Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν αντεχω ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!


Recommended Posts

Το πρώτο πράγμα που κάνουν τα παιδιά στους κανόνες και στα όρια, είναι να προσπαθήσουν να τα αγνοήσουν!! Η σταθερότητα τα βοηθάει να κατανοήσουν πως.... δεν αστειευόμαστε!

 

Βούρτσα... στα κακά της... :lol: :lol: :lol: ... Μου επιτρέπεις εεε;; :lol: :lol:

Έχουμε μαζέψει από τουαλέτα...... ό,τι φανταστεις.... Γαντάκι χειρουργικό (μιας χρήσεως) και "ψάρεμα" κανονικό...... Αυτοκινητάκια, κουκλάκια, πιπίλες κτλ.... :lol:Μετά... αφού τους έλεγα ΠΟΟΟΟΣΟΟΟ λυπάμαι ... γιατί είναι ΠΟΛΥΥΥΥ βρώμικο και ΔΕΝ καθαρίζει.... ΤΣΟΥΠ το πέταγα στα σκουπίδια! ;) Σοκ τα παιδιά.... εεε μετά... ήταν πιο προσεκτικά, γιατί κινδύνευαν να ξεμείνουν από παιχνίδια! :lol:

 

Το θέμα αυτό με την αλλαξιέρα το είχαμε κι εμείς....

Το έλυσα αφού αυτο-εκπαιδεύτηκα να κάνω όλες τις αλλαγές στα όρθια. ;) (Εεε τι... πάντα θα νικάμε εμείς;;; Ας νικάνε κι αυτά καμιά φορά! :lol:)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια σας γραφω στα γρηγορα

λοιπον το απογευμα θα σας πω τι εγινε πρωτη μερα στον παιδικο σταθμο με τον μικρο κ τι του χαλασε την...χαρα!κ εβαλε τα κλαμματα το καλο μου!

παω να ετοιμασω υλικα για να κανουμε το κεικ:lol:

θα σας πω λεπτομεριες οταν επιβιωσω απο το καθαρισμα!:lol::lol::lol::lol:

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

φαγαμε μισο κεικ στη καθισια κ ηρθα:P

πηγαμε τον μικρο πρωτη μερα παιδικο σταθμο σημερα.μεσα στη χαρα στο δρομο.επαιζε γελουσε τραγουδουσε.μολις φτασαμε ετρεξε χαρουμενος να μπει μεσα!διαλεξε την κρεμαστρουλα του με το ζωακι κ μπηκαμε στην ταξη!κ εκει εγινε το κακο!ενα παιδακι εκλαιγε φωναζωντας ΜΑΜΑ!!!αυτο ηταν παιδια!τρομαξε!αρπαχτηκε απο πανω μου κ πλανταξε στο κλαμα!τον πηρε η δασκαλα η οποια ειναι πολυ γλυκεια η καημενη.της εδωσε κ μια σφαλιαρα κ της πεταξε το παπουτσι του στο κεφαλι της:oops: ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει!ντροπιαστικα απιστευτα!!! φυγαμε κ αυτος ακομα εκλαιγε!μια ωρα μετα πηγα να τον παρω,τοσο μου ειπε η δασκαλα να τον αφησω για πρωτη μερα.ηταν στην κοσμαρα του.του διαβαζε η δασκαλα ενα παραμυθι πηγα διπλα αρχισα να μιλαω μαζι της κ αυτος ουτε γυρισε να με κοιταξει:shock: με το ζορι φυγαμε:shock:

απορω τι θα γινει αυριο!

με το κεικ ολα καλα!οκ καθαριζα αρκετα μετα...:rolleyes: αλκυωνη παραλιγο να καει κ το δικο μας:P τον ακουσα που μπηκε στην κουζινα.κ αμεσως θυμηθικα το ξυρισμενο σου κεικ:lol: κ ναι το ειχε γυρισει στους 250!!!καλα που τον προλαβα αμεσως αλλιως θα ειχαμε κ εμεις ενα καρβουνο κεικ!α πηρανε κ αυτοκολλητο μετα γιατι δε μαλωσανε καθολου οσο με βοηθουσανε!

Link to comment
Share on other sites

Άρα... πέτυχε το ... κέικ! ;) Καλοφάγωτο....

Για τον παιδικό... υπομονή, φάση προσαρμογής είναι αυτή.. :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μαλωσαν (εννοω πλακωθηκαν) 2 φορες :shock: επεσε ξυλο κ απο τους 2 αλλα σταματησαν γρηγορα.μαλιστα ο μικρος την εκανε κ φιλακι κ καλο-καλο :shock: ελπιζω να μην αγριεψουν τα πραγματα τωρα με τον παιδικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δήμητρα, θα έχεις διακυμάνσεις... αλλά μη στενοχωριέσαι... είναι κι αυτές στο "παιχνίδι"... ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

η μεγαλη αρχισε αλλο χουι τωρα.να κουβαλαει αγκαλια τον μικρο κ επειδη δε μπορει τον ριχνει στο πατωμα κ ολο χτυπαει κ τον εχει σακατεψει!καινουριο παλι κ αυτο!δε το κανει απο κακο για να μαλωσουν.υποτιθεται οτι ετσι παιζουν αλλα ολο στο κεφαλι χτυπαει ο καημενος φοβαμαι!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα την ίδια κατάσταση βιώνω και γω. έχω προσπαθήσει τα αυτοκόλλητα έχω προσπαθήσεις τις συμβουλές της Αλκυών αλλά καταλήγουμε πάντα στα ίδια και στο τέλος μου λένε: ναι σιγά τ'αυτοκόλλητα, τι να τα κάνουμε, βλακείες... όλα τα υποβαθμίζουν και μου τα γυρίζουν μπούμερανγκ. Έχω αγανακτήσει, ειλικρινά δεν αντέχω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα την ίδια κατάσταση βιώνω και γω. έχω προσπαθήσει τα αυτοκόλλητα έχω προσπαθήσεις τις συμβουλές της Αλκυών αλλά καταλήγουμε πάντα στα ίδια και στο τέλος μου λένε: ναι σιγά τ'αυτοκόλλητα, τι να τα κάνουμε, βλακείες... όλα τα υποβαθμίζουν και μου τα γυρίζουν μπούμερανγκ. Έχω αγανακτήσει, ειλικρινά δεν αντέχω άλλο.

 

Βρε κορίτσια αυτά τα προβλήματα τα έχετε με παιδιά μικρής διαφοράς ή μεγάλης (από 4 χρόνια και πάνω)????Εμένα ο μεγάλος μου τρελάθηκε σήμερα να γυρνάει γύρω-γύρω από το ρηλάξ και να το χτυπάει τώρα αν άρπαζε καμιά ψιλή ο μικρούλης δε θα τον χαλούσε κιόλας...Μ'έσκασε σήμερα φταίει η πανσέληνος μήπως είναι ανάδρομος ο Ερμής τι άλλο πια να σκεφτώ ουφ.....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα είναι 7 ο γιος και 4 η κόρη. όσο ήταν πιο μικρά δεν είχα προβλήματα αλλά όσο μεγαλώνουν χειροτερεύουν τα πράγματα. Ζήλια αφόρητη, καυγάδες ανά λεπτό και για διαφορετικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας κι απο μενα.

Ειμαι μαμα δυο αγοριων 5.5 και 3. μερικες φορες τα αγορακια μου μαλωνουν ασταματητα. ο μεγαλος ζηλευει πολυ και ο μικρος απο την αλλη ειναι απιστευτο πειραχτηρι. νομιζω οτι ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο και οτι δεν πρεπει να προσπαθουμε να τα κανουμε να μην μαλωνουν(γιατι ειναι αδυνατον) αλλα να τα διδαξουμε τροπους να λυνουν τις διαφορες χωρις να ματωνουν μυτες.

 

δειτε κι αυτο

 

http://www.healthierworld.gr/portal/cc7146d26842552e/31ab328e47c4ea3f/75181a27e029e8d9/67aa32a1a83b0ac2/792b19a243bcd3c7.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω κι εγώ δύο αγοράκια πού όλη την ημέρα σκοτώνονται! Από ένα σημείο και μετά δεν δίνω σημασία στα μαλώματα, αρκεί να μην κινδυνεύει κάποιος απ' τους δύο. Χρειάζεται πολύ αναισθησία για κάτι τέτοιο, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Ένα μόνο θα σου πω? Ο μικρός είναι 17 μηνών. Δεν λέει ούτε μαμά, ούτε μπαμπά ακόμα. Η μόνη λέξη που λέει ξέρεις ποιά είναι? Επίθεσηηηηηηηηη!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...