Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;;;;;


Recommended Posts

Κορίτσια εχθές επισκέφθηκα για πρώτη φορά τον γιατρό, (Δασκαλάκη) ήμουν κοντά στην 7 εβδομάδα. Μόλις με εξέτασε με ρώτησε αν έχουμε ιστορικό δίδυμων κυήσεων στην οικογένεια….. του είπα όχι………μάλιστα του διευκρίνησα πως η σύλληψη αυτή έγινε με την πρώτη επαφή που είχα ελεύθερα με τον άνδρα μου μετά από χρόνια προφυλάξεων διότι δεν θέλαμε παιδιά τον πρώτο καιρό. ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......μου λέει συγχαρητήρια είστε η πρώτη στην οικογένεια που κυοφορείτε δίδυμα και μάλιστα σε διαφορετικούς σάκους…… κ.λ.π. τα υπόλοιπα δεν τα πολυκατάλαβα γιατί είχα πάθει ψιλοεγκεφαλικό. Πείτε μου όσες γνωρίζετε είναι δυνατόν χωρίς να υπάρχει ανάλογο ιστορικό, χωρίς να έχει μεσολαβήσει η επιστήμη και με μια μόνο φορά να συμβεί τέτοια σύλληψη;;;; Έχετε ανάλογα περιστατικά;;; Κοντεύω να τρελαθώ από την ώρα που το έμαθα, έπαθα σοκ! Στην συνέχεια ακούσαμε καρδιές, εκεί μου ήρθε το δεύτερο εγκεφαλικό, σε σημείο που εγώ και ο άνδρας μου να φύγουμε από το ιατρείο ξεχνώντας όλες τις ερωτήσεις που θέλαμε να κάνουμε……

Σημ: και για να γελάσουμε…… μου λέει ο γιατρός: καλά να πάθεις, αφού φυλαγόσουν τόσο καιρό σου ήρθαν όλα μαζί. :roll:

 

Γίνεται, πώς δε γίνεται!

 

Έμεινα έγκυος στις δίδυμες κόρες μου με μία φορά. Και μάλιστα επειδή έχω άτακτο κύκλο δεν έδωσα καμία σημασία στην καθυστέρηση. Όταν το κατάλαβα ήμουνα ήδη 7 εβδομάδων!!

 

Να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη, να ξεκουράζεσαι και να χαρείς τα παιδιά σου! Α, φρόντισε να έχεις λίγη βοήθεια όταν γεννηθούνε. Έστω για το δικό σου φαγητό και λίγο το σπίτι. Θα σου κάνει πολύ καλό!!!

 

Και επίσης να έχεις ενημερωθεί ήδη πριν τη γέννησή τους για ότι θέλεις, πχ θηλασμό, άλλαγμα πάνας, ύπνος μωρού κλπ. Γιατί μετά, για τον πρώτο καιρό ο ελεύθερος χρόνος θα είναι είδος πολυτελείας και καλό είναι να τον αφιερώνεις στον ύπνο σου!

 

Με το καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σε ολες τις μελλουσες κ ηδη μανουλες!!

μετα απο μια παλιδρομη πριν 3 μηνες,ειμαι ξανα εγκυος στην 6η εβδομαδα αλλα αυτην την φορα με 2 σακους κ 2 εμβρυακια!!

στην παλλιδρομη εμεινα μετα απο ενα χρονο,τωρα με την πρωτη επαφη μετα την αποξεση....κ να προσθεσω για οσους λενε οτι οι πολυκηστικες φερνει υπογονημοτητα,να σημειωσω οτι εχω φουλ συνδρομο πολυκηστικων!!!

το οτι ειναι σε δυο σακους τι σημαινει οτι θα ειναι τελειως χωριστα χωρις προβληματα για το πως θα τρεφοντε..???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...