Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1 μηνος και δυσκοιλιοτητα (???)


Recommended Posts

πιστευω οτι το it θα σας βοηθησει...εμας τουλαχιστον μας βοηθησε αμεσως..ενω δεν εκανε με τπτ κακα με το που το ηπιεεεε...θαυμααα!!!! κ φαντασου οτι δεν το εδινα κανονικο γευμα αλλα σε συνδιασμο με το novalac1

 

μακάρι να είναι έτσι.......γιατί μέχρι τώρα τα comfort almiron kai frisolac δε μας έκαναν δουλειά:?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.ο μπέμπης είναι 40 ημερών και πίνει και δικό μου γάλα κ ξένο. Έχει όμως δυσκοιλιοτητα. Την προηγούμενη φορά στην τέταρτη μέρα του βάλαμε υπόθετο. Αύριο είναι πάλι η 4 μέρα και πάλι υπόθετο θα του βάλουμε. 2 σερί δηλαδή υποθετα. Τι να κάνω δεν ξέρω. Άλλαξα γάλα του πήρα ειδικό αλλά τίποτα. Του πήρα σταγόνες προβιοτικες τίποτα. Του δίνω χαμομήλι τίποτα. Του κάνω μασάζ στην κοιλιά τίποτα. Είναι δυνατόν; και τι θα γίνει θα τρώει το ένα υπόθετο μετά το άλλο; ο γιατρός είπε μήπως είναι αλλεργικός στο αγελαδινο και το επόμενο βήμα είναι το υπό αλλεργικό γάλα. Έχετε παρόμοια εμπειρία; και αν δεν ενεργειται από μόνος του τι θα γίνει; έχω σκάσει πραγματικά γιατί δεν βλέπω φως από πουθενά. Και πες του βάζω πάλι αύριο υπόθετο και αν δεν ενεργηθει μετά από 4 μέρες πάλι υπόθετο και πάει λέγοντας; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_tweety είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.ο μπέμπης είναι 40 ημερών και πίνει και δικό μου γάλα κ ξένο. Έχει όμως δυσκοιλιοτητα. Την προηγούμενη φορά στην τέταρτη μέρα του βάλαμε υπόθετο. Αύριο είναι πάλι η 4 μέρα και πάλι υπόθετο θα του βάλουμε. 2 σερί δηλαδή υποθετα. Τι να κάνω δεν ξέρω. Άλλαξα γάλα του πήρα ειδικό αλλά τίποτα. Του πήρα σταγόνες προβιοτικες τίποτα. Του δίνω χαμομήλι τίποτα. Του κάνω μασάζ στην κοιλιά τίποτα. Είναι δυνατόν; και τι θα γίνει θα τρώει το ένα υπόθετο μετά το άλλο; ο γιατρός είπε μήπως είναι αλλεργικός στο αγελαδινο και το επόμενο βήμα είναι το υπό αλλεργικό γάλα. Έχετε παρόμοια εμπειρία; και αν δεν ενεργειται από μόνος του τι θα γίνει; έχω σκάσει πραγματικά γιατί δεν βλέπω φως από πουθενά. Και πες του βάζω πάλι αύριο υπόθετο και αν δεν ενεργηθει μετά από 4 μέρες πάλι υπόθετο και πάει λέγοντας; 

Γιατί να βάλετε υπόθετο σε ένα νεογέννητο; Ποιος είπε ότι το όριο είναι 4 μέρες από τη στιγμή που το μωρό πίνει και μητρικό γάλα; 

Θα σου έλεγα να πάρεις άμεσα μία δεύτερη γνώμη από άλλο παιδίατρο. Ενα μωρό που πίνει μητρικό γάλα μπορεί να ενεργείται 10 φορες τη μέρα ή 1 φορά στις 10 μέρες (και όλα τα ενδιάμεσα), χωρίς να συντρέχει λόγος ανησυχίας. Η μόνη ανησυχία είναι το αν τρέφεται αρκετά, αλλά αυτό θα έιχε και άλλα σημάδια.

Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμασετε το υποαλλεργικο, ισως να στρωσει

Ξερω οτι σε καποιες περιπτωσεις κανουν το γαλα με χαμομηλονερο, αλλα δ ξερω αν ενδεικνυται

Κ πριν το υποθετο, ισως με μια μπατονετα λιγο στον πωπο το εχετε δοκιμασει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Να δοκιμασετε το υποαλλεργικο, ισως να στρωσει

Ξερω οτι σε καποιες περιπτωσεις κανουν το γαλα με χαμομηλονερο, αλλα δ ξερω αν ενδεικνυται

Κ πριν το υποθετο, ισως με μια μπατονετα λιγο στον πωπο το εχετε δοκιμασει; 

Εν τω μεταξύ δεν θέλω να του αλλάζω και συνέχεια γάλα γιατί ήδη έχουμε αλλάξει 4 αλλά τι να κάνω θα δοκιμάσω και υπό αλλεργικό. Και αν ούτε με αυτό στρώσει;; του φτιάχνω και γω με χαμομήλι το γάλα αλλά δεν τον βοηθάει. Έβαλα μπατονετα αλλά η αλήθεια είναι φοβάμαι δεν μπορώ να του τη βάλω μέσα. Τώρα θα μου πεις εδώ του βάζω ολόκληρο υπόθετο που είναι και μεγαλούτσικο. Εν τω μεταξύ όσες ιστορίες διαβάζω εδώ στο φόρουμ όλες οι κοπέλες βρήκαν μια λύση είτε με το γάλα για δυσκοιλιοτητα είτε με το χαμομήλι. Εμείς τίποτα. Μήπως να τον πάω στο νοσοκομείο να του κάνουν εξετάσεις; μήπως έχει κάποιο πρόβλημα; 

Α εν τω μεταξύ την προηγούμενη φορά με το που του έβαλα το υπόθετο ενεργήθηκε και το πέταξε έξω. Δεν ξέρω δηλαδή αν πρόλαβε να δράσει το υπόθετο γιατί ούτε λεπτό δεν πέρασε και το έβγαλε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, maria_tweety είπε:

Εν τω μεταξύ δεν θέλω να του αλλάζω και συνέχεια γάλα γιατί ήδη έχουμε αλλάξει 4 αλλά τι να κάνω θα δοκιμάσω και υπό αλλεργικό. Και αν ούτε με αυτό στρώσει;; του φτιάχνω και γω με χαμομήλι το γάλα αλλά δεν τον βοηθάει. Έβαλα μπατονετα αλλά η αλήθεια είναι φοβάμαι δεν μπορώ να του τη βάλω μέσα. Τώρα θα μου πεις εδώ του βάζω ολόκληρο υπόθετο που είναι και μεγαλούτσικο. Εν τω μεταξύ όσες ιστορίες διαβάζω εδώ στο φόρουμ όλες οι κοπέλες βρήκαν μια λύση είτε με το γάλα για δυσκοιλιοτητα είτε με το χαμομήλι. Εμείς τίποτα. Μήπως να τον πάω στο νοσοκομείο να του κάνουν εξετάσεις; μήπως έχει κάποιο πρόβλημα; 

Α εν τω μεταξύ την προηγούμενη φορά με το που του έβαλα το υπόθετο ενεργήθηκε και το πέταξε έξω. Δεν ξέρω δηλαδή αν πρόλαβε να δράσει το υπόθετο γιατί ούτε λεπτό δεν πέρασε και το έβγαλε 

Ειχαμε κ εμεισ ενα φεγγαριι δυσκοιλιοτητα αλλα μετα αρχισε να τρωει φρουτα κ απο τοτε ποτε ξανα..

Εμεισ επειδη ειχαμε αλλεργια κ δεν θελαμε να ταλαιπωρηθει κ αλλο το εντερακι τησ,αν περνουσαν 2 μερεσ χωρισ να ενεργηθει ο παιδιατροσ μασ ειχε προτεινει τη μπατονετα..κ αν δεν με την μπατονετα μετα κ υπιθετο..

Δεν θα βαζεισ πολυ μεσαα τη μπατονετα..θα τη βρεχεισ μς λαδακι κ μετα θα κανεισ καποιεσ κινησεισ..σαν σταυρο ςκανα εγω κατι αν θυμαμαι καλα..αυτο το εκανα μςτα απο το γευμα τησ. 3 προσπαθειεσ ειχα..αν δεν ενεργουνταν μετα εβαζα υποθετο..συνηθωσ δεν χρειαζοταν υποθετο..αρκουσε η μπατονετα...

Να ακουσ το γιατρο σου..αν νομιζει πωσ πρεπει να αλλαξετε γαλα καν το..σε λιγο καιρο που θα αρχισετε φρουτα κ λαχανικα θα ναι πιο ευκολα!!

Περαστικα σασ..

Αφου ειδεσ το υποθετο δεν προλαβε να δρασει...απλα μαλλον ενοχλησεσ την περιοχη κ βοηθησεσ το μωρακι σου να ενεργηθει..

Θα βαζεισ μεσα τη μπατονετα μεχρι που να μην φαινεται το βαμβακι .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , maria_tweety είπε:

Εν τω μεταξύ δεν θέλω να του αλλάζω και συνέχεια γάλα γιατί ήδη έχουμε αλλάξει 4 αλλά τι να κάνω θα δοκιμάσω και υπό αλλεργικό. Και αν ούτε με αυτό στρώσει;; του φτιάχνω και γω με χαμομήλι το γάλα αλλά δεν τον βοηθάει. Έβαλα μπατονετα αλλά η αλήθεια είναι φοβάμαι δεν μπορώ να του τη βάλω μέσα. Τώρα θα μου πεις εδώ του βάζω ολόκληρο υπόθετο που είναι και μεγαλούτσικο. Εν τω μεταξύ όσες ιστορίες διαβάζω εδώ στο φόρουμ όλες οι κοπέλες βρήκαν μια λύση είτε με το γάλα για δυσκοιλιοτητα είτε με το χαμομήλι. Εμείς τίποτα. Μήπως να τον πάω στο νοσοκομείο να του κάνουν εξετάσεις; μήπως έχει κάποιο πρόβλημα; 

Α εν τω μεταξύ την προηγούμενη φορά με το που του έβαλα το υπόθετο ενεργήθηκε και το πέταξε έξω. Δεν ξέρω δηλαδή αν πρόλαβε να δράσει το υπόθετο γιατί ούτε λεπτό δεν πέρασε και το έβγαλε 

μπορει να μη του ταιριαζει το γαλα οντως. μπορεις να μιλησεις με παιδογαστρντερολογο ισως σε διαφωτισει καλητερα. τα υποθετα συνεχεια κανουν κακο ισως χασει το.αντανακλαστικο του κ.τα πραγματα γινουν χειροτερα. καλητερα να μιλησεις με εναν παιδογαστρεντερολογο μπορεις να κλεισεις κ στο.παιδων απογευματινο ραντεβου που δεν εχει κοσμο. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Γιατί να βάλετε υπόθετο σε ένα νεογέννητο; Ποιος είπε ότι το όριο είναι 4 μέρες από τη στιγμή που το μωρό πίνει και μητρικό γάλα; 

Θα σου έλεγα να πάρεις άμεσα μία δεύτερη γνώμη από άλλο παιδίατρο. Ενα μωρό που πίνει μητρικό γάλα μπορεί να ενεργείται 10 φορες τη μέρα ή 1 φορά στις 10 μέρες (και όλα τα ενδιάμεσα), χωρίς να συντρέχει λόγος ανησυχίας. Η μόνη ανησυχία είναι το αν τρέφεται αρκετά, αλλά αυτό θα έιχε και άλλα σημάδια.

Πίνει και ξένο γάλα. Το μεγαλύτερο μέρος είναι το ξένο. Τρέφεται καλά γιατί παίρνει βάρος. Για μεικτή διατροφή ποιο είναι το όριο; φοβάμαι μην πάθει τίποτα το έντερο του αν μείνουν μέσα. Πάντως αεριζεται πολλές φορές μέσα στη μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_tweety είπε:

Πίνει και ξένο γάλα. Το μεγαλύτερο μέρος είναι το ξένο. Τρέφεται καλά γιατί παίρνει βάρος. Για μεικτή διατροφή ποιο είναι το όριο; φοβάμαι μην πάθει τίποτα το έντερο του αν μείνουν μέσα. Πάντως αεριζεται πολλές φορές μέσα στη μέρα. 

 

Αν το μεγαλύτερο μέρος είναι ξένο, τότε καλό θα ήταν να δεις κάποιο γάλα με υδρολυμένη πρωτεϊνη, μήπως βοηθήσει.

Μία απλή "άσκηση" που μπορείς να κάνεις είναι να ξαπλώνεις το μωρό ανάσκελα και να πιέζεις τα ποδαράκια στην κοιλιά του για λίγα δευτερόλεπτα, χαλαρώνεις, ξαναπιέζεις κλπ. Κατά προτίμηση χωρίς ρούχα, και με λίγο χαλαρή την πάνα. Βοηθα να βγουν και αέρια και να ενεργηθεί αν δυσκολεύεται. Να έχει περάσει ώρα από το τελευταίο γεύμα, μην κάνει αναγούλα.

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικος μου μπεμπουλης που επινε ξενο γαλα εμφανισε δυσκοιλιοτητα.η παιδιατρος μου ειπε να δωσω υποαλλεργικο γαλα μαζι με το κανονικο.Δλδ γθα παραδειγμα στις 6 μεζουρες γαλα εβαζα 4 ΗΑ 2 κανονικο.Βασικα επαιζα με τη δοσολογια.επισης. σε 2 γευματα αντι για νερο εφτιαχνα το γαλα με χαμομηλι.εδινα και σταγονες biogaia.Με ολα αυτα ειχαμε καταφερει να κανει κακακια 1 φορα την ημερα μπορει και 2.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, maria_tweety είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.ο μπέμπης είναι 40 ημερών και πίνει και δικό μου γάλα κ ξένο. Έχει όμως δυσκοιλιοτητα. Την προηγούμενη φορά στην τέταρτη μέρα του βάλαμε υπόθετο. Αύριο είναι πάλι η 4 μέρα και πάλι υπόθετο θα του βάλουμε. 2 σερί δηλαδή υποθετα. Τι να κάνω δεν ξέρω. Άλλαξα γάλα του πήρα ειδικό αλλά τίποτα. Του πήρα σταγόνες προβιοτικες τίποτα. Του δίνω χαμομήλι τίποτα. Του κάνω μασάζ στην κοιλιά τίποτα. Είναι δυνατόν; και τι θα γίνει θα τρώει το ένα υπόθετο μετά το άλλο; ο γιατρός είπε μήπως είναι αλλεργικός στο αγελαδινο και το επόμενο βήμα είναι το υπό αλλεργικό γάλα. Έχετε παρόμοια εμπειρία; και αν δεν ενεργειται από μόνος του τι θα γίνει; έχω σκάσει πραγματικά γιατί δεν βλέπω φως από πουθενά. Και πες του βάζω πάλι αύριο υπόθετο και αν δεν ενεργηθει μετά από 4 μέρες πάλι υπόθετο και πάει λέγοντας; 

Κ εμεις ειχαμε ενα ειδος δυσκοιλιοτητας οταν ειμασταν 15ημερων δεν ηταν σκληρα αλλα ζοριζοταν πολυ δεν θηλασα κ επινε το αλμιρον! Η παιδιατρος μας το γυρισε σε αλμιρον κομφορτ μισο με κανονικο κ αν αργουσε βαζαμε θερμομετρο με λαδακι κ οχι μπατονετα π ειναι πιο μεγαλη συνηθως εκανε, αν δεν εκανε την 3η μερα χρησιμοποιουσαμε κλισματακι γλυκερινης κ οχι υποθετο π δεν επηρεαζει το εντερακι απο οσο ξερω 1φορα χρειαστηκε....μετα εμαθε να σφιγγεται σωστα κ 2μηνων πιναμε μονο αλμιρον κανονικο! Με τις στερεες φτιαχνει το πραγμα... κανε του ασκησουλες με τα ποδαρακια στην κοιλιτσα ή μασαζακι δεξιοστροφα....υπομονη! 

Να σου ζησει το μπεμπακι!

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninika84 είπε:

Και ο δικος μου μπεμπουλης που επινε ξενο γαλα εμφανισε δυσκοιλιοτητα.η παιδιατρος μου ειπε να δωσω υποαλλεργικο γαλα μαζι με το κανονικο.Δλδ γθα παραδειγμα στις 6 μεζουρες γαλα εβαζα 4 ΗΑ 2 κανονικο.Βασικα επαιζα με τη δοσολογια.επισης. σε 2 γευματα αντι για νερο εφτιαχνα το γαλα με χαμομηλι.εδινα και σταγονες biogaia.Με ολα αυτα ειχαμε καταφερει να κανει κακακια 1 φορα την ημερα μπορει και 2.

Προσπάθησα να του βάλω πάλι υπόθετο. Το έβαζα και αυτό έβγαινε έξω και τελικά ενεργήθηκε μάλλον από το πείραγμα στην περιοχή. Τα κακά του είναι μαλακά σαν αλοιφή και αφού ζορίζεται γιατί δεν μπορεί να τα βγάλει μόνος του; αν ήταν σκληρά θα το καταλάβαινα. Εγώ του δίνω χαμομήλι, biogaia, και γάλα για δυσκοιλιοτητα. Υπάρχει περίπτωση το υπό αλλεργικό να δράσει καλύτερα από αυτό για δυσκοιλιοτητα στο πρόβλημα της δυσκοιλιοτητας; εσένα πόσες μέρες έκανε να ενεργηθει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_tweety είπε:

Προσπάθησα να του βάλω πάλι υπόθετο. Το έβαζα και αυτό έβγαινε έξω και τελικά ενεργήθηκε μάλλον από το πείραγμα στην περιοχή. Τα κακά του είναι μαλακά σαν αλοιφή και αφού ζορίζεται γιατί δεν μπορεί να τα βγάλει μόνος του; αν ήταν σκληρά θα το καταλάβαινα. Εγώ του δίνω χαμομήλι, biogaia, και γάλα για δυσκοιλιοτητα. Υπάρχει περίπτωση το υπό αλλεργικό να δράσει καλύτερα από αυτό για δυσκοιλιοτητα στο πρόβλημα της δυσκοιλιοτητας; εσένα πόσες μέρες έκανε να ενεργηθει; 

 

Δεν έχει δυσκοιλιότητα το παιδί όπως το περιγράφεις, μην αγχώνεσαι, δεν ενεργούνται όλα τα μωρά κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, maria_tweety είπε:

Προσπάθησα να του βάλω πάλι υπόθετο. Το έβαζα και αυτό έβγαινε έξω και τελικά ενεργήθηκε μάλλον από το πείραγμα στην περιοχή. Τα κακά του είναι μαλακά σαν αλοιφή και αφού ζορίζεται γιατί δεν μπορεί να τα βγάλει μόνος του; αν ήταν σκληρά θα το καταλάβαινα. Εγώ του δίνω χαμομήλι, biogaia, και γάλα για δυσκοιλιοτητα. Υπάρχει περίπτωση το υπό αλλεργικό να δράσει καλύτερα από αυτό για δυσκοιλιοτητα στο πρόβλημα της δυσκοιλιοτητας; εσένα πόσες μέρες έκανε να ενεργηθει; 

Πανω απο 3 μερες δεν τον αφηνα.Εκανα και 2 φορες μικροκλυσμα.Και του δικου μου τα κακα μαλακα ηταν οχι πετρουλες.εγω εδινα τα 2 γευματα κατα προτιμηση βραδυ με χαμομηλι.Γαλα για τη δυσκοιλιοτητα δε μου εδωσε η παιδιατρος.παντως με το που μπει στις στερεες δεν θα εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, maria_tweety είπε:

Προσπάθησα να του βάλω πάλι υπόθετο. Το έβαζα και αυτό έβγαινε έξω και τελικά ενεργήθηκε μάλλον από το πείραγμα στην περιοχή. Τα κακά του είναι μαλακά σαν αλοιφή και αφού ζορίζεται γιατί δεν μπορεί να τα βγάλει μόνος του; αν ήταν σκληρά θα το καταλάβαινα. Εγώ του δίνω χαμομήλι, biogaia, και γάλα για δυσκοιλιοτητα. Υπάρχει περίπτωση το υπό αλλεργικό να δράσει καλύτερα από αυτό για δυσκοιλιοτητα στο πρόβλημα της δυσκοιλιοτητας; εσένα πόσες μέρες έκανε να ενεργηθει; 

Πολλεσ φορεσ η αλλεργια κανει δυσκοιλιοτητα..γι αυτο μαλλον σκεφτεται ο γιατροσ σου το υποαλλεργ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν μίλησα με παιδίατρο και μου είπε να μη δώσουμε ακόμα υπό αλλεργικό γιατί είναι πολύ ειδικό γάλα, δεν θα το δεχτεί εύκολα το μωρό και γιατί δεν έχουμε άλλο σημάδι αλλεργίας. Μου είπε να δοκιμάσω γάλα απ αυτά που είναι για τις αν αγωγές γιατί έχουν χαρουπι μέσα και αυτό βοηθάει. Εγώ σκέφτομαι το frisolac comfort. Επίσης έχω δει και το humana ac που είναι για κολικούς και δυσκοιλιοτητα. Συγκριτικά ποιο από τα 2 λέτε; απ αυτά που έχω διαβάσει το frisolac comfort βοηθάει σχεδόν όλες τις περιπτώσεις δυσκοιλιοτητας.για το humana ac δεν έχω βρει κάτι. Επίσης, ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω με υποθετα και να κάνω υπομονή. Αυτό δεν μου άρεσε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_tweety είπε:

Λοιπόν μίλησα με παιδίατρο και μου είπε να μη δώσουμε ακόμα υπό αλλεργικό γιατί είναι πολύ ειδικό γάλα, δεν θα το δεχτεί εύκολα το μωρό και γιατί δεν έχουμε άλλο σημάδι αλλεργίας. Μου είπε να δοκιμάσω γάλα απ αυτά που είναι για τις αν αγωγές γιατί έχουν χαρουπι μέσα και αυτό βοηθάει. Εγώ σκέφτομαι το frisolac comfort. Επίσης έχω δει και το humana ac που είναι για κολικούς και δυσκοιλιοτητα. Συγκριτικά ποιο από τα 2 λέτε; απ αυτά που έχω διαβάσει το frisolac comfort βοηθάει σχεδόν όλες τις περιπτώσεις δυσκοιλιοτητας.για το humana ac δεν έχω βρει κάτι. Επίσης, ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω με υποθετα και να κάνω υπομονή. Αυτό δεν μου άρεσε. 

τοσο καιρο δεν εδινες γαλα για δυσκιλιοτητα? αυτο ηταν το πρωτο που επρεπε να σου πει κ οχι τα υποθετα. τελος παντων ναι αυτα με το.χαρουπι κανουν δουλεια. ειναι πολυ πηχτα γιατι ειναι αντιαναγωγικα θα χρειαστεις αλλες θηλες στο.μπιμπερο.μεγαλητερες να σε προειδοποιησω με αυτες που χεησιμοποιεις δεν τραβαει το μωρο καθολου γαλα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

τοσο καιρο δεν εδινες γαλα για δυσκιλιοτητα? αυτο ηταν το πρωτο που επρεπε να σου πει κ οχι τα υποθετα. τελος παντων ναι αυτα με το.χαρουπι κανουν δουλεια. ειναι πολυ πηχτα γιατι ειναι αντιαναγωγικα θα χρειαστεις αλλες θηλες στο.μπιμπερο.μεγαλητερες να σε προειδοποιησω με αυτες που χεησιμοποιεις δεν τραβαει το μωρο καθολου γαλα. 

Μου είχε δώσει για δυσκοιλιοτητα αλλά δεν έκανε δουλειά. Μάλλον αυτό με το χαρουπι θα είναι πιο δραστικό. Θα πάρω το frisolac comfort και το frisolac μαζί. Ε λογικά θα δουλέψει. Λογικά αν τα βάλω μαζί δεν θα είναι τόσο πηχτό για να μην αλλάξω θήλες.σε περίπτωση που χρειαστώ άλλες θηλες το νούμερο 2 θα είναι καλό; τώρα βάζουμε το 1

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , maria_tweety είπε:

Μου είχε δώσει για δυσκοιλιοτητα αλλά δεν έκανε δουλειά. Μάλλον αυτό με το χαρουπι θα είναι πιο δραστικό. Θα πάρω το frisolac comfort και το frisolac μαζί. Ε λογικά θα δουλέψει. Λογικά αν τα βάλω μαζί δεν θα είναι τόσο πηχτό για να μην αλλάξω θήλες.σε περίπτωση που χρειαστώ άλλες θηλες το νούμερο 2 θα είναι καλό; τώρα βάζουμε το 1

αν τα ανακατεψεις δεν θα σου κανει δουλεια στα κακα στο λεω απο πειρα. 

απο θηλες δεν ξερω τι μαρκα εχεις εγω παντως χρησιμποποιουσα με 3 τρυπουλες της chicco. νομιζω ηταν για 4 μηνων. μονο με αυτες εβγαινε γαλα. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

αν τα ανακατεψεις δεν θα σου κανει δουλεια στα κακα στο λεω απο πειρα. 

απο θηλες δεν ξερω τι μαρκα εχεις εγω παντως χρησιμποποιουσα με 3 τρυπουλες της chicco. νομιζω ηταν για 4 μηνων. μονο με αυτες εβγαινε γαλα. 

Χρησιμοποιώ Dr brown το 1.απο την εμπειρία σου ποιο νούμερο να πάρω; το έχεις χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο γάλα; φοβάμαι μην του κανει διαρροια αν το χρησιμοποιήσω μόνο του. Γενικά έμεινες ευχαριστημένη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , maria_tweety είπε:

Χρησιμοποιώ Dr brown το 1.απο την εμπειρία σου ποιο νούμερο να πάρω; το έχεις χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο γάλα; φοβάμαι μην του κανει διαρροια αν το χρησιμοποιήσω μόνο του. Γενικά έμεινες ευχαριστημένη; 

δεν του κανει διαροια μη φοβασαι καθολου με τετοια δυσκιλιοτητα που εχετε αποκλειετε να το γυρισει σε διαροια. εγω χρησιμοποιουσα αλλης εταιρειας γαλα παλι με χαρουπι αντιαναγωγικο. πανω κατω τα ιδια ειναι μια φορα την μερα τα εκανε κ καμια φορα κ μερα παρα μερα . 

οποτε μην ανχωνεσε. 

δεν εχω χρησιμοποιησει dr brown αλλα γενικα σκεψου η chicco εχει ποκυ γρηγορη ροη σε ολες τις θηλες. παρε να εχεις θηλες γιατι θα αγανακυησεις μεχρι να βρεις την καταλληλη. εγω ζοριστηκα δεν μπορουσε το μωρο να πιει γαλα .  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...