Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εσύ θες παιδί και ο/η σύντροφος δεν θέλει...Τι κάνεις?


papapete

Recommended Posts

ούτε εμείς. με ένα χρόνο σχέσης και ούτε καν, αρραβωνιαστήκαμε και αρχίσαμε να φτιάχνουμε το σπίτι μας, παράλληλα τρέχαμε με δουλειές, παντρευτήκαμε σε ένα χρόνο, σε 3,5 μήνες έμεινα έγκυος. μόνο μια φορά πήγαμε διακοπές αρραβωνισμένοι κι ένα ταξίδι στο Παρίσι. τίποτα άλλο.

μπήκαμε αμέσως στα βαθειά.

εσυ μαρή έχεις δύο και μπορείς να πάρεις μια ανάσα. εγώ είμαι 34 και θέλω 3 παιδιά. πότε;

μήπως νομίζεις ότι δεν μου λείπει να βγω έξω με τον Στεφ, να κάνω ό,τι έκανα φοιτήτρια μαζί του όμως τώρα, ε, με τον αγαπούλη μου!

μου λείπουν όμως περισσότερο χρονικά τα παιδιά. μετά έχουμε καιρό να κάνουμε γούστα!

 

Εγώ 36 Σεβούλα μου και αν έρθει το 2ο σύντομα πιθανά λέμε να σκεφτώ και το 3ο, οπότε μην το παιρνεις χρονικά, μικρή είσαι. Η Μενεγάκη 3ο στα 39, τι σκας??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Culte, είμαι στην ίδια θέση μαζί σου με τη διαφορά ότι εγώ θα ήθελα ακόμα ένα τουλάχιστον, να δούμε πως θα τα καταφέρω όταν και όποτε έρθει.

 

Δεν είσαι καθόλου εγωίστρια, ούτε και η Ελλεφριεμ. Σέβομαι τους λόγους της κάθε μιας για την απόφαση του ενός παιδιού, αλλά για να το καταλάβει κάποιος πρέπει να το περάσει ένα ζόρι. Αν υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος να αφήσει κάποιος το παιδί του για να πάει πχ Σ/Μ, σημάίνει υπάρχει βοήθεια. Για όσες καμμία βοήθεια δεν υπάρχει φυσικό είναι να διστάζουν για το 2ο.

εγώ πάντως Σοφία μου δεν έχω αφήσει την Χρύσπα μου ούτε απόγευμα ούτε ΣΚ για να πάω εκδρομή, βόλτα, καφέ ή ψώνια. εκτός από τις ώρες που είμαι στη δουλειά, είμαστε παντού μαζί, στο μπάνιο μου μαζί, στο σιδέρωμα μαζί, στο άπλωμα μαζί.

και πάλι θέλω να κάνω 3 παιδιά. αν άπλωνα ρούχα με τρία πιτσιρίκια να παίζουν με τα μανταλάκια στη βεράντα, τραγουδώντας φάλτσα, στο μάξιμουμ το βόλιουμ... τότε θα ζούσα στο τριπλάσιο την απόλυτη ευτυχία που ζω κάθε φορά που απλώνω ρούχα.:mrgreen:

 

θησαυρέ μου, με νιώθεις!

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλε στο τζόγο ο Βασίλης που πλησίαζε τα 40! "Πότε θα γίνω πατέρας και πότε θα γίνω πατέρας....". Τον λυπήθηκα η ηλίθια! Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, ακόμα στο ένα θα είχα μείνει, αλλά... στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα...

 

Μην τα λες αυτά ρε συ ARNIKOL, να χαίρεσαι για τα παιδιά έστω και αν υπάρχουν δυσκολίες.

Link to comment
Share on other sites

αν άπλωνα ρούχα με τρία πιτσιρίκια να παίζουν με τα μανταλάκια στη βεράντα, τραγουδώντας φάλτσα, στο μάξιμουμ το βόλιουμ... τότε θα ζούσα στο τριπλάσιο την απόλυτη ευτυχία που ζω κάθε φορά που απλώνω ρούχα.:mrgreen:

Χαχαχαχα! Μόνο ρούχα δεν θα άπλωνες... στο υπογράφω!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σεβ και εσυ να χαιρεσαι την κορουλα σου και να ειναι παντα γερη.

 

Αν οντως ενα ζευγαρι δεν ειναι καλα μεταξυ τους το να προχωρησει σε δευτερο παιδι ειναι λαθος τελειως. Το οικονομικο και αυτο παιζει τον ρολο του σιγουρα αλλα πιο πολυ απο ολα σημασια εχει πως νιωθει η μανα μεσα της,. Αν μπορει και θελει να προχωρησει σε δευτερο παιδι.

 

Το να το κανει νιωθωντας απο την αρχη οτι δεν μπορει να το υποστηριξει δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάντως Σοφία μου δεν έχω αφήσει την Χρύσπα μου ούτε απόγευμα ούτε ΣΚ για να πάω εκδρομή, βόλτα, καφέ ή ψώνια. εκτός από τις ώρες που είμαι στη δουλειά, είμαστε παντού μαζί, στο μπάνιο μου μαζί, στο σιδέρωμα μαζί, στο άπλωμα μαζί.

και πάλι θέλω να κάνω 3 παιδιά. αν άπλωνα ρούχα με τρία πιτσιρίκια να παίζουν με τα μανταλάκια στη βεράντα, τραγουδώντας φάλτσα, στο μάξιμουμ το βόλιουμ... τότε θα ζούσα στο τριπλάσιο την απόλυτη ευτυχία που ζω κάθε φορά που απλώνω ρούχα.:mrgreen:

 

θησαυρέ μου, με νιώθεις!

 

Ούτε και γω βρε Σεβούλα μου, μιλάμε ότι η Εριέττα είναι πια το μόνιμο παρεάκι μου. Ποια ρουχα? Τι μου λες? Ούτε με τον άντρα μου δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρις να τον διώξει από το κρεβάτι.

 

Δεν νιώθω άσχημα γι'αυτό, το μόνο που θα ήθελα κάποτε λίγο χρόνο με τον άντρα μου. Βεβαίως το θέμα παιδιά ήταν και θα είναι πάντα το αδύνατο σημείο μου και μπορώ να περάσω ζόρια για να μεγαλώσω τουλάχιστον ακόμα 1.

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλε στο τζόγο ο Βασίλης που πλησίαζε τα 40! "Πότε θα γίνω πατέρας και πότε θα γίνω πατέρας....". Τον λυπήθηκα η ηλίθια! Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, ακόμα στο ένα θα είχα μείνει, αλλά... στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα...

 

:confused::confused::confused:

Θες να πεις ότι το μετάνοιωσες που έκανες δεύτερο? Θα προτιμούσες να μην το είχες???

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλε στο τζόγο ο Βασίλης που πλησίαζε τα 40! "Πότε θα γίνω πατέρας και πότε θα γίνω πατέρας....". Τον λυπήθηκα η ηλίθια! Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, ακόμα στο ένα θα είχα μείνει, αλλά... στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα...

πες μου ότι έκανες παιδί από λύπηση και θα σε πιστέψω!

καλέ τί θες να τραβάω τα ...... μου;:shock::mrgreen::lol:

εγώ αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, θα τον είχα από κοντά τον Στεφ από το 1ο έτος στη Νομική, όχι φίλο όπως έκανα, θα έκανα το πρώτο στα 26. έτσι τώρα θα είχα κάνει τα 3 παιδιά μου και θα άρχιζα να ξεσαλώνω μαζί του!;):lol:

άσε που δεν θα επέλεγα νομική. δικηγόρος και μαλλιά. δασκάλα ή νηπιαγωγός στο δημόσιο, με τις άδειες, με τις διακοπές μου, στο σπιτάκι μου, με τα πιτσιρίκια μου, τον αντρούλη μου!

στερνή μου γνώση, να σ' είχα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Μην τα λες αυτά ρε συ ARNIKOL, να χαίρεσαι για τα παιδιά έστω και αν υπάρχουν δυσκολίες.

Κοίτα, δεν είμαι αχάριστη... Δόξα τω Θεώ, μια χαρά είναι τα παιδιά μου και οι εγκυμοσύνες καλές και όλα καλά από θέμα υγείας. Μιλάει η κούραση όπως κατάλαβες...Τα έχουμε ξαναπεί... Περνάμε δύσκολη φάση:-(

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δασκάλα ή νηπιαγωγός στο δημόσιο, με τις άδειες, με τις διακοπές μου, στο σπιτάκι μου, με τα πιτσιρίκια μου, τον αντρούλη μου!

στερνή μου γνώση, να σ' είχα πρώτα.

 

εδώ συμφωνούμε απόλυτα!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 36 Σεβούλα μου και αν έρθει το 2ο σύντομα πιθανά λέμε να σκεφτώ και το 3ο, οπότε μην το παιρνεις χρονικά, μικρή είσαι. Η Μενεγάκη 3ο στα 39, τι σκας??

Σοφία μου.............:o

τί να έρθει;;;, αν δεν το φέρεις εσύ;;;

μόνο του δεν έρχεται.-

η Μενεγάκη είναι μία και κολόφ...

έχει υπηρέτες, κομμωτριες σπόνσορες, νταντάδες,... γκόμενους, ...ούτε για καλό ούτε για κακό δεν παίζει σύγκριση με εμάς.

κι εσύ βιάσου, αφούτο θες το 2ο.

μήπως φερόμαστε ως χαϊλάντερ; ότι θα ζήσουμε 100 χρόνια ως νέοι και τα 100; γιατί δεν σκεφτόμαστε αλλιώς;

Σοφία, δεν θέλω να σε προσβάλλω, αλλά βιάσου κι εσύ, όπως βιάζομαι κι εγώ. αργήσαμε φιλενάδα.

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused:

Θες να πεις ότι το μετάνοιωσες που έκανες δεύτερο? Θα προτιμούσες να μην το είχες???

ΌΧΙ βρε! Χιούμορ κάνω...:lol:Τς τς τς....

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ειμαι μαμα και δεν ξερω τι θα μου συμβει στο μελλον...αλλα μπορω να σας πω πως την αδερφη μου την λατρευω!

Τους παρακαλουσα σαν τρελη να μου κανουν μια αδεφφη..θυμαμαι που ειχε μεινη η μαμα μου εγγυος και πριν την Γεωργι και το εχασε...εκλαιγα κι εγω μαζι τους...και τελικα ηρθε το πολυποθυτο αδερφακι !

Εχουμε 6,5 χρονια διαφορα!

Οταν γεννηθηκε ειχα τρελλαθει απο την χαρα μου...

Μετα ηρθαν τα προσεχε και τα μη, απο εναν μπαμπα που μου ειχε τρελη αδυναμια και δεν ειχα μαθει ετσι!

Την ζηλευα σαν τρελη!

Μεχρι που αρχισε να καταλαβαινει....και τωρα την λατρευω!

Ειναι φοιτητρια στην Λαρισα (τι ωραια η Λαρισα Σεβουλα....πεθαινω!) και μιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο, αν μια μερα δεν μιλησουμε μου κακοφαινεται, ειναι η καλυτερη μου φιλη, την καμαρωνω...και..και..και..θα μπορουσα να γραφω για ωρες...

 

Και κατι τελευταιο και κλεινω....Προσφατα χασαμε την γιαγια μας...μεγαλος πονος για ολους...

Δεν μπορω να φανταστω την μαμα μου πως θα ηταν αν δεν ειχε τα αδερφια της...γιατι αλλο η τωρινη της οικογενεια...

τα αδερφια ειναι η πρωτη και παντοτινη μας οικογενεια....

 

 

Συγνωμη αν σας κουρασα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα πολύ να κάνω και 2ο και 3ο μωρό, παρ'ότι είχα και πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και πάαααρα πολλά τρεχάματα μετά τη γέννα με θέματα υγείας του μωρού (και της δικής μου). Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από μια μεγάλη δεμένη οικογένεια που είναι όλα τα μέλη της γερά...

Ο σύζυγός μου ήταν πάντα υπέρ των πολλών παιδιών, αλλά δυστηχώς τώρα τον βλέπω αρκετά πιο συγκρατημένο... Κάτι τα προβλήματα που αντιμετωπίσαμε με την υγεία της κορούλας μας (που μας γονάτισε και ψυχολογικά και οικονομικά), κάτι η οικονομική κρίση και η ανασφάλεια, τον έχει φέρει σε σημείο να φτύνει τον κόρφο του κάθε φορά που κάποιος αναφέρεται σε μας για 2ο μωρο...

Σε συζήτηση που κάναμε και του εξέφρασα τη στεναχώρια μου για αυτή του την αντίδραση, μου είπε πως θέλει να κάνουμε και δεύτερο παιδί, αλλά λίγο αργότερα...

Εν τω μεταξύ και η μικρούλα μας, κάθε φορά που βλέπει παιδάκι χαίρεται πάρα πολύ.

 

Εγώ πάντως πιστεύω πως τα παιδιά θέλουν μόνο αγάπη για να μεγαλώσουν και φυσικά κάποια στοιχειώδη οικονομική άνεση από την οικογένεία τους.

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κι εγω ποσο συμφωνω σε αυτο!

χριστουγεννα-πασχα-καλοκαιρι στο σπιτι....ονειρο!

κάτι 9μηνα, κάτι μειωμένα διαρκείας, κάτι 28η Οκτ. κάτι 17 Νοεμβρίου, κάτι Τριών Ιεραρχών, Κάτι 25η Μαρτίου, κάτι Καθαρές Δευτέρες, κάτι κάτι ημερήσιες εκδρομές που οι προετοιμασίες τους κρατάνε μια εβδομαδα τη φορά, κάτι όλη την εγκυμοσύνη χωρίς να πατήσουν το ποδι στη δουλειά, κάτι, κάτι και κυρίως ότι ασχολούνται με παιδιά για λίγες ώρες καθε μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι μαμα και δεν ξερω τι θα μου συμβει στο μελλον...αλλα μπορω να σας πω πως την αδερφη μου την λατρευω!

Τους παρακαλουσα σαν τρελη να μου κανουν μια αδεφφη..θυμαμαι που ειχε μεινη η μαμα μου εγγυος και πριν την Γεωργι και το εχασε...εκλαιγα κι εγω μαζι τους...και τελικα ηρθε το πολυποθυτο αδερφακι !

Εχουμε 6,5 χρονια διαφορα!

Οταν γεννηθηκε ειχα τρελλαθει απο την χαρα μου...

Μετα ηρθαν τα προσεχε και τα μη, απο εναν μπαμπα που μου ειχε τρελη αδυναμια και δεν ειχα μαθει ετσι!

Την ζηλευα σαν τρελη!

Μεχρι που αρχισε να καταλαβαινει....και τωρα την λατρευω!

Ειναι φοιτητρια στην Λαρισα (τι ωραια η Λαρισα Σεβουλα....πεθαινω!) και μιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο, αν μια μερα δεν μιλησουμε μου κακοφαινεται, ειναι η καλυτερη μου φιλη, την καμαρωνω...και..και..και..θα μπορουσα να γραφω για ωρες...

 

Και κατι τελευταιο και κλεινω....Προσφατα χασαμε την γιαγια μας...μεγαλος πονος για ολους...

Δεν μπορω να φανταστω την μαμα μου πως θα ηταν αν δεν ειχε τα αδερφια της...γιατι αλλο η τωρινη της οικογενεια...

τα αδερφια ειναι η πρωτη και παντοτινη μας οικογενεια....

 

 

Συγνωμη αν σας κουρασα...

 

Έχεις πολύ δίκιο...

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κι εγω πιστευω οτι τα αδερφια ειναι θησαυρος...

Αν με ρωτησει καποιος για την παιδικη μου ηλικια, η πρωτη εικονα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι τα αδερφια μου...

Ομως, καθε παιδι θα πρεπει να ερχεται στον κοσμο εφ'οσον πληρουνται -τη στιγμη εκεινη- καποιες βασικες προυποθεσεις (να το θελουν και οι δυο πολυ, να ειναι καλα το ζευγαρι, να μπορουν να του προσφερουν τα απαραιτητα ...)

Αν για καποιο λογο αυτα δεν ισχυουν, τοτε εγωιστικο δεν ειναι το να μη φερεις ενα παιδι στον κοσμο, αλλα το να το φερεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι μαμα και δεν ξερω τι θα μου συμβει στο μελλον...αλλα μπορω να σας πω πως την αδερφη μου την λατρευω!

Τους παρακαλουσα σαν τρελη να μου κανουν μια αδεφφη..θυμαμαι που ειχε μεινη η μαμα μου εγγυος και πριν την Γεωργι και το εχασε...εκλαιγα κι εγω μαζι τους...και τελικα ηρθε το πολυποθυτο αδερφακι !

Εχουμε 6,5 χρονια διαφορα!

Οταν γεννηθηκε ειχα τρελλαθει απο την χαρα μου...

Μετα ηρθαν τα προσεχε και τα μη, απο εναν μπαμπα που μου ειχε τρελη αδυναμια και δεν ειχα μαθει ετσι!

Την ζηλευα σαν τρελη!

Μεχρι που αρχισε να καταλαβαινει....και τωρα την λατρευω!

Ειναι φοιτητρια στην Λαρισα (τι ωραια η Λαρισα Σεβουλα....πεθαινω!) και μιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο, αν μια μερα δεν μιλησουμε μου κακοφαινεται, ειναι η καλυτερη μου φιλη, την καμαρωνω...και..και..και..θα μπορουσα να γραφω για ωρες...

 

Και κατι τελευταιο και κλεινω....Προσφατα χασαμε την γιαγια μας...μεγαλος πονος για ολους...

Δεν μπορω να φανταστω την μαμα μου πως θα ηταν αν δεν ειχε τα αδερφια της...γιατι αλλο η τωρινη της οικογενεια...

τα αδερφια ειναι η πρωτη και παντοτινη μας οικογενεια....

 

 

Συγνωμη αν σας κουρασα...

έτσι ακριβώς!

γι' αυτό σου εύχομαι να κάνεις μια όμορφη οικογένεια με πολλά παιδάκια, γερά, όμορφα και καλόβολα, να κοιμούνται και να τρώνε καλά!

ε, μάρκο πόλο;

κοιμάμαι αρκετές ώρες, αλλά μου λείπει ο άντρας μου ώρες ώρες!

από την άλλη, όταν χαϊδευόμαστε με την Χρύσπα, νιώθω ότι είμαι στον Παράδεισο!

Link to comment
Share on other sites

Μελινάκι μου ευτυχισμένα παιδιά θέλουμε, όχι απλά παιδιά να υπάρχουν στο σπίτι μας!

πρώτη το είπε η Ellemphriem και συμφωνήσαμε όλες.

να είναι καλά το ζευγάρι και να υπάρχουν τα απαραίτητα οικονομικά.

αν υπάρχουν αυτά τότε γιατί να μην το θέλουν και οι δύο και να το θέλει μόνο ο ένας; ιδού η απορία μου!

ο σύζυγος λέει αργότερα το 2ο.

σώωωωωωωωωωωωπα! πόοοοοοοοοοοτεεεεεεεεεεεε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σεβ μην ριχνεις αλατι στην πληγη μου βρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

18 μηνες αυπνη, απορω πως στεκομαι μερικες φορες. Το λιγοτερο που θα ξυπνησει ειναι 3 4 φορες, το περισσοτερο μπορει και 10 συν. Ενα τετοιο παιδι κανει για 10 πιστεψτε με.

 

Γερο να ειναι το πουλακι μου εχει τρομερη ενεργεια, ρωτηστε και την culte που τον ειδε. Ντουρασελ επαναφορτιζομενη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα σεβουλα, εκτος απο το οικονομικο που απασχολει τοσο τον αντρα μου καθως οπως εγραψα πιο πανω εχει και δυο μεγαλυτερα παιδια απο πρωτο γαμο, δεν βλεπω αλλο σοβαρο λογο ενας αντρας να μην θελει δευτερο παιδι. Για τη μανα το καταλαβαινω, αυτη θα φαει το ζορι, αλλα ο πατερας? Σιγουρα στερειται καποια πραγματα (εξοδους, ταξιδια κλπ) αλλα ειτε ενα εχεις ειτε δυο, και παλι τα στερεισαι!

Link to comment
Share on other sites

άμα σου πω ότι η ανηψιά μου αρχίζει και στρώνει, 3 χρόνων επαναλαμβάνω, γιατί την προετοιμάζουν για το αδερφάκι τί θα πεις;

τις ίδιες συνήθειες έχει με τον γιο σου, που είναι και μικρότερος.

τώρα αν πάει να κάνει νάζια άσχετα, της λένε ότι το αδερφάκι της που θα είναι μωρό θα χρειάζεται ησυχία, θα χρειάζεται νατο αγαπήσει και η ίδια, να το φροντίζει, γιατί είναι πιο μεγάλη, πιο έξυπνη, πιο καλή....

το πήρε τόσο σοβαρά που έκανε στροφή 180 μοίρες.

βοήθησε και το ότι πάει σε "χολείο" 3 φορές την εβδομάδα το απόγευμα και ασχολείται με παιδάκια. η πρώτη εγγονή και από τις δυο πλευρές.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...