poukis

TΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ???Έχασαν το παιδί από τον βρεφονηπιακό!!

Recommended Posts

Διαφημίσεις

εκει θα παει ο μικρος μου απο σεπτεμβρη και εχω παγωσει λιγο...........βεβαια ειχα εκει τον μεγαλο και δεν ειχα προβλημα..........δεν ξερω τι να πω.........

.png.png

α,καλα.... συνεβει και σε εμας φετος.

το παιδι το ειχαν ξεχασει μονο του στην αυλη και μετα απο καμια ωρα το εβαλε ο οδηγος στην ταξη.αυτοι δεν μας ειπαν τιποτα αλλα μας το ειπε το παιδι,την επομενη πηγαμε και ζητησαμε εξηγησεις.απο εκεινη την μερα το βαζαν και το βγαζαν απο το χερι....

απορω πως συγκρατηθηκα!

Τους γονεις γιατι τους ενημερωσανε αφου βρηκαν το παιδι???

Ωχ! τώρα το πρόσεξα! Τους γονείς αντί να τους ενημερώσουν από την 1η στιγμή...τους άφησαν τελευταίους! :shock::shock::shock:

8jPDp3.pngmAB8p3.png

κοριτσια καλα ολα αυτα...αλλα ανθρωποι ειμαστε....σε παιδικο δουλευω και εχουν γινει ατυχηματα...οχι τετοια..αλλα γινονται...ειναι δυσκολο να προσεχεις 28 παιδια...σε μια αιθουσα....δεν λεω οτι ηταν σωστο...αλλα ηρεμια...στον καθενα θα μπορουσε να συμβει..!!!!

Συγνώμη αλλά νομίζω πως 28 παιδιά και μάλιστα νήπια, για μια δασκάλα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Μήπως θα έπρεπε να είναι περισσότερες??? Μήπως ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ????

Ηρεμία? Στη συγκεκριμένη περίπτωση ΚΑΝΕΙΣ ΓΟΝΙΟΣ δεν θα μπορούσε να είναι ήρεμος.!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

απλα τυχαινει να πηγαινεται τα παιδια σας σε παιδικο..αν δουλευατε?θα μου πειτε πως αν δεν εισαι υπευθυνο ατομο δεν κανεις αυτη τη δουλεια...αλλα τι να ακνουμε...εγινε τωρα...σημασια εχει που το παιδακι ειναι καλα...

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙ Η ΠΙΟ ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΑΝ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΘΑ ΞΕΜΑΛΙΑΖΑ ΟΠΟΙΟΝ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΗΝΥΣΗ...ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩς ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΗΔΕς...ΔΟΥΛΕΥΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ...ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.......

Αυτό έλειπε να γινόταν κι επίτηδες!!!!!!! Κι αν είναι δύσκολο, να βρεθούν λύσεις. Για μενα αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα σε κάτι τέτοιο!!!!

Και για ν απαντήσω κι εγώ στο ερώτημα, θα το προχωρούσα μέχρι εκεί που δεν παει, αφού πρώτα τους τα έσπαγα όλα. Νομίζω δεν θα ησύχαζα αν δεν τους το έκλεινα. Άντε γιατί αρκετά με τον ωχαδελφισμό και την ατιμωρησία ορισμένων :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:,

Υ.Γ. Και για να καταλάβω. Ενημέρωσαν τους γονείς εκ των υστέρων γιατί? Για να δείξουν πόσο επαγγελματίες είναι που δεν τους απασχόλησαν νωρίτερα ή για να εισπράξουν τα συγχαρήκια που κατάφεραν να χάσουν το παιδάκι αλλά ενήργησαν σωστά που κάλεσαν την αστυνομία και τελικά το βρήκαν????? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

an1cA57oSf-0010MjA2ZG98ODM3MTcxNzFqYXx0byB6b3V6b3VuaSBtb3UgbyBraXJpYWtvcyBlaW5h.gif

Ο λόγος που δεν έγραψα το μεγάλο μου γιο στον παιδικό που πίστευα ότι είναι το νούμερο ένα, είναι επειδή όταν πήγα και μιλούσα με την ιδιοκτήτρια-παιδαγωγό και με γύριζε από αίθουσα σε αίθουσα, βρήκαμε ένα κοριτσάκι να κάθεται κάτω από τους νιπτήρες ΜΟΝΟ του στα ΣΚΟΤΕΙΝΑ, ενώ η δασκάλα του στην τάξη δεν είχε ανακαλύψει την απουσία του. Στη συνέχεια πήραμε το κοριτσάκι μαζί μας στο γύρο του σχολείου και είδα ότι είχε βραχεί το παντελονάκι του εκεί που καθότανε προφανώς κάτω άπό τους νιπτήρες. Το είπα στη δασκάλα και μου λέει, α ναι, θα βράχηκε, ούτε όμως να του αλλάξει βρακάκι, ούτε τίποτα... Καλά το βρέξιμο, είναι ανευθυνότητα, αλλά να λείπει ένα παιδάκι από την τάξη και να μην ξέρεις πού είναι... είναι έγλημα. Δύσκολο είναι να γίνει και κανένα ατύχημα?

wjhKp3.png

c5dop3.png

Εννοείται ότι θα κατέθετα μήνυση και ότι δεν θα έστελνα το παιδί μου πάλι σε αυτόν τον σταθμό από την επόμενη κιόλας μέρα !! Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως έφυγε το παιδί ?? Είναι δυνατόν σε βρεφονηπιακό να μην κλειδώνουν? Εννοείται ότι ένα 2χρονο παιδάκι μπορεί άνετα να ανοίξει την πόρτα. Πάλι καλά που το βρήκαν το παιδάκι σώο και αβλαβές. Όσο σκέφτομαι ένα 2χρονο παιδάκι να γυρνάει στους δρόμους μόνο του τρελαίνομαι. Άγιο είχε το παιδί..

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

σκεφτομουν πολυ το θεμα χτες...........η πορτα του συγκεκριμενου σταθμου ειναι πολυ βαρια για να την ανοιξει παιδι εδω εγω δυσκολευομουν........αρα ο μονος τροπος που θα μπορουσε να βγει εξω ειναι ειτε αν την ειχαν αφησει ανοιχτη ειτε αν εφυγε την ιδια στιγμη με καποιο ατομο οταν αυτο εμπαινε η εφευγε.

παντως οι μηνυσεις εχουν γινει και πιστευω οτι το παθημα θα τους γινει μαθημα....

σκεφτομουν αν μετα απο αυτο θα πηγαινα το μικρο μου εκει αλλα επειδη ξερω το προσωπικο και την καλη δουλεια που κανει πιστευω οτι αυτο πραγματικα δεν θα αφησουν να ξανασυμβει και οτι απο εδω και περα θα παρθουν αυστηρα μετρα για να μην απαναληφθει το γεγονος

τωρα τι θα εκανα αν ημουν στη θεση αυτων των γονιων; μακαρι ποτε να μην βρεθω! σκεφτομουν ολα τα ενδεχομενα........πουθενα δεν αναφερθηκε στα αρθρα που βρισκοταν το παιδι αυτη την ωρα που ελειπε...οκ το λογικο ηταν ατυχημα ιδιως σε αυτην την περιοχη που ειναι γεματη κινηση....αλλα ειχαν ψαξει την περιοχη πριν και μεσα και εξω απο το παιδικο και δεν ηταν πουθενα και ξαφνικα εμφανιζεται σε ενα παγκακι να καθεται με εναν ελικιωμενο επειτα απο μια ωρα; τι εχει συμβει στο ενδιαμεσο;

θα εκανα ακριβως ο,τι και αυτοι οι γονεις- μηνυση!!!!!!!!!!και ο,τι μετρα χρειαζονται για να μην ξανασυμβει σε κανενα αλλο παιδακι

.png.png

ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΗΝΥΣΗ...ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩς ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΗΔΕς...ΔΟΥΛΕΥΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ...ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.......

Αν σου φαινεται δυσκολο τοτε να μην την κανεις αυτη τη δουλεια, βρες να κανεις κατι αλλο. :mad: και πες μας επισης που δουλεύεις ωστε να μη φερουμε τα παιδια μας.

Σκηνικό που έχει συμβεί στον παιδικό που στέλνω τα παιδιά.

Πάμε ένα μεσημέρι να πάρουμε τα παιδιά.Σχεδόν 4 η μεγάλη και σχεδόν 2 ο μικρός( πολύ ζωηρός και γενικότερα σβούρας).Την ώρα που χαιρετάμε τη διευθύντρια, μας ακούει η μεγάλη και έρχεται μέσα και αφού μας φιλάει μας πετάει το κορυφαίο!!!!!Μαμά,Μπαμπά ο Γιάννησς (ο γιός μας) βγήκε μόνος του στην αυλή σήμερα!!!!ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΜΕΙΣ!!!!!!00020459.gifΤότε μας λέει η δ/ντρια ότι όντως είχε πάει αυτή κάποια στιγμή να αλλάξει ένα μικρό γιατί προφανώς οι άλλες δασκάλες είχαν δουλειά και την ώρα που επέστρεφε είδε το Γιάννη να κόβει βόλτες έξω!!!!Εμείς φυσικά αναστατωθήκαμε γιατί της είπαμε αν η πόρτα ήταν ξεκλείδωτη και το παιδί έβγαινε στο δρόμο τι θα γινόταν?????Και μετά σκεφτήκαμε αν δεν μας τα προλάβαινε η κόρη μου αυτοι θα μας έλεγαν για το περιστατικό???000203F6.gifΑυτή μας είπε οτι δεν θα επαναληφθεί και την επόμενη μέρα η πόρτα που οδηγούσε προς τα έξω ήταν κλειστή.Αλλά είχαμε και θέμα με την εξώπορτα.Τι έγραφε από έξω μόλις μπαίνετε να την κλειδωνετε τι δεν έγραφε το ένα και το αυτό!!!!!Πόλλες φορές την βρήκα ξεκλείδωτη και μάλιστα από έναν συγκεκριμένο άνθρωπο.Πάντα την ώρα που πηγαίναμε εμείς αυτός έφευγε.Ωσπού μια μέρα που τον πέτυχα του είπα αν μπορεί να κλειδώνει γιατί εκτός από το δικό του παιδί που σαφώς ήταν και πιο μεγάλο εκεί μέσα υπήρχαν και μικρότερα παιδιά!!!!!

Διαφημίσεις

Πάμε ένα μεσημέρι να πάρουμε τα παιδιά.Σχεδόν 4 η μεγάλη και σχεδόν 2 ο μικρός( πολύ ζωηρός και γενικότερα σβούρας).Την ώρα που χαιρετάμε τη διευθύντρια, μας ακούει η μεγάλη και έρχεται μέσα και αφού μας φιλάει μας πετάει το κορυφαίο!!!!!Μαμά,Μπαμπά ο Γιάννησς (ο γιός μας) βγήκε μόνος του στην αυλή σήμερα!!!!ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΜΕΙΣ!!!!!!00020459.gifΤότε μας λέει η δ/ντρια ότι όντως είχε πάει αυτή κάποια στιγμή να αλλάξει ένα μικρό γιατί προφανώς οι άλλες δασκάλες είχαν δουλειά και την ώρα που επέστρεφε είδε το Γιάννη να κόβει βόλτες έξω!!!!Εμείς φυσικά αναστατωθήκαμε γιατί της είπαμε αν η πόρτα ήταν ξεκλείδωτη και το παιδί έβγαινε στο δρόμο τι θα γινόταν?????Και μετά σκεφτήκαμε αν δεν μας τα προλάβαινε η κόρη μου αυτοι θα μας έλεγαν για το περιστατικό???000203F6.gifΑυτή μας είπε οτι δεν θα επαναληφθεί και την επόμενη μέρα η πόρτα που οδηγούσε προς τα έξω ήταν κλειστή.Αλλά είχαμε και θέμα με την εξώπορτα.Τι έγραφε από έξω μόλις μπαίνετε να την κλειδωνετε τι δεν έγραφε το ένα και το αυτό!!!!!Πόλλες φορές την βρήκα ξεκλείδωτη και μάλιστα από έναν συγκεκριμένο άνθρωπο.Πάντα την ώρα που πηγαίναμε εμείς αυτός έφευγε.Ωσπού μια μέρα που τον πέτυχα του είπα αν μπορεί να κλειδώνει γιατί εκτός από το δικό του παιδί που σαφώς ήταν και πιο μεγάλο εκεί μέσα υπήρχαν και μικρότερα παιδιά!!!!!

τυχερή είσαι που δεν έπαθε κάτι....

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Αν σου φαινεται δυσκολο τοτε να μην την κανεις αυτη τη δουλεια, βρες να κανεις κατι αλλο. :mad: και πες μας επισης που δουλεύεις ωστε να μη φερουμε τα παιδια μας.

το οτι η κοπελα παρεθεσε κ την αλλη πλευρα δεν σημαινει οτι στηριζει το προβλημα στο συγκεκριμενο παιδικο ουτε οτιη ιδια ειναι ανευθυνη.η απαντηση ειναι αγενης κ προσβλητικη.νομιζω οτι γραφουμε ολοι για να δουμε πως ειναι ολες οι πλευρες κ οχι για να κατηγορει ο ενας τον αλλον

το οτι η κοπελα παρεθεσε κ την αλλη πλευρα δεν σημαινει οτι στηριζει το προβλημα στο συγκεκριμενο παιδικο ουτε οτιη ιδια ειναι ανευθυνη.η απαντηση ειναι αγενης κ προσβλητικη.νομιζω οτι γραφουμε ολοι για να δουμε πως ειναι ολες οι πλευρες κ οχι για να κατηγορει ο ενας τον αλλον

Εχεις δικιο ηταν λιγο υπερβολικος ο τροπος μου!

Κορίτσια καλημέρα!

Σοκαρίστικά τώρα!!

Πως γίνεται να έφυγε το παιδάκι από τον συγκεκριμένο παιδικό??

Πήγαινα την κόρη μου εκεί και εκτός την εξώπορτα που είναι πολύ δύσκολο να την ανοίξεις, οι αίθουσες είναι στον 1ο και 2ο όροφο....

Δλδ το παιδάκι κατέβηκε τις σκάλες μόνο του και άνοιξε αυτη την εξώπορτα??

Θεωρούσα πως είναι καλός σταθμός, αλλά αυτό που έγινε είναι τραγικό...

Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα έκανα αν μου χάνανε το παιδί.....:evil:

Αν δεν με ειδοποιούσανε και αμέσως....:evil:

Και φυσικά μεγάλο μέρος ευθύνης νομίζω πως έχει και ο δήμος!

Δεν μπορεί να έχει μόνο μια βρεφονηπιοκόμο για 25 παιδιά πχ.

Έλεος πια...

Με παιδάκια έχουν να κάνουν.....

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Διαφημίσεις

τυχερή είσαι που δεν έπαθε κάτι....

....Όχι κοπέλα μου .....είναι τυχεροί αυτοί που δεν έπαθε κάτι το παιδί μου...γιατί μετά δεν τους έσωνε τίποτα!!!!!!!!!!!000203F6.gif

Κορίτσια καλημέρα!

Σοκαρίστικά τώρα!!

Πως γίνεται να έφυγε το παιδάκι από τον συγκεκριμένο παιδικό??

Πήγαινα την κόρη μου εκεί και εκτός την εξώπορτα που είναι πολύ δύσκολο να την ανοίξεις, οι αίθουσες είναι στον 1ο και 2ο όροφο....

Δλδ το παιδάκι κατέβηκε τις σκάλες μόνο του και άνοιξε αυτη την εξώπορτα??

Θεωρούσα πως είναι καλός σταθμός, αλλά αυτό που έγινε είναι τραγικό...

Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα έκανα αν μου χάνανε το παιδί.....:evil:

Αν δεν με ειδοποιούσανε και αμέσως....:evil:

Και φυσικά μεγάλο μέρος ευθύνης νομίζω πως έχει και ο δήμος!

Δεν μπορεί να έχει μόνο μια βρεφονηπιοκόμο για 25 παιδιά πχ.

Έλεος πια...

Με παιδάκια έχουν να κάνουν.....

maria τωρα εχουν και στο ισογειο παιδακια το εχουν μετατρεψει σε αιθουσα........για αυτο

.png.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα