουν θα πουν σημασια εχει εμεις τι θα κανουμε...λες ναι ναι ...κ μετα κανεις το δικο σου ..κυριλε γραψιμο

χα χα

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο παιδί είχαμε πάει εκκλησία με την πεθερά μου (σε χωριό, καταλαβαίνεις...όλες οι κλώσσες κοίταζαν) και κάποια στιγμη γκρίνιαξε το παιδί και μου το πήρε μέσα από τα χέρια. Ευτυχώς που ήμασταν μέσα στην Εκκλησία! Εγώ μπαρούτι... μέχρι να πάμε σπίτι είχαμε ηρεμήσει αλλά εγώ είχα μούτρα... ε δεν μπορούσα να προσποιηθώ βρε παιδιά! Με ρωτάει τι έχω, της λέω "με ενόχλησε πολύ αυτό που έκανες στην Εκκλησία και μάλιστα μπροστά σε όλους. Δηλ. εγώ τι είμαι ανίκανη; δεν μπορώ να το ήρεμήσω;ή δεν ήθελε εμένα το παιδί και ήθελε εσένα;" και όχι τπτ άλλο, της λέω, αλλά δίνεις και αφορμές για σχόλια εις βάρος μου στις κουτσομπόλες. Μου ζήτησε συγγνώμη, έδειξε ειλικρινά να στενοχωρήθηκε και μου κάνει "τι μας νοιάζει τι θα πουν στο χωριο;" Πήγα να πω, για άλλα το λες γι'αυτό που έφταιξες εσύ το παίζεις αδιάφορη. τέλος πάντων δεν είπα τπτ. όταν φεύγαμε με το αυτοκίνητο από το σπίτι, την χαιρέτησα με το χέρι και αυτή μου έκανε γελώντας τη χειρονομια που δείχνει "θα φας ξύλο...". Τώρα τι σήμαινε αυτό...:eek:

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ναι .......ειναι αυτες οι κρυαδες που χρησιμοποιουν και καλα χιουμορ αλλα στο πετανε το καρφι.Ειμαι σιγουρη πως αν τολμησει ποτε να μου παρει το παιδι απο τα χερια .........(ασε που δε θα το βλεπει)....θα της τα κοψω.

 

αγγελακια....η δικια μου αγαπη μου δεν καταλαβαινει απο τετοια και επειδη πεταει πολυ φαρμακι....τ'ακουει απο μενα εξω απο τα δοντια και ερχεται στα ισια της.Απλα επειδη εγω ειμαι πιο ρουφιανα απο αυτην .....:-P,

φροντιζω να ειμαστε οι δυο μας και οχι ο γιος της μπροστα.Στον αντρα μου ......κουβεντα για την μανα του.Και οσο ακουει ο δικος μου μαλακιες και παραπονα απο αυτην και τιποτε απολυτως απο μενα (μη σου πω το παιζω και χαζη πολλες φορες) , τοσο την απομακρυνει.Ακολουθω κι εγω την ιδια τακτικη με αυτην ......μπροστα στον γιο της , ολο γλυκα , οταν πρεπει ομως......την φερνω στα ισια της...απο φοβο μ'εχει παρει......:-P

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

χα χα

θα φας ξυλο ε?

δεν μπορουσε να σου πει κ τιποτα γιατι ειχες δικιο....ηξερε καλα τι εκανε ισως δεν περιμενε να της την πεις...η κινηση της πιστευω οτι ηταν ενδειξη οικιοτητας κ αποθημενο απο την φαση ....κ καλα εισαι κακο κοριτσι που μου την ειπες ετσι...απλα στο εδειξε με χαριτωμενο τροπο..κ καλα τωρα.........

εσυ ομως μην μασησεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι .......ειναι αυτες οι κρυαδες που χρησιμοποιουν και καλα χιουμορ αλλα στο πετανε το καρφι.Ειμαι σιγουρη πως αν τολμησει ποτε να μου παρει το παιδι απο τα χερια .........(ασε που δε θα το βλεπει)....θα της τα κοψω.

 

αγγελακια....η δικια μου αγαπη μου δεν καταλαβαινει απο τετοια και επειδη πεταει πολυ φαρμακι....τ'ακουει απο μενα εξω απο τα δοντια και ερχεται στα ισια της.Απλα επειδη εγω ειμαι πιο ρουφιανα απο αυτην .....:-P,

φροντιζω να ειμαστε οι δυο μας και οχι ο γιος της μπροστα.Στον αντρα μου ......κουβεντα για την μανα του.Και οσο ακουει ο δικος μου μαλακιες και παραπονα απο αυτην και τιποτε απολυτως απο μενα (μη σου πω το παιζω και χαζη πολλες φορες) , τοσο την απομακρυνει.Ακολουθω κι εγω την ιδια τακτικη με αυτην ......μπροστα στον γιο της , ολο γλυκα , οταν πρεπει ομως......την φερνω στα ισια της...απο φοβο μ'εχει παρει......:-P

 

ναι ναι ετσι πρεπει...ασε που κ κατι να τους πεις δεν το λενε στον γιο τους ψιλοφοβουνται...χα χα εχεις πολυ καλη τακτικη κ εγω ακολουθω μαζι σου...ποτε ξανα τιποτα σε αυτον κ ολο γελακια

να δουν μετα ολοι τους.

λυσσα θα παθουν......

]θα παθω μεταλαξη

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ετσι πρεπει...ασε που κ κατι να τους πεις δεν το λενε στον γιο τους ψιλοφοβουνται...χα χα εχεις πολυ καλη τακτικη κ εγω ακολουθω μαζι σου...ποτε ξανα τιποτα σε αυτον κ ολο γελακια

να δουν μετα ολοι τους.

λυσσα θα παθουν......

]θα παθω μεταλαξη

 

 

εισαι με τα καλα σου? οχι μονο δεν λεμε τιποτα στους αντρες μας για της μανουλες τους, το παιζουμε και χαζες......δε θα με τρελανεις εσυ κυρα μου, εγω θα σε τρελανω.......μπα εμενα την δικια μου δεν την κοβει και λεει πολλα ...ετσι βγαζει τα ματια της μονη της....θελει να λεει ολη την ωρα πως ειναι και μορφωμενη και εξυπνη , τρομαρα της.....μωρε καλα λεει ο μπαμπακας μου.....ειδες ανθρωπο που τρεχει ολη μερα στις εκκλησιες....μακρυααααα

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

κ η δικια μου θεουσα ειναι....

μια φορα κατι ελεγε για το θεμα κ ειπα οτι δεν εχει σημασια ποσο συχνα πας στην εκκλησια αλλα το τι νοιωθεις μεσα σου κ τι πιστευεις...συμφωνησε κ ο γιος της, εκει να δεις γελιο...εχασε το χρωμα της χα χα...για αυτην πιστευεις μονο οταν πηγαινεις καθε κυριακη...ξερεις τωρα κουτσομπολια κ τετοια...απα πα καλα το λεει ο πατερας σου....μακρυα...εγω λεω " φοβου τις θεουσες"

ειπα κ το αλλο οτι πανε συχνα πιοι κανουν πολλες αμαρτιες για να νοιωσουν καλυτερα...αυτοι που τα πανε καλα με τον εαυτο τους δεν το εχουν αναγκη...η πιστη ειναι παντου.......

καλα πολυ γελιο

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα...........καλα την τακτοποιησες.Να δεις εμας τι ειχε παθει οταν εμαθε οτι θα κανουμε πολιτικο γαμο και οτι δεν σκοπευουμε να κανουμε θρησκευτικο!!!!το κορυφαιο ηταν οταν της ειπα οτι δεν ξερουμε ακομα αν θα το βαφτισουμε , ας ερθει στον κοσμο με το καλο και βλεπουμε .....μπορει να το δηλωσουμε μοναχα.....περιττο να πω τι εγινε :-P

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

κινεζικα μαρτυρια κ εσυ ...... βαρα τιποτα δεν παθαινουν...αν ειχαν κορες τι θα εκαναν? οι γαμπροι θα τις ειχαν ξαποστειλει σιγουρα..αλλα βρισκουν τις νυφες κ οποι απρει ο χαρος, ελα μου ντε που αλλαξαν οι εποχες...κ οι γυναικες τωρα ειναι πιο εξυπνες κ περπατημενες.....

μια χαρα σε βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι η δικια μου εχει κορη στην οποια κανει τα χειροτερα απλα εκεινη προφανως επειδη την εχει αναγκη μια και της μεγαλωνει την μικρη , τα ανεχεται.

Λιγο μυαλο να ειχαν ......ολα δικα τους θα ηταν αλλα......πουυυυ.

Εγω παντως το λεω σε ολες τις φιλες μου, αν κανω γιο και με δειτε να ξεφευγω σαν πεθερα......σας δινω το ελευθερο να με χαστουκισετε...:lol:

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...