Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ;;;;


Recommended Posts

συμφωνω και εγω με τα κοριτσια το δικο μου οταν τον εβαλα στο παρκο γυρω στους εξι μηνες περιπου δεν καθοταν στο ποπο και ηταν ξαπλα και του ειχα μεσα ενα γυμναστηριο και επαιζε το ευχαριστιοταν και περνουσε η ωρα του λιγο αλλα ο δικος μου δεν ηταν της αγκαλιας γενικα τοτε..!!! επειδη ομως ουτε εμενα δε μαρεσει το παρκο του εστρωσα στο πατωμα και ηταν ξαπλωμενος και επαιζε ειτε μπρουμιτα ειτε ανασκελα  εμενα στον ποπο του εκατσε 9 μηνων...!!!!! ουτε με εκφραζει ιδιαιτερα η αποψη που ακουω και λενε οτι το παιδι πρεπει να μαθει να καθετε στο παρκο του !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάθεται λίγο μπρούμυτα αλλά όχι για πολύ.. Κ επειδή ο γιατρός μου είχε πει ότι ειναι πολύ σημαντικό να τον βάζω μπρούμυτα κ αυτός έκλαιγε τον έβαζα σιγά σιγά να συνηθίσει. Στην αρχή δεν καθόταν ούτε 1 λεπτό! ! ! 

Ανάσκελα κάθεται λίγο παραπάνω. Καθόμαστε ανάσκελα στο κρεβάτι κ παίζουμε, αλλες φορες τον βάζω στο πλάι κάθομαι κ εγώ στο πλάι κ παίζουμε. Απλά όλο αυτό κρατάει λίγο. Εκτός από κάτι σπάνιες περιπτώσεις! 

Δεν με ενδιαφέρει να κάθεται μόνος του κ εγώ να είμαι σε αλλο χώρο ή να κάνω δουλειές. Θα είμαι κ εγώ εκεί δίπλα του. Λίγο να πάρουμε ανάσα από της αγκαλιές. Το παιδί γίνεται μούσκεμα! 

Μάλλον θα το δοκιμάσω. Κ εάν δω ότι το παιδί γκρινιάζει το αφήνω.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, λιλουμ είπε:

Κάθεται λίγο μπρούμυτα αλλά όχι για πολύ.. Κ επειδή ο γιατρός μου είχε πει ότι ειναι πολύ σημαντικό να τον βάζω μπρούμυτα κ αυτός έκλαιγε τον έβαζα σιγά σιγά να συνηθίσει. Στην αρχή δεν καθόταν ούτε 1 λεπτό! ! ! 

Ανάσκελα κάθεται λίγο παραπάνω. Καθόμαστε ανάσκελα στο κρεβάτι κ παίζουμε, αλλες φορες τον βάζω στο πλάι κάθομαι κ εγώ στο πλάι κ παίζουμε. Απλά όλο αυτό κρατάει λίγο. Εκτός από κάτι σπάνιες περιπτώσεις! 

Δεν με ενδιαφέρει να κάθεται μόνος του κ εγώ να είμαι σε αλλο χώρο ή να κάνω δουλειές. Θα είμαι κ εγώ εκεί δίπλα του. Λίγο να πάρουμε ανάσα από της αγκαλιές. Το παιδί γίνεται μούσκεμα! 

Μάλλον θα το δοκιμάσω. Κ εάν δω ότι το παιδί γκρινιάζει το αφήνω.

 

Το πάρκο χρησιμεύει μονο ως χώρος ύπνου ή για να είναι το παιδί ασφαλές μόνο του κάπου, αλλιώς δεν υπάρχει κανείς λόγος να το αγοράσεις. Αν είναι να παίζετε μαζί, πρακτικά είναι αδύνατο στο πάρκο. Απλά βάλε μία κουβέρτα στο πάτωμα και άφησε το εκεί. Δεν υπάρχει μωρό που δεν θα καθήσει στο κρεβάτι ή το πάτωμα αλλά θα του αρέσει το πάρκο.

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2017 at 9:34 ΠΜ, ΑΡΓΚ είπε:

 

Το πάρκο χρησιμεύει μονο ως χώρος ύπνου ή για να είναι το παιδί ασφαλές μόνο του κάπου, αλλιώς δεν υπάρχει κανείς λόγος να το αγοράσεις. Αν είναι να παίζετε μαζί, πρακτικά είναι αδύνατο στο πάρκο. Απλά βάλε μία κουβέρτα στο πάτωμα και άφησε το εκεί. Δεν υπάρχει μωρό που δεν θα καθήσει στο κρεβάτι ή το πάτωμα αλλά θα του αρέσει το πάρκο.

Έχω πάρκο κρεβατο από μια φίλη. 

Δεν θα τον βάλω τελικά. Όχι ακόμη. 

Σκέφτηκα ότι έχει πολύ ζέστη κ εκεί μέσα θα είναι χειρότερα.

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Ας μου απαντήσει κ οποίος άλλος ξέρει.

Τώρα το καλοκαίρι τι θερμοκρασία πρέπει να έχει το σπίτι ή το δωμάτιο του μωρού. Όταν έξω έχει 35 βαθμούς.

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, λιλουμ είπε:

Έχω πάρκο κρεβατο από μια φίλη. 

Δεν θα τον βάλω τελικά. Όχι ακόμη. 

Σκέφτηκα ότι έχει πολύ ζέστη κ εκεί μέσα θα είναι χειρότερα.

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Ας μου απαντήσει κ οποίος άλλος ξέρει.

Τώρα το καλοκαίρι τι θερμοκρασία πρέπει να έχει το σπίτι ή το δωμάτιο του μωρού. Όταν έξω έχει 35 βαθμούς.

 

 Την ιδια ακριβως θερμοκρασια που χρειαζεται για να νιωθουν ενταξει και οι υπολοιποι. Δεν χρειαζονται κατι ειδικο τα μωρα.

Να θυμασαι οτι το aircondition ειναι προσφατη εφυρεση, και τα μωρα καπως επιβιωναν και πριν ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, λιλουμ είπε:

Έχω πάρκο κρεβατο από μια φίλη. 

Δεν θα τον βάλω τελικά. Όχι ακόμη. 

Σκέφτηκα ότι έχει πολύ ζέστη κ εκεί μέσα θα είναι χειρότερα.

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Ας μου απαντήσει κ οποίος άλλος ξέρει.

Τώρα το καλοκαίρι τι θερμοκρασία πρέπει να έχει το σπίτι ή το δωμάτιο του μωρού. Όταν έξω έχει 35 βαθμούς.

 

Αν εχεις σκοπο να το χρησιμοποιησεις γενικα, καλο είναι να το βαζεις από μικρο να συνηθιζει τον χωρο. Και τα δυο μου τα παιδια τα εβαζα από 4-5  μηνων (εχει όμως και πανω οροφο το δικο μου) με το γυμναστηριακι να απασχολούνται. Όταν αρχισαν να κινουντα επικινδυνα το ειχα για να μπορω να κινουμαι ελευθερα οταν χρειαζοταν. Φυσικα δεν κάθονται πολύ ωρα αλλα μου λυνει τα χερια πολλες φορες.

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

και ενα σεντονακι μπορεις να στρωσεις μεσα στο παρκο αν θες ... παντως πολυ ωραια ιδεα θα ηταν να ειχες ενα χωρο ασφαλει  για το μωρο και να του εστρωνες στο πατωμα με μια κουβερτουλα η παπλωμα ετσι ωστε να ειναι μαλακα και ενα σεντονι απο πανω  η και κανενα πολυ πολυ λεπτο στρωμα αν εχεις με ενα σεντονακι απο πανω πιστευω οτι θα το απολαμβανει καλυτερα το μωρακι τωρα και θα κινηθει οπως του αρεσει ... τωρα για τη θερμοκρασια λενε πως πρεπει να ειναι στους 26 βαθμους τωρα το καλοκαιρι αλλα και αυτο ειναι λιγο σχετικο γιατι καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.... και ειναι και πολυ δυσκολο να την πετυχεις εαν το σπιτι εχει μεσα 30 βαθμους... καλο ειναι να αφηνεις ανοιχτα παραθυρα να ανανεωνετε ο αερας και να δροσιζετε και το μωρο....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...