Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΝΤΟΣ Ή ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ ??


Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Selina, επειδή και εμείς θα χρειαστεί να κάνουμε εξωσωματική με προεμφυτευτική διάγνωση, μπορείς να μου πεις πόσο σου κόστισε η διαδικασία στον Πάντο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μαρία, συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης, αλλά μόλις γυρίσαμε Αθήνα από διακοπές.

Δυστυχώς, δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ σχετικά με το κοστολόγιο της εξωσωματικής, καθότι η αμοιβή του κ. Πάντου στην περίπτωσή μας ήταν διαφορετική λόγω της ιατρικής ιδιότητας του συζύγου μου.

Η προεμφυτευτική διάγνωση (η οποία έγινε στο εξωτερικό και σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να προτιμήσεις να γίνει στο εξωτερικό) μας κόστισε 2.800 ευρώ. Οι τιμές στην Ελλάδα κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα, ίσως και λίγο ακριβότερα.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο. Αν χρειαστείς κάτι άλλο, γράψε μου.

Σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με την αδερφή μου, που επισκεφθηκαμε τον κ. Πάντο για ενα θέμα για διαταραχη στην περιόδου, μείναμε πολύ ευχαριστημένες! Είναι πολύ καλός ο γιατρός και κατά τηνη γνώμη μου ο καλύτερος!!! Αλλά το θέμα είναι ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος!Δεν σε αντιμετωπίζει σαν πορτοφόλι!΄Οπως πολλοί άλλοι......

Του είμαστε ευγνώμονες και τον αγαπάμε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

 

Παω πάλι Μαστρομηνά σε λίγες ημέρες. Επικοινώνησα με τον Πάντο αλλά δεν μου έκανε το κλικ βρε κορίτσια... Χώρια που μου ζήτησε ένα σκασμό λεφτά (σχεδόν τα διπλάσια από ότι δίνω στον Μαστρομηνά.)

 

Κάντε κοπέλες μου και μια προσευχούλα και για μένα τον μαθουσαλίξ να πάνε όλα καλά...

 

Σας φιλώ όλες.

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

 

Παω πάλι Μαστρομηνά σε λίγες ημέρες. Επικοινώνησα με τον Πάντο αλλά δεν μου έκανε το κλικ βρε κορίτσια... Χώρια που μου ζήτησε ένα σκασμό λεφτά (σχεδόν τα διπλάσια από ότι δίνω στον Μαστρομηνά.)

 

Κάντε κοπέλες μου και μια προσευχούλα και για μένα τον μαθουσαλίξ να πάνε όλα καλά...

 

Σας φιλώ όλες.

γεια σου

και εκει θα εχεις το ιδιο προβλημα

Διαφορετικοι γιατροι σε καθε υπερηχο, ωοληψια και ισως δεις τον μαστρομηνα στη μεταφορα !!

εγω δοκιμασα εκει δυο φορες και τελικα εκανα εξωσωματικη στο ΑΚΕΣΩ με τον Τσιριγωτη

Απο την αρχη εως το τελος ο ιδιος γιατρος

Διδυμακια με την πρωτη

ειναι πολυ καλος και κτητικος με τους ασθενεις

Πανω απο ολα ομως ειλικρινης.

Link to comment
Share on other sites

Με την αδερφή μου, που επισκεφθηκαμε τον κ. Πάντο για ενα θέμα για διαταραχη στην περιόδου, μείναμε πολύ ευχαριστημένες! Είναι πολύ καλός ο γιατρός και κατά τηνη γνώμη μου ο καλύτερος!!! Αλλά το θέμα είναι ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος!Δεν σε αντιμετωπίζει σαν πορτοφόλι!΄Οπως πολλοί άλλοι......

Του είμαστε ευγνώμονες και τον αγαπάμε πάρα πολύ.

....αυτη ειναι η δικια μου εμπειρια

Πριν παω στο μαστρομηνα ειχα παει στο Παντο

Με ειδε ενας συνεργατης του και μετα για λιγο ο ιδιος

μου δωσανε το προγραμμα θεραπειας και μου ξεκαθαρισαν για τα χρηματα οτι δουλευουν μονο για αυτα.

Επι λεξει ο Παντος μου ειπε <ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΡΥΘΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ>

Τωρα καταλαβαινετε !!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia! ektos apo tous 2 giatrous, den yparxei kaneis allos pou na einai axiopistos?giati exo akoysei oti o pantos apla sou troei ta lefta...please help me!!!!! episis, giana odigitheis se exosomatiki tha prepei na exeis parapempriko apo ton gynaikologo?

οχι δεν χρειαζεσαι παραπεμπτικο

Μπορεισ να επιλεξεις το κεντρο που θελεις

Εγω παντως πηγα πρωτα Παντο

Μου ειπε οτι δεν ειναι ερυθρος σταυρος

Μετα πηγα στο Μαστρομηνα

Καλυτερα τα πραγματα αλλα απροσωπα

Πολλοι γιατροι αλλος για τους υπερηχουσ, ωοληψια και μεταφορα

τελικα μετα απο δυο αποτυχημενες εξωσωματικες κατεληξα στο Τσιριγωτη στο Ακεσω

αυτα που μου ειπε ετσι εγιναν και τελικα διδυμακια

Ολη η φροντιδα δικη του

ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

παντος δαγκωτο

εκανα εξωσωματικη περυσι για πρωτη φορα γεννησα το γιο μου τον μαρτιο----τα εχουν καταφερει και 2 α ξαδερφες μου εκει με την πρωτη....εχω να πω τα καλυτερα για ολη την ομαδα εκει αυτος δε, ειναι πολυ προσιτος και καλος ανθρωπος

....ειδικα αμα σου λεει οταν ρωτας για το κοστος οτι...

<<εαν θελεις βοηθεια πηγαινε στον ερυθρο σταυρο>>

πολυ ωραια

Link to comment
Share on other sites

Metohi, να σου πω εγώ τον εκτιμώ και παρότι είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια, δύο για την ακρίβεια γιατι στην μια τα ωάρια μου δεν γονιμοποιήθηκαν καν και δεν πιστεύω οτι φταίει εκείνος, αλλά τώρα με αυτό που έγραψες τα έχασα, δεν του το είχα, σε μένα 4 φορές που τον έχω δει έχει φερθεί ανθρώπινα και ίσως και στοργικά.

Wd5Fp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου

και εκει θα εχεις το ιδιο προβλημα

Διαφορετικοι γιατροι σε καθε υπερηχο, ωοληψια και ισως δεις τον μαστρομηνα στη μεταφορα !!

εγω δοκιμασα εκει δυο φορες και τελικα εκανα εξωσωματικη στο ΑΚΕΣΩ με τον Τσιριγωτη

Απο την αρχη εως το τελος ο ιδιος γιατρος

Διδυμακια με την πρωτη

ειναι πολυ καλος και κτητικος με τους ασθενεις

Πανω απο ολα ομως ειλικρινης.

 

Καλησπέρα metohi μου

 

Τι εννοείς και εκεί θα έχω το ίδιο πρόβλημα; Έχω ήδη κάνει 2 εξωσωματικές στον Μαστρομηνά, η τελευταία το καλοκαίρι που κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε στην 6η εβδομάδα. Στην δική μου περίπτωση δεν ήταν καθόλου απρόσωπος. Μιλήσαμε και πριν την ωοληψία αλλά και μετά την εμβρυομεταφορά τις οποίες έκανε ο ίδιος. Σημειώνω ότι δεν είμαι από Αθήνα, οπότε η πρόκληση και παρακολούθηση έγινε από τον γυναικολόγο μου, που συνεργάζεται με τον Μαστρομηνά και τον έπαιρνε ακόμα και μπροστά μου τηλέφωνο για να συζητήσουν για την δική μου περίπτωση.

Φυσικά ξέρω ότι καθεμίας μας η εμπειρία είναι μοναδική και θεωρεί καλύτερο τον γιατρό με τον οποίο πετυχαίνει να πραγματοποιήσει το όνειρο αλλά από την άλλη ήμουν ανοιχτή και διάβασα πολλές από τις απόψεις των κοριτσιών, τις οποίες και σέβομαι, για τον Πάντο. Απλά εγώ παρέθεσα την δική μου γνώμη.

Να είστε καλά όλες και σύντομα εύχομαι το όνειρο να γίνει πραγματικότητα για όλες μας. Σας φιλώ.:-D

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετοχι μετά συγχωρήσεως αλλά δεν πιστεύω αυτό που λες. Ο Πάντος ποτέ δεν θα εκφραζόταν με αυτόν τον τρόπο. Ξέρω κοπέλες που έχει δείξει κατανόηση για τα χρήματα και εγώ προσωπικά μια εξωσωματική που έμεινε στα μισα, πριν τη μεταφορά, δεν πλήρωσα τπτ! Δεν είναι δυνατόν στον έναν να είναι έτσι και στον άλλον αλλιώς.

Που στηρίζεις δηλαδή αυτό που είπε? Τι τον ρώτησες δηλ και σου απάντησε με τέτοιο απότομο και αγενή τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Μιμίκα κορίτσι μου καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!Εύχομαι να τελειώσουν τα βάσανά σου αυτή τη φορά.

Αλήθεια πόσο πάει μια εξωσωματική στον Μαστρ.?Ρωτάω επειδή αναφέρατε ότι είναι φθηνότερα από το Γέννεσις

Link to comment
Share on other sites

Μιμίκα κορίτσι μου καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!Εύχομαι να τελειώσουν τα βάσανά σου αυτή τη φορά.

Αλήθεια πόσο πάει μια εξωσωματική στον Μαστρ.?Ρωτάω επειδή αναφέρατε ότι είναι φθηνότερα από το Γέννεσις

 

Να είσαι καλά καλή μου. Όσο για τις τιμές σου στέλνω pm...

kabafis.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω και εγώ με την Κυριακή για τον Πάντο, και θα σας περιγράψω την δική μου εμπειρία.

 

Όταν πήγαμε με τον άντρα μου στο πρώτο ραντεβού, μας είδε αρχικά ένας συνεργάτης του ο οποίος μας πήρε το ιστορικό και μας σημείωσε σε ένα χαρτί ποιές εξετάσεις πρέπει να κάνουμε ακόμα πριν ξεκινήσουμε την προσπάθεια.

Μετά που πήγαμε στον ίδιο τον Πάντο, του δείξαμε τις εξετάσεις που μας ζήτησε ο συνεργάτης του, και μια εξέταση για τον άντρα μου μας την έσβησε, λέγοντάς μας ότι ας την κάνω πρώτα εγώ και αν βγει αρνητική δεν χρειάζεται να την κάνει και ο άντρας μου. Η συγκεκριμένη εξέταση κόστιζε 300 ευρώ και του είχαμε πει από την αρχή ότι σκοπεύουμε να κάνουμε όλες τις εξετάσεις στο κέντρο του. Επίσης, εγώ επέμενα να κάνω και έλεγχο θρομβοφιλίας, που κοστίζει 500 ευρώ, και ο Πάντος δεν με άφησε λέγοντάς μου πως δεν είναι απαραίτητο.

 

Εγώ αυτά τα δείγματα έχω, και δεν σας κρύβω ότι έχω εκτιμήσει την στάση του.

Μπορεί το Γένεσις να είναι λίγο πιο ακριβό από τα άλλα κέντρα, αλλά άλλο αυτό και άλλο η εκμετάλευση...

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!

Εμείς οι δυο, σαν ένα ...

Link to comment
Share on other sites

μιμίκα θυμάσαι τι σου έγραψα στο άλλο αντίστοιχο θέμα σήμερα; Το ίδιο πρόσωπο είναι και εδώ... μη χαλιέσαι... μάθε να ελέγχεις ποιος λέει, τι και για ποιο λόγο.

 

Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο για να μην πω τίποτα χειρότερο και φάω κάρτα να μπαίνει κάποιος σε ένα φόρουμ προσποιούμενος τον απλό χρήστη και να γράφει μόνο μηνύματα διαφήμισης ενός γιατρού και να συκοφαντεί γι' αυτό το λόγο όλους τους άλλους! Επίσης επειδή κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται για πρόσωπο από το γραφείο του γιατρού είναι τελείως ανήθικο και αντιδεοντολογικό κάτι τέτοιο!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα δεν μπορώ, δεν κρατιέμαι, έχω να προσθέσω και άλλα. Ένας άλλος γιατρός ενδοκρινολόγος με έπρηζε να κάνω υστεροσκόπηση στον Πάντο και μόνο! Τον ρώταγα τον Πάντο και μου έλεγε δεν χρειάζεται, μην την κάνεις! Εγώ την έκανα βέβαια γιατί επέμενε ο άλλος ο γιατρός...

Όταν πήγαινα επίσης κατά την διάρκεια των γκονάλ, να κάνω υπέρηχο και οιστραδιόλη, έκανα τον υπέρηχο που ήταν δωρεαν εννοείται και μετά μου έλεγαν αφού δεν έχουν μεγαλώσει ικανοποιητικά τα ωοθηλάκια, μην κάνεις οιστραδιόλη... ¨Ετσι γλίτωνα 2-3 τσιμπήματα και χρήματα βέβαια. Γενικά με το θέμα των χρημάτων τους βρήκα πολύ κουλ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα.

Θα ήθελα να καταθέσω την προσωπική μου άποψη (χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση, προς Θεού, να θίξω κανέναν γιατρό).

Για μένα ο Πάντος είναι εξαιρετικός!

Τις προηγούμενες προσπάθειες τις έκανα στο Ελενα (γνωρίζαμε τον γιατρό) και μετά την επόμενη σε ένα άλλο γνωστό κέντρο της Αθήνας. Οι χοριακές μηδενικές!! Με όλα αυτά και τις διάφορες προηγούμενες ατυχίες (εξωμήτρια κλπ.) έφτασα αισίως στα 40! Ετσι, αποφάσισα να παω στους γνωστούς. Πήγα, αρχικά, στον Μαστρομηνά και στον Παράσχο. Μια χαρά μου φάνηκαν. Συμπαθείς και οι δύο. Αλλά.... δεν μου έκαναν αυτό το "κλικ" στην καρδιά που λένε!

Κάποιοι φίλοι, μου έλεγαν, όχι στον Πάντο (είχαν ακούσει από άλλους διάφορα αρνητικά σχόλια). Οι μόνες που με προέτρεψαν (και να είναι καλά και οι δύο) ήταν μια κοπέλα (από εδώ από το φόρουμ) και άλλη μία φίλη μου που πέτυχαν εγκυμοσύνες με την πρώτη εκεί. Και έτσι πήγα! Και αυτός ο άνθρωπος, κέρδισε από την πρώτη στιγμή την εμπιστοσύνη μου! Είναι ευγενής, δεν έχει πολλά λόγια, είναι επαγγελματίας και φαίνεται πως πατάει γερά στα πόδια του. Για την περίπτωσή μου, μετά από τις αποτυχημένες προηγούμενες προσπάθειες, με τα ίδια σχεδόν φάρμακα, τα άλλαξε όλα! Πιστεύει πως το ίδιο πρωτόκολλο δεν πρέπει να επαναλαμβάνεται πολλές φορές. Δεν με πίεσε κανείς, να κάνω εξετάσεις εκεί. Επίσης, εσβησε εξετάσεις που μου είχε γράψει ο Στ.... (που πήρε το ιστορικό μου), τις θεώρησε περιττές και μου είπε επι λέξη: "Εχετε περάσει πολλά, δεν θα σας βάλω και σε άλλες διαδικασίες". Και αυτό που μου άρεσε περισσότερο?? Που με είδε απογοητευμένη και θλιμένη, και λίγο, πριν φύγω μου είπε: " Κυρία τάδε, αν θέλετε, δώστε, και μία ευκαιρία στο κέντρο μας. Πιστεύω πως θα είναι η τελευταία και τυχερή σας". Και ένιωσα, μετά από καιρό, ότι έχω ελπίδα ξανά... ότι θα ζήσω το όνειρο! Και αποφάσισα να ξεκινήσω για άλλη μία φορά!!

Εύχομαι σε όλες μας, ανεξαρτήτως κέντρου, να έχουμε μόνο επιτυχίες από δω και μπρος, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά, γερά και καλότυχα μωρά!!

Σας φιλώ όλες

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.Ηθελα να σας ρωτησω για ποιον Παντο λετε???

ειναι 2 ο ενας ειναι ο Αναστασιος και ο αλλος ειναι ο Κωνασταντινος.:P

 

Καλησπέρα Παπάκι!

Για τον Κων/νο Πάντο, στο Γέννεσις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια

διαβαζοντας της αποψης σας και της εμπειριες σε αυτο το site ηθελα να σας πω την δικια μου εμπειρεια.εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη στον Κ.Παντο ο οποιος μου φανηκε πολυ επαγγελματιας (αλλωστε αυτο ειναι που μας ενδιαφερει σε αυτες της περιπτωσης!!!)εχω εντονες πολυκυστικες ωοθηκες με αποτελεσμα να παθω υπερδιεργεση (να σημειωσω οτι ειμαι απο επαρχια)νοσηλευτικα σε νοσοκομειο δημοσιο 13 μερες ο ανθρωπος αυτος με επερνε καθε μερα τηλ.να δει πως ειναι η κατασταση μου μου εδεινε θαρρος οτι ολα καλα θα πανε και μιλουσε και με τους γιατρους του νοσοκομειου παρολο που δεν τους ηξερε!!!!δυστιχως ομως στον 2 μηνα επαθα παλλυνδρομη κυηση και εκανα αποξεση.μου ειπε να κανω εξετασης και οταν ειμαι ετοιμη και θελω να κανουμε 2 εξωσωματικη αυτη τη φορα με κατεψυγμενα εμβρυα.μαζευω τα κομματια μου και ανυπομονο να περαση ο καιρος ωστε να ξεκινησω παλι.παντος των εμπιστευομαι πολυ σαν γιατρο και σαν ανθρωπο!!!!!

ελπιζω να σας βοηθησα λιγο με αυτη την εμπειρια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...
θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για αυτα τα δυο κεντρα...και τις εμπειριες σας αν εχετε...σας ευχαριστω!

ΕΓΩ ΨΗΦΙΖΩ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟ . ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...