Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραγγελία online: γάλα (βρεφικής ηλικίας) σε σκόνη


Recommended Posts

Δοκίμασα μια εικονική παραγγελία πριν δυο τρεις μέρες στο apo-rot και στέλνει το humana 2 και όχι το 1.Επίσης προχωράει και τα προϊόντα Holle.Δεν ξέρω με ποιο κριτήριο.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γκρέτελ μου δυστηχώς το apo rot μας έβγαλε απο την λίστα δεν στέλνει πλέον ελλάδα!έχω στείλει και εγώ μαιλ για να ρωτήσω γιατι αλλα με γράψανε κανονικότατα!!!

 

Έχεις καιρό να παραγείλεις; Αγόρασα πριν 10 ημέρες 9 κουτιά humana 3 και ήρθε σε 5 ημέρες στο σπίτι μου με ups.

 

καταλαβα...εμπαργκο μασ κανουν οι γερμανοι!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

 

Καταρχήν έχεις τη δυνατότητα να βλέπεις και στα αγγλικά το site (πάνω δεξιά στη γερμανική σημαία αν πατήσεις έχει και την αγγλική). Μπορείς να παραγγείλεις και χωρίς να κάνεις εγγραφή και όταν σε βάζει στη σελίδα που περνάς τα στοιχεία σου έχει και τις χώρες που στέλνει. Ελλάδα στέλνει με 10 ΕΥΡΩ μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα φωτα σασ...στην apo rot ok κανεισ την παραγγελια σε βγαζει στη φορμα με τα στοιχεια αλλα στο τελοσ στα γερμανικα ζηταει mail και κωδικο??πρεπει να κανεισ εγγραφη πρωτα??η βαζεισ απλα το mail σου και μετα τι γινεται με την πληρωμη???συγνωμη σασ επρηξα αλλα ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απ εξω ...ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κάποιο link για παραγγελία Frezy-lac από Ελλάδα ή εξωτερικό; Στην Ελλάδα στα φαρμακεία είναι αρκετά ακριβό..

Αποτι εμαθα(τηλ στην φρεζυλακ)το γαλα συσκευαζεται στην ελλαδα,αλλα εισαγεται απο γερμανια.δεν κυκλοφορει πουθενα αλλου με την ονομασια φρεζυλακ.οταν το επαιρνα(τωρα πινουμε αλλο βιολογικο),το επαιρνα απο αυτο το σαιτ.ηταν το φτηνοτερο και την επομενη εργασιμη γινοταν παραδοση.

http://www.pharmacyonclick.gr/prointa-gia-mora-kai-vrefi/baby-food-brefikes-trofes

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aptamil EC (extra care) 400 γρ.έχει πάρει πουθενά το μάτι σας σε ξένο site;;;

Το αγοράζω 13,80 από το φαρμακείο και θέλουμε 15 κουτιά το μήνα (1 κουτί/δύο μέρες)

207,00 το μήνα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πίναμε το nutriben ac.Εδώ στην Ελλάδα κόστιζαν 11? τα 400γρ. Το παραγγέλναμε απο ένα ισπανικό φαρμακείο (καθώς είναι ισπανικό το γάλα) κ παίρναμε τα 900γρ. 16?!Και μάλιστα η φόρμουλα ήταν πολύ πιο εξελιγμένη από το αντίστοιχο της Ελλάδας το οποίο το κάνουν εισαγωγή από Ολλανδία.Προφανώς έχουν εργοστάσιο κι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εμείς πίναμε το nutriben ac.Εδώ στην Ελλάδα κόστιζαν 11? τα 400γρ. Το παραγγέλναμε απο ένα ισπανικό φαρμακείο (καθώς είναι ισπανικό το γάλα) κ παίρναμε τα 900γρ. 16?!Και μάλιστα η φόρμουλα ήταν πολύ πιο εξελιγμένη από το αντίστοιχο της Ελλάδας το οποίο το κάνουν εισαγωγή από Ολλανδία.Προφανώς έχουν εργοστάσιο κι εκεί.

 

Θα μπορουσες να μου πεις ποιο ειναι αυτο το φαρμακειο? Εγω το ΑC το επερνα 16? εδω στην Λαρισα. 14? το Νutriben 1 και τωρα ψαχνω για το 2 απο εξω. Παντως δεν το βρηκα στα site που αναφερονται παραπανω :-(. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμείς πίναμε το nutriben ac.Εδώ στην Ελλάδα κόστιζαν 11? τα 400γρ. Το παραγγέλναμε απο ένα ισπανικό φαρμακείο (καθώς είναι ισπανικό το γάλα) κ παίρναμε τα 900γρ. 16?!Και μάλιστα η φόρμουλα ήταν πολύ πιο εξελιγμένη από το αντίστοιχο της Ελλάδας το οποίο το κάνουν εισαγωγή από Ολλανδία.Προφανώς έχουν εργοστάσιο κι εκεί.

 

Και εγώ εδώ στη Θεσσαλονίκη παίρνω το συγκεκριμένο γάλα (nutriben ac, 400 gr) στα 16.89? και είναι όντως πολύ ακριβό. Μπορείς να δώσεις ένα link για το ισπανικό φαρμακείο που λες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

γνωριζει καποια αν το SMA γαλα ειναι το ιδιο με το ελληνικο S26? εΙΝΑΙ Η ιδια εταιρεια και περα απο το αρχικο ονομα τα προιοντα εχουν σχεδον τα ιδια ονοματα!!

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πίναμε το nutriben ac.Εδώ στην Ελλάδα κόστιζαν 11? τα 400γρ. Το παραγγέλναμε απο ένα ισπανικό φαρμακείο (καθώς είναι ισπανικό το γάλα) κ παίρναμε τα 900γρ. 16?!Και μάλιστα η φόρμουλα ήταν πολύ πιο εξελιγμένη από το αντίστοιχο της Ελλάδας το οποίο το κάνουν εισαγωγή από Ολλανδία.Προφανώς έχουν εργοστάσιο κι εκεί.

 

Eμεις ξεκινήσαμε nutriben ar 1 και κάνει σχεδόν 17,00 στο φραμακείο. Θέλουμε 12 κουτιά το μήνα. Μπορείς να μου δώσεις το φαρμακείο που αγόραζες σε παρακαλώ γιατί το κόστος είναι πολύ μεγάλο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
aptamil EC (extra care) 400 γρ.έχει πάρει πουθενά το μάτι σας σε ξένο site;;;

Το αγοράζω 13,80 από το φαρμακείο και θέλουμε 15 κουτιά το μήνα (1 κουτί/δύο μέρες)

207,00 το μήνα !!!!

eliana και εμείς αυτό πίνουμε, εγώ το αγοράζω 13,00 και θέλουμε κ εμείς πολλά τον μήνα. Τελικά βρήκες κανένα site ξένο που να πουλά το γάλα αυτό??????? εγώ έψαξα, αλλά δεν βρήκα αντοίστοιχο Aptamil EC.

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα, πρεπει να ξεκινησουμε NATIVA HA τιμη 24ευρω, βρηκα αυτο, το ιδιο δεν ειναι?

Nestle Beba HA 1 τιμη 13,86

http://www.apo-rot.de/indexinternationalinfo.html?language=uk&_random=-1083618243

[url=http://www.apo-rot.de/indexinternationalinfo.html?language=uk&_random=-1083618243][/url]

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia kamia pou na xerei xeno site gia to nativa?o mpempis mou vgike to pio fagano apo ola!!!!!

Επειδη και ο δικος μας nativa πινει, στο aporot.de που εριξα μια ματια το γαλα της Nestle ειναι το ΒΕΒΑ, μηπως στο εξωτερικο κυκλοφορει μα αλλη εμπορικη ονομασια???Γιατι nativa δεν μπορω να βρω. Παντως το ΒΕΒΑ ΗΑ ειναι πολυ πιο οικονομικο απο το αντιστοιχο ΝΑΤΙVΑ ΗΑ που αγοραζω εδω.

Το NATIVA 1 KAI NATIVA 2 ειναι απο τα πιο οικονομικα γαλατα που κυκλοφορουν, ευτυχως!

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

eliana και εμείς αυτό πίνουμε, εγώ το αγοράζω 13,00 και θέλουμε κ εμείς πολλά τον μήνα. Τελικά βρήκες κανένα site ξένο που να πουλά το γάλα αυτό??????? εγώ έψαξα, αλλά δεν βρήκα αντοίστοιχο Aptamil EC.

 

Oχι δεν εχω βρει κανένα σιτε. Τωρα είναι η μικρή 5,5 μηνών και ευελπιστώ να σταματήσουμε από κολικούς μέσα στον επόμενο μήνα. Εχουμε ακόμα αρκετούς αν είναι δυνατόν. Αλλά έχουμε και ευρεία γοπ και της δίνω συνδιαστικά και απταμιλ αρ. Αστα !

Link to comment
Share on other sites

Tamar κι εγώ με το πρώτο μου παιδάκι έκανα κατά γράμμα ότι έλεγε ο ντόκτορ!

 

Στο δεύτερο πήρα το κολάι:mrgreen:. Αν το παιδάκι σου δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο θέμα, δοκίμασε να δεις ποιο γάλα θα του κάτσει από τα κανονικά πάντα και παρήγγειλέ το απέξω.

 

Εγώ έπαιρνα από www.apo-rot.de το humana ar γιατί είχαμε αναγωγές, και αργότερα το holle 2!

 

Πάντα εφόσον δεν παίρνεις γάλα για ειδικές περιπτώσεις, αντιαναγωγικό πχ!

Καλησπερα, εχω παραγγειλει απο www.apo-rot.de πρωτη φορα

Nestle BEBA H.A.(γιατι μου φανηκε το πιο κοντινο σε Nativa H.A) αλλα εχθες που ηθελα να παρω την γνωμη της ομοιπαθητικου γιατρου μου, που ειναι γερμανιδα και ζει πανω απο 10 χρονια στην Ελλαδα, με τρομαξε γιατι λεει κυκλοφορουν πολλα γερμανικα μαιμου φαρμακεια στο διαδικτυο και να ειμαι εξαιρετικα προσεκτικη εως και να αποφευγω τελειως τετοιες αγορες...:?

Εσυ που εχεις εμπειρια απο αγορες στο συγκεκριμενο, ειναι ολα ενταξει:?:

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 1 χρόνο πο έδινα φόρμουλα στην κόρη μου, όλα της τα γάλατα σχεδόν τα παρήγγελνα από εκεί, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ποτέ.

 

Μάλιστα στην αρχή τσέκαρα 1 1 τα συστατικά της συσκευασίας με την ελληνική καθώς και όλη την συσκευασία εξονυχιστικά, και δε βρήκα καμμία διαφορά.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παραγγειλει απο www.apo-rot.de πρωτη φορα

Nestle BEBA H.A.(γιατι μου φανηκε το πιο κοντινο σε Nativa H.A) αλλα εχθες που ηθελα να παρω την γνωμη της ομοιπαθητικου γιατρου μου, που ειναι γερμανιδα και ζει πανω απο 10 χρονια στην Ελλαδα, με τρομαξε γιατι λεει κυκλοφορουν πολλα γερμανικα μαιμου φαρμακεια στο διαδικτυο και να ειμαι εξαιρετικα προσεκτικη εως και να αποφευγω τελειως τετοιες αγορες...:?

Εσυ που εχεις εμπειρια απο αγορες στο συγκεκριμενο, ειναι ολα ενταξει:?:

 

καλησπερα.επειδη κ μεις πινουμε nativa ποσο διαφορα εχει στην τιμη?αξιζει να το παραγγειλω?μπηκα στο site αλλα δεν μου το μεταφραζει κ δεν εβγαλα ακρη.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mε paypal γινεται η πληρωμη η με εμβασμα στην τραπεζα.Ειναι αξιοπιστο το aporot.de To γνωριζω απο Αμβουργο.Παντως στο τηλεφωνο μιλουν αγγλικα.Το Novalac παντως ειναι ακριβως το ιδιο με Ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.επειδη κ μεις πινουμε nativa ποσο διαφορα εχει στην τιμη?αξιζει να το παραγγειλω?μπηκα στο site αλλα δεν μου το μεταφραζει κ δεν εβγαλα ακρη.

Εμεις παιρνουμε Nativa υποαλλεργικο και εχει διαφορα στην τιμη, 24? τα 750γρ εδω,και to NESTLE BEBA 13,86? τα 600γρ στο aporot.

Το απλο το βρισκω πιο φθηνο στο σουπερ μαρκετ.

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 1 χρόνο πο έδινα φόρμουλα στην κόρη μου, όλα της τα γάλατα σχεδόν τα παρήγγελνα από εκεί, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ποτέ.

 

Μάλιστα στην αρχή τσέκαρα 1 1 τα συστατικά της συσκευασίας με την ελληνική καθώς και όλη την συσκευασία εξονυχιστικά, και δε βρήκα καμμία διαφορά.

Με ποια φορμουλα ησουν πιο ευχαριστημενη? Σε λιγο που θα δινω 2ης βρεφικης ηλικιας, λεω να συνεχισω με ΝΑΝ που εχει πεσει και η τιμη στα σουπερ μαρκετ αλλα σκεφτομαι μηπως στραφω και σε βιολογικο HOLLE αφου θα το βρισκω σε καλη τιμη εξω.

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...