Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιστικός Σταυρός


happy duckie

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 359
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να και ο σταυρός που τελικά αγόρασα για τη βαπτιστήρα μου!!!

 

img1252m.jpg

img1262b.jpg

img1264y.jpg

 

Δεν φαίνεται πάρα πολύ καλά, για εμένα πάντως είναι αυτό που έψαχνα! Εκλεπτισμένος, διακριτικός και διαχρονικός. Συνοδεύεται και με πιστοποιητικό γνησιότητας με όλα τα διακριτικά του χρυσού και των μπριγιάν που έχει.

Kalamaraki σε ευχαριστώ άλλη μια φορά. Μου άνοιξες τα μάτια.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Να και ο σταυρός που τελικά αγόρασα για τη βαπτιστήρα μου!!!

 

img1252m.jpg

img1262b.jpg

img1264y.jpg

 

Δεν φαίνεται πάρα πολύ καλά, για εμένα πάντως είναι αυτό που έψαχνα! Εκλεπτισμένος, διακριτικός και διαχρονικός. Συνοδεύεται και με πιστοποιητικό γνησιότητας με όλα τα διακριτικά του χρυσού και των μπριγιάν που έχει.

Kalamaraki σε ευχαριστώ άλλη μια φορά. Μου άνοιξες τα μάτια.

 

αχ, μήπως μπορείς να μου πεις από που τον πήρες? είδα οτι είσαι Θεσσαλονίκη και ψάχνω κάτι ανάλογο...

tb2xm4.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,

σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Dimibo 76, το μαγαζί μου το σύστησε το Kalamaraki. Σου στέλνω pm με τα στοιχεία του.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις κοριτσια... διαβαζω συχνα που λετε οτι διαλεγετε τους σταυρους ωστε να τους φορατε..

Θεωρειτε οτι ειναι σωστο??

Δεν φοραω ποτε κανενα απο τα κοσμηματα των παιδιων μου κ γενικοτερα δεν θυμαμαι ουτε τη μητερα μου να φοραει ποτε δικο μας κοσμημα.

και ειδικα οσον αφορα το βαφτιστηκο θυμαμαι οτι ελεγε παντα οτι ο σταυρος φοριεται μονο απο αυτον που του ανηκει ..(γιατι για καποιο διαστημα εχασε τον δικο της κ μεχρι να παρει καιουργιο της ειχα πει αν θελει να φορεσει τον δικο μου γιατι φοραει παντα σταυρο πανω της) Ο βαφτιστηκος σταυρος δεν ειναι απλα ενα κοσμημα.. ειναι κατι παραπανω.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις κοριτσια... διαβαζω συχνα που λετε οτι διαλεγετε τους σταυρους ωστε να τους φορατε..

Θεωρειτε οτι ειναι σωστο??

Δεν φοραω ποτε κανενα απο τα κοσμηματα των παιδιων μου κ γενικοτερα δεν θυμαμαι ουτε τη μητερα μου να φοραει ποτε δικο μας κοσμημα.

και ειδικα οσον αφορα το βαφτιστηκο θυμαμαι οτι ελεγε παντα οτι ο σταυρος φοριεται μονο απο αυτον που του ανηκει ..(γιατι για καποιο διαστημα εχασε τον δικο της κ μεχρι να παρει καιουργιο της ειχα πει αν θελει να φορεσει τον δικο μου γιατι φοραει παντα σταυρο πανω της) Ο βαφτιστηκος σταυρος δεν ειναι απλα ενα κοσμημα.. ειναι κατι παραπανω.

 

 

Συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε σεις κοριτσια... διαβαζω συχνα που λετε οτι διαλεγετε τους σταυρους ωστε να τους φορατε..

Θεωρειτε οτι ειναι σωστο??

Δεν φοραω ποτε κανενα απο τα κοσμηματα των παιδιων μου κ γενικοτερα δεν θυμαμαι ουτε τη μητερα μου να φοραει ποτε δικο μας κοσμημα.

και ειδικα οσον αφορα το βαφτιστηκο θυμαμαι οτι ελεγε παντα οτι ο σταυρος φοριεται μονο απο αυτον που του ανηκει ..(γιατι για καποιο διαστημα εχασε τον δικο της κ μεχρι να παρει καιουργιο της ειχα πει αν θελει να φορεσει τον δικο μου γιατι φοραει παντα σταυρο πανω της) Ο βαφτιστηκος σταυρος δεν ειναι απλα ενα κοσμημα.. ειναι κατι παραπανω.

 

Και εγώ συμφωνώ!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις κοριτσια... διαβαζω συχνα που λετε οτι διαλεγετε τους σταυρους ωστε να τους φορατε..

Θεωρειτε οτι ειναι σωστο??

Δεν φοραω ποτε κανενα απο τα κοσμηματα των παιδιων μου κ γενικοτερα δεν θυμαμαι ουτε τη μητερα μου να φοραει ποτε δικο μας κοσμημα.

και ειδικα οσον αφορα το βαφτιστηκο θυμαμαι οτι ελεγε παντα οτι ο σταυρος φοριεται μονο απο αυτον που του ανηκει ..(γιατι για καποιο διαστημα εχασε τον δικο της κ μεχρι να παρει καιουργιο της ειχα πει αν θελει να φορεσει τον δικο μου γιατι φοραει παντα σταυρο πανω της) Ο βαφτιστηκος σταυρος δεν ειναι απλα ενα κοσμημα.. ειναι κατι παραπανω.

 

Συμφωνώ

 

Και εγώ συμφωνώ!!!!!!!!!

 

Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος.....

Καθένας εχει το δικαίωμα στην αντιθετη αποψη απο αλλους και κανει οτι νομιζει και πράττει αναλόγως!

Εσεις βρε κορίτσια μην τους φοράτε... κανένα προβλημα!

ΔΕΝ θα σας πω οτι κανετε λάθος!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε kalamaraki μην αρπάζεσαι, τη γνώμη μας λέμε…

Δε σας στήσαμε στο τοίχο.

 

Εμένα αυτό με ενοχλεί είναι ότι αν κάποιο μέλος δε συμφωνεί με τα υπόλοιπα το παίρνετε από τα μούτρα

?????????

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θυμωσα....ουτε αρπαχτηκα και σορυ αν ετσι καταλαβατε απο το μυνημα μου!

Απλα δεν μου αρεσουν οι λεξεις σωστο ή λαθος.....

Για μενα δεν υπάρχουν κανονες ουτε σωστο ή λαθος

Υπαρχει το ο καθενας κανει οτι νομιζει καλυτερο για τον ευατο του....

Εγω πχ δεν αγορασα τα τρια κεράκια για την κολυμπηθρα...το θεωρρησα πεταμα χρηματων..αλλα κοριτσια το κανουν για να ειναι ασορτι με την διακοσμηση κτλπ...δεν το κατακρινω...ουτε λεω οτι ειναι λαθος.

Ουτε εγω σας εστησα στον τοιχο...

 

Link to comment
Share on other sites

Stam πόσο τον πήρες τον σταυρό σας; πολύ όμορφος και ο δικός σου και της kalamaraki! Αν μπορείτε στείλτε μου και εμένα αυτό το μαγαζί, με βλέπω να ανεβαίνω θεσσαλονίκη...

αλήθεια, επειδή είμαι άσχετη, βλέπεις κάτι και το παίρνεις ή πρεπει να το παραγγείλεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είδα αυτό τον σταυρό για τον οποίο εχει ήδη γίνει λόγος και τον ερωτεύτηκα. Είναι ο TATOO του GAVELLO σε αυτό το σάιτ http://www.gavello.net/. Έχει κατάστημα στο Κολωνάκι αλλά μου φαίνεται ότι θα ντραπώ να μπω να ρωτήσω. Μήπως καμιά σας έχει αγοράσει κοσμήματα από εκεί να μου πει αν είναι τόσο απλησίαστες οι τιμές όσο νομίζω;

Link to comment
Share on other sites

:pefi-geo ειχα παει παλιοτερα να ρωτησω τιμη για ενα δαχτυλιδι...

αν θυμαμαι καλα...ηταν τσουχτερες....:P γιατι τελικα ΔΕΝ το πηρα

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Όντως πολύ δύσκολο να διαλέξεις σταυρό για αγόρι! Εμείς πήγαμε μαζί με τη νονά' date=' μας άρεσαν πολλοί, αλλά συνεχώς σκεφτόμασταν "θα το φορέσει όταν μεγαλώσει;". Όταν είσαι γυναίκα, τα βλέπεις αλλιώς τα πράγματα και έτσι δε μπορείς να είσαι σίγουρη για το αντρικό γούστο...

Τελικά καταλήξαμε σε αυτόν, που είναι και απλός, αλλά και κάπως μοντέρνος (κι άμα δεν τον φορέσει, θα τον φοράω εγώ! :lol: ):

 

[img']http://lh4.ggpht.com/zoichrist/SEb1MRXwHfI/AAAAAAAABXw/FQWaN1UrKUg/s400/P1010864.JPG[/img] P1010863.JPG

Πολ΄λυ μου αρέσει απο που τον πήρες???

είναι ακριβός? Αχ για το καμάρι μου δεν ξέρω αλλά εγω θα τον φοράω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

dee, το σταυρό τον πήρε η νονά από ένα κοσμηματοπωλείο στην Πανεπιστημίου, στο ύψος του ΡΕΞ περίπου που λεγόταν ΚΑΜΠΙΩΤΗΣ. Είχε μεγάλη ποικιλία και αρκετά ασυνήθιστα σχέδια. Αυτός ο σταυρός είχε περίπου 400 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς, γιατί έχει περάσει και αρκετός καιρός...

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...