Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σιχαθηκα την πονηρια του....


m+m

Recommended Posts

μετα απο τοοοοοοσο καιρο που σας διαβαζω αποφασισα να σας πω τον πονο μου...το προβλημα ειναι ο πεθερος μου :evil:που εχει βαλθει να μου σπασει τα νευρα..δεν σεβεται τιποτα.δεν ξερω απο που να αρχισω...περυσι αποφασισαμε με τον αντρα μου να μεινουμε μαζι και ετσι βαλαμε μπροστα ενα σπιτι που μου εδωσε η μητερα μου το οποιο ηταν στα τουβλα(φανταστητε εξοδα)..την ιδια εποχη παντρευοταν ο αδερφος του, ο πεθερος μου ζητησε απο τον αντρα μου να του δανεισει χρηματα(αρκετα) για το γλεντι και του ειχε πει πως σε 1-2 μηνες θα του τα εδεινε πισω...και καταλαβαινει την κατασταση...και θα μας τα δωσει διπλα και τριπλα και ολες αυτες τις αηδιες που εμενα προσωπικα μου προκαλουν εμετο...ενω εχει περασει ενας χρονος απο τοτε κουβεντα για τα δανεικα..και οχι μονο αυτο...πουλησε ενα οικοπεδο του αντρα μου και των αλλων παιδιων(δωρο απο τη γιαγια τους) για να κανει δουλεια...και εκει ουτε λογος ουτε για τα δανεικα ουτε για το μεριδιο μας,το γεγονος οτι το σπιτι τελικα δεν καταφεραμε να το τελειωσουμε, το οτι εγω ειμαι 5 μηνων εγκυος δεν νομιζω να τον απασχολει..και οποτε μας βλεπει αντι να ρωτησει πως τα παμε...ολο για τα προβληματα του μας μιλαει και για την σκ@τοδουλει@ που εκανε,,ολο πεινανε(αυτος και η γυναικα του) και ολο δανεικα...σιχαθηκα πια τη μιζερια τους...τι να κανω????????????εχει και αλλα...πολλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καταρχην μην χαλας την ζαχαρενια σου για κανεναν , εισαι εγκυος και πρεπει να χαλαρωσεις οσο μπορεις.

Ο αντρας σου γιατι δεν τον βαζει στη θεση του? η τουλαχιστων να μην του ξαναδανεισει χρηματα.

Μαλλον πρεπει να παρεις αποφαση οτι δεν θα τον απασχολισει και ποτε τι κανετε πραγματικα εφοσον δεν τον απασχολει και τωρα οποτε παρτο αποφαση και ζησε με αυτο για να μην περιμενεις πραγματα που δεν θα γινουν και στεναχωριεσαι.

Απλως αν μπορει ο αντρα σου να του κοψει τον αερα και οσο δεν μπλεκεται στα ποδια σου σκασιλα σου και σενα αγνοησε τον!

δεν ξερω αν ''ακουγομαι'' απολυτη αλλα το εχω δει το εργο σε οικογενειακο μου περιβαλλον και μπορω να καταλαβω πως αισθανεσαι πιστεψε με

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω οτι πιο πολυ σε ενοχλει η αφερεγγυοτητα του πεθερου σου.Φανταζομαι οτι αν ηταν κυριος στον λογο του δεν θα το συζητουσες καν.Στην προκειμενη περιπτωση θα συζητουσα με τον αντρα μου και δεν θα του ξαναδανειζαμε χρηματα παρα μονο για λογους υγειας και μονο αν ηξερα οτι δεν εχει φραγκο.Επισης πως πουλησε το οικοπεδο???Ηταν στο ονομα του???Αν ηταν στο ονομα του αντρα σου και των κουνιαδων σου δεν υπηρχε περιπτωση να το κανει,οποτε τωρα μπορει να κανει οτι θελει,να παρει τα χρηματα και να μην δωσει μεριδιο.Το ταξιμο και η ιδιοκτησια με λογια αυτα τα κακα εχει δυστυχως.

Οσο ειναι καιρος,κοψτε την επιχορηγηση!Βρειτε εναν τροπο και σταματηστε,δεν χρειαζεται να ξερουν ποσα βγαζετε,καλυτερα να κλαιγεστε οτι δεν εχετε ή να λετε κι εσεις οτι τα δανειζεστε απο δικους σου ή απο φιλους μηπως κι ελεησει και το κοψει το χουι.

Link to comment
Share on other sites

marsolan αυτο ειναι που με στεναχωρει,οτι ειναι ενα γαιδουρι και το μονο που τον νοιαζει ειναι η παρτη του...δεν με στεναχωρει τοσο το ποσον..χρηματα εχει και μαλιστα αρκετα..το σπιτι που μενει αυτος και η γυναικα του ειναι 350 τετραγωνικα..αν εχουν τοσο μεγαλη αναγκη ας παρουν ενα μικροτερο σπιτι...2 ατομα ειναι πλεον..το οικοπεδο ηταν στο ονομα του αντρα μου και των κουνιαδων μου και απλως επειδη υπογραψαν ολοι ντραπηκε ο δικος μου και υπεγραψε και αυτος..pitsipopaki δεν εισαι απολυτη δικαιο εχεις αλλα ωρες ωρες μου ερχετε να ανοιξω το στομα μου και να κανω ενα καυγα τρικουβερτο...ποσο ηρεμη να μεινω οταν νομιζει πως ειμαστε ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να τους δινουμε και μου το δειχνει κι ολας...ο αντρας μου τι να πει?οτι δεν μπορει να κανει κατι και απλως δεν θα ξαναδωσει...τον πιανουν οι ντροπες:oops:...και δεν ξερω δηλαδη τι θα γινει στο μελλον...θα στερειται το δικο μου το παιδι για να περναει καλα ο πεθερος μου..?ελεος πια..

Link to comment
Share on other sites

καλα εκεινος μπορει να νομιζει οτι θελει ,εσυ δεν εισαι υποχρεωμενη να δινεις σε κανεναν αν δεν το θελεις, καλο θα ειναι να του κοψετε την επιδοτηση αν και πιστευω οτι αυτο θα γινει και ψιλοαυτοματα μολις γεννησεις θα σας αποροφισει το μωρο ευχαριστα τοσο πολυ που δεν θα εχετε χρονο να ασχολιστε με τον πεθερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεγαλο λαθος η υπογραφη!!!και το λεω αυτο γιατι οπως ισχυριζεσαι σας εκμεταλλευεται.Δυστυχως μερικοι γονεις νομιζουν οτι τα παιδια τους τους χρωστανε και ολο ζητανε και τους δημιουργουν ενοχες.

Πρεπει ο αντρας σου να μπει μπροστα και ηρεμα αλλα σταθερα να ζητησει αυτα που δικαιουται,καταλαβαινω οτι ηρθε σε δυσκολη θεση οταν ειδε και τα αδελφια του να υποχωρουν αλλα στο κατω-κατω της γραφης ο καθενας εχει οικογενεια πλεον και πρεπει να κοιταει το δικο της οφελος με καθε συναισθηματικο κοστος.

αλλιως...ο,τι χασατε,χασατε...προσοχη απο εδω και περα!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας και τις συμβουλες σας..να τα δωσει πισω δεν παιζει...τουλαχιστον να μην μας παρει και αλλα..ο αντρας μου δειχνει να τον καταλαβε μιας και τωρα που δυσκολευομαστε με τα εξοδα του μωρου και τα ζηταμε πισω αυτος κινεζος!!!!μονο τα δικα του προβληματα υπαρχουν(να μεγαλωσει το μαγαζι!!!)..τι να πω?αν δεν το ζουσα δεν θα το πιστευα οτι υπαρχουν γονεις που παιρνουν το φαγητο μεσα απο το στομα του παιδιου τους...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς m+m υπάρχουν γονείς που για κάποιο λόγο κάνουν παιδιά για να τους ταίζουν να τους κάνουν τις δουλειές του σπιτιού να τους μεγαλώνουν τα μικρότερα παιδιά και να τους γηροκομούν.Έτσι ήταν οι γονείς του πατέρα μου ότι έβγαζε από τη δουλειά του τους τα ακούμπαγε.Στη ζωή μου έμαθα πως ο γονέας βοηθάει το παιδί και αν παραστεί τόσο μεγάλη ανάγκη πια, βοηθάει και το παιδί τον γονέα.Δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό που πιστεύω αλλά πάρε παράδειγμα απο εσάς που είστε στο ξεκίνημα της οικογένειάς σας και τα λεφτά αυτά τα έχετε τόση ανάγκη. Γνώμη μου είναι πρώτον να μην συγχίζεσαι στην κατάστασή σου κρίμα είναι να βάλεις σε κινδυνο το μωράκι για τις %&$# του πεθερού σου και δεύτερον ο άντρας σου να απαιτήσει τα χρήματα στην ανάγκη να τσακωθεί.Στην τελική δικά σας είναι.Άμα αύριο στριμωχτείς για να πάρεις γάλα στο παιδί ή να πληρώσεις τον παιδίατρο που λέει ο λόγος, θα σου δώσει ο πεθερός; Ας γελάσω!

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς και εγώ θεωρώ λάθος που υπέγραψε. τι σημαίνει ντράπηκε;; η μισή ντροπή δική του η μισή (και όλη δηλαδή) στον πατέρα που την ζήτησε. κάποιοι γονείς είναι απαράδεκτοι. ευτυχώς ο άντρας σου με τον ερχομό του παιδιού θα καταλάβει και δε θα ξαναδώσει (ελπίζω) και θα μάθει να διεκδικεί για το καλό των παιδιών του. αυτά τα προβλήματα είχε και ο πατέρας μου που δούλευε γερμανία και τα έστελνε στον παππού μου να αγοράσει οικόπεδα και αυτός τα έγραψε στο δικό του όνομα (ο παππούς μου) και τελικά τα έγραψε κληρονομιά στον άλλον του γιο......ωραίο;;;;; και ο μπαμπάς μου μια ζωή δεν του το συγχώρεσε...τώρα εγώ γιατί να στερούμαι μια περιουσία από την αφέλεια του πατέρα μου και ο ξάδερφός μου να μας το παίζει μάγκας ότι και καλά είναι ικανός και έκανε τόση περιουσία;;;

ας αφήσετε τις καλοσύνες και τις ντροπές, σκεφτειτε ότι είναι για το καλό των παιδιών σας και πατήστε πόδι. ακόμα και να τσακωθείτε...σα δε ντρέπεται να έχει σπίτι 350 τμ και να πουλάει και το οικόπεδο των παιδιών του...τι τρελά είναι αυτά;;;;;; αντί να πουλήσει τα 350 τμ για να πάρει μικρότερο και να σας δώσει τα "ρέστα" για να σας βοηθήσει για το σπίτι σας...εγώ αυτό θα έκανα....ντροπή που λέγονται γονείς....

δε θα αλλάξουν ποτέ, γαϊδούρια, όπως είπες...

κάντε τους πέρα...από μακριά και αγαπημένοι...

κάποιοι άνθρωποι είναι γεννημένοι για να ζουν σε βάρος των άλλων, καλόκαρδων και αγαθών......ΝΤΡΟΠΗ

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

από μακρυα και αγαπημενοι....

αν καταφερει ο αντρας σου ν απαρει πισω τα δανεικά, θα ειναι καλό για σας..

αν όχι, καλυτερα να μην εχετε πάρε-δώσε..

καλό κουράγιο!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...