Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

Νομίζω ότι στη δική μου περίπτωση η πρόταση γάμου έγινε με τον πιο πεζό τρόπο, αλλά ήταν αστείο. Παρόλο που μέναμε μαζί ήδη μερικούς μήνες, με πήρε τηλέφωνο ένα πρωί από τη δουλειά και μου πρότεινε να παντρευτούμε...

Στην αρχή νόμιζα ότι αστειευόταν...κι όταν του είπα ναι, δεν το πίστευε γιατί περίμενε ότι θα πω όχι, επειδή γενικά του έλεγα ότι δεν με ενδιαφέρει ο γάμος και τόσο...Ε, κάπως έτσι, και ενώ στο μεταξύ μαγειρέψαμε και το μπεμπέ, τώρα ετοιμαζόμαστε για πολιτικό γάμο...:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν υπάρχετε!!!!!

 

 

Στο εγγυομαι υπαρχω!

ΧαΧαΧα

Γιατι ολοι αντιδρατε ετσι ρε παιδια αφου ειναι κατι το συνηθησμενο σιγα δεν εκανε κανενα αθλο απλα με παντρευτηκε!

ΧαΧαΧα

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτες οι ιστοριες σας...

Εγω ευτηχως ή δυστηχως ειμαι ελαχιστα ρομαντικη και κατα του γαμου...

Οταν πρωτοβγαιναμε εδινε για δευτερη φορα πανελληνιες και συζηταγαμε το ενδεχομενο να περασει επαρχια και εννοειται οτι δεν μπορουσα εγω να φυγω να παω μαζι του και ο δικος σου τι μου λεει

"θα παντρευτουμε και θα ερθεις να μεινεις μαζι μου"

Ενοειται οτι μου φανηκε εξαιρετικα αστειο και το προσπερασα

Με τα χρονια ομως(ευτηχως περασε Αθηνα) δεν αλαξε αποψη αλλα με εκανε εμενα να αλλαξω αποψη οχι για το γαμο αλλα για το γαμο μαζι του

ειμαστε μαζι 12 χρονια συνολο και 6 χρονια παντρεμενοι.

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γνωριστηκαμε μεσω φιλων μια συναδελφος απο την δουλεια μου λεει" Ρε συ Μαρια εχει ο δικος μου εναν συναδελφο που τον ξερω καλα και ειναι πολυ καλο παιδι θες να στον γνωρισουμε"

Εγω μολις ακουσα για προξενιο αρχισα να αντιδραω στην αρχη σιγα της λεω δεν με πηραν και τα χρονια 25 ειμαι ακομα!

Ε την αλλη μερα ομως με ετρωγε ο κωλος μου λεω " Ρε συ Ελενη δεν μου τον γνωριζετε αλλα δεν υποσχομαι τιποτα"

Δεν ξερω εκεινος λεει οτι με ερωτευτηκε με το που με ειδε να μπαινω στο μαγαζι που ειχαμε ραντεβου, εγω τον ερωτευτηκα σιγα σιγα ολα οσα ζουσαμε επειδη μεναμε και μονοι μας οποτε ηταν ευκολο να ειμαστε ολη την ωρα μαζι οταν δεν ημασταν στην δουλεια!

Ενταξει ηταν κουκλος αλλα δεν με ενοιαζε τοσο αυτο γιατι ελεγα απο μεσα μου ανα μου βγει Μα...κας τι κανουμε?

Στις 4 μερες μου εδωσε τα κλειδια του σπιτιου του και οταν αντεδρασα μου λεει σου εχω δωσει την καρδια μου λες να φοβαμαι μην εγκατασταθεις στο σπιτι μου?

Ε εκει νομιζω με εριξε!

Στις 50 μερες που ημασταν μαζι πηγαμε ενα ταξιδι στην Υδρα Σαββατο-Κυριακη- Δευτερα ηρθε και η αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της!

Την Κυριακη το μεσιμερι αφου καναμε οτι καναμε(χιχιχι)σηκωνεται παει στο μπανιο κανει μπανιο , ξυριζεται αρωματιζεται και ντυνεται γαμπρος !

Ερχεται και μου λεει " οτι χρειαστεις ειναι στην ντουλαπα και στο ψυγειο, τα εχω κανονισει ολα με την αδελφη σου στις 7,00 μμ παντρευομαστε στην Μητροπολη Υδρας εγω θα σε περιμενω αν δεν ερθεις δεν πειραζει τουλαχιστον ντυσου στολισου και παμε για κανα ποτακι μετα"

Και εφυγε.........

Εγω ειχα μεινει μα....κας λεω μου κανει πλακα!

Ανοιγω την ντουλαπα βρισκω ενα μινι νυφικο στα μετρα μου ευτυχως η αδερφη μου και εγω εχουμε ιδιο σωματοτυπο και μου εκανε ε μου επεφτε λιγο μπολικο στο στηθος αλλα το βολεψα διπλα στον σακο με το νυφικο βλεπω ενα ζευγαρι πεδιλα ασημι και ενα ζευγαρι μπαλαρινες λευκες(γιατι η υδρα με το πλακοστρωτο δεν περπατιεται με τακουνι) και ενα νεσεσερ με καλυντικα!

Λεω ας παω στο ψυγειο να δω και βλεπω ενα κουτι με 6 μωβ ορχιδεες επανω το μπιλιετακι ελεγε για να τις βαλεις στα μαλλια σου!

Ε !Ηταν 6,00 ηρθε η αδερφη μου μου λεει τι θα κανεις αλλα αυτη ητνα ντυμενη στολισμενη εγω ειχα τρελαθει λεω εισαι τρελη θα παω!

Ε βαφτηκα μονη μου ελουσα και τ αμαλλια και πρωτη φορα στη ζωη μου δεν συγχτηρισα τα γονιδια μου για τις μπουκλες μου μαζεψα την μια πλευρα πανω και εβαλα τις ορχιδεες και ντυθικα και πηγα!

Με τρελανε τα ειχε ετοιμα ολα κουφετα κρασια προσφορα ανθοδεσμη!

Ε μας παντρεψε ο πρωτοσυγγελος και του ειχαν εξηγησει οποτε με περιμενε να παω να υπογραψω και να βγουν εκεινη την ωρα οι αδειες γαμου!

Ημασταν εμεις και η αδερφη μου με τον γαμπρο μου οι οποιοι εγιναν και κουμπαροι μας!

Αυτη ηταν η ιστορια μας!

 

 

ΘΕΛΩ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΑΣ ΤΑΙΝΙΑ!!!!:wink::wink::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΑΣ ΤΑΙΝΙΑ!!!!:wink::wink::mrgreen:

 

 

μια ωραία ιδέα για μια ωραία και παράτολμη ιστορία αγάπης με πολύ όμορφο τέλος...την εγκυμοσύνη της!!!!

 

Συγκινήθηκα πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι λες και είναι δύσκολο να συγκινηθείς στην κατάστασή σου :P

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΑΣ ΤΑΙΝΙΑ!!!!:wink::wink::mrgreen:

 

Να σαι πω καντην αλλα θα πρεπει να συνενοηθουμε για τα ποσοστα μου και για αλλες πικαντικες λεπομεριες!

ΧαΧαΧα

Εσυ ποτε θα μας πεις πως σου εκανε προταση ο καλος σου?

Link to comment
Share on other sites

μια ωραία ιδέα για μια ωραία και παράτολμη ιστορία αγάπης με πολύ όμορφο τέλος...την εγκυμοσύνη της!!!!

 

Συγκινήθηκα πάλι!!!

 

Αχ σε παρακαλω μη μου παθεις τιποτα εγω παντως με την ιστορια μας γελαω δεν συγκινουμαι λετε να εχω προβλημα λογω ορμονων?

Link to comment
Share on other sites

Ναι λες και είναι δύσκολο να συγκινηθείς στην κατάστασή σου :P

 

Εγω παντως στην θεση του αντρα σου θα στην εφερνα αν μου ελεγες οχι επειδη φοραγες πυτζαμες την επομενη φορα θα σε πηγαινα σε πυτζαμα παρτυ και θα συ εκανα εκει προταση!

ΧαΧαΧα

Εμενα μου αρεσε ποιο πολυ η δικια σου ιστορια δεν λεω και ο δικος μου ετρεξε με τις ετοιμασιες μονος του αλλα εσενα το παιδεψε πολυ ο ανθρωπος εσυ δεν του καθοσουν!!

ΧαΧαΧα

Link to comment
Share on other sites

Να σαι πω καντην αλλα θα πρεπει να συνενοηθουμε για τα ποσοστα μου και για αλλες πικαντικες λεπομεριες!

ΧαΧαΧα

Εσυ ποτε θα μας πεις πως σου εκανε προταση ο καλος σου?

 

χαχαχαχ;):lol: 50-50 καλα ειναι? :cool: κλεισαμε??:-P

εγω τον περιμενω τον καλο μου να γυρισει που λειπει εδω και 4 μηνες για δουλεια και θα μου κανει την "επισημη" προταση. :-P:razz:

αν και μου εχει κανει ηδη προταση (την περιεγραψα στα προηγουμενα ποστς) που δεν την πηρα στα σοβαρα τοτε!:mrgreen: εκτοτε μου το εχει πει πολλες φορες οτι εχει αυτη την προθεση να με αποκαταστησει δηλαδη!χιχιχι! αλλα τωρα περιμενω την επισημη!;):D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχ;):lol: 50-50 καλα ειναι? :cool: κλεισαμε??:-P

 

εγω τον περιμενω τον καλο μου να γυρισει που λειπει εδω και 4 μηνες για δουλεια και θα μου κανει την "επισημη" προταση. :-P:razz:

αν και μου εχει κανει ηδη προταση (την περιεγραψα στα προηγουμενα ποστς) που δεν την πηρα στα σοβαρα τοτε!:mrgreen: εκτοτε μου το εχει πει πολλες φορες οτι εχει αυτη την προθεση να με αποκαταστησει δηλαδη!χιχιχι! αλλα τωρα περιμενω την επισημη!;):D

 

Οκ κλεισαμε χαχαχαχα!

Κωμοδια θα την κανεις ή αισθηματικη να ξερω?

Link to comment
Share on other sites

Οκ κλεισαμε χαχαχαχα!

Κωμοδια θα την κανεις ή αισθηματικη να ξερω?

 

 

χμμμμμ καλη ερωτηση! μαλλον αιθηματικη κομεντι!:mrgreen: αλλα δεν μπορω να σκεφτω ποια ηθοποιο να βρω να σε παιξει!!! για ριξε καμια ιδεα εσυ!:-P και τον αντουλη σου ποιος θα τον παιξει?? :D

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ καλη ερωτηση! μαλλον αιθηματικη κομεντι!:mrgreen: αλλα δεν μπορω να σκεφτω ποια ηθοποιο να βρω να σε παιξει!!! για ριξε καμια ιδεα εσυ!:-P και τον αντουλη σου ποιος θα τον παιξει?? :D

 

Μεταξυ μας ειναι λιγο δυσκολο να βρεις καποια να με παιξει παντως δεν ειναι κακη αυτη η.... πως την λενε μωρε κολλησα... ναι ναι ναι νομιζω οτι με την Μπελουτσι εισαι μια χαρα!

Οσο για τον αντρουλη μου δεν ξερω πρεπει να βρουμε καποιον πολυ πολυ ομορφο γιατι δεν μου ερχεται καποιος ανταξιος του βλεπεις ειναι κουκλι!

Ε οτι και οτι θα επαιρνα χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει είναι μεγάλη; Ξεκίνα και γράφε :D

 

Ωραία λοιπόν...!! Αλλο που δεν θέλω να τα ξαναθυμηθώ!!!!:D

Γνωριζόμασταν σχεδόν 2 χρόνια αλλά σχέση 9 μήνες μέχρι που έγινε το μοιραίο! Μου είχε πεί κάποια στιγμή ότι θέλει να παντρευτούμε αλλά...πολύ αργότερα! Ολα θα γίνουν στην ώρα τους μου έλεγε! Επειδή ο άντρούλης μου όμως είναι πολύ ντροπαλός, ανησυχούσα γι αυτό το αργότερα, οπότε για να του είναι πιο άνετη η φάση του έλεγα να έρθει μια μέρα στο σπίτι μου όταν θα έχουμε μεγάλη παρέα για να γνωρίσει τους δικούς μου, χωρίς όμως τίποτα επίσημο αλλά σαν φίλος! Αυτος ούτε να το ακούσει!!! Και μου έλεγε επίσης: <<μην περιμένεις να έρθω στο σπίτι σου με λουλούδια και δακτυλίδι!! θα δούμε πως θα γίνει!!>> .Εγώ έπαψα να του λέω να ερθει να γνωρίσει τους γονείς μου και...έπαψα και να ελπίζω!!!!

Οι γονείς του μένουν σε χωριό και τα Σαββατοκύριακα πήγαινε εκεί! Ενα Σάββατο λοιπόν είμασταν καλεσμένοι σε ένα γάμο κοντά στο χωριό του! Παντρευόταν 2 αστυνομικοί! Εγώ καθόμουν με δική μου παρέα που την ήξερε ο καλός μου και οι γονείς μου σε άλλο τραπέζι! Του είπα να έρθει να πιούμε ένα κρασάκι με τα παιδιά! Μου είπε ότι δεν έρχεται, είχε και παρέα στο σπίτι κάτι φίλους και κουμπάρους!

Την ώρα που ήρθε το ζευγάρι και γινόταν χαμός απο τα βεγγαλικά, χτύπησε το τηλ μου και είδα ότι ήταν αυτός αλλά δεν άκουγα τίποτα και βγήκα έξω! Στην πόρτα βλέπω το αμάξι του κουμπάρου του και έναν συνοδηγό! Μου είπε ο κουμπάρος να μπώ στο αμάξι και εγώ μπήκα νομίζοντας ότι ο συνοδηγός ήταν ο καλός μου!

Ελα μου όμως που ο συνοδηγός δεν ήταν αυτός αλλά ένας φίλος του!!

Ρωτάω και εγώ που είναι ο καλός μου και μου απαντάει ο κουμπάρος: <<στο σπίτι σας κ σε περιμένει με τα πεθερικά σου!!>> κ κάνει στροφή...κ φεύγει....!!!!

Εγώ σόκ!!!! Πήγα σπίτι του, τίποτα δεν ήταν προγραμματισμένο...ούτε καν δακτυλίδι δεν είχε πάρει, ο πατέρας του ήταν με τα ρούχα της δουλειάς κ η μαμά του με την ρόμπα! Μπήκα μέσα, η μαμά του έκλαιγε και ο πεθερός μου έβγαλε την κουμπούρα σαν παραδοσιακός Κρητικός και έπαιζε στον αέρα!

Οι γονείς μου, η αδερφή μου και οι φίλοι μου με είχαν χάσει απο το τραπέζι του γάμου κ είχαν αρχίσει να ανησυχούν! Πήρα την αδερφή μου κ της τα είπα κ επίσης της είπα να πάει να πεί στους γονείς μου ότι θα πήγαιναν πάρουν κ αυτούς απο τον γάμο!

Αλλο σόκ η αδερφή μου, δεν μπορούσε να αρθρώσει λέξη κ τελικά πήγε μια φίλη μου κ της είπε : κάτι συναίβει και πρέπει να φύγουμε, σηκώστε τον κυρ Μανώλη και πάμε, μας περιμένουν!

Η μάνα μου πανικοβλήθηκε, βλέπει την αδερφή μου να τα μαζεύει, να ψάχνει εμένα κ να μη με βλέπει πουθενα...την παρέα μου να σηκώνεται όλη απο το τραπέζι...ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!

Να μην τα πολυλογώ, απέξω τους περίμεναν 3 αυτοκίνητα, πήραν και οι φίλοι μου τα δικά τους κ ήρθαν όλοι στο σπίτι των πεθερικών μου!

Ο καλός μου τα είχε πιεί για τα καλά για να αντικρύσει τον μπαμπά μου!

Ενας φίλος του εντωμεταξύ είχε δώσει σήμα στο χωριό ότι ο Νίκος έφερε τη νύφη!! Την ώρα λοιπόν που ήρθαν οι δικοί μου, πέρασε κ το μισό χωριό να συγχαρεί το ζευγάρι!!

Αντί για δακτυλίδι που δεν είχαμε, έβγαλε η πεθερά μου τα δικά της τα χρυσαφικά πουέβαλε νύφη κα μου τα φόρεσε!

 

κανονίσαμε αρραβώνα μετά απο έναν μήνα για να βάλουμε κατευθείαν βέρες και γάμο...του χρόνου!

Μετά απο μία εβδομάδα μαθαίνω ότι είμαι έγκυος! Είχαμε πεί σε όλο το σόι για τον αρραβώνα κ δεν θέλαμε΄να αλλάξει τίποτα!

 

14 Ιουλίου 2007 με πήρε με το έτσι θέλω

20 Ιουλίου 2007 έμαθα ότι είμαι έγκυος

19 Αυγούστου 2007 αρραβώνας

27 Οκτωβρη 2007 γάμος

5 Μάρτη 2008 γέννησα τον πρωτο μου γιό

12 Φεβρουαρίου γέννησα τον δευτερο γιο (την ίδια μέρα έχει γενέθλια κ ο άντρας μου)

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα αλλά...συγκινηθηκα πάλι!

Είμαι πολύ ευτυχισμένη και τυχερή συγχρόνως που βρήκα έναν τέτοιο άνθρωπο και ας μη μου έβαλε μονόπετρο...την ευτυχία δεν την φέρνουν τα δακτυλίδια, ούτε τα διαμάντια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό! :D Αλλά όχι και δεν σου πήρε! Αφού καθάρισε η πεθερά με τα δικά της ;) και ξέρεις... τώρα πρέπει να τα μοιράσεις στις νύφες σου :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό! :D Αλλά όχι και δεν σου πήρε! Αφού καθάρισε η πεθερά με τα δικά της ;) και ξέρεις... τώρα πρέπει να τα μοιράσεις στις νύφες σου :lol:

 

Εννοείται! Μπορεί να μην είναι της μοδός αλλά είναι συναισθηματικό το δέσιμο με αυτά τα χρυσαφικά!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι! Και τώρα που το λες θυμήθηκα ότι εκ των υστέρων... μου αγόρασε η πεθερά μου μονόπετρο :lol: και στο γάμο μου έδωσε το δαχτυλίδι της προγιαγιάς τους :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ μας ειναι λιγο δυσκολο να βρεις καποια να με παιξει παντως δεν ειναι κακη αυτη η.... πως την λενε μωρε κολλησα... ναι ναι ναι νομιζω οτι με την Μπελουτσι εισαι μια χαρα!

Οσο για τον αντρουλη μου δεν ξερω πρεπει να βρουμε καποιον πολυ πολυ ομορφο γιατι δεν μου ερχεται καποιος ανταξιος του βλεπεις ειναι κουκλι!

Ε οτι και οτι θα επαιρνα χαχαχα!

 

 

Μμμμμ:rolleyes:

την Μπελουτσι ε??:-P εεχ ενταξει θα την φτιαξουμε εκει θα την σουλουπωσουμε μπας και σου μοιασει λιγο!:cool:;)χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν...!! Αλλο που δεν θέλω να τα ξαναθυμηθώ!!!!:D

!

 

γιατι να μην θες να τα ξαναθυμηθεις!??:D ειναι πολυ συναρπαστικη η ιστορια σας! αλλη μια ταινια εδω "η απαγωγη στης νυφης!" μια ταινια με πολλη πολλη δραση!:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι εξαιρετικός ο πρώτος σου γιός. 5 Μαρτίου είναι και τα δικά μου γενέθλια.

ναι αν κρινω απο το αβαταρ σου... εξαιρετικος και με τρυφερα αισθηματα...:shock:

φυσικα δεν αναφερομαι στο παιδακι της κοπελας...:-P

Link to comment
Share on other sites

ναι αν κρινω απο το αβαταρ σου... εξαιρετικος και με τρυφερα αισθηματα...:shock:

φυσικα δεν αναφερομαι στο παιδακι της κοπελας...:-P

 

Μην κρίνεις από το άβαταρ! Π.χ. εγω δεν πιστευω πως είσαι άγγελος!

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Μην κρίνεις από το άβαταρ! Π.χ. εγω δεν πιστευω πως είσαι άγγελος!

φυσικα δεν ειμαι αγγελος... τον αγγελο τον εβαλα για το παιδι μου το αγορακι μου... μολις 9 ημερων! κατανοητο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...