Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

Χαχαχαχα!Παντως τωρα εμενα αυτο το στρινγκ δεν με κανει αν το θελει καμια γαι γουρι να της το στειλω χαχαχα!

 

Σταματήστε να παχαίνετε!

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οκ. Κράτα το για μετά τότε. Τι το χαρίζεις? (τι λεμε Θεέ μου...)

Ε ειπα αφου με πηγε γουρι μην το θελει καμια!

Επισης μετα θα ειμαι μανα κομενα αυτα τα χαζα!ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ωχ Θεε μου ειμαστε τραγικοι νομιζω!

Ε λιγη πλακιτσα που και που δεν κανει κακο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αμα τον εβαλες να γονατισει!!

Καλα του εκανες γιατι εγω ακομα το λεω στον δικο μου "βρε αγαπη μου ολα καλα και αγια αλλα δεν θα ελεγα οχι σε ενα μονοπετρο και να γονατησεις"

Μου λεει " α εγω καθαρισα δεν σε ταλαιπωρησα και για να εξηγουμαστε δεν εχει αλλες εκπληξεις για 5 χρονια γιατι σου εκαν μεγαλη με τον γαμο"

Του λεω τοτε " Συγνωμη κιολας που δεν σε εστησα ακομα εκει επρεπε να σε αφησω να περιμενεις"

Και μετα αλλαζει θεμα συζητησης!

Μεταξυ μας ειναι ρομαντικουλης αλλα ενα μονοπετρο το ηθελα και ενα γονατισμα να λεμε και την αληθεια αν και φταιω λιγακι δεν μου αρεσουν τα κοσμηματα και το ξερει αλλα θα μπορουσε να μου παρει κατι για τον λαιμο!

Χαχαχα!

Αχ τελος παντων γενικα δεν παει με την περπατημενη ειναι αντιδραστικο παιδακι!

 

A εσύ είσαι χειρότερη από μένα! Δεν φτάνει που σε απάλλαξε από το άγχος της προετοιμασίας (δεν μπορείς να φανταστείς από τι γλίτωσες), από το να σου λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του για το τι πρέπει να κάνεις ή τι δεν πρέπει να κάνεις, να αγχώνεσαι για το αν θα παραδοθούν οι προσκλήσεις, αν θα έρθουν έγκαιρα οι μπομπονιέρες, αν θα ευχαριστηθούν στο τραπέζι οι καλεσμένοι...

 

ήθελες και μονόπετρο! Εμ καλά κάνει και δεν σου παίρνει :P

 

(κάτι μου λέει πως θα στο πάρει στην γέννα όμως)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης μετα θα ειμαι μανα κομενα αυτα τα χαζα!

 

Απαγορεύεται και ως σκέψη αυτό! Οι παραβάτες τιμωρούνται με μαστίγωμα στην πλατεία Συντάγματος

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

A εσύ είσαι χειρότερη από μένα! Δεν φτάνει που σε απάλλαξε από το άγχος της προετοιμασίας (δεν μπορείς να φανταστείς από τι γλίτωσες), από το να σου λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του για το τι πρέπει να κάνεις ή τι δεν πρέπει να κάνεις, να αγχώνεσαι για το αν θα παραδοθούν οι προσκλήσεις, αν θα έρθουν έγκαιρα οι μπομπονιέρες, αν θα ευχαριστηθούν στο τραπέζι οι καλεσμένοι...

 

ήθελες και μονόπετρο! Εμ καλά κάνει και δεν σου παίρνει :P

 

(κάτι μου λέει πως θα στο πάρει στην γέννα όμως)

 

Λες δεν ξερω θα σας πω αν δεν το παρει στον γαμο υπεγραψα να παρει το παιδι το επιθετο του το ανακαλαω επιτοπου!

Χωρις μονοπετρο δεν ξερω αν θα τον αφησω να δει ποτε το γιο του!

Πλακα κανω! Το παρει δεν το παρει μια φορα τον παντρευτηκα οποτε περαστικα του αν θελει να περασει καλα καλα θα κανει να κατλαβει οτι πρεπει να προλαβαινει τις επιθυμιες μου και κανει παντα οτι λεω εγω και ειναι πολυ ευτυχισμενος!

ΧαΧαΧαΧα

Συμφωνεις????

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύετε και ως σκέψη αυτό! Οι παραβάτες τιμωρούνται με μαστίγωμα στην πλατεία Συντάγματος

 

εν ταξει το παρατραβηξαμε το θεματακι!

Αληθεια εσυ εχεις μπει σε αυτο το θεμα για να παρεις ιδεες πως να κανεις προταση γαμου ή για να μας πεις πως εκανες προταση γαμου?

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ τι μου θυμήσατε τώρα! Θα ήθελα πολύ να σας πώ την ιστορία μου αλλά είναι μεγάαααααλη! Εμένα επίσημα δεν μου έκανε πρόταση.....με έκλεψε ο καλός μου!!!

Πολύ ρομαντικός! Δεν γίνονται τέτοια στις μέρες μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι πολύ υπέρ της πρότασης γάμου από τον άντρα. Το θεωρώ μάλιστα ιδανικό να γονατίσει κιόλας, καθώς -ουσιατικά- ζητάς να σου κάνουν την τιμή να είναι μαζί σου.

 

Εγώ είχα πάρει το μονόπετρο λιγο πριν ενα ταξίδι μας στη Βουδαπέστη. Ο τυπος το είχε βαλει σε ενα ωραίο κουτί μεν, αλλά είχε και ενα μπλε φιόγκο που με εκνεύριζε καθώς δε θα ήταν καθόλου πρακτικό στη μεταφορά του. Δοκίμασα να τον βγάλω αλλά ο άτιμος τον είχε περάσει μέσα από τον πατο με αποτέλεσμα να τον ξεκολήσω! Ακόμα θυμάμαι που έτρεξα στο πατρικό μου, πιάνω τη μάνα μου (που έχει για χόμπι ταα βιτρώ και γενικα κατασκευες τετοιου τύπου) και της ειπα τα καθεκαστα και ευτυχώς το επισκεύασε.

 

Το κουτί λοιπόν αυτό το είχα μαζί μου στην τσέπη του σακακιού ή παλτού (το μετέφερα ανάλογα με το τι θα φορούσα) προσπαθώντας να βρω μια κατάλληλη ευκαιρία. Ήθελα να είναι βράδυ κατ αρχάς και είχα βάλει στο μάτι μια γέφυρα εκει στον Δούναβη που ήταν πολυ ωραία φωτισμένη. Το θέμα ήταν πως δεν πηγαίναμε προς τα κει επειδή κρύωνε πολύ η κυρία. Τελικά βρήκα μια ευκαιρία και της ζήτησα να παντρευτούμε (παλι μεσα στο κρυο) μετά από ενα ωραίο δείπνο και αφου΄βγήκαμε από το εστιατόρειο καθώς την είχα αγκαλιά για να ζεσταθεί. Στην αρχη δεν το πίστεψε (με γνώριζε πιο παλιά και ήξερε τι αλητάκος ήμουν) και είπε ένα μηχανικό "ναι' αλλά όταν είδε να βγάζω το δακτυλίδι έβαλε τα κλάματα (ελπίζω από χαρα).

 

Αυτααααα.

 

Συγνωμη ειμαι ουφο ουτε που το εειχα δει!

Καλη η προταση!!

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ τι μου θυμήσατε τώρα! Θα ήθελα πολύ να σας πώ την ιστορία μου αλλά είναι μεγάαααααλη! Εμένα επίσημα δεν μου έκανε πρόταση.....με έκλεψε ο καλός μου!!!

Πολύ ρομαντικός! Δεν γίνονται τέτοια στις μέρες μας!!!

 

Τι θα πει είναι μεγάλη; Ξεκίνα και γράφε :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

εν ταξει το παρατραβηξαμε το θεματακι!

Αληθεια εσυ εχεις μπει σε αυτο το θεμα για να παρεις ιδεες πως να κανεις προταση γαμου ή για να μας πεις πως εκανες προταση γαμου?

 

Ακόμα δεν κατάλαβες γιατί μπήκε στο θεματάκι ε;.... εν καιρώ.. θα τον μάθεις κι εσύ :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λες δεν ξερω θα σας πω αν δεν το παρει στον γαμο υπεγραψα να παρει το παιδι το επιθετο του το ανακαλαω επιτοπου!

Χωρις μονοπετρο δεν ξερω αν θα τον αφησω να δει ποτε το γιο του!

Πλακα κανω! Το παρει δεν το παρει μια φορα τον παντρευτηκα οποτε περαστικα του αν θελει να περασει καλα καλα θα κανει να κατλαβει οτι πρεπει να προλαβαινει τις επιθυμιες μου και κανει παντα οτι λεω εγω και ειναι πολυ ευτυχισμενος!

ΧαΧαΧαΧα

Συμφωνεις????

 

Aψολουτλι! Σωστήηηηηηηηηηηη

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λες δεν ξερω θα σας πω αν δεν το παρει στον γαμο υπεγραψα να παρει το παιδι το επιθετο του το ανακαλαω επιτοπου!

Δεν θέλω να σε πικράνω, αλλά... δεν ανακαλείται αυτή η δήλωση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η δικια μας προταση γαμου ηταν πολυ πεζη..ενω καπνιζαμε στο παρκακι που εχει απεναντι απο το μαγαζι μας με ειδε που ημουν σκεπτικη..ηξερε ποτε ηταν να αδιαθετησω οποτε εκει που ηταν το τσιγαρο στα τελειωματα γυρναει και μου λεει "επειδη ξερω οτι μετα θα πας να παρεις τεστ εγκυμοσυνης,θες να με παντρευτεις?για να μην λες οτι σε παντρευομαι επειδη εισαι εγκυος" 2 ωρες μετα μαθαμε οτι ειμαι εγκυος και 2-3 μηνες μετα παντρευτηκαμε..

 

 

ξερω ξερω..σας συγκινησα ολες..μην κλαιτε ομως κοριτσια υπαρχουν κι αλλοι τετοιοι ρομαντικοι τυποι..μην ζηλευετε..00020473.gif

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μέναμε μαζί κανένα δίχρονο, και ένα βράδυ, καλοκαιράκι ήταν, καθόμασταν βεράντα και μου έλεγε πότε θα αρχίσει το πρωτάθλημα να δει καμιά μπαλίτσα... Το λέω στις 29 Νοεμβρίου σάββατο μην κανονίσεις τίποτα, έχουμε γάμο. Μου λέει, ωχ, πάλι.... ποιός παντρεύεται??? Του λέω, εμείς!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μέναμε μαζί κανένα δίχρονο, και ένα βράδυ, καλοκαιράκι ήταν, καθόμασταν βεράντα και μου έλεγε πότε θα αρχίσει το πρωτάθλημα να δει καμιά μπαλίτσα... Το λέω στις 29 Νοεμβρίου σάββατο μην κανονίσεις τίποτα, έχουμε γάμο. Μου λέει, ωχ, πάλι.... ποιός παντρεύεται??? Του λέω, εμείς!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: πολύ καλό!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...Kαι ρομαντικότατο, δεν μπορείς να πεις!!! Γενικά κι οι δύο σφίζουμε από ρομαντισμό... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μέναμε μαζί κανένα δίχρονο, και ένα βράδυ, καλοκαιράκι ήταν, καθόμασταν βεράντα και μου έλεγε πότε θα αρχίσει το πρωτάθλημα να δει καμιά μπαλίτσα... Το λέω στις 29 Νοεμβρίου σάββατο μην κανονίσεις τίποτα, έχουμε γάμο. Μου λέει, ωχ, πάλι.... ποιός παντρεύεται??? Του λέω, εμείς!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ειστε χειροτεροι και απο εμας!

ΧαΧαΧα

Φοβερο να ζησετε!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Τώρα που το σκέφτομαι, δεν θυμάμαι σίγουρα αν παντρευτήκαμε σάββατο ή Κυριακή... :oops::oops::oops:

Πάντως 29 Νοεμβρίου ήταν σίγουρα!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Α καλη εισαι εσυ!

Παντως ρε κοριτσια ειλικρινα την εχω ακτη την προταση γαμου θα ηθελα να ειναι με μονοπετρα και λουλουδια και γευμα σε εστιατοριο και διαφορα τετοια να τον πεδευσω και λιγο να του πω κανα 2 φορες οχι!!!

Αλλα δεν πειραζει πλακα ειχε θα το λεμε στα εγγονια και θα γελανε!

Βεβαια μεταξυ μας να ξερετε εγω του το δηλωσα στην βαπτιση θα καλεσω μεχρι και τις πετρες!

ΧαΧαΧα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Τώρα που το σκέφτομαι, δεν θυμάμαι σίγουρα αν παντρευτήκαμε σάββατο ή Κυριακή... :oops::oops::oops:

Πάντως 29 Νοεμβρίου ήταν σίγουρα!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Εμείς 29 Δεκεμβρίου Παντρευτήκαμε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γνωριστηκαμε μεσω φιλων μια συναδελφος απο την δουλεια μου λεει" Ρε συ Μαρια εχει ο δικος μου εναν συναδελφο που τον ξερω καλα και ειναι πολυ καλο παιδι θες να στον γνωρισουμε"

Εγω μολις ακουσα για προξενιο αρχισα να αντιδραω στην αρχη σιγα της λεω δεν με πηραν και τα χρονια 25 ειμαι ακομα!

Ε την αλλη μερα ομως με ετρωγε ο κωλος μου λεω " Ρε συ Ελενη δεν μου τον γνωριζετε αλλα δεν υποσχομαι τιποτα"

Δεν ξερω εκεινος λεει οτι με ερωτευτηκε με το που με ειδε να μπαινω στο μαγαζι που ειχαμε ραντεβου, εγω τον ερωτευτηκα σιγα σιγα ολα οσα ζουσαμε επειδη μεναμε και μονοι μας οποτε ηταν ευκολο να ειμαστε ολη την ωρα μαζι οταν δεν ημασταν στην δουλεια!

Ενταξει ηταν κουκλος αλλα δεν με ενοιαζε τοσο αυτο γιατι ελεγα απο μεσα μου ανα μου βγει Μα...κας τι κανουμε?

Στις 4 μερες μου εδωσε τα κλειδια του σπιτιου του και οταν αντεδρασα μου λεει σου εχω δωσει την καρδια μου λες να φοβαμαι μην εγκατασταθεις στο σπιτι μου?

Ε εκει νομιζω με εριξε!

Στις 50 μερες που ημασταν μαζι πηγαμε ενα ταξιδι στην Υδρα Σαββατο-Κυριακη- Δευτερα ηρθε και η αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της!

Την Κυριακη το μεσιμερι αφου καναμε οτι καναμε(χιχιχι)σηκωνεται παει στο μπανιο κανει μπανιο , ξυριζεται αρωματιζεται και ντυνεται γαμπρος !

Ερχεται και μου λεει " οτι χρειαστεις ειναι στην ντουλαπα και στο ψυγειο, τα εχω κανονισει ολα με την αδελφη σου στις 7,00 μμ παντρευομαστε στην Μητροπολη Υδρας εγω θα σε περιμενω αν δεν ερθεις δεν πειραζει τουλαχιστον ντυσου στολισου και παμε για κανα ποτακι μετα"

Και εφυγε.........

Εγω ειχα μεινει μα....κας λεω μου κανει πλακα!

Ανοιγω την ντουλαπα βρισκω ενα μινι νυφικο στα μετρα μου ευτυχως η αδερφη μου και εγω εχουμε ιδιο σωματοτυπο και μου εκανε ε μου επεφτε λιγο μπολικο στο στηθος αλλα το βολεψα διπλα στον σακο με το νυφικο βλεπω ενα ζευγαρι πεδιλα ασημι και ενα ζευγαρι μπαλαρινες λευκες(γιατι η υδρα με το πλακοστρωτο δεν περπατιεται με τακουνι) και ενα νεσεσερ με καλυντικα!

Λεω ας παω στο ψυγειο να δω και βλεπω ενα κουτι με 6 μωβ ορχιδεες επανω το μπιλιετακι ελεγε για να τις βαλεις στα μαλλια σου!

Ε !Ηταν 6,00 ηρθε η αδερφη μου μου λεει τι θα κανεις αλλα αυτη ητνα ντυμενη στολισμενη εγω ειχα τρελαθει λεω εισαι τρελη θα παω!

Ε βαφτηκα μονη μου ελουσα και τ αμαλλια και πρωτη φορα στη ζωη μου δεν συγχτηρισα τα γονιδια μου για τις μπουκλες μου μαζεψα την μια πλευρα πανω και εβαλα τις ορχιδεες και ντυθικα και πηγα!

Με τρελανε τα ειχε ετοιμα ολα κουφετα κρασια προσφορα ανθοδεσμη!

Ε μας παντρεψε ο πρωτοσυγγελος και του ειχαν εξηγησει οποτε με περιμενε να παω να υπογραψω και να βγουν εκεινη την ωρα οι αδειες γαμου!

Ημασταν εμεις και η αδερφη μου με τον γαμπρο μου οι οποιοι εγιναν και κουμπαροι μας!

Αυτη ηταν η ιστορια μας!

 

 

Δεν υπάρχετε!!!!!

pevwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...