Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγοι στην Πάτρα


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας

Θα ήθελα να μου πείτε εναν καλό γυναικολόγο στην Πάτρα.

Είχα πρόσφατα μια δύσκολη εγκυμοσύνη που κατέληξε σε αποβολή στις 22 εβδομάδες. Χρειάζομαι εναν καλό γυναικολόγο να με κατευθύνει τι έλεγχο πρέπει να κάνω, γιατι δεν πρόκειται να το θεωρήσω τυχαίο όπως μου είπε ο προηγούμενος.

Εχω αποκλείσει τους γιατρούς του Ρίου, ψάχνω για ιδιώτη.

Περιμένω τη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου maria-ta,

Θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα τον Περδικαρη, που συνεργαζεται με το Ολυμπιον. Εξαιρετικος γιατρος, πολυ λεπτομερης και πολυ καλος ανθρωπος! Κι εγω ειχα μια αποβολη σε κυηση πολλων εβδομαδων και με παρακολουθει ο Περδικαρης πλεον και ειμαι υπερευχαριστημενη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,μημπως ξερετε καποιον γυναικολόγο στην πατρα που να ειδικεύεται στις πολυκυστικες;παιδευομαι ηδη 2 χρονια κ η τωρινη γυναικολογος με στελνει για εξωσωματικη κ επειδη ειμαι 32 χρονων δεν πιστευω οτι εχω εξαντληση ολα τα ενδεχομενα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,μημπως ξερετε καποιον γυναικολόγο στην πατρα που να ειδικεύεται στις πολυκυστικες;παιδευομαι ηδη 2 χρονια κ η τωρινη γυναικολογος με στελνει για εξωσωματικη κ επειδη ειμαι 32 χρονων δεν πιστευω οτι εχω εξαντληση ολα τα ενδεχομενα...

Θα σου πρότεινα να επισκεφθείς τον Περδικάρη. Είναι εξαιρετικός γιατρός και θα σου εξηγήσει τα πάντα. Είναι πάρα πολύ λεπτομερής και εξειδικευμένος και σε θέματα γονιμότητας. Εμένα μου εξήγησε ανατομικές λεπτομέρειες που κανένας γυναικολόγος μέχρι τώρα δεν μου είχε αναφέρει. Δεν ξέρω αν το είχαν καταλάβει κιόλας... Είμαι σίγουρη ότι θα σε βοηθήσει, αλλά μια επίσκεψη δε βλάπτει για να αποκτήσεις και δική σου γνώμη, αν και είμαι σίγουρη ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη!!! Είσαι πολύ μικρή για να υποβληθείς σε εξωσωματική, αξίζει και μια 2η ακόμα και μια 3η γνώμη ακόμα αν θέλεις, πριν κάνεις αυτό το βήμα... Πάντως εγώ του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη του γιατρού, θα σε βοηθήσει σίγουρα και αν ακολουθήσεις ό,τι σου πει, θα πάνε 100% όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ψάχνω απεγνωσμένα έναν γυναικολογο άνθρωπο μένω πύργο και είμαι πολύ απογοητευμένη από τους γιατρούς εδώ μετά από δύο αποξεσεις έχω λεπτό ενδομητριο και μου δίνουν θεραπείες χωρίς να μου εξηγεί κανείς τίποτα δεν αντέχω άλλο κορίτσια μήπως ξέρετε καλό γιατρό στην Πάτρα..;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα στον Περδικαρη...ψυχραιμος μου φάνηκε κ σίγουρος οτι θα βρουμε λυση πριν την εξωσωματική,την οποια θεωρει ύστατη λυση....απλα ειμαι κ λιγο δυσπιστη ...ελπιζω να ξερει τι κανει

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν επισκέφθηκα τυχαία το συγκεκριμένο γιατρό. Είχα μάθει κι από άλλες κοπέλες τα καλύτερα λόγια! Μάλιστα, μια κοπέλα σε μεγάλη ηλικία είχε μείνει έγκυος και όλοι οι γιατροί της λέγανε να κάνει έκτρωση γιατί το μωρό θα έβγαινε με σύνδρομο down. Όταν πήγε στον Περδικάρη, της είπε ότι όλα πηγαίνουν καλά και ότι είναι μια χαρά το μωρό! Να που τελικά γέννησε ένα υγιέστατο παιδάκι!!! Λέει και δε σώνει για το γιατρό αυτό. Αλλά και από αλλού έχω ακούσει τα καλύτερα, κι εμένα μου έκανε την καλύτερη εντύπωση ο γιατρός αυτός. Και είχα πάει και σε άλλα πολύ καλά ονόματα υποτίθεται στην Πάτρα, που τελικά άλλος σε κοιτούσε στην τσέπη, άλλος το έπαιζε μεγαλογιατρός και δε σου έδινε καμία σημασία... Μόλις έμαθα για τον Περδικάρη και τον επισκέφθηκα...δεν τον αλλάζω με τίποτα!!! Όλα καλά θα πάνε, είσαι σε καλά χέρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα στον Περδικαρη...ψυχραιμος μου φάνηκε κ σίγουρος οτι θα βρουμε λυση πριν την εξωσωματική,την οποια θεωρει ύστατη λυση....απλα ειμαι κ λιγο δυσπιστη ...ελπιζω να ξερει τι κανει

 

Επίσης, αυτό που καλό είναι να προσέξετε είναι το άγχος...μην αγχώνεστε και όλα καλά θα πάνε!!! Υπάρχουν ζευγάρια που προσπαθούν για πολλάαα χρόνια και μόλις πάρουν απόφαση ότι δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσουν παιδί, κατευθείαν μετά έρχεται το μωράκι!!! Παρόλο που μπορεί να βρίσκονται σε μεγάλη ηλικία. Έχω ακούσει περίπτωση γι αυτό στο λέω, να αποκτούν το 1ο τους παιδί 13 χρόνια μετά το γάμο και σε ηλικία 40+! Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι και όλα καλά θα πάνε, η καλή ψυχολογική κατάσταση σε συνδυασμό με ένα καλό γιατρό, το πιστεύω ότι είναι ό,τι καλύτερο και βοηθάει να πάνε όλα καλά!!! Οι θετικές σκέψεις πάντα βοηθούν πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Παντως εχω να πω πως αυτον τον προγενετικο έλεγχο γιατι οι γιατροι δεν τον ζητανε πριν την εγκυμοσυνη;παιδευομαι 2 χρονια με εξετασεις κ γιατρους κ κανενας δε μου τοχε ζητησει...δηλαδη αν ειχα κατι σοβαρο δεν θα επρεπε να το αντιμετωπίσω πριν την εγκυμοσυνη;ο περδικαρης με το καλημερα σας μου το ζητησε..φαινεται πολυ οτι τα ελέγχει ολα εξονυχιστικά...η αληθεια ειναι οτι ξαναξυπνησε η ελπιδα μεσα μου...χωρις να λεω μεγαλα λογια...ίδωμεν,μακαρι ναχουμε τελικα αποτελέσματα κ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης, αυτό που καλό είναι να προσέξετε είναι το άγχος...μην αγχώνεστε και όλα καλά θα πάνε!!! Υπάρχουν ζευγάρια που προσπαθούν για πολλάαα χρόνια και μόλις πάρουν απόφαση ότι δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσουν παιδί, κατευθείαν μετά έρχεται το μωράκι!!! Παρόλο που μπορεί να βρίσκονται σε μεγάλη ηλικία. Έχω ακούσει περίπτωση γι αυτό στο λέω, να αποκτούν το 1ο τους παιδί 13 χρόνια μετά το γάμο και σε ηλικία 40+! Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι και όλα καλά θα πάνε, η καλή ψυχολογική κατάσταση σε συνδυασμό με ένα καλό γιατρό, το πιστεύω ότι είναι ό,τι καλύτερο και βοηθάει να πάνε όλα καλά!!! Οι θετικές σκέψεις πάντα βοηθούν πολύ!!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τη θετικη ενέργεια!! ελπιζω να εχει κ εκεινος τα θετικα αποτελεσματα που πιστευει οτι θαχει.....:-P

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχω να πω πως αυτον τον προγενετικο έλεγχο γιατι οι γιατροι δεν τον ζητανε πριν την εγκυμοσυνη;παιδευομαι 2 χρονια με εξετασεις κ γιατρους κ κανενας δε μου τοχε ζητησει...δηλαδη αν ειχα κατι σοβαρο δεν θα επρεπε να το αντιμετωπίσω πριν την εγκυμοσυνη;ο περδικαρης με το καλημερα σας μου το ζητησε..φαινεται πολυ οτι τα ελέγχει ολα εξονυχιστικά...η αληθεια ειναι οτι ξαναξυπνησε η ελπιδα μεσα μου...χωρις να λεω μεγαλα λογια...ίδωμεν,μακαρι ναχουμε τελικα αποτελέσματα κ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

Τι να σου πω...κι εγώ την ίδια απορία έχω... Εμένα συνέβη το ατυχές περιστατικό και ούτε καν ασχολήθηκε ο προηγούμενος γιατρός που πήγαινα, με το γιατί αυτό μπορεί να συνέβη. Το μόνο που μου είπε, ότι εντάξει ήταν η πρώτη φορά, οπότε το θεωρούμε τυχαίο περιστατικό κ μετά τις 3 αποβολές το ψάχνουμε περ εταίρω... Κι εγώ έχω το εύλογο ερώτημα, για ποιό λόγο πρέπει να ταλαιπωρηθώ 3 φορές αν όντως υπάρχει κάποιος λόγος και να μην το ξέρω από την αρχή να λάβω τα μέτρα μου;;; Καθαρά από δική μου αγωνία πήγα στον Περδικάρη και μου ζήτησε πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις και ένιωσα ότι είμαι σε ασφαλή χέρια. Μια χαρά θα πάνε όλα κοριτσάκι, η θετική σκέψη και ο καλός γιατρός πάντα βοηθάνε στο θετικό αποτέλεσμα!!! Εύχομαι και πιστεύω πραγματικά ότι όλα θα πάνε καλά σε όλους μας!!! Άλλωστε δε μας πήραν και τα χρόνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου ποια μπορεί να μου πει εντυπώσεις από τον Γουδα Βασίλη;; σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού είμαι πολύ απογοητευμένη και θέλω επιτέλους έναν γιατρό να καταλάβω και εγώ την κατάσταση μου. .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Κοριτσάκια μου ποια μπορεί να μου πει εντυπώσεις από τον Γουδα Βασίλη;; σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού είμαι πολύ απογοητευμένη και θέλω επιτέλους έναν γιατρό να καταλάβω και εγώ την κατάσταση μου. .

 

Το εχω ξαναγραψει αλλα εμενα ειναι ο αγαπημενος μου γιατρος ever. Καταρχην μου αρεσει το στυλ του ειναι χαλαρος και δεν με αγχωνε. Εχω κανει 2 πετυχημενες εξωσωματικες μαζι του.

 

Εχει εναν απο τους καλυτερους εμβρυολογους στο κοσμο.

 

Νομιζω οτι αξιζει τον κοπο να τον επισκεφτεις.

Καλη επιτυχια σε οτι κανεις

 

υστ. Αν θες καποια αλλη πληροφορια ευχαριστως να σου απαντησω και σε π.μ

Fvz8p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια μου καλησπέρα. Επαναφέρω το θέμα των γυναικολόγων στην Πάτρα, καθώς θα ηθελα την γνώμη σας σε ένα θέμα. Έχω ακούσει ότι πλέον υπάρχει ένας γιατρός στην Πάτρα, που αναλαμβάνει VBac (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα). Τον είχε κάποια από εσάς?Τι άποψη έχετε σχηματίσει? Όντως προσπαθέι πολύ για φυσιολογικούς τοκετούς και δεν στέλνει άσκοπες καισαρικές?Υπάρχει μία φίλη που ενδιαφέρεται άμεσα, καθώς θέλει να αλλάξει τον δικό της και προσπαθούμε να πάρουμε πληροφορίες..

Κορίτσια από Πάτρα, βοηθήστε μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλημερα βρισκομαι στον τεταρτο μηνα της εγκυμοσυνης μου...ειναι το πρωτο μου παιδακι...με παρακολουθει  η οικονομου στην πατρα...αλλα με ενδιαφερει να παω στο δημοσιο...στον  αγιο ανδρεα...εχω ακουσει για τον κολλια και τον καπερωνη...τι γνωμη εχετε?θα το εκτιμουσα πολυ αν μου απαντουσε καποιος γιατι ειμαι πολυ μπερδεμενη...θα γεννησω αρχες γεναρη και φοβαμαι μηπως με κρεμασουν λογω εορτων....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψαχνω κ εγω γυναικολογο σε δημοσιο Νοσοκομείο...για τον Κολλια εμαθα οτι ειναι πολυ καλός προτιμάει τον φυσιολογικο τοκετο κ δεν κανει επισκληριδιο ουτε σε φυσιολογικο τοκετο...Επισης κ για τον Παπαδόπουλο στο Ρίο μου ειπαν..δεν ξερω λεπτομέρειες...Ξέρετε εσεις κανεναν αλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
πρίν από 27 λεπτά , Ria 13 είπε:

Τελικα υστερα απο μεγαλη ταλαιπωρια επισκέφτηκα αρκετούς γιατρους κατέληξα στον κ.Καπωνη στο Ριο.Ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη..

Ria μου εχει γεννησει μια φιλη μου εκει και δεν εχει κανενα παραπονο. Προσωπικα δεν τον γνωριζω καθως γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ria 13 είπε:

Ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση...μεχρι στιγμής κ εμενα μου φανηκε καλος...ελπιζω ναναι σωστη επιλογη γιατι αλλαξα γιατρό στον 5 μηνα..

Ειναι υπερ του φυσιολογικου και ειναι και ευγενικος πολυ!! Επισης ριναι χρονια σε αυτη τη δουλεια! Τωρα περιμενω κ μια αλλη φιλη απο μερα σε μερα που γενναει σε αυτον!! με το καλο το μωρακι σου ευχομαι να πανε ολα καλα!! (αν επιτρεπεται γτ αλλαξες γιατρο ?)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω δεν εχω γεννησει ακομα,αυτον τον μηνα...με παρακολουθεί ο κ.Καπωνης οπου θεωρω ειναι πολυ ήρεμος,υπερ του φυσιολογικου...Για τον Ανδρουτσοπουλο που λες εχω ακουσει κ για εκεινον τα καλυτερα στην αιθουσα αναμονής,χωρις να εχω προσωπικη εμπειρία...και ο Καλογερόπουλος ακουγεται για καλος κ ηρεμος...ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...