Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραγγελία online: γάλα (βρεφικής ηλικίας) σε σκόνη


Recommended Posts

το frezylac ειναι γερμανικο γαλα...στο εξωτερικο υπαρχει με το ονομα lactana και το παρασκευαζει η γερμανικη εταιρεια TOPFER....μου το στελνουνε απο γερμανια στην τιμη των 9,85 ευρω τα 600gr

Καλησπέρα σας.

Η κόρη μου πίνει το Frezylac 2 και, αφού διάβασα το μήνυμα της Δήμητρας, έψαξα να βρω το αντίστοιχο lactana της toepfer. Συμπεραίνω ότι είναι το lactana bio 2. Το φθηνότερο που βρήκα είναι στο ipill.de ?10,24/600γρ. Διάβασα όμως την περιεκτικότητα των διάφορων ιχνοστοιχείων, μετάλλων, θερμίδες κλπ. και δεν είναι η ίδια με αυτά που γράφει το κουτί του frezylac 2.

Μήπως μπορεί η Δήμητρα ή κάποια άλλη μαμά να με διαφωτίσει;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

gala se skoni mono viologiko. BABYNAT kai BABYBIO. mporeis na ta vreis se viologika katastimata kai sto http://www.biosophy.gr

 

Τζάμπα πράμα.... Εδω λέμε ψάχνουμε οικονονικοτερα γαλατα απο εξωτερικο και μας διαφημιζεις τα βιολογικα τα πανακριβα; :confused:

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

apo exwteriko kostizoun distixws ta metaforika (logw varous). Ta Babynat einai 900g diladi kostizoun analogika gyrw sta 12,5 ta 600g. Episis an theleis kapoia megali posotita kanoun eidikes times sto site, mporei kai katw apo 10e ta 600g. nomizw ta 1-2 euro den kanoun diafora otan prokeitai gia to mwro mou kai panta psaxnw to kalitero. Ta HIPP einai episis kala alla den to exw psaxei toso oso me ta BABYNAT, BABYBIO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

http://www.buenoparati.com/Bebes/Leches/Novalac-Premium-1-800gr.html

 

 

κοριτσια βρηκα αυτο το φαρμακειο, για 7 κουτια novalac των 800 γρ εχει μεταφορικα για ελλαδα 5 ευρω!, και εχει και paypal, το σκεφτομαι σοβαρα, εχει παρει καμια αλλη κοπελα απο εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια, να σας κανω μια ερωτηση απο το http://www.apo-rot.de/ ποσα κουτια γαλα σας επιτρεπουν να παραγγειλετε? γιατι εμενα μου βγαζει οτι μπορω να παρω μεχρι 5. για το novalac 1 λεω.

mamax4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια, να σας κανω μια ερωτηση απο το http://www.apo-rot.de/'>http://www.apo-rot.de/ ποσα κουτια γαλα σας επιτρεπουν να παραγγειλετε? γιατι εμενα μου βγαζει οτι μπορω να παρω μεχρι 5. για το novalac 1 λεω.

 

 

Το έχουν αλλάξει εδώ και μερικούς μήνες , παραθέτω την απάντηση που μου έστειλαν οταν τους ρώτησα και εγω και ενώ είμαι πελάτης εδω και 1 χρόνο.

 

Dear Mr. Ioannis ,

thank you for your mail.

 

Since recently for some products we have maximum order quantities because the wholesaler has only commercial quantities of stock.

For example the Humana products you cannot order more than five pieces.

 

Have a nice day!

 

Kind regards,

 

Ebrar Basar

 

 

Apotheke am Rothenbaum

Rothenbaumchaussee 76

20148 Hamburg

Tel.: 040 533089-0

Fax: 040 533089-139

E-Mail: [email protected]

Web: http://www.apo-rot.de

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

 

Πίνουμε μετά από πολλές αλλαγές το Novalac IT 1 και σε λίγο πάμε για το 2. Επειδή όμως είναι γνωστή η κλεψιά που γίνεται στην Ελλάδα ενδιαφέρομαι να το αγοράσω απο το εξωτερικό. Έχω δει σχετικές αναρτήσεις για το θέμα, όμως επειδή είναι αρκετά παλιές είναι χρήσιμη νομίζω μια επικαιροποίηση από κάποιον που το γνωρίζει. Ποιό Novalac στο εξωτερικό είναι το αντίστοιχο των ΙΤ της Ελλάδας και από που μπορώ να το αγοράσω?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

kalhmera! στο apo rot de υπαρχει το humana ar σε δυο συσκευασιες, μια μωβ που το γραφει σαν humana ar plus και το οποιο δεν υπαρχει και μια αλλη συσκευασια humana ar σε μπλε κουτι το ποιο και υπαρχει. μηπωσ γνωριζετε τι διαφορα υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας.το μωρακι μας έχει ΓΟΠ.η Γιατρος μας είπε να παρουμε το novalac ar digest. Βιαστηκαμε πριν το δοκιμασουμε και το βρήκαμε στη Γαλλία πολύ πιο φθηνό απο την Ελλάδα.Ετσι πήραμε πολλά.Όμως το μωρακι μας δεν το πίνει τελικά και μου εμειναν έτσι 4 κουτάκια των 800gr.Τα αγόρασα 16,90? το ενα.Οποία μανούλα ενδιαφέρεται τα δινω 15? .Είναι κρίμα να τα πετάξω..Οποία ενδιαφέρεται να μου στείλει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

πωλουνται 4 κουτια novalac premium 1 των 800 gr αγορασμενα απο φαρμακειο στο βελγιο (αποδειξη διαθεσιμη) με ημερομηνια ληξης αυγουστο του 2014,λογω αλλαγης γαλακτος.τιμη 15 ευρω το κουτι. τηλ 6944432526

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα στην παρέα!

Σας παρακολουθώ εδώ κ καιρό ως επισκέπτης.

Θα ήθελα την βοηθειά σας για παραγγελία του Novalac premium 1 από το εξωτερικό.

Στα site που προτείνετε δεν το βρίσκω.

Σε αναζήτηση που έκανα το βρίσκω σε μπλέ κ σε χρυσό κουτί.

Εχει διαφορά? Είναι η ίδια γεύση?

Κάποιο αξιόπιστο site?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωλουνται 4 κουτια novalac premium 1 των 800 gr αγορασμενα απο φαρμακειο στο βελγιο (αποδειξη διαθεσιμη) με ημερομηνια ληξης αυγουστο του 2014,λογω αλλαγης γαλακτος.τιμη 15 ευρω το κουτι. τηλ 6944432526

 

 

το προιον πουληθηκε.ευχαριστω για το ενδιαφερον σας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γνωρίζει καμιά σας που μπορούμε να αγοράσουμε γάλα frezylac από εξωτερικό?Είναι για την βαπτιστήρα μου κ υπάρχει έλλειψη στο συγκεκριμένο!Κάπου είχα διαβάσει εδώ μέσα αλλά δε θυμάμαι που ήταν κ έχω φάει όλο το φόρουμ!

Αν μπορεί κάποια να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!!!

 

Το frezylac υπάρχει πάντα διαθέσιμο και σε καλύτερη τιμή στο www.pharmacyonclick.gr από το οποίο όποτε έχω ψωνίσει έχω μείνει εξαιρετικά ευχαριστημένη (και με ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά για αποστολή Σάββατο ;) !!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κ να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας! Εμεις πινουμε το almiron comfort πιυ ειναι για τη δυσκοιλιοτητα. Ξερει κανεις που μπορω να το βρω πιο οικονομικα απο 16 ευρω το κουτι; καποιο site η αν εχει ξεμεινει σε καποιον που δεν το χρειαζεται;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας! Εμεις πινουμε το almiron comfort πιυ ειναι για τη δυσκοιλιοτητα. Ξερει κανεις που μπορω να το βρω πιο οικονομικα απο 16 ευρω το κουτι; καποιο site η αν εχει ξεμεινει σε καποιον που δεν το χρειαζεται;

 

http://www.pharmacyonclick.gr/index.php?route=product/search&keyword=almiron&category_id=0&model=1

ρίξε μια ματιά εδώ, έχει πολύ καλές τιμές

Link to comment
Share on other sites

http://www.pharmacyonclick.gr/index.php?route=product/search&keyword=almiron&category_id=0&model=1

ρίξε μια ματιά εδώ, έχει πολύ καλές τιμές

 

Ευχαριστω πολυ! Τα εχει ολα εκτος απο αυτο που παιρνουμε εμεις! Κλαψ!:-(

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα.

Δεν ξέρω αν εννοείς το Almiron Comfort 1 ή 2, αλλά, αν δεν σου είναι κόπος, επικοινώνησε τηλεφωνικά με το http://www.green-pharm.gr/ και ρώτα τους. Είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί κι εγώ με τριδυμάκια από εκεί αγοράζω το γαλατάκι τους, επίσης της Nutricia, αλλά το Growing up 1+ και την τιμή του, ειδικά στην οικονομική συσκευασία, δεν την έχω βρει πουθενά. Επειδή όμως δεν τα έχει όλα στο site τους, μίλα τηλεφωνικά με το κατάστημα να ρωτήσεις. Μέχρι τώρα δεν έχω πληρώσει καθόλου μεταφορικά και η εταιρεία διανομής που συνεργάζεται το συγκεκριμένο κατάστημα είναι άψογη!

Ακόμα και στο skroutz όμως να το ψάξεις, το βγάζει πιο φθηνά από 16 ευρώ. Βέβαια, δεν ξέρω τι παίζει με μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα.

Δεν ξέρω αν εννοείς το Almiron Comfort 1 ή 2, αλλά, αν δεν σου είναι κόπος, επικοινώνησε τηλεφωνικά με το http://www.green-pharm.gr/ και ρώτα τους. Είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί κι εγώ με τριδυμάκια από εκεί αγοράζω το γαλατάκι τους, επίσης της Nutricia, αλλά το Growing up 1+ και την τιμή του, ειδικά στην οικονομική συσκευασία, δεν την έχω βρει πουθενά. Επειδή όμως δεν τα έχει όλα στο site τους, μίλα τηλεφωνικά με το κατάστημα να ρωτήσεις. Μέχρι τώρα δεν έχω πληρώσει καθόλου μεταφορικά και η εταιρεία διανομής που συνεργάζεται το συγκεκριμένο κατάστημα είναι άψογη!

Ακόμα και στο skroutz όμως να το ψάξεις, το βγάζει πιο φθηνά από 16 ευρώ. Βέβαια, δεν ξέρω τι παίζει με μεταφορικά.

 

Δεν φανταζεσαι ποσο με βοηθας! Ευχαριστω πολυ!!! Να σου ζησουν τα τριδυμακια! Αγορια η κοριτσια; Να σε ρωτησω μπηκα στο green pharm. Για να βρω το τηλ πηγα επικοινωνια κ γραφει φαρμακειο κ εχει ενα τηλ. Σε αυτο το τηλ να παρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ναι, σε αυτό που έχει στην επικοινωνία, σταθερό ή κινητό, ό,τι θες. Δοκίμασε από Δευτέρα και ρώτα τους για το γάλα που θες, αν το έχουν και τιμή και ό,τι θες για την αποστολή του. Είναι ευγενέστατοι & εξυπηρετικότατοι. Εγώ κάνω την παραγγελία online και σημειώνω να με ενημερώνουν για την αποστολή της και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ επικοινωνούν μαζί μου πριν τη στείλουν. Έχω δύο μπέμπηδες & μια μπέμπα & το ίντερνετ είναι ο καλύτερός μας φίλος για τις αγορές μας:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...