Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταγγελία για μέλος του φόρουμ


Recommended Posts

Ελεάνα,μόλις κάθισα και διάβασα όλες τις απαντήσεις.Είδα και τις δικές σου.

Ξέρεις τι μου έμεινε? Ένα τεράστιο ΕΓΩ!! τίποτα άλλο δε μπορείς ή δε θέλεις να δείς.

Προσπαθώ να θυμηθώ άλλο μέλος που να υποστηρίχτηκε τόσο όσο εσύ απο ολόκληρο το φόρουμ και τόσο μακροπρόθεσμα και δε βρίσκω.

Όταν πρωτοήρθες και ζήτησες βοήθεια είμουνα απο κείνους που δημόσια σε υποστήριξαν με σθένος όταν αμφισβητήθηκες (επειδή τότε ήτανε πρόσφατος άλλος εμπαιγμός) θυμάσαι?

Ήτανε τότε μέρες του Πάσχα κι ένα σωρό κόσμος κινητοποιήθηκε απ'όπου κι αν βρισκόταν για να σε στηρίξει.

Σήμερα βλέπω ότι συνεχίζεις να χρησιμοποιείς συναισθηματικούς εκβιασμούς και με απογοητέυει πολύ αυτό.

Προσπαθεις να αποπροσανατολίσεις και προβάλεις συνέχεια το θέμα της αρρώστειας.

Ζήτησες βλέπω κι απο την Αlvadi 500 ευρώ!!!

Πως το σκέφτηκες αυτό Ελεάνα? Ξέρεις ότι είναι χήρα,μόνη, με 3 παιδιά?

Ξέρεις πολύ καλά τις δικές της δυσκολίες ή λογικά θα τις φαντάζεσαι...

Αυτό τι πιστέυεις ότι δείχνει? Και γιατί Ελεάνα μου όταν η Τόνια σου βρήκε τα 500 ευρώ δε μου στειλες πάλι ένα μύνημα να πείς :οκ βρήκα τα λεφτά? Το έκανες με τους υπόλοιπους απ'όπου είχες ζητήσει επίσης?

Σε παρακαλώ πολύ, μη προσπαθείς άλλο να εκβιάσεις τα συναισθήματα και την αφέλεια των ανθρώπων εδώ μέσα.

Και ... μην επιτήθεσαι.Δεν είσαι σε θέση να το κάνεις.

Σου μιλάω σκληρά αλλά δε γίνεται αλλιώς. ΕΣΥ φέρθηκες κουτοπόνηρα.ΕΣΥ πρέπει τουλάχιστον να το αναγνωρίσεις.

Αν δε θυμάσαι πράγματα μπορείς να ξαναδείς το δικό σου θέμα για βοήθεια και ίσως καταλάβεις γιατί είναι προκλητκό να επιτίθεσαι.

Και μπορεί να νόμισες ότι οι άλλοι είμαστε πλούσιοι και υποχρεωμένοι απέναντί σου όπως κι αν φερθείς να τρέξουμε.Για την alvadi δε σου πέρασε απ'το μυαλό σε πόσο δύσκολη θέση θα τη φέρεις?

Αυτά έχω να σου πώ και αν θέλεις πραγματικά να αλλάξεις τα πράγματα σκέψου και άλλαξε τρόπο.

 

Και κάτι που ίσως σου είναι αδιάφορο αλλά θέλω να σου επισημάνω.Κανείς εδώ μέσα δεν είναι άνθρωπος χωρίς σοβαρά προβλήματα στη ζωή του. Κανείς όμως...αυτό θα έπρεπε να το ξέρεις και να το εκτιμάς τουλάχιστον ανθρώπινα.

Όσο για τους υπαλήλους που εξέθεσες ,φαντάζομαι δεν έχεις ιδέα τι έκανες...

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ονοματα δεν λεμε...αλλα εννοεις καθαρα εμενα!!

υποπτο δεν ειναι να ζητας ελεημοσυνη η να ζητασ απο ''ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ'' βοηθεια!!!υπαρχουν αποδειξεις ...υπαρχουν ανθρωποι που ειδαν!

υποπτο ειναι να περνει η μπαλα ολουσ τουσ υπολοιπουσ επειδη εφταιξε ενας!!

εν τι αυτη περιπτωση ΤΟΝΙΑ μου ζητω συγνωμη που παρενεβησα στο θεμα σου μα ξερω οτι το καμπανακι χτυπησε για μενα!

δεν στεναχωριεμε βεβαια γιατι η κοπελα δεν με ξερει καν!ουτε εμενα ουτε τιποτα για μενα!υπαρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ που και με ειδαν και με βοηθησαν υπραχουν κιαυτοι που με βοηθησαν χωρις να με ξερουν υπαρχουν κιαυτοι που γελασαν με τα χαλια μασ υπαρχουν κιαυτοι που με προσβαλαν!

δεν θυμωνω..απλα λυπαμαι...τιτι_ς νομιζω δεν μιλησες σωστα...η εστω δεν διατυπωσες σωστα αυτο που λες!!ισως να εννοεις κατι αλλο και αλλιωσ να φανηκε!!

Τώρα το είδα αυτό..

Ιωάννα μου, εγώ και σε πίστεψα και σε πιστεύω ακόμη και το έχεις καταλάβει φαντάζομαι..

Ομως και την Ελενα32 την πιστεύω.. έχει κι εκείνη προβλήματα..

Ο λόγος που της "θυμώσαμε" είναι γιατί ταλαιπώρησε την Τόνια..

Η συμπεριφορά λοιπόν μας ενόχλησε..

 

Η συμπεριφορά είναι το παν.. κερδίζεις ή χάνεις!

 

Δεν είναι σωστό να απαντάς με επίθεση σε αυτούς που σε αμφισβητούν..

Εδώ είσαι λάθος καλή μου..

Δεν μπορείς να λες "τιτι_ς νομιζω δεν μιλησες σωστα"..

Ούτε να παρεξηγείσαι.. Δεν είναι προσβολή.. Σε αμφισβητεί με όμορφο τρόπο και είναι δικαίωμά της..

Οταν εκθέτεις δημόσια ένα πρόβλημά σου, θα πρέπει να περιμένεις και αυτούς που θα σε αμφισβητήσουν..

Και ειδικά εάν αυτοι δεν σου κάνουν κατά μέτωπον επίθεση αλλά παρουσιάζουν μια γενικευμένη άποψη. Σε φωτογραφίζει αλλά δεν επιτίθεται ωστε να δικαιολογεί την αντίδρασή σου..

Δε μπορείς να της λες πως είναι ύποπτο αυτό που λέει.. Δεν έχει κάτι να κερδίσει.. δεν έχει κάτι προσωπικό εναντίον σου..

Λέει την άποψή της..

 

Φιλικά και με τεράστια κατανόηση..

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Και ... μην επιτήθεσαι.Δεν είσαι σε θέση να το κάνεις.

Εχεις κι εσύ ένα θεματάκι με την επίθεση σε αυτές τις περιπτώσεις, ε? Να το ψάξουμε παρέα.. ;)

 

Συμφωνώ μαζί σου γενικότερα..

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις κι εσύ ένα θεματάκι με την επίθεση σε αυτές τις περιπτώσεις, ε? Να το ψάξουμε παρέα.. ;)

 

Συμφωνώ μαζί σου γενικότερα..

Λές να το ψάξουμε ε??? Θεραπεύεται???:lol::lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο. Το φόρουμ είναι πολύ καλό, το παρακολουθώ καιρό και μπράβο σε όλους όσους συμβάλλουν σʼ αυτή την προσπάθεια. Αν έλλειπε ορισμένες φορές, η τόσο έντονη, γυναικεία φύση (ξεκατίνιασμα δηλ.)θα ήταν τέλειο.

 

απλά, θέλω να επικαλεστώ την συμπόνια όλων μας, το έλεος μας, για το θέμα.

 

Αν η Ελέανα είναι μια καλή ηθοποιός και προσπαθεί να μας ρίξει στο "φιλότιμο", είμαι άξια της τύχης μου που το'χαψα.

 

Είμαστε όλοι ευαισθητοποιημένοι γονείς και αν υπάρχει έστω και μια στο δις η Ελεάνα να κλαίει αληθινά μπροστά στο παιδί της και να την βλέπει το μικρό σε τέτοια κατάσταση, θα ήθελα να κάνω έκληση στη συμπόνια όλων μας σαν μανάδες , να σταματήσει εδώ το θέμα.

 

Ενημερωθήκαμε όλοι, αν η Ελεάνα είναι μια υπολογίστρια και δεν σέβεται το ίδιο της το παιδί, θα λογοδοτήσει κάποια στιγμή για τα λάθης της.

Εγώ όμως θέλω να σεβαστούμε όλοι μας το παιδάκι της και να σταματήσουμε εδώ την κουβέντα (πέστε με ηλίθια, οκ δεκτόν).

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αλλά δεν το θεωρώ ξεκατίνιασμα.είμαστε μια παρέα που ανακάλυψε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα και το συζητάει. λέει ο καθένας την άποψή του. είναι πολύ σοβαρό θέμα και δεν είναι κάτι προσωπικό μεταξύ της τόνιας και της έλενας γιατί πολλοί έχουν εμπλακεί, δώσει χρήματα, φορτιστεί ψυχικά....ξεκατίνιασμα είναι όταν ασχολούμαστε με τα προσωπικά των άλλων.....δε νομίζω ότι αυτό κάνουμε....είναι πολύ σοβαρό γιατί μας εμποδίζουν τέτοια γεγονότα από το να είμαστε φιλάνθρωποι και να βοηθάμε όσους έχουν πραγματικά ανάγκη. δεν ασχολούμαστε με το ποιος πήγε με ποιον, πώς το κάνανε, τι κάνανε. αλλά αν αυτή η κοπέλα κορόιδεψε τόσο κοσμο.

ελενα κορίτσι μου σταμάτα να ασχολήσε άλλο. έκανες λάθος, έστω και αν όντως είχες ανάγκη. αλλά όταν ανακαλύπτουμε ότι είπες τόσα ψέμματα, πώς να πιστέψουμε όλα τα άλλα; απλά μέσα από αυτό να πάρεις ένα μάθημα και να καλυτερέψεις ως άνθρωπος. είναι κρίμα πχ επειδή εσύ φέρθηκες έτσι εμείς να σκεφτόμαστε και οι περισσότεροι ίσως να αρνούνται να βοηθήσουν την ιωάννα που έχει και 5 παιδιά....αποδεδειγμένα....

αυτό είναι το κοινωνικό θέμα αγαπητή μου που μιλάς για ξεκατίνιασμα και όσο εμένα τέτοιες περιπτώσεις με αλλάζουν ως άνθρωπο, μου μαυρίζουν την ψυχή μου με αφορούν και θα ανακατεύομαι... μπας και ίσως δουν και κάποιοι ότι το κράξιμο τελικά είναι τόσο μεγάλο που σταματήσουν να κοροιδεύουν....και όσα μπορούμε να καταφέρουμε σαν ομάδα δεν μπορεί κανείς μόνος του...γιαυτό καλό είναι να ανταλλάσουμε απόψεις και να συζητάμε...δε θα κλειστώ και στο καβούκι μου για να μη με πούνε κατίνα...

δεν ασχολήθηκα με κάποιον που δε μου δίνει δικαίωμα και δε με αφορά, ούτε με τα προσωπικά κάποιου. όσο υπάρχουν άνθρωποι που με εκμεταλεύονται, ψυχικά και οικονομικά θα το φωνάζω και θα τους καταδικάζω..

αν και θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν εκφράζω γνώμη για το αν έλεγε αλήθεια σε κάποια η έλενα γιατί κανείς δεν είναι ποτέ σίγουρος....απλά είναι σίγουρα λάθος ο χειρισμός της...

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

κακως ασχολουμαστε με καποιον που μπορει ναι μεν να εχει θεματα υγειας αλλα ''πουλαει'' (μαλλον προσπαθει) τοσο πολυ. σε καθε απαντηση δινει και το στιγμα κλαψ κλαψ. ισως αλλα αυτα που λεει να ναι αληθεια και να χει μαθει με την κλαψα να τα γλιτωνει ολα. και αυτο να προσπαθει.αλλα υπαρχουν ορια. ειδικα αυτο με τον καρδιακο που διαβαζει τα μηνυματα τελειο! χαχαχαχα τι να πω? μπραβο σε οσες μπορουν και βοηθανε οσους χρειαζονται!

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως θέλω να σεβαστούμε όλοι μας το παιδάκι της και να σταματήσουμε εδώ την κουβέντα (πέστε με ηλίθια, οκ δεκτόν).

 

συμφωνω..

 

νταξ, χρωσταει ενα 500αρικο και εκανε και κουλαμαρες..

 

δε γουσταρω να της παρουμε το σκαλπ... τα ΄παμε, τελος

 

by the way..

εγω χρωσταω πολλα 500αρικα... λολ

αλλα σε τραπεζες... οχι σε φιλαρακια μου...

 

ωρα ειναι να μου ανοιξει τοπικ καμια ......bank (βαλτε εσεις το πρωτο συνθετικο) και να με κραζει!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χε@ε ψηλά και αγνάντευε!!! και οσο και να αγναντευεις τελειωμο δεν εχει αυτο το στόρυ αντε εγω λεω στις 2 αυγούστου να τα ξαναπουμε γιατι κατι μου λεει οτι θα τα ξαναπουμε ολες εδω παρεούλα δεν σχολιαζω την γνωμη μου την ξέρετε.φιλιά και καλες βουτιές!!!

Ρε εγω αν χρωστάω δεν κοιμάμε τα βράδια για αυτο δεν θα κανω τιποτα στην ζωή μου απο φόβο...:roll::roll::roll::roll:

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κακως ασχολουμαστε με καποιον που μπορει ναι μεν να εχει θεματα υγειας αλλα ''πουλαει'' (μαλλον προσπαθει) τοσο πολυ. σε καθε απαντηση δινει και το στιγμα κλαψ κλαψ. ισως αλλα αυτα που λεει να ναι αληθεια και να χει μαθει με την κλαψα να τα γλιτωνει ολα. και αυτο να προσπαθει.αλλα υπαρχουν ορια. ειδικα αυτο με τον καρδιακο που διαβαζει τα μηνυματα τελειο! χαχαχαχα τι να πω? μπραβο σε οσες μπορουν και βοηθανε οσους χρειαζονται!

 

το γελιο για που παει?για τον καρδιακο?ο καρδιακος λοιπον ασχετα με το θεμα μας εδω ειναι ενας ανθρωπος που ειχε ονειρα για τη ζωη.που ειμαστε μαζι 22 χρονια.στα 30 του επαθε το πρωτο εμφραγμα επειτα μεχρι τωρα στα 43 του επαθε αλλα δυο επαθε ανακοπες κ πολλες επεμβασεις....ο καρδιακος προσπαθησε να κανει κατι στη ζωη του ως αναφορα τα επαγγελματικα του ανοιξε ενα μαγαζι χαρηκε που ξεκινησε κ φανηκε να ναι πετυχημενο αλλα οι συχνες νοσηλειες στα νοσοκομεια τον αναγκασαν να το πουλησει.κ στα 40 του βρεθηκε να ναι συνταξιοιυχος αναπηριας.η ζωη του δεν σταματησε γιατι του δωσε ζωη το κοριτσακι του κ στεναχωριεται που δεν μπορει να της προσφερει πολλα περισσοτερα.βεβαια δεν ειναι ο μοναδικος στον κοσμο.υπαρχουν κ χειροτερα.ουτε κ κλαφτηκα.μιλησα με απολυτη μα απολυτη ειλικρινεια.δεν ειναι το στυλ μου το μελο.οσον αφορα το θεμα με την τονια το εμαθε τις τελευταιες μερες.δεν του χα πει τιποτα.το περασα μονη.κ γι αυτο μπηκε κ διαβασε.επειδη με ειδε κουρελι.κι επειδη εκεινος ειναι υπευθυνος ανθρωπος κ οχι σαν εμενα που πολλες φορες λειτουργω με επιπολαιοτητα του στοιχισε πολυ .αυτος λοιπον ειναι ο καρδιακος.

Link to comment
Share on other sites

irida-makis μάλλον αναφέρεσαι στην έκφραση που χρησιμοποίησα εγώ το «ξεκατίνιασμα» και βλέπω ότι σε ενόχλησε. Πρώτα από όλα δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα, μιλάω γενικά, ότι μερικές φορές εμείς οι γυναίκες είμαστε παρορμητικές και λειτουργούμε αυθόρμητα δημιουργώντας εντάσεις. Για το συγκεκριμένο θέμα πιστεύω ότι καλά έκανε η Τόνια και το γνωστοποίησε αλλά αν διαβάσεις από την αρχή κάποια μηνύματα, στα οποία δεν θα ήθελα να αναφερθώ, θα δεις και μόνη σου ότι δεν είναι ούτε ανταλλαγή απόψεων ούτε δείχνουν κοινωνική ευαισθησία. Το θέμα τέθηκε, ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του, εύχομαι να λυθεί σύντομα και να μη χρειαστεί να πάει δικαστικά. Οι υπόλοιποι κάναμε ότι έλεγε η καρδιά μας εκείνη τη στιγμή και ο καθένας ξέρει πλέον αν έπρεπε ή όχι να βοηθήσει. Η Ελεάννα δεν χειρίστηκε σωστά το θέμα και είναι το μόνο σίγουρο. Εμείς με το να κάνουμε λαϊκό δικαστήριο εδώ και να προκαλούμε θεούς και δαίμονες θεωρείς ότι είμαστε σωστοί;

 

τι να πω..xara52 ..αυτό τώρα αν δεν είναι ξεκατίνιασμα τί είναι?

Link to comment
Share on other sites

καταρχας το γελιο δεν ηταν για τον καρδιακο. απο οτι φαινεται ουτε να διαβαζεις πως το εννοω ξερεις. το γελιο πηγαινε σε σενα που ακομα και τωρα αυτο κανεις. κλαιγεσαι και πιστευω το κανεις για να αιστανθουμε τυψεις και να φυγει η προσοχη μας απο αυτα που εκανες. αν δεν αντεχεις την κριτικη των αλλων να μην κανεις λαμογιες και κατα τη γνωμη μου οταν κανεις λαμογιες εν γνωση σου και μετα να λες λυπαμαι που συμπεριφερθηκα σαν παιδακι δεν σημαινει οτι εκανες ενα λαθος αλλα δεν το καταλαβες κιολας. αν δεν στο λεγανε δηλαδη για το θεμα θα της απανταγες ποτε? μηπως στο δικαστηριο? τι να πω? δεν σε κρινω γιατι εχεις προβληματα υγειας στην οικογενεια σου αλλα γιατι τα χρησιμοποιεις. και εν αγνοια τους.

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

vatzi δεν καταλαβα τι εννοεις? τι γνωμη μου ειπα. εχουν ειπωθει χειροτερα εδω μεσα κι ο καθενας εχει τη δικη του γνωμη που μπορει ελευθερα να εκφρασει αν το θεωρεις ξεκατινιασμα δε μπορω να κανω κατι

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον καρδιακό που διαβάζει τα μηνύματα τελειο! χαχαχαχα τι να πω? μπραβο σε οσες μπορουν και βοηθανε οσους χρειαζονται!

 

αυτό είναι γνώμη ή χλευασμός;

και απέναντι σε όσους βοήθησαν και απέναντι σε κάποιον που δεν ξέρουμε αν είναι όντως άρρωστός ...αν όμως είναι;

τελοσπάντων ...καλο βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Χε@ε ψηλά και αγνάντευε!!! και οσο και να αγναντευεις τελειωμο δεν εχει αυτο το στόρυ αντε εγω λεω στις 2 αυγούστου να τα ξαναπουμε γιατι κατι μου λεει οτι θα τα ξαναπουμε ολες εδω παρεούλα δεν σχολιαζω την γνωμη μου την ξέρετε.φιλιά και καλες βουτιές!!!

Ρε εγω αν χρωστάω δεν κοιμάμε τα βράδια για αυτο δεν θα κανω τιποτα στην ζωή μου απο φόβο...:roll::roll::roll::roll:

για να τα ξαναπουμε 2 Αυγουστου πρεπει και να σταματησει αυτη η <κουβεντα> αλλα αυτη συνεχιζει, συνεχιζει και συνεχιζει... σελιγο θα σπασει νεο πανελληνιο ρεκορ..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

διαβασε τι απαντησα και μετα μιλα. ειπα οτι γελαω προς εκεινη που το χρησιμοποιει. και το μπραβο ηταν ξεχωριστη προταση και οχι χλευασμος. καληνυχτα

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω οτι μεσα απο οοολες αυτες τις απαντησεις, τα συμπερασματα βγηκαν. Απο 'κει και περα απλα αναμασαμε η μια τα λογια της αλλης και αν το παμε παρακατω, θα χασουμε το στοχο... Στην τελικη,μεριδιο ευθυνης εχουμε και οι δανειστες και οι δανειζομενοι...Δεν με υποχρεωνει κανεις να δωσω,να δανεισω, να βοηθησω, να ελεησω αλλα υποχρεουμαι να ειμαι τιμιος και ξεκαθαρος ανθρωπος και στις 2 περιπτωσεις. Ελενα, νομιζω οτι απλα χανεις το στοχο....Δεν υπαρχει λογος για αλλες,πικρες ιστοριες και πονεμενες καταστασεις...

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

κακως ασχολουμαστε με καποιον που μπορει ναι μεν να εχει θεματα υγειας αλλα ''πουλαει'' (μαλλον προσπαθει) τοσο πολυ. σε καθε απαντηση δινει και το στιγμα κλαψ κλαψ. ισως αλλα αυτα που λεει να ναι αληθεια και να χει μαθει με την κλαψα να τα γλιτωνει ολα. και αυτο να προσπαθει.αλλα υπαρχουν ορια. ειδικα αυτο με τον καρδιακο που διαβαζει τα μηνυματα τελειο! χαχαχαχα τι να πω? μπραβο σε οσες μπορουν και βοηθανε οσους χρειαζονται!

τώρα vatzi μου να πώ ότι συμφωνώ; συμφωνώ μαζί σου για το ότι το παραξεχειλώσαμε το θέμα. θα πρέπει να προσέχουμε το ύφος μας, τις εκφράσεις μας γιατί δεν μπορούμε να ξέρουμε την αλήθεια....επακριβώς. σίγουρα η έλενα δεν φέρθηκε σωστά και εκμεταλεύτηκε καταστάσεις και εμείς καλά κάναμε και τα "χώσαμε" αλλά λίγο προσοχή στις εκφράσεις μας γιατί ποτέ δεν ξέρεις...και όντως και εγώ θεωρώ ότι είναι όλη της η συμπεριφορά λάθος, ακόμα και τώρα το συνεχίζει αλλά αν μία στις εκατό το διαβάζει ένας άνθρωπος με πρόβλημα, φαντάζεστε να τον επιβαρύνουμε;;; τώρα αν και σ΄ αυτό μας κοροιδεύει τι να πω; ας την κρίνει ο Θεός. εμείς ότι ήταν να κάνουμε και να πούμε τα κάναμε και τα ειπαμε τώρα δεν είναι το θέμα της έλενας να βρούμε κάτι να ασχολούμαστε και να περνάμε τον ελευθερο χρόνο μας. ας ανοίξουμε άλλο θέμα όποιος θέλει να εκφράσουμε τις απόψεις μας. ας ελπίσουμε ότι πήρε το μάθημά της και έμαθε κάτι από όλο αυτό.

φιλιά σε όλους

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

κακως ασχολουμαστε με καποιον που μπορει ναι μεν να εχει θεματα υγειας αλλα ''πουλαει'' (μαλλον προσπαθει) τοσο πολυ. σε καθε απαντηση δινει και το στιγμα κλαψ κλαψ. ισως αλλα αυτα που λεει να ναι αληθεια και να χει μαθει με την κλαψα να τα γλιτωνει ολα. και αυτο να προσπαθει.αλλα υπαρχουν ορια. ειδικα αυτο με τον καρδιακο που διαβαζει τα μηνυματα τελειο! χαχαχαχα τι να πω? μπραβο σε οσες μπορουν και βοηθανε οσους χρειαζονται!

όχι ότι αυτά που λες είναι λάθος. αλλά λίγο η ειρωνία....

ας είμαστε εμείς εντάξει (για τον εαυτό μας πρώτα πρώτα) και εκείνη ας κάνει ό,τι νομίζει...

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νόμιζα ότι είμαι σε φόρο για μαμάδες και μπαμπάδες με θέματα που αφορούν τα μωράκια/παιδάκια μας δλδ τα κακάκια τους, το φαγάκι τους και τις ιδιοτροπίες τους. Ανακάλυψα όμως ότι στο φόρο του parents γράφουν τελικά και ο Κούγιας και ο Λυκουρέζος καθώς και μερικοί εξαίρετοι δικαστές ..

 

Εντάξει καταλάβαμε ποιος έχει δίκιο (ηλίου φαεινότερο), αλλά μήπως λέω μήπως το παρακάνατε μερικές?

 

Τελικά θάνατος δια απαγχονισμού ή στην ηλεκτρική καρέκλα?

ή μήπως "Έλενα ζούμε στην φυλακή να σε δούμε"? :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καταλάβαμε ποιος έχει δίκιο (ηλίου φαεινότερο), αλλά μήπως λέω μήπως το παρακάνατε μερικές?

 

συμφωνώ με το παραπάνω...παιδιά δεν ξέρω αλλά πραγματικά κάποιες ( ακόμα προσπαθώ να καταλάβω το λόγο, ΥΠΕΡΒΆΛΑΤΕ )....

ακόμη και αυτές που δεν πιστεύετε την όλη ιστορία βάλτε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να είναι όλα αυτά αλήθεια...

εγώ προσωπικά τα πιστεύω όλα...

θέλετε να πείτε ότι ζω σε ροζ συννεφάκι, πραγματικά δεν με χαλάει καθόλου...

Τα πιστεύω αλλά δεν επικροτώ σε καμία περίπτωση τον τρόπο που το χειρίστηκε η elena. Ναι έκανε ένα τεράστιο λάθος...τεράστιο όμως...

Ένα πράγμα θα σας πω που δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέριες..,το Πάσχα του 2008 θα γκρεμίζονταν το σπίτι μου, θα χώριζα με τον καλό μου, από κάποια ψέματα εντελώς συγκιριακά,αθώα,συμπτωματικά τόσο που λες ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...anyway...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κλασικότατη συμπεριφορά λαμόγιου και τρακαδόρου. Με την κλάψα έτοιμη. Κι άλλοι έχουν σοβαρότατα προβλήματα στην οικογένειά τους, αρρώστιες, οικονομικές δυσκολίες, αλλά έχουν αξιοπρέπεια. Φαντάζεσαι να έβγαιναν όλοι στους δρόμους πλασάροντας τα προβλήματά τους και ζητιανεύοντας ή ζητώντας χρήματα από άγνωστα άτομα στο διαδίκτυο; Θα έπρεπε τουλάχιστον να σεβαστείς τις κοπέλες που σε βοήθησαν και να είσαι ειλικρινής. Τα χαζά ψέματα δυστυχώς δεν σου προσδίδουν καμιά αξιοπιστία και όλοι είναι καχύποπτοι μαζί σου πλέον. Αλλάζει ο άνθρωπος; Γεμίσαμε αχάριστους και εαυτούληδες που νομίζουν ότι ο κόσμος τους χρωστάει.

 

Όσο για τις αυξανόμενες σελίδες αυτού του θέματος, δεν το θεωρώ ξεκατίνιασμα. Όταν ζητάς δημόσια βοήθεια για θέματα που έχουν να κάνουν με χρήματα τα οποία βγαίνουν από την τσέπη του άλλου και μετά τον κοροϊδεύεις, πρέπει να υποστείς και τις συνέπειες. Μήπως βάλεις μυαλό και καταλάβεις ότι ο κόσμος δεν είναι χαζός και πρέπει να μάθεις να είσαι συνεπής, έστω και φτωχός.

Link to comment
Share on other sites

είπε κανείς ότι αυτό που έκανε η elena ήταν σωστό ??

απλά κάποιοι που είμαστε σε "καλύτερη μοίρα" σίγουρα δεν μπορούμε να κατανοήσουμε που ακριβώς μπορεί να μας φέρουν κάποιες καταστάσεις....( φυσικά δεν εννοώ μόνο οικονομικά )

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...