Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

περιεργος θειος


Recommended Posts

:?:δεν ξερω αν επρεπε να αναφερω το θεμα σε αυτην την στηλη, αλλα δεν ηξερα που αλλου θα μπορουσε να γραφτει

διαβαζω για την περιεργη συμπεριφορα του παππου απο την babystar κ ειναι αδικαιολογητος, κ ευτυχως που ζουμε σε μια εποχη που ενημερωνομαστε για τα παντα, κ πανω κατω ξερουμε τι μας γινεται,

εμενα το θεμα μου ειναι με τον θειο, ειναι 40 χρονων, ανυπαντρος καπως φευγατος , περιεργος , θα μπορουσα να πω αγαθος , αλλα κ πονηρος, αυτοι που ειναι παλαιομοδιτες στο ντυσιμο κολλημενοι στις αποψεις τους οτι εχουν δικιο σε ολα ακομα κ αν αυτα που λενε κ κανουν ειναι στην καλυτερη περιπτωση τα πιο χαζα του κοσμου

αχ θεουλη μου, κατι δεν μου παει καλα με αυτον , ουτε γυναικα, βγαινει μονος, κανει του κεφαλιου του χωρις να τον νοιαζει η γνωμη των αλλων κ οι συνεπειες....ολο ψαχνει τροπο να πλησιασει τα κοριτσακια μου, με χαζες δικαιολογιες, προχθες μας εψαχνε στην παραλια να δει που ειμαστε, ευτυχως δεν μας ειδε,πριν ενα χρονο που αφηνα τις μικρες στην πεθερα(μενει μαζι τους κατω απο εμενα) ολο εφευγε απο την δουλεια του για να ερθει να δει τις μικρες κ εκανε σαν τον λυσσαρη, μολις τις βλεπει αμεσως να πιασει απο τα μπουτια κ να σηκωσει ψηλα,κ λεει κ ο ιδιος οτι του αρεσουν ,κ καλα,τα κοριτσακια μεχρι 4 ετων, εγω τα παιρνω ολα σταβα με αυτον, κ ειμαι σιγουρη οτι δεν ειναι ιδεα μου, ακομα κ η μητερα του( που μαλλον εχει καταλαβει οτι κατι εχω καταλαβει κ εγω για αυτον)τον εδιωχνε οταν πηγαινε να τις πιασει παντα με αστειο τονο, εχω αναφερει στον αντρα μου την γνωμη μου για αυτον κ βεβαια εγινε χαμος

κ ομως ειμαι σιγουρη οτι το ατομο εχει καποια ανωμαλια, φτανει να τον δεις...σε λιγο κλεινει ο σταθμος κ καποιες μερες θα ειναι κατω στην πεθερα κ αυτος μαζι

 

δεν ξερω πως να το χειριστω, ειμαι μονη σε αυτο...δεν περναει ο λογος μου στον αντρα μου, ειναι πολυ λεπτο το θεμα ..κ κανεις δεν πιστευει οτι ο αδελφος του μπορει να κανει κατι κακο, ολα ειναι απο αγαπη...η διαισθηση της μαμας ομως λεει αλλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εισαι σιγουρη ομως?Γιατι απο αυτα που γραφεις προσωπικα εγω δε βλεπω κατι στραβο.

Το οτι ο ανθρωπος ειναι λιγο περιεργος...οκ το καταλαβαινω.Μεταξυ μας οταν ο αλλος περασει μια ηλικια και μεινει στο ραφι και ξεμενει να ζει με τη μαμα ε μια περιεργια την εχει.Αυτο ομως δε σημαινει κατ'αναγκη οτι εχει ασχημες διαθεσεις ως προς τα παιδα.Και το οτι η πεθερα σου τον απομακρυνει...μηπως το κανει γιατι βλεπει εσενα να γυάλιζει το ματι σου κσι το κανει για να σε ηρεμησει?

Λεω τωρα..δεν ξερω.Δεν αντιλεγω για τη διαισθηση της μανας...αλλα δεν ειναι και σωστο να κατηγορεις ετσι εναν ανθρωπο χωρις λογο κι αιτια....απλα γιατι εσυ δεν τον συμπαθεις.

Link to comment
Share on other sites

είχα κι εγώ έναν τέτοιο θείο. δεν είχε παιδιά, και έβγαζε με αυτόν τον τρόπο την αγάπη του στα παιδιά που του έλειπαν. Βέβαια ο άνθρωπος δεν παντρεύτηκε λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας..(ψυχολογικό για την ακρίβεια). Μην ανησυχείς. τα παιδιά θα αντιδράσουν και θα απομακρύνονται όταν τον βλέπουν, αν διαισθανθούν κάτι περίεργο. είναι έξυπνα τα παιδιά.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

νοιωθω οτι εχεις απολυτο δικιο,σιγουρα δε μπορεις να κανεις κατι αλλο απο το να αφηνεις τα κοριτσια στη πεθερα σου αλλα δε μπορεις να ζεις και μεσα στην ανασφαλεια.

αν καταλαβα καλα η πεθερα σου δεν εγκρινει τη συμπεριφορα του.μπορεις λοιπον με το τροπο σου να συμμαχησεις μαζι της.

μπορεις με πεις με θρασσος στον "αγαπημενο θειο" απογορευονται τα χαιδεματα στα κοριτσια΄.ή κατι του στυλ δε σου φτανει η κοπελια σου καλε;αυτες ειναι οι μικρες σου ανηψιες.

σιγουρα ειναι προβλημα το γεγονος οτι με τον αντρα σου γινατε μπαχαλο για αυτο το θεμα.

επειδη ομως η διαισθηση της μανουλας κατι παραπανω ξερει γινε ασπιδα για τα κοριτσια ακομα και οταν δεν εισαι παρον.

οι μικρες ειναι σε φαση να τον σπρωξουν και να αρνηθουν τα παιχνιδια του;

δε ξερω τι να σου πω,το συγκεκριμενο θεμα με κανει να τρεμω γενικα,ειχα και εγω ενα αγαπημενο θειο οταν ημουν μικρη με τη δικαιολογια οτι δεν ειχε παιδια με τη γυναικα του ολο ηθελε να ειναι μαζι μας,συγνωμη αλλα αυτα ειναι μ...κιες.ευτυχως εμεις τη γλιτωσαμε γιατι ο μπαμπας μου πιστεψε τη μαμα μου

βοηθησε τα κοριτσια να ειναι μαχητριες.

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο.το ενστικτο σου ως μητερα παντα να το εμπιστευεσαι.2 λυσεις θα σου προτεινα.αν ειναι εφικτο να τον απομακρυνεις βλεποντας τον κ εσυ κ τα παιδια λιγο (κ παντα μαζι εσυ)η δεν ξερω τι σχεση εχεις με την πεθερα σου να το συζητουσες πολυ διπλωματικα μ εκεινη.εχω κ εγω κοριτσι κ νιωθω τις αγωνιες σου.μακαρι να μπορουσες να επειθες τον αντρα σου αλλα του ναι δυσκολο να παραδεχθει οτι ο αδελφος του κανει κατι τετοιο.σου ευχομαι οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΕΠΑΓΡΥΠΝΗΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εχω καει απο θειο οπως το περιγράφεις και φυσικά αποτελει ακομη μυστικό ...Ασε ...!!!!!

Ασε...!!!!!

Είναι δικό σου θεμα η ασφάλεια και προστασία των παιδιών...και κατω απο την μυτη των ιδιων των γονιών μπορει να γινει το οτιδήποτε...ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ...

Παρτο πάνω σου και μην ακους κανεναν...

Καλύτερα να ψυχρανθειται παρά να τραβας τα μαλλιά σου μετά πο καιρό...Ακουσε με...!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη φάση. Εγώ αυτό που θα έκανα είναι να κάνω μια "άσχετη σχετική" συζήτηση με τη γιαγιά. Σαν "συμβουλή" μπορείς να πεις στην πεθερά σου, όταν πάνε αν πάνε σε κάποιο φιλικό σπίτι, που υπάρχουν είτε έφηβα αγόρια ή πιο μεγάλοι άντρες να τα προσέχει πολύ, γιατί ποτέ δεν ξέρεις από που θα σου έρθει. Πες της ότι συνήθως η σεξουαλική κακοποίηση γίνεται από κοντινούς της οικογένειας. Όλα αυτά χωρίς καμιά υπόνοια για τον κουνιάδο σου. Αν είναι υποψιασμένη θα το λάβει το μήνυμα. Εγώ φοβάμαι κανα δυο γείτονες και το συζήτησα με την πεθερά μου που τις κρατάει το καλοκαίρι.

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρη ομως?Γιατι απο αυτα που γραφεις προσωπικα εγω δε βλεπω κατι στραβο.

Το οτι ο ανθρωπος ειναι λιγο περιεργος...οκ το καταλαβαινω.Μεταξυ μας οταν ο αλλος περασει μια ηλικια και μεινει στο ραφι και ξεμενει να ζει με τη μαμα ε μια περιεργια την εχει.Αυτο ομως δε σημαινει κατ'αναγκη οτι εχει ασχημες διαθεσεις ως προς τα παιδα.Και το οτι η πεθερα σου τον απομακρυνει...μηπως το κανει γιατι βλεπει εσενα να γυάλιζει το ματι σου κσι το κανει για να σε ηρεμησει?

Λεω τωρα..δεν ξερω.Δεν αντιλεγω για τη διαισθηση της μανας...αλλα δεν ειναι και σωστο να κατηγορεις ετσι εναν ανθρωπο χωρις λογο κι αιτια....απλα γιατι εσυ δεν τον συμπαθεις.

 

ολο εφευγε απο την δουλεια του για να ερθει να δει τις μικρες κ εκανε σαν τον λυσσαρη, μολις τις βλεπει αμεσως να πιασει απο τα μπουτια κ να σηκωσει ψηλα,κ λεει κ ο ιδιος οτι του αρεσουν ,κ καλα,τα κοριτσακια μεχρι 4 ετων,

 

αυτο που μας λεει η φιλη μας αγγελακια ειναι ενα δειγμα φανταζομαι αλλα αρκετο για να γυαλισει το ματι της .

και φυσικα η γνωμη μου ειναι οτι ενα γεροντοπαληκαρο που ξεμενει μαζι με τη μανα του το νορμαλ θα ηταν η αδιαφορια για τη φασαρια που κανουν οι ανηψιες και οχι αυτος ο τρελλος ενθουσιασμος.

ολοι πια δε μπορουν να συγκρατησουν τον ενθουσιασμο τους..;;;;

ας κανουν κρατει με ηπιες αντιδρασεις αγαπης,δεν ειναι αναγκη τα παιδια να τα λατρευουμε χουφτωνοντας τα.:evil:

Link to comment
Share on other sites

ααααα κ κατι ακομα.ομοιως με την aggeloudia θειος μας που δεν ειχε παιδια μας ειχε βαλλει πολυ στο ματι.τι βολτες ηθελε να μας πηγαινει τι λουνα παρκ επειδη του λειπανε τα παιδια.ηταν κ παντρεμενος.η γυναικα του δουλευε πολλες ωρες κ του ηταν ευκολο να θελει να μας πηγαινει βολτες.μαχαιρι του το κοψε ο πατερας μου οταν του το πε η μανα μου κ ας ηταν σοι του.ειχε δει με ποσο πονηρο τροπο μας επιανε.απλα καμουφλαριζοτανε οτι ειναι παντρεμενος δεν εχει παιδια κ του λειπουν.κ φυσικα σκηνικο που ακολουθησε τα επομενα χρονια με ξαδελφες μου οι γονεις μου δικαιωθηκαν.ισως ακουεται υπερβολικο αλλα φυλαγε τα ρουχα σου για να χεις τα μισα.

Link to comment
Share on other sites

ααααα κ κατι ακομα.ομοιως με την aggeloudia θειος μας που δεν ειχε παιδια μας ειχε βαλλει πολυ στο ματι.τι βολτες ηθελε να μας πηγαινει τι λουνα παρκ επειδη του λειπανε τα παιδια.ηταν κ παντρεμενος.η γυναικα του δουλευε πολλες ωρες κ του ηταν ευκολο να θελει να μας πηγαινει βολτες.μαχαιρι του το κοψε ο πατερας μου οταν του το πε η μανα μου κ ας ηταν σοι του.ειχε δει με ποσο πονηρο τροπο μας επιανε.απλα καμουφλαριζοτανε οτι ειναι παντρεμενος δεν εχει παιδια κ του λειπουν.κ φυσικα σκηνικο που ακολουθησε τα επομενα χρονια με ξαδελφες μου οι γονεις μου δικαιωθηκαν.ισως ακουεται υπερβολικο αλλα φυλαγε τα ρουχα σου για να χεις τα μισα.

 

αν είναι έτσι, αλλάζουν τα πράγματα.!

ατυχές το δικό μου παράδειγμα πιο πάνω. γιατί απλά όντως δεν έτρεχε τίποτα. αλλά ξαναδιαβάζοντας απο την αρχή με πιο πολύ προσοχή, και βλέποντας αυτά τα "λυσσασμένος"...δεν έχω να πώ κάτι.

 

θέλει σίγουρα πολύ προσοχή...

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενας απο τους μεγαλυτερους φοβους μιας μανουλας ειναι αυτος.κ δεν ξερεις απο που θαρθει. Γιαυτο περναω παντα μυνηματα στα παιδια.Εγω απο τοτε που η μικρουλα ηταν μωρο,της ελεγα σε καθε αλλαγη πανας παιζοντας... Το πιπι ειναι του μπαμπα κ της μαμας κ κανενος αλλουνου. Μια φορα ηρθε ο αδερφος μου κ εγω ειχα γυρισμενη την πλατη μου κι επλενα πιατα. Σε μια στιγμη του φανηκε η μικρη να ειναι λερωμενη κι ανοιξε την πανα λιγο να δει. Ε,εγινε χαμος! Πατησε τσιριδες,κ τον μαλωσε. Πιπι μαμα! Γελασαμε,αλλα χαρηκα παααρα πολυ που της ειχα περασει το μνμ! Το πιο βασικο μνμ που περναω σε ολα τα παιδακια, το οποιο περιλαμβανει την παιδεραστια ειναι: ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Η ΜΑΜΑ Η Ο ΜΠΑΜΠΑΣ.

Τωρα που εχει μεγαλωσει αρκετα,6 χρονων,ξερει ηδη να ξεχωριζει το αθωο απ το πονηρο χαδι. Τα παιδια εχουν κι ανεπτυγμενο ενστικτο. Οταν κατι δεν παει καλα το νιωθουν. Θα πρεπει να δουλεψεις με τα παιδια πανω σε αυτο. Ομως μην αναφερθεις στο θειο τους αλλα στους ανδρες γενικα πλην του πατερα φυσικα.

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες

δεν ειμαι καποια που φανταζεται πραγματα...εγω ξερω τι ανθρωπος ειναι κ την συμπεριφορα του...σιγουρα το ατομο εχει καποιο προβλημα το ποιο απο οτι εχω καταλαβει το δημιουργησε η ιδια η μητερα του....παντα απο κοντα τον εκανε ανασφαλη, απλα επειδη ακουμε πολλα καλυτερα να εχουμε ορθανοιχτα ματια σε ολους ακομα κ αν κανουμε λαθος πρεπει να εξεταζουμε τις κινησεις ολων ακομα κ των πιο αθοων, χωρις βεβαια να το δειχνουμε...δεν μπορω να πω τιποτα σε κανενα, δυστυχως. δεν ειμαι η νυφη που τους εχει δωσει τον αερα να εχουμε πανω κατω στα σπιτια...μου αρεσει να προφυλλασω την οικογενεια μου. βλεπουν τους παππουδες οταν κ οσο πρεπει...

πριν 1 χρονο ισως κ 1 1,5 που ειχαν ακουστει τοσα πολλα μαζι, κ ηταν η αρχη που ειχα πονηρευτει με ειχε πιασει ενας φοβος....ισως ειμαι υπερβολικη, καλυτερα ομως να προσεχουμε ...μηπως ξερετε πως μπορει να καταλαβει καποιος οτι ενα ατομο ειναι περιεργο? δεν θελω να ειμαι αδικη.

 

οταν ηταν 5-6 μηνων τις ειχε παρει την μια αγκαλια, ενταξει λεω θειος ειναι θα την πιασει...κ πεταγετε ο αλλος αδελφος κ τι λεει? " αφορμη βρικες να πιασεις μπουτι αφου δεν μπορεις να πιασεις σε αλλες" τι ηταν να το ακουσω............:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

κ ολο ηταν στο απεναντι σπιτι που εχει ενα κοριτσακι 6 χρονων κ συνεχεια το επιανε ψηλα....

 

δεν ξερω ελπιζω να μην ειμαι παραλογη

 

δεν θελω να λεω κατι κ να ειναι αθωος

 

αρχισα απο χθες κ τις δασκαλευω

σιγουρα απο μονες τους θα απομακτυνουν ανεπιθυμητες ενεργειες , κ σιγουρα θα μου πουν αν γινει κατι...

Link to comment
Share on other sites

:?:

δεν ξερω πως να το χειριστω, ειμαι μονη σε αυτο...δεν περναει ο λογος μου στον αντρα μου, ειναι πολυ λεπτο το θεμα ..κ κανεις δεν πιστευει οτι ο αδελφος του μπορει να κανει κατι κακο, ολα ειναι απο αγαπη...η διαισθηση της μαμας ομως λεει αλλα

Να πιστευεις στην διαισθησή σου......και τα μάτια σου 14 οχι μονο τωρα αλλά και για πάντα........πρεπει κοπέλα μου να προσαρμόσεις την ζωή σου ετσι ωστε να είστε μακρια του οσο το δυνατό περισσότερο.....και να δασκαλευεις τα κοριτσια σου ωστε να σου τα λενε ολα μερχι και το παραμικρο που θα τους συμβει....αν ο ανθρωπος αυτός είναι αρρωστος(που τελικα ευχομαι να κανεις λαθος......) για μια ζωη θα ψαχνει την......καταλληλη στιγμη.....προσπαθησε λιγο να πονειρεψεις τον άντρα σου γιατι την πεθερά σου δεν μπορεις να της πεις τιποτα είναι το παιδι της...και δεν θα το δεχτει αλλά τον άντρα σου να του βάζεις φιτιλια ωστε να δει και αυτός καποια πραγματα που δεν τα βλέπει τωρα....σιγα σιγα ομως...και προσοχη στα κορίτσια σου.....

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι μενουμε πανω κατω

κ πολλες φορες χτυπαει την πορτα μετα τις9.30 το βραδυ, για καποια χαζη αφορμη να ρωτησει κ καλα, κ ψαχνει τα κοριτσια, " που ειναι" κοιμουνται?"

δεν ειναι ιδεα μου , δεν ξερω, να ειναι υποκαταστατο του οτι δεν εχει οικογενεια, κ προσκολαται σε εμας?

πριν τις μικρες δεν εκανε τιποτα τετοιο, ουτε καν μας εψαχνε στις παραλιες, ουτε χτυπουσε πορτες...

του το ειπα του συζηγου πριν εναμιση χρονο γιατι δεν αντεχα

τσακωθηκαμε, αλλα ειμαι σιγουρη οτι του περασα μυνημα

το παραξενο με αυτον βρε κοριτσια ειναιοτι ποτε μα ποτε δεν ειχε κοπελα περιμενει προξενια..κ καλα κ το ξερω σιγουρα

ενας νορμαλ αντρας κατι δεν θα ειχε καποια στιγμη?

 

 

με εχει πιασει πλακωμα αληθεια

θα το χειριστω

πανω απο ολα οι μικρες μου, με οποιο αντιτημο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαινε σε ένα μεγάλο βιβλιοπωλείο και ψάξε να βρεις ένα βιβλίο που είναι σχετικό με αυτό το θέμα. Σε αυτό που έχω εγώ, μιλάει ένα παιδάκι για τον παράξενο θειο του. Το είχαν τα ανίψια μου μικρά και μαζί με όλα τα βιβλία που μου δώσανε για την μικρή μου, πήρα και αυτό.

 

Είχα και εγώ κάτι παρεμφερή όταν ήμουν μικρή και μου έχει γίνει κακή ανάμνηση και παιδικό τραύμα.

 

Αυτά τα πράγματα θέλουν ιδιαίτερο χειρισμό και σωστή προετοιμασία.

 

Αν οι μικρές σου ακούνε παραμύθια, πάρε να τους το διαβάσεις και κατά κάποιο τρόπο θα έλεγα εγώ, όταν είναι να πάνε στη πεθερά σου, με έμμεσο τρόπο, ας το πάρουν μαζί τους. Με αλλά παραμύθια μαζί, ώστε να μη φανεί ότι το έκανες επίτηδες. Ίσως έτσι πέσει και στα χέρια του θειου και καταλάβει ότι οι μικρές δεν είναι χαζές και ότι ξέρουν....

 

Δε θυμάμαι πως λέγεται το βιβλίο και είμαι στη δουλειά τώρα. Θα ψάξω να δω αν το βρω στο ιντερνετ να στο γράψω.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα τοεκτιμω πολυ

 

ξερετε δεν επερνα ευκολα την αποφαση να γραψω για αυτο

απλα διαβαζα αντιστοιχα θεματα κ προσπαθουσα να καταλαβω συμπεριφορες,

αλλα τις τελευταιες μερες εχει αρχισει να μας προσκολειται,

δεν τα καταφερνει αλλα βλεπω την προσπαθει κ αυτο με φοβιζει, πριν 2 μερες που χτυπησε στις 9.30 το βραδυ (κ πριν ανοιξεις την πορτα εχει μπουκαρει μεσα κ εχει φτασει στην κουζινα κ εσυ εχεις κατσει κοκαλο να κρατας το πομολο) εφερε κ καλα μια ξεχασμενη τσαντα κ αμεσως για τις μικρες να ρωταει κ να κοιταζει...τελικα για ποιον λογο ηρθε?

κ οποτε τις βλεπει" αφρατουλα μου εσυ" να λεει

 

ειναι ασχημες αυτες οι καταστασεις κ λυπαμαι αν περασες κατι ασχημο

πρεπει να προστατευσουμε τα παιδια μας

δοξα το θεο που στην εποχη μας υπαρχει ενημερωση

 

φυλαγε τα ρουχα σου που λενε

 

τους αρεσουν τα παραμυθια

σιγουρα θα καταλαβουν

μηπως ομως το παρουν στραβα κ οι δικοι του κ εχω αλλα? ειναι λεπτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα… δεν έζησα κάτι άσχημο και κάτι ανεπανόρθωτο. Δε ξέρω και δε θα μάθω ποτέ αν θα προχωρούσε αυτός ο άνθρωπος αν εγώ δεν έβλεπα μια περίεργη συμπεριφορά και έφευγα…

 

Αν και μικρή και αθώα, το ένστικτο λειτούργησε πολύ νωρίς και δεν έγινε κάτι κακό. Αλλά και στην ιδέα μόνο, μέσα μου στενοχωριέμαι…

 

Και συνήθως από τα κοντινά πρόσωπα την παθαίνουμε. Από αυτούς που δε σου περνάει με τίποτα από το μυαλό. Στη δικιά μου περίπτωση ήταν (δε ζει ποια) ο άντρας της γειτόνισσας και φίλης της μαμάς μου.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα τα κοντινα προσωπα ειναι αυτα που πρεπει να προσεχουμε γιατι εχουν κ το θαρρος κ ποιος να τους παρεξηγησει κ καλα

παντος οχι επειδη ειναι απο την μερια του συζηγου, αλλα κ απο την δικη μου μερια να ηταν παλι το ιδιο θα σκεφτομουν, δεν θα εκανα διακρισεις..

 

το ενστικτο ειμαι σιγουρη οτι λειτουργει απο μικρα παιδια

κ σιγουρα ησουν κ εισαι σιγουρη οτι κατι δεν πηγαινε καλα με αυτον

 

κ εγω πιστευω οτι αν γινει κατι(ευχομαι να μην γινει βεβαια) οσο αθωο κ να ειναι ειδικα η μια μικρη θα μου το πει εστω με τον τροπο της

 

σημερα το πρωι οπως τις πηγαινα σταθμο μου ειπε οτι ο θειος.....κανει σαχλαμαρες

κ ρωταω " γιατι τι εκανε ο θειος?"

"με εκανε τσιμπισε στο ποδι" μου ειπε

κ πεταγεται κ η αλλη κ λεει " κ εμενα"

 

ενταξει δεν εδωσα τοση βαση σε αυτο ισως ειναι λογια που λενε ετσι απο μονα τους

εχω ομως την τσιτα που λενε κ θα τσεκαρω, εκει επανω αρχισα να τους λεω πρωι πρωι οτι δεν αφηνουμε κανεναν να μας ακουμπαει κ οταν γινεται κατι τετοιο να το λετε στην μαμα η στον μπαμπα

 

κ αμεσως απαντησαν " θα τον κανεις ντα ντα?"

 

εχουν ενστικτο

κ πρεπει να τα μαθουμε να προστατευουν τον εαυτο τους ασχετα αν υπαρχει καποιο περιεργο ατομο η οχι

αυτο το λεω σε ολες τις μαμαδες

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα… δεν έζησα κάτι άσχημο και κάτι ανεπανόρθωτο. Δε ξέρω και δε θα μάθω ποτέ αν θα προχωρούσε αυτός ο άνθρωπος αν εγώ δεν έβλεπα μια περίεργη συμπεριφορά και έφευγα…

 

Αν και μικρή και αθώα, το ένστικτο λειτούργησε πολύ νωρίς και δεν έγινε κάτι κακό. Αλλά και στην ιδέα μόνο, μέσα μου στενοχωριέμαι…

 

Και συνήθως από τα κοντινά πρόσωπα την παθαίνουμε. Από αυτούς που δε σου περνάει με τίποτα από το μυαλό. Στη δικιά μου περίπτωση ήταν (δε ζει ποια) ο άντρας της γειτόνισσας και φίλης της μαμάς μου.

κορίτσι μου πόσο ίδια περίπτωση έζησα...Μόνο που όταν σην εφηβεία το'πα στην μητέρα μου δεν ήθελε να το πιστέψει και αυτό με πληγώνει ακόμα και τώρα στα 38. Σκέψου τότε στα 11 -12 να έιχε γίνει κάτι ανεπανόρθωτο. Και το θυμάμαι και ακόμα θυμώνω μαζί του και το κρατάω στην μάνα μου. Γι αυτό παρόλο που έχω αγόρια τα έχω ''πονηρέψει'' σ΄αυτό από μικρά.

Link to comment
Share on other sites

το παραξενο με αυτον βρε κοριτσια ειναιοτι ποτε μα ποτε δεν ειχε κοπελα περιμενει προξενια..κ καλα κ το ξερω σιγουρα

ενας νορμαλ αντρας κατι δεν θα ειχε καποια στιγμη?

 

Έχουμε κι εμείς το ίδιο πρόβλημα με θείο και αυτό που με παραξενεύει κι εμένα είναι ότι ούτε ο δικός μας είχε ποτέ σχέση... ούτε καν εφήμερη! Όλο με παντρεμένα ζευγάρια βγαίνει και περιμένει κι αυτός προξενιό όμως (όλως τυχαίως) η μία του ξυνίζει, η άλλη του μυρίζει!! Πασπατεύει τον γιο μου κι εμένα γυαλίζει το μάτι μου όμως ο άντρας μου το θεωρεί απόλυτα φυσιολογικό... παίζουνε λέει. Όσο ο γιος μου φόραγε πάνα, επέμενε να τον αλλάξει αυτός, αργότερα ήθελε να τον σκουπίσει στην τουαλέτα:shock::shock: Φυσικά δεν του επέτρεπα ποτέ και όταν τον άλλαζα κλείδωνα και την πόρτα γιατί πολλές φορές ερχόνταν μέσα!! Ευτυχώς δεν μένουμε πολύ κοντά, όμως πριν ένα δίμηνο είχε πάει ο άντρας μου στους γονείς του στο χωριό με τον γιο μου για σ/κ και ήταν κι αυτός εκεί. Όταν γύρισαν ο γιος μου μου είπε ότι τον έκανε ο θείος μπάνιο:shock::shock::shock:!! Ούτε ο μπαμπάς, ούτε καν η γιαγιά... Τον έχω δασκαλέψει να μην του "κάθεται" όμως ρώτησε τον μπαμπά και του το επέτρεψε! Έστησα ένα τρικούβερτο καυγά με τον άντρα μου και αποτέλεσμα 0.. Τελικά αποφάσισα να βάλω εγώ την επόμενη φορά τα πράγματα στη θέση τους και να του την πω άσχημα...

 

Άραγε είμαι εγώ η παράξενη;

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό παρόλο που έχω αγόρια τα έχω ''πονηρέψει'' σ΄αυτό από μικρά.

 

Και πολλή καλά κάνεις. Και εγώ γι΄αυτό έχω αυτό το βιβλίο… συν ότι απαγορεύω ρητά να πηγαίνει το παιδί μου είτε με τον άντρα μου, είτε με τους γονείς μου σε σπίτια ανθρώπων που δε μου γεμίζουν το μάτι. Καλύτερα να είμαι υπερβολική σε αυτό το θέμα παρά να συμβεί κάτι που θα είναι ανεπανόρθωτο για την ψυχή του παιδιού μου.

Εγώ θυμάμαι ότι το είχα πει στη μητέρα μου για αυτή τη περίεργη συμπεριφορά και με απέτρεψε να ξαναπάω στο σπίτι τους.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

κ εγω πιστευω οτι αν γινει κατι(ευχομαι να μην γινει βεβαια) οσο αθωο κ να ειναι ειδικα η μια μικρη θα μου το πει εστω με τον τροπο της

 

σημερα το πρωι οπως τις πηγαινα σταθμο μου ειπε οτι ο θειος.....κανει σαχλαμαρες

κ ρωταω " γιατι τι εκανε ο θειος?"

"με εκανε τσιμπισε στο ποδι" μου ειπε

κ πεταγεται κ η αλλη κ λεει " κ εμενα"

 

ενταξει δεν εδωσα τοση βαση σε αυτο ισως ειναι λογια που λενε ετσι απο μονα τους

 

 

να δινεις βαση σε ολα ,και αφου οι μικρες σου κανουν ψιλοπαραπονα για το θειο τους,να της βαζεις να τα λενε στο μπαμπα τους.συνεχεια μεχρι να μπει στη διαδικασια της σκεψης και εκεινος.

πχ εκει που σου λενε θα τον κανεις ντα-ντα,θα πεις εσυ να το πειτε και στο μπαμπα σας...τεσπα εσυ θα βρεις τον τροπο να το χειριστεις εισαι ξυπνια.

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν 14 χρονων ο αδερφος μου ειχε ενα τρομερο ατυχημα που τον καθηλωσε 2 χρονια στο στρατιωτικο νοσοκομειο...

η αδερφη μου ηταν παντρεμενη στην Γερμανια και οπως καταλαβαινεται και η μητερα μου και ο πατερας μου ηταν στο νοσοκομειο ΣΥΝΕΧΕΙΑ για τουλαχιστον 6 μηνες και μετα εμενε η μητερα μου ενω ο πατερας μου πηγαινε στην δουλεια..

εγω μονη στο σπιτι και ενας "θειος μου¨"εδειχνε φοβερο ενδιαφερον για μενα ξαφνικα!!

Ελεγε στους γονεις μου εγω θα την φροντισω και ερχοταν 3 και 2 να δει αν εφαγα ταχα και αν διαβασα...

οι γονεις μου τον θερμοευχαριστουσαν γιατι ηταν υπερανω υποψιας και εκπαιδευτικος παρακαλω.....

εγω τοτε ημουν πρωταθλητρια στο tae kwon do με σημαντικοτατες επιτυχιες σε ελλαδα και εξωτερικο και ειχα και το αναλογο σωμα...(περασμενα μεγαλεια...)

ενα βραδυ μου την επεσε στην ψυχρα...με εβαλε να τον χαιδεψω στο επιμαχο σημειο...

ΑΛΛΑ ειχα και εχω μια μανα ΑΣΤΕΡΙ που με ειχε προετοιμασει για ολα και με πιστευε πολυ...

εφαγε τοσο ξυλο ο τυπος μα τοσο ξυλο που δεν μπορουσε να φυγει απο το σπιτι..τηλεφωνησα στην μητερα μου την αλλη μερα το πρωι (δεν ειχαμε κινητα τοτε)και της ειπα τι εγινε...

παγωσε η γυναικα αλλα ηταν ψυχραιμη...Μονο μην το πεις στον πατερα σου θυμαμαι οτι μου ειπε γιατι θα κατεβασει το δικανο και θα τον σκοτωσει..οντως πιστευω οτι θα το εκανε..

με καποιον τροπο μαγικο που ποτε δεν εμαθα η μανα μου καταφερε να τον απομακρυνει απο το σπιτι μας χωρις να καταλαβει κατι ο πατερας μου..

 

Μα σας ορκιζομαι ηταν τοσο υπερανω υποψιας που αν ειχα αλλη μητερα δεν ξερω τι θα εκανα....

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟΙ..Προσοχη στα παιδια μας......

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον δεν ειναι του νου μου ολα αυτα

 

γιαυτο αποφασισα να γραψω, περοσσοτερο για να παρω γνωμες για το πως πρεπει να χειριστουμε μια τετοια κατασταση, που ισως να ειναι , ισως κ να μην ειναι περιεργη

πραγματι εχουν κοινα στοιχεια, ο δικος μου βεβαια φαινεται απο χιλιομετρα οτι κατι δεν παει καλα γενικως, οχι απολυτα σε αυτο το θεμα,

 

κοπελα μου θελει λεπτο χειρισμο

οχι καταμουτρα να τους την πεις θα γινεις κακια

σιγουρα ο δικος σου εχει μεγαλυτερο θαρρος κ θρασος, γιατι εγω ουτε καν στα παιδια της αδελφης μου που ειναι κ κοριτσια θα επαιρνα τετοιες προτοβουλιες, αλλα αφου ο αδελφος του του δινει το οκ κανει το δικο του....μην πεις τιποτα στον αντρα σου θα γυρισει εναντιον σου οπως ο δικος μου

 

το παιδι να δασκαλεψεις κ εσυ κ εγω

περιμενουμε γνωμες οπο ολους

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...