Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΝΤΟΣ Ή ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ ??


Recommended Posts

Έχω κάνει και εγώ εξωσωματική στον Μαστρομηνά και ήταν ο μόνος που βρήκε πως έχω ενα μικρό πολυποδάκι που στον υπέρηχο μόνο πολυ έμπειρο μάτι μπορεί να δει! Γύρισα όλους τους εξωσωματικούς και λεπτομέρειες μπορείτε να δειτε μπαίνοντας στο προφίλ μου (και βλέποντας τις απαντήσεις που έχω δώσει). Εμένα ο Μαστρομηνάς μου έκανε διαγνωστική υστεροσκόπηση ΔΩΡΕΑΝ για να βεβαιωθεί πωσ αυτό που βλέπει στον υπέρηχο είναι όντως πολύποδας και όχι η μορφολογία της μήτρας μου. Αφου βεβαιώθηκε μου ζήτησε ενα μικρό ποσό για την αφαίρεση και μάλιστα την "ευκολία" να γίνει στην κλινική του χωρίς μέθη αλλά με τοπική αναισθησία! Έχοντας ξανακάνει επεμβατική υστεροσκόπηση στο παρελθόν, εχω να σας πω πως μου είχε κοστίσει 2500???!!! Οπότε δεν ισχύσει αυτό που λέτε πωσ την ζητάει για να πέρνει χρήματα! Έχω ένα μωράκι 10 μηνών χάρη σε αυτό τον άνθρωπο και πριν λιγες μέρες που πήγαμε με τον άντρα μου να τον ξαναδούμε για να χρησιμοποιήσουμε τα κατεψυγμένα μας εμβρυάκια, μας έδιωξε γιατί θηλάζω! Δλδ εν ολίγης μου είπε πωσ η μήτρα και οι ορμόνες μιας υπογόνιμης μητέρας δεν είναι στα καλύτερα δυνατά της για μια δεύτερη εγκυμοσύνη και για να μην χαραμίσουμε τα εμβρυάκια μας να ξαναπάμε 2 μήνες αφου αποθηλάσω!!! Είναι αυτή απάντηση γιατρού που τον ενδιαφέρει μόνο το κέρδος;;; Επιπλέον, να σας πω πως μας μιλούσε μισή ώρα και δεν μας χρέωσε τίποτα για την επίσκεψη! Αυτά απο εμένα!!! Γιατί πρέπει και αυτά να λέγονται!

 

Κι εμένα ο μαστρομηνας ήθελε να μου κανει διαγνωστική υστεροσκοπηση δωρεάν για να δει αν ο πολυποδας που είχα στην διάγνωση της σαλπιγγογραφιας και της υστερογραφιας υπήρχε.

Μου φάνηκε αστείο. Φυσικα και θα υπήρχε, έφαγα τον πόνο σε αυτές τις δυο εξετάσεις θα εκανα και διαγνωστική υστεροσκοπηση χωρίς μέθη???

 

Χαίρομαι που βρήκες κέντρο που σε ικανοποίησε πάντως γιατι στο εμβιο δυστυχώς είχα την ίδια εμπειρία με σένα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμένα ο μαστρομηνας ήθελε να μου κανει διαγνωστική υστεροσκοπηση δωρεάν για να δει αν ο πολυποδας που είχα στην διάγνωση της σαλπιγγογραφιας και της υστερογραφιας υπήρχε.

Μου φάνηκε αστείο. Φυσικα και θα υπήρχε, έφαγα τον πόνο σε αυτές τις δυο εξετάσεις θα εκανα και διαγνωστική υστεροσκοπηση χωρίς μέθη???

 

Χαίρομαι που βρήκες κέντρο που σε ικανοποίησε πάντως γιατι στο εμβιο δυστυχώς είχα την ίδια εμπειρία με σένα....

 

Διαγνωστικη υστεροσκοπηση δωρεαν??!!Και χωρις μεθη;?Ιδανικο μου ακουγεται! Ειναι μου φαινεται ο επομενος που θα επισκεφτω!

Link to comment
Share on other sites

Διαγνωστικη υστεροσκοπηση δωρεαν??!!Και χωρις μεθη;?Ιδανικο μου ακουγεται! Ειναι μου φαινεται ο επομενος που θα επισκεφτω!

 

Χαχαχα! Και την κάνει και καλά ο άτιμος!:D Δεν καταλαβαίνεις τίποτα (σχεδόν).

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Και την κάνει και καλά ο άτιμος!:D Δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

 

Παει τωρα πειστηκα!Εκανες και συ?Πως μου ξεφυγε ετσι;!!!Κι αν γινει επεμβατικη τοτε σε χρεωνει φανταζομαι?Παντως συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες παρακατω!!

Link to comment
Share on other sites

Παει τωρα πειστηκα!Εκανες και συ?Πως μου ξεφυγε ετσι;!!!Κι αν γινει επεμβατικη τοτε σε χρεωνει φανταζομαι?Παντως συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες παρακατω!!

 

Καλημέρα!

 

Δεν ξέρω αν την κάνει ως μέρος της στάνταρ διαδικασίας μια που στην περίπτωσή μου την έκανε επειδή δεν είχε πετύχει η πρώτη εξωσωματική που είχα κάνει αλλού. Πιθανώς όμως να την κάνει πάντα (και νομίζω πως είναι καλό αυτό γιατί τι να την κάνεις την εξωσωματική αν υπάρχουν προβλήματα στη μήτρα; ). Τώρα, αν δει κάτι θα κλείσετε ραντεβού για την επεμβατική υστεροσκόπηση που θέλει χειρουργείο και νάρκωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

 

Δεν ξέρω αν την κάνει ως μέρος της στάνταρ διαδικασίας μια που στην περίπτωσή μου την έκανε επειδή δεν είχε πετύχει η πρώτη εξωσωματική που είχα κάνει αλλού. Πιθανώς όμως να την κάνει πάντα (και νομίζω πως είναι καλό αυτό γιατί τι να την κάνεις την εξωσωματική αν υπάρχουν προβλήματα στη μήτρα; ). Τώρα, αν δει κάτι θα κλείσετε ραντεβού για την επεμβατική υστεροσκόπηση που θέλει χειρουργείο και νάρκωση.

Εγώ πάντως που εκανα την πρώτη μου και επιτυχημένη εξωσωματικη με τον Μαστρομηνα, δεν μου ζήτησε πριν τέτοιο πράγμα. Μαλλον το κανει μετα απο κάποια αποτυχία. Εγω ουτε σαλπιγγογραφια δεν εκανα πριν(βλακεία μου βεβαια) αλλα δεν ήξερα ποσο σημαντική ειναι τότε.Οςο για τα χρήματα που ειπώθηκε παραπανω εχω να πω οτι δεν κοιτάει με τιποτα να στα πάρει. Εμας μας γλίτωσε απο πολλα που θα μπορούσε να μας τα αρπάξει. Μας βοήθησε πολυ οικονομικά. ❤️

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγγυούλα!

Πόσο παέι στον Μαστρομηνά η εξωσωματική?

Γυρω στα 3.500 να φανταστώ?

Εμενα η μήτρα φαίνεται καθαρή αλλά καλού κακού θα την έκανα την υστεροσκόπηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγγυούλα!

Πόσο παέι στον Μαστρομηνά η εξωσωματική?

Γυρω στα 3.500 να φανταστώ?

Εμενα η μήτρα φαίνεται καθαρή αλλά καλού κακού θα την έκανα την υστεροσκόπηση.

 

Εμένα ή 3.300 ή 3.600 μου ειπε δεν θυμάμαι εσύ στον τωρινό γιατρό σου τι έδωσες?

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κοιταει μια χαρα να σου τα παρει.εγω που ειμαι απο κοντα εδω κ δυομισι χρονια βλεπω μεγαλη αλλαγη κ ειμαι παρα πολυ προβληματισμενη.θα επανελθω ομως στο θεμα προς το τελος της ημερας γιατι δεν εχω τωρα χρονο.κ εχει σημασια που λεω οτι ειμαι καιρο εκει γιατι μονο με συχνη τριβη μπορεις να καταλαβεις τι παιζει ακριβως σε ενα κεντρο.εαν κ μενα συνεχιζοταν η εγκυμοσυνη των διδυμων που πετυχα εκει με την πρωτη θα ελεγα τα καλυτερα.μετα την αποβολη ομως βιωσα ασχημες καταστασεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ή 3.300 ή 3.600 μου ειπε δεν θυμάμαι εσύ στον τωρινό γιατρό σου τι έδωσες?

 

Καλημέρα Κάντι!!Καμία σχέση,2200.

Συν πάνω από 1000 για τους φυσικούς.Αλλά τί να το κάνεις,χαμένα πήγαν!

Τελοσπάντων,,

Να σε ρωτησω για το επίδομα πρέπει να πας σε συγκεκριμένο ΕΟΠΠΥ η σε οποιον θες?Κρατανε και την απόδειξη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πλεον κοιταει μια χαρα να σου τα παρει.εγω που ειμαι απο κοντα εδω κ δυομισι χρονια βλεπω μεγαλη αλλαγη κ ειμαι παρα πολυ προβληματισμενη.θα επανελθω ομως στο θεμα προς το τελος της ημερας γιατι δεν εχω τωρα χρονο.κ εχει σημασια που λεω οτι ειμαι καιρο εκει γιατι μονο με συχνη τριβη μπορεις να καταλαβεις τι παιζει ακριβως σε ενα κεντρο.εαν κ μενα συνεχιζοταν η εγκυμοσυνη των διδυμων που πετυχα εκει με την πρωτη θα ελεγα τα καλυτερα.μετα την αποβολη ομως βιωσα ασχημες καταστασεις εκει.

Ο γιατρος παντα ειναι υποκειμενικό θεμα! Θα βρεις μεγάλες αποκλίσεις στις απαντήσεις παραπανω, ειναι λογικό! Ο καθένας κρίνει ανάλογα με τις εμπειρίες του. Εμενα μου ειπε 3500 και μου στοίχισε τελικα 1400 περίπου( επειδή δεν ειχα πολλα ωαρια μου το περασε τύπου φυσικο) και δεν το κανουν πολλοι που ξερω αυτο. Οταν δεν βρίσκαμε καλο σπερμα για γονιμοποίηση στον αντρα μου ενώ θα μπορούσε να του κανει βιοψία επι τόπου οπως του ειχαμε ζητήσει, μας έδιωξε και μας ειπε ΟΧΙ, θα βρεθεί αργοτερα( ενώ είχαν περασει δυο κύκλοι ήδη.. Που ετςι και εγινε. Ενώ θα μπορούσε να τον σφάξει τον καημενο( αφου ειχε και τις ευλογίες μας) και να πάρει και τα λεφτακια της επέμβασης και δουλεια θα γινόταν πιο γρήγορα. Αυτο το εκτιμήσαμε πολυ μαζι με αλλα πραγματάκια που είδαμε. Και εχω γνωρίσει και γιατρο που μας μιλούσε για σπερματεγχυσεις με 1% κινητικότητα σπέρματος. Αυτός ναι ηθελε να τα αρπάξει! Αλλα οπως ανέφερα στην αρχη του μηνύματος αυτο ειναι υποκειμενικό πολυ. Εχω διαβάσει τα θεματάκια που αντιμετωπίσατε με τους φυσικούς και τα χρήματα( αν δεν κανω λάθος).

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κοιταει μια χαρα να σου τα παρει.εγω που ειμαι απο κοντα εδω κ δυομισι χρονια βλεπω μεγαλη αλλαγη κ ειμαι παρα πολυ προβληματισμενη.θα επανελθω ομως στο θεμα προς το τελος της ημερας γιατι δεν εχω τωρα χρονο.κ εχει σημασια που λεω οτι ειμαι καιρο εκει γιατι μονο με συχνη τριβη μπορεις να καταλαβεις τι παιζει ακριβως σε ενα κεντρο.εαν κ μενα συνεχιζοταν η εγκυμοσυνη των διδυμων που πετυχα εκει με την πρωτη θα ελεγα τα καλυτερα.μετα την αποβολη ομως βιωσα ασχημες καταστασεις εκει.

 

Τι εννοείς πλέον κοιτάει μια χαρά να σου τα πάρει; Πρίν 1 χρόνο και κάτι ήταν η εμπειρία μου εκεί! Πριν λίγες μέρες ξαναμίλησα μαζί του και με απέτρεψε να κάνω τώρα προσπάθεια λόγω θηλασμού! Ξέρεις σε πόσες κοπέλες έχω μιλήσει μέσω του forum και τους είπα να κάνουν μια προσπάθεια εκεί; Ήδη ξέρω 3 εδω μέσα που είναι έγκυες (δεν ξέρω αν γέννησαν κιόλας) χάρη σε αυτό τον άνθρωπο!

tAWvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κάντι!!Καμία σχέση,2200.

Συν πάνω από 1000 για τους φυσικούς.Αλλά τί να το κάνεις,χαμένα πήγαν!

Τελοσπάντων,,

Να σε ρωτησω για το επίδομα πρέπει να πας σε συγκεκριμένο ΕΟΠΠΥ η σε οποιον θες?Κρατανε και την απόδειξη???

 

Κι εγω στον γάτο 2.300 έδωσα πραγματικά ομως όταν αποτυγχάνεις ετσι νιώθεις, πεταμένα λεφτά.

Εγω ξέρεις που μένω, εκεί που βρεθήκαμε, ανήκω λοιπόν στον εοππυ αχαρνων 96, πάει με την διεύθυνση.

Κρατάνε την απόδειξη και τα πρωτότυπα χαρτιά και μετα πας απο το νέο έτος Ιανουάριο - Φεβρουάριο που θα έχει εκκαθαριστεί το ποσο των 352 ευρώ απο τα 2.220 που έδωσες παίρνεις την βεβαίωση ποσού εκκαθάρισης και την βάζεις στην δήλωση στην εφορία.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος παντα ειναι υποκειμενικό θεμα! Θα βρεις μεγάλες αποκλίσεις στις απαντήσεις παραπανω, ειναι λογικό! Ο καθένας κρίνει ανάλογα με τις εμπειρίες του. Εμενα μου ειπε 3500 και μου στοίχισε τελικα 1400 περίπου( επειδή δεν ειχα πολλα ωαρια μου το περασε τύπου φυσικο) και δεν το κανουν πολλοι που ξερω αυτο. Οταν δεν βρίσκαμε καλο σπερμα για γονιμοποίηση στον αντρα μου ενώ θα μπορούσε να του κανει βιοψία επι τόπου οπως του ειχαμε ζητήσει, μας έδιωξε και μας ειπε ΟΧΙ, θα βρεθεί αργοτερα( ενώ είχαν περασει δυο κύκλοι ήδη.. Που ετςι και εγινε. Ενώ θα μπορούσε να τον σφάξει τον καημενο( αφου ειχε και τις ευλογίες μας) και να πάρει και τα λεφτακια της επέμβασης και δουλεια θα γινόταν πιο γρήγορα. Αυτο το εκτιμήσαμε πολυ μαζι με αλλα πραγματάκια που είδαμε. Και εχω γνωρίσει και γιατρο που μας μιλούσε για σπερματεγχυσεις με 1% κινητικότητα σπέρματος. Αυτός ναι ηθελε να τα αρπάξει! Αλλα οπως ανέφερα στην αρχη του μηνύματος αυτο ειναι υποκειμενικό πολυ. Εχω διαβάσει τα θεματάκια που αντιμετωπίσατε με τους φυσικούς και τα χρήματα( αν δεν κανω λάθος).

 

Ελενακι πήγατε συστημένοι?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στον γάτο 2.300 έδωσα πραγματικά ομως όταν αποτυγχάνεις ετσι νιώθεις, πεταμένα λεφτά.

Εγω ξέρεις που μένω, εκεί που βρεθήκαμε, ανήκω λοιπόν στον εοππυ αχαρνων 96, πάει με την διεύθυνση.

Κρατάνε την απόδειξη και τα πρωτότυπα χαρτιά και μετα πας απο το νέο έτος Ιανουάριο - Φεβρουάριο που θα έχει εκκαθαριστεί το ποσο των 352 ευρώ απο τα 2.220 που έδωσες παίρνεις την βεβαίωση ποσού εκκαθάρισης και την βάζεις στην δήλωση στην εφορία.

 

Οκ,ευχαριστώ.Και γω στο Δήμο Αθηναίων μένω άρα εκεί ανήκω.Θα πάω άμεσα να ξεμπερδεύω και μ αυτό.Πρωτότυπο μόνο τη βεβαίωση του κέντρου,όχι την έγκριση της επιτροπής?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα εγγυούλα!

Πόσο παέι στον Μαστρομηνά η εξωσωματική?

Γυρω στα 3.500 να φανταστώ?

Εμενα η μήτρα φαίνεται καθαρή αλλά καλού κακού θα την έκανα την υστεροσκόπηση.

 

Εγώ πλήρωσα 3100€ με μικρογονιμοποίηση (χρεώνεται ξεχωριστά) και κατάψυξη. Μικρογονιμοποίηση μας έκανε για να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα και οχι τόσο γιατί είχαμε θέμα με το σπέρμα. Απλά δεν ήθελε να το αφήσουμε στην τύχη του...

tAWvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος παντα ειναι υποκειμενικό θεμα! Θα βρεις μεγάλες αποκλίσεις στις απαντήσεις παραπανω, ειναι λογικό! Ο καθένας κρίνει ανάλογα με τις εμπειρίες του. Εμενα μου ειπε 3500 και μου στοίχισε τελικα 1400 περίπου( επειδή δεν ειχα πολλα ωαρια μου το περασε τύπου φυσικο) και δεν το κανουν πολλοι που ξερω αυτο. Οταν δεν βρίσκαμε καλο σπερμα για γονιμοποίηση στον αντρα μου ενώ θα μπορούσε να του κανει βιοψία επι τόπου οπως του ειχαμε ζητήσει, μας έδιωξε και μας ειπε ΟΧΙ, θα βρεθεί αργοτερα( ενώ είχαν περασει δυο κύκλοι ήδη.. Που ετςι και εγινε. Ενώ θα μπορούσε να τον σφάξει τον καημενο( αφου ειχε και τις ευλογίες μας) και να πάρει και τα λεφτακια της επέμβασης και δουλεια θα γινόταν πιο γρήγορα. Αυτο το εκτιμήσαμε πολυ μαζι με αλλα πραγματάκια που είδαμε. Και εχω γνωρίσει και γιατρο που μας μιλούσε για σπερματεγχυσεις με 1% κινητικότητα σπέρματος. Αυτός ναι ηθελε να τα αρπάξει! Αλλα οπως ανέφερα στην αρχη του μηνύματος αυτο ειναι υποκειμενικό πολυ. Εχω διαβάσει τα θεματάκια που αντιμετωπίσατε με τους φυσικούς και τα χρήματα( αν δεν κανω λάθος).

 

Δεν κάνεις λάθος,άσε που στους φυσικούς μας χρέωσε 500 την ωοληψία παρότι το ωοθυλάκιο ήταν κυστικό.Πράγμα το οποίο διαβασα από άλλες κοπέλες ότι δε συμβαίνει αλλού.

Φοβερή επιτυχία!

Στους 4 φυσικούς,3 σερί φορές έχασε την σταθερότατη ωορρηξία,μία μου είπε ότι ήταν κυστικό,έχω τις επιφυλάξεις μου γι αυτό και την τέταρτη ότι το ωάριο δεν προχώρησε σε σωστές διαιρέσεις!!!

Ο ειδικός στους φυσικούς!

Είναι αυτά αποτελέσματα για διαφήμιση???

Link to comment
Share on other sites

Οκ,ευχαριστώ.Και γω στο Δήμο Αθηναίων μένω άρα εκεί ανήκω.Θα πάω άμεσα να ξεμπερδεύω και μ αυτό.Πρωτότυπο μόνο τη βεβαίωση του κέντρου,όχι την έγκριση της επιτροπής?!

 

Θα εχεις και την πρωτότυπη μαζί, αλλα θα τους αφήσεις την φωτοτυπία.

Μόλις φτάσεις και πάρεις χαρτάκι προτεραιότητας θα βρεις σε κουτί μια αίτηση που πρεπει να συμπληρώσεις. Και φωτοτυπία βιβλιαρίου λογαριασμού με το iban

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος,άσε που στους φυσικούς μας χρέωσε 500 την ωοληψία παρότι το ωοθυλάκιο ήταν κυστικό.Πράγμα το οποίο διαβασα από άλλες κοπέλες ότι δε συμβαίνει αλλού.

Φοβερή επιτυχία!

Στους 4 φυσικούς,3 σερί φορές έχασε την σταθερότατη ωορρηξία,μία μου είπε ότι ήταν κυστικό,έχω τις επιφυλάξεις μου γι αυτό και την τέταρτη ότι το ωάριο δεν προχώρησε σε σωστές διαιρέσεις!!!

Ο ειδικός στους φυσικούς!

Είναι αυτά αποτελέσματα για διαφήμιση???

 

Λοιπόν, για να μην στεναχωριούνται οι "'Μαστρομηνίτσες" (εκ του "Ρουβίτσες" :lol:) μια χαρά γιατρός είναι. Όμως στους φυσικούς δεν τα πάει πολύ καλά. Έχω σχεδόν όμοια εμπειρία μ' εσένα, Miss sunshine. Νομίζω ότι δεν έχει τον χρόνο (και ίσως και την υπομονή πια) να ασχοληθεί τόσο διεξοδικά όσο χρειάζεται ο φυσικός.

Τώρα για τα λεφτά η γνώμη μου είναι η εξής. Είναι ένας γιατρός που τον νοιάζει και η φήμη του και τα αποτελέσματά του. Κατά συνέπεια δεν τον ενδιαφέρει μόνο το κέρδος. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τον ενδιαφέρει καθόλου το κέρδος. Άλλωστε δεν είναι φιλάνθρωπος, έχει ένα κέντρο να συντηρήσει. Γενικά νομίζω πως είναι ένας καλός γιατρός με τις επιτυχίες και τις αποτυχίες του, και ένα καλό όνομα σε έναν χώρο που κυκλοφορούν πολλοί "σκιτζήδες".

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι πήγατε συστημένοι?

Όχι, οτι ειχα ψάξει στο Ίντερνετ με τον αντρα μου, κάναμε καποιες επισκέψεις και καταλήξαμε εκει γιατι ένιωσα μεγαλύτερη ασφάλεια. Δεν εχω ουτε μεγαλη εμπειρία απο γιατρούς ουτε τιποτα. Το ένστικτο μου μονο. Ειναι θεμα ψυχολογίας. Και επιμένω ουι ειναι υποκειμενικό. Πολλες κοπέλες έχετε περιςςοτερες εμπειρίες απο εμενα σε γιατρούς γι αυτο καταθέτω τη δικη μου εμπειρία οπως τη βίωσα και δεν ειμαι απόλυτη καθόλου. ❤️ εσυ κοριτσι μου κατέληξες στην Κύπρο για να βρεις τον γιατρουλη σου, ξερω ποσο πολυ το εχεις ψάξει !!!! Ειναι περίεργο υο θεμα του γιατρού.

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να μην στεναχωριούνται οι "'Μαστρομηνίτσες" (εκ του "Ρουβίτσες" :lol:) μια χαρά γιατρός είναι. Όμως στους φυσικούς δεν τα πάει πολύ καλά. Έχω σχεδόν όμοια εμπειρία μ' εσένα, Miss sunshine. Νομίζω ότι δεν έχει τον χρόνο (και ίσως και την υπομονή πια) να ασχοληθεί τόσο διεξοδικά όσο χρειάζεται ο φυσικός.

Τώρα για τα λεφτά η γνώμη μου είναι η εξής. Είναι ένας γιατρός που τον νοιάζει και η φήμη του και τα αποτελέσματά του. Κατά συνέπεια δεν τον ενδιαφέρει μόνο το κέρδος. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τον ενδιαφέρει καθόλου το κέρδος. Άλλωστε δεν είναι φιλάνθρωπος, έχει ένα κέντρο να συντηρήσει. Γενικά νομίζω πως είναι ένας καλός γιατρός με τις επιτυχίες και τις αποτυχίες του, και ένα καλό όνομα σε έναν χώρο που κυκλοφορούν πολλοί "σκιτζήδες".

Ναι αυτο με του φυσικούς το εχω διαβάσει και εγω απο κοπέλες εδω μεσα οτι δεν τα παει τοςο καλα! Και εχεις δίκιο βεβαι, κανένας δεν ειναι φιλάνθρωπος! Μιλάμε για πολλα χρήματα που παιρνουν όλοι! Κάποιοι εκμεταλλεύονται τα παντα βεβαια, κάποιοι λιγότερο! Ποιος σε εκμεταλλεύεται λιγότερο ειναι το θεμα δηλαδή χεχε!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,βρίσκω πάρα πολύ χρήσιμα τα όσα γραφουμε όλες.

Πάντα με κριτική σκέψη θεωρώ ότι το φόρουμ προσφέρει τεράστια βοήθεια σε θέματα ενημέρωσης.

Μια κοπέλα μου είπε ότι έκανε 9 μήνες για να πάρει 3 έμβρυα ή 2 δεν είμαι σίγουρη σε φυσικούς στο Μαστρομηνά και τα καταφερε!

Εγώ πάλι πήγα σε μικρό κέντρο που ''ειδικεύεται'' σε φυσικούς για να με προσέξουν περισσότερο,με τα αποτελεσματα που έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,βρίσκω πάρα πολύ χρήσιμα τα όσα γραφουμε όλες.

Πάντα με κριτική σκέψη θεωρώ ότι το φόρουμ προσφέρει τεράστια βοήθεια σε θέματα ενημέρωσης.

Μια κοπέλα μου είπε ότι έκανε 9 μήνες για να πάρει 3 έμβρυα ή 2 δεν είμαι σίγουρη σε φυσικούς στο Μαστρομηνά και τα καταφερε!

Εγώ πάλι πήγα σε μικρό κέντρο που ''ειδικεύεται'' σε φυσικούς για να με προσέξουν περισσότερο,με τα αποτελεσματα που έγραψα.

 

Μάλλον παρανόησα... Νόμιζα ότι αυτή η εμπειρία που περιέγραψες με τις ωορρηξίες και τα κυστικά ήταν στον Μαστρομηνά. Γι' αυτό έγραψα ότι είχα παρόμοια εμπειρία κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρανόησα... Νόμιζα ότι αυτή η εμπειρία που περιέγραψες με τις ωορρηξίες και τα κυστικά ήταν στον Μαστρομηνά. Γι' αυτό έγραψα ότι είχα παρόμοια εμπειρία κι εγώ.

 

Ναι αλλού ηταν η δική μου!!

Ωραία λοιπόν!!

Τα ίδια (χάλια) κι εκεί!!!:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλού ηταν η δική μου!!

Ωραία λοιπόν!!

Τα ίδια (χάλια) κι εκεί!!!:shock::shock::shock:

 

Αναρωτιέμαι τότε μήπως ο φυσικός κύκλος είναι γενικώς δύσκολος μια που φαίνεται αυτά τα προβλήματα να επαναλαμβάνονται σε διαφορετικά κέντρα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...