Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενικη διαφάνεια και διάρκεια! Καλά μας δουλεύουν;;;


Recommended Posts

ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 160-180 ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.....ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ....Κ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΟΠΑΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΨΕΙ ΘΕΣΗ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΟΝΑΩ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 860
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nαι βρε κορίτσια τόσες γράφουμε εδώ μέσα, να ενημερώνουμε η μια την άλλη. Αυτό είναι και το σωστό. Το σωστό δεν είναι να πηγαίνουμε σαν πρόβατα στην σφαγή. Έτσι και ήξερα τον χρόνο από την αρχή...... Πάντως 240 δεν ξέρω αν είναι πολλά αλλά θα έπαιρνα τιμές από παντού, όχι μόνο από δυο...... καθώς και ώρα που θα διαρκούσε..... και θα τα έγραφα στο forum, καθ' ότι, ότι γράφουμε εδώ είναι και τρόπον τινά μια στατιστική....

Link to comment
Share on other sites

Nαι βρε κορίτσια τόσες γράφουμε εδώ μέσα, να ενημερώνουμε η μια την άλλη. Αυτό είναι και το σωστό. Το σωστό δεν είναι να πηγαίνουμε σαν πρόβατα στην σφαγή. Έτσι και ήξερα τον χρόνο από την αρχή...... Πάντως 240 δεν ξέρω αν είναι πολλά αλλά θα έπαιρνα τιμές από παντού, όχι μόνο από δυο...... καθώς και ώρα που θα διαρκούσε..... και θα τα έγραφα στο forum, καθ' ότι, ότι γράφουμε εδώ είναι και τρόπον τινά μια στατιστική....

 

Συμφωνώ!!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα τις τιμές του ιδιωτικού που θα γεννήσω, (στο Γαία) και χρεώνουν υπερηχογράφημα αυχενικής και papp-a 150 ευρώ. Τώρα τι να πω;;; Που στο κάτω κάτω εκεί μέσα είναι και χλιδή, ενώ σε αυτό που πήγα νόμιζα την ώρα που ανέβαινα ότι θα με καταπιεί το ασανσέρ....... :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλά έκανες και τα έψαξες,κοπέλα μου!!!!!

Εμείς κάναμε αυχενική και β επιπέδου στο Embryocare με τον κ. Ελευθεριάδη.Δεν μέτρησα με ακρίβεια την διάρκεια αλλά ήταν τουλάχιστον 30 λεπτά.Στον συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά έκανες και τα έψαξες,κοπέλα μου!!!!!

Εμείς κάναμε αυχενική και β επιπέδου στο Embryocare με τον κ. Ελευθεριάδη.Δεν μέτρησα με ακρίβεια την διάρκεια αλλά ήταν τουλάχιστον 30 λεπτά.Στον συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

 

Σε ευχαριστώ, πολύ. Το καλό είναι να το ψάχνουμε όλοι. Για να μην την πατάμε.

Link to comment
Share on other sites

:evil::evil:και εγω σ αυτο ειχα παει και ηταν εξεταση 10λεπτου...δεν ηξερα τοτε ποσο διαρκει και πηγα και για β επιπεδου....10-15 λεπτα το πολυ:evil:

 

 

Στο ίδιο του Αντσακλή;; Στην Λαμψάκου;;; Η β' επιπέδου ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ;;;; ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;; :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Καλά στην πρώτη δεν ήξερες μετά στην β επιπέδου που είναι σχετικά μεγάλη δεν ρώτησες γιατί διαρκεί τόσο λίγο;;;; Μιλάμε για το ίδιο κέντρο;;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....Κ ΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΕΡΚΕΣΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ....ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΛΕΠΤΑ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ...ΠΛΗΡΩΣΑ 240 ΕΥΡΩ!!Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Κ DVD.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΞΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ....ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΦΤΕΙ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

 

Β Επιπεδου που εκανα και σε πολυ καλο υποτιθεται γιατρο που με εστειλε ο δικος μου, γιατι τον εμπιστευεται τυφλα κλπ κλπ πληρωσα 110 ευρω.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια κι εγω εκει εχω κλεισει την αυχενικη διαφανεια γιατι δουλευω στο αλεξανδρας και εχω το γιατρο μου εκει.εγω παντως θα τους το πω αν κρατησει λιγο.τη δευτερα εχω το ραντεβου

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εγω εκει εχω κλεισει την αυχενικη διαφανεια γιατι δουλευω στο αλεξανδρας και εχω το γιατρο μου εκει.εγω παντως θα τους το πω αν κρατησει λιγο.τη δευτερα εχω το ραντεβου

 

 

efi μου δεν κανουν την αυχενική διαφάνεια και μέσα στο Αλεξάνδρας δωρεάν;;;

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι γιατροι απο Αλεξανδρα εχουν ανοιξει τα δικα τους μαγαζια και οι μεγαλογιατροι εχουν μετοχες η ειναι ιδιοκτητες.......γι αυτο το λογο πλεον δεν μπορεις να κανεις στο νοσοκομειο εξετασεις οπως Β επιπεδου και πας αναγκαστικα και τ ακουμπας στα ιδιωτικα κεντρα τους. Με εκνευριζει αυτο, πριν 3 χρονια στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα ολες τις εξετασεις στο Αλεξανδρα και τωρα εκανα εκει μονο αμνιο και αυχενικη.......ποση ωρα κρατησε δε θυμαμαι τωρα, θυμαμαι ομως οτι οταν την εκανα πρωτη κρατησε πολλη ωρα.......νομιζω τη δευτερη λιγοτερο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Β Επιπεδου που εκανα και σε πολυ καλο υποτιθεται γιατρο που με εστειλε ο δικος μου, γιατι τον εμπιστευεται τυφλα κλπ κλπ πληρωσα 110 ευρω.....

 

 

Πόση ώρα έκανες για την εξέταση αυτή;;;;

Link to comment
Share on other sites

η συνυφαδα μου θυμαμαι ειχε κανει στις σερρες στον παπαγεωργιου γυρω στη μια ωρα και ... γιατι δεν ειχε καλη θεση και το μωρο για να δει κατι στην καρδια τις βαλβιδες θυμαμαι.αυτος εχει κανει μετεκπαιδευση γερμανια ομως χρησιμοποιει το προγραμμα του Νικολαιδη astraia τον ειχα ρωτησει και μου ειπε τα χαρτια που δινει ειναι με τις μετρησεις του νικολαιδη.και μας εξηγησε πως ειναι κατι σαν το β επιπεδου σε μικροτερη εβδομαδα ολη η εξεταση.dvd με ολη την εξεταση μας ειχε δωσει οπως και στο β επιπεδου.οχι μονο φωτογραφιες εμαθα πως θεσ/νικη πλεον δε δινουν με ολη την εξεταση γιατι ειναι πιστηριο σε καποιο δικαστικο αγωνα αν παει κατι στραβα.μονο κατι φωτογραφιες δινουν.αντε βγαλε ακρη.κοριτσια μια συμβουλη μετα απο 2 εγκυμοσυνες και με διαφορετικες παρακολουθησεις.ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ.ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ποιος υπογραφει και ποιος κανει εξετασει και αν μπορειτε να σας παρακολουθουν σε ολη την εγκυμοσυνη γιατροι που κανουν αυτες τις εξετασεις γιατι ειναι οι μονοι που μπορουν να κανουν σωστες μετρησεις με φοβερα μηχανηματα που τα βλεπουν ολα και δινουν σε καθε επισκεψη χαρτι με μετρησεις και αν ειμαστε μεσα στα ορια αυτα που εχει βγαλει ο νικολαιδης.η επιστημη εχει παει μπροστα.σωστη παρακολουθηση για γερα μωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι παω στα ιατρεια του αλεξανδρας στη λαμψακου!εκει δε πηγες κι εσυ?καποτε ειχε μεσα στο αλεξανδρας αλλα τα εχουν μεταφερει εκει και ουτε για μενα θα ειναι δωρεαν γιατι μπορει να δουλευω εκει αλλα εχω ικα και θα πληρωσω κανονικα!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι γιατροι απο Αλεξανδρα εχουν ανοιξει τα δικα τους μαγαζια και οι μεγαλογιατροι εχουν μετοχες η ειναι ιδιοκτητες.......γι αυτο το λογο πλεον δεν μπορεις να κανεις στο νοσοκομειο εξετασεις οπως Β επιπεδου και πας αναγκαστικα και τ ακουμπας στα ιδιωτικα κεντρα τους. Με εκνευριζει αυτο, πριν 3 χρονια στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα ολες τις εξετασεις στο Αλεξανδρα και τωρα εκανα εκει μονο αμνιο και αυχενικη.......ποση ωρα κρατησε δε θυμαμαι τωρα, θυμαμαι ομως οτι οταν την εκανα πρωτη κρατησε πολλη ωρα.......νομιζω τη δευτερη λιγοτερο.

 

Να σου πω όμως κάτι, εντάξει να τα ακουμπήσω σε ιδιωτικό κέντρο, ας πούμε λοιπόν ότι μου τρέχουν από τα μπατζάκια..... γιατί να πάω στο δικό τους το μαγαζί;;;;; Ή μάλλον στο παραμάγαζο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ελενα το τι θα πληρωσεις στο Αλεξανδρα εξαρταται απο το ταμειο που εχεις, εγω με ικα ειχα πληρωσει 70 ευρω και κατι ακομα

 

Β επιπεδου θυμαμαι πριν 3 χρονια ειχα δωσει 8 ευρω

 

Αμνιο δεν πληρωσα τιποτα, πηγε με το ταμειο......αλλα αυχενικη την πληρωσα αδρα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εγω εκει εχω κλεισει την αυχενικη διαφανεια γιατι δουλευω στο αλεξανδρας και εχω το γιατρο μου εκει.εγω παντως θα τους το πω αν κρατησει λιγο.τη δευτερα εχω το ραντεβου

ζητησε να σου δωσει χαρτι οτι ειναι αυχενικη διαφανεια αλλιως δεν εκανες τιποτα και πηγαινε να την κανεις εξω μη σκεφτεις τα χρηματα.θα πρεπει να δει τα παντα νεφρα καρδια τα παντα τελος παντων.οι παλαιοι γιατροι λενε πως κανουν μετρουν κατι και τελος δεν ειναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω όμως κάτι, εντάξει να τα ακουμπήσω σε ιδιωτικό κέντρο, ας πούμε λοιπόν ότι μου τρέχουν από τα μπατζάκια..... γιατί να πάω στο δικό τους το μαγαζί;;;;; Ή μάλον στο παραμάγαζο;;; Από την ημέρα που πήγα σε γιατρό πανεπιστημιακό τρέχω σε όλα τα παραμάγαζα των φίλων του πανεπιστημιακών - μεγαλομετόχων. Πότε θα σπάσει αυτό το απόστημα;;;

εσυ επιλεγεις!μπορεις να το ψαξεις και να πας καπου αλλου δε σε υποχρεωνει κανεις.και αν σε υποχρεωσει κακο του κεφαλιου του υπαρχουν ενα σωρο γιατροι στην αγορα οποτε επιλεγεις τι σου ταιριαζει!

Link to comment
Share on other sites

οχι παω στα ιατρεια του αλεξανδρας στη λαμψακου!εκει δε πηγες κι εσυ?καποτε ειχε μεσα στο αλεξανδρας αλλα τα εχουν μεταφερει εκει και ουτε για μενα θα ειναι δωρεαν γιατι μπορει να δουλευω εκει αλλα εχω ικα και θα πληρωσω κανονικα!

 

 

εκεί πήγα...... δυστυχώς.....Ετοίμασε 170 ευρώ τόσα παίρνουν για μονή κύηση.... Καλά αποτελέσματα......

Link to comment
Share on other sites

δε κοιταω τα χρηματα απλα εμπιστευομαι το γυναικολογο μου που με εστειλε και επειδη δουλευω στο δημοσιο θελω να το εμπιστευομαι κι αυτο!εννοειται οτι θα ειμαι τυπικοτατη και θα ζητησω οτι χρειαζεται!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

δε κοιταω τα χρηματα απλα εμπιστευομαι το γυναικολογο μου που με εστειλε και επειδη δουλευω στο δημοσιο θελω να το εμπιστευομαι κι αυτο!εννοειται οτι θα ειμαι τυπικοτατη και θα ζητησω οτι χρειαζεται!

 

Μπες να μας πεις πόση ώρα έκανες.....

Link to comment
Share on other sites

οχι παω στα ιατρεια του αλεξανδρας στη λαμψακου!εκει δε πηγες κι εσυ?καποτε ειχε μεσα στο αλεξανδρας αλλα τα εχουν μεταφερει εκει και ουτε για μενα θα ειναι δωρεαν γιατι μπορει να δουλευω εκει αλλα εχω ικα και θα πληρωσω κανονικα!

 

Ναι πριν 3 χρονια τα εκανα στο Αλεξανδρα μεσα 1-2ο οροφο δεν θυμαμαι τωρα.....

Αυτη τη φορα στη Λαμψακου.

 

Εκει δουλευεις ε? Και η μαμα μου εκει δουλευε.....ποιο γιατρο εχεις?

 

Εκει γεννησα και τις δυο φορες......εσυ εκει θα γεννησεις?

 

Την πρωτη φορα ολες τις εξετασεις εκει τις εκανα, λογω μαμας και γνωστων μου εκλεισαν ακομα και την αυχενικη που θεωρω πολυ δυσκολο να βρεις ραντεβου να κλεισεις.

 

Ετσι λοιπον τοτε εκανα εκει

 

αυχενικη, β επιπεδου, 2 φορες υπερηχο καρδιας στο μωρο (επρεπε λογω ιστορικου μου) και αμνιο

 

Αυτη τη φορα υπερηχο καρδιας και β επιπεδου εκανα σε κεντρο που εχουν διπλα στο Αλεξανδρα οι ιδιοι γιατροι, που στο Αλεξανδρα δε σου κανουν αυτες τις εξετασεις.

 

Β επιπεδου λενε σου κλεινουν ραντεβου μονο αν βγαλει προβλημα η αυχενικη.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω καταλαβει οι καλοι ιατροι ειναι οσοι εχουν εξω ιατρεια και δεν εχουν καμια καλυψη νοσοκομειου - κεντρου.ο καλος ιατρος αφου μπορει να τα παρει χονδρα στο ιδιωτικο ιατρειο και νομιμα γιατι να κατσι με 3 και 60 στο νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...