Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

-θελω να σου κανω μια προπονηση,μου λεει -(ελληνικα)

-σε πιο αθλημα? του απανταω προσπαθωντας να μη γελασω γιατι ο νους μου πηγε στο πονηρο...

-θελω να σου κανω μια προπονηση,μου ξαναλεει ποιο αγχωμενος

-τον κοιταγα εγω...τι να θελει αραγε να πει ο ποιητης?σκεφτομον απο μεσα μου,αυτος εντωμεταξυ ειχε τσαντιστει,,,μου το μεταφραζει

-α,μια προταση θελεις να μου κανεις....:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: μπουαχαχαχαχα ,δεν κρατηθηκα κοριτσια έσκασα στα γελια...

Πιγκουινάκι τέλειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

σ ευχαριστω πολυ πολυ!!!:-D

βαρυς κι ασηκωτος πηγε να το παιξει ο συζηξ αλλα τελικα τον καταφερες τον εκανες να δακρυσει!:mrgreen: παντως η απαντηση σου παιρνει βραβειο πρωτοτυπιας!!!:mrgreen::rolleyes:

 

 

Βαρύς κι ασήκωτος είναι ακόμα και την απάντηση έχει να την θυμάται. Άσε που όταν ήρθαν για το τυπικό του να ζητήσουν το χέρι μου από τον πατέρα μου δεν έφερε ανθοδέσμη αλλά κάτι τυριά και λουκάνικα από τον τόπο του, CAN YOU BELIEVE THIS??????

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ισσοροπημενοι, αυταρκεις και με εμπιστοσυνη πληρη σε αυτο που εχετε. Μπραβο σας παιδια μου. Και εμεις παντρευτικαμε σε πολυ στενο οικ. κυκλο γιατι υπηρχαν θεματα. Το φορεσα το νυφικο αλλα δεν τρελλαθηκα οπως νομιζα καμια σχεση και 3 χρονια μετα κοντα 4 ξερεις τι λεω? Ισως ηταν καλυτερα να ΜΗΝ ειχα παντρευτει και να ειχαμε κανει το παιδακι ετσι.

 

Φίλη και γω αυτό σκέφτομαι τώρα τελευταία παρόλο που όπως είπαμε και σε άλλο θέμα τουλάχιστον αν δεν έχει σοβαρά πάθη ο άλλος δεν τον χωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

αχ πρεπει να σου ηρθε πολυ ξαφνικο! αυτο ειναι που μ αρεσει σ αυτα... :-D

εντελώς ξαφνικό :shock::eek:

 

σ ευχαριστω πολυ!!!!:-D:grin: και εγω αυτο περιμενω...να μου ανοιξει την καρδια του...ειναι κλειστος τυπος και το μονο που θελω ειναι να μου ανοιξει την καρδουλα του:D

 

και ο δικός μου είναι κλειστός. ξέρεις τί τους ξεκλειδώνει την καρδιά; η δική σου ανοιχτή καρδιά!:Dνα είσαι γενναιόδωρη με τα αισθήματά σου απέναντί του!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε προταση γαμου μεσα σε μια καφετερια που συχναζαμε επεσε στα γονατα και μπροστα στον κοσμο(ευτυχως ηταν μεσημερι και ειχε πολυ λιγο) μου λεει...''θα με παντρευτεις;" πριν ομως μου κανει την προταση μου το επαιζε οτι θελει να χωρισουμε κι οτι δεν μπορει αλλο κι αφου ειδε μετα απο ωρα οτι ημουν ετοιμη να του βγαλω το ματι με το πηρουνι απο τα νευρα επεσε γονηπετης και αμολησε την ρουκετα της προτασης το χαζο μου το αγορι..τωρα στις 14-07-10 ειναι ο πολιτικος και σε 2μηνες περιπου ερχεται και η μπεμπουλινα μου....τι να σας πω παντως βρε κοριτσια θεωρω οτι πολυ ντορος γινεται γυρω απο τον γαμο ολα μια ιδεα.... as1cHpG0g410000MDAwMTg3NHN8MDAwMTI1NWh8eW91ciB0ZXh0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι κορίτσια παρόλο που είμαι ήδη 4 χρόνια παντρεμένη ακόμα την περιμένω :). Πλάκα κάνω! Δε θυμάμαι καν πως πήραμε την απόφαση....νομίζω ότι μετά από 5 χρόνια συμβίωσης ήρθε σαν πολύ φυσικό επακόλουθο. Και οι δύο είμαστε υπερ του γάμου και δη του θρησκευτικού οπότε ξέραμε κατά βάθος μάλλον ότι κάποια στιγμή θα γίνει. Έτσι και έγινε! Απλά τον πειράζω καμιά φορά όταν ακούω από φίλες μου για προτάσεις και του λέω ότι ακόμα την περιμένω τη δική του! Όσο για την τελετή με τα νυφικά κτλ την ευχαριστήθηκα πάρα πολύ γιατί το είδα σαν ένα τεράστιο πάρτυ! Αφού ειλικρινά θα ήθελα πολύ να το ξαναέκανα για δεύτερη φορά αν γινόταν !! (με τον ίδιο άντρα φυσικά). Αν μου έκανε πάντως ο δικός μου καμιά φαντασμαγορική πρόταση ειλικρινά θα έριχνα πολύ γέλιο...είναι τελείως εκτός του χαρακτήρα του!! Ούτε να το φανταστώ δεν μπορώ :)

Πάντως μου αρέσει πολύ να ακούω ιστορίες για προτάσεις γάμου...με το καλό οι ελεύθερες!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα αντέχω όλα αυτά!

Προτάσεις γάμου φαντασμαγορικές..

Αν ο σύντροφός μου μου έκανε τέτοια πρόταση γάμου θα ξενέρωνα..

 

Είμαι και κατά του γάμου..

 

Τώρα που ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδάκι μου είπε να τα ξεχάσω όλα τα κατά του γάμου και ο,τι έχω στο κεφάλι μου...

Συγκεκριμένα μου είπε "Ασε τις βλακείες, θα παντρευτούμε"..

Εθεσα τα επιχειρήματά μου αλλά κανένα δεν ήταν αρκετά ισχυρό ωστε να τον μεταπείσει..

 

Μάλλον λοιπόν θα κάνουμε έναν πολιτικό με όσα λιγότερα άτομα γίνεται..

Ακόμη δεν έχω συνηθίσει στην ιδέα βέβαια..

Δεν θα αλλάξει κάτι στη σχέση μας.. Δεν φοβάμαι αυτό δηλαδή.. Απλώς για μένα δεν ήταν ποτέ αυτό που λέμε "Η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου".. Μάλλον ξενέρωτη θα την χαρακτήριζα..

 

Δεν το αντέχω όλο αυτό με τη νύφη που σκάει στην εκκλησία με τα πέπλα της και την χειροκροτάνε όλοι λες και πήρε το νόμπελ ειρήνης.. Ξενερώνω..

Και με τα εξωφρενικά ποσά που ζητάνε έχω ένα θέμα..

Και με τους παππάδες έχω ένα άλλο θέμα..

 

Χμμ.. Αυτή λοιπόν ήταν η πρόταση γάμου μου για όσες δεν το κατάλαβαν!:D

itsme, ωρες ωρες νομιζω οτι γραφω εγω με αλλο ψευδωνυμο...

Ειμαι κατα του γαμου, Εχω βρει τον ανθρωπο μου εδω και 2 χρονια, εχουμε περασει πολλα, αλλα ξερω οτι αυτος ειναι, βασικα το ηξερα απο την πρωτη μερα.

Εγω δεν θελω να παντρευτω, αλλα ο καλος μου δεν συμφωνει, ευτυχως δεν εχει κολλημα με τις εκκλησιες, οποτε θα κανουμε εναν πολιτικο με τους συγγενεις πρωτου βαθμου και μονο!

Προταση γαμου μεχρι πριν 2 βδομαδες δεν μου ειχε κανει, ξερουμε οτι θα ειμαστε μαζι, αρα τελος. Μου πηρε (το καλο μου :-D ) δαχτυλιδι για τα 2 χρονια μαζι, και με πηρε αγκαλιτσα και μου ειπε αν θελω να τον παντρευτω. Ηταν πολυ γλυκο, ενιωσα πολυ ομορφα, αλλα για την στιγμη, οχι για την προταση.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τον άντρα μου συζούσαμε πρωτού παντρευτούμε και έτσι ο γάμος ήρθε σαν φυσική συνέπεια αυτής της συμβίωσης.Ουσιαστικά κάναμε μια συζήτηση, αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε και απλά το ανακοινώσαμε στους γονείς μας και μετά τους είπαμε και την ημερομηνία γάμου.Αλλά επειδή το είχα μαράζι αυτό με την πρόταση γάμου, αφού είμασταν παντρεμένοι και η κόρη μου ήταν 3 μηνών , κλείναμε 7 χρόνια σχέσης.Τότε μου έκανε και την επίσημη πρόταση γάμου.Είχε φτιάξει ενα ηλεκτρονικό ταχυδρομείο με τα αρχικά μας και password την ημερομηνία που γνωριστήκαμε.Μόλις μπήκα εκεί μου είχε γράψει ένα πολύ ωραίο κείμενο και με παρέπεμπτε στο τέλος να πάω στο δωμάτιο μας και να βρώ κάτι που είχε κρύψει στο συρτάρι.Πήγα και εκεί βρήκα ένα cd με ερωτικά τραγούδια και μέσα είχε ένα σημείωμα να διαλέξω ένα τραγούδι.Αφού διάλεξα ένα,το χορέψαμε και εκεί πάνω στο χορό , μου βγάζει μια κοτρώνα και με ρωτάει αν θέλω να τον παντρευτώ και να περάσω την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του,στα καλά και στα άσχημα !!!!( Πράγμα που είχε ήδη κάνει 1,5 χρόνο πριν )Εννοείται πως ξαναδέχτηκα και δεν την αλλάζω αυτή μου την απόφαση!!!!Νιώθω τόσο τυχερή που έχω αυτους τους 3 πλέον ανθρώπους στη ζωή μου!!!!!!!Εύχομαι η ευτυχία αυτή να κρατήσει μια ζωή και να διηγούμαι στο μέλλον στα εγγονάκια μου την ιστορία αγάπης μας!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει τον ανθρωπο μου εδω και 2 χρονια, εχουμε περασει πολλα, αλλα ξερω οτι αυτος ειναι, βασικα το ηξερα απο την πρωτη μερα.

Δεν είναι φοβερό αυτό? Κι εγώ δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, αλλά από την πρώτη μέρα που γίναμε ζευγάρι κατάλαβα ότι με αυτόν θα έχω..."άσχημα μπλεξίματα" :P

 

Να πω ότι μέχρι στιγμής δάκρυσα (το χω κι εύκολο :)) με την ιστορία της joela. Δεν μας περιέγραψες πρόταση γάμου, αλλά την 1η σας γαμήλια τελετή.

 

Jen σας εύχομαι ολόψυχα ένα μωράκι σύντομα! Τώρα που είναι καλοκαιράκι μπορεί να σας βρει λίγο χαλαρούς και να τρυπώσει και το μπεμπάκι! :-P

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ισσοροπημενοι, αυταρκεις και με εμπιστοσυνη πληρη σε αυτο που εχετε. Μπραβο σας παιδια μου. Και εμεις παντρευτικαμε σε πολυ στενο οικ. κυκλο γιατι υπηρχαν θεματα. Το φορεσα το νυφικο αλλα δεν τρελλαθηκα οπως νομιζα καμια σχεση και 3 χρονια μετα κοντα 4 ξερεις τι λεω? Ισως ηταν καλυτερα να ΜΗΝ ειχα παντρευτει και να ειχαμε κανει το παιδακι ετσι. Για πολλους και διαφορους λογους. Θα στα πω αν ξεβαρεθω μεσω πμ οχι απο εδω.

 

:lol::lol: Πολυ σας χαιρομαι λεμε. Αντε με το καλο να ερθει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και το μωρο!

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Αντε στείλε.. όταν ξεβαρεθείς.. :-D

Απλώς εγώ θα σας συμβούλευα κι εσένα και την φίλη SKEK να τα παίρνετε πιο χαλαρά.. Εχει πιο πολύ πλάκα! Αν δεν υπάρχουν σοβαρά θέματα βέβαια..

Για εσένα δεν είμαι σίγουρη για το τι τρέχει αλλά για την SKEK, από τα παραδείγματα που έχει γράψει, ένα στρωσιματάκι το θέλει! Με τη καλή έννοια! :D

 

Κι εμείς δεν είμασταν έτσι από την αρχή.. Μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς που μας ταιριάζουν τραβήξαμε ζόρι.. Εγώ παρεξηγούμουν πολύ εύκολα και δημιουργούσα προβλήματα από εκεί που δεν υπάρχουν.. Με ζήλιες και ιστορίες.. Ναι, εγώ.. :roll: Θέλει πολλή δουλειά το θέμα! Μέχρι να τον εμπιστευτώ.. Δεν εμπιστεύομαι τυφλά εγώ..

Γι'αυτό και επιμένω πως χρειάζεται δουλειά και από τους δύο.. για μένα δεν ισχύει "ήξερα πως αυτός είναι ο άντρας της ζωής μου από τη πρώτη στιγμή".. Για μένα ήθελε πολλή δουλειά για να φτάσω σε αυτό..

τον ερωτεύτηκα τρελά αλλά πέρα από αυτό ρίξαμε κασμά για να κρατήσουμε τη σχέση μας σε ένα επίπεδο που να ικανοποιεί και τους δύο..

Φυσικά και έχουμε προβλήματα, φυσικά υπάρχουν στιγμές που δεν τον γουστάρω και στιγμές που δεν με γουστάρει αλλά τα προσπερνάμε.. Δεν τα κρατάμε.. 7 χρόνια σχέση με καθημερινές τριβές εγώ δεν θα άντεχα.. Να λέω "θα έρθει τώρα και θα τσακωθούμε".. δεν το αντέχει κανένας αυτό..

 

Άσε που όταν ήρθαν για το τυπικό του να ζητήσουν το χέρι μου από τον πατέρα μου δεν έφερε ανθοδέσμη αλλά κάτι τυριά και λουκάνικα από τον τόπο του, CAN YOU BELIEVE THIS??????

 

Ελα ρε! Αυτό είναι τρέλα! Τον γουστάρω!!!:D

Εμένα ο δικός μου όταν μία φορά μου έφερε ανθοδέσμη τον ρώτησα αν τρώγεται! :D

Εννοείται πως λέμε συνέχεια τέτοια μεταξύ μας και δεν τα φέρουμε βαρέως.. Δεν παρεξηγήθηκε δηλαδή.. Απλώς μας αρέσει να τα διακωμωδούμε και να γελάμε..

Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια, ανθοδέσμη δεν ξαναπήρα! :shock::D

 

Jen σας εύχομαι ολόψυχα ένα μωράκι σύντομα! Τώρα που είναι καλοκαιράκι μπορεί να σας βρει λίγο χαλαρούς και να τρυπώσει και το μπεμπάκι! :-P

Υποθέτω πως εγώ είμαι η Jen.. :D

Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!! Μουτς!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ!!!! Δεν θα μπορούσαν να μου κάνουν ωραιώτερη πρόταση.Αγαπηθήκαμε με τον άντρα μου όταν είμουν 16 κ εκείνος 18.Μετά απο δυο χρόνια χωρίσαμε.Δε μαλώσαμε ήτπτ τέτοιο απλά....η λογικη.Εχουμε βρει το άλλο μας μισό αλλά....τη λάθος ώρα.

Πέντε χρόνια χωρίς καμία επαφή.Ο καθένας είχε πάρει το δρόμο του.Και ξαφνικά ένα απόγευμα συναντίομαστε τυχαία.Ενας καφές για το πως περνάς,εγινε μια νύχτα εξιστορόντας ο ένας στον άλλον τα πέντε χρόνια που πέρασαν.Και το πρώτο φώς της επόμενη μέρας ακουσε να λέμε....μου έλειψες,δε σε ξέχασα ποτέ.

Αυτή ήταν η συνέχεια της αγάπης μας.

Εξι χρόνια μετά απο εκείνο το βράδυ.Ιανουάριος του 2007.Εχω τα γενεθλια μου και εχουμε κανονήσει να πάμε κάπου καλά να φάμε.Ντύνομαι στολίζομαι και έρχετε ο καλός μου.Μόλις μπαίνω στο αμάξι μου λέει οτι έχει ξεχάσει το πορτοφόλι στο σπίτι και να περάσουμε να το πάρουμε.Πάμε λοιπόν να το πάρουμε και μόλις γυρίζει στο αμάξι μου λέει να περάσουμε απο το "ξωκλήση μας"(ένα κουκλίστικο εκκλησάκι πάνω σε ένα λοφάκι πνιγμένο στα δέντρα)να δούμε και μια αγιογραφία που είχε πει να φτιάξουν και ήταν ευκαιρία μιας και ήρθαμε(βράδυ τώρα 8 ή ώρα.Τα κλειδιά τα είχε η θεία του)

Πάμε λοιπόν,μπαινουμε μέσα είχε αναμένα 2-3 καντηλάκια και στέκομαι μπροστά στην αγιογραφία.Ερχετε τότε εκείνος και με αγκαλιάζει απο πίσω και λέει "παναγία μου έχε καλά την γυναίκα που αγαπώ και θα είμαι διπλα της να την αγαπώ και να την στηρίζω."

Τότε λέω εγώ "παναγίτσα μου να έχει καλά και τον άντρα που αγαπώ κι έγω θα στέκομαι δίπλα του κερί να φωτίζω τους σκοτεινούς δρόμους της ζωής του.

Και τοτε με αφήνει απο την αγκαλία του με γυρίζει πρός το μέροςτου και λέει.

θέλω η παναγιά να γίνει μάρτυρας και να ευλογίσει αυτό που θα κάνω και τότε γονατίζει,βγάζει....το κουτάκι και μου λέει "θέλεις να γίνεις γυναίκα μου"? και περνάει το δαχτυλίδι στο χέρι μου Εγω με το που βλέπω το κουτάκι,μου ήρθε τέτοιο σοκ που έβαλα τα κλάματα.εκείνος ο έρημος περίμενε απάντηση κι εγω απο το σοκ δε μπορούσα να μιλήσω.Δεν το περίμενα με τπτ εκεί,σε εκείνη τη χρονική περίοδο.Εκείνος μου λέει." θα μου απαντήσεις?".ε φυσικά πήρα μια βαθιά ανάσα και του είπα το ναί.Σηκώθηκε αγκαλιαστήκαμε φιλιθήκαμε και μέιναμε έτσι αγκαλιασμένοι αρκετά.

Μετά γιορτάσαμε τα γενεέθλια και την αρχή της κοινής μας ζωής στο εστιατόριο του χίλτον με πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.

Παντρευτήκαμε ένα χρόνο αργότερα και τώρα μετα απο 2,5 χρόνια γάμου και ένα υπέροχο παιδάκι,καμιά φορά τους κοιτάω και δεν πιστεύω οτι τους έχω.

Ευχομαι σε όλους να βρούν το άλλο τους μισό και να είναι πάντα ευτυχισμένοι

 

Αχ! Πολύ με συγκίνησε η ιστορία σας.

Εμείς μια βδομάδα πριν την πρόταση, είχαμε τσακωθεί για βλακώδη λόγο. Εγώ μέσα μου ήμουν πεπεισμένη πως όλα είχαν τελειώσει ( από μέρους του τουλάχιστον ), γιατί εγώ ακόμη τον ήθελα. Ήξερα δεν είναι υπέρ των δεσμεύσεων, οπότε νυφικά κι όλα τα συναφή τα είχα ξεχάσει! Τέλος πάντων, τα ''ξαναβρίσκουμε'' κι όλα καλά. Ένα Σάββατο βράδυ, πάμε για ποτό κι εκεί που με επέστρεφε σπίτι μου, μου κάνει : '' Άνοιξε το ντουλαπάκι ( του αυτοκινήτου εννοούσε ) και πιάσε μου ένα χαρομάντηλο'' Τα χαρτομάντηλα στο αυτοκίνητο του, ήταν αυτά τα κλασικά που είναι για τα αυτοκίνητα, που είναι σε χάρτινο κουτάκι. Το κουτάκι ήταν άδειο όμως και μέσα είχε απλά ρίξει το '' μαγικό κουτάκι'', οπότε του λέω: '' Δεν έχει, κάτσε να σου δώσω τα δικά μου'', και μου ανταπαντά: ''Έχει! Βάλε καλά το χεράκι σου μέσα και θα πιάσεις ένα τελευταίο''...Οπότε κι εγώ το βάζω και πιάνω ένα κουτάκι! Το βγάζω και είχα μείνει και τον κοιτούσα σα χάνος! Σταματήσαμε και μου το άνοιξε και μου κάνει ''Φύγαμε;" Και η απάντηση μου, του ήρθε μέσα στα αναφυλιτά....:lol:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απλώς εγώ θα σας συμβούλευα κι εσένα και την φίλη SKEK να τα παίρνετε πιο χαλαρά.. Εχει πιο πολύ πλάκα! Αν δεν υπάρχουν σοβαρά θέματα βέβαια..

Για εσένα δεν είμαι σίγουρη για το τι τρέχει αλλά για την SKEK, από τα παραδείγματα που έχει γράψει, ένα στρωσιματάκι το θέλει! Με τη καλή έννοια! :D

 

Φίλη από τα μαλακά στα δύσκολα εγώ μέσα σε 11 μήνες και μετά εγκυμοσύνη (δύσκολη), γάμος (μετ'εμποδίων), μωράκι (υπέροχο), χωρίς βοήθεια (δύσκολα), φίλοι (την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια μόλις μυριστουν ευθύνες και παροχή βοήθειας) ... εμ, πως να σου βγει όλο αυτό? Ξεσπάσματα στον γνωστό άγνωστο.

 

Κι εμείς δεν είμασταν έτσι από την αρχή.. Μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς που μας ταιριάζουν τραβήξαμε ζόρι.. Εγώ παρεξηγούμουν πολύ εύκολα και δημιουργούσα προβλήματα από εκεί που δεν υπάρχουν..(ούουου, όλο τέτοια και γω) Με ζήλιες και ιστορίες.. (:shock::shock: Εσύ??? Δε σε πιστεύω... Πλάκα κάνεις) Ναι, εγώ.. :roll: Θέλει πολλή δουλειά το θέμα! Μέχρι να τον εμπιστευτώ.. Δεν εμπιστεύομαι τυφλά εγώ.. Καλά κάνεις!!

 

Όσο για το μωράκι σου το εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου. Θα σε αλλάξει πολύ και τότε θα καταλάβεις γιατί κάποτε φρικάρουμε (πιστεύω βέβαια ότι μια χαρά χαλαρή θα είσαι):wink:

Link to comment
Share on other sites

itsme, ωρες ωρες νομιζω οτι γραφω εγω με αλλο ψευδωνυμο...

Ειμαι κατα του γαμου, Εχω βρει τον ανθρωπο μου εδω και 2 χρονια, εχουμε περασει πολλα, αλλα ξερω οτι αυτος ειναι, βασικα το ηξερα απο την πρωτη μερα.

Εγω δεν θελω να παντρευτω, αλλα ο καλος μου δεν συμφωνει, ευτυχως δεν εχει κολλημα με τις εκκλησιες, οποτε θα κανουμε εναν πολιτικο με τους συγγενεις πρωτου βαθμου και μονο!

Προταση γαμου μεχρι πριν 2 βδομαδες δεν μου ειχε κανει, ξερουμε οτι θα ειμαστε μαζι, αρα τελος. Μου πηρε (το καλο μου :-D ) δαχτυλιδι για τα 2 χρονια μαζι, και με πηρε αγκαλιτσα και μου ειπε αν θελω να τον παντρευτω. Ηταν πολυ γλυκο, ενιωσα πολυ ομορφα, αλλα για την στιγμη, οχι για την προταση.

 

Ουπς, υπάρχουν κι άλλες σαν κι εμένα? Να το κοιτάξεις αυτό! :D

 

Εγώ βέβαια δεν θέλω δαχτυλίδι! Ξενερώνω βρε παιδιά με αυτά.. Τι μου συμβαίνει?

Αν είναι να μου κάνει δώρο θέλω ή να τρώγεται ή να φοριέται(ρούχο, παπούτσι, τέτοια, πρακτικά πράγματα).. Α, ή να πετάει!(σε ένα ταξίδι δε λέω όχι :D)..

Δεν θέλω να με ρωτήσει αν θέλω να τον παντρευτώ.. Οχι, είναι η απάντηση, δεν θέλω αλλά ένεκα η κενωνία! :-D

Και να το εξηγήσω αυτό.. Να μπλέκεις τώρα με γραφειοκρατίες και αναγνωρίσεις και μπαρμπούτσαλα.. Αντε ρίχνεις ένα γάμο.. Γι'αυτό αν παντρευτώ θα είμαι έγκυος.. Στον ένατο, για να έχω και μια δικαιολογία να την κάνω γρήγορα!:-D

7 χρόνια ζούμε μαζί, δεν θα αλλάξει τίποτα αλλά η μέρα του γάμου μου θα είναι εξαιρετικά βαρετή... Και εννοείται ούτε κομμωτήρια ούτε επαγγελματικά μακιγιάζ.. μια χαρά χτενίζομαι και βάφομαι μόνη μου..

Σου λέω, σε αυτόν το γάμο, θα πηγαίνουν και θα συγχαίρουν τη κουμπάρα για τον γάμο της! Πιο προσεγμένη θα είναι! :-D

 

Γρήγορα το σποράκι itsme!

σου το εύχομαι ολόψυχα!

θα νιώσεις Παράδεισο!

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ γλύκα μου!!! Ναι, και μόνο στη σκέψη, Παράδεισος μου φαίνεται!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουπς, υπάρχουν κι άλλες σαν κι εμένα? Να το κοιτάξεις αυτό! :D

 

Εγώ βέβαια δεν θέλω δαχτυλίδι! Ξενερώνω βρε παιδιά με αυτά.. Τι μου συμβαίνει?

Αν είναι να μου κάνει δώρο θέλω ή να τρώγεται ή να φοριέται(ρούχο, παπούτσι, τέτοια, πρακτικά πράγματα).. Α, ή να πετάει!(σε ένα ταξίδι δε λέω όχι :D)..

Δεν θέλω να με ρωτήσει αν θέλω να τον παντρευτώ.. Οχι, είναι η απάντηση, δεν θέλω αλλά ένεκα η κενωνία! :-D

Και να το εξηγήσω αυτό.. Να μπλέκεις τώρα με γραφειοκρατίες και αναγνωρίσεις και μπαρμπούτσαλα.. Αντε ρίχνεις ένα γάμο.. Γι'αυτό αν παντρευτώ θα είμαι έγκυος.. Στον ένατο, για να έχω και μια δικαιολογία να την κάνω γρήγορα!:-D

7 χρόνια ζούμε μαζί, δεν θα αλλάξει τίποτα αλλά η μέρα του γάμου μου θα είναι εξαιρετικά βαρετή... Και εννοείται ούτε κομμωτήρια ούτε επαγγελματικά μακιγιάζ.. μια χαρά χτενίζομαι και βάφομαι μόνη μου..

Σου λέω, σε αυτόν το γάμο, θα πηγαίνουν και θα συγχαίρουν τη κουμπάρα για τον γάμο της! Πιο προσεγμένη θα είναι! :-D

 

Itsme για τα δαχτυλίδια, τους αρραβώνες κτλ θα συμφωνήσω. Προσωπικά ούτε εμένα με εκφράζουν γιάυτό και δεν τα έκανα. Θα διαφωνήσω μαζί σου μόνο στο σημείο που λες ότι παρόλο που δεν σου αρέσει η τελετή του γάμου θα την κάνεις για την κοινωνία. Μπορείς πολύ όμορφα αντί να κάνεις κάτι που είναι αγγαρεία για εσένα να πάρεις τον καλό σου και 2 μάρτυρες και να πας ένα μεσημέρι στο δημαρχείο να κάνεις μια "συμβολαιογραφική πράξη". (κάπως έτσι είναι για μένα ο πολιτικός). Όσες φίλες μου είχαν την ίδια άποψη μαζί σου έκαναν έναν ωραιότατο πολιτικό γάμο, δεν το πήρε χαμπάρι κάνένας....πήγαν με το τζινάκι τους, το μπλουζάκι τους και όλα οκ! Προσωπικά το προτιμώ από το βλέπω μια νύφη με μούτρα και γκρίνια γιατί δεν της αρέσει η διαδικασία που περνάει...:-D

Link to comment
Share on other sites

Και να το εξηγήσω αυτό.. Να μπλέκεις τώρα με γραφειοκρατίες και αναγνωρίσεις και μπαρμπούτσαλα.. Αντε ρίχνεις ένα γάμο.. Γι'αυτό αν παντρευτώ θα είμαι έγκυος.. Στον ένατο, για να έχω και μια δικαιολογία να την κάνω γρήγορα!:-D

7 χρόνια ζούμε μαζί, δεν θα αλλάξει τίποτα αλλά η μέρα του γάμου μου θα είναι εξαιρετικά βαρετή... Και εννοείται ούτε κομμωτήρια ούτε επαγγελματικά μακιγιάζ.. μια χαρά χτενίζομαι και βάφομαι μόνη μου..

Σου λέω, σε αυτόν το γάμο, θα πηγαίνουν και θα συγχαίρουν τη κουμπάρα για τον γάμο της! Πιο προσεγμένη θα είναι! :-D /QUOTE]

 

Εσύ κανόνισε να μείνεις έγκυος και ας γίνει και στον ένατο ο γάμος (εμένα στον 5ο έγινε, τι νομίζεις). Μην ακούω ανοησίες, θα σε βάψουμε, θα σε χτενίσουμε και θα είσαι και κουκλάρα και άμα θες κάντην νωρίς.

Άσε που όσο θυμάμαι τον εαυτό μου έλεγα νυφικό εγώ δεν βάζω. Τελικά κοίτα να δεις που το έβαλα και μου άρεσε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς εγώ θα σας συμβούλευα κι εσένα και την φίλη SKEK να τα παίρνετε πιο χαλαρά.. Εχει πιο πολύ πλάκα! Αν δεν υπάρχουν σοβαρά θέματα βέβαια..

Για εσένα δεν είμαι σίγουρη για το τι τρέχει αλλά για την SKEK, από τα παραδείγματα που έχει γράψει, ένα στρωσιματάκι το θέλει! Με τη καλή έννοια! :D

 

Φίλη από τα μαλακά στα δύσκολα εγώ μέσα σε 11 μήνες και μετά εγκυμοσύνη (δύσκολη), γάμος (μετ'εμποδίων), μωράκι (υπέροχο), χωρίς βοήθεια (δύσκολα), φίλοι (την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια μόλις μυριστουν ευθύνες και παροχή βοήθειας) ... εμ, πως να σου βγει όλο αυτό? Ξεσπάσματα στον γνωστό άγνωστο.

 

Κι εμείς δεν είμασταν έτσι από την αρχή.. Μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς που μας ταιριάζουν τραβήξαμε ζόρι.. Εγώ παρεξηγούμουν πολύ εύκολα και δημιουργούσα προβλήματα από εκεί που δεν υπάρχουν..(ούουου, όλο τέτοια και γω) Με ζήλιες και ιστορίες.. (:shock::shock: Εσύ??? Δε σε πιστεύω... Πλάκα κάνεις) Ναι, εγώ.. :roll: Θέλει πολλή δουλειά το θέμα! Μέχρι να τον εμπιστευτώ.. Δεν εμπιστεύομαι τυφλά εγώ.. Καλά κάνεις!!

 

Όσο για το μωράκι σου το εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου. Θα σε αλλάξει πολύ και τότε θα καταλάβεις γιατί κάποτε φρικάρουμε (πιστεύω βέβαια ότι μια χαρά χαλαρή θα είσαι):wink:

 

Δε λέω καλό μου πως σου ήρθαν εύκολα! Πάλεψέ το όμως! Για να περνάς κι εσύ καλύτερα..

Κι εγώ μακριά από συγγενείς και παιδικούς φίλους είμαι κι όταν με το καλό έρθει και η φατσούλα(ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές!!) μόνοι μας θα είμαστε!

Ξέσπασε αλλιώς! Πείραξέ τον! Κάνε κάτι άλλο.. Εχε τον από κοντά περνώντας κι εσύ καλά.. Με αυτά τον απομακρύνεις κι άλλο..

Φαντάσου εσύ να σκεφτόσουν "Τώρα θα γυρίσω σπίτι και ποιος ξέρει τι ιστορίες θα μου ανοίξει πάλι ο άντρας μου!".. Θα το άντεχες? Ούτε εκείνος το αντέχει..

Πετάξου στην πόρτα μόλις μπαίνει και τσίμπα τον! Κάνε κάτι που σου βγαίνει! Εγώ έχω πολύ αυτά με τα τσιμπήματα και τα ζουλήγματα!

Καμιά φορά αν αργήσει στη δουλειά τον ακουω που έρχεται και πηγαίνω με το τηγάνι πίσω από την πόρτα.. Ξέρεις "που ήσουν αλήτη" και τέτοια.. Γελάμε πολύ..

 

Μακάρι να είμαι χαλαρή κι όταν έρθει το παιδί..! Ελπίζω να το παλέψω.. Σίγουρα θα με αλλάξει αλλά ελπίζω να μπορέσω να βρω τα όρια! Πάλι δουλειά θέλει..

 

Το διέλυσα το θέμα!!! Σορρυ..:roll:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με τα ζουλίγματα και τσιμπίματα :roll:χμμμμ.... VERY NICE IDEA!!

 

Ευχαριστώ και πάλι και για την ιδέα και που με επαναφέρεις στον πλανήτη γη. Ότι παλεύω παλεύω, μην με φοβάσαι δεν απογοητεύομαι από τις φάπες που τρώω.;)

Link to comment
Share on other sites

Itsme για τα δαχτυλίδια, τους αρραβώνες κτλ θα συμφωνήσω. Προσωπικά ούτε εμένα με εκφράζουν γιάυτό και δεν τα έκανα. Θα διαφωνήσω μαζί σου μόνο στο σημείο που λες ότι παρόλο που δεν σου αρέσει η τελετή του γάμου θα την κάνεις για την κοινωνία. Μπορείς πολύ όμορφα αντί να κάνεις κάτι που είναι αγγαρεία για εσένα να πάρεις τον καλό σου και 2 μάρτυρες και να πας ένα μεσημέρι στο δημαρχείο να κάνεις μια "συμβολαιογραφική πράξη". (κάπως έτσι είναι για μένα ο πολιτικός). Όσες φίλες μου είχαν την ίδια άποψη μαζί σου έκαναν έναν ωραιότατο πολιτικό γάμο, δεν το πήρε χαμπάρι κάνένας....πήγαν με το τζινάκι τους, το μπλουζάκι τους και όλα οκ! Προσωπικά το προτιμώ από το βλέπω μια νύφη με μούτρα και γκρίνια γιατί δεν της αρέσει η διαδικασία που περνάει...:-D

Α, ναι, για θρησκευτικό δεν το συζητώ!

Για πολιτικό μιλούσα κι εγώ! Κι αυτό βαρετό είναι αλλά.. ένεκα η κενωνία όπως είπαμε :D

 

Εσύ κανόνισε να μείνεις έγκυος και ας γίνει και στον ένατο ο γάμος (εμένα στον 5ο έγινε, τι νομίζεις). Μην ακούω ανοησίες, θα σε βάψουμε, θα σε χτενίσουμε και θα είσαι και κουκλάρα και άμα θες κάντην νωρίς.

Άσε που όσο θυμάμαι τον εαυτό μου έλεγα νυφικό εγώ δεν βάζω. Τελικά κοίτα να δεις που το έβαλα και μου άρεσε κιόλας.

 

Χαχα..

Για νυφικό σίγουρα δεν το βάζω για ιδεολογικούς λόγους..

Εκκλησία δεν παντρεύομαι για θρησκευτικούς λόγους.. (είμαι άθεη εκ πεποιθήσεως - τεράστιο και εξαιρετικά ενδιαφέρον θέμα για το πως πρέπει να διαπαιδαγωγήσεις τα παιδιά σου σε αυτή τη περίπτωση αλλά αν το ανοίξω θα πάει αρχείο σε dt :roll::D)..

Τώρα αν βρω κανά ωραίο άσπρο φορεματάκι μπορεί και να το βάλω..

Αντε βάψτε με κιόλας.. :-D λεφτά δεν έχει όμως!!(είπαμε, ιδεολογικοί λόγοι!!!:lol:)

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Φίλη από τα μαλακά στα δύσκολα εγώ μέσα σε 11 μήνες και μετά εγκυμοσύνη (δύσκολη), γάμος (μετ'εμποδίων), μωράκι (υπέροχο), χωρίς βοήθεια (δύσκολα), φίλοι (την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια μόλις μυριστουν ευθύνες και παροχή βοήθειας) ... εμ, πως να σου βγει όλο αυτό? Ξεσπάσματα στον γνωστό άγνωστο.

 

Συνεχεια λεμε διαβαζω τον εαυτο μου σε σενα. Πραγματικα. Ακριβως ετσι. Αμεσως μετα τον γαμο 1 μηνα ΧΩΡΙΣ ουτε καν μηνα του μελιτος γιατι αρρωστησαμε και οι δυο εμεινα εγκυος, με σοβαρες επιπλοκες και διαβητη κυησης και χολεσταση, με την μπεμπα ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣ χωρις καμια βοηθεια ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, με τους φιλους εξαφανισμενους και στην περιπτωση μας και τους συγγενεις (τους δικους μου)......:? Εισαι εγω με αλλο νικναημ?

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Βαρύς κι ασήκωτος είναι ακόμα και την απάντηση έχει να την θυμάται. Άσε που όταν ήρθαν για το τυπικό του να ζητήσουν το χέρι μου από τον πατέρα μου δεν έφερε ανθοδέσμη αλλά κάτι τυριά και λουκάνικα από τον τόπο του, CAN YOU BELIEVE THIS??????

 

χαχαχα μεσ στην πρωτοτυπια εισαστε και οι δυο σας!:roll::-D τουλαχισστον δεν προκειται να πληξεις στη σχεση σας!:wink:

 

και ο δικός μου είναι κλειστός. ξέρεις τί τους ξεκλειδώνει την καρδιά; η δική σου ανοιχτή καρδιά!:Dνα είσαι γενναιόδωρη με τα αισθήματά σου απέναντί του!

 

πολυ γλυκια η συμβουλη σου... σ ευχαριστω..:-)

 

εμενα μου εκανε προταση γαμου μεσα σε μια καφετερια που συχναζαμε επεσε στα γονατα και μπροστα στον κοσμο(ευτυχως ηταν μεσημερι και ειχε πολυ λιγο) μου λεει...''θα με παντρευτεις;" πριν ομως μου κανει την προταση μου το επαιζε οτι θελει να χωρισουμε κι οτι δεν μπορει αλλο κι αφου ειδε μετα απο ωρα οτι ημουν ετοιμη να του βγαλω το ματι με το πηρουνι απο τα νευρα επεσε γονηπετης και αμολησε την ρουκετα της προτασης το χαζο μου το αγορι..τωρα στις 14-07-10 ειναι ο πολιτικος και σε 2μηνες περιπου ερχεται και η μπεμπουλινα μου....τι να σας πω παντως βρε κοριτσια θεωρω οτι πολυ ντορος γινεται γυρω απο τον γαμο ολα μια ιδεα....

 

με το καλο και οι δυο σας χαρες!!:-D

 

ενταξει πολυς ντορος γινεται αλλα ειναι και μια ωραια αλλαγη στη ρουτινα μας...:wink:

Link to comment
Share on other sites

ενταξει πολυς ντορος γινεται αλλα ειναι και μια ωραια αλλαγη στη ρουτινα μας...:wink:

 

χεχεχε οντως. Καπου ειχα διαβασει τωρα? Δει τωρα? Αμ δε που θυμαμαι (εχω καψει κυτταρα απο την αυπνια), μπορει να ηταν και εδω μεσα παντως δικο μου ΔΕΝ ειναι για την γυναικα που της γινεται επιτελους η προταση. Και λεει ανοιγετε ενας ασκος του αιολου που η γυναικα περνει ΟΛΕΣ τις ανυπαντρες φιλες (χωρις να το συνειδητοποιει) και υποσεινηδητα λοιπον απολαμβανει οτι βγηκε απο το μελλοντικο κλαμπ του 'ραφιου'. Και ξεκιναει μια διαδικασια που περναει απειρες ωρες να διαλεξει φορεμα, εκκλησια και Παππα, παπουτσια, μαλλια και νυχια. Περνει απειρα περιοδικα και ξεφυλιζει συνεχεια, ψαχνει να βρει κεντρο, αυτοκινητο, στολισμο, συνεχεια μπλα μπλα με τους κουμπαρους. Και ερχετε η μερα και ειναι μεσα στο γκλαμουρ, και γινεται πριγκιπησα για ΜΙΑ μερα, και λαμπει και ολοι την κοιτουν και αισθανεται ευτιχισμενη. Και δωστου τα ρυζια, δωστου οι ευχες, δωστου τα γλεντια και οι χαρες. Και τελειωνουν λοιπον τα γλεντια και κλεινει η πορτα πισω απο το ζευγαρι. και εκει ξημερωνει μια ΑΛΛΗ πραγματικοτητα η οποια με τον χρονο και με την επιβαρυνση παιδιων αλλαζει την πραγματικοτητα που περιμενε η πριγκηπισα νυφη. και ξαφνικα ξεχναει ολα αυτα που ειδε στον γαμο και αισθανθηκε. Και πλεον μενει να αντιμετωπησει αυτα που πραγματικα μενουν πισω απο τις κλειστες πορτες.........σβηνουν τα φωτα, σβηνει το γκλαμουρ......κοιταξτε λοιπον η επιλογη που εχετε κανει να ειναι καλη και οι βασεις γερες. Γιατι οταν σβησουν ολα τα φωτα και μπειτε και οι δυο στα σκ@τα μεχρι τον λαιμο, ισως αυτο να ειναι που θα σωσει την σχεση σας και θα σας κρατησει μαζι μεχρι τα βαθεια γεραματα........

 

:wink: Αμ ναι και τα λεει μια που το εζησε το γκλαμουρ ετσι? Τι μου εχει μεινει τωρα? ΤΙΠΟΤΑ. Καταρχας με την γεννηση της κορης μου η μερα του γαμου μου εσβησε ως μερα. Και δεν το λεω αρνητικα ουτε λογω προβληματων δικων μας. Το λεω οτι την εσβησε σαν σπουδαιοτητα στο μυαλο μου η ημερα που ακουσα για πρωτη φορα το κλαμμα της μικρης στο χειρουργειο και που ειδα τα ματια της να με ψαχνουν οταν την εβαλαν στην αγκαλια μου. Εκει ΟΛΑ ΕΣΒΗΣΑΝ. Αν με ρωτησεις τι θυμαμαι απο τον γαμο μου θα σου πω μπερδεμενα πραγματα, πολυ κοσμο και φασαρια. Αν με ρωτησεις τι θυμαμαι στην γεννηση της μικρης θα σου πω με λεπτομερεια ΚΑΘΕ δευτερολεπτο τι αισθανομουν. Μετα απο ολο αυτο δεν θα ειχα κανενα προβλημα βλεποντας πλεον το παιδι μου να το ειχα κανει και εκτος γαμου. Ολα στο μυαλο μας ειναι......στερνη μου γνωση το ξερετε?

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

ellemphriem ,λοιπον αν καταλαβα καλα αυτα που γραφεις,τα εγραψε η φιλη μας η wannabe στο θεμα ''ποσα πραγματα καλυπτει ενα παιδι'',στο τελικο της ποστ ,το συμπερασμα της ας πουμε;)

ετσι για να μη μηνεις με την αποροια λογω αυπνιας που τα διαβασες:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια λεμε διαβαζω τον εαυτο μου σε σενα. Πραγματικα. Ακριβως ετσι. Αμεσως μετα τον γαμο 1 μηνα ΧΩΡΙΣ ουτε καν μηνα του μελιτος γιατι αρρωστησαμε και οι δυο εμεινα εγκυος, με σοβαρες επιπλοκες και διαβητη κυησης και χολεσταση, με την μπεμπα ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣ χωρις καμια βοηθεια ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, με τους φιλους εξαφανισμενους και στην περιπτωση μας και τους συγγενεις (τους δικους μου)......:? Εισαι εγω με αλλο νικναημ?

 

Α ρε φίλη, ξέρεις ότι τουλάχιστον υπάρχουν κι'άλλοι που έχουν ίδιες εμπειρίες και συναισθήματα με σένα και δεν διερωτάσαι "Τι μου συμβαίνει τέλος πάντων".

 

Εύχομαι πραγματικά κάποια στιγμή να βρεθούμε και να μου πεις όσα πέρασες και άντεξες την ώρα που θα παίζουν τα κορίτσια μας μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...