Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγοι στην Πάτρα


Recommended Posts

Kira μου αυτο με το φαγητό πρώτη φορά το ακούω....για μένα ειναί τρελλό!τι να πώ..ειναι δυνατόν εγκυος γυναίκα να μείνει τόσες ώρες νηστική.μόνο για εξέταση σακχάρου και τίποτα άλλο δεν πρέπει να πάς πουθενα νηστης!πάρε τηλ. να το διευκρινήσεις.και ωσπου να πάς πάρε τηλ. να μην περιμένεις μέσα σε ένα ιατρείο τόσες ώρες!!

Καλο Πάσχα και η ώρα η καλή....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kira μου αυτο με το φαγητό πρώτη φορά το ακούω....για μένα ειναί τρελλό!τι να πώ..ειναι δυνατόν εγκυος γυναίκα να μείνει τόσες ώρες νηστική.μόνο για εξέταση σακχάρου και τίποτα άλλο δεν πρέπει να πάς πουθενα νηστης!πάρε τηλ. να το διευκρινήσεις.και ωσπου να πάς πάρε τηλ. να μην περιμένεις μέσα σε ένα ιατρείο τόσες ώρες!!

Καλο Πάσχα και η ώρα η καλή....

 

 

 

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν,αφού είναι υπέρηχο,γιατί νηστική;..Θα τηλεφωνήσω να το διευκρινήσω.

καλό Πάσχα και σε σένα,και η ώρα η καλή και για σένα εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ειμαι στον 7ο μήνα και μας έκατσε ξαφνικά μετακόμιση απο θεσ/νικη για πάτρα, ψαχνω εναγωνίως για εναν καλό γυναικολόγο. Επίσης μια γνώμη για ποια κλινική πρεπει να επιλέξουμε. Δικοι μου άνθρωποι μου είπαν για το Ολυμπιον, έχει καμμια ιδία άποψη απο την κλινική?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μια ξαδέρφη μου μετακόμισε πρόσφατα πάτρα.έχει πητ νοέμβριο κ της είπαν για έναν πολύ καλό γιατρό στο 409 που τον λένε...δεν θυμάται ακριβώς...κοχλιος;κολιος;κάπως έτσι μου είπε.τον γνωρίζει κάποια;αν ναι ποια ή γνώμη σας.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω πως μια φίλη μου γέννησε σε αυτόν. Θα την δω αυριο και θα την ρωτήσω για σίγουρα. όταν μάθω θα σου γράψω.

 

Σ ευχαριστώ.τώρα είδα την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Αν λέμε τον ίδιο γιατρό η κοπέλα που΄ρώτησα και μια άλλη μου είπαν πως είχαν μείνει πολύ ευχαριστημένες. Τώρα βεβαια αυτό είναι υποκειμενικο για την κάθε μια ποιος είναι ο γιατρός που θα την πλησιάσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πρώτα απ'όλα καλησπέρα κ συγνώμη για το θάρρος, αλλά χρειάζομαι την βοήθειά σου! Είδα ένα σχετικό post σου και γι'αυτό σου γράφω. Κατάγομαι από Αθήνα κ εδώ κ 3 χρόνια έχω μετακομίσει Μεσολόγγι. Είμαι στην 22η εβδομάδα κ απελπίστηκα με την απόσταση της γιατρού μου στην Αθήνα όπως κ με κάτι γιατρούς εδώ :mad: που είναι ...αλλού! Λέω να γεννήσω στο Ρίο αλλά μέχρι στιγμή η πρώτη κρούση απέτυχε (στον Παπαδόπουλο) επειδή είμαι λέει σε προχωρημένη εγκυμ. Δεν έχει κι άδικο, τι να πω. Ποιον μου προτείνεις εκεί? Σαν δεύτερη επιλογή, μου είπαν τον Αντωνάκη κ τον Μιχαήλ που έχεις γράψει στο forum. Βέβαια έλεγα να αποφύγω το Ολύμπιον, αλλά αν δω ότι δεν γίνεται κάτι άλλο θα πάω εκεί. Αν με δεχτεί κι αυτός βέβαια... Τι θα με συμβούλευες? :oops: Έχεις καμιά ιδέα για το Ρίο ή τον Μιχαήλ? Γιατί έχω αρχίσει να απογοητεύομαι... :-(

 

Ευχαριστώ πολύ κ συγγνώμη αν σε ενόχλησα:oops:

4aMNp3.pngfA7Ap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα στο Ολύμπιον πριν από 19 μήνες ακριβώς και όταν με το καλό το δεύτερο πάλι εκεί θα πάω. Ο γιατρός που με παρακολουθούσε στο νησί ξεγεννούσε εκεί και πραγματικά είχαμε ένα υπέροχο τοκετό. Συνεργάζεται σε περίπτωση που τύχει κάτι επίσης με τον Αλιβιζάτο ο οποίος και με είδε την ίδια μέρα που γέννησα, γέννησα 15 μέρες νωρίτερα από την ημερομηνία. Είναι εξαιρετικός ήρεμος, σου εξηγεί τα πάντα και μου έβγαλε μόνο θετικά στοιχεία. Ο γιατρός μου ήρθε απο το νησί όταν του τηλεφώνησα και του είπα ότι έσπασαν τα νερά, ήταν Μεγάλη Πέμπτη έτσι γέννησα μαζί του όχι με τον Αλιβιζάτο, ο οποίος ήταν σε όλη την διαδικασία σε περίπτωση που χρειαζόταν κάτι. Πάρα πολύ καλός. Και το Ολύμπιον πολυ καλό, όλες οι κοπέλες άψογες, όταν τις χρειαζόμουνα έτρεχαν αμέσως, με το θηλασμό με βοήθησαν όσο μπορούσαν, ήταν πεντακάθαρα και πληρώσαμε γαι 5 μέρες επειδή ανέβασε ίκτερο ο μικρός 2.000, ανεξάρτητα τα χρήματα του γιατρού. Στο μόνο που δεν έμεινα ευχαριστημένη ήταν η παιδίατρος η οποία όταν ανέβασε ίκτερο ο μικρός 11 στην τρίτη μέρα τον έβαλε σε bilibed όπως το λένε, το οποίο όμως έχει πολύ λίγο φως, έτσι ο ίκτερος αντί να πέφτει ανέβανε, με συνέπεια να μείνουν δυο μέρες παραπάνω και στο τέλος να τον βάλουν στη μεγάλη λάμπα, νομίζω εκεί χάσαμε χρόνο. Τέλος πάντως τέλος καλό όλα καλά.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γιατί δεν πας στην Νταίζη Νικολοπούλου?Είναι πάραπολύ καλή και αυτή,πολύ εξιδικευμένη στο θέμα αυχενικής και β-επιπέδου και δεν νομίζω να έχεις τέτοια αναμονή.Στην συστήνω και αυτή.;)

 

 

θα ήθελα ρωτήσω αν έχει έγχρωμο τρισδιάστατο υπέρυχο η κα. Νικολοπούλου Νταίζη.! Είμαι από επαρχία και μου την έχουν συστήσει αν και στο πρώτο μου παιδάκι είχα πάει στον κο. Περδικάρη . Είναι πολύ καλός αλλά έχει πολύ αναμονή .

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα ρωτήσω αν έχει έγχρωμο τρισδιάστατο υπέρυχο η κα. Νικολοπούλου Νταίζη.! Είμαι από επαρχία και μου την έχουν συστήσει αν και στο πρώτο μου παιδάκι είχα πάει στον κο. Περδικάρη . Είναι πολύ καλός αλλά έχει πολύ αναμονή .

 

Νομίζω πως έχει....να μην σε γελάσω όμως,θα μάθω και θα σου πω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημερα κοριτσια. Επιτελους το ονειρο μας εγινε πραγματικοτητα και γυρισαμε στην πολη μας, την Πατρα. Θελω να βρω γυναικολογο - μαιευτηρα και να προσπαθησουμε για δευτερο παιδακι. Ειναι καποια απο εσας Πατρα να μου προτεινει γιατρο?

Ευχαριστω για τον χρονο σας....:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια. Επιτελους το ονειρο μας εγινε πραγματικοτητα και γυρισαμε στην πολη μας, την Πατρα. Θελω να βρω γυναικολογο - μαιευτηρα και να προσπαθησουμε για δευτερο παιδακι. Ειναι καποια απο εσας Πατρα να μου προτεινει γιατρο?

Ευχαριστω για τον χρονο σας....:confused:

 

Καλημερα!

Τα συγχαρητηρια μου και με το καλο.

Εχω εγω καταπληκτικο γυναικολογο,θα ηθελες ομως να μου πεις εαν σε ενδιαφερει για γιατρο σε ιδιωτικο μαιευτηριο η για γιατρο στο Πανεπιστημιακο?

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Επιτελους το ονειρο μας εγινε πραγματικοτητα και γυρισαμε στην πολη μας, την Πατρα. Θελω να βρω γυναικολογο - μαιευτηρα και να προσπαθησουμε για δευτερο παιδακι. Ειναι καποια απο εσας Πατρα να μου προτεινει γιατρο?

Ευχαριστω για τον χρονο σας....:confused:

γαριδουλα καλως μας ξαναρθες!!

στο πανεπιστημιακο ειναι αρκετοι γιατροι ειναι ο οικονομοπουλος πηγαινει εκει η αδερφη μου

ο αντωνακης ,ο δεκαβαλας που εχω ακουσει καλα λογια

εγω εχω εξωτερικο γιατρο αλλα δεν ειναι μαιευτηρας δυστηχως ειναι πιο πολυ στην υπογονημοτητα εχει το γενεσις στην πατρα σε παρακολουθει μεχρι να μεινεις εγκυος κ ακουσετε καρδια εμενα βεβαια με παρακολουθει ακομα αν κ ειμαι στην 13 εβδομαδα θα θελα να με ξεγεννησει αυτος αλλα δεν αναλαμβανει. ευχομαι με το καλο να μεινεις εγκυος κ να γινεις δευτερη φορα μανουλα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για την ανταποκριση που ειχατε. Καλως σας βρηκα! Δεν ξερω αν θελω πανεπιστημιακο ή ιδιωτικό. Ξερω οτι θελω να ειναι πανταχου παρων για οτι χρειαστω και να μην με ξεγεννησει καποιος αλλος. Μια γνωστη μου ενω γεννουσε στο ολυμπιο ο γιατρος της εφυγε διακοπες και την ξεγεννησε αλλος. Δεν ξερω αλλα στην Αθηνα που ημουνα δεν συμβαινουν τετοια πραγματα. Τοσα λεφτα μπαινουν στην τσεπη τους και αυτος πηγε διακοπουλες. Γελοιο μου ακουστηκε! Θελω να με κανει να νιωσω καλα και ηρεμη κοντα του να ειναι εμπειρος-η και η "κλινικη" που θα γεννησω να ειναι ενταξει (φαγητο-καθαριοτητα-να τηρουνται τα ωραρια επισκεψεων....)

Link to comment
Share on other sites

γαριδουλα εμενα ο γιατρος μου αφου δεν ειναι μαιευτηρας μου συνεστησε μερικους κ σε ιδιωτικα κ σε δημοσιο οπως σου ξαναγραψα στο δημοσιο ειναι ο οικονομοπουλος κ ο αντωνακης κ απο αυτους που μου συνεστησε σε ιδιωτικο οπου κ κατεληξα ειναι η χαρα οικονομου εχω παει 2 επισκεψεις ως ωρας κ διχνει να ειναι καλη γιατρος ξεγενναει κ στο ολυμπιο κ στην πολυκλινικη εγω θα προτιμησω την πολυκλινικη βεβαια γιατι στο ολυμπιον ερημη λεφτα πληρωνεις αλλα αν τα διαθετεις γιατι οχι να πας εκει ειναι καινουριο νοσοκομειο κ εχει φημη αυτην πληρωνεις καλη επιτυχια κ συντομα εγκυουλα!!!!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα..

εμενα ειναι ο αντρα μου απο πατρα και επειδη ειχα καποια προβληματα και ηθελα δευτερη γνωμη ειχα παει στον Βερρα Ηλια, πολυ καλος μου ειχε φανει και πολυ ευγενικος, παει και μια πολυ καλη μου φιλη εκει.

εχω κανει και μια λαπαροσκοπηση στο ριο, στον Αντωνακη καλος αλλα πολυ αυστηρος βρε παιδακι μου και λιγομιλητος.

 

καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω ανεπιφυλακτα τον Τσαπανο στο Πανεπιστημιακο,ο οποιος εκτος απο μαιευτηρας ειναι και εμβρυολογος και θα σου κανει την αυχενικη χωρις επιπλεον χρεωση (ειναι καθηγητης) και εχω ακουσει τα καλυτερα (την εχω επισκεφτει κιολας μια φορα) για την Μαυροματη στο Ολυμπιο.

Αν χρειαστεις πληροφοριες και λεπτομερειες να μου πεις.

Παντως αυτο το "Να ειναι πανταχου παρων" ειναι λιγο too much,παρολο που ειναι ευλογη απαιτηση μιας εγκυου.

Γιατι φανταζομαι πως το ιδιο θελει και μια εγκυος που ειναι πιο μπροστα σε μηνες απο εσενα και μια που ειναι πιο πισω.Δηλαδη ενας γιατρος πρεπει να δουλευει ολο τον χρονο και φυσικα να μην αρρωσταινει ποτε.

Και τα δυο μαευτηρια παντως εχουν τα καλα τους και τα κακα τους.

Σκεψου το και για οτι θες εδω ειμαστε.

 

Και παλι με το καλο!!!!:-P

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

καλος κ ο τσαπανος δεν λεω αλλα ειναι πολυ αυστηρος κ μενα δεν μου αρεσε αυτο μια επισκεψη πηγα το ιανουαριο που ημουν παλι εγκυος αλλα δυστηχως το εχασα κ ηταν πολυ αποτομος οτι δεν προχωραει η κυηση ,μου κοπηκαν τα ποδια οκ καλος γιατρος αλλα αν ειναι να τον φοβαμαι κιολας!!!!

ο βερας ο ηλιας ειναι πολυ καλος κ αυτος αλλα νεαρος πολυ ρε παιδι μου (κ κουκλος!!!!)

αρχικα λογο υπογονημοτητας κ επειτα καθεξην αποβολων εχω γυρισει τους μισους γυναικολογους της πατρας αυτος που με βοηθησε κ να μεινω εγκυος κ αυτη την φορα να εχω φτασει την 13 βδομαδα ειναι ο γουδας αλλα δεν ξεγενναει γμτ

για καθε γυναικολογο θα ακουσεις κ καλα κ κακα το θεμα ειναι εσυ να βρεις αυτον που θα σου ταιριαζει κ θα σε κανει να εισαι ηρεμη κ οχι να σε τσιτωνει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου,θα μου επιτρεψεις να σου πω πως το βασικο ειναι να ειναι ο αλλος καλος επιστημων.Ναι ειναι βαρυς,αλλα τον εμπιστευομαι τυφλα.

Κι'εγω ειχα την ιδια εμπειρια με σενα,ειχα ενα παιδακι με τρισωμια και μια παλινδρομη και ναι δεν με χαιδευε κιολας.

Απο την αλλη οταν γεννουσα με φυσιολογικο και χωρις επισκληριδιο μου χαιδευε τα μαλλια και μου κραταγε το χερι.

Ομως ειναι λεπτομερης και πολυ προσεκτικος και εχει και την φημη πως σ'αυτον πανε οσες γυναικες δυσκολευονται να κανουν παιδι.

Το θεμα ειναι ομως να νοιωθεις ανετα.

Απλα τα λεω γιατι απο μια επισκεψη δεν μπορεις να σχηματισεις αποψη.Εγω τον βλεπω καθε μηνα τα 4 τελευταια χρονια.

 

Φιλικα.

Χριστιανα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

ο βερας ο ηλιας ειναι πολυ καλος κ αυτος αλλα νεαρος πολυ ρε παιδι μου (κ κουκλος!!!!)

 

καλα οσο για αυτο, δεν λεω τιποτε, κουκλος και παρα πολυ ευγενικος,

σε κολαζει για πλακα...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλος κ ο τσαπανος δεν λεω αλλα ειναι πολυ αυστηρος κ μενα δεν μου αρεσε αυτο μια επισκεψη πηγα το ιανουαριο που ημουν παλι εγκυος αλλα δυστηχως το εχασα κ ηταν πολυ αποτομος οτι δεν προχωραει η κυηση ,μου κοπηκαν τα ποδια οκ καλος γιατρος αλλα αν ειναι να τον φοβαμαι κιολας!!!!

ο βερας ο ηλιας ειναι πολυ καλος κ αυτος αλλα νεαρος πολυ ρε παιδι μου (κ κουκλος!!!!)

αρχικα λογο υπογονημοτητας κ επειτα καθεξην αποβολων εχω γυρισει τους μισους γυναικολογους της πατρας αυτος που με βοηθησε κ να μεινω εγκυος κ αυτη την φορα να εχω φτασει την 13 βδομαδα ειναι ο γουδας αλλα δεν ξεγενναει γμτ

για καθε γυναικολογο θα ακουσεις κ καλα κ κακα το θεμα ειναι εσυ να βρεις αυτον που θα σου ταιριαζει κ θα σε κανει να εισαι ηρεμη κ οχι να σε τσιτωνει[/quote

adnihor καλησπέρα.Εγω ειμαι πατρινιά αλλα μενω Βόλο εδω και 6 χρονια.Γραφω απλα με αφορμή τον Γιατρό Γούδα που ανεφερες μιας και που και γω επιασα το πρωτο μου παιδάκι με εξωσωματική σε αυτον.Είναι απαιχτος ο άνθρωπος, πολύ καλός γιατρός και αψογη συμπεριφορα απεναντί μας.Να φανταστείς παρόλο που μετα την εξωσωματική με παρακολουθούσε μονο για 8 βδομάδες γιατι πηγαινορχόμουν Πατρα-Βόλο με παιρνε τηλεφωνο μονο και μονο για να δει πως παει η εγκυμοσύνη και όταν γέννησα το μαθε απο μια φίλη μου που δουλευε σε αυτον και μου στειλε μεχρι και λουλουδια ο άνθρωπος.Κρίμα παντως που δεν αναλαμβάνει τοκετό γιατί ειναι παρα πολυ καλος γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...