Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

θελετε να θυμηθουμε την στιγμη που ο καλος μας αποφασισε να μας.... αποκαταστησει?:wink::lol:

 

 

εγω την εμπειρια μου θα την γραψω αργοτερα μιας και δεν εχει γινει ακομα η "επισημη" προταση με δαχτυλιδια και τετοια!:wink:

 

περιμενω να σας διαβασω με πολλη λαχταρα!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ενώ γνωριζόμασταν από τα 19, συμφοιτητές στη Νομική, μια συμπάθεια υπήρχε, όταν ήμασταν ασκούμενοι δικηγόροι κινούμασταν στο ίδιο μήκος κύματος. κάτι σαν φίλοι, αλλά στο χαλαρό, αραιά και πού.

στα 30 ερωτευτήκαμε. οπότε την πρώτη ημέρα που με φίλησε, γονάτισε μπροστά μου και μου ζήτησε να γίνω η γυναίκα του και η μάνα των παιδιών του!και φυσικά τον πίστεψα!

σε 10 μήνες αρραβωνιστήκαμε!

εκ των υστέρων έμαθα ότι με ήθελε χρόνια πριν, αλλά δεν τολμούσε να κάνει κίνηση. ήμουν αλλού, είχα άλλες προτεραιότητες. περίμενε λέει να είμαι έτοιμη, να πέσω εύκολα!μη τυχόν κι έτρωγε χιλόπιτα!

του απάντησα ότι "καλά εγώ ήμουν τζαζ, εσύ γιατί δεν κουνιόσουν, γιατί δεν έδειχνες κάτι;" το μόνο που κάνει όταν του το λέω είναι να γελάει αυτάρεσκα "σε κατάφερα!"

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ!!! Εμένα μου το έπαιξε λίγο δύσκολος. Παράτησε βέβαια τον τόπο τπυ και τη δουλειά του και ήρθε και μου κατσικώθηκε εδώ, αλλά κουβέντα για επισημοποίηση. Άστε που ήρθε και στο σπίτι των δικών μου ένα βράδυ και φεύγοντας με πήρε μαζί του. Επισημοποίηση όμως τίποτα. Όποτε τον ρωτούσα σφύριζε αδιάφορα ώσπου μια μέρα τα μάζεψα και έφυγα και του είπα πάρε αποφάσεις για θα με χάσεις (είμαι και του γάμου τρομάρα μου, παραδοσιακή γυναίκα). Σε δυο ώρες με πήρε τηλ και μου είπε κλείνω εισητήρια, πάμε γνωρίζεις τους δικούς μου και κλείνουμε γάμο σε ένα χρόνο ακριβώς τέτοια ημερομηνία. Γνώρισα τους δικούς του, κλείσαμε γάμο αλλά στο μεταξύ μάθαμε ότι ήμουν έγγυος και ακυρώσαμε το γάμο. Στο κρεββάτι εγώ με αποκόλληση να κλαίγομαι. Σε κανένα μήνα ήρθε από τη δουλειά ένα βράδυ και γονάτισε εκεί δίπλα που ξάπλωνα και μου λέει: Θέλεις να γίνεις γυναίκα μου και δάκρυσε. Εγώ το ζώον του απάντησα με χειρονομία ανόρθωσης του μεσαίου δακτύλου και του λέω πάρε απάντηση να τη θυμάσαι τώρα!!:shock::shock:

 

Βεβαίως βεβαίως σε 2 μήνες από εκείνο το βράδυ και με κοιλιά φουσκωμένη πια παντρευτήκαμε (σε εκκλησία ναι και με με παπά και με κουμπάρους ναι και με νυφικό Ασλάνης ΥΠΕΡΟΧΟ) και δεν μετανιώνω που παντρεύτηκα έγκυος.

 

Salvia, με το καλό να σου γίνει η ωραιότερη πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ!!!! Δεν θα μπορούσαν να μου κάνουν ωραιώτερη πρόταση.Αγαπηθήκαμε με τον άντρα μου όταν είμουν 16 κ εκείνος 18.Μετά απο δυο χρόνια χωρίσαμε.Δε μαλώσαμε ήτπτ τέτοιο απλά....η λογικη.Εχουμε βρει το άλλο μας μισό αλλά....τη λάθος ώρα.

Πέντε χρόνια χωρίς καμία επαφή.Ο καθένας είχε πάρει το δρόμο του.Και ξαφνικά ένα απόγευμα συναντίομαστε τυχαία.Ενας καφές για το πως περνάς,εγινε μια νύχτα εξιστορόντας ο ένας στον άλλον τα πέντε χρόνια που πέρασαν.Και το πρώτο φώς της επόμενη μέρας ακουσε να λέμε....μου έλειψες,δε σε ξέχασα ποτέ.

Αυτή ήταν η συνέχεια της αγάπης μας.

Εξι χρόνια μετά απο εκείνο το βράδυ.Ιανουάριος του 2007.Εχω τα γενεθλια μου και εχουμε κανονήσει να πάμε κάπου καλά να φάμε.Ντύνομαι στολίζομαι και έρχετε ο καλός μου.Μόλις μπαίνω στο αμάξι μου λέει οτι έχει ξεχάσει το πορτοφόλι στο σπίτι και να περάσουμε να το πάρουμε.Πάμε λοιπόν να το πάρουμε και μόλις γυρίζει στο αμάξι μου λέει να περάσουμε απο το "ξωκλήση μας"(ένα κουκλίστικο εκκλησάκι πάνω σε ένα λοφάκι πνιγμένο στα δέντρα)να δούμε και μια αγιογραφία που είχε πει να φτιάξουν και ήταν ευκαιρία μιας και ήρθαμε(βράδυ τώρα 8 ή ώρα.Τα κλειδιά τα είχε η θεία του)

Πάμε λοιπόν,μπαινουμε μέσα είχε αναμένα 2-3 καντηλάκια και στέκομαι μπροστά στην αγιογραφία.Ερχετε τότε εκείνος και με αγκαλιάζει απο πίσω και λέει "παναγία μου έχε καλά την γυναίκα που αγαπώ και θα είμαι διπλα της να την αγαπώ και να την στηρίζω."

Τότε λέω εγώ "παναγίτσα μου να έχει καλά και τον άντρα που αγαπώ κι έγω θα στέκομαι δίπλα του κερί να φωτίζω τους σκοτεινούς δρόμους της ζωής του.

Και τοτε με αφήνει απο την αγκαλία του με γυρίζει πρός το μέροςτου και λέει.

θέλω η παναγιά να γίνει μάρτυρας και να ευλογίσει αυτό που θα κάνω και τότε γονατίζει,βγάζει....το κουτάκι και μου λέει "θέλεις να γίνεις γυναίκα μου"? και περνάει το δαχτυλίδι στο χέρι μου Εγω με το που βλέπω το κουτάκι,μου ήρθε τέτοιο σοκ που έβαλα τα κλάματα.εκείνος ο έρημος περίμενε απάντηση κι εγω απο το σοκ δε μπορούσα να μιλήσω.Δεν το περίμενα με τπτ εκεί,σε εκείνη τη χρονική περίοδο.Εκείνος μου λέει." θα μου απαντήσεις?".ε φυσικά πήρα μια βαθιά ανάσα και του είπα το ναί.Σηκώθηκε αγκαλιαστήκαμε φιλιθήκαμε και μέιναμε έτσι αγκαλιασμένοι αρκετά.

Μετά γιορτάσαμε τα γενεέθλια και την αρχή της κοινής μας ζωής στο εστιατόριο του χίλτον με πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.

Παντρευτήκαμε ένα χρόνο αργότερα και τώρα μετα απο 2,5 χρόνια γάμου και ένα υπέροχο παιδάκι,καμιά φορά τους κοιτάω και δεν πιστεύω οτι τους έχω.

Ευχομαι σε όλους να βρούν το άλλο τους μισό και να είναι πάντα ευτυχισμένοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω.. τι ρομαντικές ιστορίες έχουμε να ακούσουμε!

Λοιπόν να σας πω και την δικιά μας :P

Γνωριστήκαμε σε ένα κλαμπ καλοκαιρινό, αφού του έριξε η φίλη μου το ποτό της κατά λάθος. Ανταλλάξαμε τηλ και βγήκαμε την επόμενη μέρα κι εγώ αποφάσισα ότι είναι καλύτερα να μείνουμε φίλοι :? (δεν μου έκανε τελικά κλικ). Όντως κρατήσαμε επαφή φιλική για ένα χρόνο μιλώντας ακόμα και για τις σχέσεις μας που προέκυπταν. Και ξαφνικά μου γύρισε και άρχισα να τον βλέπω αλλιώς. Την επομένη από την μέρα που με φίλησε και γίναμε ζευγάρι, έμεινε σπίτι μου. Στις 2 βδομάδες άφησε και επίσημα το σπίτι του (μέναμε και οι 2 μόνοι μας). Στους 2 μήνες,μήνα Νοέμβριο, στο αυτοκίνητο πηγαίνοντας Κόρινθο, πάνω σε συζήτηση του λέω ότι όταν παντρευτώ θέλω να να είναι άνοιξη και συγκεκριμένα Μάιος. Και μου λέει "ωραία, τον ερχόμενο Μάιο λοιπόν παντρευόμαστε" κι έχω μείνει να τον κοιτάζω με το στόμα ανοιχτό. :shock: Τελικά παντρευτήκαμε τον μεθεπόμενο Μάιο (λόγω οικονομικών στενοτήτων). Ούτε δαχτυλίδι είχε μαζί του, ούτε το είχε προσχεδιάσει. Του είχε βγεί αυθόρμητα και παρόλο που ακούω κάποιες οργανωμένες προτάσεις και πολύ ρομαντικές που μου αρέσουν πολύ, δεν αλλάζω την δική του με καμία στον κόσμο!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ!!!! Δεν θα μπορούσαν να μου κάνουν ωραιώτερη πρόταση.Αγαπηθήκαμε με τον άντρα μου όταν είμουν 16 κ εκείνος 18.Μετά απο δυο χρόνια χωρίσαμε.Δε μαλώσαμε ήτπτ τέτοιο απλά....η λογικη.Εχουμε βρει το άλλο μας μισό αλλά....τη λάθος ώρα.

Πέντε χρόνια χωρίς καμία επαφή.Ο καθένας είχε πάρει το δρόμο του.Και ξαφνικά ένα απόγευμα συναντίομαστε τυχαία.Ενας καφές για το πως περνάς,εγινε μια νύχτα εξιστορόντας ο ένας στον άλλον τα πέντε χρόνια που πέρασαν.Και το πρώτο φώς της επόμενη μέρας ακουσε να λέμε....μου έλειψες,δε σε ξέχασα ποτέ.

Αυτή ήταν η συνέχεια της αγάπης μας.

Εξι χρόνια μετά απο εκείνο το βράδυ.Ιανουάριος του 2007.Εχω τα γενεθλια μου και εχουμε κανονήσει να πάμε κάπου καλά να φάμε.Ντύνομαι στολίζομαι και έρχετε ο καλός μου.Μόλις μπαίνω στο αμάξι μου λέει οτι έχει ξεχάσει το πορτοφόλι στο σπίτι και να περάσουμε να το πάρουμε.Πάμε λοιπόν να το πάρουμε και μόλις γυρίζει στο αμάξι μου λέει να περάσουμε απο το "ξωκλήση μας"(ένα κουκλίστικο εκκλησάκι πάνω σε ένα λοφάκι πνιγμένο στα δέντρα)να δούμε και μια αγιογραφία που είχε πει να φτιάξουν και ήταν ευκαιρία μιας και ήρθαμε(βράδυ τώρα 8 ή ώρα.Τα κλειδιά τα είχε η θεία του)

Πάμε λοιπόν,μπαινουμε μέσα είχε αναμένα 2-3 καντηλάκια και στέκομαι μπροστά στην αγιογραφία.Ερχετε τότε εκείνος και με αγκαλιάζει απο πίσω και λέει "παναγία μου έχε καλά την γυναίκα που αγαπώ και θα είμαι διπλα της να την αγαπώ και να την στηρίζω."

Τότε λέω εγώ "παναγίτσα μου να έχει καλά και τον άντρα που αγαπώ κι έγω θα στέκομαι δίπλα του κερί να φωτίζω τους σκοτεινούς δρόμους της ζωής του.

Και τοτε με αφήνει απο την αγκαλία του με γυρίζει πρός το μέροςτου και λέει.

θέλω η παναγιά να γίνει μάρτυρας και να ευλογίσει αυτό που θα κάνω και τότε γονατίζει,βγάζει....το κουτάκι και μου λέει "θέλεις να γίνεις γυναίκα μου"? και περνάει το δαχτυλίδι στο χέρι μου Εγω με το που βλέπω το κουτάκι,μου ήρθε τέτοιο σοκ που έβαλα τα κλάματα.εκείνος ο έρημος περίμενε απάντηση κι εγω απο το σοκ δε μπορούσα να μιλήσω.Δεν το περίμενα με τπτ εκεί,σε εκείνη τη χρονική περίοδο.Εκείνος μου λέει." θα μου απαντήσεις?".ε φυσικά πήρα μια βαθιά ανάσα και του είπα το ναί.Σηκώθηκε αγκαλιαστήκαμε φιλιθήκαμε και μέιναμε έτσι αγκαλιασμένοι αρκετά.

Μετά γιορτάσαμε τα γενεέθλια και την αρχή της κοινής μας ζωής στο εστιατόριο του χίλτον με πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.

Παντρευτήκαμε ένα χρόνο αργότερα και τώρα μετα απο 2,5 χρόνια γάμου και ένα υπέροχο παιδάκι,καμιά φορά τους κοιτάω και δεν πιστεύω οτι τους έχω.

Ευχομαι σε όλους να βρούν το άλλο τους μισό και να είναι πάντα ευτυχισμένοι

 

 

χμ....μαλιστα!!!!!!!

Που ειπαμε οτι μενεις???????Χρόνια τωρα προσπαθω να ανακαλυψω που συχναζει αυτο το ειδος ανδρων....γιατι σαφεστατα δε συχναζει στα ιδια μερη με μενα.Μαλλον κατι κανω λαθος.

Παντα ευτυχισμενη να εισαστε κοπελα μου...και ολοι δλδ με τις οικογενειες μας!!!!

 

Σ'εμας επισιμη προταση δεν υπηρξε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:.....

Περσι στις διακοπες μας στη Σαντορινη αρχισε απεξω απεξω να μου λεει οτι θελει σιγα σιγα να επισημοποιησουμε τη σχεση μας.Ηξερε ποσο πολυ το ηθελα...εγω στα 28 μου το βιολογικο μου ρολοι να χτυπαει σαν τρελλο...αυτος 10 χρονια μεγαλυτερος σε μια ηλικια που ισως ειχε διαγραψει το γαμο απο τη ζωη του.Με γυριζε στα κοσμηματοπωλεια να δει πιο δαχτυλιδι μου αρεσει...Απο κει και μετα εγω να περιμενω σαν τρελλη...αλλα ολο μου το καθυστερουσε:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:!!!!Τι να κανω δεν αντεξα...τον πιεσα λιγακι κι εγω κι ετσι αποφασισαμε να αρραβωνιαστουμε και να μου δωσει τοτε το δαχτυλιδι μου.Νοεβρη αρραβωνιαστικαμε...Σεπτεβρη παντρευομαστε και περιμενουμε και το νινι μας.Τον αντρα μου τον λατρευω...και ξερω οτι μ'αγαπαει και οτι πολλες φορες διατιθεται να κανει αυτος πισω προκειμενου να ικανοποιησει καποια απο τα θελω μου.Και ελπιζω το νινι μας να του μοιαζει σε ολα!!Ευχομαι απλα σε ολες και σε ολους να κατορθωσουν να φτιαξουν τη ζωη τους με εναν ανθρωπο που θα τον ερωτευτουν.θα τον λατρευουν και θα θελουν να ειναι για παντα διπλα του!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν ειχαμε προτασεις και τετοια. Αλληλοπροταθηκαμε. Ενα απογευμα αραβωνιαστικαμε μονοι μας μεσα στο αμαξι, το ανακοινωσαμε και ειπαμε καπου στον επομενο χρονο παντρευομαστε. Τπτ αλλο.....ξερω πεζο αλλα ετσι εγινε με εμας!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα αντέχω όλα αυτά!

Προτάσεις γάμου φαντασμαγορικές..

Αν ο σύντροφός μου μου έκανε τέτοια πρόταση γάμου θα ξενέρωνα..

 

Είμαι και κατά του γάμου..

 

Τώρα που ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδάκι μου είπε να τα ξεχάσω όλα τα κατά του γάμου και ο,τι έχω στο κεφάλι μου...

Συγκεκριμένα μου είπε "Ασε τις βλακείες, θα παντρευτούμε"..

Εθεσα τα επιχειρήματά μου αλλά κανένα δεν ήταν αρκετά ισχυρό ωστε να τον μεταπείσει..

 

Μάλλον λοιπόν θα κάνουμε έναν πολιτικό με όσα λιγότερα άτομα γίνεται..

Ακόμη δεν έχω συνηθίσει στην ιδέα βέβαια..

Δεν θα αλλάξει κάτι στη σχέση μας.. Δεν φοβάμαι αυτό δηλαδή.. Απλώς για μένα δεν ήταν ποτέ αυτό που λέμε "Η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου".. Μάλλον ξενέρωτη θα την χαρακτήριζα..

 

Δεν το αντέχω όλο αυτό με τη νύφη που σκάει στην εκκλησία με τα πέπλα της και την χειροκροτάνε όλοι λες και πήρε το νόμπελ ειρήνης.. Ξενερώνω..

Και με τα εξωφρενικά ποσά που ζητάνε έχω ένα θέμα..

Και με τους παππάδες έχω ένα άλλο θέμα..

 

Χμμ.. Αυτή λοιπόν ήταν η πρόταση γάμου μου για όσες δεν το κατάλαβαν!:D

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

απο οσο θυμαμαι ημασταν στο αμαξι μεσα σε τρυφερες περιπτυξεις κ μου ειπε οταν φτασαμε στο σπιτι για να με αφησει οτι θελει να κανουμε οικογενεια μαζι κ μου περασε ενα καπακι απο κοκα κολα στο δακτυλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχ αυτά τα αυτοκίνητα!!!

Κι εμείς πηγαίναμε σε κάτι φίλους για καφέ και ενώ οδηγούσε με κοιτάει και μου λέει : Θα με παντρευτείς?

Ναι του απαντάω και αυτό ήταν όλο!!!!

Στην αρχή δεν σας κρύβω ότι το πήρα και λιγο ως πλάκα αλλά όταν γυρίσαμε σπίτι με ξαναρώτησε και τότε πείστηκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα αντέχω όλα αυτά!

Προτάσεις γάμου φαντασμαγορικές..

Αν ο σύντροφός μου μου έκανε τέτοια πρόταση γάμου θα ξενέρωνα..

 

Είμαι και κατά του γάμου..

 

Τώρα που ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδάκι μου είπε να τα ξεχάσω όλα τα κατά του γάμου και ο,τι έχω στο κεφάλι μου...

Συγκεκριμένα μου είπε "Ασε τις βλακείες, θα παντρευτούμε"..

Εθεσα τα επιχειρήματά μου αλλά κανένα δεν ήταν αρκετά ισχυρό ωστε να τον μεταπείσει..

 

Μάλλον λοιπόν θα κάνουμε έναν πολιτικό με όσα λιγότερα άτομα γίνεται..

Ακόμη δεν έχω συνηθίσει στην ιδέα βέβαια..

Δεν θα αλλάξει κάτι στη σχέση μας.. Δεν φοβάμαι αυτό δηλαδή.. Απλώς για μένα δεν ήταν ποτέ αυτό που λέμε "Η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου".. Μάλλον ξενέρωτη θα την χαρακτήριζα..

 

Δεν το αντέχω όλο αυτό με τη νύφη που σκάει στην εκκλησία με τα πέπλα της και την χειροκροτάνε όλοι λες και πήρε το νόμπελ ειρήνης.. Ξενερώνω..

Και με τα εξωφρενικά ποσά που ζητάνε έχω ένα θέμα..

Και με τους παππάδες έχω ένα άλλο θέμα..

 

Χμμ.. Αυτή λοιπόν ήταν η πρόταση γάμου μου για όσες δεν το κατάλαβαν!:D

 

Itsme μου μάλλον τελικά είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι όχι βέβαια με την κακή έννοια. Ούτε σε μένα βέβαια δεν αρέσουν οι φαντασμαγορικές προτάσεις όπως μια γνωστή μου που την πήγε ο άντρας της στο Άσπεν να της κάνει πρόταση και την ώρα που τσούγκρισαν τα ποτύρια κουδούνισε και το δακτυλίδι (Μπλιαχ) αλλά νυφικό φόρεσα, το χάρηκα, και χορό του Ησαία χόρεψα και ρύζι μου πέταξαν και χειροκρότημα και πρόποση και βεβαίως ζαλάδα την ώρα του μυστηρίου και διακοπή για χάρη της εγγύου νύφης.:-D

Link to comment
Share on other sites

και εμας η προταση γαμου καθολου φαντασμαγορικη δεν ηταν. ερωτευτηκαμε, κλεφτηκαμε, πηγαμε κοντρα σε γονεις, ηρθε και το πρωτο μας μωρακι και ο χρονος περνουσε χωρις καν να με απασχολει το θεμα του γαμου. Ωσπου μαθαινω πως ειμαι εγκυος στο δευτερο. Εκει λιγο το σκεφτηκα, περισσοτερο για τους δικους μου, αλλά και παλι προσανατολιζομουν σε πολιτικο. Και ετσι το συζητουσαμε και με το μωρο μου. Εκει λοιπον που το συζηταμε,μια μερα, μπαινει να κανει μπανιο, θεωρωντας εγω οτι η κουβεντα εληξε. Ελα ομως που μολις βγηκε με φωναξε και μου λεει τι μ.....ς σκεφτεσαι, μια φορα θα σε παω νυφουλα να μην ειναι στην εκκλησια με παπα και νυφικο; Τελικα παντρευτηκαμε ενα μηνα μετα, 7μηνων εγκυος με ολα τα πατροπαραδοτα που ειχαμε επιλεξει...

Link to comment
Share on other sites

Itsme μου μάλλον τελικά είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι όχι βέβαια με την κακή έννοια. Ούτε σε μένα βέβαια δεν αρέσουν οι φαντασμαγορικές προτάσεις όπως μια γνωστή μου που την πήγε ο άντρας της στο Άσπεν να της κάνει πρόταση και την ώρα που τσούγκρισαν τα ποτύρια κουδούνισε και το δακτυλίδι (Μπλιαχ) αλλά νυφικό φόρεσα, το χάρηκα, και χορό του Ησαία χόρεψα και ρύζι μου πέταξαν και χειροκρότημα και πρόποση και βεβαίως ζαλάδα την ώρα του μυστηρίου και διακοπή για χάρη της εγγύου νύφης.:-D

 

Χαχα.. Αν μου έριχνε δαχτυλίδι μέσα στο ποτήρι, θα τον κλωτσούσα!

Χωρίς πλάκα! :roll::D

Τις σχέσεις απ'τις οποίες προκύπτουν τέτοιες προτάσεις γάμου τις θεωρώ επιφανειακές.. Μη με φάτε, γνώμη μου είναι.. :D

Και το εξηγώ.. Με μια φαντασμαγορική πρόταση γάμου στο Ασπεν θέλεις και ανάλογη ζωή μετά..

Δηλαδή να του ζητάω ανανά και να με πηγαίνει στη Χαβάη..

Μπορείς ρε φίλε να μου προσφέρεις τη ζωή που μου υπόσχεσαι με την πρότασή σου? Να με πηγαίνεις στην Ελβετία για σοκολάτα?

Αν όχι, κάτσε στα αυγά σου.. μου θες και Ασπεν..

 

Τώρα για το άλλο..

Ναι, είμαστε πολύ διαφορετικές και αυτό είναι και το ενδιαφέρον στη τελική..

Κάτι μου λέει βέβαια πως σε αυτό το θέμα θα είμαι τελείως μόνη μου.. :-D

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Εγω του έκανα την πρόταση ένα βράδυ στο τηλέφωνο μεταξυ σοβαρού και αστείου του λέω, τί θα γίνει βασιλάκη 8 χρόνια είμαστε μαζί κάτι πρέπει να κάνουμε ή να χωρίσουμε ή να παντρευτούμε να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις, απάντηση δεν πήρα μόνο ένα ξερό δεν χωρίζουμε οπότε μετά απο ένα χρόνο ήταν όλα κανονισμένα και παντρευτήκαμε.........

ακόμα του το πετάω οτι πρόταση δεν μου έκανε ποτέ με δαχτυλίδια και τέτοια αλλά τώρα τί να το κάνω μάλλον ΟΧΙ θα έλεγα τώρα που έχω φάει την κρυάδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:mrgreen:ακουστε μια διαφορετικη περιπτωση!

του αντρα μου δεν ειναι μητρικη του γλωσσα τα ελληνικα,συνηθως οταν συζηταμε κατι σοβαροτερο προτιμω να μιλαμε στη γλωσσα του για να ειμαι σιγουρη οτι δε θα εχουμε παρεξηγησεις:roll:;)

λοιπον ειχαμε δει μια χαζη ταινια στο σινεμα και βγαινοντας ειχε έξω ενα συντριβανι με τα οποια εχω μια πορωση..καθομαι λοιπον κοντα στο συντριβανι να ξελαμπικαρω λιγο απο τη μπουρδα που ειχαμε δει ,ερχεται κι αυτος και καθεται διπλα μου καπως αγχωμενος.

-θελω να σου κανω μια προπονηση,μου λεει -(ελληνικα)

-σε πιο αθλημα? του απανταω προσπαθωντας να μη γελασω γιατι ο νους μου πηγε στο πονηρο...

-θελω να σου κανω μια προπονηση,μου ξαναλεει ποιο αγχωμενος

-τον κοιταγα εγω...τι να θελει αραγε να πει ο ποιητης?σκεφτομον απο μεσα μου,αυτος εντωμεταξυ ειχε τσαντιστει,,,μου το μεταφραζει

-α,μια προταση θελεις να μου κανεις....:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: μπουαχαχαχαχα ,δεν κρατηθηκα κοριτσια έσκασα στα γελια...

ε,μετα του ειπα οτι μου αρεσει πολυ σαν ιδεα αλλα οχι αμεσα,21 χρονων ημουν,μετα δεν του πολυαρεσε η απαντηση μου και μετα παντρευτηκαμε μετα απο ενα χρονο οταν ήμουν 6 μηνων:cool:

Link to comment
Share on other sites

ενώ γνωριζόμασταν από τα 19, συμφοιτητές στη Νομική, μια συμπάθεια υπήρχε, όταν ήμασταν ασκούμενοι δικηγόροι κινούμασταν στο ίδιο μήκος κύματος. κάτι σαν φίλοι, αλλά στο χαλαρό, αραιά και πού.

στα 30 ερωτευτήκαμε. οπότε την πρώτη ημέρα που με φίλησε, γονάτισε μπροστά μου και μου ζήτησε να γίνω η γυναίκα του και η μάνα των παιδιών του!και φυσικά τον πίστεψα!

σε 10 μήνες αρραβωνιστήκαμε!

εκ των υστέρων έμαθα ότι με ήθελε χρόνια πριν, αλλά δεν τολμούσε να κάνει κίνηση. ήμουν αλλού, είχα άλλες προτεραιότητες. περίμενε λέει να είμαι έτοιμη, να πέσω εύκολα!μη τυχόν κι έτρωγε χιλόπιτα!

του απάντησα ότι "καλά εγώ ήμουν τζαζ, εσύ γιατί δεν κουνιόσουν, γιατί δεν έδειχνες κάτι;" το μόνο που κάνει όταν του το λέω είναι να γελάει αυτάρεσκα "σε κατάφερα!"

αχ πρεπει να σου ηρθε πολυ ξαφνικο! αυτο ειναι που μ αρεσει σ αυτα... :-D

 

 

salvia με το καλό η επίσημη πρόταση. αν και προσωπικά, προτιμώ την απλή πρόταση, χωρίς φτιασίδια, απλά λόγια από καρδιάς!αυτά συγκινούν και μένουν!

σ ευχαριστω πολυ!!!!:-D:grin: και εγω αυτο περιμενω...να μου ανοιξει την καρδια του...ειναι κλειστος τυπος και το μονο που θελω ειναι να μου ανοιξει την καρδουλα του:D

 

Χμμμ!!! Εμένα μου το έπαιξε λίγο δύσκολος. Παράτησε βέβαια τον τόπο τπυ και τη δουλειά του και ήρθε και μου κατσικώθηκε εδώ, αλλά κουβέντα για επισημοποίηση. Άστε που ήρθε και στο σπίτι των δικών μου ένα βράδυ και φεύγοντας με πήρε μαζί του. Επισημοποίηση όμως τίποτα. Όποτε τον ρωτούσα σφύριζε αδιάφορα ώσπου μια μέρα τα μάζεψα και έφυγα και του είπα πάρε αποφάσεις για θα με χάσεις (είμαι και του γάμου τρομάρα μου, παραδοσιακή γυναίκα). Σε δυο ώρες με πήρε τηλ και μου είπε κλείνω εισητήρια, πάμε γνωρίζεις τους δικούς μου και κλείνουμε γάμο σε ένα χρόνο ακριβώς τέτοια ημερομηνία. Γνώρισα τους δικούς του, κλείσαμε γάμο αλλά στο μεταξύ μάθαμε ότι ήμουν έγγυος και ακυρώσαμε το γάμο. Στο κρεββάτι εγώ με αποκόλληση να κλαίγομαι. Σε κανένα μήνα ήρθε από τη δουλειά ένα βράδυ και γονάτισε εκεί δίπλα που ξάπλωνα και μου λέει: Θέλεις να γίνεις γυναίκα μου και δάκρυσε. Εγώ το ζώον του απάντησα με χειρονομία ανόρθωσης του μεσαίου δακτύλου και του λέω πάρε απάντηση να τη θυμάσαι τώρα!!:shock::shock:

 

Βεβαίως βεβαίως σε 2 μήνες από εκείνο το βράδυ και με κοιλιά φουσκωμένη πια παντρευτήκαμε (σε εκκλησία ναι και με με παπά και με κουμπάρους ναι και με νυφικό Ασλάνης ΥΠΕΡΟΧΟ) και δεν μετανιώνω που παντρεύτηκα έγκυος.

 

Salvia, με το καλό να σου γίνει η ωραιότερη πρόταση.

σ ευχαριστω πολυ πολυ!!!:-D

βαρυς κι ασηκωτος πηγε να το παιξει ο συζηξ αλλα τελικα τον καταφερες τον εκανες να δακρυσει!:mrgreen: παντως η απαντηση σου παιρνει βραβειο πρωτοτυπιας!!!:mrgreen::rolleyes:

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ!!!! Δεν θα μπορούσαν να μου κάνουν ωραιώτερη πρόταση.Αγαπηθήκαμε με τον άντρα μου όταν είμουν 16 κ εκείνος 18.Μετά απο δυο χρόνια χωρίσαμε.Δε μαλώσαμε ήτπτ τέτοιο απλά....η λογικη.Εχουμε βρει το άλλο μας μισό αλλά....τη λάθος ώρα.

Πέντε χρόνια χωρίς καμία επαφή.Ο καθένας είχε πάρει το δρόμο του.Και ξαφνικά ένα απόγευμα συναντίομαστε τυχαία.Ενας καφές για το πως περνάς,εγινε μια νύχτα εξιστορόντας ο ένας στον άλλον τα πέντε χρόνια που πέρασαν.Και το πρώτο φώς της επόμενη μέρας ακουσε να λέμε....μου έλειψες,δε σε ξέχασα ποτέ.

Αυτή ήταν η συνέχεια της αγάπης μας.

Εξι χρόνια μετά απο εκείνο το βράδυ.Ιανουάριος του 2007.Εχω τα γενεθλια μου και εχουμε κανονήσει να πάμε κάπου καλά να φάμε.Ντύνομαι στολίζομαι και έρχετε ο καλός μου.Μόλις μπαίνω στο αμάξι μου λέει οτι έχει ξεχάσει το πορτοφόλι στο σπίτι και να περάσουμε να το πάρουμε.Πάμε λοιπόν να το πάρουμε και μόλις γυρίζει στο αμάξι μου λέει να περάσουμε απο το "ξωκλήση μας"(ένα κουκλίστικο εκκλησάκι πάνω σε ένα λοφάκι πνιγμένο στα δέντρα)να δούμε και μια αγιογραφία που είχε πει να φτιάξουν και ήταν ευκαιρία μιας και ήρθαμε(βράδυ τώρα 8 ή ώρα.Τα κλειδιά τα είχε η θεία του)

Πάμε λοιπόν,μπαινουμε μέσα είχε αναμένα 2-3 καντηλάκια και στέκομαι μπροστά στην αγιογραφία.Ερχετε τότε εκείνος και με αγκαλιάζει απο πίσω και λέει "παναγία μου έχε καλά την γυναίκα που αγαπώ και θα είμαι διπλα της να την αγαπώ και να την στηρίζω."

Τότε λέω εγώ "παναγίτσα μου να έχει καλά και τον άντρα που αγαπώ κι έγω θα στέκομαι δίπλα του κερί να φωτίζω τους σκοτεινούς δρόμους της ζωής του.

Και τοτε με αφήνει απο την αγκαλία του με γυρίζει πρός το μέροςτου και λέει.

θέλω η παναγιά να γίνει μάρτυρας και να ευλογίσει αυτό που θα κάνω και τότε γονατίζει,βγάζει....το κουτάκι και μου λέει "θέλεις να γίνεις γυναίκα μου"? και περνάει το δαχτυλίδι στο χέρι μου Εγω με το που βλέπω το κουτάκι,μου ήρθε τέτοιο σοκ που έβαλα τα κλάματα.εκείνος ο έρημος περίμενε απάντηση κι εγω απο το σοκ δε μπορούσα να μιλήσω.Δεν το περίμενα με τπτ εκεί,σε εκείνη τη χρονική περίοδο.Εκείνος μου λέει." θα μου απαντήσεις?".ε φυσικά πήρα μια βαθιά ανάσα και του είπα το ναί.Σηκώθηκε αγκαλιαστήκαμε φιλιθήκαμε και μέιναμε έτσι αγκαλιασμένοι αρκετά.

Μετά γιορτάσαμε τα γενεέθλια και την αρχή της κοινής μας ζωής στο εστιατόριο του χίλτον με πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.

Παντρευτήκαμε ένα χρόνο αργότερα και τώρα μετα απο 2,5 χρόνια γάμου και ένα υπέροχο παιδάκι,καμιά φορά τους κοιτάω και δεν πιστεύω οτι τους έχω.

Ευχομαι σε όλους να βρούν το άλλο τους μισό και να είναι πάντα ευτυχισμένοι

καλα εκλαψα με την ιστορια σας!:-P αχχχ

 

Πω πω.. τι ρομαντικές ιστορίες έχουμε να ακούσουμε!

Λοιπόν να σας πω και την δικιά μας :P

Γνωριστήκαμε σε ένα κλαμπ καλοκαιρινό' date=' αφού του έριξε η φίλη μου το ποτό της κατά λάθος. Ανταλλάξαμε τηλ και βγήκαμε την επόμενη μέρα κι εγώ αποφάσισα ότι είναι καλύτερα να μείνουμε φίλοι :? (δεν μου έκανε τελικά κλικ). Όντως κρατήσαμε επαφή φιλική για ένα χρόνο μιλώντας ακόμα και για τις σχέσεις μας που προέκυπταν. Και ξαφνικά μου γύρισε και άρχισα να τον βλέπω αλλιώς. Την επομένη από την μέρα που με φίλησε και γίναμε ζευγάρι, έμεινε σπίτι μου. Στις 2 βδομάδες άφησε και επίσημα το σπίτι του (μέναμε και οι 2 μόνοι μας). Στους 2 μήνες,μήνα Νοέμβριο, στο αυτοκίνητο πηγαίνοντας Κόρινθο, πάνω σε συζήτηση του λέω ότι όταν παντρευτώ θέλω να να είναι άνοιξη και συγκεκριμένα Μάιος. Και μου λέει "ωραία, τον ερχόμενο Μάιο λοιπόν παντρευόμαστε" κι έχω μείνει να τον κοιτάζω με το στόμα ανοιχτό. :shock: Τελικά παντρευτήκαμε τον μεθεπόμενο Μάιο (λόγω οικονομικών στενοτήτων). Ούτε δαχτυλίδι είχε μαζί του, ούτε το είχε προσχεδιάσει. Του είχε βγεί αυθόρμητα και παρόλο που ακούω κάποιες οργανωμένες προτάσεις και πολύ ρομαντικές που μου αρέσουν πολύ, δεν αλλάζω την δική του με καμία στον κόσμο!

κι εγω!:roll:

 

 

 

κι εμενα μου ειχε κανει μια προταση γαμου στους 4 μηνες της σχεσης μας στο παρκο οπου μου ειχε φερει ενα δαχτυλιδι ασημενιο (φτωχουλης φοιτητης γαρ) και μου λεει θελω να εισαι εσυ η γυναικα μου!

αλλα δεν τον πολυπιστεψα :oops: λεω οκ ο ενθουσιασμος του ειναι!:roll:

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen:ακουστε μια διαφορετικη περιπτωση!

του αντρα μου δεν ειναι μητρικη του γλωσσα τα ελληνικα,συνηθως οταν συζηταμε κατι σοβαροτερο προτιμω να μιλαμε στη γλωσσα του για να ειμαι σιγουρη οτι δε θα εχουμε παρεξηγησεις:roll:;)

λοιπον ειχαμε δει μια χαζη ταινια στο σινεμα και βγαινοντας ειχε έξω ενα συντριβανι με τα οποια εχω μια πορωση..καθομαι λοιπον κοντα στο συντριβανι να ξελαμπικαρω λιγο απο τη μπουρδα που ειχαμε δει ,ερχεται κι αυτος και καθεται διπλα μου καπως αγχωμενος.

-θελω να σου κανω μια προπονηση,μου λεει -(ελληνικα)

-σε πιο αθλημα? του απανταω προσπαθωντας να μη γελασω γιατι ο νους μου πηγε στο πονηρο...

-θελω να σου κανω μια προπονηση,μου ξαναλεει ποιο αγχωμενος

-τον κοιταγα εγω...τι να θελει αραγε να πει ο ποιητης?σκεφτομον απο μεσα μου,αυτος εντωμεταξυ ειχε τσαντιστει,,,μου το μεταφραζει

-α,μια προταση θελεις να μου κανεις....:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: μπουαχαχαχαχα ,δεν κρατηθηκα κοριτσια έσκασα στα γελια...

ε,μετα του ειπα οτι μου αρεσει πολυ σαν ιδεα αλλα οχι αμεσα,21 χρονων ημουν,μετα δεν του πολυαρεσε η απαντηση μου και μετα παντρευτηκαμε μετα απο ενα χρονο οταν ήμουν 6 μηνων:cool:

 

χαχαχα πιγκουινακι τι ωραια προπονηση ηταν αυτη!:mrgreen::-D

Link to comment
Share on other sites

Mετά την πρώτη νύχτα που περάσαμε μαζί... το επόμενο πρωί με πήγε να γνωρίσω τη μάνα του! Στο δρόμο κοντοστεκόταν στις βιτρίνες με τα νυφικά! Τον παίδεψα έναν χρόνο και μετά μείναμε μαζί. Στα τρία χρόνια συγκατοίκησης πήγα βρήκα εκκλησία, κανόνισα τα πρώτα χαρτιά και του λέω παντρευόμαστε την τάδε του τάδε μήνα. Και τώρα μου το παίζει βαρύ πεπόνι ότι εκείνος δεεεεεεεεεν... ήθελε αλλά δεν ήθελε και να χωρίσουμε!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Mετά την πρώτη νύχτα που περάσαμε μαζί... το επόμενο πρωί με πήγε να γνωρίσω τη μάνα του! Στο δρόμο κοντοστεκόταν στις βιτρίνες με τα νυφικά! Τον παίδεψα έναν χρόνο και μετά μείναμε μαζί. Στα τρία χρόνια συγκατοίκησης πήγα βρήκα εκκλησία, κανόνισα τα πρώτα χαρτιά και του λέω παντρευόμαστε την τάδε του τάδε μήνα. Και τώρα μου το παίζει βαρύ πεπόνι ότι εκείνος δεεεεεεεεεν... ήθελε αλλά δεν ήθελε και να χωρίσουμε!

 

;)χαχα ναι δεν ηθελε τον πιστεψαμε!:rolleyes: γι αυτο σε γνωρισε κατευθειαν στη μαμα! ετσι κανουν ολοι οσοι δεν θελουν να παντρευτουν:cool:

Link to comment
Share on other sites

Και το εξηγώ.. Με μια φαντασμαγορική πρόταση γάμου στο Ασπεν θέλεις και ανάλογη ζωή μετά..

Προφανώς για να την πάει Άσπεν για πρόταση, θα μπορεί να προσφέρει και Χαβάη αν της μυρίσει ανανάς στην εγκυμοσύνη...:D

 

Να σου πω την αλήθεια itsme ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιοι άντρες ή γυναίκες δεν θέλουν τον γάμο, αν πιστεύουν ότι έχουν βρει τον άνθρωπό τους. Εγώ από την στιγμή που κατάλαβα ότι ήταν ο άντρας που ήθελα να κάνω παιδιά μαζί του, ήθελα πολύ να τον παντρευτώ και να ζήσω το παραμύθι του νυφικού, του γλεντιού κλπ ενώ πριν από αυτόν δεν μου είχε προκύψει ποτέ τέτοια επιθυμία (αν και είχα άλλες 2 προτάσεις γάμου στο παρελθόν μου). Θέλω να πω ότι ο άντρας μου είναι αυτός που μου δημιούργησε την επιθυμία να παντρευτώ και να το χαρώ τρελά εκείνη την μέρα! Θα μου πεις απλά διάσταση απόψεων, ε? :-P

 

.

-θελω να σου κανω μια προπονηση,μου λεει -(ελληνικα)

-σε πιο αθλημα? του απανταω προσπαθωντας να μη γελασω γιατι ο νους μου πηγε στο πονηρο...

Χαχαχα :P Φοβερή ατάκα!! Κι εσένα κοριτσάκι το μυαλό σου αμέσως στην ανήθικη πρόταση? :-P

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για να την πάει Άσπεν για πρόταση' date=' θα μπορεί να προσφέρει και Χαβάη αν της μυρίσει ανανάς στην εγκυμοσύνη...:D[/quote']

Ναι, αυτοί είναι ελαχιστότατοι.. Οι περισσότεροι είναι αυτοι που παίρνουν δάνειο για να αγοράσουν cayenne..

 

Να σου πω την αλήθεια itsme ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιοι άντρες ή γυναίκες δεν θέλουν τον γάμο' date=' αν πιστεύουν ότι έχουν βρει τον άνθρωπό τους. Εγώ από την στιγμή που κατάλαβα ότι ήταν ο άντρας που ήθελα να κάνω παιδιά μαζί του, ήθελα πολύ να τον παντρευτώ και να ζήσω το παραμύθι του νυφικού, του γλεντιού κλπ ενώ πριν από αυτόν δεν μου είχε προκύψει ποτέ τέτοια επιθυμία (αν και είχα άλλες 2 προτάσεις γάμου στο παρελθόν μου). Θέλω να πω ότι ο άντρας μου είναι αυτός που μου δημιούργησε την επιθυμία να παντρευτώ και να το χαρώ τρελά εκείνη την μέρα! Θα μου πεις απλά διάσταση απόψεων, ε? :-P[/quote']

 

χμμ.. Θα αντιστρέψω την ερώτηση.. Αν έχεις βρει τον άνθρωπό σου, γιατί να θες να παντρευτείς? Είναι ο άνθρωπός μου.. Τέλος.. Γιατί πρέπει να παντρευτώ? Ασε, δεν θα βγάλουμε άκρη.. :D

 

Για μένα το νυφικό δεν ήταν ποτέ όνειρο.. όλο αυτό το στημένο μου τη δίνει..

 

Το γλέντι τώρα.. Ούτε καν μ'αρέσει αυτή η μουσική..

Να βγω να κεράσω τους φίλους μου κάπου που γουστάρω, ναι..

Τώρα να έρθει ο κάθε θείος και ο κάθε χωριανός που ούτε καν θυμάμαι.. Βαριέμαι!!!

 

Κάπως έτσι τα έβλεπα πάντα..

Μ'αρέσει που κατάφερα και έχω μια όμορφη και ήρεμη σχέση και είμαι πλήρης.. μόνο το πιτσιρίκι μας λείπει.. άντε βρε καλό μου έλα κι εσύ!! Ασχετο.. :-D

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

χμμ.. Θα αντιστρέψω την ερώτηση.. Αν έχεις βρει τον άνθρωπό σου, γιατί να θες να παντρευτείς? Είναι ο άνθρωπός μου.. Τέλος.. Γιατί πρέπει να παντρευτώ? Ασε, δεν θα βγάλουμε άκρη.. :D

 

 

Κάπως έτσι τα έβλεπα πάντα..

Μ'αρέσει που κατάφερα και έχω μια όμορφη και ήρεμη σχέση και είμαι πλήρης.. μόνο το πιτσιρίκι μας λείπει.. άντε βρε καλό μου έλα κι εσύ!! Ασχετο.. :-D

 

Πολυ ισσοροπημενοι, αυταρκεις και με εμπιστοσυνη πληρη σε αυτο που εχετε. Μπραβο σας παιδια μου. Και εμεις παντρευτικαμε σε πολυ στενο οικ. κυκλο γιατι υπηρχαν θεματα. Το φορεσα το νυφικο αλλα δεν τρελλαθηκα οπως νομιζα καμια σχεση και 3 χρονια μετα κοντα 4 ξερεις τι λεω? Ισως ηταν καλυτερα να ΜΗΝ ειχα παντρευτει και να ειχαμε κανει το παιδακι ετσι. Για πολλους και διαφορους λογους. Θα στα πω αν ξεβαρεθω μεσω πμ οχι απο εδω.

 

:lol::lol: Πολυ σας χαιρομαι λεμε. Αντε με το καλο να ερθει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και το μωρο!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

επειδη εγινε κουβεντα για ασπεν και για περιβοητες προτασεις γαμου θα σας περιγραψω την προταση γαμου που εκανε ξαδελφος μου στη γυναικα του στο εξωτερικο.

Ο ξαδελφος δουλευει σε εταιρειες σε ολη την ευρωπη, σε καποια χωρα γνωριζει το ετερον ημισυ σε μια εταιρεια. Μετα απο σχεση αρκετη, και αφου συζουν, καλει και τους θειους μου να πανε ενα ταξιδι στο εξωτερικο. Εκει πηγαινουν μια εκδρομη στα χιονια και να φανε σε ενα μερος που εμοιαζε με καστρο ιπποτικο. Ξαφνικα ο ξαδελφος φευγει για λιγο απο το τραπεζι με μια δικαιολογια. Και μετα απο λιγο ακουγονται καποιες φωνες (ελληνες γαρ) και τους φωναζουν εξω, δηλαδη τη νυφη μας, τους γονεις της και τους θειους μου. και αρχιζει το παραμυθι...

Ο ξαδελφος ντυμενος ιπποτης επανω στο αλογο που το τραβαει ο αυλικος φτανει στην ομορφη πριγκιποπουλα, κατεβαινει, πεφτει στα γονατα και της κανει προταση γαμου....

Το τοπιο μαγευτικο, μεσα στα χιονισμενα δεντρα, ολοι εχουν μεινει παγωτο, η κοπελα λεει ναι, την ανεβαζει στο αλογο και φευγουν....

Αν δεν ειχα δει την κασετα δεν θα το πιστευα, αλλα ξέρετε ο ξαδελφος μου ειναι τυπος που μπορει να προσφερει πολυ περισσοτερα στη γυναικα του, περα οτι ειναι πολυ ετσι παραμυθενιος να το πω... εχει και την οικονομικη δυνατοτητα να πραγματοποιει τα ονειρα τους... οποτε χαλαλι...

Η συνεχεια του παραμυθιου συνεχιστηκε στον πολιτικο γαμο που έγινε στο εξωτερικο επισης σε δημαρχειο-πυργο και ολοι ηταν ντυμενοι με τουαλετες, λες και πηγαιναν σε χοροεσπεριδα αλλης εποχης....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...