Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σας εχει υποτιμησει ο αντρας σας???


andrian

Recommended Posts

Πινγκουινακι...απανταω σε σενα μιας και εδειξες ενδιαφερον.

Ημουν ενα βημα πριν την πορτα για αλλους λογους οχι γιατι με υποτιμησε ή τον υποτιμησα για ψηλου πηδημα... Απλα γιατι ηξερε καποια πραγματα για την οικογενεια μου και μου τα ανεφερε σε λαθος στιγμη πανω στα νευρα του...αστοχα τελειως...Δεν τιθεται αλλο θεμα απο τοτε εχει ζητησει χιλιες συγγνωμες..εγραψα ομως οτι ραγιζει κατι...γιατι για μενα ραγισε..Υπαρχουν πραγματα που λεγονται και αλλα που δεν λεγονται. Το αν εχει παχυνει καποιος ή αν κανεις αρνητικα σχολια στον αλλον συνεχεια ειναι αλλο θεμα. Παιζουν πολλα ρολο. Αν πχ ενα ζευγαρακι μιλουσε παντα ετσι μεταξυ τους δεν μπορεις τωρα υστερα απο 10 χρονια να απαιτεις να σου κανει κομπλιμεντα επειδη το βλεπεις σε φιλικο ζευγαρι. Και αυτο συνηθιζεται...

Εμεις σεβομαστε ο ενας τον αλλον και δεν τον υποτιμω ουτε με υποτιμα. Απλα στα νευρα μας λεμε μια κουβεντα παραπανω ...την λεμε ομως. Αν αυτο ειναι προβλημα...δεν ξερω θα το δειξει ο χρονος.

 

Οτι περναμε δυσκολη φαση περναμε...το παιδι μου εχει Ασμπεργκερ, αυτισμος υψηλης λειτουργικοτητας και οχι δεν το θεωρω ασθενεια, απλα διαφορετικος τροπος λειτουργιας και χαρακτηρα. Ειναι πανεξυπνο και δοξα τω Θεω εχει οοοολες τις δυνατοτητες μιας και εδω που ζουμε δεν σου βαζουν σταμπα.

Αλλα οτι υπαρχουν συχνα πυκνα εντασεις στο σπιτι υπαρχουν...μεταξυ των αλλων και λογω αυτισμου.

Αλλα αν θα χωριζα ή αν καποτε θα χωρισω δεν θα το εκανα για τα ψυχολογικα του συντροφου μου ...αν ειναι κομπλεξικος η οχι ...εγω προσωπικα θα το εκανα για τα δικα μου ψυχολογικα....αλλα αυτο ειναι αλλο καπελο

Δεν θα συνεχισω σαυτο το τοπικ...

πιστευω σε γενικες γραμμες ο καθε ανθρωπος σεβεται τον εαυτο του, αλλα ο καθενας μας εχει τις προτεραιοτητες του.

Οχι δεν ειμαι η γυναικουλα που θα δεχτει πολλα προκειμενου να διατηρησει την γαληνη στο σπιτι ...αλλα δεν ειμαι και φοραδα να χλιμιντριζω και να κλωτσαω με ψηλου πηδημα.

Και για οσα προαναφερθηκαν...νομιζω το ξεκαθαρισα και πιο πανω...αλλο αυτο που λεμε πανω στα νευρα μας και αλλο η λεκτικη βια. Για μενα ειναι το δευτερο μονο υποτιμηση χωρις να σημαινει πως το πρωτο δεν μας πληγωνει.Αυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φαιη μου

οτι σου χτυπησε αυτα που του ειχες εμπιστευτει ,προφανως στο θυμο του το εκανε για να σε πονεσει!ετσι ειμαστε φτιαγμενοι οι ανθρωποι δυστυχως αλλα αφου εγινε μονο μια φορα και ζητησε και συγγνωμη,βγαλτο απο το μυαλο σου οτι ραγισε το γυαλι...πες έπεσε και δεν έπαθε τιποτε:)!

αυτο που λες οτι το καθε ζευγαρι επικοινωνει με το δικο του τροπο και μπορει καποιοι να ειναι πιο χυμα μεταξυ τους χωρις να σημαινει κατι κακο,ειναι γεγονος .οι γονεις μου ειναι ετσι -λυσσα το κανες το φαγητο,λεει ο πατερας μου -του πεφτει το πηρουνι-αμαν ρε παιδι μου,κοιμασαι ορθιος !απανταει η μανα μου! και ετσι μια ζωη...αυτοι τα βρισκουν-γουστο τους καπελο τους!αλλα το κλειδι ειναι να ειναι και οι δυο έτσι!

οσο για το ασπεργκερ,δεν ξερω που βρισκεσαι,στο εξωτερικο υποθετω-

κατα τη γνωμη μου αφου το παιδι έχει ολα αυτα που πρεπει ,μην το κουνησεις ρουπι!εδω ειναι να μη σου τυχει...ειδικα αν δεν εχεις πολυ χρημα...εμεις μαθησιακη δυσκολια εχουμε και στο σχολειο μας αντιμετωπιζουν λες και ειμαστε ο εχθρος τους...και η μονιμη ατακα...ο,τι κανεις μονη σου..:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, μονο για το νοικοκυριο και το μαγειρεμα μου τη λεει, αλλα εκει εχει δικιο, αυτος θα ηταν αν δε δουλευε πολυ καλυτερος στο νοικοκυριο απο μενα, αλλα αυτα μου τα λεει και γελαμε και οι δυο, οχι υποτιμητικα.

Ε, μην περιμένει να 'σαι και η Βέφα με 2 μωρά....:-D Αν κι εγώ με τη μαγειρική είχα τη σχέση που έχει ο διάβολος με το λιβάνι, τώρα που έχω και το μωρό έχω κι άλλοθι!!!!:cool:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...