Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LGBT (lesbian gay bi trans) parenting - γονείς ίδιου φύλου - γονεικός ρόλος


Recommended Posts

Χριστιαννα μου, καταλαβαινω την αντιθεση σου στην προταση '' ΝΑΙ ΣΤΑ ΙΣΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΟΝΕΙΚΟ ΡΟΛΟ '' αλλα κανεις δεν εχει καταφερει να με πεισει μεχρι τωρα με επιχειρηματα για την αναγκαιοτητα αυτη και για το γεγονος οτι θα ειναι καλο για τα παιδια τους. Τα παιδια ειναι που με προβληματιζουν οχι η ισοτητα.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 161 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 121 δημοσιεύσεις

  • Jarett

    Jarett 104 δημοσιεύσεις

  • Thaumataki

    Thaumataki 97 δημοσιεύσεις

φριντα ακόμη και αν κάποιοι είναι ρατσιστές, η ουσία παραμένει αλλού:

 

Πριν αλλάξουμε τον κόσμο στον οποίο ζούμε, πρέπει πρώτα να αλλάξουμε τους εαυτούς μας. Είναι αδύνατο να ξεριζώσεις τον ρατσισμό από τους άλλους, αν πρώτα δεν δώσεις τη σκληρή μάχη με τον εαυτό σου!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

φριντα ακόμη και αν κάποιοι είναι ρατσιστές, η ουσία παραμένει αλλού:

 

Πριν αλλάξουμε τον κόσμο στον οποίο ζούμε, πρέπει πρώτα να αλλάξουμε τους εαυτούς μας. Είναι αδύνατο να ξεριζώσεις τον ρατσισμό από τους άλλους, αν πρώτα δεν δώσεις τη σκληρή μάχη με τον εαυτό σου!

 

 

Ωρε κιουλτάκι, ούτε εγώ να τα έλεγα! Μίλησες στην καρδιά μου!

 

Και να συμπληρώσω: σε όλους τους τομείς. Αν δεν ξεριζώσουμε εμείς το κακό από μέσα μας πως θα το ξεριζώσουμε από τους άλλους?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φριντακι μου,απο επιχειρηματα εδω μεσα γεματο!!!Μα γεματο!!!Οι μισες απο τις 35 σελιδες,επιχειρηματα ειναι.Και ερευνες..και βιντεο και ο,τι αλλο θελεις.

Αλλο το αν δεν εχουν πεισει εσενα,χαρα μου.

Αν δεν εχεις διαβασει,κανε εναν κοπο και ας μην πειστεις.

Τωρα,για την αναγκαιοτητα...τι να σου πω...αν δεν το θεωρεις αναγκαιοτητα την λαχταρα καποιου να αποκτησει ενα παιδακι,ε,δεν εχω κατι αλλο να σου πω...

Τοτε και για εμας,δεν ειναι αναγκαιοτητα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

O.K Χριστιαννα! Εχω διαβασει πιστεψε με και με πολυ επιφυλαξη και πολυ σκεψη καθως εχω πει απο την αρχη οτι δεν ειμαι το πλεον '' ανοιχτο μυαλο '' του φορουμ θα πω το εξης:

Καταλαβαινω την αναγκη μιας γυναικας γκευ που συνζει με τη συμβια της να θελει να φερει στον κοσμο ενα παιδι. Αυτη ειναι η φυση της γυναικας και ετσι πιστευω εγω οτι ολοκληρωνεται. Ισως λοιπον σε κατι τετοιο επειδη το κατανοω πιο ευκολα να ελεγα '' ΝΑΙ ''.

Εννοω οτι εμενα προσωπικα δεν θα με χαλαγε τοσο. Στο θεμα ομως του να εχουν παιδι δυο ανδρες γκευ εκει ΟΧΙ δεν εχω πειστει και δεν θα πειστω οπως φαινεται.

Γιατι στη μια περιπτωση ειναι η μανα που μεγαλωνει το παιδι της με μια αλλη γυναικα και στην αλλη ειναι ενας ανδρας που προσποιειται τη μητερα αρα μια φεικ κατασταση.

Και δεν καταλαβαινω γιατι δυο γκευ ανδρες να θελουν παιδι. Ειλικρινα δεν καταλαβαινω ποια αναγκη ΜΗ ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ τους σπρωχνει σε αυτο.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.... στην αλλη ειναι ενας ανδρας που προσποιειται τη μητερα αρα μια φεικ κατασταση.

 

Γιατί πρέπει αυτός ο άνδρας να προσποιηθεί τη μητέρα?? Δηλαδή θα συστηθεί στο παιδί σα μητέρα?

Ως οντότητα, θα δώσει στο παιδί την ασφάλεια, τη στήριξη και την αγάπη του.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε Ελευθερια μου, σε ενα ζευγαρι γκευ ανδρων ο ενας εχει τον παθητικο ρολο ο αλλος τον ενεργητικο και αυτος που ειναι ο παθητικος μιμειται ουσιαστικα τη γυναικα.

Αρα θα μιμηθει και τη μανα. Οσο για την αγαπη που λες γιατι πρεπει την αγαπη τους να τη δειξουν μονο στα ''παιδια τους;'' Υπαρχουν ενα σωρο πλασματα γυρω μας στα οποια μπορουμε να δωσουμε την αγαπη μας.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Ο παθητικός και ενεργητικός ρόλος σχετίζεται με τη σεξουαλική τους ζωή.

Τώρα αν ο ένας μαγειρεύει και σφουγγαρίζει, μόνο παθητικός ρόλος δεν είναι.

Frinda, είναι παθητικός ο ρόλος της γυναίκας στο σπίτι? :)

«Θα μιμηθεί τη μάνα» εννοείς ότι θα είναι πιθανόν πιο τρυφερός, διαλλακτικός,…

Την αγάπη τους, ας τη δείξουν όπου μπορούν και όπου τους επιτρέψουν να τη δώσουν! Γιατί η αγάπη μόνο θετικά αποτελέσματα έχει! Όπου και να πάει χαρά θα δώσει!

 

υγ. Για τα πλάσματα που αναφέρεις, δε νομίζω να εννοείς μόνο τα 4ποδα! :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε Ελευθερια μου, σε ενα ζευγαρι γκευ ανδρων ο ενας εχει τον παθητικο ρολο ο αλλος τον ενεργητικο και αυτος που ειναι ο παθητικος μιμειται ουσιαστικα τη γυναικα.

Αρα θα μιμηθει και τη μανα. Οσο για την αγαπη που λες γιατι πρεπει την αγαπη τους να τη δειξουν μονο στα ''παιδια τους;'' Υπαρχουν ενα σωρο πλασματα γυρω μας στα οποια μπορουμε να δωσουμε την αγαπη μας.

 

Φριντα μου,ειδες που τελικα οταν σκεφτεσαι δυο γκευ αντρες,τελικα εχεις την εικονα τους στο κρεβατι? στο μυαλο σου?Αυτο το κανεις με τους straight??

Ειδες που τελικα για σενα παιζει ρολο η σεξουαλικη τους ζωη??

Γιατι εχεις τους γκευ στο μυαλο σου σαν εναν αντρα που περπαταει και πηγαινει σαν βαρκα στον γυαλο με 10 μποφορ??Πολλες ταινιες βλεπεις,μπουμπου!!!

 

Δεν μιμειται κανενας απο τους δυο την μητερα..ειναι δυο μπαμπαδες.Και δεν εχουμε μονο εμεις μητρικο ενστικτο..εχουν και οι αντρες πατρικο...υπαρχουν μπαμπαδες πολυ ανωτεροι απο πολλες μητερες στον κοσμο..

 

Μην πειστεις,καλε,δεν πειραζει,εγω απλα αντικρουω τα επιχειρηματα που μου θετεις.Τωρα,εαν σου "ακουγομαι" λογικη,ειναι αλλο πακετο.

 

Μην συγκρινεις την αγαπη που θελει να δωσει καποιος σε ενα παιδι,με την αγαπη που θα δωσει σε ενα ζωακι,πχ.

Ειναι αλλη αγαπη.Το ιδιο θα μπορουσαν να κανουν και οι straight,με αυτη την λογικη.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Χριστιαννα οχι απλα λογικη Υπερ - λογικη μου ακουγεσαι. Στο ειπα αλλωστε συμφωνω σε πολλα μαζι σου οπως και με αλλες κοπελες που γραφουν σε αυτο το τοπικ. Τωρα οσον αφορα τις ταινιες που λες οχι δεν ειναι εμπειριες μου απο ταινιες ειναι απο την καθημερινη μου εμπειρια με τους γκευ. Στην δουλεια μου απασχολουμαστε περιπου 900 εργαζομενοι, απο τους ανδρες οι μισοι σχεδον ειναι γκευ. Δυστυχως η εικονα των περισσοτερων ΟΧΙ ΟΛΩΝ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ειναι αυτη που περιεγραψες. Ειναι λιγο Γιουροβιζιον στυλ πως να το πω ...Καταλαβα αυτο που μου ειπες για τους δυο μπαμπαδες, σαν εικονα δεν μου αρεσει, αλλα σε οτι αφορα στο πατρικο ενστικτο εδω εχω μεγαλες αμφιβολιες.

Γιατι; Γιατι παρε παραδειγμα το πατρικο ενστικτο των στρειτ .... Αμα μπεις στο τοπικ ανυπανδρες μητερες και διαβασεις ιστοριες θα παθεις πλακα. Αν αυτοι εχουν πατρικο ενστικτο εγω εχω δεν κανει να σου γραψω τι .... Γι αυτο σου λεω εκει εχω σοβαρους ενδοιασμους. Ωρες ωρες πιστευω οτι δεν υφισταται τελικα πατρικο ενστικτο.

Οποτε αν δεν ειναι αυτο τοτε τι αλλο μπορει να ειναι;

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε,που δουλευεις και εχις 200 γκευ συναδελφους????Πλακα κανω,μην μου πεις!!!

 

Το τοπικ που εχει ανοιξει,χαρα μου,ειναι ειδικα για αυτον τον λγο..ανυπαντρες μανουλες,που (οι περισσοτερες περιπτωσεις)οι μπαμπαδες δεν ηθελαν το μωρακι.

Αν ειμασταν φορουμ που "σηκωνε" τοπικ για γυναικες που δεν θελουν παιδι,θα εβλεπες και πολλες τετοιες περιπτωσεις.

Αν ειχαμε τοπικ που θα λεγαμε οι παντρεμενες ποσο καλους συζυγους/μπαμπαδες εχουμε,παλι θα διαβαζες αλλες τοσες.

 

Εγω,με το χερι στην καρδια στο λεω,εαν την "κανω" διακριτικα για μια αλλη διασταση (τα τιναξω κοινως),βασιζομαι απολυτα στο πατρικο ενστικτο του αντρα μου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Αν μας ενδιαφέρουν οι ψυχές αυτών των παιδιών,!

 

Tο ξεκαθαρίσαμε μας ενδιαφέρουν όχι ΑΝ;)

Φριντακι μου,απο επιχειρηματα εδω μεσα γεματο!!!Μα γεματο!!!Οι μισες απο τις 35 σελιδες,επιχειρηματα ειναι.Και ερευνες..και βιντεο και ο,τι αλλο θελεις.

 

Christiana μου δε νομίζω να είπε πουθενά η frinda ότι δεν διάβασε απλά είπε ότι δεν πείστηκε, όπως ακριβώς και εγώ...όσο αναφορά τις έρευνες έχω πολλά κενά...παρεπιπτόντως είχα παραθέσει και εγώ ένα λινκ ( δυστυχώς πολύ μεγάλο ) αλλά δεν διαβάστηκε από κανέναν εκτός την aria...κάτι έλεγε και εκείνο το έρμο και είχε και μαρτυρίες και συναισθήματα παιδιών που μεγάλωσαν σε gay οικογένειες...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι,Dalia μου,η Φριντα ειπε πως δεν της ειπε καποιος επιχειρηματα ωστε να πειστει...μα κανουμε και οι δυο μεριες τιποτε αλλο απο το να προβαλουμε επιχειρηματα???

Οταν και αν εχεις χρονο,πες μου περιπου που ειναι το λινκ,αν δεν σου κανει κοπο,να ριξωκι'εγω μια ματια οταν θα βρω χρονο.Αν μπορεις,γιατι ειναι ατελειωτες οι σελιδες.

Και δεν θελω να την πεισω καλε,την κοπελα,απλα συζητηση κανουμε.Ειμαι βεβαιη πως ο,τι και να πω,εχει παρει την αποφαση της.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Μια και λετε για μενα: Ναι δεν με επεισε καποιο επιχειρημα για την αναγκαιοτητα του γονεικου ρολου στα ζευγαρια των ομοφυλοφιλων και κυριως των ανδρων.

Δεν πειστηκα οτι δυο γκευ μπορουν να μεγαλωσουν ενα παιδι σε ενα '' αρμονικο '' περιβαλλον, δεν πειστηκα οτι τα παιδια αυτα δεν θα επηρρεαστουν απο τις προτιμησεις των γοννιων τους, δεν πειστηκα οτι η κοινωνια ειναι ωριμη για να δεχτει τετοιες οικογενειες και αυτο σαφως θα εχει αντικτυπο στα παιδακια, και επισης δεν εχω πειστει οτι ολοι οι γκευ εχουν συγκροτημενες προσωπικοτητες εστω και αν σε αυτο φταιει ο ρατσισμος που δεχονται τα οσα ακουνε τα οσα βιωνουν αλλα και η δικη τους δυσκολια να δεχτουν τη διαφορετικοτητα τους. Σας ειπα ομως απο την αρχη οτι δεν ειμαι η πλεον ανοιχτομυαλη.

Δεχομαι ακομη και τον ορο συντηρητικουρα αλλα μ' αρεσει να ακουω αποψεις, μ'αρεσει η συζητηση αυτη, και να σας πω και κατι; Σημερα εμαι στρειτ αυριο δεν ξερεις η ζωη που μπορει να με βγαλει ..... Δυσκολο αλλα οχι απιθανο. Εχω μαθει ποτε να μη λεω ποτε.

Φιλια!

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=6ABA6W4pDJA

 

Αυτο τα λεει ολα!!!!!!

 

"You are the rest of humanity"

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φριντακι,εχετε γενεθλια?????Να σου ζησει το κουκλι σου!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Φριντακι,εχετε γενεθλια?????Να σου ζησει το κουκλι σου!!!!

 

Οχι εχουμε σε εναμιση μηνα περιπου. Ευχαριστουμε πολυυυυυυυυυυυυυυ!!!! ομως για τις ευχες!!!!!!

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Κρατα τις,θα σου ξαναπω κι'αλλες,τον αλλο μηνα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock: το ξέρατε ότι η ομοφυλοφιλία ήταν ποινικό αδίκημα μέχρι το 1950 ;;;;;;

δεν ειχα ιδέα .....έτσι εξηγούνται πολλά κατεμέ για την στάση μας και τους ενδοιασμούς κλπ κλπ

 

Κατ΄ αρχάς στη χώρα μας η ομοφυλοφιλία έπαψε να αποτελεί ποινικό αδίκημα από το 1950. Κι όμως, σύμφωνα με έρευνα του 1983 ένα ποσοστό 79,9% θεωρούσε αξιόποινη συμπεριφορά τις ομοφυλοφιλικές σχέσεις μεταξύ αντρών.

 

 

ενδιαφέρον αρθρό

http://www.healthierworld.gr/portal/cc7146d26842552e/79ed98396ddb22d1/6328965935e67f8d/19feba8b50236258.html

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock: το ξέρατε ότι η ομοφυλοφιλία ήταν ποινικό αδίκημα μέχρι το 1950 ;;;;;;

 

εγώ το ήξερα αλλά δεν ήξερα μέχρι πότε...

διαβάζοντας το άρθρο καλά δεν μας λέει και κάτι καινούριο ή κάτι που δεν έχει ειπωθεί, μου δημιουργήθηκαν διάφορα "ερωτήματα" και κατέληξα σ'αυτό που ήδη πίστευα ότι δηλ. κανείς δεν ξέρει αν γεννιούνται ομο ή αν γίνονται...

 

- λέει ότι το 4% σε κάθε χώρα είναι ομό...και συγχρόνως με τέτοιο ποσοστό έχουν γίνει και έρευνες παγκοσμίως ότι τα παιδιά των ομό είναι όλα οκ..

 

-λέει ότι δεν διαφέρουν σε τίποτα από τους straigh και ότι πρέπει να ξεφύγουμε από το στερεότυπο του θηλυπρεπή άνδρα και της ανδρογυναίκας αλλά αντιμετοπίζουν προβλήματα στον εργασιακό τους χώρο ( πως γίνεται αυτό αφού δεν διαφέρουν από τους υπόλοιπους ? )

 

- λέει για άλλη μια φορά την γνωστή καραμέλα όλων των ομοιδεατών η άγνοια φέρνει φόβο...( Έλιωσε παιδιά η καραμέλα )...θα το ξαναπώ, προσωπικά εγώ φοβάμαι τα εξής: τον θάνατο, την ανίατη αρρώστεια και τα αεροπλάνα...

 

εγώ μένω και εδώ και να υπενθυμίσω σε όλους ότι συζητάμε αν συμφωνούμε στην τεκνοθεσία από gay

 

Οι μελέτες μας στους διδύμους δείχνουν ότι στο 70% των περιπτώσεων η ομοφυλοφιλία δεν είναι κληρονομική. Υπάρχουν κι άλλα αίτια, βιολογικά ή ψυχοκοινωνικά".

 

 

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

- λέει ότι το 4% σε κάθε χώρα είναι ομό...και συγχρόνως με τέτοιο ποσοστό έχουν γίνει και έρευνες παγκοσμίως ότι τα παιδιά των ομό είναι όλα οκ..

που είναι το ερώτημα δεν κατάλαβα ;)

-λέει ότι δεν διαφέρουν σε τίποτα από τους straigh και ότι πρέπει να ξεφύγουμε από το στερεότυπο του θηλυπρεπή άνδρα και της ανδρογυναίκας αλλά αντιμετοπίζουν προβλήματα στον εργασιακό τους χώρο ( πως γίνεται αυτό αφού δεν διαφέρουν από τους υπόλοιπους ? )

δεν διαφέρουν εμφανησιακά νοητικά επαγκελματικά

 

κοινωνικά ΠΡΟΦΑΝΩΣ διαφέρουν καθώς χρήζουν διαφορετικής αντιμετώπισης βάση μια φοβίας (;;;) ενός ρατσισμού (;;;) δεν ξέρω ....! ;)

 

- λέει για άλλη μια φορά την γνωστή καραμέλα όλων των ομοιδεατών η άγνοια φέρνει φόβο...( Έλιωσε παιδιά η καραμέλα )...θα το ξαναπώ, προσωπικά εγώ φοβάμαι τα εξής: τον θάνατο, την ανίατη αρρώστεια και τα αεροπλάνα...

ποια καραμέλα ; η διαφωνία σου που ορίζεται; στο οτι δεν θα έπρεπε να εχουν παιδια ανεξάρτητα απο τις ε΄ρευνες που στο εξωτερικό είναι όχι ενός δυο ετων αλλα δεκαετιών καια ποδεικνίουν ότι δεν διαφέρουν απο τους λεγόμενους ¨φυσιολογικούς γονέις ¨;;;;

εγώ μένω και εδώ και να υπενθυμίσω σε όλους ότι συζητάμε αν συμφωνούμε στην τεκνοθεσία από gay

συμφωνώ κι εγω εδω θα μείνω

κατα τα αλλα συμπαθαμε εγω δεν ηξερα οτι ειναι ποινικό αδικημα

επεσα απ τα σύννεφα :-)

 

 

και πως αιτιολογείται η εκπληξη μου ;

αν κατι είναι ποινικό και μετα δεν είναι η ιστορία δέιχνει οτι χρειάζεται τουλάχιστον 3 γεννεες για να αποποιηθεί την κοινωνική ποινική αξία της πραξης το ηθικό κομμάτι ! ;)

 

γενικά το αρθο το βρήκα συμπαγές συνοπτικό και ενημερωτικό ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά άρια πάρτω ότι ήταν σκόρπιες σκέψεις...

δεν μπορώ ( ίσως τα καταφέρω κάποια άλλη στιγμή ) να εξηγήσω τι θέλω να πω με τις σκόρπιες σκέψεις μου...

τεσπα μπορεί κάποιος να καταλάβει....( συμβαίνει συχνά;) )

Βασικά ναι καλό αλλά δεν μου είπε κάτι καινούριο:-D

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ελειπα μερικες μερες στην Αθηνα και εχασα επεισοδια...

1-Δεν ειναι ολοι οι gay αντρες θυληπρεπεις ουτε ολες οι gay γυναικες ανδροπρεπεις...

2-Εχετε σκεφτει γτ ολοι λενε τα τελευταια χρονια οτι αυξηθηκαν οι ομο?Η απαντηση ειναι πολυ απλη...Δεν αυξηθηκαν!!Απλα οσο περνανε τα χρονια ειναι πιο ευκολο γι αυτους να το δηλωνουν(συνεπεια μηπως του οτι οι νεες γενιες τους αποδεχονται πιο ευκολα?Λεω εγω τωρα...Μηπως οντως η κοινωνια η ρημαδα αποβαλλει σιγα σιγα τις φοβιες κλπ?)

3-Η φιλη μου που ηθελε να υιοθετησει παιδακι δεν το εκανε στην Ελλαδα και μετακομισε Αυστραλια γτ δεν ηθελε να λενε "το παιδι της λεσβιας!!"(τα λογια της ακριβως παραθετω)

Αυτο πριν χρονια..Τωρα αν ηταν στην ιδια φαση σημερα θα το εκανε χωρις δευτερη σκεψη!!

4-Για το αν μπορει ενας ομο να ειναι φιλος με μια γυναικα μπορω να πω οτι ναι μπορει!!!!!Αποδεδειγμενα και εκ πειρας!!!οπως και μια ομο με εναν αντρα!!!Ελεος τι αλλο θα ακουσω!!

5-και ξαναρωταω γτ απαντηση δεν πηρα απο κανενα που υποστηριζει οτι τα παιδια μιμουνται και αυτο θα ειναι επιφοβο για τα παιδια των ομο(παρολο που προβλημα με αυτους δεν εχουμε ετσι?)ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΥΚΟΝΟ(ΜΕΡΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΦΙΖΕΙ ΑΠΟ GAY) ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΥΣ GAY ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ, ΠΟΥ Η ΝΟΝΑ ΤΟY EINAI GAY ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΟΜΟ?ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΗΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΦΘΟΝΑ!!!!

:):)

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzini η απάντηση στο 1 είναι ότι συμφωνώ μαζί σου και στο τελευταίο ότι δεν θα γίνει ομό.Παρεπιπτωντος τη Μυκονο τη λατρεύω αλλά προσωπικά η εικόνα που αντίκριζω εκεί δεν μου αρέσει και δεν υπάρχει γιατί.Οπως δεν μου αρέσουν οι άντρες με baby face έτσι δεν μου αρέσει αυτό που αντίκριζα στη Μύκονο;Ξαναεπαναφερω και εγώ το ερώτημα και θα εκτιμούσα πολύ αν απαντούσε και η aria.Πιστεύεται ότι η ελληνική κοινωνία είναι έτοιμη για να υιοθετηθούν παιδιά από gay;

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...