Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταγγελία για μέλος του φόρουμ


Recommended Posts

Το ίδιο sms με την Τόνια έστειλε και σε μένα η Ελεάνα.

Δεν είχα 500 ευρώ να στερήσω απ'την οικογένειά μου, η πρώτη αντίδραση ήταν να ψάξω να δανειστώ.Μετά ήρθε η λογική.

:shock::shock::shock::shock:

 

Μου φάνηκε παράξενο να ζητήσει απο ένα άτομο 500 ευρώ .Θα ήταν πιό λογικό να γράψει στο φόρουμ παιδιά χρειάζομαι 500 ευρώ επειγόντος.Θα μαζευόταν αμέσως ειδικά για κείνη επειδή απο την αρχή όλοι τρέξαμε να στηριξουμε την οικογένεια.

 

αυτο ακριβως!δεν υπηρχε περιπτωση να μην μαζευτουν τα χρηματα

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και με μενα.....τι να πω μενω αφωνη.....

 

και φαντασου οτι με καλεσε οποτε θελω να με φιλοξενησει...γι'αυτο "κουφαθηκα" που λεμε με ολα τουτα...δεν το φανταζομουν...

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος

ντροπή

τι να πω ??????

έχουν αρρώστα

τα παιδιά τους

και λένε ψέματα

για να μαζέψουν χρήματα...........??????????

ΘΕΟ ΔΕΝ Φοβούνται ????????/

διάβασα όλα το τοπικ έχω φρικάρει

ΤΟΝΙΑ ΜΟΥ να διεκδικήσεις τα χρήματα σου

.....

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος

ντροπή

τι να πω ??????

έχουν αρρώστα

τα παιδιά τους

και λένε ψέματα

για να μαζέψουν χρήματα...........??????????

ΘΕΟ ΔΕΝ Φοβούνται ????????/

διάβασα όλα το τοπικ έχω φρικάρει

ΤΟΝΙΑ ΜΟΥ να διεκδικήσεις τα χρήματα σου

 

ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά είναι πολύ λυπηρό να συμβαίνουν αυτά τα πράγματα....:-( Εύχομαι καταρχήν το κοριτσάκι του συγκεκριμένου μέλους να είναι καλά, να μην έχει άλλα προβλήματα υγείας γιατί θυμάμαι τότε που το περιέγραφαν όλες οι μανούλες ως ένα γλυκύτατο και ευαίσθητο πλάσμα και βέβαια εύχομαι και στην Τόνια που έδωσε τόσο καλοπροαίρετα τα χρήματά της να μπορέσει να τα πάρει πίσω γρήγορα...

 

Πολύ στενάχωρες καταστάσεις....:?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ το θέμα δεν είναι τα χρήματα της Τόνιας (Τόνια διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) αλλά η άνεση με την οποία συστηματικά την κορόιδευε ως προς την επιστροφή των χρημάτων.

Ειδικά η Τόνια (επειδή ξέρω την ιστορία απ'την αρχή) δεν έδωσε μόνο 500 ευρώ ούτε μόνο οικονομική βοήθεια για να την απασχολεί αυτό.

Είναι η λογική πίσω απ'την εξαπάτηση.Κι αυτό είναι πολύ βαθύτερο και σοβαρό απο το ποσό σαν ποσό.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κι εγώ από τις κοπέλες που βοήθησαν και μάλιστα υποχρεώθηκα σε συναδέλφους να βάλουν κι αυτοί λεφτά για να βοηθήσουν το κοριτσάκι που έχει πρόβλημα (μπήκαν από 50 και 100€ από τον καθένα). Επιπλέον προσφέρθηκα να τους φιλοξενήσω στο σπίτι μου, που είναι κοντά στα Παίδων (μάλιστα ρώτησα για το ποιόν τους την Τόνια που τους είχε φιλοξενήσει στο παρελθόν και η κοπέλα μου είπε πολύ καλά λόγια). Σας πληροφορώ επίσης ότι την επισκέφτηκα στο νοσοκομείο, άρα διαπιστωμένα υπήρχε πρόβλημα, για να της κάνουν εισαγωγή. Και άλλο μέλος του φόρουμ που δεν θέλω να ονοματίσω τους πήγε με δικά του έξοδα σε ιδιώτη ωρλ, άρα δεν τίθεται θέμα ψέματος. Το ερώτημα είναι αν η γυναίκα αυτή ήξερε ότι δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό ή όχι. Πλέον δεν ξέρω τι να πιστέψω... Όλα μου φαίνονται πιθανά... :?

 

Αφού ενημερώθηκα για το πρόβλημα της Τόνιας, άρχισα να συνδιάζω κάποια πράγματα που μου έλεγε, που όντως πλέον είναι ύποπτα και έχουν προφανώς την εξήγησή τους.

 

Το μόνο λοιπόν που έχω να πω είναι ότι λυπάμαι πάρα πολύ για το τρέξιμο, το άγχος, την στεναχώρια και την υποχρέωση σε φίλους μου για κάποιον που προφανώς δεν το άξιζε...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ το θέμα δεν είναι τα χρήματα της Τόνιας (Τόνια διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) αλλά η άνεση με την οποία συστηματικά την κορόιδευε ως προς την επιστροφή των χρημάτων.

Ειδικά η Τόνια (επειδή ξέρω την ιστορία απ'την αρχή) δεν έδωσε μόνο 500 ευρώ ούτε μόνο οικονομική βοήθεια για να την απασχολεί αυτό.

Είναι η λογική πίσω απ'την εξαπάτηση.Κι αυτό είναι πολύ βαθύτερο και σοβαρό απο το ποσό σαν ποσό.

 

 

έτσι ακριβώς........το γεγονός ότι δεν άκουσα μια αλήθεια...γύρω στα 120 μηνύματα όλα ψέμματα...με τόση άνεση να γράφονται...με τόση ευκολία..να εμπλέκονται ξένοι..άγνωστοι..υπάλληλοι..δημόσιες υπηρεσίες

δεν ξέρω..δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.

Είναι η λογική πίσω απ'την εξαπάτηση.Κι αυτό είναι πολύ βαθύτερο και σοβαρό απο το ποσό σαν ποσό.

 

Έχεις δίκιο...! Αυτό που δεν κατάλαβα όμως, είναι, αν η δύσκολη κατάσταση της οικογένειας ήταν πραγματική ή την παρουσίαζε η ίδια η μητέρα έτσι προκειμένου να αποσπάσει χρήματα απ' όπου μπορούσε?

 

Όπως και να'χει το θέμα πάντως είναι λυπηρό από κάθε άποψη και εξοργιστικό...:-( Ντροπή της που κορόιδεψε και εκμεταλλεύτηκε την καλή προαίρεση των συνανθρώπων της...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πραγματικά τι να πω. Ενδιαφέρθηκα για την ιστορία της Ελεανας και της μικρής Μελίνας και την επισκέφθηκα στο νοσοκομείο. Βοήθησα οικονομικά και εγώ. Εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι κοντά της ήταν και η μητέρα της. Να ήταν και εκείνη ενήμερη; Αγωνιούσαν τόσο για την υγεία της μικρής. Βέβαια κάπου στην πορεία κάτι μέσα μου, μου έλεγε ότι κάτι δεν είναι φυσιολογικό εδώ και σιγά σιγά απομακρύνθηκα. Ένα βράδυ, μου μίλησε στο Facebook ενώ δεν ήμουν στον υπολογιστή και το είδα αργότερα. Της έστειλα ένα μήνυμα όπου ρωτούσα για την υγεία της μικρής, δεν μου απάντησε ποτέ. Εδώ και 4-5 μέρες γράφει στο Facebook ότι χωρίζει ότι δεν είναι καλά και ότι έχει απογοητευθεί από τους ανθρώπους και τούτο και εκείνο και το άλλο και της έγραψα ένα προσωπικό μήνυμα, δεν είχα διαβάσει τα τεκταινόμενα εδώ. Αυτό όμως που παρατηρώ και εδώ (Facebook) και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή είναι η συνέχεια …έχει προσθέσει πολλούς νέους «φίλους» τις τελευταίες μέρες. Ειλικρινά από τη μια αισθάνομαι άσχημα που κάνω τέτοιες σκέψεις από την άλλη …όλα να είναι τυχαία; Αν εκείνη μας διαβάζει ας δώσει μια απάντηση. Μπορεί και να κάνουμε λάθος. Καλό θα ήταν να ακουστεί και εκείνη. Αν και ψεύτρα να βγω δε νομίζω ότι έχει και πολλά να πει…

Link to comment
Share on other sites

Οκ ναι είχε πρόβλημα ζήτησε χρήματα από την Τόνια 500ευρώ

(με τον όρο να τα επιστρέψει σε ένα μήνα)αυτή τη στιγμή δεν ξέρουμε αν

ζήτησε το ίδιο ποσό από άλλο μέλος και να του τα έδωσε.

Γράψανε πολλές πολλές κοπέλες ότι δώσανε χρήματα και μάλιστα

υποχρεώθηκαν και σε φίλους για να βοηθήσουν κι εκείνοι..

Πόσο ήταν το ποσό που χρειαζόταν?Πόσα χρήματα άραγε μαζευτήκανε?

Γιατί από την στιγμή που καλύφθηκε η ανάγκη δεν ζήτησε από τα μέλη

να σταματήσουν να καταθέτουν στον λογαριασμό..αν υπήρχαν άλλες ανάγκες διαβίωσης τροφιμα ένδυση κλπκλπ μπορούσε να ζητήσει βοήθεια

σε είδος.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι χρησιμοποιηθηκε η ασθένεια

(δεν το αμφισβητώ αυτό) για εξοικονόμηση χρημάτων το ότι ήταν

ασθένεια παιδιού μας κανει όλους πιο ευάλωτους..

 

Λυπάμαι Τόνια που βρέθηκες θέλοντας να βοηθήσεις σε τόσο δύσκολη θέση

απέναντι στον εαυτό σου πρώτα αλλά και απέναντι στον σύντροφο σου..

είναι εξοργιστικό να αρχίσεις να αμφιβάλεις για την κρίση σου την ευαισθησία σου και τον αλτρουισμό σου.

Είναι δύσκολες οι εποχές από μόνες τους και τέτοιου είδους συμπεριφορές όπως της έλενας δεν αφήνουν ανθρώπους που

μπορούν και θέλουν να προσφέρουν/βοηθήσουν τους συνανθρώπους τους.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

 

Λυπάμαι Τόνια που βρέθηκες θέλοντας να βοηθήσεις σε τόσο δύσκολη θέση

 

είναι εξοργιστικό να αρχίσεις να αμφιβάλεις για την κρίση σου την ευαισθησία σου και τον αλτρουισμό σου.

 

.

 

συμφωνω ...................

δυστυχως παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που θα μας εκμεταλλευτουν οταν θα μας εχουν αναγκη και μετα θα γινουν καπνος .

παντως με συγκινησε πολυ η ευαισθησια σου Τονια

Link to comment
Share on other sites

...πολλες φορες κανω πραγματα χωρις τυμπανοκρουσιες, για να βοηθησω και λυπαμαι οταν ανακαλυπτω οτι ηταν απατη αλλα το "καταπινω" γιατι δεν με υποχρεωνει κανεις να βοηθησω και λεω "δεν πειραζει" και ας με ποναει γιατι στερηθηκα για να βοηθησω ενα ανθρωπο σε αναγκη αλλα με ενοχλει το ψεμα, η υποκρισια και η δηθεν εξυπναδα των κουτοπονηρων ανθρωπων οτι ταχα επιασαν κοροιδα ποσο κοσμο με προφαση την υγεια ή τα παιδια.

Τονια, ευχομαι να ξεμπερδεψεις οσο το δυνατον πιο ανωδυνα και για την συγκεκριμενη κοπελα, να ηταν κακια και ατυχης στιγμη και να μην το κανει κατ'εξακολουθηση....

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.εχω πολυ καιρο να μπω εδω κι αποψε μου εστειλε το link ενα μελος του φορουμ,στο f.b .ο λογος που δεν μπαινω ειναι οτι ο χρονος μου ειναι περιορισμενος.διαβασα μονο της τονιας εδω την καταγγελια κ τα σχολια σας αυριο.πραγματικα τον απριλη ζητησα χρηματα απ την τονια να κατεβω με τη μικρη,για το γνωστο θεμα του αυτιου που ξερετε.με βοηθησε αμεσως η κοπελα κ χωρις δευτερη σκεψη.ηταν πολυ σημαντικη η βοηθεια της γιατι μολις ειχαμε βγει απο το νοσοκομειο της αρτα μετα απο 15 μερες κ δεν μπορουσαμε να κινηθουμε για αθηνα που ηταν ταξιδι που επρεπε να γινει αμεσα.της ειπα θα τα δωσω 1 απριλη.τοτε ομως ειμασταν στο νοσοκομειο της αθηνας κ δεν μπορεσα.η οικογενεια μου ζει με τη συνταξη του αποστολη κ της μητερας μου τα τελευταια χρονια.υστερα ειπα στην τονια θα της τα δωσω 1 μαιου.δυστυχως ομως η συνταξη σταματησε γιατι επρεπε να περασει απο επιτροπη.ξαναβγηκε παλι για 3 χρονια με 67 τα εκατο ομως τα χρηματα μαζι κ τ αναδρομικα θα τα παρει 1 αυγουστου.το ειπα αυτο στη δικηγορο της τονιας κ συμφωνησαμε ετσι.εχω μεινει αφωνη κι εχω στεναχωρηθει οσο δεν φανταζεστε ομως επειδη σιγουρα κ λογικο ειναι να εχετε τις αμφιβολιες σας καλεστε αυριο στον ογα να επαληθευσετε οσα λεω.κι επισης μπορω αυριο να στειλω στον admin με fax τα χαρτια απο τα νοσοκομεια κ τις επεμβασεις τοσο του αποστολη οσο κ της μελινας.δεν θα γραψω τιποτα αλλο παραπερα γιατι μεσα απο ενα internet δεν θα με καταλαβει κανεις.θα μιλησω μονο με αποδειξεις πια.αν θελει ο admin ας μου στειλει το φαξ κι ας σας ενημερωσει εκεινος....σας ευχαριστω μονο οσες με βοηθησατε τα χρηματα που ειχατε βαλει πηγαν για νοσοκομεια κ γιατρους δυστυχως κ ηταν πολυ σημαντικη η βοηθεια σας γιατι αν δεν υπηρχατε εσεις τοτε να με στηριξετε εγω δεν ξερω τι θα γινομουν .....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝΙΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενα, δεν αμφισβητω τα οσα γραφεις αλλα αντιλαμβανεσαι οτι παρεξηγησεις και λαθος υπολογισμοι συμβαινουν και με τους φιλους μας ομως θεωρω οτι οταν ζητα καποιος βοηθεια απο τοσους πολλους ανθρωπους, πισω απο μια οθονη υπολογιστη, θα πρεπει να ειναι 1000 φορες πιο ξεκαθαρος και συνεπης και νομιζω οτι αυτο,τελικα σου καταλογιστηκε. Επρεπε και καλα εκανες, δημοσια να παρεις θεση...

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αφού έγινε ξεκαθάρισμα λογαριασμών και έχετε συμφωνήσει σε μια καθορισμένη ημερομηνία να επιστραφούν τα χρήματα, γιατί η Τόνια να καθίσει και να γράψει όλα αυτά και να κινηθεί και νομικά! Μήπως Ελεάνα στην Τόνια δεν ξεκαθαρίστηκε ακριβώς πότε θα της επιστραφούν τα χρήματα; Δεν αμφισβητώ ότι υπήρξε το πρόβλημα με τη Μελίνα, γιατί ήρθα και το είδα το παιδί για να είμαι και δίκαιη, από εκεί και πέρα δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Πάντως κάτι δεν μου άρεσε, χωρίς να μπορώ να το διευκρινήσω.Και το εκφράζω δημόσια. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και θα πρέπει να είναι προσεκτικός όταν εκτίθεται δημόσια και όταν μάλιστα ζητάει και οικονομική βοήθεια. Δεν θέλω να δοθεί η εντύπωση ότι σε βάζουμε στον τοίχο και σε λιθοβολούμε, πιστεύω και εσύ αν ήσουν στη θέση μας θα ήσουν καχύποπτη. Σε περίπτωση που σε αδικώ σου ζητώ συγγνώμη και από την πλευρά μου το θέμα κλείνει εδώ. Να είναι πάντα γερή η Μελίνα, σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Eλενα ούτε εγώ αμφισβητώ αυτά που γράφεις αλλά γιατί βρε κορίτσι μου όλα αυτά γιατί δεν τα είπες στην Τόνια εξαρχής...πιστεύω ότι από τη στιγμή που σε βοήθησε τόσο πολύ σίγουρα με μια ντρόμπα απάντηση ξες το και το δεν θα είχε απολύτως κανένα πρόβλημα....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αφού έγινε ξεκαθάρισμα λογαριασμών και έχετε συμφωνήσει σε μια καθορισμένη ημερομηνία να επιστραφούν τα χρήματα, γιατί η Τόνια να καθίσει και να γράψει όλα αυτά και να κινηθεί και νομικά! Μήπως Ελεάνα στην Τόνια δεν ξεκαθαρίστηκε ακριβώς πότε θα της επιστραφούν τα χρήματα;

 

΄..............γιατί αυτό είναι η συνέχεια των 120 μηνυμάτων που άλλαζαν την ημερομηνία από ημέρα σε ημέρα.

 

Με κίνδυνο να γίνω γραφική θα ξαναπώ τα αυτονόητα. Το θέμα ΔΕΝ είναι τα χρήματα αλλά η εξαπάτηση πίσω από αυτό....... 4 μήνες τώρα...

 

το θέμα είναι:

 

12/05: σου στέλνω ταχυδρομική επιταγή….

13/05 : τώρα είμαι ταχυδρομείο και σου βάζω ταχυδρομική επιταγή

21/05: η επιταγή γύρισε πίσω….(είχα πάει στο ταχυδρομείο..επικοινωνήσαμε με το ταχ. Άρτας και στο χωριό….τέτοια επιταγή δεν κατατέθηκε ποτέ.)

 

3 υπάλληλοι ταχυδρομείου και εγώ να σπαταλάμε μια μέρα από τη ζωή μας να ψάχνουμε μια επιταγή που δεν κατατέθηκε ποτέ.....

 

αυτό

Πολύ σοβαρό επίσης είναι ότι στις 21/06/10 μου έστειλε μήνυμα ότι έδωσε τα χρήματα σε Ταμία της Εθνικής Τράπεζας στην Άρτα να τα καταθέσει στο λογαριασμό μου και την επομένη 22/6 με μήνυμα επίσης μου έλεγε να ελέγξω το λογαριασμό μου. Ο λογαριασμός φυσικά δεν είχε τα χρήματα….ενημέρωσα την Εθνική τράπεζα στην Άρτα (και τα 3 υποκαταστήματα..) και ξεκίνησε έρευνα στους ταμίες βάρδιας οι οποίοι βέβαια δεν γνώριζαν τίποτα. Η Τράπεζα σκοπεύει να κινηθεί νομικά.

 

 

3 υπάλληλοι τράπεζας να πρέπει να αποδείξουν οτι ΔΕΝ είναι ελέφαντες και οτι δεν πήραν ποτέ λεφτά, να καλούνται να δώσουν εξηγήσεις από την υπηρεσία τους και εγώ η αφελής να λέω μα δεν μπορεί αφού μου έστειλε πρωί πρωί πρωί μήνυμα να ελέγξω το λογαριασμό μου....

 

και άλλα περίπου 100 παρόμοια μηνύματα.......

 

το θέμα είναι μια 'συγγνώμη' για όλα αυτά τα ψέμματα που ποτέ δεν ειπώθηκε......(τα οποία εδώ δεν τα είδα να απαντώνται....)

μια αλήθεια που ποτέ δεν ειπώθηκε.....

 

και η δική μου ψυχική ηρεμία 4 μήνες τώρα....να αναρωτιέμαι που ακριβώς ήταν το λάθος μου για να το περνάω αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι εσυ λαθος καλη μου. Εσυ εισαι ενας υπεροχος ανθρωπος που απλα νοιαζεσαι για τον διπλανο σου.

Και αυτο ειναι ενα συναισθημα που δεν πρεπει να καταστρεψει κανενας.

 

Για μενα το "εγκλημα" σε ολη αυτη την ιστορια ειναι αυτο. Το οτι καποιοι ανθρωποι αλλοιωνουν αυτο που ειμαστε και μας σκληραινουν.

Και αυτο δεν αποζημιωνετε γμτ. :?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τόνια, καταλαβαίνω απόλυτα τον εκνευρισμό σου.

Εσύ έτρεχες κάθε πρωί στην τράπεζα και γινόσουν ρεζίλι και μπαίνει τώρα η elena32 και το μόνο που προτείνει είναι να στείλει στους αντμιν χαρτιά για να αποδείξει πως εσύ Τόνια είσαι η υπερβολική και η κακιά που κάνεις καταγγελίες..

Και να σου γράφει και ένα ειρωνικότατο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝΙΑ!!!!!!!!" στο τέλος.. και το λέω ειρωνικό γιατί δε δείχνει να σε σέβεται..

elena32, κανείς(ούτε η Τόνια) αμφισβήτησε τα προβλήματά σου αλλά σε ανθρώπους που μας αγκαλιάζουν δεν συμπεριφερόμαστε έτσι..

Τώρα να αποδείξεις τι?? Πως είχες πρόβλημα? Και αυτό σου δίνει το δικαίωμα να φέρεσαι έτσι?

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Και να σου γράφει και ένα ειρωνικότατο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝΙΑ!!!!!!!!" στο τέλος.. και το λέω ειρωνικό γιατί δε δείχνει να σε σέβεται..

 

ξέρεις και εγώ ως ειρωνία το εισέπραξα αλλά ντράπηκα να το γράψω..με το σκεπτικό οτι ίσως είμαι προκατειλημένη......άρα τουλάχιστον διατηρώ ακόμα την 'κοινή λογική μου'.....

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ξερετε ποιο ειναι????οτι εγω δεν ειμαι καλη στο γραπτο λογο.δεν ειπα οτι η τονια δεν εχει δικιο η ειναι παραλογη.πιεστηκα πολυ μα παρα πολυ.γινεται να ξεχασω οτι με φιλοξενησε 15 μερες στο σπιτι της χωρις να με ξερει?4 ατομα?γινεται να ξεχασω οτι αν δεν μου δινε τα χρηματα αυτα εγω δεν θα μπορουσα τοτε να παω αμεσα στην αθηνα τη μικρη?ΓΙΝΕΤΑΙ?στην πορεια πιεστηκα παρα πολυ,ειχα παθει καταθλιψη,δεν λειτουργουσα σαν ενας νορμαλ ανθρωπος.κοινως ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ .δεν περασε απο το μυαλο μου ουτε μια φορα να μην δωσω τα χρηματα πισω.ειναι δυσκολο να το καταλαβετε.μολις ξεπερασα το αγχος με το προβλημα του παιδιου προεκυψε κι αλλο σοβαρο οικογενειακο θεμα.

δεν θελω ν απολογουμαι αλλο ο καθενας ας κρατησει τη γνωμη του,θελω να πω στην ΤΟΝΙΑ ευχαριστω κ 1000 φορες συγνωμη που δεν μπορεσα να φανω συνεπης κ να αποδειξω οτι δεν ειμαι ετσι οπως με χαρακτηρισε.τα χρηματα θα τα δωσω 1 αυγουστου .τιποτα αλλο δεν εχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Τόνια, καταλαβαίνω απόλυτα τον εκνευρισμό σου.

Εσύ έτρεχες κάθε πρωί στην τράπεζα και γινόσουν ρεζίλι και μπαίνει τώρα η elena32 και το μόνο που προτείνει είναι να στείλει στους αντμιν χαρτιά για να αποδείξει πως εσύ Τόνια είσαι η υπερβολική και η κακιά που κάνεις καταγγελίες..

Και να σου γράφει και ένα ειρωνικότατο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝΙΑ!!!!!!!!" στο τέλος.. και το λέω ειρωνικό γιατί δε δείχνει να σε σέβεται..

elena32, κανείς(ούτε η Τόνια) αμφισβήτησε τα προβλήματά σου αλλά σε ανθρώπους που μας αγκαλιάζουν δεν συμπεριφερόμαστε έτσι..

Τώρα να αποδείξεις τι?? Πως είχες πρόβλημα? Και αυτό σου δίνει το δικαίωμα να φέρεσαι έτσι?

 

ν αποδειξω οτι καποια χρηματα που μπηκαν απο μελη εδω για που χρησιμοποιηθηκαν.δεν μου δινει δικαιωμα να φερομαι "ετσι" δηλ πως??????που ειναι το εγκλημα μου?????τι κακο μεγαλο εκανα??????????

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...