Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενικη διαφάνεια και διάρκεια! Καλά μας δουλεύουν;;;


Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσάρες!

ερώτηση για όσες ξέρουν σχετικά με τον Κούρτη:

Ξέρω ότι dvd δεν δίνει. Δίνει όμως φωτογραφίες από τον υπέρηχο και γνωμάτευση για να τα πάω στον γιατρό μου και για να τα δει κι αυτός??

Ευχαριστώ πολύ

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 860
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι είναι βρε κοριτσάκια αυτή η κυστική ίνωση?? Εγώ πρώτη φορά το ακούω. Και πότε έγινε υποχρεωτική η εξέταση??? Εγώ γέννησα πέρσυ τον Ιούνιο και δεν ήταν υποχρεωτική...

Link to comment
Share on other sites

Mόλις επέστρεψα από το Λητώ και την αυχενική διαφάνεια μου την έκανε ο γιατρός Αναγνωστόπουλος Ευάγγελος. Ήταν απλά εξαιρετικός. Διεξοδικός στο να μου αναλύει τα πάντα, έκανα περίπου 45 λεπτά, βέβαια τα παιδιά ήταν και σε πάρα πολύ καλή θέση. Κάναμε όλες τις μετρήσεις που έπρεπε, είδαμε λεπτομέρειες πολύ σημαντικές. Όλα ήταν καλά. Πήρα dvd εφόσον το ζήτησα και μάλιστα στο ένα παιδί που ήταν σε πιο καλή θέση μου έκανε και ανάλυση τετραδιάστατη. Η συμπεριφορά άψογη και το προσωπικό ευγενέστατο. Τον συστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα. Απʼ ότι μου είπε έχει κάνει στην Γερμανία και στην Αγγλία. Ένας άψογος επαγγελματίας. Επίσης κάνει β επιπέδου και αμνιοπαρακεντήσεις. Μακάρι να ήταν και άλλοι σαν αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις επέστρεψα από το Λητώ και την αυχενική διαφάνεια μου την έκανε ο γιατρός Αναγνωστόπουλος Ευάγγελος. Ήταν απλά εξαιρετικός. Διεξοδικός στο να μου αναλύει τα πάντα, έκανα περίπου 45 λεπτά, βέβαια τα παιδιά ήταν και σε πάρα πολύ καλή θέση. Κάναμε όλες τις μετρήσεις που έπρεπε, είδαμε λεπτομέρειες πολύ σημαντικές. Όλα ήταν καλά. Πήρα dvd εφόσον το ζήτησα και μάλιστα στο ένα παιδί που ήταν σε πιο καλή θέση μου έκανε και ανάλυση τετραδιάστατη. Η συμπεριφορά άψογη και το προσωπικό ευγενέστατο. Τον συστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα. Απʼ ότι μου είπε έχει κάνει στην Γερμανία και στην Αγγλία. Ένας άψογος επαγγελματίας. Επίσης κάνει β επιπέδου και αμνιοπαρακεντήσεις. Μακάρι να ήταν και άλλοι σαν αυτόν.

 

μπραβο κοπελαρα μου. πολυ χαιρομαι για σενα

αντε με το καλο τα βεβε σου!!!:D:D:D

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα.

Ερωτηση σχετικα τον Κούρτη:

Ξέρω ότι dvd δεν δίνει. Δίνει όμως φωτογραφίες από τον υπέρηχο και γνωμάτευση για να τα πάω στον γιατρό μου και για να τα δει κι αυτός??

Ευχαριστώ πολύ

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι βρε κοριτσάκια αυτή η κυστική ίνωση?? Εγώ πρώτη φορά το ακούω. Και πότε έγινε υποχρεωτική η εξέταση??? Εγώ γέννησα πέρσυ τον Ιούνιο και δεν ήταν υποχρεωτική...

 

τι ειναι η κυστικη ινωση?πειτε μου και εμενα.ενα σκασμο εξετεσεις εχω κανει.αυτη δεν την ξερω

 

 

Κορίτσια μου εδώ για την κυστική ίνωση αναλυτικά....

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67158

 

καθώς και εδώ συζητήσεις άλλων μελών για παρόμοιο θέμα

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=43682&page=5

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ενημερωτικά θέλω να σας πω ότι στο Λαϊκό κάνουν έλεγχο για το 75% των μεταλλάξεων ενώ στο Παίδων Αγ. Σοφίας για το 90% αυτών. Εγώ είχα κάνει στο Λαϊκό και βρέθηκα αρνητική, ο σύζυγός μου όμως έκανε στο Αγ. Σοφίας και βρέθηκε θετικός για μετάλλαξη η οποία ανιχνεύθηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα!!! Έτσι αναγκαστικά έκανα πάλι κι εγώ την ίδια εξέταση το Αγ. Σοφίας μήπως και ήταν στο υπόλοιπο 15% που δεν ανίχνευε το Λαϊκό και ευτυχώς όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Ερωτηση σχετικα τον Κούρτη:

Ξέρω ότι dvd δεν δίνει. Δίνει όμως φωτογραφίες από τον υπέρηχο και γνωμάτευση για να τα πάω στον γιατρό μου και για να τα δει κι αυτός??

Ευχαριστώ πολύ

 

Φυσικα και δινει, και φωτο και αναλυτικοτατη γνωματευση....

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλικη καλημερα!

 

Ναι ο Κουρτης ειναι πιστοποιημενος και ειναι απο τους καλυτερους στην Ελλαδα.. Να φανταστεις ο γυναικολογος μου συνεργαζεται με το Ιασω αλλα ποτε δε με εστειλε εκει για τους μεγαλους υπερηχους, μονο στον Κουρτη...

 

Περισυ ημουν εγκυος παλι και στην β' επιπεδου ειδε κατι που τον υποψιασε στην καρδουλα του μωρου... Με εστειλε για περαιτερβ ελεγχο... Περιττο να σου πω οτι το προβλημα ηταν παρα πολυ σοβαρο και τελικα εκανα διακοπη στην 23η εβδομαδα... Ειναι τοσο λεπτομερης που δεν υπαρχει περιπτωση να μη σου βρει το παραμικρο, εγω παντως μετα απο οσα περασα του εχω 1000% εμπιστοσυνη...

 

Παντως επειδη βλεπω οτι εισαι στη 10η εβδομαδα υπαρχει και περιπτωση λογω Αυγουστου να ειναι λιγο δυσκολο να βρεις ραντεβου...

 

Ευχομαι ολα να πανε τελεια με την αυχενικη σου!

 

Κοριτσακι μου γλυκο!!! Τι κανεις???????

 

Μα καλα τι βλεπω κατω εκει στα τικερακια σου???????

 

Κοπελαρα μου με το καλο!!!!!

 

Οπως ισως προσεξες ειμαι κ εγω εγκυος ξανα!!!

 

Πολυ χαρηκα που σε βρηκα!

LKcZp2.png 3bjwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου γλυκο!!! Τι κανεις???????

 

Μα καλα τι βλεπω κατω εκει στα τικερακια σου???????

 

Κοπελαρα μου με το καλο!!!!!

 

Οπως ισως προσεξες ειμαι κ εγω εγκυος ξανα!!!

 

Πολυ χαρηκα που σε βρηκα!

 

Ευανθια μου με το καλο το δευτερο μωρακι! Ναι επιτελους μετα το περσινο ταρακουνημα ηρθε παλι το χαμογελο στα χειλη μας (ελπιζω δηλαδη)... Και παλι συγχαρητηρια και να χαιρεσαι το γιοκα σου!

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμανα κοριτσια!!

διαβαζω ολα αυτα που γραφονται και ειναι οντως να απορεις πως καποιο επιτηδειοι εκμεταλλευονται την ωραιοτερη στιγμη της ζωης μας-και την πιο ευαισθητη ταυτοχρονα- με σκοπο την δικη τους κερδοφορια.

εγω προσωπικα εκανα την αυχενικη διαφανεια στο ιασω και αν εξαιρεσετε το χρονο που περιμενα κατα τα αλλα εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

το ραντεβου μου ηταν με τον κυριο χατζηθωμα, η εξεταση εγινε παρουσια του δικου μου γιατρου, διηρκησε γυρω στα 40 λεπτα και προς μεγαλη εκπληξη και δικη μου, οταν τελειωσε η κοιλιακη εξεταση, μου εκανε και κολπικο υπερηχο για επιβεβαιωση των αποτελεσματων του.

αλλες φιλες μου που εκαναν στο ιασω,δεν τους εκαναν κολπικο υπερηχο, οποτε σκεφτομαι μηπως τελικα ειναι θεμα γιατρου περισσοτερο κ οχι νοσοκομειου.

η εξεταση κοστισε 150 ευρω-με την αιματολογικη εξεταση φυσικα και πηραμε και αποδειξη.

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευανθια μου με το καλο το δευτερο μωρακι! Ναι επιτελους μετα το περσινο ταρακουνημα ηρθε παλι το χαμογελο στα χειλη μας (ελπιζω δηλαδη)... Και παλι συγχαρητηρια και να χαιρεσαι το γιοκα σου!

 

Ολα καλα θα πανε!!!

για να μη βγουμε οφ τοπικ...καπου εδω ειμαι οποτε θες κατι μη διστασεις!

LKcZp2.png 3bjwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμανα κοριτσια!!

διαβαζω ολα αυτα που γραφονται και ειναι οντως να απορεις πως καποιο επιτηδειοι εκμεταλλευονται την ωραιοτερη στιγμη της ζωης μας-και την πιο ευαισθητη ταυτοχρονα- με σκοπο την δικη τους κερδοφορια.

εγω προσωπικα εκανα την αυχενικη διαφανεια στο ιασω και αν εξαιρεσετε το χρονο που περιμενα κατα τα αλλα εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

το ραντεβου μου ηταν με τον κυριο χατζηθωμα, η εξεταση εγινε παρουσια του δικου μου γιατρου, διηρκησε γυρω στα 40 λεπτα και προς μεγαλη εκπληξη και δικη μου, οταν τελειωσε η κοιλιακη εξεταση, μου εκανε και κολπικο υπερηχο για επιβεβαιωση των αποτελεσματων του.

αλλες φιλες μου που εκαναν στο ιασω,δεν τους εκαναν κολπικο υπερηχο, οποτε σκεφτομαι μηπως τελικα ειναι θεμα γιατρου περισσοτερο κ οχι νοσοκομειου.

η εξεταση κοστισε 150 ευρω-με την αιματολογικη εξεταση φυσικα και πηραμε και αποδειξη.

 

Δεν έχεις και άδικο σε αυτό που λες, ότι δηλαδή είναι θέμα γιατρού. Αλλά το ότι είχες και τον γιατρό σου μαζί, μπορεί να το αντιμετώπισαν διαφορετικά το όλο θέμα. Οι περισσότερες κοπέλες πάνε μόνες τους. Και τι να πουν εκείνη τη στιγμή?? Λίγο μου την έκανες?? Και θα πεις ο άλλος: γιατρός είσαι??

Η αλήθεια έιναι ότι εκμεταλεύονται την όλη κατάσταση. Είναι εμπόριο όπως και ο γάμος/βάπτιση. Όμως εδώ έχουν να κάνουν με τη ζωή ενός ανθρώπου και κατα πόσο θα είναι υγιείς αυτός ο άνθρωπος.

Απλά ειναι κρίμα να σε εκμεταλεύονται επειδή τους έχεις ανάγκη.

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμανα κοριτσια!!

διαβαζω ολα αυτα που γραφονται και ειναι οντως να απορεις πως καποιο επιτηδειοι εκμεταλλευονται την ωραιοτερη στιγμη της ζωης μας-και την πιο ευαισθητη ταυτοχρονα- με σκοπο την δικη τους κερδοφορια.

εγω προσωπικα εκανα την αυχενικη διαφανεια στο ιασω και αν εξαιρεσετε το χρονο που περιμενα κατα τα αλλα εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

το ραντεβου μου ηταν με τον κυριο χατζηθωμα, η εξεταση εγινε παρουσια του δικου μου γιατρου, διηρκησε γυρω στα 40 λεπτα και προς μεγαλη εκπληξη και δικη μου, οταν τελειωσε η κοιλιακη εξεταση, μου εκανε και κολπικο υπερηχο για επιβεβαιωση των αποτελεσματων του.

αλλες φιλες μου που εκαναν στο ιασω,δεν τους εκαναν κολπικο υπερηχο, οποτε σκεφτομαι μηπως τελικα ειναι θεμα γιατρου περισσοτερο κ οχι νοσοκομειου.

η εξεταση κοστισε 150 ευρω-με την αιματολογικη εξεταση φυσικα και πηραμε και αποδειξη.

 

Και τις δυο τις κανα στο Αλεξανδρα, στην πρωτη μου εκανε και κολπικο υπερηχο, στη δευτερη οχι........με παραξενεψε κι εμενα, ισως εχει σχεση με τη θεση του μωρου, που βρισκεται το κεφαλι πχ.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Ερωτηση σχετικα τον Κούρτη:

Ξέρω ότι dvd δεν δίνει. Δίνει όμως φωτογραφίες από τον υπέρηχο και γνωμάτευση για να τα πάω στον γιατρό μου και για να τα δει κι αυτός??

Ευχαριστώ πολύ

 

 

εχω μαθει τα καλύτερα για αυτόν και μάλιστα σε εξετάζει όχι μεσα σε 10' αλλα σε 45' περίπου. Τον πήρα χθες για να κλεισω αυτη την εβδομαδα για ραντεβου αλλα μου είπε ότι γυσίζει πίσω στις 23/8 ,ετσι εγω δυστυχώς δεν προλαβαίνω..

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω μαθει τα καλύτερα για αυτόν και μάλιστα σε εξετάζει όχι μεσα σε 10' αλλα σε 45' περίπου. Τον πήρα χθες για να κλεισω αυτη την εβδομαδα για ραντεβου αλλα μου είπε ότι γυσίζει πίσω στις 23/8 ,ετσι εγω δυστυχώς δεν προλαβαίνω..

 

 

για αυχενική θες??

Και που θα πάς τελικά?? Έχω ακούσει καλά λόγια και για τον Μαλλιγιάννη που είναι στο ΕΜΒΡΥΟ αλλά και για τον Αναγνωστόπουλο από το Λητω, που έχουν πάει από εδώ κάποια κορίτσια. Αν θες τηλέφωνο για το Μαλλιγιάννη στείλε μου pm.

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχω μαθει τα καλύτερα για αυτόν και μάλιστα σε εξετάζει όχι μεσα σε 10' αλλα σε 45' περίπου. Τον πήρα χθες για να κλεισω αυτη την εβδομαδα για ραντεβου αλλα μου είπε ότι γυσίζει πίσω στις 23/8 ,ετσι εγω δυστυχώς δεν προλαβαίνω..

 

Εγώ έκανα αυχενική στο Προγένεσις και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!Αν θέλεις πληροφορίες,στην διάθεση σου!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις και άδικο σε αυτό που λες, ότι δηλαδή είναι θέμα γιατρού. Αλλά το ότι είχες και τον γιατρό σου μαζί, μπορεί να το αντιμετώπισαν διαφορετικά το όλο θέμα. Οι περισσότερες κοπέλες πάνε μόνες τους. Και τι να πουν εκείνη τη στιγμή?? Λίγο μου την έκανες?? Και θα πεις ο άλλος: γιατρός είσαι??

Η αλήθεια έιναι ότι εκμεταλεύονται την όλη κατάσταση. Είναι εμπόριο όπως και ο γάμος/βάπτιση. Όμως εδώ έχουν να κάνουν με τη ζωή ενός ανθρώπου και κατα πόσο θα είναι υγιείς αυτός ο άνθρωπος.

Απλά ειναι κρίμα να σε εκμεταλεύονται επειδή τους έχεις ανάγκη.

 

 

Και εμένα ήταν ο γιατρός μου μέσα αλλά και πάλι το ξεπέταγμα μέσα σε 5 λεπτά το έφαγα και στην αυχενική και στη Β΄. Ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο λεγόταν Παρτίδας και δυστυχώς ήταν ο ίδιος και τις δύο φορές. Μια ερώτηση πήγα να του κάνω την πρώτη φορά (όχι κατα την διάρκεια της εξέτασης) και μου είπε: Μη μιλάτε. Θα κάνουμε κανα λάθος. Φυσικά στο ΙΑΣΩ όλα αυτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήταν ο γιατρός μου μέσα αλλά και πάλι το ξεπέταγμα μέσα σε 5 λεπτά το έφαγα και στην αυχενική και στη Β΄. Ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο λεγόταν Παρτίδας και δυστυχώς ήταν ο ίδιος και τις δύο φορές. Μια ερώτηση πήγα να του κάνω την πρώτη φορά (όχι κατα την διάρκεια της εξέτασης) και μου είπε: Μη μιλάτε. Θα κάνουμε κανα λάθος. Φυσικά στο ΙΑΣΩ όλα αυτά!!!

 

δεν θα ηθελα να λαβω τετοιας αντιμετωπισησς φυσικα, αλλα τελικα αποδεικνυεται οτι ηταν θεμα γιατρου και οχι νοσοκομειου.

η δικη μου εμπειρια ειναι τελειως διαφορετικη κ μαλιστα ζητησα απο το γιατρο μου να μου κλεισει με τον ιδιο γιατρο τη β-επιπεδου.

 

danny79 γιατι δεν το συζητησες με το γιατρο σου μετα την αυχενικη ωστε στη β-επιπεδου να σου εκλεινε με αλλοο γιατρο?

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστω πολύ,προχθες που πηρα τηλέφωνα ειλικρινα δεν μπόρεσα να βρω κανενα τους για την επομενη εβδομάδα γιατι όλοι θα ήταν μετα τις 23 (πηρα τον Κούρτη,τον Λιβανό,την Σούκα κ.α.) έτσι βρήκα με το ζόρι στο κέντρο που έχει η Σούκα αλλα θα λείπει η ίδια λόγω διακοπων και θα μου το κάνει ένανς συνεργάτης της ο Πιλάλης (αν το λέω σωστά),τωρα θα παω την Τετάρτη στις 18 και ελπίζω να πάνε όλα καλα για τα διδυμάκια μου.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...