Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραγγελία online: γάλα (βρεφικής ηλικίας) σε σκόνη


Recommended Posts

Καλησπέρα. Ναι, σε αυτό που έχει στην επικοινωνία, σταθερό ή κινητό, ό,τι θες. Δοκίμασε από Δευτέρα και ρώτα τους για το γάλα που θες, αν το έχουν και τιμή και ό,τι θες για την αποστολή του. Είναι ευγενέστατοι & εξυπηρετικότατοι. Εγώ κάνω την παραγγελία online και σημειώνω να με ενημερώνουν για την αποστολή της και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ επικοινωνούν μαζί μου πριν τη στείλουν. Έχω δύο μπέμπηδες & μια μπέμπα & το ίντερνετ είναι ο καλύτερός μας φίλος για τις αγορές μας:)

 

Ευχαριστω πολυ για ολα!!! Θα τους παρω τη Δευτερα.

Δυο μπεμπηδες κ μια μπεμπα; ποτε κοιμασαι; εγω εχω εναν κ δεν κοιμαμαι....:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα. Ναι, σε αυτό που έχει στην επικοινωνία, σταθερό ή κινητό, ό,τι θες. Δοκίμασε από Δευτέρα και ρώτα τους για το γάλα που θες, αν το έχουν και τιμή και ό,τι θες για την αποστολή του. Είναι ευγενέστατοι & εξυπηρετικότατοι. Εγώ κάνω την παραγγελία online και σημειώνω να με ενημερώνουν για την αποστολή της και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ επικοινωνούν μαζί μου πριν τη στείλουν. Έχω δύο μπέμπηδες & μια μπέμπα & το ίντερνετ είναι ο καλύτερός μας φίλος για τις αγορές μας:)

 

Ευχαριστω πολυ για ολα!!! Θα τους παρω τη Δευτερα.

Δυο μπεμπηδες κ μια μπεμπα; ποτε κοιμασαι; εγω εχω εναν κ δεν κοιμαμαι....:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα

Αν κάποια κοπέλα δίνει στο μώρακι της το almiron HA και επειδή εμάς μας τελείωσαν αισίως οι κολικοί και μου εχουν μείνει 2 άθικτα κουτιά, κλειστά και συσκευασμένα, τα πουλάω μόνο 10? το ενα και τα στέλνω εντός Αθηνών με δικά μου έξοδα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από μένα...

Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση, πήρα κ γω γάλα από το apo-rot (novalac 1)στη μισή τιμή απ' ότι εδώ...Άλλα κάποια συστατικά δεν είναι τα ίδια. Έχει πάρει κανείς το ίδιο γάλα από την ίδια σελίδα?Ανησύχησα λίγο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα!Ακομα δεν εχω γεννησει αλλα ψαχνω για σαιτ με οικονομικο γαλα.Μου εχουν πει για Humana και Frezylac αλλα ακομα δεν εχω βρει παιδιατρο που θα μας βλεπει για να μου πει τι γαλα συστηνει κι εκεινος.Γενικα σε ποια ηλεκτρονικα καταστηματα τα βρισκω αυτα τα δυο;Και οταν ερθει η ωρα βλεπουμε...

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!Ακομα δεν εχω γεννησει αλλα ψαχνω για σαιτ με οικονομικο γαλα.Μου εχουν πει για Humana και Frezylac αλλα ακομα δεν εχω βρει παιδιατρο που θα μας βλεπει για να μου πει τι γαλα συστηνει κι εκεινος.Γενικα σε ποια ηλεκτρονικα καταστηματα τα βρισκω αυτα τα δυο;Και οταν ερθει η ωρα βλεπουμε...

 

Συμβουλή μου είναι να επισκεφτείτε το www.skroutz.gr πρώτα και να δείτε σε τι τιμές είναι το γάλα που θέλετε σε ΟΛΑ τα e-φαρμακεία της Ελλάδας και μετά να ψωνίσετε από το εξωτερικό αν σας συμφέρει.

 

Πλέον ΔΕ συμφέρει να ψωνίζουμε τέτοια είδη από το εξωτερικό και σας μιλάει μια μαμά που ΟΛΑ τα πράγματα για το πρώτο της μωρό πριν 3 χρόνια τα αγόρασε από το amazon.co.uk (προτού αρχίσει να χρεώνει υπέρογκα ποσά για Shipping).

 

Και πρόσφατα αγόρασα δύο καθίσματα αυτοκινήτου RECARO από το www.amazon.de αλλά κέρδισα 100€ όχι 0,5 ή 1€ που ίσως να κερδίζεις στα γάλατα.

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή μου είναι να επισκεφτείτε το www.skroutz.gr πρώτα και να δείτε σε τι τιμές είναι το γάλα που θέλετε σε ΟΛΑ τα e-φαρμακεία της Ελλάδας και μετά να ψωνίσετε από το εξωτερικό αν σας συμφέρει.

 

Πλέον ΔΕ συμφέρει να ψωνίζουμε τέτοια είδη από το εξωτερικό και σας μιλάει μια μαμά που ΟΛΑ τα πράγματα για το πρώτο της μωρό πριν 3 χρόνια τα αγόρασε από το amazon.co.uk (προτού αρχίσει να χρεώνει υπέρογκα ποσά για Shipping).

 

Και πρόσφατα αγόρασα δύο καθίσματα αυτοκινήτου RECARO από το www.amazon.de αλλά κέρδισα 100? όχι 0,5 ή 1? που ίσως να κερδίζεις στα γάλατα.

Σ ευχαριστω θα το κοιταξω κι εδω τοτε πρωτα.Αν ειναι για ενα ευρω η ολη υποθεση οντως δε λεει.Μου θυμιζεις ποσα ειναι τα μεταφορικα στο γερμανικο αμαζον;Δεν εχω ψωνισει ποτε απο εκει.Στο αγγλικο παντως αν και το σταματησα πλεον επειδη βαλαν τα μεταφορικα για καροτσι που κοιταξα δεν θυμαμαι τωρα ακριβως ποσο αλλα τα μεταφορικα ηταν πολυ καλα.Και 230 ευρω που το βρηκα εδω μου ερχεται καπου στα 150 μαζι με το φπα και τα μεταφορικα απο το αγγλικο αμαζον(αν δεν αλλαξει η τιμη μεχρι να το παρω σε κανενα μηνα).

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας θα ηθελα μια πληροφορια ψαχνω για βρεφηκο γαλα το novalac premium 1 ! Που μπορω να το βρω σε καλυτερη τιμη ευχαριστω !

 

Το βρήκα σε 18 μαγαζιά:

http://www.skroutz.gr/s/3159088/Novalac-%CE%93%CE%AC%CE%BB%CE%B1-Premium-1-400gr.html

 

Σε τι είναι καλύτερο από το απλό μπορείς να μου στείλεις pm;;;

Γιατί το novalac ac για τους κολικούς δε μας έκανε απολύτως τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πωλούνται 2 κουτιά Novalac 1 των 800gr από φαρμακείο στη Γερμανία (με απόδειξη) λόγω αλλαγής γάλακτος τιμή 12,5 ευρώ το κουτί. Θεσσαλονίκη και Χαλκιδική μεταφορικά δικά μου. Τηλ 6942838715

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λόγω αλλαγής γάλατος, δίνονται τρία ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ κουτιά ALMIRON COMFORT (για δυσκοιλιότητα) με αρχική τιμή 14.30? στην τιμή των 35? και τα τρία με αποστολή δωρεάν εντός Αθηνών.

Αν ενδιαφέρεστε email [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Γεια σας!Σημερα παρελαβα κατι γαλατα απο το ιντ και πιο συγκεκριμενα τα novalac premium1.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το κουτι αν και ακριβως το ιδιο (ελληνικης αντιπροσωπείας)το περιεχομενο ειναι διαφορετικο,αλλη γευση και αλλο χρωμα..(η γευση πιο ωραια).το κουτι που εχω αγορασει απο το φαρμακειο ληγει 5-6 μηνες πιο νωρις απο αυτα που παρελαβα απο το ιντ.Η απορια μου ειναι μηπως ειναι καινουργια παρτιδα και εχουν κανει καποιες βελτιωσεις η ειναι μαιμου το γαλα......Γνωριζει κανεις;;;Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Σημερα παρελαβα κατι γαλατα απο το ιντ και πιο συγκεκριμενα τα novalac premium1.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το κουτι αν και ακριβως το ιδιο (ελληνικης αντιπροσωπείας)το περιεχομενο ειναι διαφορετικο,αλλη γευση και αλλο χρωμα..(η γευση πιο ωραια).το κουτι που εχω αγορασει απο το φαρμακειο ληγει 5-6 μηνες πιο νωρις απο αυτα που παρελαβα απο το ιντ.Η απορια μου ειναι μηπως ειναι καινουργια παρτιδα και εχουν κανει καποιες βελτιωσεις η ειναι μαιμου το γαλα......Γνωριζει κανεις;;;Ευχαριστω.

 

Καλημερα κ απο εμενα

 

Κ εγω αυτο το γάλα δίνω το οποίο ήταν κ το μοναδικό που με βοήθησε με την δυσκοιλιότητα ( συγκεκριμένα Novalac IT). Δυστηχως είναι ακριβό

αλλά ποτέ δε μπήκα στη διαδικασία να το πάρω απο το internet διότι έχουν ακουστεί πολλά.

Αλήθεια πως κατάλαβες ότι είναι πιο ωραίο? Είδες διαφορα στην κατανάλωση?Το κάθε φαρμακείο συνεργάζεται με κάποιες αποθήκες.

Δεν είναι δυνατό κάθε γάλα που παίρνεις να λίγει την ίδια ημερομηνία ( δες κ προιόντα supermarket).

Δεν γνωρίζω αν έχει βγει καινούργια παρτίδα κ αν στο ιντερνετ δίνουν αλλης ποιότητας.Καλύτερα να τα αγοράζεις απο ενα φαρμακείο ουτως ώστε το παιδί σου να μην αλλάζει συνεχώς γεύσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμενα

 

Κ εγω αυτο το γάλα δίνω το οποίο ήταν κ το μοναδικό που με βοήθησε με την δυσκοιλιότητα ( συγκεκριμένα Novalac IT). Δυστηχως είναι ακριβό

αλλά ποτέ δε μπήκα στη διαδικασία να το πάρω απο το internet διότι έχουν ακουστεί πολλά.

Αλήθεια πως κατάλαβες ότι είναι πιο ωραίο? Είδες διαφορα στην κατανάλωση?Το κάθε φαρμακείο συνεργάζεται με κάποιες αποθήκες.

Δεν είναι δυνατό κάθε γάλα που παίρνεις να λίγει την ίδια ημερομηνία ( δες κ προιόντα supermarket).

Δεν γνωρίζω αν έχει βγει καινούργια παρτίδα κ αν στο ιντερνετ δίνουν αλλης ποιότητας.Καλύτερα να τα αγοράζεις απο ενα φαρμακείο ουτως ώστε το παιδί σου να μην αλλάζει συνεχώς γεύσεις...

 

Το καταλαβα οτι ειναι πιο ωραιο γιατι το δοκιμασα :P Το αλλο μυριζε σαν ψαριλας..Οσο για την ποιοτητα τι να πω..Το κουτι ειναι ακριβως το ιδιο η συσκευασια ηταν σφραγισμενη εργοστασιακα το καταστημα το οποιο το παρήγγειλα φαινεται να ειναι οκ.Οσο για την ημερομηνια το ειπα γιατι ισως η καινουργια παρτιδα να εχει διαφορες απο τις παλιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το καταλαβα οτι ειναι πιο ωραιο γιατι το δοκιμασα :P Το αλλο μυριζε σαν ψαριλας..Οσο για την ποιοτητα τι να πω..Το κουτι ειναι ακριβως το ιδιο,η συσκευασια ηταν σφραγισμενη εργοστασιακα και το καταστημα το οποιο το παρήγγειλα φαινεται να ειναι οκ.Οσο για την ημερομηνια το ειπα γιατι ισως η καινουργια παρτιδα να εχει διαφορες απο τις παλιες.Επικοινωνησα απο εκει που το παρηγγειλα και τους ειπα αυτο που διαπιστωσα και αυτοι με τη σειρα τους επικοινωνησαν με το εργοστασιο και μου ειπαν οτι το προιον ειναι ακριβως το ιδιο δεν υπαρχει καμια αλλαγη στη φορμουλα.Βλεπω να φωναζω τους γειτονες να κανουμε δοκιμες!!Τελος παντων οι τιμες στο εξωτερικο δεν εχουν καμια σχεση με αυτες τις Ελλαδας και δεν νομιζω οτι αυτοι κοροιδευουν το κοσμο πουλωντας κατωτερη ποιοτητα γαλατος λογο κατωτερης τιμης απ' οτι σε μας εδω (δεν ειμαστε εμεις οι μαγκες κ αυτοι οι χαζοι).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα και καλή σας χρονιά!

Επειδή χρειαστήκαμε αλλαγή γάλακτος, μας έμειναν κάποια κουτιά γάλακτος Nutriben 1, που αγοράστηκαν πρόσφατα από φαρμακείο του εξωτερικού. Είναι συσκευασίες των 800gr και δίνονται προς 17? το κουτί.

Περιοχή Θεσσαλονίκης, τηλ. 6936 122088

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω και εγώ να μου προτείνεται κάποιο site για την παραγγελία γάλατος, ? κάποια από τις προηγούμενες απαντήσεις δεν άνοιγαν..

 

********

βρήκα αυτό το site.. http://www.farmaline.jp

 

να ρωτήσω όμως γιατί δεν ξέρουμε κιόλας..

έχει αυτό το γάλα http://www.farmaline.jp/health/order/novalac-1-infants-milk-800-g/

είναι το ίδιο με αυτό που παίρνουμε από Ελλάδα ;

; novalac-premium-1-500x500.jpg

Διαφέρει η συσκευασία λόγο μεγέθους ή είναι διαφορετικό γάλα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω και εγώ να μου προτείνεται κάποιο site για την παραγγελία γάλατος, ? κάποια από τις προηγούμενες απαντήσεις δεν άνοιγαν..

 

********

βρήκα αυτό το site.. http://www.farmaline.jp

 

να ρωτήσω όμως γιατί δεν ξέρουμε κιόλας..

έχει αυτό το γάλα http://www.farmaline.jp/health/order/novalac-1-infants-milk-800-g/

είναι το ίδιο με αυτό που παίρνουμε από Ελλάδα ;

; novalac-premium-1-500x500.jpg

Διαφέρει η συσκευασία λόγο μεγέθους ή είναι διαφορετικό γάλα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Εμείς παραγγελναμε απο το http://www.apo-rot.de

Είναι φαρμακαποθηκη στο Αμβούργο. Το γάλα μας ηταν το Nan sensitive που στην Γερμανία λέγεται Beba sensitive. Ίδιο κουτί απλά κίτρινο αντι για λευκό. Ελεγξα ολα τα συστατικά και τις διατροφικές πληροφορίες μίλησα με την παιδίατρο και αφου πήρα το οκ παράγγειλα. Άψογη εξυπηρέτηση και πολυ φθηνά μεταφορικά.

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς παραγγελναμε απο το www.apo-rot.de

Είναι φαρμακαποθηκη στο Αμβούργο. Το γάλα μας ηταν το Nan sensitive που στην Γερμανία λέγεται Beba sensitive. Ίδιο κουτί απλά κίτρινο αντι για λευκό. Ελεγξα ολα τα συστατικά και τις διατροφικές πληροφορίες μίλησα με την παιδίατρο και αφου πήρα το οκ παράγγειλα. Άψογη εξυπηρέτηση και πολυ φθηνά μεταφορικά.

 

Δυστυχώς δεν βρήκα το δικό μας.. Έχει το απλό οχι το premium..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

έχω μια ερώτηση τι γίνεται όταν βρίσκουμε κάτι από ένα ξένο σιτε αλλά το προϊόν που θέλουμε δεν στέλνεται στην Ελλάδα ?? υπάρχει κάποιος τρόπος γιαυτό ?? πολλά πράγματα είναι στην μισή τιμή στο εξωτερικό !!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα σε ολους και ολες..μου μειναν 8 κουτια neocate lcp και

τα πουλαω με 30 ευρω το κουτι.(58? τιμη εμποριου)..

Οποια ενδιαφεται στειλτε προσωπικο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλιτσες! Πως ειστε?? Πουλαω 8 κουτια neocate lcp που μου εχουν μεινει σφραγισμενα..30? το κουτι..στο εμποριο θα το βρειτε με 58? το κουτι..

Οσες μανουλες ξερετε που χρησιμοποιουν το συγκεκριμενο γαλα προτεινετε να ερθουν σε επαφη μαζι μου σας παρακαλω..'η εναλλακτικα τα ανταλλασω με το alfare..

Φιλια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...