Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαζές ατάκες που ακούς όταν δε σου μοιάζει το παιδί σου


katerinakriti

Recommended Posts

Το κορυφαιο το εχει πει η πεθερα μου για την εγγονη της απο την κορη της...."Η εγγονη μου μοιαζει την κορη μου και τον γιο μου (αυτος ειναι ο αντρας μου) αλλα την εξυπναδα ευτυχως την πηρε απο μενα"...αχαχαχαχαχααχα, με λιγα λογια ο γιος της και η κορη ...στουρναρια, και το κανει και ακομα καλυτερο λεγοντας....."αντε μακαρι να παρει και το δικο σας παιδι την εξυπναδα μου" Κοινως ειμαι και εγω στουρναρι.......μεχρι που αναγκαστικα και της απαντησα καποια στιγμη "την εξυπναδα σου αν παρει, το παλευουμε γιατι ειναι κατι που διορθωνεται.....εξωτερικα μη σου μοιαξει ...καηκαμε !!!!!"..χαχαχαχαχαχαχα

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

maestria μου μια απ΄τα ίδια και εμείς.Δεν σας μιλάω για απλή ομοιότητα στα εξωτερικά χαρακτηριστικά .Μιλάμε για φωτοτυπία του μπαμπά του και εξωτερικά και εσωτερικά!!!!Ακόμα και η στάση που κοιμούνται είναι πανομοιότυπη....Παραδόξως βέβαια εμένα αυτή η ομοιότητα μου αρέσει .Είναι το μεγάλο και το μικρό αντράκι μου.Απλά μου προέκυψαν γαιδουράκια και τα δυό:wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ οσο διαβαζω αυτα που γραφετε...και σκεφτομαι τι εχω να ακουσω...τοσο περισσοτερο εκνευριζομαι.

Να ρωτησω κατι...εσεις απαντατε σε αυτες τις ατακες ή τις αγνοειτε?

 

`Πλεον τις αγνοω πληρως......και γελαω και απο πανω......ωχου καλε

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαιο το εχει πει η πεθερα μου για την εγγονη της απο την κορη της...."Η εγγονη μου μοιαζει την κορη μου και τον γιο μου (αυτος ειναι ο αντρας μου) αλλα την εξυπναδα ευτυχως την πηρε απο μενα"...αχαχαχαχαχααχα, με λιγα λογια ο γιος της και η κορη ...στουρναρια, και το κανει και ακομα καλυτερο λεγοντας....."αντε μακαρι να παρει και το δικο σας παιδι την εξυπναδα μου" Κοινως ειμαι και εγω στουρναρι.......μεχρι που αναγκαστικα και της απαντησα καποια στιγμη "την εξυπναδα σου αν παρει, το παλευουμε γιατι ειναι κατι που διορθωνεται.....εξωτερικα μη σου μοιαξει ...καηκαμε !!!!!"..χαχαχαχαχαχαχα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμας ο μικρος μοιαζει σε εμενα απλα τα ματακια του ειναι γαλαζια.

(τα εχει παρει απο τις γιαγιαδες μου και τα αδερφια της μαμας μου)

ειδικα πιο μικρος ηταν φτυστος εγω.

οποτε συνηθως μολις μας δουν οικογενειακως και τους τρεις λενε στο αντρα μου:καλα στον υπνο σε επιασε η γυναικα σου;που ησουν εκεινη την ωρα εσυ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Συνέβη στις διακοπές μας:

 

Ήμασταν με τον Αγαπούλη και τη μικρή σε καφέ σε πεζόδρομο, με άλλους γονείς και παιδάκια μικρότερα και μεγαλύτερατόσο στην παρέα μας, όσο και στα γύρω τραπέζια. Η μικρή μου κοιτούσε το βρεφάκι σε διπλανό καρότσι κ είπαμε και μια-δυο χαζομαρίτσες με την άλλη μαμά (με την οποία δεν γνωριζόμασταν), του τύπου "πόσο είναι", "κοιμάται το βράδυ", τα κλασικά...σημειωτέον τη μικρή την είχα αγκαλιά.

 

Ώσπου με ρωτάει: "δικό σου είναι;"Ντόοιιιινγκ!!!

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

η καλη μου η μαμα παει βολτα τον γιο μου και της λεει μια γιαγια στο δρομο (ειναι γνωστη ) καλε βρε πολυξενη τι εγινε ?

μαμα μου : τι βρε σοφια

γιαγια : εκανες και αγορι

μαμα μου : οχι

γιαγια: και αυτο εδω που ειναι ιδιο με σενα (4 χρονων ο γιος μου )

μαμα μου : της κορης μου

γιαγια :τι το εκανες με τον γαμπρο σου

μαμα μου : οχι με την κορη μου την εκανε

γιαγια :: αααααααα!! για αυτο ειναι ιδιος ο γαμπρος (καμια σχεση )

Link to comment
Share on other sites

η καλη μου η μαμα παει βολτα τον γιο μου και της λεει μια γιαγια στο δρομο (ειναι γνωστη ) καλε βρε πολυξενη τι εγινε ?

μαμα μου : τι βρε σοφια

γιαγια : εκανες και αγορι

μαμα μου : οχι

γιαγια: και αυτο εδω που ειναι ιδιο με σενα (4 χρονων ο γιος μου )

μαμα μου : της κορης μου

γιαγια :τι το εκανες με τον γαμπρο σου

μαμα μου : οχι με την κορη μου την εκανε

γιαγια :: αααααααα!! για αυτο ειναι ιδιος ο γαμπρος (καμια σχεση )

 

μαμα σου:κυρα σοφια θεριζει το αλσχαιμερ.

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή που βγήκε η μικρή μας έκανε μπαμ ότι είναι φωτοτυπία ο μπάμπας της! Φυσικά και δεν με πείραξε και αυτός είναι ακόμη ένας λόγος που την λατρεύω! Ωστόσο με ενοχλεί το γεγονός ότι πολλοί που διαπιστώνουν την ομοιότητα προσπαθούν να με παρηγορήσουν με λόγια του τύπου "Άντε και ο γιος θα είναι φτυστός εσύ" ή "Είναι νωρίς ακόμη (μόλις κλείνει τον πρώτο της μήνα) μπορεί να αλλάξει και να σου μοιάσει"!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κορυφαιο το εχει πει η πεθερα μου για την εγγονη της απο την κορη της...."Η εγγονη μου μοιαζει την κορη μου και τον γιο μου (αυτος ειναι ο αντρας μου) αλλα την εξυπναδα ευτυχως την πηρε απο μενα"...αχαχαχαχαχααχα, με λιγα λογια ο γιος της και η κορη ...στουρναρια, και το κανει και ακομα καλυτερο λεγοντας....."αντε μακαρι να παρει και το δικο σας παιδι την εξυπναδα μου" Κοινως ειμαι και εγω στουρναρι.......μεχρι που αναγκαστικα και της απαντησα καποια στιγμη "την εξυπναδα σου αν παρει, το παλευουμε γιατι ειναι κατι που διορθωνεται.....εξωτερικα μη σου μοιαξει ...καηκαμε !!!!!"..χαχαχαχαχαχαχα [χαχαχαχαχαχαχαχα θα ηθελα να δω την φατσα της οταν της το ελεγες χαχαχα θα γεννησω απο τα γελια!!!!!!!!!!!!!:P
apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει και καλύτερο .Ετύχε να συλλάβω την μικρή μια μέρα πρίν φύγει ό άντρας μου για 2μήνες και όταν μάθαμε ότι ήμουν 2μηνών εγγύος διάφορα είχα ακόυσει απο τα αγαπητά πεθερικά μου.Οταν λοιπόν με το καλό γέννησα και η μικρή έμοιαζε στον μπαμπα΄της ακούστηκε απο στόμα πεθεράς η Θεική ατάκα.¨Ευτυχώς τώρα είμαστε σίγουροι οτι δεν είναι του κουμπάρου.¨:evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή σήμερα μοιάζει αρκετά με τον μπαμπά της. Πέρισυ όμως έμοιαζε πολύ με εμένα.

Ξαδέρφη του άντρα μου σε γάμο που έχουμε βρεθεί...

¨Πω πω ξάδερφε....λυπάμαι....το μωρό είναι ίδιο η μαμά του!". (όπου μαμά εγώ - κακάσχημη, έκτρωμα, χάλια) :)

Ευτυχώς που έχει το ακαταλόγιστο....

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ειναι η απαντηση σε ολα αυτα (γιατι τα ακουω και εγω) και το βολωνουν ΑΜΕΣΩΣ λεμε ετσι:

 

Τετοια ΘΑΥΜΑΤΑ τα κανω και στον υπνο μου γλυκια μου!.......τελος......

:lol:

καλό! θα το λέω κι εγώ!

εμένα μου είπαν το "ούτε παρένθετη μάνα να ήσουν"

 

τα κλισέ "φιλική συμμετοχή", "κοιμόσουν; νύσταζες;"

 

"πόσο όμορφη είσαι! ίδια ο πατέρας σου"

εγώ δηλαδή πόσο ασχημόφατσα είμαι; και τον τύλιξα τον καημένο! να κοιμηθεί μαζί μου και να μου κάνει και παιδί! αχ τι τραβάει ο δόλιος!:mrgreen::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το κορυφαίο που απαντούσα ιδίως μπροστά στα πεθερικά μου, με έπρηξαν με το "πόσο όμορφη είσαι μπουμπού, ίδια ο πατέρας σου", "παρακαλούσα η μικρή να μοιάζει εμφανισιακά στον Στέφανο, είναι ο έρωτάς μου, αλλά στον χαρακτήρα εμένα. ευτυχώς εισακούστηκαν οι προσευχές μου. το κοριτσάκι μου είναι ψυχούλα όμορφη"

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν λοιπόν με το καλό γέννησα και η μικρή έμοιαζε στον μπαμπα΄της ακούστηκε απο στόμα πεθεράς η Θεική ατάκα.¨Ευτυχώς τώρα είμαστε σίγουροι οτι δεν είναι του κουμπάρου:evil::evil::evil::evil:

 

:shock::shock::shock:.......:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Ατάκα θείας του αντρός μου. Καλά η μικρή ίδια με εσένα Κώστα. Ε όχι και ίδια, μοιάζει και στη Γιόλη στο στόμα στη μύτη. Μπά αφού η μπέμπα δεν έχει μεγάλη μύτη. Στο μπέμπη τώρα λέει. Για να δω τη μύτη του μωρού (επειδή ο μπέμπη είναι ίδιος με εμένα) έχει μεγάλη μύτη. Καλά κυρά μου, ποιό μωράκι 5 μηνών έχει μεγάλη μύτη;

Link to comment
Share on other sites

Αχ το θέμα που με πονάει , με τσουρουφλίζει, με σιγοψήνει και στο τέλος με σκοτώνει στην κυριολεξία.... Μα είναι δυνατόν ρε γαμώτο copy paste του άντρα μου ούτε το νύχι μου δεν μου έχει πάρει.. δεν έχω ακούσει ούτε απο ένα χριστιανό ούτε και απο μουσουλμάνο :mrgreen: ότι μου μοιάζει .. παρά μόνο έλα θα σου μοιάζει η κόρη για αυτό βάλε μπροστά.... Εχω ακούσει τι να πρωτογράψω καλά το κλασικό είναι όταν τον βλέπουν οι γνωστοί και φίλοι αχουτο κούκλος είναι ίδιος ο πατέρας του! ):twisted: σαν να λένε ευτυχώς που δεν πήρε απο το μπάζο την μάνα του. Μια στις παιδική χαρά με ρωτάει δικό σας είναι ? ναι της λέω χαμογελάει και μου λέει νόμιζα ότι ήταν της κυρίας δίπλα σας γιατί της φέρνει κάπως :twisted: μοιάζει στον μπαμπά του ε?:twisted: Τα άλμπουμ του άντρα μου τα έχει η πεθερούλα μου στο σπίτι της για να τα δείχνει μαζί με τον γιο μου ευτυχώς για καλή της τύχη δεν έχέι κανει το αστειο να μου τα φέρει διαφορετικά οι φωτος του γιους θα ήταν στα σκουπίδια απο τα νεύρα μου... Κορίτσια δεν κάνω πλάκα ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ κομπλεξ με αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μια θειτσα με πιανει και μου λεει......."πωπω πες του αντρα σου....ιδια η μαμα της! Ολόιδια....λες και της εκοψαν τη φατσα και της την κολλησαν στο κοριτσι, χαμηλου επιπεδου γονιδια εχει ο αντρας σου κοπελα μου!!!!" Ευτυχως που δεν ηταν παρον! Και δε του το εχω πει ακομη!

 

Ακου χαμηλου επιπδου γονιδια!!!!! Τι ακουω η ερμη μανα και δε σοριαζομαι!

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ακουμε οι μανες που δεν μας μοιαζουν τα παιδια ειναι απίστευτα! Και μενα και τα δυο παιδια μοιαζουν του αντρα μου, αλλα σε ξανθια βερσιον!! Τα βλεπω και το καταλαβαινω, δεν ειμαι τοσο χαζη. Και όλοι προσπαθουν να με πεισουν ότι καπου μοιαζουν και σε μενα (για να μην στεναχωρηθω). Και εγω απανταω : Ναι, πισω απο τα αυτια !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το δικο μας παιδι τελειως αντικειμενικα, μοιαζει περισσοτερο του αντρα μου και λιγο στο στοματακι και στη μυτουλα μοιαζει σε εμενα. Καθε φορα που το βλεπει μια θεια του αντρα μου , (η οποια του εχει και μεγαλη αδυναμια και ειναι και ανυπαντρη και ηλικιωμενη) μου λεει: καλα βρε παιδι μου , που ησουν εσυ , κοιμοσουν? αφου μου το ελεγε συνεχως, της λεω και εγω μια φορα:Οχι θεια στο σεξ ειμαι παντα ξυπνια και τα δινω ολα. Αμα δε σε πειθω ρωτα και τον ανιψιο σου. Δεν το ξαναειπε, ντραπηκε πολυ και φανηκε. Δε με ενδιαφερει και εμενα με μειωνε ετσι που το ελεγε προκλητικα παντα.Τελικα πρεπει να εχεις και θρασσος.

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος μου γιος είναι πραγματικός κλώνος μου και η πεθερά, επειδή όταν συνελήφθη εγώ έμενα σε άλλη πόλη λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, έβαζε λόγια στον άνδρα μου να κάνει dna.

Κι εκείνος μου το πέταξε μια μέρα και έγινε ο χαμός.

Τα δίδυμα ο ένας πάλι κλώνος μου ο άλλος μισός μισός.

Πώς και δεν το πέταξε πάλι. Ο ένας του γιου της κι ο άλλος από άλλον άνδρα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια στις παιδική χαρά με ρωτάει δικό σας είναι ? ναι της λέω χαμογελάει και μου λέει νόμιζα ότι ήταν της κυρίας δίπλα σας γιατί της φέρνει κάπως :twisted: μοιάζει στον μπαμπά του ε?:twisted:

 

Αχαχαχχα σορι βρε Σωτηρία μου πόσο βλαμμένη μπορεί να ήταν,έλεος!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος μου γιος είναι πραγματικός κλώνος μου και η πεθερά, επειδή όταν συνελήφθη εγώ έμενα σε άλλη πόλη λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, έβαζε λόγια στον άνδρα μου να κάνει dna.

Κι εκείνος μου το πέταξε μια μέρα και έγινε ο χαμός.

Τα δίδυμα ο ένας πάλι κλώνος μου ο άλλος μισός μισός.

Πώς και δεν το πέταξε πάλι. Ο ένας του γιου της κι ο άλλος από άλλον άνδρα :confused:

πλακα κανεις ετσι?????:shock:

επρεπε να κανεις και να τους το τριψεις στη μουρη!!!

 

καμια φορα λεω στον αντρα μου για πλακα...που το ξερει οτι ειναι δικο του?

παιρνει σοβαρο υφος και λεει μπορει να μην ειναι να κανουμε dna..

οκ του λεω αλλα αν βγει θετικο,ξεχασε με μετα:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...