Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα σας. στις 31/10 η κορουλα μου εχει τα γενεθλια της . γινεται 5 ετων. διαβασα τις ιδεες σας για τα δωρακια. θα ηθελα να σας ρωτησω να μπορειτε να με βοηθεσετε για το πως μορω να φτιαξω κονκαρδες με το ονομα καθε παιδιου. ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα!!! Στις 17-12 εχουμε τα 3α γενεθλια μας. δεν εχουμε καταληξει αν θα κανουμε παρτυ εξω η σπιτι,οποτε και αν θα καλεσουμε παιδακια απο το σχολειο η τα συνθισμενα απο ξαδερφακια φιλους μικρους εκτος σχολειου, μιας και φετος πρωτοπηγε, αλλα σκεφτομαι πως πρεπει να στειλω κατι στο σταθμο για τα παιδακια γιατι ολα οσα γιορταζουν φερνουν κ απο μια σοκολατιτσα η κατι... βεβαια δεν ειμαι καθολου του χυμα, δηλαδη θελω να τα κανω συσκευασια με καραμελες-σοκολατες κλπ θα γραψω ποιηματακι σε καρτελάκι πχ τωρα μολις μου ρθε ενα:

"Εχω τα γενεθλια μου,

και μ' αγάπη σας κερνω,

γλυκάκια μέσα απ τη καρδιά μου,

γιατι πολύ σας αγαπώ".

...Θα ειναι κ κοντα στα χριστουγεννα οποτε μπορω να κανω κατι χριστουγεννιατικο. Σαν δωρακι ειμαι πιο κοντα σε αυτο που εφτιαξε η μαμουιτσα

dsc00263f.jpg

ηθελα να σε ρωτησω λοιπον μαμουιτσα πανω κατω ποσο σου στοιχισαν γιατι εμεις εχουμε 25 παιδακια στην ταξη! και δεδομενου πως θα γινει και παρτυ, (δε ξερω αν και ποσα απο αυτα θα ρθουν) δε θελω να ξεπαραδιαστω για αυτα...και τα σακουλακια που τα βρηκες???

Κι αν καμια αλλη κοπελα εχει να μου δειξει κανενα δικο της σχεδιακι που εκανε θα χαρω πολυ να παρω ιδεες.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Σε παιδικό πάρτυ που πήγα το προηγούμενο Σάββατο,δίνανε στα παιδάκια ένα μολυβάκι με σχεδιάκι από τα jumbo,μία σφραγιδούλα με αυτοκίνητα για τα αγόρια και πριγκίπισσα για τα κορίτσια και δύο μπαλονάκια.Κόστος 1 ευρώ το μολύβι και η σφραγίδα μαζί και κάτι ψιλά τα μπαλόνια.Μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο για τα παιδάκια του σχολείου.Σίγουρα θα χαρούν όλα.Εδώ χάρηκα εγώ,36 χρονών γαιδούρα,που δεν ήρθαν 2 κοριτσάκια και "τσίμπησα" εγώ τις σφραγίδες και τα μολύβια τους!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προχθες στο παρτυ της μικρης μου, ειχα ετοιμασει δωρακια για τα παιδακια με πργματακια απο το jumbo φυσικα, αναλογα με τις ηλικιες τους. Για τα κοριτσια σετακια με μολυβια, μπλοκακι και κομπιουτερακι 1,5 ευρω και για τα αγορια μπλοκ με αυτοκολλητα 1,5 ευρω. Για τους πιο μικρους ειχα αυτοκινητακι 1 ευρω και κουκλιτσες 1,5 ευρω.

 

Αλλες φορες εχω παρει και μολυβια,σφραγιδες, σβηστρες. Βαζεις και απο ενα γλειφιτζουρι, ενα μπαλονακι, καμια σοκολατιτσα πολυ μικρη και ειναι σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από εμένα.Τα γενέθλια της μικρής μου είναι στις 18/12.Έχω κλείσει παιδότοπο ο οποίος δίνει στα παιδάκια από ένα μικρό δωράκι φεύγοντας απ'το πάρτυ(μολύβι,σβήστρα κ.α).

Εγώ τώρα σκέφτομαι έτσι για αλλαγή να τους έδινα από μία σοκολάτα με περιτύλιγμα χειροποίητο,ιδέα μιας μαμάς εδώ στο φόρουμ-ευχαριστω πολύ-και από ένα χριστουγεννιάτικο παραμύθι με αφιέρωση για να τους μείνει.Να τα βάλω σε μια ωραία χριστουγεννιάτικη τσαντούλα.

Θα τους αρέσει?

Τι λέτε?

Μήπως πιο πολύ θα χαρούνε με μικροπαιχνιδάκια?

as1cCF20g411210OTMzNDRkfDAwMDE3OWR8TXkgbGl0dGxlIGdpcmwgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστεύω ότι με το Χριστουγεννιάτικο παραμυθάκι θα ενθουσιαστούν επειδή είναι και επίκαιρο και όλοι μας λαχταρούμε να έρθουν πιο γρήγορα τα Χριστούγεννα, αρκεί να μην είναι πολύ μεγάλα παιδάκια.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Τα γενέθλια της μικρής μου είναι στις 18/12.Έχω κλείσει παιδότοπο ο οποίος δίνει στα παιδάκια από ένα μικρό δωράκι φεύγοντας απ'το πάρτυ(μολύβι,σβήστρα κ.α).

Εγώ τώρα σκέφτομαι έτσι για αλλαγή να τους έδινα από μία σοκολάτα με περιτύλιγμα χειροποίητο,ιδέα μιας μαμάς εδώ στο φόρουμ-ευχαριστω πολύ-και από ένα χριστουγεννιάτικο παραμύθι με αφιέρωση για να τους μείνει.Να τα βάλω σε μια ωραία χριστουγεννιάτικη τσαντούλα.

Θα τους αρέσει?

Τι λέτε?

Μήπως πιο πολύ θα χαρούνε με μικροπαιχνιδάκια?

 

 

Ωραία η ιδέα σου!Θα μπορούσες να βάλεις και κανένα φτηνό χριστουγεννιάτικο στολιδάκι!

Είμαστε και συμπατριώτισσες,αν και έχω φύγει χρόοοοοοοοονια...(άσχετο)

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισαμε απο το παρτυ μας! Έίχε θεμα το μίκυ και δώσαμε στα παιδακια πολογακια με το μίκυ και την μίνι. Ξετρελλάθηκαν όλα, μικρά κια μεγάλα!!! Τό καλύτερο: ήταν όλα διαφορετικά χρωματακια τα λουρακια κια το καντραν είχε άλλη παρασταση στο κάθε ρολογάκι. Τα πήρα 10 λίρες τα 10 ρολογάκια μαζί με μεταφορικά :) Χαρηκα πολύ που ενθουσιάστηκαν τα παιδάκια

Link to comment
Share on other sites

Πόλύ ωραία ιδέα mgeorgan !!!Και αν επιτρέπεται από πού τα πήρες?Δώσε μας αν μπορείς το λινκ.Ευχαριστώ!!

Μπες στο ebay εκεί έχει πολλά τέτοια. Παραγγειλαμε και εμείς κάτι παιδικά ρολογάκια πολύ φθηνά αλλά για δωράκι δεν μου είχε κόψει να σου πω την αλήθεια. Πολύ καλό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε παιδια για δώστε μας το link αφού είναι και δοκιμασμένο το site και όλα καλά!!

Μπράβο σας για τις ωραίες ιδέες παντως!! Δε λέω καλα τα δωράκια από τα Jumbo αλλα δεν βλάπτει και κάτι διαφορετικό! ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η ιδέα σου!Θα μπορούσες να βάλεις και κανένα φτηνό χριστουγεννιάτικο στολιδάκι!

επισης μπορεις να κανεις δικες σου συσκευασιες και το χριστουγεννιατικο στολιδακι να μη το βαλεις μεσα αλλα να το στολισεις απεξω(πχ να δεσεις πουγκι με μια μικρη μπαλιτσα τη συσκευασια....λεμε τωρα:P:p:p:p:p

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

επισης μπορεις να κανεις δικες σου συσκευασιες και το χριστουγεννιατικο στολιδακι να μη το βαλεις μεσα αλλα να το στολισεις απεξω(πχ να δεσεις πουγκι με μια μικρη μπαλιτσα τη συσκευασια....λεμε τωρα:P:p:p:p:p

 

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα!Και θα το κρεμάνε και κάθε χρόνο στο δέντρο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα!Και θα το κρεμάνε και κάθε χρόνο στο δέντρο!

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ωραίες ιδέες σας κορίτσια.Το σκέφτομαι πολύ όμορφο!

Θα βάλω φωτογραφίες και θα σας πω πόσο μου βγήκε.Ελπίζω ως το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας να τα έχω φτιάξει.Θέλω να είμαι πανέτοιμη

as1cCF20g411210OTMzNDRkfDAwMDE3OWR8TXkgbGl0dGxlIGdpcmwgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα σε ένα cd τα αγαπημένα του τραγούδια (0,45 ευρώ το ένα), εκτύπωσα και μία φωτογραφία του, θολά θόλά (δεν θέλω και η φωτογραφία του παιδιού μου να τρυγυρνάει στα ξένα σπίτια) και την 'πέρασα' στο εξώφυλο. Έκαναν καλή εντύπωση και τα παιδάκια το θυμούνται με χαρά. όσο για την φίλη που λέει για τα δώρα, πραγματικά έχω πάει σε πάρτυ και το δώρο που μας έδωσαν ήταν πιο ακριβό από αυτό που πήγαμε. Αν είναι το δωράκι συμβολικό, κάτι σαν αναμνηστικό, ας πούμε, έχει καλώς. Αν όχι.... κακό του κεφαλιού του όποιος το κάνει. Και αν δεν υπάρχει καθόλου δωράκι, κανένα πρόβλημα. Τα δικά μου παιδάκια δεν διαμαρτυρήθηκαν μέχρι τώρα (άσε που στα πάρτυ τα παίρνω πάντα με το ζόρι, οπότε δεν μπορούν και να διαμαρτυρηθούν). Όπως το μάθειςείναι το παιδί. Αν την πρώτη φορα που θα διαμαρτυρηθεί, το .... γειώσεις (εμείς πηγαίνουμε δώρο όχι αυτός που γιορτάζει), θα το θεωρήσει φυσικό......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς να έχω διαβάσει τα προηγουμενα θα σου πω και τα δικά μου..Στα πρώτα γενέθλεια της μικρής μου διέθεσα ένα σεβαστό ποσό για τη διακόσμηση του σπιτιού (γιρλάντες,μπαλόνια ηλιου κτλ),ένα ποσό για πλαστικά πιατάκια,χαρτοπετσέτες ποτηράκια κτλ,ένα ποσό για καπελάκια και κορώνες happy birthday,για αυτά που φυσάνε και ξεδιπλώνουν και σφυρίζουν (δεν ξέρω πως τα λένε),η τούρτα κόστισε 70 ευρώ, τα υλικά για τα φαγητά και τα αναψυκτικά δεν το συζητώ..Δεν ήθελα,λοιπόν να διαθέσω και μεγάλο ποσό για δωράκια για τα παιδάκια..Στο κάτω-κάτω της γραφής στις γιορτές και τα γενέθλειά τους, τους έχω πάρει με τη σειρά μου ακριβά δωράκια..γενικά δεν μου πολυαρέσει αυτό το έθιμο..το δώρο μου για τα παιδάκια είναι το πάρτυ μας..τέλος πάντων λόγω του "εθίμου" πήρα κι εγώ κάτι συμβολικό με κόστος 0.50 λεπτά το ένα. αυτά που φυσάς και βγαίνουν φουσκαλιτσες..δεν ξέρω πάλι πως τα λένε..

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι αν το χω ξαναπει. εμεις παιρναμε απο τα Goodys γευματα παιδικα με σαντουτσακι ή κοτοπουλο και ειχε μεσα το δωρακι οποτε ημασταν κομπλε. φετος που θα το κανουμε εξω δε νομιζω να παρω κατι τελικα, αλλα θα φτιαξω μικρα κερασματα για το σταθμο (ολοι κατι κερνανε οταν εχουν γενεθλια και η μικρη ολο μου ρχεται σπιτι με σοκοφρετες.) εγω λεω να παρω μινι μαφινς και να βαλω σε ενα σακουλακι με μπαλονακια, αυτα που φυσας που λεει κ η φιλη πιο πανω και κορδελες και να γραψω κι ενα ποιηματακι να ξερουν οι μανουλες ποιο παιδακι γιορταζε,ετσι ειναι το σωστο. (γιατι κι εμενα οταν μου ρχεται μια σοκοφρετα σπιτι αναρωτιεμαι απο ποιον να ειναι.)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

εμενα μου αρεσει ολη η διαδικασια ψαξιματος των δωρων για τα μικρα μας:wink:φετος και επειδη τα γενεθλεια μας ειναι στις 10/7 (τα κανουμε λιγο νωριτερα λογω διακοπων) δωσαμε απο ενα κουβαδακι κοστος 1,5 με 2 ? περισυ ειχαμε δωσει μουσικα οργανα και ολα τα μικρα ξετρελενονται και σαφως κατι περιμενουν φευγωντας απο το περιβοητο παρτυ και καλα κανουν Βεβαια σε οσα παρτυ εχουμε παει ολοι οι γονεις με το εορταζομενο δινουν το κατιτης τους Α!και καλη χρονια με υγεια στις οικογενειες σας

Δήμητρα!! 10/07/2007

Μπουμπουνουλα!! 13/12/2012

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ οσους γονείς δεν θέλουν ή δεν μπορούν να παρουν συμβολικά δωράκια.

Δεν ξέρω ποσο ξενόφερτο είναι αυτο παντως εγω που μεγάλωσα σε προάστειο του Πειραιά γεννηθείς το 1972 εχω να πω οτι στα παρτυ είτε που πηγαινα είτε τα δικά μου υπήρχε αυτο το "εθιμο". Δεν γνωριζα οτι είναι ξενόφερτο και θα ήθελα να ξερω πως προέκυψε .....

 

ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΙΔΕΕΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα κάνουμε το πάρτυ της μικρής που έκλεισε τα 3εχτές.

Λοίπον πήραμε για τα μικρά αγοράκια παγουρινάκια με ήρωες που ξέρουμε ότι αρέσουν στο κάθε παιδάκι και play doh Πλαστελίνες αλλές με εξάρτημα για ποπκόρν αλλές με εξάρτημα για σαντουιτσάκια συνολικά γύρω στα 4? και για κάνα δύο μικρότερα ωραίες κορδέλες για τα μαλλία και παιχνιδάκια μωρουδίστικα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΣΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 18 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ 3 ΕΤΩΝ. ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΔΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΦΑΓΩΣΙΜΟ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ. ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΘΑΝΑΣΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΦΑΓΩΣΙΜΑ Π.Χ.ΣΟΚΟΦΡΕΤΕΣ,ΚΙΝΤΕΡ κ.α.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΟΤΥΠΗΣΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΜΕΙΝΕΙ.

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΝΑΙ 37 ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΜΟΝΟ 20-30 ΕΥΡΩ.

LOAE.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΝΑΙ 37 ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΜΟΝΟ 20-30 ΕΥΡΩ.

 

Με το ποσό που διαθέτεις και με τόσα πολλά παιδάκια,το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι κάτι μολυβάκια με φιγούρες των 50 λεπτών από τα τζάμπο.Είναι μικρά βέβαια τα παιδάκια για να τα χρησιμοποιήσουν,αλλά θα τα βάλουν κάπου οι μαμάδες σαν διακοσμητικά.Οτιδήποτε παραπάνω σε βγάζει από τον προυπολογισμό των 20-30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 17 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΜΕ 20 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΓΙΟΡΤΗ Ή ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΤΑΞΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΩΡΑΚΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΗΣ, ΟΠΟΤΕ ΘΑΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

ΒΑΣΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΣΤΟ E-BAY ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ?

ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΖΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΩΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΩΣΤΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ.

ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ 2-3 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΙΣΧΥΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

LOAE.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 17 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΜΕ 20 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΓΙΟΡΤΗ Ή ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΤΑΞΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΩΡΑΚΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΗΣ, ΟΠΟΤΕ ΘΑΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

 

Αυτό πάλι,πρώτη φορά το ακούω!!!:shock:

Μήπως να πάρεις και για το διπλανό σχολείο???:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...