Antropaki

Ειδικός γυναικολόγος ειναι απαραίτητος για μένα? ( Θεσ/νικη)

Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια και πάλι εδώ...

Εχω κάποιους ενδιασμούς σχετικά με το δικό μου θέμα..

σας γράφω την ιστορία μου και πειτε μουτην γνωμη σας σχετικά με τον γιατρό μου

Εγω και ο άντρας μου προσπαθούμε για μπεμπε εδω και 1 χρονο και κάτι.. ΟΚ εγω μερικες φορες ειμαι σιγουρη οτι κάτι έχω εκει κάτω.. κατι δεν δουλευει σωστά! Στον 1 χρονο προσπαθειών..ειπα να κανουμε εξετάσεις.. έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα ολα καθαρα γρηγορα κλπ..

Ε ειπαμε εγω εχω το πρόβλημα.. ο γιατρος μου μου συστησε να κάνω ορμονολογικές.. πραγμα και που έκανα! ε και ηταν καθαρές επίσης!!

Λοιπον πηρα τις εξετάσεις αγκαλια και πηγα εκει.. και μου ειπε να κανουμε παρακολουθηση ωορηξιας που εχουμε ξανα κανει 2 φορες και εχω κανονική ωορηξία και αν δουμε οτι δεν ερχετε θα κανουμε σπερματεγχυση.. :?:-?

Και ρωτάω τωρα εγω.. δεν θα έπρεπε να εμβαθύνουμε λιγο στις εξετάσεις; Κατευθειαν σε αυτο? Μηπως εχει καποια σκοπιμότητα όλο αυτο? Δηλαδη μηπως συνεργάζετε με καποιο κέντρο και βολευονται ετσι ? και τελικα δεν ειναι καλος γιατρος? Ειμαι πολυ μπερδεμένη.. ειπαμε με τον άντρα μου να το αφήσουμε λιγο μονο του..γιατι θεωρει οτι τοσο καιρο δεν προσπαθουσαμε σωστα γιατι μερικες φορες δεν καναμε σεξ μερα παρα μερα η μερικες φορες ειχαμε πολυ άγχος.. συμφώνησα..

Εγω ειμαι 25 και ο άντρας μου 30.. θεωρω οτι ειμαστε σε πολυ καλη ηλικία..:roll::roll:

Ομως τωρα θελω και τη γνωμη σας.. να παω απο Σεμπτεμβρη στον ιδιο γιατρό ή να κοιτάξω κάποιον άλλο γιατρό ? Και αν ναι εχετε ναπροτεινετε κάποιον που να ασχολέιτε καθαρά με θέματα γονιμότητας εδω Στην Θεσσαλονίκη?

Διαφημίσεις

Να ρωτήσω????

Έκανες τεστ παπ, να δεις αν έχεις τραχηλήτιδα, κολπίτιδα, μύκητες, κλπ κλπ γιατί κι αυτά εμποδίζουν την σύλληψη!!!!! Και χρειάζεσαι ένα κύκλο αντιβίωσης και κολπικής κρέμας.

Επίσης μπορείς να πάρεις από το φαρμακείο τεστάκια ωορηξίας, είναι τις ίδιας εταιρείας με τα τεστ εγκυμοσύνης. Για να δεις πότε έχεις ωορηξία.

Υπέρηχο για πολυκυστηκές έκανες???

Τέλος όταν λες ορμονολογικές, έκανες προλακτίνη??? Αν ψάξεις λίγο εδώ υπάρχει σχετικό τοπικ με την αυξημένη προλακτίνη.

Σαλπιγγογραφία έκανες???(δεν θυμάμαι ποιες άλλες εξετάσεις κάνεις πριν προχωρήσεις σε ότιδηποτε)

Το θέτω όριο δυο κύκλους και πάω για σπερματέγχυση δεν μου κολλάει και τόσο!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Zouzoun δεν μου στελνεις και μενα ενα πμ please?? (ελπιζω να ξερω να το διαβασω!)

Anthropaki παρε και δευτερη γνωμη σε παρακαλω!

πολυ ευχαριστως κοπελα μου !! σου το εστειλα...... περιμενω νεα σου !

Κοριτσια σορυ που χαθηκα..ειχα παρα πολυ δουλεια!!

Λοιπον ενα ενα... εξετασεις ενανα προλακτικη ειναι η PRL? αν ναι τοτε εκανα και απο αυτηνα!!!

τεστ παπ επισης εχω κανει

Σαλπθγγογραφια ΔΕΝ εκανα και εκει ειναι που στραβωσα με τον τορινο γιατρο μου....λεω κατσε ρε φιλε? Εμ δεν ειδες εκει μεσα τι γίνετε κατευθειαν σπερματεγχυση; Δεν ξερω ποσο κοστιζει..αλλα μυριστηκα πιασιμο κ**λου... δνε ξερω εσεις τιπιστευετε... εγω ομως πιστευω οτι αυτο ειναι..

Και μετά και η ηλικια μου ειναι πολυ μικρη για να με στελενι κατευθειαν εκει..δηλαδη ειναι ικανος ο γιατρος μετα απο 1 αποτυχημενη προσπαθεια να μου πει : Ελα οπως ειμαστε για εξωσωματικη!!! Τι να πω.. Το εχω δει πεον πολυ χαλαρα..ειμαι πεπισμενη οτι κατι στραβο υπατχει και αυτη δεν το εχει δει....Ευχαριστω τα κοριτσαι για τα πμ....ζουζουνιτσα περιμενω και το δικο σου το γιατρο...αλλα κοριτσια εγω θελω και εναν γιατρο που να ειναι ΓΙΑΤΡΟΣ και να αφιερωνει χρονο..οχι : γδυσου κατσε να το ωαριο σου μπραβο σκουπισου ντυσου φυγαμε!!!! Θελω να μπορω να συζηταω να με ηρεμει και να μη χρειαζετε να περασει ποσος καιρος για ραντεβου!!! Θελω ουσιαστικη σχεση με καταλαβενετε?

εχω παει σε 7 γιατρους.ο μονος που με κερδισε ηταν ο χρηστος αργυριου στη θεσσαλονικη.εξαιρετικος ανθρωπος και γιατρος.ειλικρινα φοβερος.αυτη την καραμελιτσα με την εξωσωματικη την εχουν πολλοι.παιζουν με τον πονο μας και θελουν τα λεφτα μας

7Ggjp2.png

ΝΑΙ ΠΙΑ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η εξωσωματικη καραμελα; Γιατι τωρα και η σπερματεγχυση ειναι της μοδας!! Αληθεια ποσο κοστιζει ρε κοριτσια? Ετσι για την ιστορια ! Εγω απο τα 24 μου ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ!

ΝΑΙ ΠΙΑ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η εξωσωματικη καραμελα; Γιατι τωρα και η σπερματεγχυση ειναι της μοδας!! Αληθεια ποσο κοστιζει ρε κοριτσια? Ετσι για την ιστορια ! Εγω απο τα 24 μου ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ!

τιποτα να μην κανεις.αν μπορεις πηγαινε στο γιατρο αυτο.σιγουρα θα σε κατευθυνει σωστα.θεωρει την εξωσωματικη τελευταια λυση.μια ωρα με κρατησε με ρωτησε τα παντα

7Ggjp2.png

Περιμενω και της ζουζους.. και μετα το σεπτεμβρη θα αποφασισω... ΙΘελω εναν Ανθρωπο πραγματικά..θεωρω οτι ο πρωτος μου γιατρος ηταν "Γεια" σου.. πρφαγματικά!!!

Πηρα τηλ. το κεντο που εκανα εξετασεις. Δειτε τιμες για προλακτίνη :

11 με φυσιολογικές απο 2,8 - 29,2 !

Γενικα αυτη ειπε ολα Οκ οταν της τα πηγα!

Διαφημίσεις

πολυ ευχαριστως κοπελα μου !! σου το εστειλα...... περιμενω νεα σου !

γιατι δεν βαζεις το ονομα εδω να υπαρχει? :-D:-D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

στη θεση σου ζουζουν θα εκανα

1.μια σαλπιγγογραφια ΣΤΑΝΤΑΡ να ξενιασω και να λεω οκ ειμαι καθαρη και απο κει,

2. θα αλλαζα γιατρο γιατι να το ξερεις οτι σε σπερματεγχυση ΔΕΝ ΠΑΜΕ αν πρωτα δεν εξασφαλισουμε οτι εχουμε διαβατες σαλπιγγες!!!!!

απο αυτο το φορουμ και αλλα ξεστραβωθηκα γιατι πολλα οι γιατροι δε μας τα λενε για να κρατανε το παραδακι και ευτυχως εχουμε η μια την αλλη!!

στη θεση σου και πιστεψε με ειμαι 36 με συζυγο με πολυ αδυναμο σπερμα ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ για σπερματεγχυση(ασχετο αν εγω το εκανα γιατι ο χρονος με πιεζει....

κανε ομως σαλπιγγογραφια ..ναξερεις ειναι σημαντικοτατη εξεταση και ξενοιαζεις

στη θεση σου ζουζουν θα εκανα

1.μια σαλπιγγογραφια ΣΤΑΝΤΑΡ να ξενιασω και να λεω οκ ειμαι καθαρη και απο κει,

2. θα αλλαζα γιατρο γιατι να το ξερεις οτι σε σπερματεγχυση ΔΕΝ ΠΑΜΕ αν πρωτα δεν εξασφαλισουμε οτι εχουμε διαβατες σαλπιγγες!!!!!

απο αυτο το φορουμ και αλλα ξεστραβωθηκα γιατι πολλα οι γιατροι δε μας τα λενε για να κρατανε το παραδακι και ευτυχως εχουμε η μια την αλλη!!

στη θεση σου και πιστεψε με ειμαι 36 με συζυγο με πολυ αδυναμο σπερμα ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ για σπερματεγχυση(ασχετο αν εγω το εκανα γιατι ο χρονος με πιεζει....

κανε ομως σαλπιγγογραφια ..ναξερεις ειναι σημαντικοτατη εξεταση και ξενοιαζεις

καλησπερα κοπελα μου !! καποιος λαθος εχει γινει αλλα δεν πειραζει.... δεν παω εγω για σπερματεγχυση... εχω δυο παιδακια.....και ειλικρινα εναν αριστο γιατρο που με βοηθησε παρα πολυ !!

Για μενα πηγαινε..εχεις απολυτο δικιο καρκινάκι :)

Αυτο θα κανω μολις επιστεψω απο τις διακοπες!! Σε ευχαριστώ πολυ & εσενα για την γνωμη σου !!

ζουν ζουν sorry!!!;) να σου ζησουν τα παιδακι σου :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ανθρωπακι σε σενα πηγαινε η συμβουλη χαχα εχω μπλεξει τα μπουτια μου...τωρα ειναι οπως πολυ ευστοχα γραφεις της μοδας να κανουμε σπερματεγχυσεις για να ξεμπερδευουμε και τελικα εχουμε χασει τη μαγεια της επαφης...:?:???::?

οπως λεει και ενας σοβαροτατος γυναικολογος σε γνωστο forum γυναικολογιας εν ετη 2010 δε μενει γυναικα χωρις παιδι...με τον ενα ή τον αλλο τροπο θα δικαιωθουμε στον αγωνα μας:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!

καλη επιτυχια

Διαφημίσεις

Κοριτσια σορυ που χαθηκα..ειχα παρα πολυ δουλεια!!

Λοιπον ενα ενα... εξετασεις ενανα προλακτικη ειναι η PRL? αν ναι τοτε εκανα και απο αυτηνα!!!

τεστ παπ επισης εχω κανει

Σαλπθγγογραφια ΔΕΝ εκανα και εκει ειναι που στραβωσα με τον τορινο γιατρο μου....λεω κατσε ρε φιλε? Εμ δεν ειδες εκει μεσα τι γίνετε κατευθειαν σπερματεγχυση; Δεν ξερω ποσο κοστιζει..αλλα μυριστηκα πιασιμο κ**λου... δνε ξερω εσεις τιπιστευετε... εγω ομως πιστευω οτι αυτο ειναι..

Και μετά και η ηλικια μου ειναι πολυ μικρη για να με στελενι κατευθειαν εκει..δηλαδη ειναι ικανος ο γιατρος μετα απο 1 αποτυχημενη προσπαθεια να μου πει : Ελα οπως ειμαστε για εξωσωματικη!!! Τι να πω.. Το εχω δει πεον πολυ χαλαρα..ειμαι πεπισμενη οτι κατι στραβο υπατχει και αυτη δεν το εχει δει....Ευχαριστω τα κοριτσαι για τα πμ....ζουζουνιτσα περιμενω και το δικο σου το γιατρο...αλλα κοριτσια εγω θελω και εναν γιατρο που να ειναι ΓΙΑΤΡΟΣ και να αφιερωνει χρονο..οχι : γδυσου κατσε να το ωαριο σου μπραβο σκουπισου ντυσου φυγαμε!!!! Θελω να μπορω να συζηταω να με ηρεμει και να μη χρειαζετε να περασει ποσος καιρος για ραντεβου!!! Θελω ουσιαστικη σχεση με καταλαβενετε?

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ!!! Είχα πάει κι εγώ πριν 10 χρόνια σ΄'εναν και χωρίς να μου κάνει καν εξετάσεις, με χαρακτήρισε υπογόνιμη επειδή προσπαθούσαμε ένα χρόνο μόνο χωρίς αποτέλεσμα και μας πήγε κατευθείαν για σπερματέγχυση, ούτε καν παρακολούθηση κύκλου, ούτε ορμονικό έλεγχο, ούτε τίποτα. Μόνο σπερμοδιάγραμμα έκανε ο άντρας μου, ήταν κακό το σπέρμα και πήρε κάτι χάπια. Αφού έκανα 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις, έμαθα πως έπρεπε να είχε προηγηθεί σαλπιγγογραφία. Φυσικά σ αυτόν τον απατεώνα δεν ξαναπήγα. Μόνο το πορτοφόλι μας κοιτάνε μερικοί και θέλουν να αποκαλούνται και γιατροί...

ΥΓ Απ' όσο ξέρω μια σπερματέγχυση κοστίζει από 300 έως 500 ευρώ, αναλόγως πού θα την κάνεις, συν τα φάρμακα που θα πάρεις.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα