Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συγνώμη είμαι παράλογη??(άγγιγμα παππού)


babystar

Recommended Posts

Πραγματικά έχω σοκαριστεί...για μενα το να χαιδολογάει το μωρό δεν είναι ένδειξη αγάπης!!!!Αν έβλεπα κάτι τέτοιο , θα έχανα την ψυχραιμία μου. Επίσης να αναφέρω ότι συνήθως τα παιδιά που έχουν κακοποιηθεί σεξουαλικά, έχουν κακοποιηθεί από συγγενικό πρόσωπο. Πριν κανένα μήνα όταν πήγα τον μικρό στην παιδιάτρο, την είδα σε κακά χάλια. Όταν την ρώτησα τι συμβαίνει ξέρετε τί μου απάντησε: την πήρε μια συνάδελφος από το Παίδων όπου είχαν μεταφέρει με αιμοραγία ένα κοριτσάκι 2,5 χρονών με ξεσκισμένα τα γεννητικά του όργανα. Στο νοσοκομείο το είχε μεταφέρει ο παππούς (το πρόσεχε τρομάρα του), που όπως διαπιστώθηκε το βίαζε από 1,5 χρονών. Οι γιατροί τον έκαναν μαύρο στο ξύλο βέβαια, αλλά τι να το κάνεις;;;;; Υπάρχει πολύ ανωμαλία...μια ψυχούλα 1,5 χρονών να ξεκινάει την ζωή του έτσι...ΔΕΝ επιτρέπεται σε κανέναν - ούτε σε μας σαν γονείς να χαιδεύουμε τα παιδιά μας στα απόκρυφα τους.

Ουφ!!!Δεν τα αντέχω αυτά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 312
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • babystar

    babystar 47 δημοσιεύσεις

  • SKEK

    SKEK 12 δημοσιεύσεις

  • xara52

    xara52 10 δημοσιεύσεις

  • itsme

    itsme 9 δημοσιεύσεις

Πραγματικά έχω σοκαριστεί...για μενα το να χαιδολογάει το μωρό δεν είναι ένδειξη αγάπης!!!!Αν έβλεπα κάτι τέτοιο , θα έχανα την ψυχραιμία μου. Επίσης να αναφέρω ότι συνήθως τα παιδιά που έχουν κακοποιηθεί σεξουαλικά, έχουν κακοποιηθεί από συγγενικό πρόσωπο. Πριν κανένα μήνα όταν πήγα τον μικρό στην παιδιάτρο, την είδα σε κακά χάλια. Όταν την ρώτησα τι συμβαίνει ξέρετε τί μου απάντησε: την πήρε μια συνάδελφος από το Παίδων όπου είχαν μεταφέρει με αιμοραγία ένα κοριτσάκι 2,5 χρονών με ξεσκισμένα τα γεννητικά του όργανα. Στο νοσοκομείο το είχε μεταφέρει ο παππούς (το πρόσεχε τρομάρα του), που όπως διαπιστώθηκε το βίαζε από 1,5 χρονών. Οι γιατροί τον έκαναν μαύρο στο ξύλο βέβαια, αλλά τι να το κάνεις;;;;; Υπάρχει πολύ ανωμαλία...μια ψυχούλα 1,5 χρονών να ξεκινάει την ζωή του έτσι...ΔΕΝ επιτρέπεται σε κανέναν - ούτε σε μας σαν γονείς να χαιδεύουμε τα παιδιά μας στα απόκρυφα τους.

Ουφ!!!Δεν τα αντέχω αυτά..

 

Πω πω ανατριχιασα μου σηκωθηκε η τριχα.....παγωσα....αυτος δεν ειναι ανθρωπος ειναι σκουπιδι....θα ελεγα πολυ χειροτερα αλλα δεν μπορω εδω μεσα...τραγικοοο!!!Για σκοτωμα ειναι...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Πραγματικά έχω σοκαριστεί...για μενα το να χαιδολογάει το μωρό δεν είναι ένδειξη αγάπης!!!!Αν έβλεπα κάτι τέτοιο , θα έχανα την ψυχραιμία μου. Επίσης να αναφέρω ότι συνήθως τα παιδιά που έχουν κακοποιηθεί σεξουαλικά, έχουν κακοποιηθεί από συγγενικό πρόσωπο. Πριν κανένα μήνα όταν πήγα τον μικρό στην παιδιάτρο, την είδα σε κακά χάλια. Όταν την ρώτησα τι συμβαίνει ξέρετε τί μου απάντησε: την πήρε μια συνάδελφος από το Παίδων όπου είχαν μεταφέρει με αιμοραγία ένα κοριτσάκι 2,5 χρονών με ξεσκισμένα τα γεννητικά του όργανα. Στο νοσοκομείο το είχε μεταφέρει ο παππούς (το πρόσεχε τρομάρα του), που όπως διαπιστώθηκε το βίαζε από 1,5 χρονών. Οι γιατροί τον έκαναν μαύρο στο ξύλο βέβαια, αλλά τι να το κάνεις;;;;; Υπάρχει πολύ ανωμαλία...μια ψυχούλα 1,5 χρονών να ξεκινάει την ζωή του έτσι...ΔΕΝ επιτρέπεται σε κανέναν - ούτε σε μας σαν γονείς να χαιδεύουμε τα παιδιά μας στα απόκρυφα τους.

Ουφ!!!Δεν τα αντέχω αυτά..

Παναγίτσα μου!!!

y5yep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ανωμαλια και αρρωστια υπαρχει στον κοσμο γμτ!Ο παππους πρεπει να παει για ευνουχισμο!Δεν εχω λογια να εκφρασω την σκεψη μου....!

 

Έχω μείνει στήλη άλατος επίσης! Έχω κολήσει στην οθόνη από τα χαράματα και διαβάζω το θέμα από την αρχή. Πόσα συναισθήματα μου δημιουργήθηκαν... αλλά επικρατεί ο θυμός! Δεν μπορώ να διανοηθώ να επιτρέπω σε κανέναν να χουφτώνει τα γεννητικά όργανα του παιδιού μου ή να του ζουλάει και να του ρουφάει οποιοδήποτε σημείο του σώματός του. Πώς θα μάθει το παιδί να ξεχωρίζει τι επιτρέπεται και ποια είναι τα όρια; Πόσο σωστά τα έγραψε η Μαρία Στυλιανάκη!

 

Αν και το θέμα είναι παλιό, αναρωτιέμαι τι έχει γίνει από τότε και πώς χειρίστηκε τελικά την κατάσταση η babystar. Ελπίζω του παπού να του έχει κόψει τα χέρια. Το κοριτσάκι της πρέπει να είναι 3 ετών πλέον. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στήλη άλατος επίσης! Έχω κολήσει στην οθόνη από τα χαράματα και διαβάζω το θέμα από την αρχή. Πόσα συναισθήματα μου δημιουργήθηκαν... αλλά επικρατεί ο θυμός! Δεν μπορώ να διανοηθώ να επιτρέπω σε κανέναν να χουφτώνει τα γεννητικά όργανα του παιδιού μου ή να του ζουλάει και να του ρουφάει οποιοδήποτε σημείο του σώματός του. Πώς θα μάθει το παιδί να ξεχωρίζει τι επιτρέπεται και ποια είναι τα όρια; Πόσο σωστά τα έγραψε η Μαρία Στυλιανάκη!

 

Αν και το θέμα είναι παλιό, αναρωτιέμαι τι έχει γίνει από τότε και πώς χειρίστηκε τελικά την κατάσταση η babystar. Ελπίζω του παπού να του έχει κόψει τα χέρια. Το κοριτσάκι της πρέπει να είναι 3 ετών πλέον. :(

Και οχι μονο τα χερια θα ηθελα εγω.............!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω Θεε μου , δεν τολμω να το πιστεψω ειναι οτι πιο τραγικο εχω διαβασει , ενα μωρακι , ενα μικρο παιδακι να περναει ολη αυτη τη σαπιλα και την ανωμαλια του κωλογερου . Σκοτωμα θελει κοριτσια , αλλα σιγα σιγα να τον βασανισουνε πρωτα και μετα αποκεφαλισμο ή κατι που να το αισθανθει καλα . Ο ευνουχισμος ειναι πολυ λιγο μπροστα σε αυτο το κακο που εχει κανει ο γα%$^$%^$%μενος σκατογερος .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας κοριτσια! Ηθελα να πω και εγω ενα περιστατικο το οποιο με ενοχλει και θελω να το σταματησω!Σημερα ηρθε η πεθερα μ για καφε (μενουμε διπλα διπλα καθε μερα ερχεται τελος παντων) ο μικρος φορουσε μονο το παμπερς και επαιζε σε καποια φαση ο μικρος εβαλε τα χερια του και επιασε το μπιμπι του και το επαιζε (νομιζω ειναι τις ηλικιας του ειναι 2 χρονων) ε εγω ημουν στο δωματιο και βγαινοντας βλεπω την πεθερα μου να τον εχει αγκαλιασμενο εχει βαλει το χερι μεσα στο παμπερς και του πιανει το μπιμπι! Ε εγινα τουρμπο μιλαμε γυρισαν τα ματια μου και ηταν και ο αντρασ μ εκει αλλα δεν την ειδε ηταν κ αυτος στο μπανιο λεω "τι κανετε εκει? ανακατευεστε με το μπιμπι και γελασα για να μην στραβωσει αυτη (αλλο ζωον και εγω) "ναι μου λεει αυτος το πιανει" λεω αυτος ας το πιασει εσυ να μην το πιανεις.. ε εκανε την παλαβη δεν ειπε κουβεντα! Θα τρελαθω ρε τι ειναι αυτο τωρα? τι να κανω πως να το πω? εκανα μανουρα στον αντρα μ και λεει δεν το ειδα ε θα γινει της τρελης τι δουλεια εχει να το πιανει? κ αλλη φορα το εκανε οταν τον αλλαζα εβαλε το χερι της του το επιασε και λεει "α η γιαγια του επιασε το μπιμπι" και γελουσε οταν ηταν πολυ μωρο παλι το αλλαζα και κατουρησε εκεινη την ωρα χωνει μια χερια της και το εκοψε το παιδι σταματησε να κατουραει!Αν της πω κατι θα μου πει θελω να δω αν κατεβηκε το πετσακι τι δουλεια εχει να το δει αυτη? τωρα λεω στο μικρο αν στο ξαναπιασει θα τις χτυπησεις το χερι αλλα ειναι μικρος δεν καταλαβαινει αυτος το βρισκει παιχνιδι! Ειναι σωστο? Μηπως ειμαι παραλογη? Πειτε μ την γνωμη σας... Δεν ξερω τι να κανω να το αφησω στο φλου και αν το ξανακανει να τις το πω ή να της το ξεκαθαρισω οταν θα ρθει... Αν το ξανακανει θα την κλωτσησω!! Δεν ξερω αν ειναι σωστο για το παιδι πειτε μου κατι γιατι θα τρελαθω... Φαντασου να την αφησω και μονη της τι θα κανει!!Δεν τη βασιζομαι

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις...δυστυχως πολλες γιαγιαδες εχω ακουσει να το κανουν...δεν ξερω τι καταλαβαινουν πραγματικα.Εμενα ειχε ερθει μια μερα οταν ηταν πολυ μωρο ο γιος μου...τον ειχα μολις αλλαξει και μου λεει "Α τον αλλαξες και δεν προλαβα να δω το πουλι του"...της λεω "να με συγχωρεις αλλα το πουλι μας δε το δειχνουμε"...γιατι μου λεει...γιατι ετσι θελουμε λεω.Τελος...το πηρε το μηνυμα.Προσωπικα μεχρι που χονισε δεν αφηνα κανεναν να τον αλλαξει και ποτε δεν καθομουνα να τον αλλαξω μπροστα σε ολο τον κοσμο...παντα το πηγαινα στο δωματιο και τον αλλαζα χωρις θεατες ακομα και σε ξενο σπιτι να ειμασταν.

 

ΝΑ εχεις το νου σου και οταν παει να το ξανακανει...γιατι θα το ξανακανει...με αυστηρο υφος θα της το ξεκοψεις.2 χρονων ειναι μεγαλο παιδακι ,καταλαβαινει...δεν ειναι σωστο αυτο που κανει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι σιγουρα θα το ξανακανει το περιμενω! ειμαστε που ειμαστε στα μαχαιρια αν της την πω και για αυτο θα σκοτωθουμε αλλα δεν μου αρεσει αυτη η χειρονομια που κανει στο παιδι!Ασε που χωνει και το χερι της μεσα στη μπλουζα του και τον πιανει την πλατη ή το στηθος μπροστα και αυτο δεν το βρισκω σωστο ειμαι παραλογη?

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι να δασκαλεψουμε τα παιδια μας οτι ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν πρεπει να τα πιανει εκει.Μονο η μαμα και ο μπαμπας οταν τα πλενουν.Εκτος αν ειναι σε καμια γιαγια και πρεπει να τον πλυνει.Αλλα τωρα πια το πλενει και μονος του αν τον αφησω.

Και αν ποτε γινει αυτο να μας το πουν.Το πιανουν το νοημα σε αυτη την ηλικια και οταν θα τους το κανουν θα αντιδρασουν απο μονα τους.

Ειναι καλο αυτο οχι μονο να αποφυγουν τα πειραγματα των "χαζων"γιαγιαδων και λοιπων συγγενων αλλα να αποτραπουν και τα χειροτερα!

Εγω στον μεγαλο που ειναι τριων του το λεω αν διαστηματα οταν του πλενω το πουλακι του.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκει καταληγω στο να δασκαλεψουμε τα παιδια μας! Εμενα ειναι πολυ μικρος βεβαια δεν νομιζω να καταλαβαινει (2 χρονων) αλλα του το λεω καμια φορα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...