Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γρίφος για δυνατούς λύτες


Πάνος Β

Recommended Posts

ναι ναι, συμφωνώ και εγώ. Αυγουστιάτικα νέκρα στο γραφείο, αναμονή διακοπών, λίγα άτομα στο φόρουμ ( πιο εύκολα θα μπορέσω να παρακολουθήσω )

 

περιμένοουμε:cool:

άντε άντε!!!

τρελή βαρεμάρα σήμερα γμτ μέχρι και ποστ για το φπα άρχισα να γράφω............άσχετο σορρυ

(Πάνος Β άλλη μια διερεύνηση των εγκυκλοπαιδικών σου γνώσεων τα αρχικά της λέξης γμτ) :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω παλι νομιζω οτι εσυ πανο μου εχει προβληματα με το γαμο σου κ ψαχνεις καπου να ξεμπουκωσεις...

ωραιες οι στατιστικες σου γιατι ετσι το βλεπω εγω κ οχι σαν καποιο βιβλιο

 

σε κουβεντα να βρισκομαστε που λενε

 

δεν χειριζεσαι σωστα το θεμα σου ωστε να με πεισεις οτι υπαρχει καποιο βιβλιο που εστω γραφεις στα χαλαρα κ οταν μπορεις

 

οπως κ να εχει ολα να σου πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

άσχετο..

Πάνο αν γράψεις βιβλίο σε παρακαλώ να με ενημερώσεις...

το πρώτο βιβλίο των περισσότερων συγγραφέων τις περισσότερες φορές είναι σούπερ, μετά το χαλάνε

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντε τον βαρεθηκαμε αυτο τον γριφο

ριξε τον επομενο

 

ετσι μπραβο

τι θα καναμε χωρις τον πανο κ τους γριφους του??? χα χα

 

α!!!ρε πανο

τι διαστροφικο μυαλο εισαι;););););)

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο Πάνος Β viewpost.gif

Αγαπητοί όλοι,

Να θυμάστε πάντα ότι κι εγώ ένας απλός άνθρωπος είμαι, με πάθη, με ενοχές, με λάθη καθημερινά. όταν λέω τις θεωρίες μου πράγματι ακούγομαι ωραία. Γιατί; Γιατί είμαι ένας σκεπτόμενος άνθρωπος με ευχέρεια στο γράψιμο. όταν όμως μιλάω εγώ, προσωπικά, είμαι ένας μπερδεμένος άνθρωπος που δεν ξέρει πάντα τι λέει και τι θέλει :-)

 

Με άλλα λόγια, έχω κι εγώ τα χούγια μου. Έχω τις ελπίδες μου, έχω τους φόβους μου, όπως κάθε άνθρωπος. Μην περιμένετε λοιπόν από εμένα να ξεπερνάω τον εαυτό μου σε κάθε καινούργιο θέμα που εισάγω. Θα τα κάνω θάλασσα πολλές φορές, σας το λέω. Πολλές φορές θα διαφωνήσετε μαζί μου και κάποιες θα απογοητευτείτε. Η διαφωνία είναι καλή και ωφέλιμη και έτσι πρέπει να είναι. Δεν θα διαφωνούσαμε μονάχα αν είμασταν όλοι κλώνοι του ίδιου ανθρώπου. Μην απογοητεύεστε όμως, γιατί αυτό σημαίνει ότι είχατε προσδοκίες. Ως άνθρωπος, είμαι εξίσου ικανός για το θαύμα όπως και για την αηδία. Και στην ζωή μου κάνω και τα δύο. Ορισμένες μεγάλες μου στιγμές ακόμα συζητιώνται σε παρέες του νυν και πρώην κύκλου μου. Αλλά και οι μικρές μου στιγμές συζητιώνται. Τι είμαι λοιπόν; Μεγάλος ή μικρός; Έξυπνος ή βλάκας; Διαυγής ή κολλημένος; Είμαι άνθρωπος. Είμαι και τα δύο.

 

Ο ναρκισσισμός είναι η διαταραχή προσωπικότητας στην οποία το άτομο ασχολείται υπερβολικά με τον εαυτό του, την εμφάνιση του, τον τρόπο ομιλίας του, ακόμα και την γλώσσα του σώματος του και γενικότερα την εικόνα που δημιουργεί στους άλλους. Περνάει έτσι πολύ χρόνο της ημέρας του μόνος. Σκοπός του βέβαια από όλη αυτή την ασχολία του είναι να δημιουργεί θετική εκτίμηση στους γύρω του και έτσι να τους ασκεί και ένα είδος εξουσίας. Το υπερβολικό ενδιαφέρον για τον εαυτό του οδηγεί στην κατάσταση όπου θαυμάζεται από τον εαυτό του...Ενώ στη συμπεριφορά του, και στα σκεπτόμενα που ελέγχει ο ίδιος, το ανόμοιος το επεξηγεί ως ανώτερος καταφεύγοντας σε ιδέες μεγαλομανίας και συχνά παρανοϊκές π.χ. μπορεί να νομίζει ότι είναι απόστολος του Θεού και κατέβηκε στη Γη για μια ειδική αποστολή ή γενικά σκέψεις που τον κάνουν να θεωρεί τον εαυτό του ανώτερο, διαφορετικό και μοναδικό.

 

πηγή Βικιπαίδεια

 

Στο μυαλό μου είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...